Wsad eeprom 24c64 do modułu pralki ariston amd109eu, wyslalem na pw.
https://obrazki.elektroda.pl/3989013400_... Przeszukałem bazę wiedzy w internecie ale nie znalazłem informacji. I słusznie! Nikt przy zdrowych zmysłach nie udostępni schematu - oczywiście szerokiej publiczności. Proszę nie pytać o dalszą część - nawet na PW.
Witam. Do sprawdzenia elementy sterujące silnikiem i zrób zdjęcie modułu.
RV3 jest na wejściu i to miałem na myśli ale jeżeli to przepuściło prąd to przykro prawdopodobnie nic nie zrobisz i trzeba będzie wymienić moduł na wszelki wypadek podaję indexy części eeprom C00098273 moduł C00143056 pozdrawiam
Kupię moduł / sterownik do pralki Ariston AVF 109
220K
Lepiej oddaj moduł w ręce fachowca jeżeli filtr będzie podawał napięcie 230V. W razie gdybyś nie znalazł elektronika to nowy moduł kosztuje tyle: https://zamienne.com.pl/pl/p/C00270972-M... Moduł wymaga jeszcze zaprogramowania.
może sprawdć moduł
Mogę poratować instrukcją do modelu AQXL 105 poza obrotami wirowania (Twoja do 1200 ta do 1000), różnic nie będzie.
to zostaje moduł
Scalak główny czyli procesor? To raczej nie jest już do naprawy. Zrób dobrą fotografię tego modułu.
Kupię sprawny moduł pralki HOTPOINT-ARISTON AQSD 29 U (EU) B. CODE: 21501016301
A jednak 15K
Uszkodzony moduł lub wyświetlacz.
Moduł "podejdzie" ale musisz przelutować eeprom.
W pralkach ariston to typowy objaw i napewno jest to moduł a konkretnie sam procesorek. Ja osobiście nie bawie się w takich przypadkach w uzdrawianie modułu. Wymieniam całośc .
Ale skąd te iskry strzelają???? Radziłbym najpierw sprawdzić stan szczotek silnikowych i ogólnie przyjrzeń się silnikowi a potem szukać problemu w module
REMCO 5510/S-moduł pralki Ariston poszukuję
nie naprawiaj starego modułu małe szanse aby ci sie to udało lepiej bedzie kupić nowy !
pilnie poszukuje schematu do modułu pralki ARISTON AL846TV
Co ma pomóc ci schemat ? Ewidentnie uszkodzony moduł lub panel wyświetlacza .
Proponuję Ci zajrzeć na schemat: http://www.monitor.net.ru/forum/ariston-... Model "ariston avsl 105" ma moduł "EVO II"(patrz opis: "EVO II в стираl... Ariston AVSL 105"). Moduł EVO II podaję Ci w załączniku:
Na początek przeprogramować moduł
W następnej kolejności musisz się upewnić czy moduł sterujący nie podaje napięcia na grzałkę w trakcie cyklu prania i jeśli tak będzie to sprawdzić przekaźnik grzałki znajdujący się w module sterującym pralką.
Upss... w tym modelu rzeczywiście ten kod to błąd komunikacji miedzy modułami, oprócz okablowania i jakości połączeń warto sprawdzić układ zasilania modułu wykonawczego.
Witam Jak w temacie, kupię moduł sterowania do pralki Ariston AQXL109 eu.
Reset nie jest możliwy w takiej formie jak przypuszczam, że zakładasz czyli powrót do ustawień fabrycznych. Opisz dokładnie problem bo póki co zbyt lakonicznie opisałeś problem, ale jeżeli wyświetlacz gaśnie to prawdopodobnie problem będzie tkwił w module sterującym pralką.
Witam. Najlepiej gdyby Pani oddała pralkę w ręce jakiegoś elektronika bo trzeba by sprawdzić moduł. Może ma Pani jakiegoś znajomego lub sąsiada który zajmuje się elektroniką. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... Może Pani zaryzykować zakup hydrostatu a moduł proszę zostawić komuś w celu oględzin. https://north.pl/karta/hydrostat-do-pral...
