Kondensator na wejściu musi być. Czyli badasz sygnał szeregowo z kondensatorem.
A po co ma być masa na input selektor? Gniazda sygnałowe są na masie a przełącznik już nie. Ma być słychać sygnał (muzykę) czy co tam podpinasz. Nie żadne szumy. Jak nie daje rady na tej słuchawce to odepnij wejście końcówki mocy i przez kondensator 470n badaj sygnał na bazach, kolektorach poszczególnych stopni i pisz w którym miejscu jest źle.
Badając sygnały na bramce, zwróć uwagę iż pracujesz na urządzeniu podłączonym do sieci poprzez prostownik.
Asymetria sygnałów za odwracaczem fazy może być też skutkiem utraty pojemności przez C117. Czy przydźwiek pojawia się w inwerterze sprawdzić możesz badając oscyloskopem sygnał na którejś z końcówek C110.
Częstotliwość od 15Hz do 80 Hz, przy 15Hz wypełnienie 3-4ms a okres 62ms. Przy 65Hz wypełnienie to 6ms, a okres ok 15ms. Dla podanych przez ciebie warunków, może to być dowolny MCU. Czy wykorzystasz gardware - timery, czy zrobisz to całkowicie programowo, to każdy współczesny MCU da radę. Jeśli pobierzesz sobie darmowe przykłady do książki "Język C"...
Witam. Schemat i przedzwonić przedwzmacniacze, często siadają kondensatory separujące. Przełącznik sprawny....? Masz analogicznie kanał sprawny. To można to w miare ustalić co padło. Sonda ze słuchawki dousznej przez kondesator około 22uf i badasz gdzie sygnał sie gubi.
Aparat zbiera informacje z częstotliwością ok. 25 klatek/sekundę. Częstotliwość pracy lampy LED to zapewne (dla średniej klasy lampy) 50 Hz. Więc nadal twierdzisz że filmując tą lampę ultraszybką kamerą nie zauważymy migotania, a filmując np. na taśmie 8mm przy 16 klatkach na sekundę migotanie będzie wyraźnie widoczne? Przecież w tym całym oświetleniu...
Badany sygnał będzie pojedynczy, czy też może to być kilka sygnałów jednocześnie o różnych modulacjach? Jakie modulacje wchodzą w grę?
Zmontuj jakiś prosty wzmacniacz m.cz. (nawet starego kaseciaka można do tego zatrudnić) i badaj gdzie sygnał audio ginie. Ew doprowadź do źródła sygnał sinusoidalny (czy to z generatora czy nagrany na płytkę audio wygenerowany w jakimś programie muzycznym) i szukaj oscyloskopem gdzie go już nie ma.
Z mini lambdą wiele nie zwojujesz- komputer ściema.niby skład mieszanki powinien regulować silniczek krokowy w oparciu o sygnał z sondy lambda,ale to nie działa .Jak by działało to na silniczku krokowym nie byłoby dodatkowej śruby do regulacji.A gaśnie przy wyżuceniu na luz bo dostaje za mało gazu a za dużo powietrza trzeba przerobić wlot by powietrze...
Najprawdopodobniej zapisujesz kilka razy kazdy wynik. Jaka jest częstotliwość badanego sygnału? Ile danych uzyskujesz w ciagu jakiegoś czasu np. 1ms? Zgadza się wszędzie teoria z praktyką?
Dedykowany do samochodu to masz: https://www.aliexpress.com/item/40002489... https://www.gotronik.pl/hantek2d82auto-s... Trochę prostsze: https://www.gotronik.pl/hantek2d42-oscyl... https://www.gotronik.pl/hantek2c42-oscyl... Na to (FNIRSI)...
Weś słuchawki mase podłącz do masy wzmaka a plusem słuchawek przez kondensatoer2,2uF badaj od początku gdzie sygnał jest a gdzie go nie ma.
Zapewne chodziło o to żeby przyłożyć sygnał na wejście i badać sygnał oscyloskopem przed i po kondensatorze. Jednak nie sprawdzi się w ten sposób parametrów kondensatora. Jednoznaczne zdiagnozowanie w taki sposób uszkodzenia wlutowanego kondensatora również nie jest możliwe.
