Grzałkę łączysz szeregowo ze stykami oznaczonymi 1i2.Czyli faza na termostat np.1 ,łączysz 2 z grzałką a drugi koniec grzałki do zera.Masę od grzałki i termostatu łączysz koniecznie z przewodem żółtozielonym.
Pompa nie jest tak mocno zintegrowana z grzałką, jest łączona z grzałką na 15° obrotu. A wtyczkę grzałki osobiście wyciąham czasami kombinerkami rozkwaszając połowę plastikowej osłony konektorów, ale nie ma innych sposobów. Napisz może jaki masz cel tego grzebania w zmywarce, może naprowadzimy do celu bez szarpania się z wtykiem grzałki.
Dlaczego nie mogę przekroczyć takiej mocy? Strzelałem że planujesz zasilanie z gniazda. Oczywiście możesz jeżeli doprowadzisz do urządzenia odpowiednie zasilanie, na odpowiednim zabezpieczeniu.
Prąd nie jest przekazywany na grzałkę. Sprawdziłem miernikiem, brak jest prądu na zaciskach grzałki. Grzałka nie grzeje. Z tej kartki po chińsku, wynikało by (według mnie) że S1 i S2 są to wyłącznie styki przekaźnika nie mające w środku połączenia z niczym innym. Czyli wynikało by że sam obwód grzałki trzeba zestawić na zewnątrz. Czyli łączysz grzałkę...
Najlepiej mieć ze trzy grzałki różnej mocy np. 500, 1000, 1500W to można na przekaźnikach (plus jakiś sterownik) zrobić "bieda MPPT" odpowiednio łącząc grzałki ;)
Możesz pokombinować jeszcze łącząc grzałki szeregowo równolegle aby uzyskać inną moc. Połączenie szeregowe połowa mocy znamionowej jednej grzałki.
Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale bardzo chciałbym prosić o pomoc. Jestem użytkownikiem przepływowego ogrzewacza wody Siemens DHT18R. Od jakiegoś czasu zaczęło z niego kapać. Przeglądałem strony serwisowe w poszukiwaniu części zamiennych jednak nie udało mi się na nic trafić. Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie można dostać element przedstawiony...
Sterowanie pod A1 i A2, bez różnicy który przewód gdzie. L zasilania dajesz na 1 i z 2 wychodzisz na L grzałki. N łączysz bezpośrednio z N a PE z PE.
Tak tak się donyślasz 400V to chyba grzałka łączona w trójkąt. 3x230V - w gwiazdę A ta trzecia ma sześć wyprowadzeń, gdzie do każdej z grzałki (2 wyprowadzenia) trzeba podłączyć dwie fazy.
pamiętaj że do nierdzewki specjalna grzałka
Grzałka to nic innego jak rezystor. Łącząc rezystory szeregowo tworzymy dzielnik napięcia. Natomiast łącząc równolegle zmniejszamy całkowity opór o połowę i tym samym podwajamy ilość amperów = 2x więcej ciepła.
Na AL... wpisz mostek prostowniczy trójfazowy- bez szukania znalazłem za 22 zł, 35A/1000V. Można zasilić 1, 2 grzałki czyli 1000, 2000W. Można jeszcze bardziej zmniejszyć moc łącząc w szereg lub bezpośrednio 3000W. Samą grzałkę można kupić dużo taniej- na tym samym portalu aukcyjnym AL... grzałka 3 x 1000W.
A może by spróbować zlutować to L-CuP6 za pomocą TIGa? Łączyłem w ten sposób grzałki z miedzią 2,5mm² w bandownicach i działają już 3 rok.
