Tak, to są szybkie jednorazówki.
Bezpiecznik półprzewodnikowy ICP-N10 Prąd max: 0,4A Napięcie max: 50V Rezystancja: 0,22Ω Obudowa: TO-92 Dobrze szukałem. Dostępny w Polsce bez problemu [url=https://shop.aswo.com/aswoShop/star...
akurat te bezpieczniki sa jednorazowe. Sa owszem bezpieczniki wielokrotnego dzialania i sa to tzw termistory PTC o roznych nazwach firmowych np mulifuse albo poliswitch. Zabezpiezca sie nimi glosniki wysoko i sredniotonowe ale nigdy niskotonowe. Czas zadzialania takiego bezpiecznika jest dosc dlugi. Mozna go tez uzyc jako czujnika termicznego bo jego...
Jest to na pewno bezpiecznik półprzewodnikowy o pełnej nazwie ICPN15. Patrz załączniki.
Są to bezpieczniki półprzewodnikowe ICP-N25 (1A/50V) i ICP-N50 (2A/50V)
dlaczego tak nie dzieje i czy na szybko można podpiąć zwykły bezpiecznik szklany? Zdecydowanie uszkodzony. Bezpieczniki półprzewodnikowe mają bardzo małe rezystancje, ten model 50 miliomów. A próg zadziałania to 1,5A przy 1s, i 2A przy ułamkach sekund. Więc wysoki prąd możemy wykluczyć.
Sprawdź bezpiecznik w zasilaczu....Jest to bezpiecznik półprzewodnikowy o oznaczeniu N25. Obudowa taka jaką ma tranzystor tylko że ten bezpiecznik ma 2 nóżki..
A bezpiecznik półprzewodnikowy przeżył? Skoro tacka się zacięła to sprawdziłbym czy szyna prowadząca trzyma się jeszcze i czy to nie ona jest winą za zakleszczanie (typowe dla tych modeli).
do wymiany trafo i powinno ruszyć, oczywiście będzie potrzebna reg. screena i focusa. Jak nie ruszy to do sprawdzenia bezpieczniki półprzewodnikowe w okolicy trafa, tranzystor przy trafie, wszystkie diody. Powodzenia!
Bezpieczniki na płycie głównej odtwarzacza są co najmniej dwa. Tyle, że są to bezpieczniki półprzewodnikowe i przypominają wyglądem tranzystor BC547 z obciętą środkową nóżką. Por. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic96... GM
Napięciem bezpiecznika się nie przejmój, kup sobie RFS 2A lub TR5 2A /250V są to bezpieczniki półprzewodnikowe, szybkie. Wyglądają jak ten przy wyjściu. Cena ok 2-3 zł. spiąłem na krótko :) hmmm. nie był to zbyt rozsądny pomysł tak na przyszłość. Jak sprawdzam uszkodzone przetwornice zawsze łączę zasilanie w szereg z żarówką 60W/230V. Zapobiega to dodatkowemu...
A nie jest to przypadkiem bezpiecznik półprzewodnikowy? Podaj model a najlepiej jego pełny katalogowy opis.
Ma 2 nozki i jest w obudowie TO92 jak becaki.
To jest półprzewodnikowy bezpiecznik termiczny. Niestety jednorazowy. Można go zewrzeć (i nie załączać bez wody).
To co najważniejsze musiałeś zabazgrać. Jeśli oznaczony jest jako V1 to może to być transil, zazwyczaj na 18V w instalacjach 12V. Ten element 7-pinowy oznaczony jak tranzystor ale czasami w ten sposób opisane są również układy scalone. Szukaj uszkodzenia jakiegoś zabezpieczenia w szereg z tym transilem, może to być rezystor, bezpiecznik półprzewodnikowy,...
Witam! Sprawdź gdzie i jak jest włączony w układzie ten element. W takiej obudowie TO-92/2 spotyka się np. szybkie bezpieczniki półprzewodnikowe. Zobacz np. to: [url=http://www.tme.eu/bezpiecznik-polpr... półprzewodnikowe ... ale u Ciebie oznaczenia są inne (może inny producent?). Pozdrawiam
Zacznij od zasilacza, sprawdź napięcia i bezpieczniki półprzewodnikowe, jest ich tam cztery.