Badanie intensywności światła odbitego nie ma sensu - problem słońca obejść się da modulacją na przykład, ale srebrny samochód będzie odbijał setki razy więcej niż czarny matowy samochód. Brudny będzie odbijał więcej niż czysty, i tak dalej. Musiał byś badać czas powrotu sygnału - to daje realną informację o odległości. A to się prościej robi na ultradźwiękach.
Co to za sygnały cyfrowe, jakiś AVR może badać sygnały i wysyłać po rs
Witam Żeby z takim modułem skomunikować się poza samochodem musiał byś w jakiś sposób zasymulować magistralę CAN i wysłać do niego ramki których oczekuje a których nie znasz. Nie prościej podpiąć go w samochodzie i zrobic log-a np. za pomocą analizatora logicznego (wejścia dostosowane do amplitudy badanego sygnału) i wtedy powinieneś zobaczyć ramki....
a jaka impedancje wejsciowa ma ten twoj wskaznik? do badania sygnalu stereo potrzebujesz dwa wskazniki. Laczenie tu nic nie da. Zreszta po co badac sygnal na wyjsciu karty muzycznej? Wazne jest to co jest na wyjsciu wzmacniacza.
Napięć nie porównuj tylko badaj sygnał na wejściach końcówek i jak tam jest źle w jednym z kanałów to się cofaj o jeden element w torze sygnałowym aż dojdziesz do miejsca w którym sygnał jest OK. i będziesz wiedział co jest przyczyną.
Myślałem nad tym ale gotowe wersje "oscyloskop usb" kosztują po 300zł. Szkoda mi kompa do garażu nosić bo się pobrudzi itp... a żadnego starego jakoś nie mam pod ręką. Oprogramowanie jest takie sobie, no chyba że słabo szukałem, a gotowa przenośna skrzynka z raczka za 150zł, więc przychylam się do KR 7010.
Witam wszystkich, ja też planuję budowę tego oscyloskopu (naprawdę super sprawa to urządzenie). Chcę go używać w diagnostyce samochodowej. I tu moje pytanie (może na poziomie elektronicznego przedszkola, ale trudno) : do czego służy ten kanał synchronizacji? Rozumiem, że badając sygnał z dwóch kanałów jeden z nich jest wykorzystywany do "ustalenia częstotliwości...
Najlepsza ksiazka o oscyloskopie to "Pomiary oscyloskopowe" - Jerzy Rydzewski, bardzo polecam:)
Jak okiełznać te zniekształcenia? Mam zabawkowy oscyloskop. Mogę badać sygnał na wyjściu głośnikowym. Tylko jaką głośność ustawić potencjometrem? Jak ustawić bas sopran? Sygnał podałbym przez wejście liniowe z komputera. Programem który tworzy sygnały np 1 kHz.
Robisz analizę Fouriera sygnału (z mikrofonu lub czujnika drgań) z dobrej maszyny (jako wzorzec) i z maszyn badanych. Każdy rodzaj niesprawności spowoduje odkształcenie widma (inna barwa dźwięku). Jeżeli masz skatalogowane wzorce dźwiękowe dla poszczególnych typów niedomagań (zużyte łożysko, pęknięty wał, niewyważony wał, zużyte przekładnie), to porównując...
To badaj sygnał, nic się nie stanie. Nie panikuj.
Badam sygnał analogowy, który narasta liniowo a potem opada również liniowo. Jak wykryć, że poziom sygnału zaczyna maleć?
Analizator widma pozwala obserwować widmo badanego sygnału - patrz analizatory widma w sprzctach audio (Winamp też to ma:) ). W oscyloskopach cyfrowych jest to tzw FFT (ang. szybka transformata Fouriera). Natomiast wobuloskop pozwala na tzw "przegwizdanie" układu czyli zdjęcie z niego charakterystykli częstotliwościowej (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wobuloskop...
Proste - sygnał podłączasz pod ADC w procesorze, robisz sygnałowi FFT (albo może wystarczy po prostu kilka filtrów), i badasz składowe (widmo) tego sygnału... Potrzeba osiem filtrów na poniższe częstotliwości: http://obrazki.elektroda.pl/3494397700_1... Mogą to być filtry IIR (mały nakład co sampel), przy czym obecność sygnału na wyjściu filtra...
