Teoretyczni może starczyć 1,5mm2 ale jaka długość ? Mogą być duże spadki U Co do zabezpieczeń to przy rozruchu może zadziałać 16A - chyba że to C .
otoz okaze sie ze 200W poradzi z 80kg. teoria jest taka: moc silnika (P) sila (F) = masa (m) * przyspieszenie (g) predkosc (v) = droga (s) / czas (t) aby wciagac mase m[kg] do gory porzeba dzialac sila F[N] = m[kg]*g[m/s2]. jesli z wciagamy z predkoscia v[m/s] to potrzebna na to moc wynosi: P[W] = F [N] * v[m/s] = m[kg]*g[m/s2] * v[m/s] zatem czas potrzebny...
Czy mogę podłączyć to wszystko do nowej instalacji elektrycznej Tak podpinasz to do istniejącego gniazda 3 fazowego.
Masz gniazdka 3-fazowe 4 czy 5-przewodowe i jakie masz bezpieczniki?
Mierząc uzwojenia do obudowy na 2 i 3 fazie mam zwarcie z obudową, Odłącz kable od silnika i powtórz pomiar - jeśli wyjdzie to samo to był sobie silnik. Przy okazji obwąchaj silnik czy przypadkiem nie czuć spalonej farby. Ale z tego co pamiętam że szkoły to w trybie pracy w trójkącie to normalne Obawiam się że Cię pamięć zawiodła.
Silniki 3 fazowe: Agregat chłodniczy 22 m3, pobiera około 3.5 A. Bezpiecznik C16? Silnik 1kW. Napędza pompę wirnikową próżniową. Przy silniku jest bezpiecznik B20. Dochodzą grzałki na każdą fazę. Chyba około 1000W na fazę. Czy dać bezpiecznik C16? Silnik 11kW C25 (gwiazda-trójkąt) Silnik 3kW średnio obciążony przez 2 minuty C16? Wcześniej było wszystko...
Jeśli zabraknie jednej fazy to wcześniej czy późnie silnik Ci się na 100% spali(czy wcześniej,czy później to zależy od wielkości silnika i od obciążenia).Poza tym bezpieczniki nie służą do zabezpieczania silnika-o tym warto pamiętać.
Na ile amer jest bezpiecznik?
Silnik elektryczny 3 fazowy od hydroforu prawdopodobnie 2,2 kW powoduje zadziałanie bezpieczników. Należy zacząć od pomiarów uzwojenia silnika a dopiero później decydować co dalej.
Ale miała być zaciskowa! Dodano po 54 Akurat kabel zasilający jest opisany jednoznacznie. Wtyczka i kabel są OK, tak się to podłącza. N ma być wolny, bo silnik jest odbiorem symetrycznym. Nie pisz tak, bo nic nie jest jednoznaczne. Nic nie wiesz jak żyły są podłączone do przełącznika i od przełącznika do zacisków silnika, poza tym masz informację, że...
Witam.Jakies zdjecia i dane silnika i urzadzenia.Sprawdz czy masz pelne zasilanie (bezpieczniki i wszystko co jest po drodze do silnika).Podejrzewam ze chodzi o silnik 3-fazowy?
Jasne że starczy zwykły wyłącznik, tylko podobno bez tr/gw wybija zabezpieczenie? tylko że jak podłączyłem zwykły wyłącznik trójfazowy nie trójkąt gwiazda to mi bezpieczniki wywalało :/ :D :D :D :D
Prąd rozruchowy silnika jest 4 do 10 x większy od nominalnego. Czyli zakładając minimalne obciążenie 15,4Ax4=61,6A. Zakładając że masz zabezpieczenie B25 prąd min. prąd zadziałania bezpiecznika wynosi 3x25A=75A czyli prawie na styk. W praktyce bedzie często wyłączał się przy starcie. Gdybyś zastosował zabezpieczenie C25 to masz min. 5x25A=125A. Więc...
