Jak sobie z grubsza przeanalizowałem to C16 chyba będzie bardziej odpowiedni. W instrukcji Coda rekomenduje bezpiecznik 16 amper. Układ wewnętrzny ogranicza prąd rozruchowy do 20A przez 10ms, teoretycznie B powinien działać ale jak ma pracować na granicy możliwości wybrał bym C.
Zapomniałem dodać, że wyzwala bezpiecznik taki główny ochronny od gniazdek oznaczony 40A. Czyli chodzi o RCD. A to oznacza, że piecyk ma zwarcie (upływność) N-PE.
Chodziło mi czy jak obciążę gniazdko które jest zabezpieczone bezpiecznikiem B16 3680W to czy zadziała. Nie. drugie pytanie było takie czy np jak obciążę gniazdo np 4500W to czy bezpiecznik zadziała od razy czy po jakimś czasie ? W minutach można liczyć. Widział kolega chociaż charakterystykę wyłącznika?
Zabezpieczenie na gniazdka powinno być max 16A ponieważ wynika to ze specyfikacji zwykłego gniazdka (nie możesz dać więcej, w razie przeciążenia obwodu gniazdko może nie wytrzymać). Poza tym bezpiecznik też powinien być dobrany do rodzaju i przekroju przewodu.
Normalne zjawisko. Brak selektywności zabezpieczeń.
Jak widać, obciążenie na granicy wyłącznika samoczynnego, chociaż z charakterystyki tI przez okreslony czas wytrzymuje więcej. Wyzwala nie tylko tzw. "S", ale i RCD, więc coś jest nie tak. Pozostaje pomierzyć rezystancję izolacji piekarnika przewodów czynnych do obudowy. W końcu inny piekarnik działał bez problemu.
z czego wynika różnica między 600 W obliczonych z mocy urządzeń a 860 W obliczonych z licznika Z niskiej wartości cos φ indukcyjnego dławików do świetlówek i podobnie cos φ pojemnościowego generowanego przez zasilacze lamp LED. (at)mastrotitta Dziekuję, ale punktów mam dość. Zwracam. Przydadzą się Początkującemu. :D .
czesc. mozesz mi wyjasnic dlaczego jest niezgodne z zalozeniem ? czy po prostu cos zle zrobilem czy jak ? Po prostu ochrona przeciwprzepięciowa ma swoje stopnie, klasy, typy. Pierwsze stopnie montowane są już na liniach energetycznych, kolejne w złączu, typowo kończą się na rozdzielnicy jako klasy B+C (dzisiaj T1+T2). Może nie zagłębiając się w szczegóły...
Ona ma w danych zabezpieczenie 25 A - na B16 zapomnij. Boję się że na B16 nic sensownego nie znajdziesz.. Pozdr. J.
Jeżeli podłączenie tego baraku do skrzynki wykonano przewodem dwużyłowym to RCD nie zadziała. Z drugiej strony zbyt mało podałeś informacji.
Proponuje poprosić o plan instalacji w budynku. Ewentualnie podepnij do instalacji w serwisie z bezpiecznikiem 16A i oddaj osobie odbierającej jako sprawną.
Rozpocznij sprawdzanie od wymiany bezpiecznika.
Przy załączaniu żarówek udar prądowy może dochodzić do 10 krotności prądu znamionowego.
To silnik indukcyjny nie komutatorowy. Dokładnie tak, poprzednia porada jest szkodliwa. Można na czas rozruchu zastosować rezystor dużej mocy, około 20Ω/ 50W. To będzie włączone na czas rozruchu silnika. Od biedy można zastosować żarówkę 200W, lecz ona po pewnym czasie się przepali. A przede wszystkim nie jest to profesjonalne.
Wymiana tego D nic nie zmieni. RCD 3-fazowy na obwody jedno fazowe zakazany nie jest, ale nie jest też wskazany. Zadziałanie automatu RCD nie jest spowodowane przekroczeniem mocy, gdyby tak było, zadziałał by automat który wskazałeś B16. Sprawdź które z urządzeń w kuchni uległo uszkodzeniu? może po prostu zalałeś wodą złącze czajnika i to powoduje takie...
