Nic się nie powinno stać, płynie niewielki prąd.
Zewrzyj diode w MOC od strony sterowania (1,2) i zobacz czy żarówka zgaśnie. Jak zgaśnie to jednak nie do końca ją wygaszasz za pomocą sterowania. Jak nie zgaśnie to kop w triaku i sterowaniu bramką.
sprawdź bezpiecznik F13 jeśli jest dobry to sprawdź czy na włączniku przy pedałach jest napięcie bo tu nie ma żadnej filozofii, mogę schemat ci podesłać tylko rocznik auta proszę
Pojemność między żyłami przewodu w instalacji. Sądzę, że rezystor 470k o mocy 0,5W by wystarczył w szeregu z "żarówką".
Pewnie były 12V, a zostały zakupione 230V. Cała zagadka. Nie wiem jak można z fusów wróżyć "upalone zero". Trzeba wpierw dociec z czego się dokładnie składa ta instalacja halogenowa.
Przewód 5x1.5, minimum jedna żyła jest pod stałym napięciem (ta zasilająca gniazda) i ona powoduje że napięcie się indukuje w żyle od lampy i z tąd te cyrki. Rozwiązaniem może być podłączenie kondensatora na stykach lampy.
Mam taki problem, raz jechałem i padły mi żarówki. Poszła mijania, pozycyjna tylna w skuterze Romet 727 2008. Jak je odpalam, to się żarzą, nie świecą. Kupiłem nowy regulator napięcia i żarówki, dziś je założyłem i jest to samo, żarzą się tylko. Wiecie, co może mu być? I ile serwis takiego czegoś może kosztować?
Witam Mam problem z żarzącymi się w korytarzu żarówkami przy wyłączonym oświetleniu. Podłączone mam 4 żarówki LED 3W (220V) i po wyłączeniu światła kilka diod w każdej z żarówek się świeci. Wymiana choć jednej żarówki na halogen rozwiązuje problem, ale chyba tylko dlatego, że on potrzebuje większego natężenia prądu. W korytarzu są dwa wyłączniki, którymi...
Przelacznik/wlacznik sprawdz
Żarówka 21W żarzy się To żarzenie się jest potrzebne do wykrycia obrotów wirnika.
Jak spadnie temp. otoczenia poniżej 18,5°C elektronika włącza żarówkę mocą ok. 5W.
nic nie rób to " indukcyjne " na przewodach...
Po wymianie na wyłączonej, żarówka żarzy się, instalacja 220 V. Dużo pobiera?
Żarówka którą wkręciłeś jest na 230V z kolei w piwnicy masz napięcie z transformatora 24V. Dlatego żarnik delikatnie się żarzy.
Klient zrezygnował z naprawy i zabrał sprzęt. Temat zamykam.
Radio zostało przeze mnie sprawdzone oraz już podłączone. Świeci skala, wszystkie żarówki żarzą, ale głośnik bardzo buczy. Co może powodować to buczenie?
System oznaczeń lamp używa litery E na początku dla lamp o napięciu żarzenia 6,3V (są inne systemy, np. w ZSRR używano do tego cyfry 6 na początku), i taka powinna być żarówka do podłączenia równolegle do końcówek żarzenia lampy. Stare żarówki "radiowe" było 6,3V 0,2A, nieco nowsze 6,3V 0,3A - oba rodzaje można było tak podłączać. Zwykle transformator...
Nie, masz zrobione odcięcie wyłącznikiem neutrala a nie fazy, pomieszanie jest w puszce.
problem sie rozwiazal. Minimalne obciazenie to 40W a tam byla zarowka 15. Myslę , że problem jeszcze istnieje. A chodzi mi o Twoją klawiaturę, chyba jest nie sprawna . Brakuje wszędzie polskich literek jak ą ę ć ś ó . PISZ po polsku. Pozdrawiam.
(at)md Bez znaczenia napięcia na tych kondensatorach, będzie tam jakieś 4 V. Już trzeci raz powtarzam, że problemem jest przerwa w obwodzie masowym, od przewodu szarego do przewodu czarnego przez bezpiecznik. Autor tematu nie chce słuchać i upiera się że jest ok. Proszę więc zrobić taki test. Żarówka 21 W/12 V z wyprowadzonymi przewodami. Jeden z przewodów...