Jeśli zastosujesz wyłącznik silnikowy to termik jest nie potrzebny, jeśli założysz sam termik wtedy będziesz musiał założyć bezpieczniki lub wyłącznik nadmiarowo-prądowy.
Stycznik 1S to 1S1, a 2S to 2S1. Styki np. 1S1 powiązane są z stycznikiem 1S1. Silników nie zabezpiecza się bezpiecznikami topikowymi.
Ten czarny przycisk to jest 'bezpiecznik przeciążeniowy z resetem' musisz podłączyć tak jak na zdjęciu kol. Pawel16150. Zasilanie do jednego z mostków i na wsuwkę bezpiecznika, uziemienie możesz podłączyć na oczku pod jedną ze śrub koło kostki.
to urządzenie działa w 2 strony tzn z 230 na 400 i z 400 na 230 . Sam kompresor wydaje mi się ze powinien wystartować bo startował na zasilaniu 3x230 , ale dopiero przy obciążeniu zwalniał i wybijało mi bezpieczniki .
Prąd w otwartym obwodzie (gwiazda , przepalony bezpiecznik ) ????????????
Jeśli na tabliczce znamionowej jest - silnik 1-fazowy 220V to po przełączeniu na 380 zrobi bum a w najlepszym wypadku będzie buczał i grzał się. Jak chcesz eksperymentować to załóż małe bezpieczniki w każdej fazie np 4A. Ułożenie uzwojeń silnika jednofazowego na stojanie nie pozwala na pracę 3 fazową , i są tylko 2 uzwojenia a nie 3. Pozdrawiam.
Pod obciążeniem natomiast w gwieździe da się pracować ale w trójkącie po około 7-10 sekundach wyrzuca bezpiecznik. A jakie napięcia ma wybite na tabliczce znamionowej? Powinno być 380/660V.
Bardzo często stosuje się tego typu sterowanie np. w małych gwinciarkach gdzie nastepują nie tylko częste załączania ale także nawroty silnika. Jedynym problemem stanowi jak pisze poprzedni autor problem ciepła. Należy: 1. zastosować zewnątrzny wentylator dmuchający rurą na korpus "wzdłuż silnika" 2. zastosować bezpieczniki termiczne na np. 85st.C (lub...
Po pierwsze w bloku piwnicy zapewne zabezpieczenia nie pozwolą na uruchomienie silnika tego. Zrobisz ciemnotę i trzeba będzie szukać bezpieczników piwnicy.
Witam, Zacznij od sprawdzenia uzwojenia silnika. Uzwojenie silnika możesz sprawdzić w następujący sposób: 1.Sprawdzenie izolacji pomiędzy uzwojeniem a obudową silnika. 2.Pomiar rezystancji uzwojeń silnika (dla silnika trójfazowego powinny być sobie równe) 3.Sprawdź zasilanie silnika ( czy dochodzą 3 fazy przy rozruchu ) 4.Sprawdź go na biegu jałowym...
Do silnika z bezpiecznika 3 fazowego jest poprowadzone zasilanie l1 natomiast l2,l3 mają być poprowadzone do wyżej wymienionego pilota
No właśnie tu powstaje problem, bo te silniki będą pracowały jednocześnie. Te silniki nigdy nie będą przeciążane, tak więc zastanawiam się nad zmianą termika na zwykły wyłącznik nadprądowy bezpiecznik 3P C20A 3-fazowy.
Napewno nie ma jednej fazy Zacznij od bezpieczników i ich gniazd.
Przy tej mocy, może okazać się to nie potrzebne rozwiązanie. Przy większych mocach, przy starcie w trójkąt wywalałoby bezpieczniki.
Jeśli tak chcesz podłaczyć(1 i 2 dolny od lewj strony) to poproś kogoś aby od razu załączył bezpieczniki.