Kolego, aby w pełni korzystać z płyty indukcyjnej w polskich realiach potrzebujesz zasilanie trójfazowe. Sama płyta w praktyce jest zasilana z dwóch faz, natomiast płytę można również zasilić z jednej fazy. W takim przypadku powinien być wykonany do niej dedykowany obwód od rozdzielnicy 3x6 mm2 i zabezpieczenie 32A. Z tego drugiego powodu w Polsce się...
Zamiast pakować dwa RCD czteropolowe zastosuj jeden na dwa obwody 400V. Za to trzy dwupolowe rozdziel na wszystkie obwody jednofazowe, tak by w miarę jednolicie rozłożyć obciążenie. Możesz dokupić jeszcze i sześć RCD. A jak chcesz mieć full wypas to sobie zrób tak: http://obrazki.elektroda.pl/8618503700_1... :lol:
Masz wyraźnie napisane w specyfikacji Prąd: C16A Wobec tego jest możliwość, że bezpiecznik B16 A może wybijać przy załączeniu, a raczej pewne, że będzie wybijał przy kolejnych załączeniach.
Załączenie w jednym czasie dwóch urządzeń o dużym prądzie pobieranym z sieci powoduje, ze zabezpieczenie wyzwala/wyłącza się. Zabezpieczenie o charakterystyce C ma dłuższą zwłokę i może sprawić, że nie wyłączy się w trakcie startu silnika lodówki. ponieważ koszt takiego bezpiecznika nie jest duży to warto spróbować takiej opcji.
To jest większa "kątówka" czy z tych mniejszych, bo jeśli większa, to bezpiecznik B16 A nie musi, ale może wyłączać.
zabezpieczone wiekowym już bezpiecznikiem ETIMAT B16 Dla pewności można też sprawdzić na wyjściu tego B16 czy jest napięcie, ale nie neonowym próbnikiem, tylko miernikiem.
Wyłącznik B16, to moc czynna długotrwała 3680 W. Ale na jego zadziałanie może mieć wpływ prąd rozruchowy a także wyeksploatowane (przegrzewające się) styki wyłącznika. Aczkolwiek to mało prawdopodobne, elektronarzędzie o tej mocy powinno bez problemu pracować zasilane ze sprawnej instalacji zabezpieczonej wyłącznikiem B16.
Raczej nie szukał bym problemu w bezpieczniku. No i temat mamy ogarnięty. Wpiąłem myjkę pod inny obwód, też z bezpiecznikiem B16 i myjka normalnie pracuje. Wymieniłem bezpiecznik na obwodzie gdzie ma pracować myjka i wszystko działa.
Bezpiecznik S o takich samych parametrach do wymiany.Z gniazda podpiętego pod tego Esa przez dłuższy czas była pobierana stosunkowo duża moc co spowodowało uszkodzenie bezpiecznika.Ten bezpiecznik ma w swojej obudowie również zabezpieczenie termiczne i przy dużym poborze lecz nie przekraczającym wartości bezpiecznika termik się grzeje i któryś z plastykowych...
a gdzie znajdę selektywność zabezpieczeń? W specyfikacjach (charakterystykach It) poszczególnych aparatów. Tylko nie rozumiem w czym problem. Jednorazowy incydent z czajnikiem, który kończąc swój żywot spowodował zwarcie, jest powodem aby ubolewać nad brakiem selektywności zwarciowej? Policz ile takich przypadków miałeś w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy,...