Upewnij się, że jest on dostosowany do napięcia 230V. Jeżeli już masz taką pewność, wyjmij wszystkie lampy i włącz wzmacniacz do sieci, wstawiając w szereg żarówkę. Powinna żarzyć się lekko lub wcale. Jeżeli zaświeci jasno, trzeba szukać usterki przy transformatorze sieciowym.
Do zacisków żarówki. Żarówka ma dwa zaciski i tam podkręć. 8-O
No właśnie. Żarówki w instalacji oświetleniowej łączy się równolegle, a nie szeregowo. W załączniku masz poprawiony schemat. Jak już tak zrobisz, to nic nie stoi na przeszkodzie dać zamiast żarówek transformatory i lampki halogenowe.
Bezpieczniki sprawdź.
Wyłączniki mają być zwykłe(nie mogą mieć podświetlenia, ani ściemniacza).
No to masz odpowiedź na tą anomalie. Niby jakieś tam eliminatory rozbłysków sprzedają, ale czy działają to nie wiem, ja po prostu zacząłem kupować firmowe żarówki.
Jeżeli na żarówce pracuje ok a jest problem tylko z rozruchem (po załączeniu żarówka delikatnie się żarzy, jest napięcie na wyjściu) to problem jest z układem soft startu, nie ze sterowaniem.
Albo drugi komplet lampek w szereg.
Żarówki kierunkowskazów świecą normalnie pełnym światłem? Nie żarzą się jeszcze jakieś inne żarówki? To samo z długimi i klaksonem. Zasilanie, to nie tylko plus, ale też masa. Do sprawdzenia.
Proponuję jeszcze raz założyć zestaw naprawczy przetwornicy, a w miejsce bezpiecznika sieciowego zapiąć żarówkę 60W 230V.Włączyć i obserwować intensywność świecenia żarówki,im większy prąd pobiera układ tym jaśniej świeci.Rezystancja włókna żarzenia żarówki ma ok 60 Ohm tym samym nie wystąpią lawinowe uszkodzenia przetwornicy.
Takie coś sobie zrobiłem z żarówki i fotoopornika do sprawdzania i regulacji napięcia żarzenia kineskopów. Nie miałem miernika RMS, żarówka bardzo dobrze uśredniała impulsy napięcia. Błąd powstawał tylko z powodu równoległego podłączenia tej żarówki do obwodu żarzenia. Też nie znałem takiej nazwy. Chyba w mostku Wiena było coś podobnego.
Tym "żarówkom" ledowym wszystko jedno jest... Dokładnie. W tym i tym przypadku świecić będą tak samo oślepiająco. Znaczy... Żarzyć się. :-)
Przy 24V raczej nie będzie się źarzyć Bralbym po uwagę diodę i połówkę
dałoby radę objaśnić mechanikę działania takiego układu? O co chodzi z fazą, neutralnym? Tak dla laika amatora: masz dwa potencjały które idą na żarówkę aby świeciła N neutralny i L faza. N czyli neutralny ma być podłączone na stałe natomiast gasimy żarówkę przerywaniem - odłączaniem fazy L. Jeśli będzie odwrotnie może być efekt żarzenia żarówką. Jak...
nie potrzeba schematu,podłączasz akumulator "+" do zacisku ładowania(z reguły śruba ósemka lub końcówka pod gruby knektor), minus na korpus.Żarówkę włączasz pomiędzy plus aku a zacisk od lamki ładowania i układ gotowy.Przy sprawnym alternatorze żarówka zgaśnie jeżeli żarzy może być uszkodzona dioda.Można je sprawdzić ale najpewniej rozlutowując końcówki...
