Tak jak w linku http://serwismaszyn.republika.pl/chwyt.h... na pierwszej fotce, czyli ostra końcówka przechodząca obok igły. Teraz na chłopski rozum; z kosza w którym zamocowany jest chwytacz wychodzi wałek w kierunku koła pasowego. Na jego końcu jest umieszczona prostopadle krótka wajcha z kostką chodzącą w widełkach. Ten element jest zamocowany śrubą....
Przecież napisałem powyżej że należy ustawić skok chwytacza do igły. http://obrazki.elektroda.net/55_12816226...
Witam. Mam problem z maszyną do szycia PREDOM Łucznik 455. Nie mogę wyciągnąć dolnej nici, Witam, przestawiony chwytacz rotacyjny, trzeba go ustawić. Robimy to w ten sposób, igłę zniżamy w najniższe położenie, odkręcamy koło stożkowe(zębatkę) na wałku z chwytacza, ustawiamy chwytacz tak, że w momencie powrotu do góry, ostrze chwytacza powinno znajdywać...
Proszę odkręcić dolny dekiel.
Witam ,czy igła napewno dobrze zalozona płskim do tyłu maszyny,do sprawdzenia położenie igły jesli odkręcisz nakrywkę z boku od lewej strony to na igielicy od góry są 2 kreski .Igielnica powinna schodzić na dół do górnej kreski a w momencie podnoszenia do kreski dolnej to palec chwytacz powinien znajdować się nad dziurką igły.odkręc dolną pokrywkę i...
(at) kokodin , filmy wstawione przez ciebie prawdopodobnie zapisałeś jako prywatny, zmień chociaż na niepubliczny.
No to jak widzisz ten milimetr różnicy, to popuść wtedy śrubkę, przytrzymaj cały mechanizm w maszynie oprócz igły i stopki w stabilnym położeniu a ciągnąc igłą dociągnij stopkę wraz z igłą o ten jeden milimetr do właściwej pozycji według Ciebie i zablokuj dopiero wtedy śrubką takie położenie dokręcając ją mocno. Inaczej nie potrafię Ci już wytłumaczyć......
Krótki filmik może ktoś coś poradzi żeby skończyło się petelkowanie zaczęło brać dolna nic
Da się wyregulować tym co pani regulowała, tylko po poluzowaniu śrubek zaznaczonych trzeba delikatnie cofnąć lub dać do przodu mechanizm który jest na wałku który blokują te śrubki. Mógł się przestawić, będzie się to objawiać tym, że igła na zygzaku może za wcześnie zmieniać pozycję a co za tym idzie będzie haczyć o materiał. Ale najpierw, żeby się...
Rozpozycjonował się mechanizm chwytacza (ten od dolnej nici)
Witam, po gruntownym czyszczeniu sytuacja nadal ta sama, dolnej nici nie zabiera tylko gorna nitka wraca do gory zamiast zatoczyc kolo i wkreca sie w os. Dolna nic nie ruszona. Po kilki obrotach gorna nic jest juz niezle zapetlona wokol osi i wciaga material i nie pozwala dalej szyc. Zalaczam filmik(maszyna jest otwarta, lezy na boku)
jeśli jesteś mechanikiem to coś podpowiedz.
Jak nie dociąga nici to kombinuj z naprężeniem górnej i dolnej nici. Górną regulujesz naprężaczem a dolną na bębenku taką blaszką pod którą przechodzi nitka jest tam śrubka regulacyjna.
Jabym sie pokusil i zapytal? Czy gorna nitka jest wlasciwie nawleczona? http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
o ile pamiętam to koło zębate nr.3 poziome służy tylko do napędu chwytacza poprzez koło nr.3 pionowe. na kole nr3 pionowym są dwa wkręty na klucz imbusowy , ten klucz moze byc calowy lub metryczny. przy pomocy tych wkrętów dokonuje się ustawień skoku pętlowego chwytacza z igłą. odkręc boczny dekiel i znajdź na igielnicy dwa znaki tzw ( fazki )znajduja...
Główną przyczyną jest rozregulowany naprężacz nitki. Trzeba go rozebrać, wyczyścić, poskładać. Potem trzeba próbować regulować małą śrubeczką między pokrętłem - a naprężaczem. Sprawdzamy przy opuszczonej stopce zaczynając od 0 zwiększając do 9 powinno się odczuwać coraz większy opór.