Myślę że ten problem dotyczy nie tylko ciebie.Na oporną administrację najlepiej działa Rada Osiedla i tam zgłoś ten problem.(lub Rada Mieszkańców)
Nabijasz sobie posty cwaniaczku. Temat muszę zablokować. Raz, że dochodzi obrażania użytkowników forum, dwa, że nie da się rozwiązać problemu w sposób zdalny przez Internet przy braku dostępu do przedmiotowej instalacji.
iestety błędnie instalowane przez ówczesnych wykonawców, mylących wtedy zwykłe wyłączniki RCD z RCBO - co widać na drugim zdjęciu. A dlaczego błędnie? Różnicówka z b16 na łazienkę, reszta obwodów tylko z nadprądowymi.
przed roznicowką wszystko działa normalnie ale po podłączeniu za różnicówką wywala bezpiecznik b16 Czy dobrze rozumiem? Bez RCD działa i nie wyłącza nadmiarowo-prądowego, a z RCD wyłącza RCD i nadprądowy?
To to zdjęcie to nie twoja skrzynka? Masz pewnie tak samo, 16A ogranicznik i wkładki ~40A. Wymień u siebie tą RCD na podobną 30mA i bezpieczniki B16
Witam. Przeprowadzałem testy przekaźników R15 na zachowanie się w momencie zwarcia. Wyniki: Przekaźnik w stanie załączonym zabezpieczenie S10A B nic się nie dzieje z przekaźnikiem, zabezpieczenie zadziałało. Ta sama sytuacja - zwarcie w obwodzie, załączamy przekaźnik zabezpieczenie zadziała ale przekaźnik ma tendencje sklejania styków. Testowane obciążenie...
Czy wstawienie eski C16 jest grozi ryzykiem slabej ochrony urzadzen w obwodzie gniazdkowym? Ryzykiem grozi. Dlatego przed ewentualną wymianą, należy wykonać pomiary impedancji pętli zwarcia i sprawdzić warunek SWZ, dla tego zabezpieczenia.
Jak bedzie zwarcie to i tak rodzielnicy głównej poleci, niezaleznie od amperarzu esów Ale o tym to już było pisane. Jeżeli potrzebujesz punktów to zapraszam na PW. :)
Bezpiecznik zabezpiecza instalację nie urządzenie B16.
Cześć! Czy znacie jakiś fajny program do projektowania rozdzielnic elektrycznych oraz żeby od razu miał symulator? Czyli dodaję gniazdko przewodem do jakiegoś bezpiecznika B16 z rozdzielnicy i sprawdzam sobie co się zadzieje jak nie podłączę neutrala, co jeśli źle podłączę bezpiecznik itd.? AI: Na jakim systemie operacyjnym planujesz używać tego programu?...
Na początek wymień sam bezpiecznik. Koszt niewielki. Odważna propozycja, zwłaszcza że autor napisał: " Z początku powiem, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach" Jest spora szansa że będzie to robił pod napięciem lub w pobliżu niebezpiecznego napięcia. Jednak rozdzielnica to nie jest miejsce w którym powinien grzebać człowiek "kompletnie zielony"....
Jeśli różnicówka ma zabezpieczać tylko jeden obwód 16 A, to jest wystarczająca. W przeciwnym razie (dwa obwody) musiałbyś zastosować tą o większym dopuszczalnym prądzie pracy, np 40 A. Nieprawda! To RCD jest OK. W Polsce przy jednej fazie zabezpieczenie przedlicznikowe jest max. 25 A. Wyłącznik główny w charakterystyce C Nieprawda! Wyłącznik wyłącza...
na oko 1.5mm2, czy to za mało? Obwody gniazdkowe to minimum 2,5mm2. Zdjęcia mogą tego nie oddawać, ale na podstawie zdjęć to wygląda na 1mm2
I jeszcze jedno pytanie, czy wybicie bezpiecznika głównego z mieszkania na korytarzu jednocześnie z wybiciem bezpiecznika w mieszkaniu (B16) może świadczyć w jakimś stopniu o złym działaniu bezpiecznika (B16 w domu) bądź awarii? Świadczy o braku selektywności zabezpieczeń. Podejrzewam, że to już nie są wartości przetężeniowe prądu, a zwarciowe. Reakcja...