Tak nic się nie zmieniło. Ale mierzyłem miernikiem i tylko przy tym jednym cyknięciu zawierało 2 niebieskie przewody, trzeci, czerwony nie był z niczym łączony. Grzałkę i tak zamówiłem więc gdybym coś przegapił to i tak będę wymieniał,
Witam Te pralki szły przeważnie ( 95%) na export, więc ciężko z manualem. Jeżeli chodzi o sterownik to odpowiednie wtyczki z wiązki elektrycznej pasują do odpowiednich złącz w sterowniku.Po prostu nie da się włożyć wtyczki w inne miejsce, niż jest do tego przeznaczone. Kable przy grzałce łączysz do skrajnych wyprowadzeń ( faza i zero )
Ja kupiłem grzałki patronowe 42v 400w i podłączyłem bezpośrednio do panela 395w. Grzeje pięknie wodę w zasobniku. Oczywiście sam koledze (at)michalpv taką proponowałem. Tak jak piszesz o łączeniu grzałek, myślę ze można by było zrobić kolektor z kształtek miedzianych 22-28 czy ocynkowych 1" na X grzałek. Taki kolektor mógł by pracować na zasadzie pompy...
Łączysz grzałki równolegle włączając wyłączniki.
Zrobiono błąd. Przestrzeń pomiędzy popielnikiem a częścią nad rusztem należy wypełnić szamotem. Ogranicza to w pewnym stopniu nadmierną temperaturą na łączeniach grzałek z żyłami przewodów zasilających. Grzałki po to mają tak długie przewody (oporowe), by wyprowadzić je do popielnika, i tam dokonać połączeń. Koraliki są oczywiście niezbędne. Dobrze...
Nie startuje, bo za małe obciążenie. Jak jest zrobione łączenie uzwojenia z grzałką?
Wygląda na to ze grzałki nie zostały poprawnie podłączone, zamiast równolegle zostały połączone szeregowo i słabsza "robi" jako bezpiecznik dla mocniejszej, przy pracy równoległej nie ma tego problemu, wtedy przez każdą płynie prąd odpowiedni do mocy grzałki. Nie spotkałem przypadku łączenia grzałek piekarnika szeregowo bo po co? Każda ma oddzielne...
No ale masz tam rysunek, której części nie rozumiesz? LOAD to grzałka, gdzie czujniki opisane. Jeśli w grzałce nie ma ochronnego (zielono żółty) to w tym przypadku zostawiasz nie podłaczony. N-neutralny,niebieski, L-line,linia, fazowy, brązowy. Jeśli grzałka ma ochronny, to łączysz go na kostkę z ochronnym zasilania.
Pompę z grzałką musisz wymontować odpinając węże, inaczej nic nie zrobisz. Podważał już ktoś te zaczepy? Jakaś technika podejścia do nich? Wybij sobie z głowy podważanie. Pompa z grzałką jest łączona na tzw. "uchwyt bagnetowy", czyli wciskasz i przekręcasz o nieduży kąt i tak samo jest z rozłączeniem.
Są tej samej mocy/takie same? Jeśli tak to możesz łączyć bez problemu.
Widać, że nagrzewnica już była odmalowana. Nie jest to jej oryginalny kolor, poza tym brak jest tabliczki znamionowej. Włącznik również był wymieniany. Ogólnie: nagrzewnica jest trójfazowa, w tej chwili nie pamiętam, czy grzałki łączone są w gwiazdę, czy trójkąt. Określenie połączenia jest łatwe po zdjęciu górnej pokrywy. Powinien tam być również stycznik...
Jeżeli łączysz grzałki w trójkąt to napięcie na nich jest równe napięciu sieci. Masz pewnie na myśli połączenie w gwiazdę z niepodłączonym punktem zerowym.
Ja jestem zwolennikiem łączenia po trzy, żeby stosować zwykłe grzałki na 230V. Zaoszczędzasz, bo kupujesz standardowe grzałki i masz 3 razy mniejsze prądy w instalacji. Poczytaj temat z moja instalacją.
