http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12...
Elementy mogą być stosowane zamiennie, ale to czy zastosujesz leżący czy stojący zależy od architektury płytki (rozmieszczenia elementów) i wygody (wiadomo, że jak dasz potencjometr leżący w środku płytki o obłożysz go dookoła elementami, będzie problem żeby coś ustawić...) A trzy nogi dlatego, że pomiędzy dwoma znajduje się ścieżka oporowa (A i B)...
Zmierz pojemność tego dużego, żółtego kondensatora.
Co tu namierzać, oba elementy są na pierwszym zdjęciu. Jak już autor sprawdzi w/w elementy, zo zostają jeszcze diody i "żółty" kondensator. No i oczywiście sam włącznik.
Spróbuj wymienić ten żółty kondensator oznaczony C1. Oczywiście poszukaj nowy o tych samych parametrach.
Jeżeli te zewnętrzne kondensatory nie ładują się do napięcia 300-400 V DC, to i nie będzie WN. Najprawdopodobniej ładowane są z jakiegoś powielacza napięcia, myślę że to te żółte kondensatory i diody. Wypadałoby posprawdzać elementy i wykonać pomiary. Tylko ostrożnie, nie ma izolacji od sieci zasilającej.
Prawdopodobnie żółty kondensator do wymiany.
Mała rezystancja to zasilanie, duża to kondensator. Zielony + żółty => zasilanie , czarny => kondensator, przy czym drugi jego koniec do żółtego to obroty w jedną strone, a do zielonego w druga.
Dla wzrokowców ostateczna wersja: https://obrazki.elektroda.pl/7896933300_... Także według: 1) 5 i 6 (czerwone) - zasilanie 2) 1 i 2 (białe) - kondensator pracy 3) 3 i 4 (żółte) - kondensator rozruchowy
Obstawiam, że 2 i 3 mogą być uszkodzone a przyczyną jest uszkodzony żółty kondensator na napięcie 250V/470nF
Ten żółty kondensator ma mieć pojemność 0,02µF czyli 20nF /250V. W kondensatorach określa się nie napięcie znamionowe a npięcie dopuszczalne.
Sprawdź pojemność tego żółtego kondensatora a najlepiej go wymień na taki sam. Jeżeli będzie miał zaniżoną pojemność będzie też zaniżone napięcie zasilające.
Proponuję wymienić ten żółty kondensator 680 nF/400V. Może mieć inny kształt i kolor , ważna jest pojemność i napięcie pracy.
Czarny to dławik a żółty to kondensator poliestrowy 1000pF.
Żółty kondensator to chodzi Ci o ten kwadratowy koło włącznika? To może by go jakoś wymienić? Tak. Wymień. Albo po wylutowanu zmierz. Wszak masz miernik :)
W pierwszej kolejności sprawdziłbym ten rezystor oznaczony RA1 o wartości 22Ω. Czy nie ma przerwy. Potem ten żółty kondensator o pojemności 1,2µF. Czy nie ma przerwy i czy ma swoją pojemność. Potem mostek, kondensator elektrolityczny i diodę Zenera. Jak tu nie będzie wadliwych elementów, to należy sprawdzić U1.
Sterownik tego wentylatora zasilany jest za pośrednictwem tzw. zasilacza beztransformatorowego. Elementami tego zasilacza są między innymi te duże żółte kondensatory lub jeden z tych kondensatorów. Przy naprawie tak zasilanych urządzeń elektronicznych trzeba zachować szczególną ostrożność. Zasilacz ten nie zapewnia separacji galawnicznej od napięcia...
Zielony i biały idą do GDWT a brązowe do jego regulatora. Sprawdź dokładnie ten obwód, poruszaj żółtym kondensatorem, popraw luty i sprawdź, jak nic się nie zmieni zamień GDWT z lewej do prawej kolumny. Wtedy dowiesz się czy to głośnik czy zwrotnica jest winna.
W prawym górnym rogu widać kondensator elektrolityczny - w żółtej osłonie. Wszystkie kondensatory elektrolityczne do sprawdzenia. Moje z nimi doświadczenie to zaleca.
o jakim rzędzie wartości rezystancji mówimy to by mi bardzo pomogło. Zależy od mocy grzałki. Przykład dla 2200 W: (230 V)^2 / 2200 W = 24.0454545 Ω Jak sprawdzić grzałkę od czajnika: https://youtu.be/0gIfXZHdGQU?t=50 Koniecznie sprawdź żółty kondensator. W tym typie czajników ulega on degradacji i "elektronika" przestaje działać.