A czym chcesz badać sygnał na wyjściu? Jak nie posiadasz oscyloskopu czy częstotliwościomierza to zapomnij. Zacznij od przetworników czy są dobre czy nie mają bezpośredniego zwarcia. Do przetworników jest dobierany cały układ sterowania. I tu zaczynają się schody bo każdy buduje urzadzenie i ściera wykaz elementów :/.
Badałeś sygnał na końcówkach Inssiderem, jak się zachowuje czy nie pływa?? Próbowałeś na swoim sprawdzonym sprzęcie, laptopie czy sytuacja występuje w ich domu??
Kondensator miał zamykać obwód linii telefonicznej przy odłączony aparacie telefonicznym, kiedy abonent wyjął wtyczkę z w/w gniazdka. Można był wtedy wykonać pomiar z szafki badaniowej na centrali i ustalić że linia jest ok. Były też takie centrale telefoniczne, które przy zestawianiu połączenie badały obwód abonenta żądanego, i dawały sygnał zajętości,...
mam do wyboru tylko tą drugą częśc wtyczki która jest z pinami tak schowanymi że nie dojde żadnym kablem To włóż tam szpilkę i na niej badaj sygnał.
Przecież napisałem, po co kondensator... jak inaczej chciałbyś zrobić charakterystykę transkonduktacji dla małych sygnałów?
(at)tomaszwis1 poruszasz zgoła inny problem, więc pewnie powinien być założony nowy temat. Czyżbyś chciał bezpośrednio oscyloskopem badać sygnał z igły? Zapomnij. (at)zdzisiek1979 fotkami pokazał dlaczego. Oscyloskop jest na tyle czuły, że sporo zbiera śmieci z "powietrza". Lampa LED, przetwornica już może mieć wpływ. Mimo że oscyloskop jest izolowany,...
Badaj sygnały które idą od przełącznika do przekaźnika, czy przypadkiem nie wysyła cały czas. Sprawdź tez przekaźnik a następnie instalacje.
Racja - jak badałem sygnał z detektora promieniowania, to w tle miałem szum, który po analizie okazał się sygnałem telefonii komórkowej. I to mimo ekranowania całego układu pomiarowego.
Jestes pewien, że specjaliści na obiektach hydrotechnicznych mają robić co im ludzie mówią? Specjaliści na obiektach hydrotechnicznych mają badać, czy sygnały od lokalnych mieszkańców pokrywają się ze stanem historycznym i obecnym, czyli co będzie jeśli sygnały okażą się prawdziwe lub co się stanie, jak nic nie zrobią? I wiesz co, wyszło teraz, że...
Do badania jakości sygnału używamy program "netstambler" (chyba tak to się pisze) i w zależności od jakości jaką uzyskujemy montujemy antenę kieunkową bądź parabole.(dodałem zjedzony wyraz)
To ja już nie wiem czego ty chcesz i oczekujesz, coś z niczego ?? Nawet Salomon tego nie potrafi. Podstawa to sprawdzenie połączeń obecnych anten z karta sieciowa - czy czasem nie są uszkodzone. Potem zajmujesz się sterownikiem czy jest zaktualizowany. Odpalasz InSSIDera i badasz sygnał z routera.
Staramy się badać sygnały pochodzące z mózgu czyli de facto badamy jego strukturę (w znacznym uproszczeniu). Ciekawe czy kiedyś pójdziemy w odwrotną stronę i będziemy w stanie na tyle zmodyfikować nasz mózg aby, w krótkim czasie "wpisać" do niego potrzebną wiedzę. Chcemy zostać pilotem myśliwca ? Nie ma problemu, kilka elektrod wszczepionych w czaszkę...
Te nowoczesne urządzenia mają wielkie możliwości ale niestety, kosztem jeszcze większego skomplikowania. Skomplikowanie rośnie, ale zwiększają się możliwości diagnostyczne. Naprawa nowych ampli to doświadczenie przede wszystkim. Kolega grzebie po omacku i planuje badać sygnały które gdyby były niepoprawne to ampli po prostu by się wyłączał i byłoby...