Witam, Poszukuję wsadu do eproma 24C64 do modułu elektroniki pralki Ariston AVSD 88
Było kilkanaście razy .Ale czego się nie robi dla kolegów z forum. F12 - brak połączenia z górnym panelem w praktyce trzeba sprawdzić połączenie taśmą 5 pinową (niebieska) Ale w 99% uszkodzenie modułu głównego .
Szukam schematu modułu: 5510s do pralki Ariston 948TX z góry dziękuje
Czy to będzie LNK304PN ? Ale nie pasują mi, że cztery nóżki z jednej strony scalaka są z sobą połączone. Oryginalnie siedzi tam LNK625PG.
Pilnie poszukuję modułu sterowania - pralka ariston avsf 109 - 215009162.01
Ogłoszenie nieaktualne.
Co jest uszkodzone?. Zasilacz modułu , warto naprawiać .
Chyba wykończył płytę jak pisze kolega .Znalazłem w dokumentacji serwisowej plik-KODY BŁĘDÓW- może po czasie ale i innym może się przydać .Załącze inne kody jeszcze.Pozdrawiam
Pralka Ariston AVSL 105 po włączeniu przycisku ON zapalają się dwie górne diody w drugim rzędzie i kluczyk (ciągle migają, a pralka nie startuje). Błąd F12 - brak komunikacji pomiędzy modułami. Sprawdzić wiązkę łączącą oba moduły lub wymienić jeden, drugi, bądź oba moduły.
Jak pada ten układ to trzeba wymienić jeszcze diodę i dławik, czasami coś jeszcze.
Kolego eeban, wyłączyłem pralkę z sieci nawet na dłużej - nic nie dało - objawy te same. Nie wiem jak sprawdzić EEPROM samego eepromu nie sprawdzisz zamów w serwisie nowy >>kod błędu eepromu masz wyswietlony >>ale może to oznaczać także uszkodzony moduł :cry:
Szukam modułu trójfazowego (dolnego) do pralki ARISTON AQSD 129. Proszę o pomoc....
Sprzedam moduł pralki Ariston AVSF 109EU w stanie idealnym. Nic nie zalane, nie połamane. Zapraszam. Mam do zaoferowania również inne części i podzespoły. http://allegro.pl/show_item.php?item=242...
Potrzebny wsad do pralki Ariston ECO6F 30716270000 Moduł Code 21501008503 Bitron Code 30412371. Pozdrawiam Andrzej
Jak już tak daleko za szedłeś warto sprawdzić sąsiadujące elementy.
W module wypalony styk od przekaźnika grzałki.
Moduł do naprawy, każdy kumaty serwisant powinien to ogarnąć. Szansa naprawy 99,5%.
Sprzedam moduł pralki Ariston AVSD 129 (super silent). Mduł w pełni sprawny, nienaprawiany. Cena 130zł. http://obrazki.elektroda.pl/7936502700_1... http://obrazki.elektroda.pl/8514813800_1... Proszę podać cenę.
Uszkodzona blokada lub moduł.
Sprawdź przewód komunikacyjny pomiędzy modułami.
Kupię moduł do pralki Ariston - Hotpoint AQXD 129 ( dolny główny ) za przystępną cenę lub zlecę skuteczną naprawę tel. 502 309 738
Czy ktoś mógłby udostępnić schemat do modułu sterującego pralki Ariston AVF109? Muszę naprawić ten moduł. Klient próbował sam coś zrobić i w rezultacie tylko pogorszył sprawę... Próbował "naprawić" zasilacz, a poszło mu 5 innych układów.
Poszukiwania chyba poszły w złą stronę. Błąd F07 jest związany z grzaniem. Proponuję sprawdzić oporność grzałki. Powinna wynosić ok 25 ohm. Oprócz tego połączenia pomiędzy grzałką a modułem, hydrostat. W zależności od wyniku poszukiwań należy: - Wymienić element grzewczy lub - Wymienić presostat lub - Wymienić płytę modułu. pozdr. AK
Schematy modułów nieosiągalne.Dokładnie posprawdzaj połączenia wtyczek przejrzyj moduł pod kątem zimnych lutów itp.