Sa to szybkie bezpieczniki półprzewodnikowe typu F: - CP801 - F10H=0,4A - CP401 - F15J=0,6A Można je kupić w TME, NORTH i u innych dystrybutorów. Można w ich miejsce zastosować bezpieczniki półprzewodnikowe typu N, dostępne w sklepach, o oznaczeniach odpowiednio: N10, N15. Mają inną obudowę, też tranzystorową.
Może bezpiecznik półprzewodnikowy... zobacz ICP-N10. Pozdr!
Sprawdzileś bezpieczniki półprzewodnikowe? Nie te zwykłe.
Jest to bezpiecznik półprzewodnikowy.
podobnie miałem w odtwarzaczu CD, winowajcą okazał się "bezpiecznik półprzewodnikowy". Szukaj w okolicach zasilacza :-) Ale napięcia Dochodzą do płyty głównej i tu zaczyna sie problem więc raczej nie okolice zasilacza. Do tego, co to za "bezpiecznik półprzewodnikowy"? r.
Szybki bezpiecznik półprzewodnikowy - N10=0,4A
Uszkodzone były bezpieczniki półprzewodnikowe, są one bardzo czułe !!! Dziękuje
sprawdz napiecia z zasilacza,bezpieczniki półprzewodnikowe
Przy zwarciu na pewno przepali się bezpiecznik i... możliwe, że inne elementy półprzewodnikowe także. Jeśli konstruktor tak opisał to powinien elektrolit wystarczyć. Teoretycznie trudno powiedzieć czy trzeba większy..
Uszkodzony był faktycznie stabilizator BAI7805 i dwa bezpieczniki półprzewodnikowe N20 800mA. Po wymianie tych trzech elementów odtwarzacz pracuje prawidłowo.
Niestety to "To nie jest chyba ten fragment schematu. Są na nim Q3351 i Q3352, a nie IC3351, IC3352." zdanie, to efekt postępującej ślepoty. :-( Te bezpieczniki półprzewodnikowe są na tym schemacie.
No cóż, wszystkie bezpieczniki półprzewodnikowe sprawne. Nadal nie wiem co nie gra:(
To bezpiecznik półprzewodnikowy ICP-N15. Odłącz L901 i pomiar. Nic nie zwieraj narazie. Trzeba znaleść co robi zwarcie, a nie na "żywca" zwierać. Masz całą serwisówke ze schematem? Wstawie tu jak potrzeba.
Proponuję zacząć od zasilacza.Napięcie na kondensatorze filtrującym.tranzystorze w zasilaczu,napiecia na wyjściu zasilacza.Ewentualne bezpieczniki półprzewodnikowe.
Jeszcze sprawdzić zielony bezpiecznik półprzewodnikowy na zasilaniu. Trochę tych kart mi padło, ale 50% to bezpiecznik.
Sprawdź bezpiecznik półprzewodnikowy na szynie +B; przerwa na nim powoduje wzrost napięcia powyżej 140V
Jest to bezpiecznik półprzewodnikowy 0.4A 50V do kupienia w www.radiohobby.com.pl w wyszukiwarce wpisz ICP. :wink:
Sprawdź zabezpieczenie w obw. 'LNB' - ukł. IC7001(N25 - bezpiecznik półprzewodnikowy - w obud. TO92). Pozdrawiam.
Nie, to nie jest bezpiecznik półprzewodnikowy - zajrzyj tutaj: http://zefiryn.tme.pl/arts/pl/ZMIANY/rfs... Pozdrawiam.
Nie, nie ma, a nawet gdyby było zwarcie to raczej nie powinno mieć to wpływu na opisywany problem(?). Możliwe, że za napiecie odpowiedzialny byłby bezpiecznik półprzewodnikowy?
Przyczyną główną był właśnie układ teletekstu SAA5281oraz uszkodzony bezpiecznik półprzewodnikowy w zasilaniu tegoż układu. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Na płycie Amigi są stabilizatory. Sprawdź je. Poza tym, tradycyjnych bezpieczników tam nie zobaczysz. Rozglądaj się za rezystorami niskoomowymi lub bezpiecznikami półprzewodnikowymi.