Obserwuję ten temat od samego początku ponieważ występujące objawy na kineskopie są pewną ciekawostką. Wystarczy sobie przypomnieć jak jest tworzony obraz (półobraz, kadr, linie) aby wyciągnąć jakieś wnioski. Próby szukania przyczyny w kineskopie (trynitronie) wydają sie bezzasadne. Intuicja podpowiada, że usterka może występować na etapie obróbki treści...
Czyli wtyczka czujnika do przeglądu czy jest zasilanie ,najlepiej z podpiętym czujnikiem badać. Druga sprawa to działanie samego czujnika. Test jest prosty. Trzeba znaleźć który z 3 pinów to sygnał. Podłączamy czujnik wymontowany. Miernikiem badamy sygnał względem masy. Po przyłożeniu do czoła czujnika stalowego śrubokręta sygnał ma się zmieniać wraz...
Według opisu AVT wynika, iż stosując ten układ można badać sygnały o napięciu do 24V. Niestety korzystając z karty dźwiękowej, napięcie badane nie może przekraczać 2V. Czy mógł by ktoś zmodyfikować schemat tak by można było go zasilać zwykłym zasilaczem?
Używałem ENC na 8MHZ, zero problemu. Masz procek zasilany z niskich napięć, wiec pewnie konwersji poziomów nie masz, to tylko to do głowy mi przychodzi, że mogłoby sprawiać problemy (słynne dzielniki na rezystorach). Badałeś sygnały na SPI oscyloskopem?
Po wymianie tranzystorów na BC547 sprawa wygląda tak że wzmacniacz ucichł całkowicie na wyjściu było tylko 10V zamiast 17 ale wymieniłem elektrolity końcowe 1uF i jest juz 17. Moim problemem jest to że dysponuje tylko uszkodzonym oscyloskopem na którym mogę badać sygnał tylko z jednego generatora gdzie jest prostokąt i piła więc badam na pile i prawidłowy...
Ja też, ale to proste: podłączasz w pewnym miejscu go (np. wejście sygnału) a potem wg schematu po kolei np. oscyloskopem (a od biedy głośniczkiem) badasz sygnał, czy się niezniekształca itp ;D (tak mi się wydaje)
Tym razem problem z przełączaniem? Hmm, przecież ten czas jest bardzo krótki równy okresowi badanego przebiegu. Zastanawiam się czy jest inne wyjście poza takim, że przez 2 sekundy badam sygnał tylko dla diody RED a przez następne 2 tylko dla IRED...tyle, że wtedy to nie będzie ten sam sygnał :-(...robiw
Wiesz może jaką częstotliwość ma ów PWM? Spróbuj z przystawką oscyloskopową np. http://s.więcek.pl/majsterkowo.pl/upload... Czymś takim możesz badać sygnał o częstotliwości chyba do 20kHz.
Przez wejście liniowe jak najbardziej można badać 2 sygnały.
Rozumiem, że w zasadzie nie ma różnic w pomiarach i dokładności, jeśli chodzi o porównanie cyfrowego i analogowego. Nie prawda. W cyfrowym sygnał jest próbkowany, więc można zgubić istotne informacje badanego sygnału. Analog przetwarza wszystko na ile jego komponenty pozwalają (5Mhz, 20Mhz, 150MHz itd). Stąd dlatego ściganie jest w cyfrowych jest m.in...
Problem, który opisałem, tzn. rozwiązanie go zupełnie mi wystarczy do kontynuacji pracy. Co dalej będzie robione to nie jest ważne ; ) Ja na początku myślałem, by zrobić wartość bezwzględną badanego sygnału i badać wartość próbek przez załóżmy 20 sekund. Tzn do bloczku wchodziłyby sygnały: - mój badany sygnał z chwili t - badany sygnał z chwili t-1;...
Zasada jest taka, że bierzesz sygnał odfiltrowujesz z niego częstotliwość podstawową, mierzysz to co pozostaje i odnosisz wartość skuteczną śmieci (będących produktami nieliniowości) do wartości skutecznej całego sygnału. Jeżeli badasz układy wzmacniające, to podajesz im na wejście bardzo czysty sygnał sinusoidalny (zniekształcenia np. poniżej 0.005%)...
praktycznych jest wiele: laborki dajesz małaczęstotliwość i możesz badać sygnały dennym oscyloskopem lub obserwować jak zmieniają się i dojść do tego co nie działa "uśpić" uP stosująć małe częstotliwości można uzyskać bardzo długie czasy do przepełnienia licznika itd itd
Sygnał pochodzi z generatora funkcyjnego Voltcraft FG250D. Na innym oscyloskopie linia z tego generatora jest bez zniekształceń (wąska). A wykonałeś zupełne badanie krzyżowe? Czyli sygnał z innego generatora na ów Hameg HM303-6...