A moze chodzi o bezpieczniki tzw "S"
A co tak nie jest ??? !!! kolego sympatyczny bo zawsze tak było im większe napięcie to mniejszy prąd. Bezpiecznik przy napięci 15KV jest co najmniej 40A . Ale to inna bajka.
Ten "lewy bezpiecznik" miałby sens w układzie L + 2 x kondensator przy zasilaniu 1-fazowym; w układzie 3-fazowym zabezpiecza tylko układ sterowania, a jednocześnie jego wartość jest obciążona prądem jednej fazy silnika... Najlepiej sprawdzić pobierany prąd miernikiem i dobrać falownik zgodny do obciążenia.
Jakie bezpieczniki "wysadza" ten silnik? Czy są to wkładki topikowe czy wyłączniki nadmiarowo prądowe? Podaj wartość zabezpieczeń. Zmierz rezystancje uzwojeń , wszystkie piwinny być takie same.
Instalacja może archaiczna, ale zrobiona z kunsztem, naprawdę bardzo ładnie zrobiona, nie chce jej za bardzo modyfikować, czy wymieniać na współczesne części. Silnik sprawdzałem bez tej instalacji, jest sprawny też go podejrzewałem. Zwarcie wyglada na miedzy fazowe przepala drugi bezpiecznik topikowy 10a, i silnik pracuje na dwóch fazach.
A co koledzy powiedzą np. na punkt 3 ? [url=http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/0... MASZYN DO MINIMALNYCH WYMAGAŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY Wyłącznik silnikowy GZ1, wyzwalacz zanikowy, obudowa z grzybkowym przyciskiem bezpieczeństwa. Czy zastosowanie np. takiego zestawu w przypadku załączonego urządzenia i zanikiem...
Okazało się, że było pękniecie w środku silnik jak wszedł na obroty to robiło się zwarcie i wyrzucało bezpieczniki. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Problem udało mi się rozwiązać samemu.
Zabezpieczenie silnika 3 fazowego to już osobna kwestia. Sam bezpiecznik niewiele zdziała przy zaniku fazy. Do silników 3 fazowych stosuje się układy kontroli i kolejności faz, asymetrii faz, termiki 3fazowe lub zabezpieczenie termiczne itd . Właśnie po to montuje się 3 stycznik przed układem kontroli i zabezpieczeń jako automatykę załączania oraz odcinania...
Nie wiem ja na tych zdjęciach nie widzę żadnych bezpieczników, może inni koledzy widzą?
Witam, mam problem z silnikiem 3-fazowym , mocy 7,2 kW, włączany przełącznikiem */^. Po włączeniu bez obciążenia - działa prawidłowo, pod obciążeniem - startuje w pozycji * lecz obraca się wolno (jakby nie miał "siły" rozpędzić się do obrotów nominalnych), po przełączeniu w pozycję ^ - wyłącza bezpiecznik. Rezystancja uzwojeń jest jednakowa = 1 Ohm.
bezpiecznik mam w lokalu 16 amper. Nie ma tabliczki na silniku ani żadnych oznaczeń i schematów jak powinno być podłączone Dodano po 2 Nie możemy zmierzyć prądu pobieranego przez silnik bo zanim się uruchomi to wyrzuci bezpiecznik. Pewnie pobiera więcej niż 20 amper skoro bezpiecznik zadziała. Silnik jest oryginalnie w kompresorze od nowości.
Taki silnik to nie zabawka jesteś pewny tego co robisz? masz uprawnienia do tego? Zdajesz sobie sprawę że możesz się zabić? Pytasz o "korki" nie podając typu wkładki topikowej bezpiecznika.
L1 - 1 5 - A1 A2 - N Zasilanie do stycznika od góry (L1, L2, L3). Od dołu stycznika silnik (T1, T2, T3). Ja bym jeszcze dodał co najmniej "termik" czy wyłącznik silnikowy, ręczny wyłącznik główny i bezpiecznik w obwodzie sterującym. Całość w obudowę/szafkę.
