aprilia regulacja gaźnika

Znaleziono około 40 wyników dla: aprilia regulacja gaźnika
  • Aprilia RX 50 - motocykl dławi się gdy chcę dodać gazu.

    Podejrzewam że to wina gaźnika lub przestawiony zapłon. Posiadam w nim silnik AM6. Idziesz w dobrym kierunku, w pierwszej kolejności ustaw zapłon, a jeżeli to nic nie zmieni to regulacja gaźnika.

    Motocykle, Motorowery   03 Gru 2022 13:54 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 861
  • Aprilia SR50 Ditech 2002r - przeróbka z gaźnika na wtrysk.

    Poczytałem trochę w internecie i różne są wypowiedzi o przeróbce wtrysku na gaźnik, jedni piszą że silnik się zatrze itp u mnie jest tak zrobione ze gaźnik dozuje paliwo dozownik podaję olej poprzez cieniutki wężyk do króćca i nie wiem czy to tak ma być do końca aby nie uszkodzić silnika,a co do tej śrubki to już regulowałem na min obr i dalej to samo...

    Motocykle, Motorowery   04 Kwi 2023 22:40 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1857
  • REKLAMA
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Aprilia Pegaso 3 650cm3 '97 z silnikiem Rotax - Olej 5W-40 czy Motul 5100 10W-40?

    Motocykl zalany po płukance 10W40, reperaturki gaźników od F650, pływaki ustawione wg manuala, problem był z zbyt bogatą mieszanką, jeden kolektor wydechowy świecił ale regulacja gaźnika przyniosła zamierzone efekty. Moto sprzedane. Dziękuję za okazaną pomoc.

    Motocykle, Motorowery   16 Kwi 2022 14:29 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 4254
  • REKLAMA
  • aprilia rs 50 nie chce odpalać na ciepłym silniku

    może zła ciepłota świecy ewentualnie regulacja gaźnika

    Motocykle, Motorowery   30 Sty 2013 20:46 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3570
  • Aprilia RS50 traci moc na wyższych biegach - co może być przyczyną?

    Teraz podstawą będzie regulacja za małego gaźnika do większej pojemności. Jak tego nie zrobisz poprawnie to możesz przytrzeć nowy zestaw jeszcze podczas docierania...

    Motocykle, Motorowery   24 Maj 2020 10:02 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 4845
  • REKLAMA
  • Aprilia Sonic - Dusi się i gaśnie na maksymalnych obrotach po wizycie u mechanika

    Regulacja i przeczyszczenie całkowite gaźnika pomogło dzięki ;)

    Motocykle, Motorowery   25 Maj 2014 17:13 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 1236
  • Aprilia Classic 50 - Jak ustawić prawidłowy poziom paliwa w gaźniku?

    Ten gaźnik nie ma możliwości regulacji poziomu paliwa. Z tego co pamiętam do tych gaźników przychodzi inny rodzaj zaworków iglicowych (krótsze, bez zderzaka sprężynowego), założenie innego skutkuje zupełnie niewłaściwym ustawieniem pływaka. Musi być on w pozycji prostopadłej do płaszczyzny styku z komorą pływakową. http://tzrarena.xooit.com/t1874-Carburat...

    Motocykle, Motorowery   04 Lis 2012 10:21 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3084
  • Aprilia rs 50 - nieszczelność układu dolotowego.

    Cześć, chciałbym spytać czy nieszczelność układu dolotowego może spowodować duże spalanie w takim motorku i problem z regulacją gaźnika. Z góry dziękuję za pomoc.

    Motocykle, Motorowery   05 Sty 2013 16:51 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 3525
  • Jak wyregulować gaźnik w Aprilia SR 50 po zmianie na filtr stożkowy?

    Było wiele razy o regulacji gaźników poszukaj. Na stożkowym filtrze musisz wzbogacić mieszankę w stosunku do standardu, czyli iglica w górę.

    Motocykle, Motorowery   05 Cze 2014 08:02 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2484
  • REKLAMA
  • Jak wyregulować gaźnik w skuterze Aprilia Amico 50?