Ściąg wtyczke z alternatora i zobacz czy będzie łądowanie, oraz jak zachowują się grzanie tylnej szyby i szyby w drzwiach , czy działają czy tez nie teraz na zapalonym na zgaszonym i na ściągniętej wtyczce. Może tez być wypalona kostka stacyjki lub na samym zasilaniu dmuchawy , podepnij na dmuchawę żarówkę i badaj sygnał sterujący. Ogólenie w godzine...
Cudujesz z tym testem. Robi się na jednym końcu zwarcie ekran z środkowym i na drugim się bada.
nie jak jest na miminum to nic nie słychac To zmienia postać rzeczy.Uszkodzenie jest w przedwzmacniaczu,trudne do zlokalizowania.Należy badać sygnał na poszczególnych stopniach słuchawką lub wzmacniaczem podsłuchowym zwracając uwagę w którym stopniu następuje zakłócenie.
Sądzę, że raczej będę badać sygnały z zakresu 0-5V, w każdym bądź razie do tej pory tylko takie badałem, chociaż z drugiej strony do debugowania niektórych protokołów może się przydać większy zakres, jeśli ktoś ma jakiś pomysł jakimi elementami można by to załatwić to byłoby super. A jakby się chciało dodać oscyloskop to jaki ADC byłby do tego najlepszy?
Falki... może kiedyś ;) Udało mi się znaleźć metodę wykożystującą FFT - krótkoczasową transformatę Fouriera. W sume to jest to samo co FFT tylko bierze się mniejsze okna i na wykresie dodaje się jeszcze oś czasu. W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę: Jakie parametry sygału mogę jeszcze badać? Do tej pory badałem sygnał w dziedzinie czasu,...
https://obrazki.elektroda.pl/7595402900_... Badam sygnały wyjściowe układu różniczkującego w zależności od sygnału wejściowego - sinus, trójkąt, prostokąt. Robię to także w programie Multisim. W przypadku sinusa i trójkąta wyniki pokryły się z tymi w LTSpice jednak z sygnałem prostokątnym jest problem. Byłby ktoś w stanie poprawić...
(at)ElektrodaBot pomóż mi określić parametry badanych sygnałów podstawa czasu to 500nS/div oraz napięcie 0.5V/div https://obrazki.elektroda.pl/6196822500_...
Dziękuję za odpowiedź. Monitor jest CGA. Upewniłem się dziś badając sygnały H i V sync. oscyloskopem. Nie pomyliłem się z modelem. Po prostu istnieje taki model tranzystora (nawet niedawno ich używałem :) ). Dokładniej to tranzystor 2SC3240... w skrócie C3240. Zbieżność nazw. Nie pozostaje mi nic innego niż zaryzykować.
Ale sygnał badać na "control" z tym że transoptor też musi być. LM358 tworzy tylko wzmacniacz mikrofonowy
W załączniku jedyne informacje o hardwarze, które dostarczone są do karty. A jakie parametry konkretnie interesują? Są to przebiegi które sterują silnikiem, potrzebuje je zarejestrować i badać.
Prawdopodobnie masz uszkodzoną głowice ,lub zasilacz napięcia warikapowego.
A co powiesz na głośniki wysokotonowe? Też je będziesz badał sygnałem 1kHz. Ej Irekko. . . ale mówimy o głośniku basowym !!! a nie o tweetwrze !!! Chyba to jest w temacie założyciela tematu !!! Gość chce wymienić basowy więc nie mieszaj do tego tweeterów!!! Oczywiście ,że tweetery mierzy sie przy innej czestotliwości!
Praktycznie każdy router się nada co posiada Wifi .Podałem Ci sprawdzone modele tego TP linka WR 740N masz za ok 60 zł. Zainstaluj sobie program inSSider i badaj sygnał . [url=http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDe...