ciekawe..... nie znam tego typu wyświetlacza ale kiedyś sporo czasu spędziłem nad nie świecącym pionieerku -przyczyną był uszkodzony bezpiecznik półprzewodnikowy na płycie głównej
Dzięki za pomoc:) Zrobiłem go wymieniłem układ i kondensatory oraz bezpiecznik półprzewodnikowy N15 i ładnie działa:)) Pozdrawiam
Zastosowanie rezystora bezpiecznikowego mija się z celem. Bezpiecznik musi być z kategorii "szybkich" a takie są bezpieczniki półprzewodnikowe (jak u Ciebie). Na jego obudowie powinno być oznaczenie. Jakie oznaczenie ma na płycie?
z tyłu radia mniej więcej na środku jest bezpiecznik półprzewodnikowy [chyba N15 wyglądający jak tranzystor]apropo czy nic nie jest odcięte z tyłu radia bo to też od podświetlenia
Na tej płycie są bezpieczniki półprzewodnikowe oznaczone przez Q jak tranzystor, sprawdź je (wymień), pomierz tranzystory i większe kondensatory. Jak wszystkie będą ok. to ognia, jak strzeli bezpiecznik to na 90% powielacz.
sprawdz bezpiecznik półprzewodnikowy w obw tranz linii, umiejscowiony w pobliżu trafopowielacza, mozna włożyć opornik 0, 22om/0.5W
Witam O ile pamiętam to w radiu jest bezpiecznik półprzewodnikowy na zasilaniu przetwornicy, z tego też zasilania jest napędzane podświetlenie przycisków. Bezpiecznik ten zazwyczaj padał przy uszkodzeniu przetwornicy lub folii podświetlającej.
A może jest to bezpiecznik półprzewodnikowy? Nie jestem pewien, ale taki powiedzmy 5 amperowy. W skrajnym przypadku trzeba go będzie wymienić, jeśli nie jest samokasowalny. Pozdrawiam, Michał.
Poszukuję źródła bezpieczników półprzewodnikowych SMD subminiaturowych type 1608 na 32 V o wartościach 1A, 2A oraz 630mA. Proszę o pomoc jeśli ktoś zna krajowe źródło gdzie takowe są dostępne od ręki.
proszę zdjąć plecy i tak po środku obok płyty głównej chyba z prawej strony ....pod skanerem poszukać małej płytki wymiary na oko 5x4 cm na niej sprawdzić bezpieczniki półprzewodnikowe
Nie wim co to za elementy ale żeby poprawnie działała część wysokotonowa na pewno muszą być one pozwierane. Być może są to bezpieczniki półprzewodnikowe? Ciężko to odgadnąć. Jeśli masz drugą taką kolumnę zobacz czy faktycznie te elementy mają zero Ω ?
Witam ponownie. Problem rozwiązany. Na płycie zasilacza znajduje się bezpiecznik półprzewodnikowy wyglądający jak tranzystor (np BC 337) oznaczony N25, który zabezpiecza ten obwód. Jest to bezpiecznik 1A 50V. Pozdrawiam i zamykam temat.
Witam ! Świecenie diody to jedynie sygnał obecności napięcia na trafie . Jeśli miałeś szczęście to padł jedynie bezpiecznik , jeśli nie - to szukać mapy i do boju z zasilaniem . Mam nadzieję , że wiesz , jak wyglądają bezpieczniki półprzewodnikowe ? pozdrawiam
Sprawdze za około 45-1godz ok a transil to taki półprzewodnikowy bezpiecznik TRANSIL gdzie ta dioda się znajduje lokalizacja ?
Ja zbudowałbym buck z kontrolą prądu taktowany wyższą częstotliwością Ale nie piszemy o przetwornicy nawet w trybię prądowym tylko o bezpieczniku półprzewodnikowym jak sądzę. Zwierającym sieć poprzez prostownik. :please: :please: :please:
Dochodzi,jeśli mamy na myśli zasilanie z kostki. Zastanawia mnie czy jest w radio jakiś bezpiecznik półprzewodnikowy. I jak jest rozwiązane zasilanie całego obwodu skoro jest całkiem martwy. Może ktoś z kolegów ma schemat do takiego radyjka lub już naprawiał.
Bezpiecznik półprzewodnikowy: http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep...
Aby uzyskać informacje, bezpiecznik PS801 jest oznaczony ICP-N15, napis na obudowie jest tylko N-15. Jest bezpiecznik półprzewodnikowy 0,6A/50V , tu jest link http://www.ame.cz/ICPN15-_a256839_10699....