Jeśli to się dzieje zaraz po starcie to może być przebicie na pompce wypompowującą wodę lub na elektrozaworze wody. Może też być grzałka ale ona jest załączana o wiele później. Dodano po 40 Jeśli odłączysz te elementy i nadal będzie wybijać to wskazywało by to na moduł sterujący.
Moduł pralki Ariston ALS948TX. Proszę o zidentyfikowanie rezystorów 41-43. A może ktoś ma taki moduł do sprzedania?
Witam Jestem zainteresowany kupnem modułu do pralki ARISTON AQ7L. Gdyby ktoś był w posiadaniu prosiłbym o kontakt. Poniżej zamieszczam zdjęcie uszkodzonego. Pozdrawiam. http://obrazki.elektroda.pl/9941904400_1... http://obrazki.elektroda.pl/4961814400_1... http://obrazki.elektroda.pl/4875359100_1...
Temat zamykam
Witam:) mam problem, posiadam pralkę Ariston AL 88. wygląda ze moduł elektroniczny jest nieuszkodzony a grzałka w pralce nie grzeje. prosze o pomoc jezeli mozna prosiłbym o schemat modułu tej pralki. pozdrawiam
witam. Interesuje mnie wyświetlacz z tej pralki. tel.607141605
Wymień kondensatory w module
Moduł znajduje się na dole pralki po lewej stronie patrząc od przodu urządzenia. Oczywiście do Twojego modelu musisz dobrać moduł sterujący po numerze producenta, który będzie typowo dedykowany do Twojej wersji danego modelu pralki. Tutaj przykład takiego modułu: https://agdtechnik.pl/modul-elektronika-...
Witam, Poszukuje modułu sterującego (programatora) do pralki ARISTON AVD 109 EU Dane ze starego modułu: Magnetek 215007827.01 LB2000TRF SETT/ANNO:48/03 Tel.: 794 138 125
Sprzedam pralkę Ariston AQSF 109 EU (Slim) z uszkodzonym modułem - stan wizualny bardzo dobry.
Kupię sprawny moduł pralki HOTPOINT-ARISTON AQSD 29 U (EU) B. CODE: 21501016301
DOOR - wymień blokadę drzwi, blokada mogła spowodować zadziałanie bezpiecznika. Nie katuj za nadto pralki bo i moduł uszkodzisz. Na razie rokowania są dobre. F01 - ten błąd olej i na razie się nim nie przejmuj.
Nie moduł wyświetlacza tylko ten drugi umieszczony na samym dole w okolicach bębna. Naprawiam takie moduły.
Sprawdż połączenie pomiędzy modułami w pierwszej kolejności oraz kostkę blokady i samą blokadę.
Ile pralka ma lat? BARDZO ważne pytanie Jeśli 5 i więcej to do sprawdzenia moduł (wszystkie styki - szczególnie hydrostatu, kondensatory elektrolityczne), szczotki silnikowe oraz drożność układu hydrostatu
Sprawa zakończyła się w ten sposób, że uszkodzony okazał się być moduł wyświetlacza i jego zakup na allegro z pralki z demobilu załatwił sprawę natychmiast po wymianie modułu
Trochę czasu upłynęło od Pańskiego posta, ale czy udało się sprzedać w/w moduł czy posiada Pan go jeszcze. Dodam że poszukuję modułu do pralki ARISTON model AVTF 129 EU
Sprzedam wszystkie części do tej pralki oprócz modułu wyświetlacza.
Nie widać na nich "spuchnięcia" ani wycieków. Pracują w zasilaczu transformatorowym więc nie jest to zbyt "wymagające" zastosowanie. Jeśli masz miernik, woltomierz, to zmierz napięcie na C2 - powinno być ≧ 12V i na C8 - powinno być ok. 5V (4,95 - 5,05V). Tylko uważaj na płytce masz ścieżki z napięciem 230VAC! I nie zewrzyj czegoś niechcący.
Witam.Miałem taki przypadek,też myślałem że to silnik,niestety w moim przypadku po podmianie silnika było to samo. Zmieniłem w module sterującym układ scal. pamięci i pomogło. Pozdrawiam,powodzenia.
moduł
F13 - niby błąd suszarki ale... czarno to widzę. Sprawdź, czy nie jest wilgotny moduł, sprawdź rezystancję czujki suszarki, poprawność połączeń na suszarce.