Przepraszam za wypowiedź nie na temat! Co do "Oscyloskopu" miałem w rękach niższy model, czasem się przydaje jest mały i tani. Mała strata jeżeli go w terenie podeptamy czy przejedziemy pojazdem w którym badamy sygnał. Jako jedyny oscyloskop nie polecam, lecz od biedy nawet tylko taki ułatwi naprawę instalacji w samochodzie bądź jakiś swój projekt...
Z góry przepraszam za "męczenie" tematu, rozwiązania do poprzednich problemów uzyskałem dzięki tutejszym użytkownikom. Został mi ostatni problem, a mianowicie tyczy on się sygnałów synchronizacyjnych. Dlaczego sygnały synchronizacyjne zmieniają polaryzację? tzn. badając sygnał HD 720p i 1080p występują różne polaryzacje impulsów synchronizacyjnych....
Ale czy zmiana kąta z 90 na 45 stopni ma taki wpływ na długość ścieżki, nie powiedziałbym. A właśnie z powodu zakłóceń nie prowadzi się ścieżek pod kątem prostym. Proponuję rzucić okiem na Frequency domain (EMC compliance) : Radiated emissions exist, however, measurements up to 1 GHz does not show an increase for 90 degree, 45 degree or...
Zacząłem badać sygnały i zauważyłem że błąd nie występuje przy prędkościach do 32kHz włącznie. Większa prędkość daje błąd. Czy to nie było jakoś tak że on używa softowego SPI od jakiejś tam prędkości w dół? Zdaje się najniższa sprzętowa to 12MHz z 256 dzielnikiem daje 46,875kHz, a niżej już programowo. Być może to jakiś błąd typu nie odczytania flagi...
pojemność kabla teżdobre ale tylko w przypadku inentycznego kabla, zmieżyć pojemność jednego metra. i mierzyć pojemnośc całego i potem dzielić, ale każdy kabel inny, więc nic z tego, fala stojąca?? to coś takiego ze w niektórych momętach przewodu sygnał wysyłany spotyka siez sygnałem odbitym od końca przewodu i się znoosza ?? o to chodzi ?? w każdym...
To masz wszystko. Możesz zaopatrzyć się w sprzet do pomiaru charakterystyki. Rezonans Fs zmierzysz badając spadek pradu na glosniku podpietym to małej mocy wzmacniacza i podpietego generatora częstotliwosci. I tak 3x Fs mozesz zacząć ciąć go aż do 4,7kHz przed wysokotonowym. Badasz co stalo sie z sygnałem i mozesz popróbować przesuwać częstotliwosci...
Spróbuj pokombinować z elementem takim jak fototranzystor, potrzebujesz ich paru (minimum 5) umieszczonych w krótkich rurkach tak, aby słońce oświetlało go padając prostopadle, jakiś układ pośredniczący pewnie wzmacniacz błędu i na pewno µkontroler, który bada sygnał z tych czujników i steruje tranzystorami wykonawczymi przy silniczkach. Trochę...
Kod jest dużo większy i podczas zamieszczania wkradła się literówka. Problem leży gzie indziej Pytanie Jak wyliczyć częstotliwość badanego sygnału.
sciągnij sobie netstumblera (chyba tak to się pisze) tym programem możesz badać jakosć sygnału jaki otrzymujesz z nadajnika. :D
Maszyna to prasa holenderska (Abkantpresse) Darley z 1986r, obraz jest tekstowy zielony, śr. kineskopu ok. 10". Badałem sygnały oscyloskopem (tak samo starym;) Załączam zdjęcia sygnałów (kratka 50us). Załączniki skasowałem. Proszę zapoznać się z sposobem wklejania zdjęć .
...tzn dalej w chwili wejścia wysokiego napięcia , zanikają oscylacje na kwarcu i giną sygn. SCL i SDA na procesorach , ekran dalej świeci na biało i są szerokie linie powrotu - może coś źle robię - proszę o dalsze sugestie :roll: Może badasz sygnał zegarowy sondą 1:1 ? Użyj 1:10
Nie żartuj tak boleśnie, bo znów mi się zajady otworzą ! Chyba nie każą wam badać obecności sygnału na tranzystorze próbnikiem neonówkowym ?
