BUDERUS 87199053340 w serwisie 128 netto
Uszkodzony lub zacięty zawór trzydrogowy(przełączający).
nie :) tamto juz dawno załatwione ;) teraz cieknie na oringu przy zaworze.... szukałem oringu i znalazlem takie schematy.
Zawór w tym kotle jest niestety nierozbieralny... ale jak już rozbierzesz ( bo się da ) to nie ma jak dostać się do uszczelnień. Poza tym warto go szybko wymienić zanim woda nie dostanie się do napędu i padnie też on. A wtedy kwota przez Ciebie wymieniona x 2
bo gdy zawór w "stanie luźnym" to jest tylko CWU. Wg mnie nie. W stanie "luźnym" ma kierować wodę na c.o. bo smaruję go specjalnym smarem Niestety - trzeba go wymienić.
https://obrazki.elektroda.pl/8101601400_... A to czytałeś w instrukcji?
Wskazuje na cisnienie w układzie. Rozszczelnić układ, zlikwidować cisnienie i dokonać operacji na zaworze.
Niestety zawór dopełniający do wymiany, zwrotniak antyskażeniowy przepuszcza.
a jak się przestawia regulację wydajności w zaworach?
Najpierw sprawdź ciśnienie zimnej wody na dopływie, zwykle jest zawór regulujący.
A nastawa wstępna na zaworze?
A zawory od C.O są otwarte?
Proszę zacząć od sprawdzenia ciśnienia wody dopływającej. Bywają w instalacjach zawory ograniczające przepływ wody zimnej.
Kocioł podgrzewa ciepłą wodę? Jak odpala palnik to słychać czy pracuje pompa? Sprawdź czy w momencie jak kocioł "wariuje" czy powoli kręci się wodomierz. Raz w jedną raz w drugą stronę. Czasem się zdarza, że w sieci wodociągowej są duże wahania ciśnie i woda z domu potrafi wracać do sieci i z powrotem. Skutki są tego takie, że kotły dwufunkcyjne wariują,...
Dzięki za odp. Trzeba pooglądać (rozebrać, przeczyścić, ...) zawór przełączający c.o./c.w.u. Kotłów "z wierzchu" się nie serwisuje. Wiem, stąd mój post... Czyli głównym podejrzanym jest zawór przełączający?
Kolego jeśli ciśnienie wzrasta nawet jak piec nie pracuje to musisz mieć uszkodzony zawór dopuszczający wodę z sieci. Może jest delikatnie nie domknięty?
Nasmarowałem zawór trójdrożny i kocioł sprawny. Koniec tematu .
Świetnie znalazłeś. Ja natomiast - bazując na własnych doświadczeniach, zakładam, że będzie to problem z płytą. Wiele tych kotłów naprawiłem z taką usterką i zawsze był to problem z płytą. Ale cóż - nie narzucam się. Kombinuj. Edit: Skontroluj i obniż jeszcze ciśnienie w instalacji. Manometr pokazuje 2,5 bar, co jest wartością zbyt wysoką. W kotle masz...
OK. Tak zrobię. Ale od czego jest ten zawór, bo chciałbym wiedzieć kiedy mam go załączyć?
Zaraz to pomierzę, to dam znać. A o co chodzi z tymi wkładkami/zaworami? Ja mam jedno czy drugie i czy głowica pasuje do tego czegoś co mi wystaje z grzejnika? I czy to ma jakieś znaczenie?
Nie wiem jakie masz tam warunki klimatyczne, ale standardowa podłogówka (rura 16 co 10 cm) przy 5,5 m wysokości (z dodatkowymi przeszkleniami co znacznie zwiększa straty ciepła) to po prostu za mało. I właściwie nic tu większym przepływem nie wywalczysz - szczególnie że i tak już masz 2l/min co jest właściwie granicą "normalnej" pracy na tradycyjnej...
No to zadzwonię w tej sprawie do Budera jutro. Zresztą muszę rozkręcić ten zawór i sprawdzić w czym jest problem.
Nawet licznik gazowy potrafi się zaciąć. Można sprawdzić czy dochodzi gaz pod zawór gazowy w kotle, jak dochodzi to usterka kotła.
Jeżeli to odpowietrznik (lub inny zawór) to tak będzie się objawiała jego śladowa nieszczelność.
Aż trudno uwierzyć -prawie jak bajka, tym bardziej że jak pisałeś (a moja żona zawsze mówi :)) że było dobrze. Spróbuj może przydławić dopływ wody do całego systemu -troszkę przymknąć zawór dolotowy .