Zastanawiam się tylko ,czy 1.5kW nie będzie za małym obciążeniem dla danej fazy ? Zależy od kilku czynników, ale możesz też łączyć te grzałki w jedną fazę, lecz wtedy musi być jakiś porządny system zabezpieczeń (szeregowe łączenie styków w przekaźnikach NO i NC) żeby nie połączyć gdzieś faz... no i szybkie topiki na każdym dojściu fazy. Najważniejsze...
Masz grzałki 400V łączone między fazami w trójkąt, a (chyba bo nie wiem jak zachowają się triaki) można je połaczyć w gwiazdę. Moc spadnie 3x jednak nie wiem jak po tej zmianie zachowają się triaki sterujące grzałkami. Potrzebna weryfikacja przez fachowca ale jest to najprostsza i najbardziej "elegancka" metoda pozostawiająca możliwość regulowania mocy.
Polskie gofrownice mają grzałki na 110V które są połączone szeregowo. Sprawdź jak są łączone grzałki w tej gofrownicy którą masz. Gdyby były połączone równolegle, wystarczyło by przełączyć na szeregowe.
Gdybym musiał coś podobnego zostawiać np. na tydzień: Zakładam, że zewnętrzne warunki termiczne się mało zmieniają przez czas pracy bez nadzoru. To oznacza brak obwodu stabilizacji. Zasilanie transformator "żelazny" powiedzmy 12V toroidalny z trochę nadmiarową mocą. Grzałka o niskiej gęstości mocy np. mata silikonowa - kilka o różnych mocach np. w proporcji...
panel 250W i napięciu 30V dla mocy maksymalnej oraz 2x grzałkę na napięcie 36V i 2x750W to czy łącząc 3 takie panele równolegle do jednej grzałki i 3 kolejne równolegle do drugiej grzałki taki układ ma szansę zadziałać? 6x30V to 180Vdc a 2 grzałki szeregowo to 72V po drodze sterownik/przetwornica step down z MPPT. Wtedy jest szansa optymalnie odebrać...
Witam!! raz juz pisałem ale jestem nowy i moze coś nie tak poszło. mam urządzenia agd z USA na 110V. Cały prblem tkwi w tym ze jest mikrofalówka która ma zegar sterowany częstotliwością sieci i potrzebne jest 60 Hz, poniewaz nie chce się wogóle odpalac. potrzebne mi jest urządzenie które zmieniałoby częstotliwość i napiecie na 110 V i 60Hz i przy tym...
sterownik mppt pilnuje napięcia . moc odebrana grzałki zależy od napięcia do kwadratu, kiedy zmniejszymy napięcie grzałki dwa razy moc grzałki spadnie 4 razy. grzałka ma jeden parametr opór(czyli napięcie tj. spadek napięcia ktory przykładamy / przez prąd który tam płynie ) . przy odpowiednim napięciu generuje poprostu odpowiednią moc. fizyka prawo...
Grzałka sprawna? Przekaźnik grzałki łączy styki i podaje napięcie?
To zależy od wielkosci wsadu do pieczenia. Cały kurczak z pewnością nie wejdzie ale udka i skrzydełka pieką sie doskonale. W tej kuchence można łączyć grzałkę z mikrofalami i w ten sposób piec w srodku także wieksze kawałki mięsa. Bułki również wyszły fajne.
Może być grzałka 2 x 2kW połączona równolegle lub 3x2kW łącząc tylko 2 . Grzałka 2kW ma 26.45 Ω a dwie połączone równolegle 13.22Ω moc grzałki (przy 230V)opór 500 W105,80 Ω 1000 W52,90 Ω 1500 W35,27 Ω 2000 W26,45 Ω 3500 W15,11 Ω 4000 W13,23 Ω 4500 W11,76 Ω
eżeli więc chodzi o równoległe łączenie grzałek, to tu sprawa jest prosta, prądy się sumują i nie ma żadnych ograniczeń Ograniczeniem jest wydajność akumulatora/akumulatorów.
Do wyjęcia obie pompy i trzeba uważać na rurę łączącą grzałkę z górnym śmigłem.