Nie wiemy jaka to Onwa! Trzeba by sie uzbroić w sondę w.cz. i badać sygnał na tranzystorach poszczególnych stopni nadajnika. Tam gdzie zaniknie jest przerwa spowodowana uszkodzonym elementem. Jeśli to gruba Onwa to przed dwoma ostatnimi stopniami jest filtr LC i równolegle połączony rezystor z kondensatorem. Kondensator można wymienić z definicji, a...
Z tego co widzę w SM obu w/w typów to w 350 i 550ce są takie same moduły sterowania ze switchami, (płytki frontowe) zamień je, daj z 350 do 550 i sprawdź efekty. Ma to na celu lokalizacje felernego elementu/modułu. Jeżeli usterka minie to z płytką frontowa jest coś nie halo. Moim zdaniem do sprawdzenia IC 601 pomiar napięć na nim (to tylko funkcja wizualizacji...
Dzięki, Generator podpięty jest na sztywno koncentrykiem 50Ohm. Podpiąłem też terminator na trójniku przy wej. , ale nie było widocznej różnicy Co ciekawe, właśnie podpiąłem oba badane sygnały do starego oscyloskopu analogowego i to zniekształcenie nie występuje. hmm... https://obrazki.elektroda.pl/3800367600_...
1) Przetwornik ADC przyjmuje powiedzmy do tych 5V (niech będzie, do 2V bo jeszcze ujemne) - trzeba "zbić" pierwotne napięcie do tego przedziału. Jak się to robi? Wystarczy zwykły dzielnik napięcie i przełącznik, którym skierujemy badany sygnał na odpowiedni dzielnik. A może to nie robi się na dzielniku, tylko na wzmacniaczu operacyjnym z odpowiednim...
A ja muszę wiedzieć z jakiego powodu :(
Behr czy dephi. Badałeś czy sygnał z przycisku dochodzi do sterownika silnika , po drodze jest czujnik w parowniku który rozłacza jeśli parownik zamarznie , może sie zawiesił.
Układ musi mieć pewną histerezę w tym zakresie "równoczesnym" bo bardzo ciężko jest uzyskać sygnały które będą dochodziły dokładnie w tym samym czasie i w dokładnie tej samej fazie. Musisz określić jakie rozsunięcie tych sygnałów to jeszcze "równoczesność" a jakie to już wyprzedzenie. I jeszcze dość ważna sprawa o jakich częstotliwościach sygnałów mówimy...
Ale ludzie zamiast sondy można dać transformator 1:1 który odseparuje obwody. Nie rozumiem po co wyważać otwarte drzwi? A co jeśli chcemy badać napięcia za mostkiem prostowniczym przetwornicy ? Cokolwiek się nie zastosuje, trzeba wiedzieć czemu się to robi i co może wyniknąć jeśli popełni się błąd. Do pomiarów można kupić lub zrobić sondę różnicową....
sporo pracy zostało wykonane Te "sporo pracy" wygląda tak: [syntax=python]max_value = max(array('h', input_stream)) return max_value > threshold[/syntax] Więc jest to zwykłe sprawdzenie czy amplituda nie przekroczyła pewnego poziomu. Jeśli chcesz badać sygnał w dziedzinie częstotliwości to najpierw nagraj sobie kilka klaśnięć, spróbuj wyekstrahować...
Potrzebuje zmierzyć samo wypełnienie impulsów nie wiem jak za to się zabrać. Potrzebuje badać sygnał idący na serwo modelarskie. By wiedzieć na 3 diodach jakie jest jego położenie. Proszę o jaką kolwiek pomoc. Oczywiście nie chodzi mi tu o zrób za mnie... ale nie wiem od czego zacząć. Rozumowanie moje jest takie przychodzi impuls odpala się timer. Liczy...
3386,275 Hz przy założeniu, że na "Kanał 1" po lewej stronie podajemy napięcie (ze źródła sygnału o zerowej impedancji) i badamy odpowiedź na pinie 3 U1A. Jeśli to źródło ma impedancję, częstotliwość będzie niższa. Dla nieskończonej impedancji (wymuszania prądu) będzie ona równa 152,0104 Hz (wtedy do wzoru wchodzi opór R1+R2). A żeby była 700 Hz, źródło...