Witam. Zakupiłem ostatnio szlifierkę 3-fazową o prądzie znamionowym 3,4A. Czy wystarczą zwykłe bezpieczniki topikowe aby zabezpieczyć silnik? Czy może się zastanowić nad innymi zabezpieczeniami? Myślałem o przekaźnikach termicznych.
Z silnika wychodzą tylko 3 przewody czyli wychodzi na połączenie w gwiazde. Bezpiecznik 16A wybija na rozruchu.
Chce wpiąć w przewod fazowy przed sterownikiem silnika, myślałem o automatycznym termiku
Silnik podłączałem bezpośredni w trójkąt jak i w gwiazdę. Jak rozumie silnik możne pracować tyko w gwiazdę zasilany bezpośrednio z sieci 3 fazowej?
Najpierw podaj jakiej mocy jest silnik?
Tak włączyłem go ale mi bezpiecznik ,,wywaliło To gdzie masz kondensator ?
Witam Pokrótce przedstatwię problem, w swojej skrzynce rozdzielczej posiadam dwa gniazda 3-fazowe, do zasilania silników oraz spawarki, gniazda są zabezpieczone bezpiecznikami topikowymi 25A, ponadto napięcie na gniazdach 3-fazowych podane jest przez załączenie przełącznika pakietowego 3-biegunowego, chciałbym wymienić zabezpieczenia topikowe na nowsze...
Mam silnik 3 fazowy bez tabliczki znamionowej. Potrzebuję zrobić zabezpieczenie tego silnika. Przy normalnej pracy jest pobór 3,9A I tu jest pytanie, czy te 3.9 A to jest poniżej prądu znamionowego silnika. Jeżeli podczas dłuższej pracy silnik się nie grzeje /można go swobodnie dotknąć ręką/ to można założyć, że te 3,9 A jest do przyjęcia i założyć...
Witam, ten silnik możesz podłączyć tylko w gwiazdę. Przewód 2,5mm2, zabezpieczenie zależy od rozruchu ( ciężki, lekki),ale same bezpieczniki nie zabezpieczają silnika przed przeciążeniem a tylko przed zwarciem.Te dwa czarne kabelki wyprowadzone to pewnie zabezpieczenie termiczne. Pozdrawiam.
Nic nie piszesz o kondensatorze, a to podstawa pracy takiego silnika. https://obrazki.elektroda.pl/9585054300_... Jak widać na obrazku, łączysz trzy jego uzwojenia w trójkąt, do jednego z uzwojeń dołączasz równolegle kondensator ok. 40uF/450V, włączasz i nie może wyzwolić żadnego bezpiecznika powyżej 6A.
Silnik 3-fazowy na falowniku: Silnik wentylatora 3-fazowy, który jest podłączony pod falownik, przestał działać. Na początku podejrzewałem falownik. Sprawdziłem z przyjścia, było wszystko okej, lecz gdy sprawdziłem za falownikiem, mój miernik nie pokazywał nic prawidłowo. Silnik nie działał, nie wyrzucał bezpiecznika B16 1-faz. Został kupiony przewód...
CO do instalacji to zależy od typu, jak masz TNC to zmień gniazda na takie z kołkiem i podepnij kołek ochronny. Jakie masz bezpieczniki? W rozdzielni głownej w mieszkaniu posiadam bezpieczniki B20 i B16 . Jest też hydrofor z silnikiem 3 fazowym podlaczonym pod bezpiecznik C16. Na przyłączu do garażu zamierzam wstawić bezpiecznik nadprądowy B25. Żeby...
Witam chce kupić kompresor 100l na silniku 1 fazowym o mocy 3kW. Posiadam zabezpiecznie 16A czy jest to wystarczające, czy nie będzie wybijać bezpiecznika przy rozruchu ? (wg teorii powinien wytrzymać 3.7kW)
A silnik nie jest zablokowany w jedna stronę obrotów? Pomierz prądy fazowe na pracującym silniku.