Sytuacja wygląda następująco , stary domek jednorodzinny(około 70 letni) w miejscowości niedaleko dużego miasta . Firma która będzie montować tą pompę kazała mi doprowadzić do niej tylko zasilanie i zabezpieczyć każdą z jednostek bezpiecznikiem B16 , tutaj nie mam obiekcji. Poczytaj ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
3 fazy, przekrój 4mmkw, osobny bezpiecznik B16 Skoro wiesz, to po co pytasz? Ja bym tą instalację tak zrobił. Bezpieczni B20 na pewno nie wyłączy do prądu 22A (1,1xIn), a może się zdarzyć że nie wyłączy do prądu 29A (1,45x In) Jak dla mnie zabezpieczanie przewodu 2,5mm2 bezpiecznikiem B20 to proszenie się o kłopoty
...po prostu bezpiecznik B16 był tak zjechany, że reagował już na powiew wiatru.
Garaże powinny być zabezpieczone w tej skrzynce, ale dla pewności osobiście bym zamontował u siebie bezpiecznik B16 i wtedy jest szansa że przy ewentualnym zwarciu u Ciebie w garażu nie będziesz musiał się martwić o bezpiecznik główny. A masz dostęp do skrzynki na zewnątrz? Możesz do niej zajrzeć?
Prawo bowiem wyraźnie wymaga selektywnosci zabezpieczeń. Od kogo wymaga? Od maluczkich, a monopolista ma to w ... głębokim poważaniu. Jemu, o dziwo, wolno robić (wymusić zrobienie) ograniczenie mocy bezpiecznikami. Kwestia ta wielokrotnie była omawiana i wyjaśniana na tym (i nie tylko) forum. Była i nic kostruktywnego z tego nie wynika. Może chociaż...
Odpowiedź masz zawartą w swoim poście...
Większość kolegów postawiła na instalację, to ja, dla "zrównowagi" stawiam, że to któreś z urządzeń. pzdr -DAREK-
To mam jeszcze pytanie: czy jeżeli instalator z zakładu energetycznego zainstalował bezpiecznik B16 to znaczy, że jego zdaniem reszta instalacji czyli przewody w ścianie takie natężenie prądu 16A udźwignie? Nie instalator bo nim nie jest, tylko pracownik tej firmy. On zastosował zabezpieczenie według zapotrzebowania mocy jakie państwo złożyliście do...
czy mogę podłączyć L1 i L2 do bezpiecznika typu S B16 3-fazowego mimo, że nie będzie podłączonej 3 fazy? Tak możesz.
Jakiekolwiek sterowanie transformatora( PWM, fazowe) sensu nie ma. Ze względu na odkształcone napięcie sieciowe Ma sens. W roku 1975 pracowałem na zasilaczu Hewlett Pacard 40V DC 10A Tam wstępne ustawianie napięcia było zrobione właśnie po pierwotnej stronie trafa 230V. Triakiem. U autora tematu problem polega na tym, że nowe trafo tak ma. To normalne...
No to idealny przykład złego doboru zabezpieczeń pod względem selektywności. Temat do przeczytania: a jakie dokładne informacje chcecie o instalacji? Wszystkie jakie znasz (schemat, układ sieci, wyniki ostatniej kontroli, itd).
Kabel może być uszkodzony w ziemi - elektryk.
zyli zaciski 3,7,11 zostawiam w spokoju, zasilanie mam ze zmostkowanego zasilania prze bezpiecznikami B32 i B16. I za bezpiecznikiem B16 podłączam pod zaciski 2,4,10 przełącznika i od niego do gniazda 16A. Nie rozumiem. Ale coś takiego jak na rysunku. Wybaczcie za wygląd jego, ale nie mam możliwości obecnie by coś lepszego ulepić. Zasilanie przez bezpieczniki...
A co z bezpiecznikiem B16 po prawej stronie, niestety brakuje miejsca na trzeci więc postanowiłem zrobić dwa gniazda na jednym lecz pierwotnie przewodu fazowe zacisnołem w podwójnej tulejce 2.5mm2 co było źle podobno, terez mam osobno przewody lecz w tym samym zacisku ponieważ tam od dołu gdzie przychodzi listwa grzebieniowa jak przykręciłem przewód...
