bambino kondensatory

Znaleziono około 266 wyników dla: bambino kondensatory
  • Gramofon Bambino 1 - wymiana kondensatorów i naprawa potencjometru głośności

    talerz kręci się za powoli i nie chce działać prędkość 78 Silnik (zastygły smar na łożyskach), przekładnia rolkowa (smar jak wyżej i stan gumy na bieżniach) - do sprawdzenia. Co do reszty pytań: Wszystko się da naprawić. Kondensatory można wstawić oryginalne (bywają na allegro na przykład), lub wymienić na nowe - o takiej samej, lub nieco większej...

    Początkujący Naprawy   18 Mar 2025 19:19 Odpowiedzi: 26    Wyświetleń: 5238
  • REKLAMA
  • Budowa wzmacniacza lampowego Bambino 1: wybór kondensatorów foliowych i rezystorów metalizowanych

    Dwa dolne to kondensatory polistyrenowe (styrofleksowe ) oczywiście foliowe. Górny też foliowy ale jak się nazywał nie pamiętam.

    Początkujący Elektronicy   24 Lis 2023 08:21 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 945
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Unitra Fonica Bambino – brak dźwięku mimo sprawnego głośnika i przewodów

    Czy wychodzi w ogóle sygnał z wkładki? Jak ktoś zauważył mogła ulec uszkodzeniu. Warto ją sprawdzić. A kondensatory i tak warto wymienić - choćby profilaktycznie.

    Audio Serwis   11 Gru 2025 21:17 Odpowiedzi: 67    Wyświetleń: 1368
  • Wzmacniacz lampowy ECL82 – brak dźwięku, niebieska poświata na lampie, buczenie

    Ekhem, Futrzaczek nie patrz na zdjęcia, bo jest to czego się spodziewałem ^^. Choć przyznaję, ciekawy pomysł... Jesteś w stanie zagwarantować że nie ma zwarć w układzie? Przejrzyj to po kawałku, poodsuwaj co się da, daj jakieś przekładki izolacyjne (choćby kawałek taśmy izolacyjnej między druty) Przy układzie na 1dnej ECL82 można by nawet lutować niektóre...

    Elektronika Retro   11 Lut 2010 14:14 Odpowiedzi: 61    Wyświetleń: 18118
  • REKLAMA
  • Bambino - Zniekształcenia niskich tonów w przedwzmacniaczu z lampą 6n2p

    Witam! Powodem dodania na pierwszą anodę 470nF był brak kondensatorów do barwy tonu na tak wysokie napięcie, dla tego dałem tam 470nF, żeby oddzielić pozostałą resztę od składowej stałej i pozostałe kondensatory dać o niskim napięciu przebicia, jeżeli Kolega,,Vader 03” ma wszystkie kondensatory na wysokie napięcie, to może go śmiało pominąć, tak...

    Elektronika Retro   03 Cze 2006 15:54 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 2295
  • LM 3886 legenda, czy rzeczywiście tak dobrze brzmiący wzmacniacz? Kilka podstawowych informacji.

    O scalonych układach wzmacniaczy mocy można pisać dużo, a może i nawet więcej. ;) Pierwszym, z jakim miałem do czynienia był polski wzmacniacz scalony o oszałamiającej mocy 5W, a był to UL1405 w obudowie podobnej do TO3 (czyli takiej jak inna legenda, np, 2N3055 czy też KD 502, tyle że z większą ilością nóżek). Układ zdobyty wówczas z niemałym trudem...

    Artykuły   07 Paź 2025 23:31 Odpowiedzi: 81    Wyświetleń: 6129
  • REKLAMA
  • Wzmacniacz Lampowy ECL86 i EM84 - PCB

    https://obrazki.elektroda.pl/7265549100_... Witam wszystkich Dziś chciałbym Wam przedstawić konstrukcję wzmacniacza lampowego, jest to moja druga konstrukcja lampowa. Po udanej konstrukcji radioodbiornika lampowego na fale długie - link poniżej https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Postanowiłem zbudować wzmacniacz lampowy...