Witam. Zwiększyłem kondensator na 0,22mikroF i jeszcze bardziej żarówka żarzy!!. Pozdrawiam.
zamontowałem u siebie w pokoju 3 żarówki LED włączane włącznikiem schodowym, i mam problem ponieważ gdzieś indukuje sie prąd i żarówki żarzą sie nawet wyłączone . czy mogę dołączyć coś równolegle jakiś kondensator albo opornik żeby wytracić ten prąd indukcji ale tez żeby podczas palenia sie światła owa cześć nie grzała sie za bardzo, wszytko jest na...
Musisz wyjąc diodę podświetlającą włącznik. Jeśli wyłącznik jest podświetlony neonówką , lub diodą - tak. Proponuję wykonać prosty gasik w postaci dwójnika RC. Łączymy w szereg rezystor 470Ω/0,5W i kondensator 47n/630V. Zapinamy to do przewodów zasilających żarówkę, jeśli efekt żażenia zniknie, produkujemy gasiki na każdy obwód zasilający żarówki...
w środku nowa żarówka tylko sie delikatnie żarzy Świadczy bez wątpienia o napięciu zasilającym oprawkę t.j. 24V . Trzecia żarówka to kompaktowa LED i nie będzie reagować przy takim napięciu . Na zdjęciu widać żarnik pierwszej, działającej żarówki i to jest kolejna wskazówka.
Górny bolec podłączasz do masy. Dolny prawy do fazy, lewy zewrzyj na chwilę do fazy. W mojej tak jest podłączone i działa. Na próbę podłącz w szeregu z żarówką. Jeżeli żarówka zaświeci jasno kompresor ma zwarcie. Gdy żarówka będzie się żarzyć kompresor jest sprawny.
To normalne zjawisko, przez pojemność pomiędzy przewodami płynie niewielki prąd, wystarczający do lekkiego świecenia ledow. Przecież gdy we wszystkich punktach świetlnych, które są włączone, pracują LED, świecą one z małą mocą. Dla (at)frisco LEDy słabo świecą gdy je załączy bez innej żarówki a nie, że mu żarzą gdy są wyłączone. Wpis (at)michalzd i...
Podstawka została zamontowana jedynie na czas naprawy. CA3140- zamawiałem i podstawiałem 2 szt.. Na obydwu jest bez zmian. Jak podam zasilanie na tranz. mocy, wyjście spawarki obciążę żarówką 60W ( spawarka w trybie mma ), to żarówka żarzy, na wyjściu jest ok. 60V. Spawarka spawa max. prądem, więc diody w prostowniku są o.k. Na przewody zwrócę uwagę.
Podłącz najpierw pod żarzenie np. żarówkę od migacza samochodowego . Wtedy zmierz wartość skuteczną napięcia.
1. spr płytkę 2. spr zasilanie, także podczas wadliwej pracy wzmacniacza ( jak żarówka zacznie się żarzyć ) - czy symetryczne ? 3. sprawdź czy pojawia się napięcie stałe na wyjściu bez obciążenia 4. Twoje zjawisko jest niezależne czy zależne od temperatury ?
Przed użyciem kondensatora, jednak dokładniej bym sprawdził, jakie są przyczyny takiego stanu, że LED'y się żarzą.
Oczywiście, że źle połączone. Jedyna przyczyna. Szukaj w połączeniu wentylatora lub przełącznika. Powinny być 3 przewody i tu i tu.
A jak myślisz, jak naprawiam bez schematów i danych zasilacze dużej mocy inwertorowe? (spawalnicze źródła prądu) A elementy kluczy są chyba najdroższe w całym tym chłamie. Kwestia polega na tym aby ustalić jak to cudo jest zasilane. Doprowadzić zasilanie elektroniki, zrobić pomiary, jak coś jest źle, znaleźć uszkodzenie, usunąć, złożyć z kluczami i...
VCDS nie pokazuje żadnych błędów. To sprawdź parametry,wszystkie stany tam widać. A z wróżb to licznik,manetka kier, albo coś w lampie pomieszane z żarówkami .
Tylko żarzenie podłączone to ,,zwykła'' żarówka (jeśli zbyt duże to napięcie to żarzenie spali się), podłączenie odwrotnie napięcia A-K przy małym napięciu (nie sprecyzowałeś określenia ,,małym'') nic się nie stanie, przy ,,dużym'' (200-300V) też nic się nie stanie, po prostu prąd nie popłynie między A i K.