Serwis to zrobi szybko ale nie za darmo. Możesz również sama to zrobić choć może to potrwać dłużnej ale za darmo i nowe doświadczenie przy okazji. Jakiś czas temu miałem do czynienia z maszyna bardziej "rozjechaną" i dziewczyna dała rade.
Na początek sprawdź czy igła jest prawidłowo założona. Płaskie ścięcie na trzonku igły powinno być z tyłu. Jeżeli to jest OK to sprawa się bardziej komplikuje bo trzeba sprawdzić wzajemne ustawienie igły i chwytacza. Robimy to w ten sposób, że przy ustawieniu ściegu prostego sprowadzamy igłę w dolne położenie i dalej pokręcając kołem podnosimy ją o...
Przed nakreceniem filmu wymontuj pierscien dociskajacy podkowę oraz zdejmij podkowę .Pozostaw tylko chwytacz ,następnie kręć bardzo powoli kołem pasowym i nagrywaj pracę czwytacza z igłą (bardzo powoli).Bo natym filmie nic nie widać i dzieje się za szybko.
W punkcie dokręciłam śrubkę w bębenku bo była lużna jest sedno sprawy. Nitka dolna musi swobodnie wysuwać się z pod płytki ściegowej tzn. bez oporu,natomiast górną nitkę naprężyć w miarę potrzeby.Naprężenie nitki górnej musi być zawsze większe od dolnej.
Dziękuję za odpowiedzi, wyposażę się w nowy bębenek i zobaczymy czy to wystarczy. Zastanawia mnie jak poluźnić nić w bębenku. Wiem jak poluźnić nić górną, nie wiem jednak jak reguluje się naprężenie nici dolnej.
moja maszyna nie ma klasycznego bębenka Ale jest tam regulacja naprężenia dolnej nitki.
Witam ma znajomego, któremu zepsuł się łucznik model 455 a mianowicie pękło mu Dźwignia do maszyny domowej Łucznik klasa 451 wymienił ta część na nowa, ale problem polega na tym ze igła ogóle nie chwyta dolnej nici z bębenka proszę o pomoc, jeśli to możliwe model łucznika 451 a 455 ma taki sam mechanizm bębenka
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic60...
Napinanie nici górnej - pokrętłem z podziałką, nici dolnej - śrubką na magazynku szpulki, za pomocą wkrętaka.
I tu jesteś w błedzie sytuacja jest akurat odwrotna. Jeżeli występuje platanie nitki pod materiałem to winy szukaj w naprężeniu nitki górnej.
Pokaż zdjęcia jak masz założoną nić do szycia tą górną i tą dolną.
Był już poruszany ten temat na elektrodzie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... https://ekrawiectwo.net/board/thread/158...
A czy regulacja oporu nici w bębenku tez nic nie daję? ( Jest tam taka śrubka) Jeżeli wszystko był regulowane - i nie pomaga, to regulacji może wymagać cały mechanizm maszyny.
Na ile masz ustawiony naprężacz nitki górnej jak na 2 lub3-4 do będzie brzydko szyła,wystarczy że ustwaisz naprężacz nitki górnej na 8 i będzie dobrze jak tak samo miałem musiałem ustwaić na 8 i piknie szyje od spodu i od góry :D
warto było by sprawdzić bębenek czy czasami blaszka napinająca nić nie jest pęknieta Bębenek jest najczęściej tego przyczną, a właściwie sposób założenia nici oraz właściwa regulacja naciągu dolnej i górnej nici.
Przydała by się dobra fotka nawleczenia góry oraz fot.chwytacza z opuszczoną igłą do dolnego punktu.
Jedyne co jeszcze nie działa to dolna szczotka zbierająca i ledy oświetlające podłogę. W Elektroluksie, czerwona dioda oznaczała, że dolna szczotka jest zablokowana. Jak rozwiążesz problem zabezpieczenia układu po zablokowaniu silniczka dolnej szczotki?
Proszę teraz spróbować, przepraszam.
Witam niestety przestawiony jest chwytacz ,prawdopodobnie Chińczyk nie dokręcił dobrze tylnej zębatki .Raczej naprawa dla fachowca u mnie taki koszt naprawy to ok 60 zł to tylko dla info.
Witam! W pierwszej kolejnosci sprawdzic poprawnosc wkrecenia igly : -czy igla nie jest krzywa lub zbity ma czubek Druga sprawa poprawnosc nawleczenia nici gornej oraz prawidlowe zalozenie szpuleczki nici dolnych.