WITAM Co to za model(clasic,comfort,micro)bo się trochę różnią. Jest w słuchawce mały bezpiecznik półprzewodnikowy w postaci kondesatora SMD obok blachy plusowej,jest on przezroczysty,w moim przypadku to częste usterki.
Prawdopodobnie jest to bezpiecznik półprzewodnikowy, z tego co pamiętam właśnie oznacza się je ICP, lecz wstrzymaj się z działaniami. Spójrz tu: http://www.sklepy24.pl/szukaj/celiko+net... z tym, że one wszystkie mają oznaczenie 0603, więc trzeba by ustalić, na jaki prąd był.
Moim zdaniem prawidłowo zadziałało zabezpieczenie. Po całkowitym odłączeniu od zasilania, ponownie włącz. Jeżeli nadal będzie cisza to wypada sprawdzić zabezpieczenia we wnętrzu urządzenia. Może to być zabezpieczenie topikowe (bezpiecznik w szklanej rurce) lub półprzewodnikowe. Nie ma co panikować. Z pewnością końcówki nie powinny ucierpieć. Dobra firma...
jest to bezpiecznik półprzewodnikowy ICP-N20 jeśli nie posiadasz takowego sprawdź odchylanie poziome tzn.Q802 ; C820 i jeśli jest ok spróbuj zwykły bezpiecznik z przedziału 315-630 mA powinien działać kilkakrotnie spotkałem się z podobnym przypadkiem i tak naprawdę to był tylko uszkodzony ten bezpiecznik . Zachęcam jednak do kupienia i zamontowania...
Symbol transformatora wskazuje na SHARP`a, natomiast nie spotkałem się z zasilaczem tej firmy z dodatkowym transformatorem impulsowym(zamiast transoptora). W starym modelu znalazłem oznaczenie ICP901. Jest to, jak już wspominałem, szybki bezpiecznik półprzewodnikowy typu ICP-N..., tam oznaczony jako SSFR1A.
N 15 E i N 38 E to bardzo szybkie bezpieczniki półprzewodnikowe. N 15 E - 600mA; 0,135 ohm N 38 E - 1,5 A; 0,042 ohm C 124 - tranzystor DTC 124 ( tzw. cyfrowy).
Zwarcie rzeczywiście nastąpiło przez nieuwagę, na próbę tak jak mówisz przylutuję tam topik na przewodach i zobaczymy co dalej ? Póki co serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i gratuluję rzetelnej wiedzy ! Poinformuję o rezultacie naprawy. Dodano po 1 Pełen sukces. Ogromne podziękowania dla W.P. z Łodzi, pozdrawiam serdecznie z Wilna ! Dodano po 2 Problem...
Szanowni Koledzy! Wiem, że temat był wałkowany, ale chcę się podzielić doświadczeniami i prosić o rady: Kupiłem zestaw AVT5187: 1100567 , zmontowałem, przystąpiłem do uruchomienia według instrukcji i pierwsze zauważyłem, że ciężko jest ustawić prąd spoczynkowy na wymagane 0,22 A, bo szybko rośnie, a po przekroczeniu 0,3 A układ się wzbudza i pali bezpieczniki....
Właśnie dokładnie takiego używam zamiast 2 sondy ale przebiegi są podobne. Na płytce jest poważny błąd, zasilanie nie dochodzi do VCC w jednym z IR. Po naprawie jest ok przebiegi są dobre i nie nachodzą na siebie. Teraz włutuje tranzystory i podłącze bezpiecznik półprzewodnikowy 1A żeby zdążył zadziałać i żeby nic nie wybuchło :)
Dziś przywróciłem układ do oryginału. Daje on 1,96V czyli zdecydowanie za mało. Do tego okazało się że mam inną wersję płyty niż ta ze schematu. Przed rezystorem R4 jest o ile dobrze rozpoznałem bezpiecznik półprzewodnikowy ICP N25. Wylutowałem go, sprawdzając miernikiem to nie przepuszcza i chyba jest walnięty. ale jak mierzyłem za nim i za rezystorem...
Są to bezpieczniki półprzewodnikowe typu N o wartości: N5 - 0,25A/50V N10 - 0,4A/50V N15 - 0,6A/50V N20 - 0,8A/50V N25 - 1,0A/50V N38 - 1,5A/50V N50 - 2A/50V N75 - 2,7A/50V z oznaczeniem N37 nie spotkałem się,może jest przytarty napis Można je kupić w każdym sklepie elektronicznym.