Witam! Miałem zabrać głos w sprawie uziemienia. Aby zmniejszyć degradację grzałki łączę plus instalacji z masą bojlera, czyli tak zwany plus na masie. Do gruntu nie uziemiałem.
Tu jest coś podobnego opisane: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Ale skoro opisujesz że Error "wyskakuje" po mechanicznym ruchu grzałek może przełamał się przewód doprowadzający napięcie do owych (najszybciej w miejscu łączenia obu połówek grzałek)
To jest takie szczątkowe napięcie, które pojawia się na nieuziemionej obudowie, gdy urządzenie jest pod napięciem. Gdy łączysz grzałkę poprzez kit, również powinieneś podłączyć do obudowy uziemienie. A czasem to nie kondensator Tobie piszczy?
Witam. Czy nie ma wycieków na łączeniach świeżo zamontowanej grzałki. Skoro pompa spustowa pracuje cały czas to mogło się uruchomić zabezpieczenie przeciw zalaniu.
Jaka jest wartość rezystora który łączy uziemienie grzałki oraz uziemienie obudowy bojlera?
Pewnie jak zaleje cały bęben. Tuż przed osią bębna. Skoro hydrostat uruchamia silnik i pierze co rozłącza elektrozawór? Generalnie hydrostat nie steruje bezpośrednio elektrozaworami. Idzie sygnał na PCB i procek zajmuje się resztą sterujac odpowiednimi wyjściami. Przez hydrostat jest łączona grzałka, ale jest to zabezpieczenie dodatkowe, by przy uszkodzeniu...
W mojej 936d ten błąd oznacza brak podłączonej kolby. Więc pewnie w tym problem. Albo coś nie łączy, albo spalona grzałka Pozdrawiam
Nie tak dawno było o szeregowym łączeniu grzałek które są na 220v i po takim połączeniu można je zasilać mniejszym napięciem nie tracąc dużo na mocy. Może nie dokładnie o to chodziło ale nie mogę odnależ tych postów,mógłby ktoś pomóc.
Rury łączone na grzałkę to pewnie Boryszew
kocioł nie musi pracować z maksymalną mocą W tym przypadku to nic nie da. Mam taki kocioł ale o mocy 9kW. Obniżenie mocy polega na innym przełączaniu 6 grzałek, ale zawsze jest moment, gdy na jednej z faz jest pełne obciążenie. Dopiero obniżenie mocy o 1/3 daje faktyczne obniżenie mocy na każdej fazie. Wobec tego jaki sens pracy kotła 12kW z niewielką...
Cześć, przestał działać piekarnik starego typu 900 W na grzałki ceramiczne. Przepaliło się w miejscu łączenia grzałek. Skręcone przewody od grzałek mają 1 mm. Mam drut stalowy o średnicy 0,8 mm i 1,2 mm. Mam głupie pytanie, ale chcę się upewnić, czy jeśli zesztukuję te przewody pojedynczym drutem o średnicy 1,2 mm, czy zmieni się moc grzałek za tym...
Grzałki to część większego projektu. Sterownik sterujący grzałkami będzie odbierał informacje z Home Assistanta o ilości energii oddawanej do sieci z instalacji PV i w zależności od tej ilości energii oddawanej będzie załączał odpowiednie grzałki. Co do regulatora fazowego to sieje dużo zakłuceń.. Może regulator grupowy ale dochodzi problem sterowania...
Zakładając przewymiarowanie (stycznik 25A gdy moc grzałki to 3kW / 230V), odbiornik o charakterystyce rezystancyjnej, oraz przynajmniej dobrej jakości stycznik, to trwałość nie powinna być niższa niż milion operacji łączenia. Zakładając 2 łączenia na godzinę, to spokojnie powinien podziałać ponad 50 lat.
Przesuń poszczególne przewody w górę lub w dół. Tak, żeby zakręt nie przypadał w miejscu łączenia.