    DIY Konstrukcje   13 Gru 2022 11:25 Odpowiedzi: 68    Wyświetleń: 57828
  • Gramofon Fonica WG-1100fs - proszę o pomoc przy naprawie

    Witam! Też akurat mam na warsztacie 2 szt. 1100fs uratowane przed utylizacją i próbuję dla siebie z dwóch zrobić jeden + kosmetyczno-techniczny tunnig - prace właściwie są już na etapie końcowym. Faktycznie niby modele (które akurat ja mam) te same z nazwy, ale kultura wykonania diametralnie różna , bo w jednym PCB jest na konektorkach, eleganckie krosy...

    Audio Serwis   02 Maj 2008 14:49 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 4534
  • Modyfikacja wzmacniacza ECL86 z Bambino - zmiany kondensatorów i poprawa brzmienia

    Zabieram się do modyfikacji tego wzmacniacza Konkretnie którego, bo w tym wątku mamy klika schematów? 1. Odłącz kondensator w katodzie pentody stopnia mocy, nie jest potrzebny; Dziwna teoria, bez tego kondensatora wprowadzasz lokalne ujemne sprzężenie zwrotne, zmniejszasz wzmocnienie stopnia. 2. Zmień kondensatory - sprzęgający między anoda triody...

    Elektronika Retro   28 Lut 2018 11:32 Odpowiedzi: 41    Wyświetleń: 9018
  • Bambino 1 i wzmacniacz ECL82 - Transformatory 4ohm, kolumny 8ohm i potencjometr symetryzujący

    Jeszcze mama pytanie co do rezystora R7 miedzy kondensatorami 2x50uF ,ma wartosc 3.3 kohm 2W ,ale był dobrany do jednego kanału rozumiem ,że potrzebuje wymienic go na inny ,ok 1.2kohm 5W ? Jeszcze pytanie czy zamiast na wejsciu siatki triody kondensatora 10nF moge dać 23nF ? Takie mam kondensatory wima .

    Elektronika Retro   07 Sty 2024 19:04 Odpowiedzi: 87    Wyświetleń: 4500
  • Wzmacniacz lampowy Bambino 3 - jak sprawdzić stan lampy ECL86 i kondensatory?

    Mostek daj na 1000V i prąd 1A albo więcej. R9 trzeba będzie dopiero policzyć jak już wstawisz mostek i zmierzysz napięcie na kondensatorze. Kondensatory filtra daj 2x47uF /400V w każdym wzmacniaczu, kondensator katodowy też 47uF na 35V, najlepiej nie jakiś najtańszy kolorowy szajs. Pozdrawiam, A.

    Początkujący Elektronicy   23 Wrz 2021 10:36 Odpowiedzi: 106    Wyświetleń: 5424
  • REKLAMA
  • Buczenie w głośniku gramofonu Bambino 1 - pytania i dyskusje

    to ten ??? Ten. Spróbuj na początek go dokręcić . Często podkładka metalowa do której dolutowany jest przewód pokrywa się jakimś tlenkeiem czy czymś, sama nakrętka też potrafi się poluzować - nie ma poprawnego kontaktu - brumi. Jak pomoże - ok. Jak nie napisz czy sprawdzałeś już samą wkładkę - kryształy piezo używane w polskich wkładkach po latach...

    Początkujący Naprawy   18 Sie 2023 16:17 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 417
  • Gramofon Bambino - Jak zastąpić kondensator 50+50uF/350V?

    Elektrycznie to są dwa kondensatory elektrolityczne połączone w jednej obudowie minusami (minus na obudowie), na tych ,,pinach'' są plusy tych kondensatorów. Zakładając, że kondensator sprawny to czasem, jak się poluzuje nakrętka mocująca biegun ujemny do masy (musi być mocno dokręcona) tego podwójnego kondensator lub miejsce styku kubka aluminiowego...

    Elektronika Retro   12 Wrz 2013 16:17 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 5709
  • Vintage combo gitarowe "ClubMaster"

    http://obrazki.elektroda.pl/3207110000_1... I kolejny "wynalazek" w vintydżowym , klasycznym klimacie. Moc 40W , dwa kanały , czyli Normal i Overdrive i sprężynowy reverb. Kanał Normal z gainem na max to już crunch , a Overdrive na max , to całkiem spory przester ,naturalnie wszystko w klimatach lat 70-80. Zmiana kanału sterowane jest...