Badam teraz sygnał między neutralnym i uziomem i tam mam częstotliwości rzędu 20-80kHz. Czy istnieją filtry ferrytowe albo proszkowe, które mogą mi to odsiać? Miał ktoś kiedyś styczność z takimi?
na moje: pomijasz predkosc rozchodzenia sie dzwieku w kleju epoksydowym przyklejasz przetworniki piezo przy wejsciu i wyjsciu. na wejscie podajesz sygna sinusoidalny o f od 20 Hz do 20 kHz ( f dzwieku). najpierw badasz przejscie dziewku prze przetwornik ( opoznienia-> wyznaczasz v dzwieku w przewodniku) -> oscykloskop przed i za przetwornikiem. Potem...
Jeżeli wyznaczasz THD, to powinieneś próbkować z jak największą częstotliwością, a to dlatego że oprócz głównego prążka interesują Cię jeszcze jego harmoniczne. Ile tych harmonicznych trzeba, to już zależy od metodyki pomiaru. Czasem THD podaje się na podstawie tylko drugiej i trzeciej harmonicznej. Wszystko zależy w zasadzie od źródła zniekształceń....
Estymator mocy widmowej sygnału (czyli to co potocznie określa się jako spectrum) określa jaka moc jest zawarta w kolejnych sinusoidalnych składowych badanego sygnału. Jeżeli jednak w sygnale występuje składowa periodyczna ale nie sinusoidalna (trójkąt, prostokąt, powtarzalne impulsy etc.) to całkowita moc tej składowej jest obecna w spectrum jako wiele...
Jak podepniesz sam miernik i badasz sygnał TPSu to nie skacze?? (najlepiej żebyś podpiął nie odłączając Bingo i wtedy jak skacze odczyt na Bingo zobacz miernikiem jaka jest wartość na mierniku) jeżeli będzie to samo to sam czujnik TPS może być uszkodzony a jeżeli problem będzie tylko w odczytach Bingo to zobacz czy przewód od TPSu nie idzie gdzieś w...
(at)gklub Mierniki projektowane do elektrolitycznych nie będą dobrze mierzyć bo częstotliwości nie te. Nawet wykres #6 to nie jest prawda, choć takie widzimy w katalogach kondensatorów, ESR przy 1kHz nie wzrósł do 1 Om, po prostu miernik "widzi" przebieg przesunięty o 88° i próbuje wyliczyć ile w tym jest składowej nie przesuniętej w fazie. Po pierwsze...
Sprawdzic czy paracuje płyta główna badając czy scaler wystawia sygnały LVDS do Time control oraz czy na niej dzialaja wszystkie regulatory. Sprawdzić obecność sinusa 25-50 MHZ na kwarcach oraz czy napięcie 5V występuje za bezpiecznikiem na T-con. Później zerknąć czy pracują przetwornice DC na T-con potwierdzając obecność napięć niskich i wyszych, dod...
Szafka badaniowa powinna umożliwić pomiar lini abonenckiej z aparatem telefonicznym w pętli, pomiar la bez aparatu, pomiar rezystancji izolacji każdej z żył względem ziemi i wobec siebie (najlepjej napięciem do 150V stare dokonywały pomiaru napięciem 500V przy dzisiejszych telefonach mdemach i innych uszkodzenie urządzenia końcowego gwarantowane a przy...
Wymienię pozostałe dwa scalaki - tyle że musze je najpierw kupić. Badałem sygnał oscyloskopem - na katodach kineskopu są jakieś przebiegi które zmieniają się np. po włączeniu telegazety. Nie bardzo rozumiem do czego służą impulsy wychodzące z wyprowadzeń nr 5 wzmacniaczy wizji skoro wszystkie razem są zwarte? Nie wiem też co powinno być na pierwszej...
sygnał badać badać sygnał okresowy badać stabilizator
parametr maszynowy indesit instrukcja pralka dźwięk jednej słuchawce lenovo
p0480 wentylatory p0480 wentylatory
Mocowanie pompy wtryskowej Mercedes Vito 2001 Podłączenie przewodów do stacyjki Honda HR-T 3009