Sprawdź mikrołącznik CWU czarna skrzyneczka po prawo na zaworze trójdrogowym. Wielokrotnie tu pisaliśmy o tej usterce.
Zamontowałem reduktor i zredukowałem ciśnienie do ok. 4 bar. Mam także zamontowany filtr. Po telefonicznej reklamacji w oddziale Buderusa zostało sprawdzone ciśnienie w naczyniu przeponowym i wymieniony ów zawór bezpieczeństwa, co sytuacji nie zmieniło.
Moim skromnym zdaniem jest to uszkodzony manometr przy ciśnieniu 3,5 powinien otworzyć sie zawór bezpieczeństwa. Sprawdź czy nie masz innego manometru na obiegu grzewczym.
Pompa wymusza jedynie obieg wody w kaloryferach - panuje tam zamknięty obieg wody. Pod spodem kotła powinien być zawór służący do "dobijania" wody do kaloryferów. Właśnie to ciśnienie powinien wskazywać manometr. Procedura opisana jest w instrukcji obsługi na stronie 5.
Ja bym zaczął właśnie od membrany w zaworze 3D, jest już zużyta i dłużej trwa wypychaniem trzpienia, ewentualnie mikrostycznik który jest na trzpieniu może szfankować
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam nowy siłownik VC8010-12 plus zawór w dobrej cenie. Posiadam też do tego pieca UBE a także nowe elektrody.
Zamykam temat. Okazało się, że przyczyna problemów był zawór trójdrożny. Obecnie został "przeszczepiony" z innego, demontowanego pieca. Zamykam temat.
układ mam otwarty chyba tzn przy kominku mam naczyńko które po osiagnieciu temp 99 stopni zawór bezp . puszcza i wylewa gorącą wode na zewnątrz.
(at)pampadik Kocioł wszedł w awarię. Jakie masz ciśnienie w instalacji. Po prawej stronie masz manometr. Kocioł długo stał nieuruchamiany? Wstępnie wygląda jak by pompa się nie uruchamiała. Zawory pod kotłem otwarte? Termostaty na grzejnikach odkręcone?
Święte słowa!!! Skoro przykręcenie kurka poprawiło pracę kotła to zawór gazowy jest strasznie rozregulowany a to nie wróży niczego dobrego
Tak to jest to. 7101176 nr katalogowy części. Jeżeli chodzi o grzanie C. O. Prawdopodobnie zawór 3d puszcza, jak by nie patrzeć swoje lata już ma.
Zawór przełączający do naprawy/wymiany lub/i mikrostyk aktywacji c.w.u. - do wymiany.
tak jak jeden z kolegów zauwarzył masz walnięty zawór dopuszczający wodę do układu lub żle dokręcony, sprawdż to.
Witam. Posiadam przedmiotowy piec. Do pewnego projektu, potrzebuję sygnał z kotła, że zawór trójdrożny jest w pozycji "grzanie CWU". W piecu zamontowany jest zawór ze zintegrowaną pompą Wilo Yonos PARA TSL12/6 RKC (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie). Natomiast napęd zaworu zasilany jest 3 przewodami - nie badałem na razie co się na tych przewodach...
Po prowizorycznym rozruszaniu i nasmarowaniu bolca problem z kotłem ustał. Czyli problemem było przycinanie się bolca w zaworze 3D i pracy pomiędzy obiegiem wewnętrznym a zewnętrznym (CO) kotła. Od dwóch tygodni brak zawieszania się kotła. Dziękuję za wszystkie rady, zamykam.
Witam. A jak układ był napełniany wcześniej? Ktoś jakoś ten zład uzupełnił jak mniemam.? Pozdrawiam. ponoć odkręcając zawory któych zdjęcie zamieściłem wyżej . piec wyłączyłem i awory okręciełem równolegle do rur i nic :(
Aby wyregulować moc kotła potrzeba przynajmniej mikromanometru i podstawowej wiedzy w temacie . Osobiście odradzam kręcenie w zaworze gazowym . Może się to obrócić przeciw tobie... . Serwisant zrobi to z marszu i skóry nie zedrze.
Problem opisany rozwiązałem. Przyczyną jest cewka na zaworze elektromagnetycznym w zespole gazowym , po nagrzaniu powstaje przerwa w uzwojeniu, Jest tylko jeden kłopot w dostaniu samej cewki ,nie chciał bym kupować całego zespołu- duże koszta.
(at)adamt Jak sprawdzić czy zawór przepuszcza? Ogółem piec był zepsuty. Miesiąc czasu nie był aktywny bo płytka się spaliła teraz wszystko działa ale niepokoi mnie fakt z tym ciśnieniem. Nie znam się ale co się da to mogę sprawdzić a jak nie to fachowca zamawiam i niech robi ten zawór. Rano spuszczę to po pracy ok. 15:00 cisnienie jest prawie 3.