Wymień żółty "prostokątny" kondensator (680 nF), czujnik papieru zostaw w spokoju. Na płytce są dwa żółte kondensatory - ten do wymiany jest bardziej na środku płytki. Nie zaszkodzi też sprawdzić ten drugi czy trzyma pojemność.
Sprawdź czy ten żółty kondensator nie ma zwarcia. Nie wiem czy to nie powinien być rezystor bezpiecznikowy. Jeśli ten rezystor jest w szeregu z tym kondensatorem żółtym to jego wartość nie jest krytyczna.
misterbociek napisał: Pomierzyłem rezystancje i oto wyniki : czarny(kondensator)-czarny(zasilanie) 0,7Ω czarne-żółte(kondensator) 26Ω niebieski-żółty/czarne= nic Prawdopodobnie jest tam jakiś bezpiecznik termiczny ale raczej go nie zdołam zmienić bo jest na pewno gdzieś między uzwojeniami... czarny(kondensator)-czarny(zasilanie) 0,7Ω...
Po dłuższej przerwie w eksploatacji łożyska silnika wymagają smarowania , zwłaszcza że w takich silnikach stosuje się łożyska ślizgowe o dużej powierzchni . Sprawdź napięcie DC na kondensatorze elektrolitycznym i na diodzie Zenera. . Konieczne jest również sprawdzenie pojemności dużego żółtego kondensatora znajdującego się na PСB od strony druku.Podczas...
Bezpiecznik jest za gniazdem zasilającym pomiędzy kondensatorem (żółtym) a cewką filtrujacą. bezpiecznik jest w czarnym "kołnierzu".
(at)noel200 Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój poprzedni post. Na zdjęciu jest zaznaczone, co jest do wymiany i zostaw ten żółty kondensator w spokoju. Do pozostałych: czy wy naprawdę nie widzicie, że na pierwszym zdjęciu zamieszczonym przez autora żarzą się elektrody w świetlówce? Nie byłoby to możliwe, gdyby na wyjściu nie pojawiało się te kilkadziesiąt...
Gdzie przylutować zasilanie Ujemny biegun zapene do pola V-. Pod tym żółtym kondensatorem jest zapewne pole do przylutowania dodatniego bieguna - odchyl go i pokaż. i silniczek. Zapewne tam gdzie pola oznaczone literą M. Płytka jest nie kompletna, brak elementu Q6. Prawdopodobnie to jakiś tranzystor.
Ja bym stawiał, że to kondensatory tantalowe.
Czarny element z prawej strony, zaraz nad żółtym kondensatorem. Bezpiecznik lutowany do druku.
Co również napisano, bez rezystora, a dodać można, także kondensatora, płytka nadal będzie spełniać swoje zadanie prostowania Myli się Kolega. Ten żółty kondensator jest głównym elementem ograniczającym prąd w obwodzie. Całość to zasilacz reaktancyjny. Bez tego kondensatora działał nie będzie. Prostownik nie będzie miał czego prostować. Zachowuje się...
Sprawdź rezystor przy dwóch czarnych kondensatorach elektrolitycznych, obok żółtego kondensatora.
Zasilanie do kostki, złącza obok żółtych tacho. Kondensator bardzo wygodnie bo są osobne dwa przewody -niebieski i brązowy.
Rozpoznaję tutaj dwa kondensatory elektrolityczne, czarny i brązowy + 1 foliowy czerwony. Pytanie czym jest ten czarny element jakby w koszulce termokurczliwej i żółty element? Musiałbym je wylutować, aby sprawdzić oznaczenia, a nie mam aktualnie lutownicy. Ten czarny element to dławik a ten żółty to kondensator.
Wymień żółty kondensator i popraw luty a będzie ok.
Sprawdź, czy nie oderwałeś przy rozbieraniu R2302 zaznaczonego na zdjęciu żółtym kółkiem. Kondensator zostaw w spokoju.