Czy bezpiecznik B 25 wytrzyma obciązenie przy rozruchu?
To urządzenie to zabezpieczenie termiczne. Ten czwarty bezpiecznik to pewnie zabezpieczenie transformatora. Napięcie zmierz lepiej miernikiem (miedzy-fazowe). Sprawdź napięcia na transformatorze. Sprawdź czy Stop jest normalnie zwarty. Silnik pracuje w układzie gwiazda/trójkąt dlatego są tam trzy pary przewodów.
Witam Jeśli chcesz wykonać tą automatykę profesjonalnie to proponuje transformator 380/220V do zasilania sterowania silnikiem. Podłączenie sterowania - jeden zacisk z obudowy silnika a drugi z fazy jest błędem w sztuce (bezpośrednio z "0" i "faza" przez bezpiecznik to...lepiej) Jeśli masz sterowanie z dalszej odległości (start -stop ) to trafo jest...
Witam Przed licznikiem są zabezpieczenia przedlicznikowe, do których zapewne nie masz dostępu więc chodzi ci pewnie o zabezpieczenie jakiegoś gniazda ZA licznikiem (przed i za czymś w energetyce zawsze określa jeden kierunek od elektrowni do odbioru). Kiedyś, a nawet do tej pory są (były)produkowane bezpieczniki o oznaczeniu H, L, U, G o krotnościach...
Napisz jakiej wartości bezpiecznik Ci sie spalił . Może poprostu masz za małe bezpieczniki , a urządzenie dociążasz ponad wartość zabezpieczenia.
Witam Trzeba napisać coś więcej o tym silniku. Na przykład jeśli napięcie zasilania wynosi 380V to uzwojenia silnika muszą być połączone w "gwiazdę". Prąd fazowy silnika wynosi wtedy koło 28A. Jeżeli napięcie sieci zasilania wynosi 230V, uzwojenie musi być połączone w "trójkąt". Prąd fazowy wynosi wtedy koło 48A.
Teraz pytanie : jakie ustwienie termika w stosunku do prądu znamionowego silnika a jakie duże nalezy wkręcić bezpieczniki na zasilanie by układ był podłączony według zasad SEP :) ? Co to są zasady SEP? Do czego podłączysz przewód N w Silniku 3 fazowym ? Maksymalna wartość bezpiecznika topikowego lub automatycznego potocznie zwanego S-em jest podana...
Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli chodzi o napięcia na obudowie to mogą się pojawić po uszkodzeniu izolacji uzwojeń (np po przegrzaniu silnika) , a wtedy różnicówka lub bezpiecznik nadmiarowy przy zerowaniu odłączy zasilanie.
Robię układ sterujący do suszarni drewna na Arduino. W tej chwili potrzebuję zaprojektować płytkę do załączania i zmiany obrotów 5 silników 0.55kwh 3-fazowych. Czy do załączania i zmiany faz wystarczą przekaźniki np. HF3FF 005-1zs (10A 277VAC), czy należałoby wykorzystać styczniki? Każdy z przekaźników byłby załączony programowo przez mikroprocesor....
Zabezpieczenie mam B32. Przewód żółto-zielony jest podłączony na zacisk fazowy w presostacie, a jaki błąd?
Włącznik z hydroforu daj w szereg z czujnikiem zaniku fazy, a A2 stycznika bezpośrednio do N. Bezpiecznik 10A powinien wystarczyć.
Teraz okazuje się że to L/P. Jakiego typu bezpieczników mogę użyć Przecież na schemacie pisze. i jaki wyłącznik . Potrzebujesz przełącznika lewo/prawo np; https://ihe24.pl/laczniki-krzywkowe/71-l...
(at)smok1123 napraw instalacje, oraz zastosuj sprawne zabezpieczania. Poza tym prąd rozruchowy takiego silnika jest dość duży przy zasilaniu 1 fazowym. Sugerowałbym C20 oraz odpowiednią instalację.