    Witam Forumowiczów. Było wszystko dobrze z moim bzykiem dopóki nie zabrałem się za regulację gaźnika, ponieważ wydawało mi się, że dużo pali, lecz nie pomyślałem o tym, że skuter, który się dociera może trochę więcej palić. Chciałbym, żeby mi ktoś podpowiedział jak dokładnie wyregulować gaźnik. Chodzi mi o te dwie śrubki na gaźniku. Domyślam się, że...

    Motocykle, Motorowery   23 Sie 2012 21:59 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 5835
  • Gaśnięcie Aprilia RS 50 na prosto - problem z gaźnikiem Dellorto 14?

    Witam mam mały problem z aprilką gdy ją rozgrzeję to gaśnie postawiona na prosto a gdy ją postawię na bocznej stopce to obroty trzyma dodam jeszcze że mam w niej gaźnik dellorto 14 ten bez możliwości regulacji jest tylko śruba wolnych obrotów przypuszczam że to może być wina zaworka iglicowego ponieważ jak kiedyś zapomniałem zamknąć paliwa to na drugi...

    Motocykle, Motorowery   15 Cze 2013 18:50 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1194
  • Regulacja gaźnika w Aprilii SR 50 1998 - brak wolnych obrotów i niska moc

    Coś jest w tym co pisze kolega futro . Obawy wyglądają jakby zasysał lewe powietrze. Sprawdź, a lepiej wymień simmeringi na wale. Mają być TWARDE, ale elastyczne. Nic na ich temat nie napisałeś. wawaludzik napisał: wymieniłem lewy ( duży) karter ( bo odłamane było mocowanie stopki i zerwane gwinty od pokrywy) Szczerze mówiąc jestem w szoku. Skąd miałeś...

    Motocykle, Motorowery   20 Wrz 2010 07:19 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 18690
  • Aprilia Leonardo ustawienia gaźnika

    Jak ustawić gaźnik w Aprilia Leonardo i od czego służy dróbka na gorze gaznika

    Motocykle Instrukcje Obsługi   13 Kwi 2020 10:29 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 2655
  • Regulacja gaźnika podciśnieniowego z pompką przyspieszającą

    Witam. Posiadam motor czterosuwowy marki Hyosung XRX 125, w którym trzeba wyregulować gaźnik, ponieważ w momencie dodania gazu silnik gaśnie. W motorze tym jest gaźnik podciśnieniowy z pompką przyspieszającą i nie wiem jak go wyregulować. Posiada on dwa pokrętła i nie wiem, które jest od czego. Zdjęcia z zaznaczonymi pokrętłami, zamieszczam poniżej....

    Motocykle, Motorowery   22 Mar 2010 13:39 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 14542
  • Regulacja Gaźnika. Jak podwyższyć obroty.Flex Tech.

    Witam. Mam problem , otóż posiadam skuter Flex Tech od nie dawna , nie mogę sobie poradzić z ustawieniem obrotów, nie wiem gdzie znajduję się sróbka regulująca mieszankę paliwo - powietrzną żeby były równe obroty, bo teraz są niskie i nierówne i skuter gaśnie. Wiem tylko gdzie znajduję sie sróbka regulująca wysokość obrotów. Proszę o poradę odnośnie...

    Motocykle, Motorowery   31 Lip 2011 11:59 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 1365
  • Yamaha Aerox 50cc gaśnie na wolnych obrotach - regulacja gaźnika

    Witam, otóż posiadam skuter marki Yamaha Aerox, jest to wersja na gaźniku. Gdy aerox chodzi gdy puszczę manetkę to spada sam z obrotów i gaśnie, jednak gdy kilka razy podam kopniakiem paliwo to odpali.A gdy sam zgaszę go, to odpala za raz ;). Czy ma to związek z regulacją gaźnika tymi dwiema śrubkami. Mógłby ktoś dać zdjęcie i która jest od czego, wkręcić...

    Motocykle, Motorowery   26 Mar 2015 18:58 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1872
  • Jak wyregulować gaźnik w Piaggio Zip 4t 50cc z 2006 po zmianie filtra?

    Posiadam Piaggio zip 4t 50cc z 2006r. Wczoraj kupiłem filtr stożkowy siatkowy. Założyłem do gaźnika (po obręczach filtra widziałem że na nim olej, nie wiem czy to dobrze czy źle). No i przejechalem sie i widzialem ze ma muła na starcie. Było lepiej na oryginalnym - mial lepszego kopa. Wydaje mi sie ze to wina nie wyregulowanego gaznika. Mieszanka paliwowo...