No i to jest przyczyna spadku obrotów. Agregat jest nie równomiernie obciążony na fazach ( jeśli łączysz grzałki w 3 fazy). Moc grzałek jakie podłączasz jest dość spora i przy mocy pow. 60% każdy dodatkowy duży odbiór powoduje nagły spadek mocy agregatu.
... i te 150 podzieli sie jeszcze na 2 grzałki to bedzie po 75 na jedna. Czyli co ? że trzeba uzyc toroidu 14400 AV czyli 4 x wiekszy niz w pojedyńczej grzałce ?:| Jeżeli łączysz grzałki szeregowo to płynie przez nie ten sam prąd, czyli przez jedną 150A i przez drugą 150A. Dwie grzałki to 2x wieksza moc trafo.
Co innego jest wydajność prądowa zasilania a co innego pobór prądu przez urządzenie. Taki przykład: w samochodzie mogą być włączone jedynie światła mijania (teraz to nawet muszą) pobierają one ściśle określoną wartość prądu. Kierowca włącza jeszcze reflektory przeciwmgielne - pobór prądu rośnie. Akumulator albo alternator (w zależności od tego, czy...
Witam - na tej fotce widać że grzałka z cieńszego drutu łączy się z czerwonym przewodem? https://obrazki.elektroda.pl/9153434500_...
Jeśli jest napięcie na zaciskach grzałki, a nie grzeje, to grzałka jest spalona. Pomiary na zimno nic nie dają, bo pewnie jak się podgrzeje przestaje gdzieś łączyć.
jakie wyjścia maja te grzałki jeśli podwójne łącz szeregowo
Wystarczy 3, jak chcesz mieć precyzyjniejszą regulację to możesz próbować łączyć też 2 grzałki w szereg (450W) - ale to chyba przesada :D
Do turbiny wiatrowej podłącza się inwerter OFF-Grid do podłączenia grzałek np. 3kW na 230VAC. Czyli w tym przypadku łączymy równolegle 3 grzałki po 1kW 230V AC. Żadne gwiazdy , czy trójkąty i żadne diody ! Do tej grzałki o mocy 3kW idealnie pasuje turbina wiatrowa 3kW na napięcie znamionowe generatora 230V AC.
Chodzi o to że regulator fazowy zmienia kształt przebiegu na wyjściu poprzez opóźnienie załączenia triaka względem punktu przejścia napięcia przez 0. Drugi regulator będzie brał niepoprawnie punkt przejścia przez zero wiec efekt działania będzie zależał od szczegółów konstrukcyjnych regulatora i jest trudny do przewidzenia.
potegat tu masz sprawdzony "przepis" , grzałka 48V/800W : Grzałkę łączysz na stałe z plusem akumulatora drugi koniec grzałki z D . S na minus akumulatora , też na stałe , G łączysz przez rezystor ok 1,2kΩ -1Wat do S który podłączony jest na stałe do minusa akumulatora , i jeszcze jeden opornik też przyklejony do G, o wartości ok 3,6kΩ - 0,25...
Chce to wszystko widzieć doprowadzając do jakiegoś ludzkiego wyglądu, czyli używając wtyczek zwykłego gniazdka. "Ludzko wyglądające" urządzenie o mocy 7 czy 9kW ma jedną wtyczkę trójfazową a nie trzy plączące się przewody z jednofazowymi wtyczkami. Co do układu gwiazdy - na rysunku są L1 L2 L3 tutaj podłączyć fazy? Tak. Czy można dołączyć grzałkę np....