W tym kotle zawór to jedno a mikrowyłącznik cwu to co innego . Faktycznie zawór jest nie przełączony , a mikrowyłącznik zwarty czyli daje sygnał do grzania cwu dlatego grzeje grzejniki , chociaż woda użytkowa nie płynie. Pozdrawiam Dodano po 5 W tym kotle zawór jest przełączany różnicą ciśnień wody użytkowej a od iglicy zaworu mikrowyłacznik.
Jeśli masz na kotle aktywne c.o. czyli tryb zimowy to masz priorytet grzania c.w.u. i jako kocioł skończy grzać c.w.u to automatycznie przełącza się na c.o. i zaczyna grzać wodę dla grzejników. Gdybyś miał aktywny tryb lato to po skończeniu grzania c.w.u. kocioł nie przełączałby się na tryb c.o. Zwykle po skończeniu grzania c.w.u. jak i c.o. pompa...
Dzień dobry, po przeczytaniu wielu podobnych tematów zdecydowałam się założyć osobny, bardzo proszę o pomoc. Kocioł ma 5 lat, jest regularnie serwisowany. Kilka miesięcy temu pojawił się problem: przy c.o. elektroda jonizacyjna chodziła, piec odpalał, elektroda włączała się ponownie na kilka sekund i piec gasł. Pomagało przeczyszczenie elektrod i odkurzenie...
Odgrzeję kotleta. Mój problem dotyczy BUDERUS Logamax plus GB022-24K. Piec wyłącza się od czasu do czasu i nie może zapalić - wyświetla błąd "6A -> Palnik nie zapala się -> Naciśnij przycisk reset. Jeżeli po wielokkrotnym naciśnięciu przycisku reset palnik nie zapali się, należy zasięgnąć rady pracownika specjalistycznego serwisu." To tyle z instrukcji....
Witam Mam problem z kotłem gazowym (Buderus, Logamax U004). Kocioł przestaje działać, zapala się czerwona dioda LED sygnalizując awarię kotła. Po zresetowaniu kocioł zaczyna działać dopiero po mojej "pomocy" - kilkakrotnie przymykam i otwieram zawór przy borjerze. Sytuacja ta powtarza się kilka razy w ciągu tygodnia. Zauważyłem ,że ma to zwiazek z zapotrzebowaniem...
Witam. Buderus Logamax U004 Kocioł działał prawidłowo, jednak jakiś czas temu zauważyłem nieszczelność na wymienniku płytowym. Odkręciłem, wyczyściłem o-ringi, odkamieniłem sam wymiennik. Odkręciłem także zawór 3D, rozebrałem w celu wyczyszczenia membrany gumowej. Zaworek chodzi delikatnie, nie było potrzeby jego smarowania. Wszystko złożyłem i niestety...
Sprawa zakończona!!!:D Znalazłem speca od kotłów, który w ciągu 3 minut zdiagnozował uszkodzenie, a po następnych 5 było po sprawie. Okazało się, że przestał działać MIKROPRZEŁĄCZNIK DO DETEKCJI C.W.U. (nazwę podaję za instrukcją montażu i konserwacji kotła), ukryty w czarnym, plastikowym pudełku zamocowanym przy zaworze trójdrożnym. Brak jego właściwego...
taka przezroczysta butelka z odejściem do kanału byłą czyszczona i jest prawie pusta . najczęściej wyskakuje 6A - 227 lub jak kilka razy nie zapali ro blokuje piec i 6C - 306 2 razy zdarzyło się 6L - 229 Mi to wygląda jakby się jakiś zawór gazu nie otwierał. Identycznei zachowuje sie jak zakręcę gaz - zapali się, wypali resztkę i wyrzuca błąd 6A.
Ciśnienie wody w kotle/instalacji c.o. powinno wynosić 0,5 bar + 0,1 bar za każdy 1 metr wysokości instalacji (w skrócie, dla inst. typu zamkniętego). Tak więc może się okazać że ten 1 bar jest w porządku. Stwierdzenie serwisanta, że zawsze powinno byc powyżej 1 bar jest jego skrótem myślowym). Z tego co pamiętem kocioł U124 nie ma czujnika minimalnego...
buderus logamax logamax buderus błędy buderus logamax
chłodzić lodówka indesit podłączenie komputer honda accord monter elektronik
wiatka przebicie bester prostownik schemat
Najlepsza karta graficzna do Intel Core 2 Duo Liczba impulsów na obrót silnika Stiga 384 ST