Chodziło mi o to czy mając w ręce moduł, na podstawie jego fizycznego opisu (numerów z tabliczki ) da się wydedukować WPROST (nie wiem np. jest to część numeru CODE, czy po podzieleniu numeru SN przez ileś wyjdzie ten numer), że to jest moduł który w katalogu widnieje w pozycji C00270594 (ewentualnie czy jest on gdzieś nadrukowany na płytce PCB o czym...
Niestety wymieniłeś panel użytkownika a to nic nie da: https://zamienne.com.pl/pl/p/C00143343-W... Na dole pralki będzie moduł główny zwany też modułem mocy i to w nim jest problem. Jeżeli chcesz zakupić moduł to tylko o podanym przeze mnie symbolu ponieważ jest dedykowany do Twojej pralki. Poproś...
F01: Triac Motor short circuit gratulacje uwaly triak na module
Cewki elektrozaworu zasilane są napięciem 230V: https://north.pl/karta/elektrozawor-podw... Przeprogramowania modułu może dokonać tylko serwis autoryzowany marki Hotpoint Aniston.
do przejrzenia moduł, zwłaszcza elektrolity
Sprawdź hydrostat i moduł zasilania.Powodzenia.
F05 - problem ze spustem wody. Moduł narazie zostaw w spokoju. Spr czy wirnik pompy nie jest zablokowany.
Sprawdź prądniczkę tacho na silniku połączenia od tacho do modułu, zobacz czy magnes tacho nie jest poluzowany, obejrzyj moduł czy nie ma wypaleń, zimnych lutów itp..
Witam, Pralka naprawiona. Uszkodzone trzy elementy - temat nieaktualny.
pralka Ariston Hotpoint model AQXXD169EU typ AQ2005TRF Pralka nie kręci silnikiem, próbowałem już trzech silników ( nie wiem czy dobrych) i dalej nic, po ustawieniu wirowanie w pralce pracuje tylko pompa wody, a przy ustawieniu prania, pobiera wodę i dalej nic, czas mija pralka nie kręci, błędów brak. Na kostce która idzie do silnika sprawdziłem kontrolką...
Sprawdź połączenia między silnikiem a modułem istan kostki na silniku jak OK to wymontuj moduł i sprawdź czy nie ma wypalonych połączeń- często na przekaźniku.
uszkodźony moduł
Trzeba wyciągnąć moduł i sprawdzić czy nie są podniesione kondensatory(elektrolity). Jeżeli są to trzeba je wymienić.
Nie udało się modułu wskrzesić, prawdopodobnie padł procek. Wymieniony moduł na inny używany oraz zaprogramowany i pralka działa.
A może można zresetować moduł?
Zamieniłem wybieraki ale dalej jest to samo. Chyba czeka mnie wymiana modułu.
Fotki modułu by się przydały.
tam może być tylko zimny lut na module:?:
witam czy jeszcze masz częsci do tej pralki interesuje mnie moduł wyświetlacza
na module triak silnika
Witam jest to błąd sondy NTC lecz tak naprawdę jest to wina uszkodzonego wsadu na pamięci pralki należy ją przeprogramować lub wymienić moduł
Witam. Kupię moduł do pralki Ariston j/w w temacie Oferty proszę kierować na adres: miro.falcon(at)poczta.fm
Jaka cena za moduł?
cena za całą 250zl mogę też wykręcić moduły
Witam.to na pewno uszkodzona grzałka kolego.po prostu wymień i nie martw się moduł będzie sprawny!!pozdr
nie. zasilanie na module jest ale na blokadzie nie ma i nie zamyka obwodu.Czy to wina modułu?
moduł pralki ariston ariston sprawdzić moduł pralki moduł pralki ariston hotpoint
zatkany odpływ zmywarki whirlpool naprawa palenisko schemat kolorofon kanałowy
nawigacja goclever aktualizacja czyszczenie gaźnika kosiarka
Piec nie załącza się: możliwe przyczyny i rozwiązania Komunikat "Zamknij klapkę" w ekspresie Nivona - przyczyny i rozwiązania