    Motocykle, Motorowery   08 Wrz 2013 21:11 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 4929
  • Regulacja gaźnika w skuterze Kingway Guliwer 80ccm - jak to zrobić?

    Witam.Chciałem zapytać jak wyregulować gaźnik w skuterze Kingway o pojemności 80ccm.

    Samochody Początkujący   03 Kwi 2011 13:01 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 4557
  • Piaggio Sfera 50 - Jak poprawnie wyregulować gaźnik po czyszczeniu?

    Witam, usiłuję wyregulować gaźnik w tym skuterku. Skuter kupiony nie na chodzie, chyba wyciągnięty z jakichś krzaków czy coś, kompletnie zapaprany. Przeczyściłem wszystko, gaźnik również. Teraz usiłuję go wyregulować. Wg większości instrukcji, które pisane są w taki sposób jakby były uniwersalne, śrubka regulacji mieszanki jeśli jest wkręcona to oznacza...

    Motocykle, Motorowery   05 Maj 2012 23:56 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 19887
  • Jak wyregulować gaźnik w Dolmar 115? Potrzebuję wskazówek.

    Witam Potrzebuję wyregulować gaźnik w Dolmar 115 jak to zrobić poprawnie? Jak mocno powinny być wykręcone śruby regulacyjne?

    Inne Silniki Spalinowe   27 Kwi 2022 21:22 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 4035
  • Jak wyregulować gaźnik Dellorto w Piaggio Free 50? Wysokie obroty i gaśnięcie

    Witam, mam problem z piaggio free, a prawdopodobnie z gaźnikiem. A mianowicie. Z odpalaniem jest OK, chociaż trzeba zawsze podkręcić manetkę, ale to jeszcze nic. Kiedy zapali, to czasami sam wchodzi na tak wysokie obroty że zaczyna sam ruszać, a czasami jest tak że po prostu gaśnie na bardzo wolnych obrotach. Podejrzewam że to kwestia regulacji ale...

    Motocykle, Motorowery   11 Cze 2010 19:42 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 18908
  • Audi 100 2.3 B + LPG - regulacja niskich obrotów na instalacji Lovato

    silnik ma zbyt niskie wolne obroty na LPG , jak wyregulować wolne obroty ( instalacja Lovato ) ?

    Samochody Elektryka i elektronika   12 Lis 2005 17:04 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1585
  • Jak ustawić gaźnik w MZ ETZ 150? Dysze, śrubki i iglica - szczegóły regulacji

    Mam problem jak ustawić gaźnik. Która dysza jest od obrotów, a która od powietrza które śrubki? Jeszcze chciałem spytać: wyjąłem iglice i nie wiem czy ją dobrze założyłem i czy jej nie pogiąłem.Od tej pory świeca się zalewa.

    Motocykle, Motorowery   27 Cze 2005 18:23 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 25696
  • Ustawienie gaźnika PIAGGIO xevo 125 2013 po czyszczeniu: dławienie na zimnym silniku

    Problem z ustawieniem gaźnika po czyszczeniu. Na zimnym silniku po dodaniu gazu dusi się ale po rozgrzaniu silnika jest ok.

    Motocykle, Motorowery   04 Lip 2025 16:26 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 3777
  • Piaggio - wypluwanie paliwa z gaźnika w stronę filtra powietrza, regulacja gaźnika

    Witam. Posiadam problem w moim skuterku Piaggio. Gdy odpalę to dziwnie sie dusi i ciężko wyregulować gażnik :/ A gdy dostanie trochę większych obrotów to z gażnika wypluwa paliwo w dużych ilościach w stronę filtra powietrza. Posiadam zwykły Gaźnik tzn : Komora paliwowa z pływakiem oraz 3 dysze, Główna od wolnych rpm i trzecia nie wiem. Na tyle gaźnika...