    DIY Akustyka   10 Gru 2012 12:27 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 10101
  • Fonika - Bambino WG-252 - Charczący dźwięk po nagrzaniu się

    Witam. Próbuję naprawić gramofon z tematu. Wymieniłem: - kondensator 2x50uF 50V gdyż ten filtrujący stracił pojemność - sprawdzałem testerem. - prostownik selenowy na diodowy i dodałem rezystor 100om szeregowo z + mostka, gdyż oryginalny miał przytopiony plastik i spadek napięcia wydawał mi się też zbyt duży - wkładkę na uniwersalną piezoelektryczną....

    Elektronika Retro   18 Gru 2022 20:08 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 1278
  • Wzmacniacz gitarowy / lampowy 15W

    http://obrazki.elektroda.pl/1537597300_1... Witam, przedstawiam konstrukcje która właśnie popełniłem, jest to mój drugi wzmacniacz lampowy, pierwszy był SE http://obrazki.elektroda.pl/2927941700_1... zdecydowałem się na wykonanie wzmacniacza techniką eyelet http://obrazki.elektroda.pl/1937120900_1...

    DIY Akustyka   02 Maj 2013 14:04 Odpowiedzi: 34    Wyświetleń: 41715
  • Jak wyeliminować brumienie we wzmacniaczu lampowym z gramofonu Bambino?

    Złe określenie...wywaliłem po prostu potencjometry od korekcji barwy dźwięku. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie kopadam46, to mówie tak bo w swoim życiu z 10 Bambin słyszałem i każdy tak cicho buczał...może nagram ten dźwięk? Też mam Bambino i też brumi, więc nie jest to nic dziwnego. Skoro rozbebeszyłeś ten wzmacniacz, dokończ destrukcji i zrób mu porządnie...

    Elektronika Retro   10 Maj 2022 00:10 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 5989
  • Gramofon Bambino 4 - brumienie i piszczenie, wymiana kondensatorów?

    witam Mam wzmacniacz od gramofonu bambino 4. Po podaniu napięcia, słychać w głośniku brumienie, dotkniecie ręką metalowego szkieletu na którym jest całość zamontowana delikatnie wycisza ten dźwięk, jednak dalej on jest słyszalny. Podając sygnał na wzmaka jest pisk w głośniku, ale dźwięk jest słyszalny, tyle że bardzo cicho. Na pewno jest wytarty potencjometr...

    Elektronika Retro   10 Sty 2009 15:27 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3705
  • Śmieciowy wątek- "przydasie"

    Witam! Tylko zastanówcie się: czy można mieć 3 uszkodzone TV CRT, ze 20-30 starych, uszkodzonych odtwarzaczy DVD, CD, magnetowidów, tunerów SAT, z 7 uszkodzonych wzmacniaczy z popalonymi STK-ami, trzy rozwalone laptopy.... Do tego ze 200 sztuk płyt CD-R z oblazłą warstwą aluminium(wszystko marketowe płyty z lat 2003-2008), na których było wszystko,...

    Tematy tygodnia   13 Cze 2022 14:37 Odpowiedzi: 119    Wyświetleń: 18273
  • Gramofon Bambino typ WG 252 - za wysokie napięcia w elektronice

    Witam wszystkich. Odgrzebałem z demobilu adapter Bambino - z ok. 1966 roku. Po włączeniu stopił się mostek selenowy (przypuszczam, że kondensator elektrolityczny 2x 50 uF/350 V padł). Zbudowałem mostek prostowniczy z 4 diod 1N40001 i wstawiłem 2 nowe kondensatory 67 uF/450V. Wymieniłem też niektóre kondensatory Miflex'su tzw, kartoflaki na nowe. Gramofon...