Silnik napędza pompę hydroforu więc pracuje pod obciążeniem a ponadto sprawdziłem to bezpiecznikiem na 6 A, który od razu wyskoczył.
Widnieje informacja że jest bezpiecznik 25 A. Jaki proponowałbyś max silnik z softem i bez sortu?
Czy wystarczy musi on spełniać jakieś konkretne parametry czy wystarczy parametr mocy do tych powiedzmy 2000W? Prędkość obrotową silników komutatorowych można bez problemu zmieniać regulatorem fazowym. Oczywiście musi być dobrany do mocy odbiornika, bo inaczej szybko dokona żywota.
...(gniazdo 3-fazowe 16A ) - a moc silnika 3-fazowego? Gniazdo 16A wytrzyma taki silnik którego prąd znamionowy wynosi max 16A. Dla 16A i cos fi 0,8 moc silnika to około 8kW A jaki silnik da radę uruchomić na bezpieczniku 16A to zależy od charakterystyki bezpiecznika: B, C, D, gG... Bo od tego zależy jaki prąd rozruchowy bezpiecznik wytrzyma. A prąd...
W tej chwili jest zwykłe gniazdo 3 fazowe 4 przewodowe (3 fazy + PE) odkurzacz, Gniazdo 3 fazowe 5 przewodowe 3 fazy (PE + N) piła, zabezpieczenie piły i odkurzacza to S193 C20 (1 bezpiecznik). Piła zasilania przyciskami bistabilnymi - załącz-wyłącz (konstrukcja sama w sobie) a odkurzacz po prostu z gniazda.
No niestety zabezpieczenie 25A jest nie wystarczające, silnik pod obciążeniem może pobierać ok 47A , żeby nie przyszło ci do głowy kombinować z bezpiecznikami może to sie źle skończyć , przewody nie wytrzymają!
Oczywiście musi być czasówka i oddzielny stycznik do hamowania,ale oddzielnego trafa nie potrzeba .Robi się to na jednym tyrystorze sterowanym fazowo i działa znakomicie .Tyrystor (1000-1200V)musi być dodatkowo zabezpieczony (bezpiecznik ,warystor)i mieć zapas prądu. Oczywiście sterowanie fazą i zasilanie międzyfazowe . pozdrawiam grzecho
Aktualnie stosuje sie układy energetyczne typu TNC-S, są to układy pięcioprzewodowe, trzy przewody fazowe "L", przewód neutralny "N" (podłączony do punktu, w którym są zwarte trzy początki przewodów w układzie połączeń silnika w gwiazdę) i przewód ochronny podłączony do obudowy sinika, lub układy typu TNC - czteroprzewodowe, w których są trzy przewody...
Zalaczany będzie poprzez presostat jedno fazowy na stycznik 3 fazowy i do silnika. A jakiś bezpiecznik/wyłącznik silnikowy/termik nikt o tym nie wspomina ani słowa.
Witam ,przy próbie podłączenia według opisu kolegów wybiło mi bezpieczniki ,więc muszę rozbierać silnik bo pewnie jest jakieś zwarcie
Dziękuje za szybką odpowiedź, wszystkie aparaty są już dobrane, silnik 1,1 kW, 7,8A wyłącznik silnikowy o zakresie 6-10 A i jako zabezpieczenie sterowania właśnie bezpiecznik aparatowy 100 - 200 mA. Nie mam doświadczenia z silnikami 1 fazowymi, nie wiedziałem czy układ będzie działał poprawnie - dzisiaj będę testował.
Witam Jest tam na płytce gasik? Może kondensator lub rezystor uległ uszkodzeniu i triak ulega przebiciu. A może dodanie warystora, (np. 275V AC) by coś pomogło. PozdrawiaM. Gdyby tak było rezystor o wartości ok.100 ohm zadziałałby jak bezpiecznik. Nie znamy typu i mocy silnika .Regulator fazowy może doprowadzać do zbytnich obciążeń silnika co w konsekwencji...