    Motocykle, Motorowery   23 Lip 2018 11:59 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 15309
  • Regulacja gaźnika w quadzie 125 2019r. - utrzymanie obrotów po dodaniu gazu

    Witam. Mój quad miał takie coś że gdy dodałem od razu gazu to zmuliło go i zgas. Myślałem że to gaźnik i chciałem wyregulować i teraz tak popieprzyłem że nie mogę wyregulować go. Ktoś pomoże? Dodano po 1 Dodam, że śruba była wykręcona 1 obrót teraz jak tak ustawie to na niskich obrotach chodzi dobrze lecz po dodaniu gazu wchodzi na obroty i te obroty...

    Motocykle, Motorowery   05 Cze 2021 12:13 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 22401
  • Aprilia Leonardo 150 2003 - jak podłączyć przewody paliwa, nie wkręca się na wysokie obroty

    Gaźnik był czyszczony. Co do regulacji dyszy i ogólnie gaźnika napisałbyś coś więcej? Czyli te wszystkie połączenia są prawidłowo zamontowane?

    Motocykle, Motorowery   28 Kwi 2026 19:49 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 216
  • Aprilia - Skuter się dławi po dodaniu gazu !! Proszę o pomoc

    Jaki kolor świecy? Iskra dobra? Jaki kolor iskry? Świece można wymienić, nie jest droga, a mi kilka razy zdarzyło się, że nowa świeca padła po 100km. Zacząłbym od wyczyszczenia i przedmuchania gaźnika, ew. regulacja. Pomiar kompresji, mógłby dużo pomóc. Króciec masz gumowy? Jak jest popękany - wymiana - łapie lewe powietrze. Zawór membranowy jest ok?...

    Motocykle, Motorowery   25 Sty 2021 12:42 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 14019
  • Aprilia RX 50 z cylindrem 80 - niska prędkość maksymalna, brak mocy powyżej 70 km/h

    Zwracam honor, moja pomyłka. Sprawdź działanie sprzęgła, czy się nie ślizga (metoda sprawdzenia opisana na forach). Zmieniłeś pojemność silnika, a co z resztą np. wymianą, bądź regulacją gaźnika.

    Motocykle, Motorowery   17 Lip 2016 15:14 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1338
  • Aprilia sr 50/70 - Aprilia sr 50/70 przerywa na wysokich i niszczy świece

    ale że pali mi świece? Niewłaściwy skład mieszanki Koleżko Miły. Regulacja gaźnika, a nie dłubanie przy zapłonie. :D

    Motocykle, Motorowery   17 Mar 2017 10:04 Odpowiedzi: 41    Wyświetleń: 9141
  • Aprilia Area 51 2T nie odpala po szlifie i regulacji gaźnika - co sprawdzić?

    Witam. Skoro mówisz o płynie że z niej leci i ubywa sprawdź czy głowica jest przykręcona dobrze. Miałem taki problem w sr50 myśle ze ma podobny silnik. Możesz też sprawdzić czy nie ma przedmuchów do układu chłodzenia. Zapal jak Ci sie uda i odkręć korek zbiorniczka płynu od chłodnicy. Jak będą bańki lub dym to możesz spróbować ciągnąć głowice lub jak...

    Motocykle, Motorowery   14 Wrz 2011 14:01 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 2681
  • Aprilia 50cc 2T - Skuter nie odpala z założonym filtrem powietrza, gaśnie bez niego

    Proponuję zacząć od sprawdzenia gaźnika tj. udrożnienia dysz, sprawdzenia połączenia gaźnik - cylinder i ewentualnie jego regulacji. Ponadto do sprawdzenia szczelność połączenia króćca gaźnika z wężykiem do sterowania kranikiem podciśnieniowym. Sprawdź przy okazji szczelność obu uszczelniaczy wału sinika i kompresję.

    Motocykle, Motorowery   24 Gru 2015 17:35 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 4674
  • Aprilia AF1 - przyczyny zbyt wysokich obrotów po uruchomieniu silnika

    regulacja gaźnika. Tak jak poprzednicy sprawdź linkę od gazu czy się gdzieś nie blokuje (przepustnica w gaźniku np.) Jak nic z tego to szukaj lewego powietrza.