    Elektronika Retro   20 Kwi 2022 11:36 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 864
  • Gramofon bambino jak zrobić z niego przedwzmacniacz do gramofonu Elac 815 wkładk

    Dlaczego akurat przedwzmacniacz lampowy? Z bambino będzie można wykorzystać transformator sieciowy kondensatory elektrolityczne, podstawkę lampy, rezystory i kondensatory. Lampa nie nadaje się do przedwzmacniacza. Na elektrodzie jest trochę na ten temat : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2...

    Początkujący Elektronicy   13 Kwi 2018 20:42 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 3603
  • Adapter Bambino 2 - kolejność montażu części i problem z silnikiem

    Witam. Wiecie co może być grane? Będę zgadywał: jakiś "winyl" lub pocztówka dźwiękowa? ;) Tak poważnie, to schemat jest tu http://www.fonar.com.pl/audio/schematy/k... Trzeba sprawdzić P1, R2, napięcia zasilania oraz kondensatory elektrolityczne. Pzdr.

    Początkujący Naprawy   26 Sty 2011 16:46 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3609
  • Wzbudzanie się wzmacniacza z Bambino 3 - brum, szum, pisk

    Jeśli to są diody to ten 100uF jako pierwszy może zostać, należy dostawić drugi, możesz nawet połączyć równolegle oba kondensatory ( z tej samej obudowy, te 2x47uF) ) Po rezystorze pojemność kondensatora już tak mocno na prostownik nie wpływa. Oba kondensatory ( 100uF i 2x47uF ) łączysz rezystorem 3,3k 1W ( tak jak na schemacie). Oprócz poprawy filtracji...

    Początkujący Naprawy   05 Sty 2020 20:19 Odpowiedzi: 28    Wyświetleń: 1242
  • Pierwszy wzmacniacz ECL86- Bambino 3 - Nie działa po złożeniu do obudowy

    Mógłbyś zapodać zdjęcia ? Sprawdź w pierwszej kolejności w regulatorze barwy tonów czy kondensatory są w należytym miejscu. Pełnią one funkcję filtrów, zmiana pojemności kondensatorów wpływa na pasmo jakie przepuszczają. Sprawdź połączenie C3 z masą i R6 z katodą triody w przedwzmacniaczu (oznaczenia wedle schematu wzmacniacza Bambino)

    Elektronika Retro   09 Mar 2016 14:31 Odpowiedzi: 51    Wyświetleń: 7248
  • Które kondensatory odpowiadają za dźwięk? Problem ze zwrotnicą RL 1500.

    Ten dławik na żelaznym rdzeniu transformatorowym jak z gramofonu Bambino - wymiata! To jeszcze wyższy stopień niedoskonałości niż cewki na rdzeniach ferrytowych.

    Głośniki i Zestawy Głośnikowe   09 Wrz 2017 20:13 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 1578
  • Budowa Pieca Gitarowego na bazie gramofonu Bambino 1

    Ostatnio kondensator 2 x 50 stracił parametry przez co była słaba filtracja, piec buczał i działy się niestworzone rzeczy z sygnałem. Musiałem go wymienić, postanowiłem że dobrym wyborem będzie 2 x 100 uf. Powiększyłeś kondensatory filtra. Jeśli zostawiłeś oryginalny mostek selenowy to już wiemy co padnie następne.

    Początkujący Elektronicy   11 Paź 2017 20:29 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 2319
  • Wzmacniacz z Bambino - Jak poprawnie połączyć elementy? Buczenie w głośniku

    zastosowałem przewody ekranowane PROLINK OFC HI-FI AUDIO CABLE oraz dwa nowe kondensatory jamicon 47uf 450v zamiast elwa 50+50 uf . Wzmacniacz gra bardzo dobrze, brak przydzwięku i pisku :)

    Początkujący Elektronicy   25 Paź 2014 16:42 Odpowiedzi: 27    Wyświetleń: 6117
  • Stabilizacja napięcia anodowego - przetwornica BoostUp

    Witam Przymierzam się do budowy wzmacniacza lampowego 2xECL86 i 2xEM84 Wszystkie komponenty wykorzystam z gramofonu bambino, chciałem zrobic do tego wzmacniacza stabilizację napięcia anodowego znalazłem taki prosty schemat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... Jednak nie ma zapisanych wszystkich wartości elementów diody koło...