Nigdy nie było z tym problemów. Ten silnik w ogóle nie powinien ot tak, pracować p bezpośrednio sieci publicznej Norma ogranicza prąd do 2.2Izn, bądź 60A. A ten ze zdjęcia, jeśli przyjąć wartość prądu rozruchu tylko 6-krotnie większą, będzie miał 90A. Trwające nawet kilka sekund, przy ciężkim rozruchu. Czyli nie ma bezpiecznika pod strzechą, który...
Mój silnik został kiedyś nawinięty z silnika na 230 na fazowy więc nie wiem czy ta tabelka coś da a nawinięty był od dawno temu jeszcze za PRL Czy jak w silniku nie mam bezpiecznika topikowe mam go zastosować dać przed silnik czy zostawić na główny bezpieczniku wyłączający fazę To najpierw dobrać stycznik czy termik ?
becnie posiadam silnik 5.5kw 3 fazowy 2880 obrotów 7.5km jaki byłby odpowiednik jednofazowego albo 3 istnieje możliwość podłączenia tego co mam na 1 faze ? Oczywiście 2 silniki 3kW , jak masz 2 paski klinowe + dodatkowe mocowanie drugiego silnika . Masz bezpiecznik 50A? To co brałeś 3 przewodami teraz będziesz musiał wziąć 1 .
Spróbuj tak połączyć: https://obrazki.elektroda.pl/1924689200_... Usuń zworkę 2-3. Zasilanie 2-3, kondensator 3-6 Nie mam pojęcia czy kondensator 16uF będzie odpowiedni. Nie daję gwarancji że bezpiecznik to wytrzyma.
Dzięki za odpowiedzi, silnik już działa (dałem go do naprawy osobie zajmującej sie takimi rzeczami - wymienił przegrzany kondesator i naprawił wyłącznik odśrodkowy) Tak czy inaczej silnik podczas pracy mocno sie grzeje, jakie zabezpieczenie do niego dobrać? bezpiecznik termiczny? wyłącznik silnikowy? i o jakich zakresach? Pozdrawiam
Ale, XXw wymyślł: bezpiecznik zwłoczny (po co ?). Zapewne dla różnych celów, ale na pewno nie dla przeczekania zwarcia międzyfazowego. Jakie cele miałes na myśli?
Witam! Zapewne nie tak jak narysowałeś. 1.Przewód uziemiajacy zawsze bezpośrednio do obudowy silnika, nigdy przez bezpiecznik ani żaden styk z wyłącznika. 2.Co do wył.nadprądowego to co narysowałeś to jest najprawdopodobniej wył 3-faz. ze stykami roboczymi L1,L2,L3 i T1,T2,T3 i stykami pomocniczymi 13-14 i 21-22 , ty narysowałeś przewód roboczy przez...
Nie twierdzę, że zabezpieczenia nie są potrzebne. Czy gdybym Ci pożyczył tą wiertnicę na 2 dni, zamontowałbyś mi te zabezpieczenia z własnej kieszeni i wymienił skrzynkę panelu sterowania? No właśnie. Ja tą wiertnicę traktuję jako chwilowy nabytek, który po wywierceniu 2 dziur sprzedaję. Zakup zabezpieczeń to spory koszt, nawet do skrzynki się już...
Dzieki ale udało sie mi go pobrać. Mam tylko pytanie czy ten regulator ma jakies zabezpieczenie przed tym by nie rozładować aku gdy nie pracuje silnik?
Witam. Mam okazję kupić tokarkę. Jest w niej silnik 4kW na 3 fazy 400V. Silnik ma miękki start zrealizowany na falowniku. Prądy zmierzone na zasilaniu tokarki: 8,8A przy rozruchu silnika, 2A przy pracy. Jako że w domu mam zasilanie tylko 1 fazowe chciałbym zmienić silnik na 2.2kW. Którą rozwiązanie będzie lepsze biorąc pod uwagę: mniejsze obciążenie...