    Motocykle, Motorowery   18 Lut 2010 12:42 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1591
  • Aprilia RS - Brak iskry po wymianie silnika AM6 z 2011 r. na AM5

    Podejrzewam że XR7 ma zapłon identyczny jak TZR 50, a więc DC-CDI. Nie ma opcji aby uruchomić go na module AC-CDI stosowanym w Aprilii RS 50. Tak więc albo zastosujesz kompletny zapłon AC-CDI (od Aprilii) albo zastosujesz kompletny zapłon DC-CDI (od Peugeota). Pozostaje więc sprawdzenie poprawnego działania układu zapłonowego (sprawdzić co się dzieje...

    Motocykle, Motorowery   28 Maj 2015 22:18 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1848
  • Skuter 50 2T po wymianie tłoka i cylindra gaśnie po 2 km, tłok puchnie?

    Witam wszystkich. Skuter 50 2T. Nowy tłok i cylinder. Po 2 km jazdy gaśnie. Jest iskra, jest paliwo. Jest na dotarciu. Nie wydaje dziwnych dźwięków, czyli nie zaciera się. Po prostu gaśnie. Postoi chwilę i jedzie dalej. Jakieś podpowiedzi? Przy okazji jeszcze pytanie, czy jak tłok puchnie, to jest to tylko przy docieraniu i to minie, czy jak już puchnie,...

    Samochody Początkujący   21 Maj 2026 07:44 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 102
  • Aprilia red rose 2t szarpie nie wkręca się rotax 123

    Witam mam problem tego typu że moja aprilia z silnikiem rotax 123 nie wkręca się na obroty maxymalnie 4tys i się dławi. Na każdym rowku na iglicy to samo. Brak innej regulacji na gaźniku prócz wolnych obrotów. Dozownik oleju odłączony, leje mieszankę. Wolne trzyma wyśmienicie chodzi równo. Gaźnik czyszony ze 3 razy. Dodam że na każdej świecy chodzi...

    Motocykle, Motorowery   17 Paź 2022 17:41 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1083
  • Aprilia rs50 - utrzymywanie się obrotów na poziomie 5000-6000 po odpaleniu

    Ok okazało się że po pierwsze mam uszkodzone ssanie w gaźniku po drugie pierścień na iglicy ten do regulacji jej wysokości był o kilka ząbków za wysoko przez to sama przepustnica była też wysoko. Wsadziłem gaźnik kolegi I śmiga. Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Motocykle, Motorowery   12 Lut 2019 15:37 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 1524
  • Aprilia Area 51 z 1998 - skuter nie odpala po zmianie paliwa na Pb98

    Witam, proponuje sprawdzić kompresje, najlepiej żeby była w w granicach 10- 12 atm. potem wstrzyknij do cylindra dawkę paliwa i spróbuj odpalić. jeżeli zaskoczy to gaźnik do wyczyszczenia i regulacji. Możesz jeszcze zatkać ręką filtr powietrza i próbować odpalić.

    Motocykle, Motorowery   26 Lip 2009 18:37 Odpowiedzi: 23    Wyświetleń: 11593
  • Do czego służy otwór i co tam powinno byź, w lewym plastiku osłony Aprilia Pegaso 650 z 1998 roku?

    W tych okolicach znajduje jeden z gaźników (podwójny na jeden cylinder). Zapewne powinna tam być śruba regulacji obrotów biegu jałowego, która ma pokrętło na lince. Tak przynajmniej widzę po zdjęciach na internecie, ale nie wiem czy powinna wystawać na tyle, że można nią kręcić palcami bez narzędzi (na zdjęciach widać schowaną głębiej). W ramie jest...

    Motocykle, Motorowery   13 Paź 2024 17:47 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 621
  • Simson S51 strzela z tłumika, Aprilia RS 125 2006 traci moc po przekroczeniu 150km/h

    Witam. Simson S51 platynkowiec strzela z tłumika strasznie,nie wkręca sie i nie odpala nagrzany. -Wszystko szczelne. -Gaźnik czyszczony regulowany. -Zapłon cofnołem tak że aż zabrakło regulacji lekko sie poprawiło. Na różnych 2 świecach jest tak samo. Podejrzewam Cewkę lub Kondensator. Aprilia rs 125 2006 po remoncie generalnym zostało zrobione 400...