    Audio Szukam   24 Sie 2018 07:56 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 762
  • Wymiana Kondensatorów elektrolit. w starym sprzęcie audio

    Ja mam gramofon Bambino z 1968 roku i gra do dzisiaj. Nigdy nie był naprawiany! Żadnego przydźwięku sieciowego! Kondensatory elektrolityczne: ten filtrujący 2x50 uF i drugi chyba 50 uF sprawdziłem to mają tę samą pojemność co napisana na nich.

    Audio Serwis   13 Gru 2013 20:30 Odpowiedzi: 91    Wyświetleń: 43487
  • Wzmacniacz na ECL86 Bambino - strzela potencjometr, wybuchł kondensator 50mF

    Kolego, to jest kondensator 50µF. 50mF to 50000µF. Sprawdź rezystor na katodzie części pentodowej lampy. To R7 - 180Ω/2W.

    Początkujący Naprawy   10 Kwi 2018 16:00 Odpowiedzi: 23    Wyświetleń: 978
  • Szukam schematu do budowy wzmacniacza na lampach ECC83 i EL84

    Witam Można zawsze zastosować dwa monobloki i dwa trafa sieciowe po jednym na kanał + magiczne oko. Oczywiście tak jak radzisz zrobię najpierw wzmacniacz - znalazłem na forum modyfikację Jak możesz to zerknij i podziel się opinią na ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... I ostatnie pytanie co daje stabilizator anodowy - w bambino...

    Początkujący Elektronicy   25 Paź 2018 06:52 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 5337
  • Jak zbudować wzmacniacz gitarowy 5W z gramofonu Bambino 2?

    Elos. http://www.audioton.republika.pl/gitarow... Z bambino możesz z powodzeniem wykorzystać transformatory głośnikowy i zasilający. Potrzebne lampy-.EL84 i ECC83 kupisz na allegro, nowe bądź używane (nowe JJ 29zł sztuka). Ja na alledrogo kupuję kondensatory wys. napięciowe bo wychodzi taniej niż w sklepie , nawet z przesyłką. Pzdr i powodzenia...

    Początkujący Elektronicy   22 Sty 2009 21:39 Odpowiedzi: 45    Wyświetleń: 13210
  • ECL86 prosty SE: Słaby i zniekształcony dźwięk po modyfikacji schematu radia Tatry

    Witajcie. Popełniłem wzmacniacz na ECL86 na kanał. Części są z bambino 2 Trafa głośnikowe i ECL86. Zasilacze są dwa. Jeden z jakiegoś radia lampowego a drugi to toroidalne do Ledów z odwinietą częścią uzwojenia wtórnego. Żarzenie na poziomie 6,4 VDC. Prostownik diodowo - lampowy na 2xEY88. Przygotowane gniazda pod stopień wejściowy. Całość mnie kosztowała...

    Elektronika Retro   04 Wrz 2020 16:04 Odpowiedzi: 34    Wyświetleń: 2139
  • Wzmacniacz lampowy Bambino 3 - czy napięcie anodowe 600V jest prawidłowe?

    Przy 600V u ciebie przez 15-20 sekund wybuchnęły by kondensatory filtru, sprawdź swojego miernika . Sprawdź przemienne napięcie na mostku prostowniczym i napięcie zarzenia lamp.Bez obciążenia anodowe napięcie po mostku powinno być w granicach 290-310V. Przy zamianie selen. prostownika na diody napięcie wezbierze na 20-30V.

    Elektronika Retro   16 Lut 2016 08:30 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 2727
  • Modernizacja wzmacniacza SE ECL82 z gramofonu Bambino do gitary elektrycznej

    Posiadam wzmacniacz na lampie ecl82 z gramofonu bambino. Wzmacniacz jest kompletny, był uruchamiany kilka lat temu kiedy było jeszcze napięcie sieciowe 220V. Chciałbym troszkę go odnowić, powymieniać elementy na nowe i użyć go jako wzmacniacz do gitary elektrycznej. W technice lampowej jeszcze nic nie robiłem można powiedzieć, że jestem początkujący...