To jest przetwornica. Trafo jest na 99% dobry. Padł pewnie tranzystor Q1 i wlutowany bezpiecznik o ile dobrze widzę. Sprawdź elementy półprzewodnikowe. Na 99% tranzystor q1 i może dioda obok niego. Naprawa powinna być tania i banalna.
prosze wybaczyć że tak późno tu zaglądam, ale to przez prace. Wszystko działa, nawet udało mi dość dobrze dostroić laser! Tobyły bezpieczniki półprzewodnikowe, tylko moim błedem było, że nie wyregulowałem w pierwotne położenie potencjometrów koło lasera!! Środkowy potencjometr jest odpowiedzialny za palenie się tego bezpiecznika. Sprawdzałem i pierwszym...
Witam! Zakłądam, ze wcześniej na tym porcie coś działało. Po tym co napisałeś - prawdopodobnie masz uszkodzony port w aparacie. Należy też sprawdzić sam przewód na zwarcie. Co do niskiego napięcia na USB - niestety musisz wyjąć płytę, sprawdzić drogę +5V z gniazda. Po drodze jest jakieś zabezpieczenie z opisem F, Fuse. Trudno podać co to będzie - rezystor,...
Witam! Są to bardzo szybkie, jednorazowe bezpieczniki półprzewodnikowe (szybkie bo półprzewodnikowe), stosowane w obwodach niskonapięciowych. Jak działają? A no się przepalają (zawsze na "przerwę", rzecz jasna) i trzeba wymieniać :cry: . Wyglądają jak tranzystorki w obudowie TO-92 ale maja dwie "nogi" (typ obudowy N), lub jak "płaskie" tranzystory dalekowschodnie...
No to pogratulować - cel został osiągnięty! Może tu zajrzysz kolego, a może już nie, tym niemniej zapytam - dlaczegóż to nie przeanalizowałeś jak ten TV jest wyłączany do stby? Co się wtedy dzieje? Jak to pracuje? Co prawda patrzę w schemat trochę innego modelu, ale podejrzewam, że u Ciebie jest to samo - dlaczego nie sprawdziłeś dokładnie Q233, 234,...
Za zasilaczem wstawiłem cztery bezpieczniki 5 A. By znów mi się coś nie zaczęło dymić. Nikt jeszcze nie wymyślił bezpiecznika topikowego na tyle szybkiego, by zdążył wcześniej odłączyć zasilanie nim spali się element półprzewodnikowy. Bezpiecznik w sprzęcie nie zabezpiecza sprzętu przed uszkodzeniem (jeśłi już to w wyjątkowych wypadkach), a Twoje mieszkanie...
Wymieniłem głowicę lasera na nowy zamiennik. W odtwarzaczu jest KSS 240A. Podczas odtwarzania zdarzają się sporadyczne przeskoki, czasem loopy. 1-2 przypadki na cały nośnik. Płyty tłoczone, oryginalne, nawet gdy są w idealnym stanie problem występuje. Podkówkami w samej głowicy nie kręciłem. Na płycie głównej są pokrętła do regulacji Focus gain i Track...
jeżeli tranzystory stopni końcowych były rzeczywiście uszkodzone a po ich wymianie nadal urządzebie się nie włącza to: - proponuję sprawdzenie rezystorów emiterowych ( często padają w japońszczyźnie wraz z tranzystorami) -jeżeli powyższe nie zadziała to sprawdzenie tranzystorów odpowiedzialnych za stabilizację prądu spoczynkowego w stopniu końcowym...
Tak wygląda ta płyta główna https://obrazki.elektroda.pl/4093489600_... https://obrazki.elektroda.pl/1119533700_... https://obrazki.elektroda.pl/9165495200_... https://obrazki.elektroda.pl/8447077900_... poza dwoma bezpiecznikami półprzewodnikowymi, sprawnymi, to ja tu więcej nie znalazłem...
Jak dobrze poszło to może tylko półprzewodnikowe bezpieczniki...