Trzeba odkręcić pokrywę wkrętakiem gdzie znajduje się żarówka lub mechanizm poruszania igły. Następnie należy opuścić suwak prowadnicy igły za pomocą kluczyka imbusowego 2mm. Opuścić należy suwak w taki sposób żeby igła łapała dolną nić.W mojej maszynie opuściłam 1-2mm Samoczynne przesunięcie się prowadnicy mogło nastąpić przy złamaniu igły albo prowadnica...
Witam mam problem również z łucznikiem 451, po wyciągnięciu z szafy przez 5 min szyła w miarę dobrze, następnie dolny bębenek zablokował cały mechanizm, wyczyściłem, naoliwiłem, i teraz na przemian, albo urywa nitkę (z igły), albo nie łapie dolnej nitki.
Hej, Od dwóch tygodni używam maszyny Łucznik Ewa II 2014. Do tej pory nie było żadnego problemu, działała bez zarzutu. Dzisiaj nagle przestała. Igła nie łapie dolnej nici. Wymieniłam ją, tak samo nić, szpulkę wyjęłam kilkanaście razy. Włożona jest prawidłowo. Nic się nie zacięło, więc nawet nie wiem kiedy to się stało. Potem udało mi się wyciągnąć dolną...
Może tutaj :?: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...
O matko, pierwszy raz widzę taki mechanizm, zastanawia mnie, czy ta sprężyna z transportera nie powinna zostać osadzona na wale dolnym.
Przed założeniem bębenka trzeba wyciągnąć nić. Następnie kręcąc kołem pasowym i trzymając koniec górnej nici wyciągnąć dolną.
Jezeli igla zalozona prawidlowo to teraz nalezy sie skupic czy nici sa prawidlowo nawleczone i czy sa prawdlowo naprezone.Nitka gorna powinna zawsze miec wieksze naprezenie od nitki dolnej.
Albo skrzywiona igła, jeśli prosta, to do ustawienie igielnica i ponownie chwytak. Pokaż na zdjęciu w którym miejscu ociera igła. Jeśli o dolny ząb chwytacza, to igielnica do góry i ponownie ustawić chwytacz.
Poczytaj sobie ten link - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic17... może okaże się dla ciebie pomocny, skoro nie masz ściegu na materiale, to nie łapie tobie górna nić nitki dolnej.
Po kilku godzinach szycia maszyna się zbuntowała...pierw zaczeła stukać,ale szyła ...potem zerwała dolną nić i za nic w świecie jej nie chce pobrać. Mam wrażenie, że górna igła jest za wysoko- ale to może tylko moje wrażenie. Rozkręciłam wcześniej ten dolny bębenek bo zaplątała się nić- ale po zamontowaniu wszystko było ok i szyła normalnie dopiero...
Predem3, dzięki za wyjaśnienia. Rozebrać maszynę wg Twojej instrukcji to nic takiego. Ale złożyć to wszystko do kupy! Niestety, pasowanie przekroczyło moje możliwości: albo igła zahacza o metal, albo nie łapie dolnej nitki. Jutro jeszcze raz spróbuję.
Dzięki za odpowiedź, dopiero teraz miałem możliwość usiąść do maszyny. Otóż zauważyłem, że górna nić jest tak mocno naciągnięta, że bardzo ciężko ją wyciągnąć poprzez ciągnięcie jej od dołu palcami. Raczej nie pomaga regulacja kółkiem u góry... Jeżeli chodzi o zdjęcie, dodałem je post wyżej. Poplątany ścieg to ścieg dolny.
Jeśli masz możliwość to odkręć i wyciągnij igłę, można jeszcze spróbować wyciągnąć szpulkę z pierścieniem (chodzi mi szpulkę z dolną nitką).
Moja maszyna Łucznik Ewa 2 2014 nie wykonuje ściegu zygzak. Igła przesuwa się tylko lewo środek będąc w dolnej pozycji. Dodatkowo wypadła mi jakaś część z maszyny, której nie umiem zidentyfikować. Proszę o pomoc. 885065
Witam! Zacznij od nici gornych.Poluzuj max.napręzacz i oczysc miejce pomiedzy talerzykami.Po oczyszczeniu dokrecaj naprezacz musisz czuc przy kazdym pokreceniu narastajacy opor. Natomiast nitka dolna po wyjsciu z plytki musi wychodzic swobodnie.Naprezenie nici gornych musi byc deko wieksze od naprezenia nici dolnych.