Spróbuj zainstalować równolegle do kontrolek kondensator, taki jak do eliminacji rozbłysków i/lub żarzenia w żarówkach LED.
Jeśli szeregowo z żarówką będziesz podłączał ten transformator to zwarcia nie zrobisz bo żarówka pracuje za bezpiecznik i złe połączenie spowoduje jasne zaświecenie żarówki przy prawidłowym powinna tylko żarzyć.
Myślę, że Kolega autor powinien zacząć od upewnienia się, że prąd żarzenia nie przekracza 100mA oraz pomierzenia spadku napięcia na R17, który nie powinien być mniejszy niż 7V. Gorące katody rzeczywiście powodują zwiększoną stromość narastania prądu, jednak nawet gorąca katoda w UY1N nie powoduje zerowej rezystancji (do tego R21 w szeregu). Żarówki...
Tyle. że większość uszkodzeń głośników wysokotonowych i nie tylko, jest spowodowana przesterem z odkręconego na full, mniejszej, lub tej samej mocy co kolumny, wzmacniacza. Przeciętny Użytkownik nagłośnienia, jest przekonany o tym iż pełną moc wzmacniacza uzyskuje w momencie odkręcenia potencjometru volume do oporu. Podczas pracy kolumny, żarnik żarówki...
Witam. Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w Skodzie Octavi II 2005r. Napięcie na żarówkach świateł pozycyjnych wynosi nie całe 3V w wyniku czego żarówki żarzą. Reszta żarówek czyli przeciwmgielny, wsteczny, kierunkowskazy świecą ok - 12V na żarówkach. Więc problem z masą można wyeliminować. Sytuacja przedstawia się identycznie na lewej jak...
Jeśli nie ma zwarcia, to po podłączeniu żarówka powinna się lekko żarzyć, natomiast jak żarówka świeci mocnym światłem, to to jest znak, że coś jeszcze jest nie tak. Jakiś czas temu naprawiałem zgrzewarkę kondensatorową "SOYER BMS-8N" i próbowałem ją uruchomić przez żarówkę 100W. Po podpięciu do sieci żarówką rozbłysła pełną mocą, po czym zgasła i tak...
A ja bym raczej zaczął od rezystorka, np 1M lub 820k
Sprawdź czujnik powinien mieć oporność od 1koma do 1.5koma. Czujnik działa na zasadzie nagrzewania sie, jeżeli jest w płynie to ma około 1.3koma a jak wyjmie sie go z płynu zacznie sie szybko nagrzewać i będzie spadać jego rezystancja prawie do zera i w tym momencie zaczyna przewodzić. Pozdr Paweł PS. Ja poszukuje czujnika juz od kilku lat i wiem ze...
Nie masz masy na tej lampie i prąd płynie przez oba włókna żarówki H4 na drugą
Nie wiem co tam wymieniałeś, bo nie piszesz dokładnie, ale wymień w zasilaczu C163, C169, C171. Ten zasilacz bezproblemowo startuje na żarówce.
Nie, odwrotnie. Im włókno cieplejsze, tym jego opór większy i dalej pobór prądu maleje. Moc jest podana dla rozgrzanego włókna. Na początku, jak ono jest jeszcze zimne powoduje przepływ większego prądu. Dotyczy to wszystkich rodzajów żarówek. Dlatego żarówki najczęściej przepalają się właśnie podczas włączania - "nagły błysk i wieczna ciemność". W...
Witam. Tak było ze 30 lat temu, ale obecnie i tak jest jeszcze gorzej, bo np. LED-y nazywają żarówkami. Zgadza się. Podstawowa nazwa żarówka od żarzenia ale ... To samo co "chlebak" ta torba wojskowa - służy do noszenia granatów :D Pozdrawiam.
Wlutowałem tranzystator , wzmacniacz gra Jak gra to, można żarówkę usunąć. ale pisałeś że żarówka jak świeci to zwarcie. U mnie lekko się żarzy Jest różnica między świeci, a żarzy. A i jak zwiększę głos to świeci jaśniej czy to normalne? Tak normalne, ale nadal się żarzy, tylko jaśniej. Podłącz żarówkę pod 230V zobaczysz różnicę.