U mnie było to samo. Błąd E3. Okazało się, że nie trzyma parametrów ten żółty kondensator. Po wymianie wszystko działa prawidłowo.
Chodzi o te dwa scalaki na dole płytki? Bo na górze są dwa czarne przekaźniki i dwa duże żółte kondensatory.
W zależności co to żółte (kondensator) robi, może być potrzebne może nie być, wszystko jest w aplikacji TPA3116
Wartość w miejscu c022 28,5oma, co dalej? Czyli coś dalej uszkodzone. Odlutuj ten U002. Zakup nowy (LNK304...6) - kupisz np. na aukcji 12-18zł Rezystor R020 to 22Ω/2W, dławik to raczej 0.47mH (470µH)/0.3A ) - żółty,fiolet,brązowy,żółty). Kondensatory od razu też wymień (4.7µF/400V 105°). Wartości elementów nie są krytyczne. Rezystor...
Bezpiecznik wystarczy najmniejszy, 160mA. http://obrazki.elektroda.pl/2503452900_1... Zaznaczony na żółto kondensator obróć o 180°, wtedy możesz zlikwidować niepotrzebnie podciągniętą tam ścieżkę. Żółtymi liniami pokazałem poprowadzenie dwóch ścieżek, co skutkuje zmniejszeniem ilości mostków jak i jego skrócenie. Jeszcze popraw prowadzenie...
W pierwszej kolejności bym sprawdził pojemność, lub od razu wymienił na nowy ten żółty kondensator na dole zdjęcia. W czajnikach ze sterowaniem elektronicznym (poza zabezpieczeniem przed przegrzaniem) nie ma typowego termostatu, a grzałka jest włączana przez przekaźnik lub triak.
Temat pisany dawno temu ale może komuś się przyda ta wskazówka. Na 100% jest uszkodzony jeden z dwóch kondensatorów zaznaczonych żółtym kolorem.
Nie wiem, po co te doświadczenia. Zawsze niższa rezystancja to uzwojenie robocze. Zasilanie do niebieskiego i żółtego. Kondensator do niebieskiego i czerwonego.
Jakie uszkodzone podzespoły mogą byc odpowiedzialne za taki stan? Ze względu na użyty tutaj sposób zasilania elektroniki szeregowym kondensatorem, sugerowałbym sprawdzenie pojemności tego dużego żółtego kondensatora opisanego jako 1uF. Zdarza się często w analogicznie rozwiązanych układach zasilania (np. w czujnikach ruchu w oświetlaczach), że ten...
Uszkodzone elementy to warystory na 150V. Ich uszkodzenie było spowodowane najprawdopodobniej przebiciem na obudowę. Do sprawdzenia również diody zabezpieczające na płycie z prostownikiem wyjściowym (transile na 150V) 2sztuki, oraz trzeba zlokalizować miejsce przebicia do obudowy (zapewne przetarty kabel zasilający). Urządzenia tego typu należy bezwzględnie...
sprawdź pojemność tego żółtego kondensatora ,mógł zatracić znacznie pojemność
Zmierz pojemność żółtego kondensatora ze zdjęcia oraz sprawdź przewodność dławika czy rezystora w czarnej koszulce termokurczliwej nad nim.
Nokia 6300 nie czyta żadnych kart sim.Po demontażu okazało się że w środku na płytce jest oderwana część.To mały żółty kwadracik.Czy on przypadkiem nie odpowiada za usterkę?Co można z tym zrobić?Zakreśliłem go na rysunku na niebiesko http://obrazki.elektroda.pl/1874109300_1...
Witam, dzięki za odpowiedź. Nie ma szans na zastąpienie tego elementu "czymś" innym? Szkoda wyrzucić 250zł na inny wzmacniacz gdzie tu uszkodzony jest ten jeden element. Pozdrawiam Tomek Hmm a w tym żółtym kondensatorze tantalowym tak jakby dziura wypalona była... wątpię aby ten scalak w tym wzmacniaczu jeszcze żył. To trafo 75/300Ω to z dowolnego...
Witam - tak należy podłączyć ; https://obrazki.elektroda.pl/6915393600_... Dodano po 9 kondensator o większej pojemności oznaczyłem jako X niebieski oraz brązowy przewód , kondensator o mniejszej pojemności oznaczyłem jako Y przewód czerwony oraz żółty .