Witam. Do zabezpieczenia elementów półprzewodnikowych są stosowane bezpieczniki topikowe ultraszybkie. W wielkościach D01 i D02 można kupić w firmie DACPOL w Piasecznie k/Warszawy. Koszt około 10zł/szt. i do tego jeszcze oprawkę ( o ile wiem to firma Dacpol nie sprzedaje takich oprawek ). Budowa zabezpieczenia elektronicznego, oczywiście jest możliwa...
to cos jest to bezpiecznik mialem cos takiego w zasilaczu impulsowym od drukarki hp Nie masz racji i do tego nie potrafisz czytać. Jest to bardzo stary kondensator elektrolityczny 100µF/16V - jest trzykrotnie wyższy i ma większą średnicę niż bezpieczniki półprzewodnikowe, z którymi miałeś styczność. Największym nieporozumieniem w konstrukcjach...
Witam Wszystko jest możliwe, a tonerów przeróżnych podejrzanie tanich pojawiło się na Allegro.pl dużo. Chłam, chłam, syf i mroczny "dół". Sami się nacięliśmy pod presją Klientów na eksperymentalny zakup tzw.okazji... Porażka, dołożyliśmy do eksperymentów, bolało!!! Na szczęście to już historia. Więcej nie ryzykujemy cudacznych materiałów! Sprawdź: silniki...
Witam. Mam do zrobienia układ jak na załączonym schemacie. Ponieważ dioda jest dosyć droga, muszę ją zabezpieczyć przed nadmiernym prądem na przypadek gdyby NE555 się zablokował w stanie wysokim. Przy impulsowym zasilaniu może przez nią płynąć nawet 1A (ja planuję puszczać nie więcej niż 500mA) a przy ciągłym do 80mA. Ktoś mi zaproponował bezpiecznik...
Nie rozumiem w tym poście paru rzeczy. co masz na myśli pisząc że zaskwierczał kineskop? Weszło WN, czy może usłyszałeś zadziałanie układu rozmagnesowania? O ile dobrze pamiętam to tranzystory z diodą mają stosunkowo niedużą rezystancję B-E, więc nie wiem czy go przebiło. Jeśli poprzedni tranzystor miał kompletne zwarcie to sprawdziłbym czy na kolektor...
Należy rozebrać laptopa i dokonać pomiarów. Poczynając od gniazda zasilania (mogą być to po prostu zimne luty na gnieździe). Jeśli napięcie zasilające występuje kierować się dalej i ustalić miejsce w którym ono ginie- sprawdzić bezpieczniki, elementy półprzewodnikowe, kondensatory, przetwornice.
Potwierdzam swoją hipotezę: wymiana półprzewodnikowego bezpiecznika w zasilaczu przywróciło działanie wciąganie płyt CD do napędu!
Co to moze byc za element.Wydaje mi sie ze to chyba dioda , siedzi to w zasilaczy silnika zamykania szyflady od cd Thomsona.Jest w obudowie takiej jak np tranzystor BC148.No tylko to ma 2 nozki .Co ciekawe na plytce jest opisane jako IC wiec?Czyzby to jakis Zener oznaczony jako IC?A moze to oznaczenie kodowe? Ok.Temat rozwiazalem sam.Dla wyjasnienia...
Witam, Chciałem jeszcze dopytać odnośnie tego SSR - pisze że przełączany w 0 chodzi mi o napięcie wyjściowe może być wyjscie na odbiorniki podawane Fazą To nie o to chodzi... Chodzi o załączanie jak napięcie przemienne jest "w zerze" a konkretniej jego amplituda. Sterujesz oczywiście na przewodzie "fazowym". Siemens ma fajne SSR-y jednofazowe, wąskie,...
Witam Szanownych Kolegów. Przyszedł Mi do naprawy projektor jak wyżej, przywieziony z Niemiec. Nie ukrywam, że to pierwszy projektor w Mojej karierze więc proszę o wsparcie. Objaw jest następujący. Po włączeniu widać po diodzie LED (żadne inne dźwięki nie dochodzą z tv), że odbiornik 3 razy próbuje wystartować, po czym zabezpiecza się i LED miga pokazując...
Możesz wstawić szybki bezpiecznik 2 A półprzewodnikowy typowy 50 V lub w najgorszym wypadku dla testu drutowy szybki max 1,5 A .
Mam problem z ta kopiarka, mianowicie prosi o zamknieci drzwi frontowych. myslalem ze jest uszkodzony wylacznik, sprawdzilem na poczatku omomierzem - wylacznik dziala. Dowiedzialem sie ze nalezy go i tat oczyscic (styki). zrobilem bez satysfkcjonujacego rezultatu. Zaczalem szukac dalej, doszedlem do elektroniki. sprawdzilem bezpieczniki, bezpieczniki...