Niestety pozostawienie B16 wiąże się z możliwością uszkodzenia instalacji. Maksymalnie co możesz zastosować w tym przypadku to B13.
Po pierwsze obwód gniazd i oświetlenia w piwnicy razem. Po drugie wszystko na 1.5 mm. Po trzecie próba przejścia na 2,5... Na którym i tak na pięćdziesięciu metrach IPZ nie wyjdzie. To tylko wierzchołek góry. Ale co do (przed tym uciął z przewodu uziemienie, więć podłączony jest PN). Z PN polecam się zapoznać. A jeszcze pytanie naprowadzajace... Operację...
Nie bardzo rozumiem, czego od nas oczekujesz? Może wrzucisz chociaż skan tego projektu. Jak masz wątpliwości, zawsze możesz zadzwonić do projektanta z prośbą o wyjaśnienia.
Nie bo po co. Jeżeli zrobisz poprawnie instalacje - rozdzielisz przewód PEN na PE i N i N puścisz przez różnicówkę to w razie jakiegoś przebicia różnicówka wyłączy obwody. Zastanawiał bym sie tylko nad tym bezpiecznikiem B16 - zmienił bym na C16 lub B20. Z doświadczenia wiem, że wieksze zasiłki od 400W w góre pozwalają wyłączyć taki bezpiecznik a jeżeli...
Płytę podpiąłbym zupełnie pod osobny przewód. Kiedyś był tam podpięty piec. Przewód jest 3x2,5 mm² i bezpiecznik 16 A. .I tam tylko byłaby podłączona ta płyta. Możesz podłączyć. I teraz moje pytanie jest, czy to by działało, przy założeniu że nie mam restauracji, normalne gotowanie 1-2 palniki na raz i może raz w roku 3. Będzie działało. Ja mam indukcje...
Przewod najlepiej 2,5 ,bezpiecznik B16, roznicowo pradowy Dokładnie. Z przewodem możesz zejść nawet do 1,5 (wg zaleceń Amica), ale lepiej zostań przy 2,5 B16 działa u mnie z kuchenką 10kW już 8 lat i jeszcze nie zdarzyło mu się zadziałać, więc jest dobrze dobrany. Różnicówka - dobrze, gdyby była, ale jak w kuchni nie ma jakichś obostrzeń typu wilgoć,...
Triaków nie robi się na takie duże prądy jak tyrystory. Używane tyrystory na prądy znamionowe 100-200A można zakupić za kilkadziesiąt zł. Moim zdaniem, należałoby raczej zapobiegać temu impulsowi niż kombinować co wytrzyma takie traktowanie. Przy takich prądach dławik może być bardzo mały. Często stosuję po kilka zwojów drutu na rdzeniu, aby ograniczać...
Czy 10A to nie jest za mały ? Podaj moc wszystkich urządzeń- taki bilans mocy oraz jednoczesność załączania, lub zmierz prąd pobierany cęgami Dietza. Potem możemy podyskutować, bo racjonalną decyzję podejmować można tylko wtedy, kiedy się posiada dostateczny zasób informacji.
Ale korelacji czasowa jest ok. 1 sek lub mniej. Widzi kolega, jaka pogoda za oknem? Wiatr drzewa łamie, jak jechałem do domu to widziałem, jak cała ulica zgasła z jednoczesnym błyskiem zrywanej linii energetycznej. Czyli jak naprawią prąd, podłączyć ją znowu? Bo boje się, że znów prąd na osiedlu wywali. Ja bym sprawdzał jak najszybciej, by od razu...