    Motocykle, Motorowery   19 Cze 2022 22:24 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 330
  • Aprilia Leonardo 125 - Trudność z odpalaniem na zimno

    Zmierz może ciśnienie sprężania na zimnym silniku. Wiadomo szczelność zawory, tłok, pierścienie - zapewniają pasowność, siła otwierania pierścieni, owalność cylindra, owalność tłoka, smarowanie powierzchni cylindra/pierścieni, ciśnienie nad tłokiem (rozpiera pierścienie i dociska je do rowków i dociska zawory do przylgni), temperatura itd... Wygląda...

    Motocykle, Motorowery   01 Kwi 2021 14:43 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 27771
  • Aprilia SR Minarelli - Wysokie obroty po odpaleniu, regulacja nie działa

    ale przepustnica jest nisko tak jak powinna być jutro może gaźnik z roxa włożę i zobaczę czy się to zmieni:P i jeszcze zobaczę czy lewego powietrza nigdzie nie łapię :P dzięki za pomoc

    Motocykle, Motorowery   05 Mar 2014 20:07 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 2427
  • Jak podłączyć podciśnienie i zaślepić olej w gaźniku Arreche 19mm w Aprilia?

    Pływak jest cały plastikowy włącznie z mocowaniem do zaworka, więc nie ma żadnej regulacji. co do grzebania - nie grzebałem wczesniej przy gaźniku. Robiłem pożądne mocowanie filtra do niego, bo poprzedni właściciel odwalił hałę montując go na taśmę izolacyjną a od strony kolektora ssącego gaźnik był tylko na wcisk bez żadnej opaski. Jedynie obniżyłem...

    Motocykle, Motorowery   28 Wrz 2015 19:18 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 8364
  • Aprilia SR 50 '95 - nie odpala z filtrem powietrza, działa bez filtra

    Temat jest totalnie nie adekwatny do sytuacji! Masz problem ze ssaniem. Jeżeli jest automatyczne, to mogą być problemy z połączeniem elektrycznym. Gaźnik do czyszczenia i regulacji. Inną możliwością jest pobieranie tzw. fałszywego powietrza. Nieszczelność między gaźnikiem a króćcem wlotowym. Nieszczelność na simmeringach. Itd. Bartosz. Nieszczelność...

    Motocykle, Motorowery   09 Kwi 2011 08:11 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 4644
  • Aprilia Sr 50/70 . Strzela z tłumika i brak reakcji na gaz .

    Witam . Jestem początkującym na tym forum i proszę o wyrozumiałość :). Mam problem ze skuterem aprilia sr 50, gaźnik. Wymieniłem cylinder na metrakit hand made 70ccm i mam poważny problem. Skuter odpala normalnie, ale nie chce wejść na obroty. Nie reaguje w ogóle na gaz, na regulacje gaźnika też. Dodaję gazu na full, to strzela co 1 sekundę z tłumika....

    Motocykle, Motorowery   16 Paź 2010 14:41 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 13978
  • Zalewa świece i nie trzyma wolnych obrotów aprilia sr50 silnik piaggio/gilera

    Witam serdecznie. Mam problem z moim skuterem aprilia sr50 silnik piaggio 03r. Wczoraj zamontowałem nowy tłok vertex do seryjnego cylindra oraz nowe łożysko igiełkowe. Po odpaleniu skuter chodzi chwile na wolnych obrotach i gaśnie. Odkręciłem świece to była cała mokra a z cylindra wydostawała się nie przepalona mieszanka. Jakakolwiek regulacja nic nie...

    Motocykle, Motorowery   31 Lip 2023 23:15 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1158
  • Aprilia RS50 '98 z cylindrem 90ccm - wolne obroty i wibracje, co zrobić?

    Pierwsze co bym zrobił, to sprawdzenie bicia czopa wału od strony magneta. Max 0.05 mm! Przy okazji sprawdzenie zapłonu Drugie - odkręcił tłumik. Trzecie gaźnik do sprawdzenia (poziom,jakie dysze?) i regulacji + filtr i dopływ paliwa. Co z głowicą? Nowa? Jak jest zawór na dolocie to do sprawdzenia. Trzeba sprawdzić praktycznie cały silnik z osprzętem....

    Motocykle, Motorowery   10 Cze 2011 22:30 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 2745
  • Aprilia 125 - Rotax 123 wałek balansujący ustawienie.