Witam. Mam problem maszyną Łucznik 466, nie szyje, nić dolną wyciąga, ale nie ma żadnego ściegu. Nie znam przyczyny, jedyne co, to była zablokowana. Odblokowałam tam gdzie nie można było zmienić ściegu na zygzak, chwytacz ustawiony poprawnie i nic co można zrobić. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
Na tym forum jest dużo informacji na temat Singerów klasy 800 lub Łucznik klasa 800. Wystarczy tylko poszukać.
jak podłącze maszynę do prądu to silnik pracuje. Koło zamachowe się kręci a igła stoi w miejscu. Kręcę ręcznie kołem zamachowym i też igła stoi w miejscu. jeszcze raz odkręciłam dolną i górną pokrywę- podłączyłam do zasilania i koło zamachowe się kręci jednak te "mechanizmy" z pod górnej i dolnej pokrywy nie kręcą się. Czyli wina leży w "sprzęgle"...
Jak ustawic "rozrzad" w maszynie do szycia Łucznik 884 po wymianie kół walcowych górnego i dolnego wałka?.Ruszyłem jeszcze koło które napędza paskiem zębatym górne mechanizmy.Męcze sie i nic.Transporter przesuwa się tylko góra -dół.
to jest duża wąska zębatka na dolnym wałku po prawej stronie
Niedawno kupiłam maszynę Łucznik Zofia 2015. Podczas szycia wciągnęło mi nić pod spód. Zdjęłam chwytacz i bębenek i wyczyściłam wszystko bardzo dokładnie. Po założeniu wszystkich części, nić zaczęła owijać się na chwytaczu. Nie mam pojęcia w czym jest problem... Dokręciłam śrubkę na bębenku, ale to nic nie dało. Dla lepszego rozpoznania problemu załączam...
Mam podobny sytuację ze starym łucznikiem, tyle że u mnie problemy występują z dolną nitką. Mianowicie ścieg jest nierówny, jakby nitki nie zawsze się zapętlały (na materiale wygląda to mniej wiecej tak : --- ---- --------- ------- -----). Wyregulowałam napięcie dolnej i górnej nici (jedynym skutkiem było to że dolna nić przestała się rwać jak to miało...
Witam, maszyna hałasowała, zrywała górną nic i się blokowała, doczytałam ze to może być spowodowane zabrudzeniem więc rozmontowałam bębenek wyczyściłam go i naoliwiłam, to samo transporterem. Po tym jak ją złożyłam na nowo maszyna przestała łapać górnej nici. Wyglada to tak jakby igła z nicią wchodziła i wychodziła po prostu „góra dół”....
Pewnie że tak szczególnie jak się nie znaczy wzajemnego położenia części. Nic nie blokuje. Zdemontować należy tylko : -korbowód z dolną dźwignią wałka dolnego napędu -rozłączyć napęd transportera napędu mechanizmu ściegu potrójnego - odkręcić dwie śruby mocujące mechanizm za silnikiem - wyjąć mechanizm przekręcając o 90 stopni.
Witam, mam problem z szyciem na tej maszynie - Łucznik PREDOM 466. Zaczynam Wyciągać dolną nitkę - jest ok. Podstawiam materiał, opuszczam stopkę, zaczynam szyć i... i tu jest problem: bębenek wypada, a nić jest zaplątana wokoło nazwę to "śrubki" na którą nasadza się bębenek. Czy ktoś mi może pomóc? Pozdrawiam - Kamila
Witam. Podczas szycia, szarpnęło igłą i od tego momentu przestawił się dolny chwytak, nie łapie nici. Miałam tak już kiedyś, ale wtedy maszyna była jeszcze na gwarancji i serwis naprawił a teraz muszę sama próbować naprawić, bo gwarancji już nie ma. :( Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak to zrobić? :wink:
RAZ JESZCZE: Kręcąc kołem do siebie, ustawiamy igłę w najniższym położeniu, odkręcamy górną pokrywę, ustawiamy maksymalną szerokość zygzaka i patrzymy, czy wahacz (przesuwa go krzywka zygzaka, czarne kółko) ustawiamy w tyn sposób, żeby wahacz podczas dolnego położenia igły znajdować się na w rowku krzywki - na środku rowku.