    Elektronika Retro   10 Kwi 2007 13:09 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 4799
  • Wzmacniacz Bambino 3 – pisk w głośniku, napięcie na chassis, masa i uzwojenie 6,3V

    Jeśli chodzi o płytkę to ma być takich rozmiarów jak na zdjęciach była ta stara, na jednym końcu będzie mostek prostowniczy i kondensatory do zasilacza, a na drugiej części będzie wzmacniacz z centralnie umieszczoną lampą. Żarzenie będzie doprowadzone kabelkami, na płytce będą tylko najbliższe lampie elementy, reszta to tak jak w montażu na pająka....

    Elektronika Retro   04 Paź 2009 13:31 Odpowiedzi: 24    Wyświetleń: 7574
  • Karolinka WW-GE-56 - Dźwięk z wkładki nie jest wzmacniany

    lisztek napisał: Wkładka jest na pewno sprawna bo testowałem ją w działającym Bambino Najmniej pewne okazują się rzeczy pewne, Jak gramofon przestygnie 10 minut to znów dźwięk jest czysty. Cóż to może być? Masz w sumie dwa kondensatory do sprawdzenia - C1 i C2 Jak wyżej.

    Elektronika Retro   28 Sty 2014 11:05 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 2931
  • Voice Kraft VK-338 USB - buczenie po spaleniu głośnika

    żeby wszystkie kondensatory się spaliły i przy okazji kolumny jeszcze o tym to ja nie słyszałem. Po pirerwsze; nie kondensatory, a tranzystory. I nie pisałem nic o tym, że wszystkie. Mało słyszałeś najwidoczniej... na sprzęcie o mocy 40 - 50 wat nie da się zrobić domówki no to sory większość sprzętów unitry miało taką moc a domówki się robiło huczne....

    Początkujący Elektronicy   02 Sty 2020 14:53 Odpowiedzi: 41    Wyświetleń: 5142
  • Różnice między gramofonami Maestro a Maestro 2 - części zamienne i schematy

    Niestety układ różni się od bambino 3. Chociaż by tym że trafo sieciowe podaje 144V bez obciążenia. Oraz takimi szczegółami jak brak kondensatora przy rezystorze katodowym, oraz rezystora między siatką triody a masą. Oraz wartościami niektórych elementów. Acha i zdjęcie niezidentyfikowanych elementów. Prostujących??????????. Ten bordowy jest to zapewne...

    Elektronika Retro   04 Paź 2008 15:41 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 5480
  • Wzmaczniacz lampowy na ECL86 z gramofonu Bambino - regulacja tonów

    Zrobiłem jak Tomek kazał, odłączyłem potencjometry P2 i P3 oraz kondensatory C3 i C5. Przy jednym oporniku 4,7k wzmacniacz nie wzbudzał się, bez niego już tak. Wzmacniacz grał z normalną głośnością tyle, że niskich tonów praktycznie nie było Wzmacniacz jest jaki jest. Elementy mogące obcinać niskie tony - to kondensator sprzęgający stopień napięciowy...

    Początkujący Naprawy   21 Lut 2012 19:25 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 13149
  • [Początkujący] Trochę elementów-czy można z nich coś złożyć?

    ECL86 jak najbardziej nadają się na wzmacniacz m.cz., jeśli masz 2 sztuki to masz wybór: stereo, ale przy mniejszej mocy, albo mono przy większej - radzę stereo, ze sprawnymi głośnikami przekonasz się, że 2,5W to naprawdę dużo. Kondensatory po latach "odpoczynku" należy zaformować, oczywiście, ale jak najbardziej dają się wykorzystać. Traf głośnikowych...

    Elektronika Retro   04 Mar 2009 19:00 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 2284
  • Modyfikacje CA-pytanie o bi-amping i instalacje pod monoblok

    Witam. Modyfikuje swój sprzet Car audio. I wiem juz ze na przód wstawiam Rainbow SAC 265.25 i bedzie to zasilane ze wzmacniacza Audison LRX 4.300. Podłączone bedzie przez bi-amping. I tu pierwsze pytanie. Czy jest mozliwosc podłaczenia góśników pod wzmacniacz w bi-ampingu jedna para cinchy? poniewaz drugie wyjscie chce przeznaczyc na podłaczenie monoblocku....