Ciekawa koncepcja, nasuwają mi się jednak pytania: - czy znajdziesz odpowiednie grzałki, żeby dość dokładnie zrobić tę drabinkę - czy nie będziesz miał czysto technicznego problemu z umieszczeniem w zbiorniku aż 8 grzałek - i najważniejsze, z tego co ja wiem grzałka to takie ustrojstwo, że aby dobrze grzać musi być zasilana swoim napięciem znamionowym,...
dzięki za odpowiedz, to lepiej kupić grzałkę 2Kw czy 2 x 1,5 Kw czy dokupić panela? jakiej firmy grzałki ? Oczywiście chodzi o standardowe grzałki na 230V. Powinieneś mieć grzałkę o mocy 3kW 230V, jeśli masz w bojlerze kryzę na 5/4 cala, spokojnie taką znajdziesz. Może być 2 x 1,5kW, to to samo przy łączeniu równoległym. Chodzi o to, że przy niższym...
Grzałki są łączone w trójkąt. W trybie ECO jedna z grzałek jest odłączana. Pracują zatem 2 grzałki, które mają wspólne wyprowadzenie podłączone załóżmy do L2, a drugi koniec jednej grzałki do L1, drugiej grzałki do L3. Wynik mniej więcej może być prawidłowy.
Może rozważyć sterowanie PWM podobne jak w układach Boost PFC? Wtedy zakłócenia nie powinny być duże, ale straty niestety już tak (~5% czyli ze 100W). A może pójść w drugą stronę i zastosować grzałkę trójfazową połączoną szeregowo, z dołączanymi do masy poszczególnymi grzałkami? Każda grzałka ma około 80R rezystancji. Wtedy da się zrealizować bezstratną...
Jeśli przymierzasz się "tylko" do grzania wody z tych paneli, to bym łączył bezpośrednio do grzałki DC.
Czy w tym typie czajnika można zdemontować grzałkę? Cieknie na łączeniu, obwodzie grzałki http://obrazki.elektroda.pl/9097920500_1... z obudową czajnika i przy wskaźniku poziomu wody. Czym to uszczelnić i jak?
"Nie wymieniałem przełącznika tylko podpiąłem neutralny grzałek w inną pozycję gdzie fabrycznie chyba miał być neutralny kontrolki grzania a kontrolkę w stały neutralny, tego nadtopionego nawet nie ruszałem bo teraz robi tylko za punkt łączenia przewodów"
Jak już miałem wyjęte, to poprawiłem luty przekaźników, ale to nic nie dało. Może spróbuj je wymienić. Sprawdź też wiązkę kablową czy przewody się nie uszkodziły na łączeniu drzwi
Ta termopara na zdjęciu wygląda jakby był już tylko jeden drucik i kulka jako pozostałość łączenia . Termopara "daje " mV , dla rezystancji jest bliska 0 . Można to uratować , obcinając przepalone od temp druty i zrobić nowe łączenie pod palnikiem gazowym
Podłączenie zależne jest od napięcia znamionowego grzałek. Przy grzałkach na 230V, łączymy jednym końcem do przewodu fazowego, a drugim do zerowego, który będzie wspólny dla wszystkich grzałek. Przy grzałkach na 400V (380) łączymy je w tzw "trójkąt" czyli każdą pomiędzy dwie fazy.
Faktycznie, przekaźnik ma zwarte dwa styki na stałe. Spróbuję go wymienić. Dzieki Z reguły niektóre styki takich przekaźników są zwarte. A które? Najczęściej na samej obudowie takiego przekaźnika jest narysowany schemat połączeń. Połączeń jak łączą wyprowadzone styki.
Blokada drzwi trzyma cały czas podczas cyklu prania? Jak widzisz na schemacie z podobnego modelu zasilanie grzałki biegnie przez blokadę. W tej pralce wszystko jest zasilane przez blokadę. Gdyby blokada się sypała cała pralka by stanęła, a jedyne co by miało miejsce, to świeciła by się kontrolka nad włącznikiem. Grzałka jest łączona bezpośrednio przez...
A jaki masz termostat ? Najlepiej dać jakiś elektroniczny co po osiągnięciu temp zadanej daje zworę na dwóch pinach. Łączysz dwa szeregowo (ten z grzałki drążka i ten z podgrzewacza oleju) wtedy dopiero jak nagrzeje drągala i olej to Ci palnik ruszy.