gdy po dłuższym szyciu grubszego materiału Do każdego materiału winny zostać dobrane odpowiednie nici (górna i dolna :!: ), oraz odpowiednio wyregulowane naprężenia nici (górnej i dolnej tj. chwytaczowej :!: ) :idea: :D
Witam kupiłam maszynę łucznik weronika 2008 pojawił się problem podczas szycia coś blokuję igłę i nie podaje dolnej nici potrzebuje pomocy czy dam radę sama to naprawić czy muszę oddać maszynę na gwarancję. Proszę o jaką kolwiek pomoc.
tą szarą zębatkę normalnie podważyć śrubokrętem? bo te dolne łożysko to już psikałem wd40 ale dobrze byłoby zdemontwwać cały ten trzpień, te śrubokręty mają jakąś swoją nazwę?
Witam. Zapytam głupio i nie czekam na ripostę. Dolna szpulka nici - w dobrym kierunku/ dobry model samej szpulki? Żona ma jakąś Huskwarnę a ja klamoty po łuczniku starym jak świat. Pomieszałem to do kupy i potrzebowałem troszkę połatać. Same problemy, przyszła odwróciła szpulkę i wszystko zagrało (kierunek nitki) - w dodatku metalowe szpule z łucznika...
Witam. Mam problem z maszyną Łucznik 739, dokładnie z działaniem chwytacza. Jest on prawidłowo ustawiony, A jednak górna nitka staje, nie przechodzi płynnie i znów wraca do góry prawa stroną, nie pobierając dolnej nitki. Jak rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc. Dziękuję Maghan
Sorry nie zauważyłem, że rozmawiam z kobietą, już się wyprostuję. Po zdjęciach widać górna nić zdecydowanie za bardzo napięta w stosunku do dolnej, ale to już wiemy. Jeżeli nie da się poluźnić bardziej nici górnej z tego wniosek, że trzeba naprężyć nić dolną. Jak to zrobić? Nie będę się zastanawiał nad poprawnością założenia nici w bębenku i przewleczenia...
Witam. Rozbierałem maszynę do szycia Łucznik 884 i po rozkręceniu dolnej czarnej pokrywy wypadła mi ze środka sprężyna. Nie znalazłem nigdzie dla niej miejsca. Maszyna szyje dobrze. Jedyne co to przy obszywaniu dziurek w pozycji nr3 maszyna nie szyje wstecz, muszę ręcznie docisnąć przycisk szycia do tyłu. Było kilka tematów z prośbą o instrukcję remontowo-serwisową...
Dzień dobry. Czy naciąg nici dolnej był sprawdzany? (mała śrubka na bębenku przy wyjściu nici) Jeśli smarowanie, czyszczenie i zmiana naprężeń nici nie pomagają, to możliwe jest, że maszyna rozregulowała się na skutek poluzowania mocowania na którymś z wałków. Samodzielna regulacja przez laika jest trudna, a nawet niebezpieczna dla maszyny, ale problem...
Po konsultacji z żoną wychodzi na to że masz zanieczyszczenia pod pierścieniem w którym jest dolna szpulka nici ( połączone jest to zazwyczaj z głośniejszą pracą maszyny ), rozkręć i wyczyść, drugi przychodzący do głowy powód to zbyt gruba warstwa zszywanego materiału w efekcie podajnik ( te ząbki pod stopką) nie przesuwa materiału, może też być źle...
Dolną część założyłeś prawidłowo,może w pokrywie górnej popełniasz błąd. Nie zakładaj sprężyny na ten długi dziubektylko przed nim na ten mały występ.
Hałas może przenosić się z dolnej obudowy/podstawy maszyny/jeżeli jest z tektury to działa jak gitara akustyczna.
Odkręć dolną pokrywę maszyny i zobacz czy nie wykruszyły się ząbki napędu chwytacza.
Maszyna chwytakiem nie dociąga do końca górnej nitki Trudno zrozumieć co to za nieprawidłowości obserwujesz w swojej maszynie. :-( Może zrób zdjęcie lub jakiś szkic, który będzie ilustrował te niedomagania. Ogólnie rzecz biorąc w takiej maszynie muszą być odpowiednio zsynchronizowane ruchy igielnicy (i igły), chwytacza, transportu ząbkowego, oraz podciągacza...
Z filmiku wnioskuje,że nie obraca się dolny wałek.Brak przekazania napędu wałka górnego na wałek dolny.Reklamować! Jest przecież gwarancja.