Jaką chwilową moc można uzyskać? Mechanicznej na wale to wcale, za to elektrycznej to aż do zadziałania bezpieczników. Mniejsza pompa, bądź siłownik z większym polem powierzchni tłoka. Czyli grubszy.
Przy takim podłączeniu może Ci korki wywalać Korki wywalają od szampana a tu są bezpieczniki które rozłączają dany obwód. Profesjonalizm to takze używanie właściwej terminologii
wg wykazu sprzętu próbowaliśmy złożyć układ i będzie bardzo prosty z silnikiem, w tygodniu dokładnie wrzucę schemat (może się trochę różnić od tego co będzie) ale 1 stycznik chyba 1 wyłącznik silnikowy 2 przyciski nie pamiętam już jakie do tego wszystkiego bezpiecznik i silnik 3 fazowy klatkowy. Postaram się w poniedziałek wam wysłać przynajmniej sam...
Witam. 1) Po wyłączeniu napięcia dokonaj pomiaru rezystancji pomiędzy poszczególnymi fazami (masz mieć 3 wartości rezystancji). Pomiaru dokonaj na zakresie Ω (om). Podaj wyniki. 2) Do sprawdzenia instalacja pod kątem ewentualnej przerwy w zasilaniu poszczególnych faz. Podaj ilu-przewodową masz instalację. Czy na obwodzie do silnika jest RCD? Czy...
Faktycznie nie sprawdziłem prądów na tabliczce, ale zabezpieczenie to 63A. Przepalił się bezpiecznik właśnie na fazie gdzie prąd jest największy. Mierzyłem cęgami kilka razy. Sprężarka jest po rocznej eksploatacji. Rozruch trójkąt/gwiazda.
Tokarka z silnikiem 1-fazowym 230V i mocy 400W i instalujesz bezpiecznik 30A ?????. To nie spawarka. Opis prawie żaden . Pokaż na zdjęciach jak wykonane jest zasilanie , czy jest zrobione profesjonalnie bo tu może być problem. Jaka ochrona ? Czy jest na gwarancji ? Czy posiadasz choć podstawową wiedzę w temacie wykonania i sprawdzania instalacji elektrycznej...
W jednym z nich zamieniłem kable fazowe i idzie w drugiej prędkości W drugim zamieniłem bo też ma 4 kable i wybiło bezpiecznik Dodano po 2 LINE 1 LINE 4 LINE 2 LINE A Czy ktoś wie - co to znaczy?
Kup S40A trzy fazowy, rozkręć - będziesz miał trzy bezpieczniki. Dwa pod każde aku i do silnika -sterownika, nawet jak się pomylisz i zostawisz dwa załączone to któryś wyrzuci, prosto i bezpiecznie.
Czy brak jednej fazy może spowodować wywalenie bezpiecznika? W przypadku silnika -tak. Tak, ale chyba wywaliłoby nie ten bezpiecznik co fazy nie było a pozostałe gdy nie są zespolone, więc pytanie dodatkowe czy bezpieczniki fazowe są zespolone?
Witam , dołożę jeszcze kilka rad do pomiarów prądu obciążenia silnika . amperomierz kleszczowy najlepiej założyć na żyłę fazową na tabliczce zaciskowej silnika - jeśli jest taka możliwość - mamy od razu do wglądu jakie obciążenie zostało nadane oraz jaki prą pobiera silnik. Następnym miejscem jest rozdzielnia żyła fazowa na bezpieczniku , styczniku,...
bezpiecznik fazowy podłączyć silnik fazowy fazowy przerobić silnik fazowy fazowy
kosztorysy elektryczne wodomierz magnes pomiar prądu przez opornik
subaru outback plazma samsung driver uszkodzony
Jak rozpoznać zatrzymanie pompy w Vaillant VU 260XE? Jak rozpoznać kondensator bezbiegunowy?