Witam A tak po ludzku: zatrudnij elektryka-pomiarowa niech zrobi pomiary, dostań sie do połączeń w słupie i zobacz jakie przewody idą. Jak nie wymieniłeś reszty żarówek to zrób to . Pozdrawiam
Moje pytanie tylko brzmi.. jak to działało? Mieszkał tam facet kuchenka elektryczna lodówka pralka okap telewizor komputer i to wszystko zasilane na przewodzie 1.5mm2 plus gniazda i oswietlenie a to podłączone do jednego jedynego bezpiecznika b16. Działało kiepsko. Bo kiedy instalacja była wykonywana to pewnie mało kto miał pralkę, telewizor i lodówkę......
Skoro tak to chętnie posłucham co jest nie tak . Instalacjami elektrycznymi a zwłaszcza doborem i montażem zabezpieczeń od których zależy ludzkie życie nie powinny zajmować się przypadkowe osoby przy pomocy przypadkowych odpowiedzi przypadkowych ludzi z internetu. To jest nie tak. To co ciebie interesuje to zatrzymam dla siebie, bo nie zamierzam nikogo...
Bezpiecznik C16 też załatwia sprawę.
Jest parę rzeczy do wykonania 1 doprowadzenie do ładu i sładu tablicy 2 oględziny instalacji 3 pomiary instalacji 4 wyciągnięcie wniosków 5 naprawa i lub wymiana obwodu Zrobi to elektryk na wizji lokalnej , inaczej się nie da.
Potrzebuję jakąś poradę jak stworzyć sygnalizator "opadnięcia w dół" tego bezpiecznika B16. Czy to poprzez zaświecenie diody, czy jakiś brzęczyk, nieistotne. Problem polega na tym, że przy tym bezpieczniku nie ma cały czas zasilania a tylko wtedy gdy wyłącznik ciśnieniowy go tam puści na parę sekund. Do wyłącznika można dobudować styk pomocniczy oczywiście...
Bezpieczniki B16 - łazienka gniazdka B16 - pokoje gniazdka B16 - kuchnia gniazdka B10 - oświetlenie pokoje B10 - oświetlenie przedpokój Do tego oczywiście RCD. Płytę indukcyjną możesz sobie wybić z głowy na jednej fazie. O ile sieć w bloku jest TN-C/S to nie ma przeszkód do zamontowania ochronników. Jaka skrzynka ? Policz sobie ile osprzętu w niej będzie...
Zastosuj B16,nie polecam wył.typu C do sprzętu elektronicznego.
Witam. Chciałbym wykonać instalację elektryczną u mnie w domku. Zrobiłem taki wstępny schemat i chciałbym żeby fachowiec wypowiedział się czy takie podłączenia będą prawidłowe. W warunkach przyłącza energetyk napisał że instalacja ma być wykonana w układzie TN-C-S a energetyk robi przyłącze linią napowietrzną w układzie TN-C. Tak jak wspominałem w poście...
Gniazda są 16A więc nie możesz zmienić na B20. Poza tym taka zmiana wymaga pomiarów ipz. No i przewód jakiego przekroju. Poza tym problemu bym się nie doszukiwał w wyłączniku i gniazdku tylko samym urządzeniu. Płyta 1800W nie powinna wyzwalać wyłącznika B16.
No tylko kompresor by ruszyć potrzebuje właśnie uderzenia mocy szczególnie gdy dobija zbiornik pod ciśnieniem . Soft start raczej narobi więcej problemów . Co do tabliczki : może te 2,5 kW to moc pobierana przy rozruchu , potem już 1,1 kW ? Chociaż grzanie się przedłużacza sugerowałoby pobór ciągły 2,5 kW . W takim przypadku przy starcie będzie 3,5...
Mieszkanie z 1997r. Gniazdo sam robiłem, kable 2,5 idą od gniazda najbliższego. Podłączyłem do nowego gniazda lampę 600W, świeciła jakiś czas, potem bum, bezpiecznik się wyłączył i rozwaliła się żarówka. Teraz podłączyłem lampę 1000W, chwilę poświeciła (nie długo) i znowu padł bezpiecznik i lampa. Bezpiecznik B16. Do tego gniazda podłączone są inne...