    Już mi kolega forumowy BANANvanDYK wszystko wyjaśnił , wężyki nie mają znaczenia mogą zwisać poza jednym co podaje olej ale on jest już zaślepiony bo robię mieszankę i leję do baku , bardziej martwi mnie sprawa braku możliwości regulacji wolnych obrotów , w żaden sposób nie da się tego zrobić albo wyje albo po dodaniu gazu zrobi buua i gaśnie , dysza...

    Motocykle, Motorowery   09 Sie 2018 15:35 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 8421
  • aprilia sr 50 - trudności z odpaleniem , teraz nie daje się odpalić

    To porządny, prosty gaznik, ten krociec to odpowietrzenie komory plywakowej, możesz na niego zalozyc wężyk i puscic go w dol swobodnie ale jak nic tam nie będzie to nic się nie stanie. Te gaźniki miewaly krocce do podgrzewania plynem chlodzacym-moze Twój tez ma, pisalas cos o tajemniczych kroccach wcześniej. Czy wykrecalas do czyszczenia ta srubke widoczna...

    Motocykle, Motorowery   11 Cze 2013 22:59 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 16215
  • Tuning skutera Aprilia SR 50 Factory: wybór między wariator a sprzęgło

    Niestety, jeżeli zmiana to obydwu. Zarówno wariatora jak i talerza sprzęgła. O ile fabrycznie nie są już większe talerze... Aczkolwiek kiedyś robiłem taką Yamahę i fabrycznie miała małe... I co do takiej zmiany, zmieniasz cały zasadniczo komplet. (koszt Polini zapewne ok. 300zł) I w skład wchodzi wariator, przeciw talerz, rolki, pasek, talerz sprzęgła,...

    Motocykle, Motorowery   12 Kwi 2021 14:23 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 2493
  • Yamaha Aerox 50(2T) - Nie ma mocy po wymianie uszczelki.

    To kupuję Vertexa 40,50 i do szlifu. Można chyba stąd kupić? http://allegro.pl/tlok-vertex-40-50-mm-m... Ale mam teraz kolejny problem. Dzisiaj patrzę ile wody w chłodnicy a tam pusto i w dodatku zbiorniczek i woda czarna! Wodę mi również wyrzucało korkiem. http://obrazki.elektroda.pl/5684731100_1...

    Motocykle, Motorowery   23 Sie 2016 21:11 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 6951
  • Aprilia - Aprilia sr 70 airsal nie odpala, iskra, paliwo są

    Witam, a więc od początku, kupiłem apkę sr na nowym airsalu 70cc, niby nie miała iskry, ale okazał się wypięty przewód WN i i spuszczone chłodziwo, okazało się, że tak na prawdę dziurawa chłodnica, chłodnica już wymieniona, wszystko cacy, przyszło do uruchamiania silnika. Dodam jeszcze, że skuter został przez poprzedniego właściciela przerobiony z ditecha...

    Motocykle, Motorowery   07 Gru 2016 17:52 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2775
  • Jak zdjąć blokadę prędkości w skuterze CPI SHOW 50?

    BANANvanDYK widać że nawet nie wiesz o czym piszesz. Masz w ogóle skuter? Różowy kabelek jest blokadą w 3/4 chińczykach. Dużo skuterów ją posiada. Przeważnie przewód a raczej jego pancerz jest koloru różowego choć zdarzają się wyjątki. Zawirowywacz spalin sprawia także że tłumik "pierdzi". U niektórych odcięcie i zaspawanie dziury po nim coś daje na...

    Motocykle, Motorowery   23 Cze 2008 07:37 Odpowiedzi: 95    Wyświetleń: 169594
  • Aprilia Habana 50 - słaba moc na wolnych obrotach, poprawa po 30 km/h

    No pasek już się za bardzo nie nadaje. Po wymianie przekładni i regulacji gażnika powinna poprawić się dynamika no i prędkość też bo sprzęgło się już nie będzie ślizgać,ale nie koniecznie bo nie wiadomo też w jakim stanie jest cylinder,tłok i pierścionki a od tego też dużo zależy.A blokad raczej nie masz bo widzę że na szczękach sprzęgła są już zakładane...

    Motocykle, Motorowery   01 Sie 2009 07:33 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 9886