Obok radiatora z tranzystorem jest ośmionóżkowy scalak pomiędzy pomarańczowym a żółtym kondensatorem. Od strony radiatora jest jeszcze kondensator elektrolityczny.
Ten żółty element to prawdopodobnie kondensator.
* Włączenie przycisku powoduje ładowanie tego żółtego czegoś (kondensator? akumulatorek?). Ten żółty element to kondensator typu MKSE produkcji "MIFLEX". Były produkowane 40-50 lat temu, stąd taka "nietypowa" jak na dzisiejsze czasu obudowa. Nie tylko tego kondensatora, ale znajdującego się obok tego kondensatora potencjometru R25.
Takie żółte kondensatory miło mi się kojarzą z 1989 rokiem, użyłem ich (pochodzenie ich z k-66 którą rozbierałem jako uczeń) do pierwszego mojego partyline na CA Pentaconta, wyłącznie dla abonentów tej centrali. Bezpłatne, cieszyło się ogromną popularnością, niestety w tedy byłem w wojsku. Koledzy w pracy korzystali i opowiadali co się tam działo i...
Jak wspomniałem - przelutuj, przynajmniej płytę z zasilaniem i odchylaniem.
Mam inne wykonanie tych modułów i na samym początku zabawy z nimi przylutowałem sobie kondensator LOW ESR równolegle z tym żółtym kondensatorem tantalowym. Moduł od tej pory logował się bez problemu. Po tym doświadczeniu moduł lutuję już na stałe (pomijając wtyk/gniazdo) do urządzeń w których montuję SIM800L oraz doprowadzam tam porządny prąd i wszystkie...
2800obr/min biały - niebieski--zasilanie niebieski - czerwony--kondensator 325obrmin--- obroty prawe biały - zielony-- zasilanie zielony - żółty--kondensator 325obr/min--- obroty lewe biały - żółty-- zasilanie żółty - zielony-- kondensator
Tym żółtym kondensatorem bym się aż tak nie przejmował zmierz napraw przetwornice okolice strona pierwotna od strony zasilania na module. Zresztą kolega podał wartość tego kondensatora tylko inny kolor widocznie takie mieli na linii produkcyjnej ważne żeby miał takie same parametry.
Możesz zamontować ten żółty kondensator. Włącznik powinien pasować, wytrzymałość styków ma taką samą jak oryginał.
220nF na 400V
Jeśli masz czym, sprawdź pojemności żółtych kondensatorów. Albo wymień, szczególnie ten większy.
Już kiedyś odpowiadałem na tego posta, ale chyba został wykasowany. Podłączenie nowego unifonu: 1 "-" kondensatora CA - żółty (to chyba jednak jest biała żyła nie żółta) 2 - czerwony 6 - zielony ? (na zdjęciu nie widać gdzie była podłączona żyła zielona) 9 "+" kondensatora i niebieski Pozdrawiam www.alfatech.net.pl
A co ta żółta kostka? Kondensator MKP ? Pusty...
Jaką pojemność mierzoną na ten duży żółty kondensator 0,47uF?
T8440A to najprawdopodobniej kontroler zasilania. Domyślam się, że jest to zwykły nieizolowany konwerter step down. Prawdopodobnie coś podobnego do BP2525. Miło zobaczyć warystor i duży żółty kondensator filtrujący na płytce... Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi przegrodami? Dlaczego mają inny układ?
Witam Warystor jest chyba koło żółtego kondensatora. Sam też jest żółty. Ale na zdjęciu nie widać wszystkiego, więc gdybam. Świeci jakaś dioda, to pewnie przetwornica działa. Trzeba sprawdzić czy są właściwe napięcia na jej wyjściu. PozdrawiaM.
W zasadzie czekam aż podmienisz elektrolit i ten żółty kondensator... https://obrazki.elektroda.pl/4229653500_... Możesz też mierzyć napięcie VCC - GND (+/-) teraz i po zmianie ale chyba to nic nie zmieni...
Czujnik jest czyściutki znalazłem przyczynę. Powodem niewłączania się grzałki był uszkodzony ten żółty kondensator 0.56 piko farada.Temat do zamknięcia. https://obrazki.elektroda.pl/7779436400_...