    CarAudio   19 Mar 2010 16:31 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 2178
  • Identyfikacja lampy z telewizora Ametyst - czy to ECL86?

    ogladajac strony okazalo sie ze najprawdopodobniej mam lampe ecl86 lub pcl86 znalazlem kilka schematów: http://www.bonavolta.ch/hobby/en/audio/e... http://www.loewenkatapult.de/Schema_ecl8... http://www.1388.com/articles/hp300b-engl... http://www.discovoyage.nl/knutsel/ecl86/...

    Elektronika Retro   31 Mar 2006 13:07 Odpowiedzi: 71    Wyświetleń: 17381
  • Gramofon Bambino – czy bliskie sąsiedztwo lampy ECL86 i kondensatora 2x47uF jest bezpieczne?

    Mierzyłem kilka takich kondensatorów bardzo starych (właśnie tego samego typu) i wszytskie miały parametry katalogowe. Chciałbym go zostawic bo mi się podoba. Parametry katalogowe (pojemność) to on może mieć. Ale po tylu latach pracy bez włączania to ja bym go nie użył tak od razu - prawdopodbnie dostanie zwarcia z powodu rozformowania kondensatorów....

    Elektronika Retro   21 Wrz 2006 11:55 Odpowiedzi: 54    Wyświetleń: 10072
  • Gramofon Bambino z pierwszej serii - brak świecenia lampki kontrolnej i lampy we wzmacniaczu

    Minus kondensatora na metalowej obudowie

    Elektronika Retro   07 Wrz 2020 00:07 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 2091
  • Bambino 2 wg262 - Brak głosu po podłączeniu wzmacniacza na lampie ecl86

    Chodziło mi o sprawdzenie C2, aby nie uszkodzić nowej lampy. Dla pewności wymień profilaktycznie ten kondensator. R7=180 Ω?

    Elektronika Retro   03 Mar 2017 22:36 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 2406
  • Wiatraczek [zdjęcia] - na jakie napięcie? -jak podłączyć?

    Sądząc po tym, że podany jest kierunek obrotów, wydawałoby się, że kondensator jest zbędny, bo w zależności od podłączenia silnik kręciłby się w inną stronę. No popatrz, a silniczek w gramofonie Bambino czy w zwykłym okapie kuchennym nie ma kondensatora, a kręci się tak jak trzeba.

    Początkujący Elektronicy   06 Kwi 2009 15:16 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 1672
  • Wzmacniacz z WG-262 Bambino 2 wstawiona EL84 zamiast ECL86

    W takim układzie z jedną lampa kazde sprzężenie zwrotne to Ci wyciszy dźwięk. Tu najprostsze sprzężenie zwrotne może byc w obwodzie katody. Odłącz kondensator C2 i już masz feed back.

    Początkujący Elektronicy   30 Maj 2020 08:45 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 1374
  • Gramofon Bambino - brak dźwięku, lampa ciepła, oderwany kabel, co sprawdzić?

    Trafo głośnikowe masz dobre. Połączenia również. Tak, kondensator katodowy to ten 25µF na załączonym przez Ciebie schemacie. Ten rezystor pomocniczy 220kΩ oczywiście masz wlutowany między wyprowadzenie kondensatora 2x50µF a masę ?. Służy on do rozładowywania tego kondensatora i nie powinien mieć praktycznie wpływu na wartości napięć w...

    Elektronika Retro   06 Lut 2009 15:46 Odpowiedzi: 24    Wyświetleń: 3285
  • Jak poprawić dźwięk we wzmacniaczu lampowym stereo z ECL82 i gramofonów Bambino?

    Witam Czy te srebrne kondensatory elektrolityczne są oryginalne od Bambino? jeśli tak to musisz założyć podkładki izolacyjne gdyż minus w tych kondensatorach był na na obudowie kondensatora. A tak po za tym to ładne wykonanie,estetyczne. Pozdrawiam

    Początkujący Naprawy   04 Kwi 2014 23:12 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 3657