Im bardziej rozbudowany układ, tym mniej niezawodny. Odporność na zwarcia jest bez porównania większa przy elementach stykowych (+ bezpiecznik), niż półprzewodnikowych, gdzie bezpiecznik leci wtedy, gdy półprzewodnik już jest przebity. Ambitne układy są też drogie, klient weźmie stycznik nie tylko z powodu gabarytów, ale i ceny. A najlepiej jest (jeśli...
Czyli jak nie znajde u siebie w pobliżu sklepu z takimi bezpiecznikami to zwarcie na krótko też wchodzi w gre? A bezpiecznik ma być szybki czy zwłoczny? są drutowe mikro a może to ma być półprzewodnikowy bezpiecznik
Objawy oczywiste, czyli biała pozioma kreska. W pierwszych krokach do wymiany poszły układ odchylania LA7830 wraz z kondensatorami C261 1000u/35V, C242 100u/35V, C247 1000u/25V oraz C516 220u/25V w przetwornicy. Napięcia na wszystkich nóżkach układu wynoszą 0 V, bowiem spaleniu uległ bezpiecznik ICP-N10. Problemem jest napięcie zasilania, które przy...
Może słabe zdjęcie ale na pierwszym po lewej stronie kondensatory od góry jeden jest jakby wypuklony sprawdź to. Poza tym bezpieczniki są blisko końcówki mocy więc możliwe że jeden z elementów półprzewodnikowych ma przebicie musiał byś sprawdzić diody i tranzystory na drodze sygnałowej musisz wymontować PCB z panelu i sprawdzić gdzie te bezpieczniki...
Bezpiecznik będzie w obudowie plastikowej ( brązowy lub czarny) okrągłej lub prostokątnej. Bezpiecznik nigdy nie uszkadza się sam od siebie tylko z powodu przekroczenia dopuszczalnego prądu. Przy jego uszkodzeniu należy spodziewać się zwarcia elementów półprzewodnikowych.
Przekaźnik tylko chronił sam głośnik od prądu stałego który oczywiście się POJAWIŁ, ale nie na głośniku, bo po to jest to zabezpieczenie. (zwróć uwagę że na jednym kanale uszkodzeniu uległ tylko jeden tranzystor, co wiąże się z obecnością napięcia stałego na wyjściu akurat tego modelu hybrydy) Dodam, że gdyby przekaźnik znajdował się na zasilaniu hybrydy,...
Można też wkręcić żarówkę lub jeszcze lepiej diodę półprzewodnikową zamiast bezpiecznika. http://slaweklampy.webpark.pl/zak.html
Pierwotne w toroidzie może mieć nawet i kilka omów albo mniej... Jeśli nie masz omomierza to możesz sprawdzić co jest czym nawet i bateryjką i żaróweczką (oczywiście łączysz wszystko szeregowo). Na wtórnym się zaświeci pełną jasnością, na pierwotnym wyraźnie słabiej lub wcale. Tylko nie trzymaj za gołe końce przewodów bo pierwotne może "kopnąć" (samoindukcja)....
Witam. Mam problem z układem zasilania playera Pioneer CDJ-100S. Otóż po na samym początku odtwarzacz wogóle nie reagował. Powodem był brak napięcia 5V na wyjściu stabilizatora, ze względu na uszkodzony bezpiecznik półprzewodnikowy, przez który dostarczane było do niego napięcie na wejście. Po tym zabiegu player odżył ale strasznie grzeją się rezystory...
Witam Po kolei: Niby standard tzn. Wymieniłem developer. Oczyszczenie powrotu toneru, inicjalizacja, ustawiła się poszła. Wszystko jak należy, rutyna.... Oczywiście po iluś tam kopiach (jakimś czasie) krzyczy: "dobieram toner, czekaj.." , ok, czekamy.... Niespodzianka, maszyna po 5 minutach wyrzuciła F26-4 (brak toneru). Sprawdzam, toner w butelce jest....
złącze półprzewodnikowe diody półprzewodnikowe łączniki półprzewodnikowe
podstawowy narzędzie lutowniczy arduino przerwania wewnętrzne sterownik lm339
laptop gamingowy berges falownik
Panasonic DMR-ES35V - Komunikat U61: Przyczyny i Rozwiązania Zastosowanie większego radiatora w MDS432