Wygląda na asynchroniczny nawrotny silnik jednofazowy z kondensatorem pracy ok 25 µF. Przewody - czerwony i czarny zasilanie 220VAC żółty kondensator, a drugi jego zacisk albo do czarnego albo do czerwonego dla zmiany kierunku obrotow.
Następnie po podaniu kartki silnik zadziałał przez chwilkę i staje. Miałem kiedyś taki przypadek - wówczas rozwiązaniem okazała się wymiana dużego żółtego kondensatora takiego jak na twoim zdjęciu. Podmień ten kondensator lub sprawdź jego pojemność. Pozdrawiam
Witam Na trzecim zdjęciu masz schemat jak go podłączyć. Zasilanie, to czerwony i niebieski. Między czerwony a żółty, powinien być włączony kondensator 6µF. PozdrawiaM.
Wymień ten duży żółty kondensator.
nieudolnie wlutował kondensator MKP, nie wiem o jakiej wartości bo wstawił bez oznaczeń.To co zrobił niewiele pomogło Nie pomogło i nie pomoże bo ten żółty kondensator jest "wpięty" równolegle do zasilania przetwornicy i jest zastosowany tyko jako przeciwzakłóceniowy. Przyczyną załączania zmywarki mogą być zanieczyszczone mikrosłicze na module sterowania.
Wszystkie to kondensatory.
A te żółte kondensatory MKP gdzie z wierzchu widać napisy DAIN sprawdzałeś na trzymanie pojemności? Z nich to jest produkowane napięcie do zasilania kontrolera.
Cześć, mam identyczny problem z dwiema roletami, trzeba wyłączać zasilanie żeby była reakcja na sygnał z pilota. Ta sama firma - portos. Szukam tego żółtego kondensatora, gdzie można go dostać? Pozdrawiam
Witam ! Według mnie 230V trzeba podać na przewody żółty i niebieski a przewód czerwony (kondensator) połączyć dodatkowo z żółtym lub niebieskim, trzeba to wyprubować. Powodzenia życzę Stefan
nie wiem tylko ten żółty kondensator ale myślę ze to na napięcie AC Źle myślisz. Jest to kondensator tantalowy a jego wartość można odczytać.
Pierwsze co można powiedzieć o tym układzie, to ten żółty kondensator jest do wymiany.
Tak naprawdę, to brakuje jeszcze trzeciego pomiaru rezystancji, pomiędzy czerwonym i żółtym przewodem. Na podstawie tych dwóch pomiarów nie można na sto procent stwierdzić, jak ma być ten silnik połączony. Zasilanie na pewno na czerwony i niebieski, żółty do kondensatora. Nie ma pewności, czy drugie wyjście kondensatora dołączyć do niebieskiego, czy...
Zwarcie jest na dwóch skrajnych polach tranzystorów (ost zdj płyta do góry nogami zaraz przy żółtym kondensatorze) Jeśli wstawiasz zdjęcia, to wstawiaj swoje a nie linki do Allie... Widać że przetwornica jest na module falownika EGS002, przeanalizuj jego schemat aplikacyjny.
Tak oglądam sobie płytkę i między pinami tego żółtego kondensatora (ma dwa) sa jakby dwa kolejne piny. Czy możliwe jest ze pod kondensatorem jest wlutowany jakis kolejny element obwodu?? Z góry na fotce nie będzie go widać Dopatrzyłem się przez szczelinke między płytką a kondensatorem...jest opornik.
Na mój gust jak podasz napięcie na czerwony i niebieski to pompa będzie pracować Błąd. Po tych pomiarach niebieski - N czerwony -kondensator a drugi z kondensatora do N żółty - L Również błąd. Jakby zaszła potrzeba zmiany kierunku obrotów to czerwony -kondensator a drugi z kondensatora do L W tych silnikach kierunek obrotów jest ustalony poprzez wewnętrzne...
Do wymiany jest żółty kondensator.
W tej tajemniczej puszce żółty to kondensator,bo angole mają dzwon na osobnej żyle i przez kondensator "wchodzi" do telefonu.a drugi element to zabespieczenie przeciwprzepięciowe.Wchodzą dwie żyły sygnałowe,dzwon i uziemienie. JAk chcesz to ominać to jedyne wyjście-wmontować te elementy do telefonu. "NA pająka". Uziemienie można omąć ale wtedy nici...