Więc zostanie mi się tylko powiesić. Jak nawet pomysł zrobienia instalacji od zera wydaje się absurdalny to chyba zacznę wytwarzać prąd z ziemniaków. No bez przesady. Może i instalacja skopana, ale nie ja ją robiłem. Rozumiem, że na obecnej sieci nic nie ugram, ale jakim cudem nie zadziała rozdzielnica zbudowana od zera podpięta pod główny przewód...
Witam mam taki dziwny przypadek, falownik: https://pl.aliexpress.com/item/100500333... wersja 5.6 Kw Falownik działa poprawnie na akumulatorach i jest AC na wyjściu. Ale podłączając AC na wejście coś na chwile zaiskrzy i wybije bezpiecznik (B16). Co może być przyczyną ?
Hej, biorę na budowie prąd od sąsiada. U niego jest zainstalowany bezpiecznik B16, który przechodzi przez moją rozdzielnicę, w której również jest bezpiecznik B16. Podczas zwarcia zawsze wyzwala się bezpiecznik u sąsiada. Szukam pomysłu, jak się skutecznie przed tym zabezpieczyć, nie ograniczając możliwości pobierania mocy. Koszt transformatora separacyjnego...
I pewnie na zasilaniu garażu bezpiecznik B16.
Jaki bezpiecznik B16, C16 ? Bezpiecznik 16 pewnie zabezpiecza gniazdo gdzie podłączasz maszynę a bezpiecznik 25 gdzie jest ?
czyli "wytrzymałość" takiego "bezpiecznika" oznaczonego 3p C16A jest 3x16A? Przy 3x15A nie wyzwoli, ale przy 1x17A wyzwoli. tak wiem, w zależności czy jest to A, B, C czy nawet D to jest wielokrotność, ale dla uproszczenia trzymajmy się nominalnej artości Nie jest to wielokrotność - to są dwa niezależne bezpieczniki w jednej obudowie. B16 = jeden bezpiecznik...
Ja zrobiłem coś takiego sam. Otóż wziąłem kawałek szafki a mianowicie dzrzwiczki, które nikomu nie były potrzebne. Na to przykręciłem gniazda sieciowe podwójne ze stykiem ochronnym (230 V) w ilości czterech, do tego każde załączane osobnym wyłącznikiem. Oczywiście całość zabezpieczona wyłącznikami nadprądowymi. Przede wszystkim przygotuj się na dwie...
Jeżeli bezpiecznik B16 wytrzymuje obciążenie kuchenki to i złączka WAGO wytrzyma. Awarie mogą wystąpić nie tylko przy WAGO złączka skręcana może rozgnieść przewód śrubka może przewód się obluzował podczas ruszania i układanego w rozdzielnicy czy puszce. Jeśli bezpiecznik to B16 uważam WAGO Ok. Jednak ze względu ze to kuchenka sugeruje ZUG. Spotkałem...
Miernikiem cęgowym Uni-t. ut203 . Mierzone było w skrzynce z bezpiecznikami na jednej żyle fazowej od gniazda z podłączonym prostownikiem Dodano po 4 Zmienie na bezpiecznik C 16 i zobacze czy będzie to samo
Jaki bezpiecznik 10A do warsztatu, aby uniknąć wyłączania B16 przy zwarciu? chcę zrobić dodatkowy szybki bezpiecznik. Jaki? Nie ma bezpiecznika 10A szybszego od B16.
Przy zwarciu w gnieździe nr.3, czy urządzeniu zasilonym z tego gniazda i tak zadziała bezpiecznik nr.1 B16
No to jak rozumiem RCD może być np 25A a zanim lub przed bezpiecznik nadprądowy b16
Równie dobrze autor może dać bezpiecznik B16 1 fazowy i podłączyć jedną fazę a na samym końcu ją rozdzielić na 3 odbiorniki. 2 będą niewykorzystane.