Piszę z pamięci więc jak się pomylę to proszę mnie poprawić: -kabel z wtyczką podłączacz do termika np z lewej strony patrząć na fotkę tam gdzie jest literka B w trójkącie (brązowy i niebieski) a żółto zielony do obudowy - termik jednym kabelkiem łączysz z termostatem czyli termik tam gdzie napisane 10A a termostat np NC - ostatni wolny konektorek termika...
Ma szansę zadziałać pod warunkiem pracy na przemian tj: albo kontroler grzałki albo ładowanie akumulatora. Drugi warunek to nie łączenie/uziemianie wyjścia kontrolera aku. z kontrolerem grzałki (czy z PE jeśli wszystko ma połączenie wyrównawcze). Chodzi o to że w takim kontrolerze masa jest wspólna i połączenie zewrze panel pierwszy od lewej.
Kolega powinien pilnować tematu na gwarancji do skutku jeśli minęło parę dni po gwarancji zgłosić nawet jeśli po terminie ,przecież na grzałkę dali jakąś gwarancję i powiedzieć że wgrany program jest niedobry ,prawdopodobnie wymienili grzałkę a nie wymienili czujników lub wina leży na łączeniu kostki grzałki i czujników.
Panele łączysz szeregowo podpinasz do grzałki szeregowo w obwód grzałki i paneli podpinasz MOSFETA N a orginalny termostat steruje MOSFETEM
Kolego Deskon. Nie chce mi się rozpisywać bo nie mam na to czasu. Jeżeli nie chcesz kupić inwertera i połączyć się z siecią on-grid to kup taki sterownik grzałek http://allegro.pl/bateria-sloneczna-sola... Wszyscy koledzy którzy piszą o podłączeniu grzałki bezpośrednio z panelami PV mijają się z prawdą. Tak...
Który z producentów łączy grzałki w gwiazde?
Najtaniej zrobisz to z grzałek do żelazek /zalewane w szamocie/tylko zakresy skokowo będziesz zmieniał. " łączenia mieszane" poz dioda
Witam! Jako sztuczne obciążenie MUSISZ zastosować opornik(i) o oporności równej tej, jaka jest podana w dokumentacji technicznej wzmacniacza, i o mocy razy 2. Dla Holtona 400 powinien to być opornik 4Ω na 800W (weź również pod uwagę możliwość chłodzenia wodnego). Uzasadnienie: deklarowana moc (400W) dotyczy sinusa, a w warunkach przesteru zamiast...
Po usunięciu błędów F2 i F6...zadowolony, że zostałem bohaterem we własnym domu :D przy końcu cyklu pojawia się błąd F3. Wiadomo...grzałka. Rozkręcam wszystko ponownie i okazuje się, że kostka z dwoma czarnymi przewodami przy grzałce, które łączą grzałkę ze sterownikiem, jest zjarana. Aż otulina na kablach się stopiła. Wyszarpałem spaloną kostkę i niestety...
Tylko weź pod uwagę, że ta grzałka nie może pracować w powietrzu tylko w medium płynnym. Zależy do czego jest przeznaczona a tego nie wiemy. Dodano po 5 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... Dodano po 3 Dwie grzałki 2000W 4kW. Gniazdo jedno 32A 230V, Przewód 2,5mm minimum i zabezpieczenie 20A. Ograniczona długość przewodu. Dodano po 56...
Na zasadzie brązowy z białym/białymi :?: jak się dalej łączą - jedna grzałka, brązowy z różowym - druga grzałka. Brązowy z białym i różowym - obie grzałki. Brązowy daje zasilanie, a biały i różowy idą do grzałek. Właściwie to nie grzało albo jedna grzałka np dół - biały, albo obie dół i góra - biały + różowy ??