Dzień dobry, po niemałych trudach udało mi się zdobyć pasek do omawianej maszyny. Chciałbym go teraz załozyć i uruchomić maszynę, ale nie wiem w jaki sposób zsynchronizować położenie górnego i dolnego wałka. W jaki sposób należy ustawić wałki/zębatki względem siebie aby maszyna pracowała poprawnie ?
Poskładałeś maszynę raczej dobrze bo inaczej się nie da problem masz z ustawieniem koła zębatego, które wymieniłeś. Tylko tym kołem możesz dokonać regulacji. Kręcąc kołem głównym w kierunku szycia opuść igielnicę w dolne położenie,kręcąc dalej igielnica zaczyna się wznosić do góry i wychodząc z pod płytki zaczyna odchylać się stopniowo na bok pełne...
W tym typie maszyny bębenek nazywa się koszem chwytacza,po prawidłowym włożeniu kosza powinien pod palcem być wyczuwalny luz . Jeżeli kosz jest za ciasny należy popuścić wkręty na trzymaku kosza to jest to ustrojstwo z z prawej strony (czarna blacha z dwoma wkrętami)i lekko odsunąć trzymak kosza jeżeli jest zbyt lużno to odwrotnie. Naprężacz masz dobry...
Na dolnym głównym wałku jest zamontowana pół zębatka która napędza okrągłą zębatkę znajdującą się tej samej ośce co chwytacz (zbierak). Sprawdzić czy zęby w obydwóch zębatkach są wszystkie i czy są całe. Najlepiej oddac do naprawy fachowcowi.
Być może włączyłam przypadkiem jakąś blokadę (ale nie wiem czy coś takiego istnieje). Jedyną blokadą co pamiętam, jest srebrna dźwignia całkiem na lewo koło klawisza z paragrafem. Można ją ustawiać w górnym albo dolnym położeniu. Blokowała między innymi przesuw wałka a czy klawisze to już nie pamiętam.
Witam, pacjent: maszyna do szycia Łucznik 827 . Czy ktoś przeszedł wymianę paska, ale tego dłuższego, łączącego wałek górny z dolnym? - wiem, że najgorszą sprawą jest porozkręcanie lewej strony, tej z całym ustrojstwem od igły (na załączonym obrazku), żeby wałek przesunąć w lewo i zdjąć pasek w górnej części. Z góry dzięki za odzew, pozdrawiam https://obrazki.elektroda.pl/2113523200_...
Górny znak wyznacza głębokość igielnicy w dolnym martwym punkcie. Coś mi się nie zgadza. Górny punkt - jednak igielnica po górnym znaku schodzi jeszcze kawałek i potem wraca czy to po pokręceniu w prawo czy lewo. Dolnym punktem a i powrotem igielnicy (z tego co zobaczyłem) jest końcówka igielnicy stojąca na równi z tą prowadnicą (tuleją) koło której...
Igła nie łapie nitki z bębenka tylko wyciagana jest ściegiem chwytacz przeplata nike z igły z nitka w benenku .Jeżeli nitka w bębenku jest dobrze założona to podczas obracania kółkiem maszyny i trzymaniu końca nitki górnej ta dolna powinna sie wywlec nad płytkę.Najważniejsze to sprawdź czy chwytacz łapię za nitkę.
Witam ! Kupiłem miesiąc temu łucznika diana 417 i od początku mam problemy z bębenkiem. Otóż gdy próbuję przewlec górną nitkę tak by wyciągnęła dolną z bębenka to muszę poświęcić sporo czasu aby mi się to udało.Plącze się nitka na bębenku gdy wreszcie się uda to blokuje się igła i łamie się.Moim zdaniem jest to wina bębenka , który jakoś za bardzo luźno...
dokładnie to usiłowałam zrobić ale tak jak napisałam jeżeli w ten sposób ustawiam to później ostrze chwytacza w najniższym położeniu igły znajuje się pod dziurką a nie jak powinien nad nią czy możliwe jest że ząbki od transportera za wysoko się wysuwają w każdym bądź razie górna nitka zapętla się dookoła całego bębenka i dolna nić wychodzi na zewnątrz
Boje sie rozbierac chwytacz-szczerze to nawet nie wiedzialam ze mozna to zrobic samemu Rozmontowanie chwytacza to nic trudnego, nawet należy to robić co jakiś czas w ramach konserwacji bo tam zbiera się masę pyłów i włosków z materiałów i nici które to śmieci mogą z czasem blokować chwytacz nici i cięzko się szyje z powodu jego oporów podczas pracy....