Witam. Kupiłem żarówkę LED C5E, do kabiny w aucie, ale po wyłączeniu, żarówka się żarzy. Co z tym zrobić, bo akumulator mi się rozładował?
Witam. Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w Skodzie Octavi II 2005r. Napięcie na żarówkach świateł pozycyjnych wynosi nie całe 3V w wyniku czego żarówki żarzą. Reszta żarówek czyli przeciwmgielny, wsteczny, kierunkowskazy świecą ok - 12V na żarówkach. Więc problem z masą można wyeliminować. Sytuacja przedstawia się identycznie na lewej jak...
zapalenie żarówki na początku się żarzy potem świeci mocniej Albo wzmacniacz się wzbudza, albo jest uszkodzony, albo jakiś element układu tego wzmacniacza (zewnętrzny) ma nieodpowiednią wartość lub jest uszkodzony. Jeśli sprawdziłeś elementy i nic nie znalazłeś pozostaje wymiana scalaka.
Nic nie zrobisz, te ledy tak mają, po prostu obwód zamyka się przez pojemność przewodu, u mnie żarzą się od 2 lat.
Słaby zasilacz jak na tą zabawę. Zasil od plusa aku przez żarówkę reflektorową H4, jedno włókno, żarzy się dosyć mocno? I nie zwieraj szczotek to tego broń Boże! Zamontuj regulator.
Spróbuj obciążć czymś Twój przewód fazowy (lampka kontrolna pomiędzy fazą a neutralnym) i wtedy zmierz napięcie. To jest względnie normalne zjawisko, Trafiłeś na trop. Kiedy obciążony jest żarówką 18W - napięcie wtedy jest 16v. ale ona i tak nie żarzyła nigdy. Kiedy próbuje zmierzyć przy podłączonym żyrandolu z trzema żarówkami LED po 14W każda, {te...
Mam problem. Instalacja w domu do oświetlenia pokoi. Po założeniu włącznika i żarówki okazał się ze żarówka żarzy się a nie świeci. Z puszki pod włącznikiem przewód dalej idzie do kolejnego pokoju. Raz się żarzy a najczęściej wyrzuca zabezpieczenie. Po odłączeniu PE z szyny w skrzynce bezpieczników żarówka świeci elegancko i kojeni pokój również. Wychodzi...
Prąd jałowy transformatora może być zbyt duży i dlatego żarówka się żarzy.
250W na zasilaczu typu flyback to trochę nie bardzo. Będzie duży prąd klucza, żeby wyciągnąć taką moc. Lepiej rób półmostek bo przy tak dużej energii rdzenia mogą być problemy z indukcyjnością pasożytniczą. Albo forward, bo też generalnie jest stosowany dla wyższych mocy. Do tego chciałbym zauważyć, że UC3843 nie powinno stosować się do topologii flyback...
Witam spotkał się ktoś z takim przypatkiem mam dyskoteke w podświetleniu podsufitówki po zamknięciu z pilota mrugają żarówki led jak po chwili przestanie to jedna żarówka żarzy i coś pyka pod kierownicą jakiś przekaźnik albo może moduł komfortu nie mam pojęcia o co kaman
Ok stan początkowy. jeden kanał ma tranzystory drugi ich nie ma. Podłączasz żarowkę na zasilaniu, i kanał sprawny gra żarówka się żarzy, czy wtedy bezpiecznik w drugim kanale jest włożony, Podczas gdy nie ma tam tranzystorów mocy? Codzi mi o to czy to wina tranzystorów mocy BD243 Czy może jest gdzieś uszkodzenie/zwarcie w wybrakowanym kanale. Brak...
Można spróbować podłączyć transformator z żarówką (75-100 W) wpiętą w szereg z uzwojeniem jeśli żarówka się nie świeci lub delikatnie żarzy oznacza to, że jest to uzwojenie pierwotne. Następnie mierzymy napięcia na uzwojeniach wtórnych. Czy niema przejścia między wyprowadzeniami 3-5 ?