Ten trzeci przewód to pewnie ochronny, żółto-zielony. Kondensator mógłbyś zbadać sam miernikiem lub zbadać jak się ładuję, ale jak nie masz w tym doświadczenia to proponował bym zanieść do punktu naprawy, bo dla nich to "chleb powszedni", a jeżeli chcesz to wyjmij też silnik do sprawdzenia, bo może się okazać że wszystko masz sprawne a padł programator.
Jest pewnie szary zamiast niebieskiego. Czarny i brązowy to przewody gdzie dopinasz kondensator. Żółto-zielony to ochrona (PE). Zostaje ostatni, zapewne szary, który jest wspólnym.
Stary temat, ale należałoby podstawić C18, C17 i C15. Jeśli nie przyniesie poprawy, to na wejściu jest żółty kondensator X2. Sprawdzić napięcie na C17.
Ten żółty kondensator, to kondensator tantalowy 100uF/16V. Obudowa "D". https://allegro.pl/oferta/kondensator-ta...
Zmierz ten żółty kondensator na dolnej części PCB po wylutowaniu. Jaką ma pojemność?
Patrząc na zdjęcie z linku, autor projektu zastosował kondensator 470nF (ten żółty). Pozdrawiam.
Jest to silnik tup. OKC a dane masz wytłoczone na tarczy łożyskowej od strony koła pasowego. Biały- niebieski podłączasz zasilanie Niebieski -czerwony podłączasz kondensator To jest podłączenie 2800obr/min Biały- zielony podłączasz zasilanie Zielony -żółty podłączasz kondensator To jest podłączenie na 325obr/min Kondensator powinien być 16uF dla obydwu...
Osobiście najpierw sprawdziłbym zasilanie kondensatora oznaczonego żółtą strzałką i jeżeli jest to bym go wymienił
Witam. Jakie parametry mają fotodiody zamontowane w miejsce fabrycznych? Montowałeś nowe diody, czy "odzysk"? Zwróciłeś uwagę na ich biegunowość przy wymianie? Podmieniałeś żółty kondensator obok bezpiecznika? Pozdrawiam
Nic nie rozbrajaj. Odłącz ten przewód żółty miedzy kostką i kondensatorem, a do kostki podłącz czarny. I tak spróbuj.
Bezpiecznik?. Żółty kondensator może być zasilaczem. Pokaż PCB od drugiej strony
Bezpiecznik F1 od strony diod led oraz żółty kondensator po stronie 230V, który jest najprawdopodobniej w szeregu z tym spalonym rezystorem, robił prawdopodobnie za zasilacz beztransformatorowy, jak się potwierdzi to potem gdzieś tam jest dioda zenera, jak przebita to prawdopodobnie lipa, podwyższone napięcie załatwiło scalaka.
Sprawdź miernikiem diody prostownika i ten żółty kondensator, będący elementem filtru przeciwzakłóceniowego.
Pisałeś o kilku elementów a tu jest mikrokontroler Trak musi być być taki sam, dotyczy to czułości bramki Nie widać, tego ale ten żółty kondensator może być zasilaczem beztransformatorowym, zmierz napięcie zasilania mikrokontrolera; "zw" będzie diodą Zenera, a C2 kondensatorem filtrujący zasilanie; możliwość niesprawności żółtego kondensatora
Jeżeli jesteś słaby z elektroniki to musisz zwrócić szczególna uwagę na ten żółty kondensator. Gromadzi on znaczny ładunek i to o wysokim napięciu. Jeżeli będziesz rozpoczynał jakiekolwiek prace musisz pamiętać o jego rozładowaniu !!! Inaczej będziesz miał nieprzyjemny kontakt z elektrycznością.
żółte napisy żółte opiłki projektor żółte
picasso benzyna kontrolki siemens micromaster router talktalk
pochłaniacz tuszu pełny telewizor samsung restartuje
Nokia Lumia 520 nie uruchamia się - brak reakcji na ładowarkę Mrugające kontrolki na ładowarce po podłączeniu baterii