Witam, chciałem się Was poradzić odn. zastosowania wyłącznika różnicowoprądowego w mieszkaniu. Mianowicie kupiłem mieszkanie, częściowo wyremontowane. W instalacji elektrycznej nie ma natomiast różnicówki. Na klatce mam wyłącznik nadprądowy B25A, zaś w mieszkaniu 6 bezpieczników 4 x B16, 1 x B20 (do łazienki: pralka + ew. jakaś suszarka), 1 x B25 do...
Zabezpieczenie w tablicy rozdzielczej budynku mam bezpiecznik B16 https://obrazki.elektroda.pl/9486275100_...
Dobra mikrofalówka potrafi pobierać do 2,5 kW zależnie od funkcji, dodatkowo w momencie uruchamiania transformatora zasilającego magnetron, następuje duży krótko trwający impuls prądowy, który może "szarpać" :) bezpiecznik. Niech ktoś zmieni Ci bezpiecznik na B16 i będzie po problemie.
Witam ,montuje wannę narożną w łazience,posiadam pod nią doprowadzony kabel 3x1,5 230V.Kabel jest prowadzony w ścianie która jest wykafelkowana.Kabel doprowadzony do rozdzielni,gdzie jest zakończony bezpiecznikiem B16 Mam pytanie gdyż zamierzam podświetlić wannę LEDami .Na obudowie wanny w kafelku zamierzam umieścić włącznik tylko jaki??,może ktoś...
Bezpiecznik B16
Na krotności prądu wyłączenia.A..-nie spotkałem takich,B..-typowe do zastosowań ogólnych,C..-silnikowe(prąd rozruchu),D..-wyjątkowy duży prąd rozruchu.
Największe wątpliwości mam co do podłączenia płyty indukcyjnej. Niestety nie ma możliwości podłączenia jej do instalacji trójfazowej, tak więc pozostaje płyta 230V 4600W. Płytę możesz podłączyć do instalacji 1 fazowej. Płyty są uniwersalne. Mam płytę BOSCH 7kW podłączoną do instalacji jednofazowej. Moja płyta ma 2xL 2xN i PE razem to 5 żył. BOSCH dołącza...
chciał bym tam założyć dodatkową małą rozdzielnice na jeden bezpiecznik b16 i z tego bezpiecznika polecieć na kablem na gniazda i włączniki. Już to stwierdzenie jest niezgodne z zasadami, gdyż nie łączymy obwodów oświetlenia i obwodów gniazd zabezpieczonych jednym bezpiecznikiem.
Bezpiecznik jest uszkodzony. Należy go wymienić.
Wyłącznik różnicowoprądowy jest z pewnością trójfazowy, zatem i przyłącze w mieszkaniu jest trójfazowe. Jeden B16 również.
Witam, jestem nowy. Mam pytanie, jaki kabel dać od bezpieczników, esy B16 do puszki? Kabel będzie miał długości 4 metrow, 1.5x3 może być? Proszę o odpowiedz.
Na początek wymień go na nowy. To niewielki koszt. (gniazda i oświetlenie ) Porada zbyt odważna. A ja uważam, że nie. Też od tego bym zaczął. Nie ma innego wyjścia.
Przewód 2,5mm2 zabezpiecza się bezpiecznikiem max 16A (B16 lub C16) Bezpiecznik C25 wymaga przewodu o przekroju 4mm2 Taki sam przekrój muszą mieć wszystkie trzy żyły (L,N i PE) B16 pozwala na zasilenie pojedynczego odbiornika jednofazowego o mocy ~3,5kW lub kilku na raz o sumarycznej mocy jak obok. Być może coś by się udało z istniejącego przewodu zrobić,...
bezpiecznik klasa bezpiecznik bezpiecznik iveco schemat bezpiecznik frytkownica bezpiecznik
huawei gniazdo naprawa laptop upadku zawiesza uszkodzony monitor karta graficzna
zgrzewarka transformatorowa zmywarka whirlpool
Schemat radia Sanyo C3 - gdzie znaleźć? Instalacja Sony SonicStage 4.3 na Windows 10