Zapytam jeszcze raz. Napisałeś ze żarówka 2,6V po podłączeniu dwóch aku szeregowo żarzy się. Według mnie taka żarówka żarzy się przy napięciu około 2V czyli optymalnym do ponownego ładowania aku. Czy mierzyłeś napięcie po wyjęci aku z aparatu?
Zużycie energii jest praktycznie znikome ewentualnie niemo go w ogóle, nie wiem czy ktoś kiedyś mierzył czy występuje jakiś pobór pądu na linii podczas żarzenia się tych LED-ów.
Daj rezystor np 10k od bazy do masy. Jeśli żarówka się "żarzy", to oznacza że tranzystor jest uszkodzony.
Żarówki się żarzą na pomarańczowo. Każda żarówka będzie się tak żarzyć jak zasilisz ją za niskim napięciem i w module nie ma tu żadnej winy, on spełnia swoje zadanie.
Żarówka ograniczy prąð pobierany przez układ. Jeśli będzie w nim zwarcie, to żarówka zaświeci pełną mocą. Jeśli wszystko będzie w porządku, to żarówka będzie się żarzyć. Żarówka 60W przy 240V pobiera prąd ok. 0.4A.
Prawdę mówiąc nie wiem jaka pozycja jest prawidłowa ale sprawdził bym to tak. Maszynę bym podłączył szeregowo przez żarówkę 100W. Zworkę bym włożył w jednej z pozycji a potem drugiej i bym obserwował żarówkę. W jednej będzie się żarzyła a w drugiej świeciła. Ta pozycja jest prawidłowa w której się żarzy.
No dobra, założyłem żarówki LED (4 sztuki), do jednej wpiąłem kondensator i nadal żarzą wszystkie. Zarówno na kondensatorze firmy OSPEL, takim gotowym z kabelkami, jak i kondensatorze 100nF 630V. Wyjąłem 3 żarówki, zostawiłem jedną z wpiętym w jej kostkę kondensatorem i nadal nie gaśnie. Wpiąłem 4 kondensatory po jednym przy każdej żarówce... wszystkie...
Witam. Szukam pomocy w temacie "rzeka" jakim jest żarzenie się żarówek led. Nie znalazlem podobnego postu więc pytam :) Moj problem wyglada w taki sposób że żarówki led żarzą się w momencie zamontowania ich w oprawach i włożenie w sufit z płyt GK lub gdy dotknę je dłonią. Kiedy wiszą sobie swobodnie na przewodzie nie żarzą się, przy wyłączonym włączniku....
Mam sciemniacz podłączony do żyrandola (4 żarówki 60W) i chciałbym się dowiedzieć czy przy położeniu na minimum tego potencjometru (żarówki żarzą się) jest taki sam pobór prądu przez te żarówki jak przy położeniu na maximum potencjometru (żarówki świecą normalnie). Dzięki za pomoc.
W yaris światła są sterowane masą, i przeważnie spalony bezpiecznik daje efekt żarzenia
podłączonej i lekko żarzącej się żarówce nie działa podświetlenie skali i wskaźnika mocy i tuner też nie. skoro żarówka żarzy to jest na niej spadek napięcia min 30V. Ma prawo elektronika nie działać. Na ryzyko możesz pominąć, ja w tym przypadku wkręcam 150W i patrzę co będzie. Ale trzeba mieć taką
Witam Ja mam też problem z żarzeniem się lampy natynkowej led (długa wąska 36w) po wyłączeniu, (nawet z wpiętym kondensatorem). Podpiąłem dziś zamiast lampy (36W) żarówkę led (24W) i nie żarzy się po wyłączeniu ale błyskała więc wpiąłem kondensator i problem ustąpił. Włącznik w obu przypadkach nowy z neonówką. Dlaczego w lampie występuje żarzenie a...
No to i lampy muszą świecić. Tam jest jedno wspólne uzwojenie na transformatorze zasilające żarówki i żarzenie lamp. Jeszcze tak z pamięci. Jak się nie mylę to były tam zwory z kawałka drutu łączące ścieżki żarzenia.