Jeżeli dolna jest zbyt luźna to należy odkręcić sprężynkę w bębenku całkiem i zobaczyć czy nie ma tam syfu jak ty to piszesz :D
Witam. Na trybie pionowym (pod chwytaczem) są dwa wkręty , należy je poluzować. Chwytacz ustawiamy tak aby łapał nitkę w momencie gdy igła poruszy się ok. 0,5 mm do góry z dolnego położenia w lewym skrajnym położeniu igielnicy. Pozdrawiam.
co należałoby podłubać, aby nie przeskakiwało? W zasadzie przy każdej zmianie: szytego materiału, igły lub nici - konieczna jest regulacja naprężeń nitki górnej i dolnej :idea: - dla zapewnienia prawidłowego przeplotu :!: (oczywiście jeśli nie nastąpiło wcześniej jakieś awaryjne przestawienie igielnicy, chwytacza lub listewki transportującej :cry:...
Musisz położyć maszynę i zrobić dokładne fotki dolnych wałków wówczas może nakieruję Cię na trop.Nie powinna to być trudna sprawa.
Po prawej stronie w dolnej części maszyny jest pokrętło a chyba obok tego pokrętła na głowicy jest wygrawerowany znak w kształcie kratki. To pokrętło służy do wyłączania ząbków transportu z przesuwania materiału,może ktoś się nim bawił i opuścił ząbki na dół i nie wychodzą ponad płytkę ściegową.
Witam Przed demontażem elementów pozaznaczaj np. pisakiem położenie kół zębatych oraz innych elementów, później zrób kilka zdjęć i możesz śmiało wymieniać. Po takim przygotowaniu wymieniłem pasek i mam sprawną maszynę. Jeżeli już masz zerwany pasek to metodą kilku prób będziesz musiał zsynchronizować położenie górnego oraz dolnego wałka. Pozdrawiam
Zauważyłam jeszcze jedną rzecz. Jak przez chwile mi maszyna mi przeszywa, to dolną nic ciągnie ale górnej nie, mimo ze mam założoną nic na wszystkie chwytaki i zaczepy.
Dzień dobry, Mam maszynę Łucznik 413. Nie znalazłam nigdzie filmu jak nawlec górną nitkę. W instrukcji obsługi (dla modeli 413 414 i 415) nie wszystko wygląda tak jak w 413 (głównie naprężenie nici) ale wzorując się na innych modelach myślę że nić jest dobrze nawleczona. Dolna nitka na pewno jest OK. Chwytacz nie łapie górnej nici. Czy ktoś może mi...
W wyniku naprawy mam wrażenie, że niechcący obniżyłam stopkę i po opuszczeniu dosłownie dotyka dolnej blaszki przez co nei da się manualnie przesuwać materiału. Luzowanie docisku niestety nie przynosi efektu, czy da się jeszcze jakoś to wyregulować?:/ Pozdrawiam
Witam serdecznie wszystkich! Bardzo proszę o pomoc. Potrzebna mi jest instrukcja do maszyny Łucznik 834 która ma już pewnie ze 20 lat. To maszyna po mamie mojego męża i ogólnie jest dobra,szyje jednak ostatnio zaczęła mi ściągać dolna nitkę, a innym razem zrywa ją. Musze się poduczyć jak co regulować, ale bez instrukcji to niemożliwe... http://obrazki.elektroda.net/8_126320577...
Wyjmujesz korbowód, mechanizm łączący wałek górny z dolnym, dźwignię długości ściegu i pokrętło długości ściegu, wykręcasz dwa wkręty za silnikiem i przesuwasz cały mechanizm tak, żeby wyszedł dołem.
czy są jakieś części które podejdą pod moją 466? Prawdopodobnie bębenek, być może chwytacz nici, szpulki nici dolnej i chyba igły... To się tak bardzo nie zmieniało pośród typów maszyn, więc może są identyczne... Być może i niektóre stopki będą pasować.
łucznik łucznik dolnej grzałki dolnej skrzyni
drukarka laserowa monochromatyczna schemat podłączenia włącznika światła szyba wewnętrzna
aleksander zawada aleksander zawada
Demontaż tylnej ściany lodówki LG GS7161PVGV Zablokowany kluczyk w drzwiach VW Sharan 1.9 TDI 2005 - jak odblokować?