Instalacja oparta na panelach fotowoltaicznych jest prostsza w budowie niż solarna. Tak w skrócie to panele łączysz kablem z grzałką, grzałkę do bojlera i masz ciepłą wodę, mam i sobie chwalę :wink: W tym dziale jest mnóstwo tematów o grzaniu wody przez PV.
1. Możesz podłączyć 3 panele szeregowo. Grzałka nie spali się. 2.Nie łącz paneli równolegle.
and61 napisał Fazę z włącznika do SSR podłączasz do L1 a z T1 poprzez bezpiecznik do grzałki. Zazwyczaj łączymy L1, bezpiecznik, SSR L1, T1, odbiornik. Ze względu na dosyć wysoką cenę przekaźników SSR, bezpieczniki w ich obwodzie powinny być ultra szybkie. Uchroni to przekaźnik SSR przed uszkodzeniem w przypadku zwarcia w jego obwodzie.
Zastanawia mnie czy po połączeniu przez przekaźnik takiej grzałki do panela cokolwiek uda się nagrzać. Zacznij od obliczenia ile energii potrzebujesz by zagrzać 100l wody do wymaganej temperatury. Nie licząc strat ciepła, podgrzanie 100 l wody o 1°C wymaga 0,1164 kWh energii. Mianowicie mam panel fotowoltaiczny o mocy 280W i wymyśliłem sobie... Zbyt...
Wymieniłem programator oraz przekaźnik do grzałki na orginalne, w pralce są dwa(grzałki łączone szeregowo), a ktoś założył jeden. Pralka działa.
Teoretycznie góra powinna się szybciej nagrzewać, bo ciepłe powietrze unosi się do góry. Ale tak naprawdę sprawdź połączenie dolnej grzałki i styki wyłącznika. Mogły się trochę przypalić i dobrze nie łączą.
3 i 5 chyba podłącza się SSR-y , na aukcji pisze że 12V więc SSR-y też powinny być na 12V , wyjścia są opisane +i- . Jak termoparę źle podłączysz to albo będzie pokazywać w minusie , albo przekroczony zakres . Ciężko stwierdzić co tam sobie w programie wymyślili. Na tym schemacie masz jedną grzałkę łączoną w szereg z tymi dwiema na SSR-ach i ten bezpiecznik...
jest to wina termostatu nie kontaktuje a on łączy grzałkę -przeczyścić styki -powinno być lepiej
Demontujesz tapicerkę oparcia i w zależności od tego, gdzie pękł drut oporowy grzałki-łączysz albo wymieniasz matę (ze wskazaniem na wymianę bo i tak prędzej czy później pęknie)
Co do samego czajnik typu 332, to dwa razy miałem w naprawie czajnik (już chyba 4 czy 5 letni) i w jednym grzałka spalona, w drugim cieknie między grzałką a korpusem - pewnie uszczelka stwardniała. Chińczyków (INOX 17Z010 - 17Z012) miałem sporo w naprawie. Najczęściej pali się linka która łączy grzałkę lub przepala się sama grzałka.
Fabryczne suszarki do włosów do ograniczenia mocy grzania mają właśnie wstawioną diodę. Oczywiście diodę łączysz szeregowo z grzałką
Czyli przeciążenie lub zwarcie. Sprawdź filtr P-Z, grzałkę (czy nie ma przebicia) oraz całą wiązkę kabli biegnących koło drzwi. Na łączeniu drzwi (koło zawiadów) sprawdź czy któryś nie jest uszkodzony i nie dotyka blachy
Nie. Łączysz wszystkie 3 szeregowo, otrzymasz moc 512W. Łączysz szeregowo tylko te 350W, otrzymasz 640W. 350W i 700W szeregowo, otrzymasz 867W.
szybkość łączyć łączyć łączyć warystor łączyć wtyczka
protokół szkody ustawi turbina behringer głośniki
niskoszumowy tranzystor zawór spustowy spłuczki
Modyfikacja licznika 74193 do zliczania wahadłowego 0-15 Wypadanie zapłonów w VW Sharan - cylindry 2 i 4