Obwód żarzenia jest prosty jak budowa cepa. Na wstępie w ciemnym pomieszczeniu przyjrzał bym się szyjce kineskopu. Wyraźnie widać żarzące się żarniki i w momencie zanikania obrazu towarzyszy temu zjawisku wygaszanie powolne właśnie żarników. Jest możliwe, że w obwodzie znajduje się opór kompensacyjny który nagrzewając się spowodował powstanie zimnych...
jak podłącze podświetlenie łącznika to żarówka się żarzy. Czy to napewno chodzi o żarówkę ? Może to jest inne źródło światła ? Z żarówkami nie powinno być takich problemów. Przy innym typie oświetlenia, gdzie ono dostając już minimalny prąd to właśnie reaguje w ten sposób.
Witam. Mam problem z układem poniżej. Zbudowałem go i chciałbym zlikwidować albo zmniejszyć żarzenie się żarówki do minimum nie tracąc na mocy (w czasie pracy z układem sterującym). To że będzie ona świecić w tym układzie jest dosyć oczywiste ale czy jest możliwość zastosowania jakiegoś elementu który to żarzenie wyeliminuje ?
W instrukcji (obrazkowej) jest podłączenie LT do "plusa" żarówki i tak podłączyłem. Oświetlenie to popularny "halogen" Tyle że w instrukcji jest pokazane podłączenie do "minusa" od żarówki. Czy ma to znaczenie że "minus" mam z innego punktu? L i N mam podłączone tak jakby do gniazdka w innym punkcie. Z żarówki idzie tylko kabel wzbudzający
transformator brzęczy w momencie, gdy żarówka się żarzy. Bo w obwodzie żarówki zaczyna płynąć prąd pulsujacy prostowany jednopołówkowo przez uszkodzony tyrystor działajacy jak dioda.
20-sto letni i nie ma przewodu ochronnego w instalacji? Powinna tak informacja być w umowie z ZE.
Przy 6.5V to ona ledwo się żarzy.
6H1P Po pierwsze nie ma takiej lampy. Po drugie lampy małej mocy mają moc żarzenia rzędu 2W lub mniej. Kiepski zamiennik za 50W żarówkę...
Po wyjęciu S2055N i podłączeniu żarówki ,na sty-by żarówka żarzy a napięcia bez zmian i stabilne. Po włączeniu z pilota led miga 4 razy. I jak najłatwiej upewnić się że trafo-wn jest uszkodzone?.
własnie wolałbym uniknąć spalenia ;) mam tego świadomość ze jest nie dozwolone w PL i zamontuje do tego dodatkowy przełącznik tylko jak to podłączyć by żarówka się żarzyła??
Sprawdź miernikiem , czy w oprawce żarówki po wyłączeniu wyłącznika jest jakieś napięcie.Być może został gdzieś uszkodzony kabel i jest małe przebicie i żarówki się żarzą.
Podłącz wzmacniacz przez żarówkę 230V 60W (szeregowo z zasilaniem). Żarówka będzie się świecić lub żarzyć . Sprawdź na bezpieczniku B101 i B102 czy jest 0V. Jeśli na którymś jest więcej do sprawdzenia wszystkie półprzewodniki i kondensatory w stopniu, w którym na bezpieczniku jest napięcie > lub < od 0V. Sprawdź czy rezystory nastawne 470 ohm...
Na allegro masz stary typ przerywacza. W nowszym GM powinien być przerywacz z wąskimi pinami w jednej linii. Przestań spekulować i idź wyciągnij przerywacz z samochodu. Do sprawdzenia instalacji elektrycznej w samochodzie potrzebujesz mocniejszej żarówki z przewodami, np. H7. Potrzebujesz tylko określić pod którymi pinami co jest co. Na początek sprawdzić...
żarówki ledowe żarzą żarzą kontrolki kontrolki żarzą
excel szablon plamy ekranie włącznik pociągany podłączenie
pułapka grawitacyjna ochrona mienia
Podkowa lewa czy prawa do kuchni kaflowej? Schemat podłączenia podciśnień Mitsubishi Pajero 1990