Jeżeli podłączysz do właściwego wtyku kolejność jest bez znaczenia, w cewce płynie prąd zmienny więc biegunowość nie jest wymagana.
Cewka do rozmagnesowywania kineskopów. https://obrazki.elektroda.pl/6949713900_...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Też zauważyłem ostatnio zadziwiająco niechlujnie poskładane (wyregulowane) OTVC! Zamagnesowanie w nowym OTVC zdarza się dość częto tylko nie wszyscy to zauważają. Jest to spowodowane transportem i zminą położenia sprzętu względem pola magnetycznego Ziemi. Powinno to zaniknąć po kilkakrotnym wyłączeniu i odczekaniu do wystygnięcia oraz ponownym włączeniu...
Ok ale czy można rozmagnesować ten licznik ? Cewka do rozmagnesowywania monitorów może tu nic nie pomóc bo jest zbyt słaba, tak samo jak lutownica :( Czy komuś udało się rozmagnesować wodomierz ???
Mam pytanie, jaki bezpiecznik powinien byc na wejsciu w w/w TV? Bo jak wloze 1,6A to sie spala w momencie wlaczenia. Na plytce wloasnie taki jest opisany. Wydaje mi sie, ze cewka do rozmagnesowywania obrazu, wydaje jakis duzy impuls, bo po jej wyciagnieciu i wstawieniu bezpiecznika o malej wartosci TV wlaczal sie, z tym ze na ekranie byly plamki, a...
To najpewniej będzie POZYSTOR współpracujący z cewkami rozmagnesowującymi kineskop.
Pozystor do sterowania cewką rozmagnesowującą kineskopu kolorowego.
Witam Sprawdż R601 PTC (i luty), od złącza M602A cewki rozmagnesowujące.
Witam Jeżeli dałeś oryginalny PTC, to pozostaje sprawdzenie rezystancji cewek rozmagnesowujących.
Proponuję dokładnie oczyścić cewki i powierzchnię kineskopu (ale tak żeby nie usunąć warstwy przewodzącej ), a następnie dołożyć dodatkową izolację cewek rozmagnesowujących. Nie tak dawno miałem przypadek, że następowało wyładowanie między powierzchnią kineskopu, a cewkami rozmagnesowującymi. Przyczyną było kiepskie odprowadzenie ładunku z tej powierzchni,...
Zaznaczony element to pozystor pracujący w obwodzie cewek rozmagnesowujących. Nie ma wpływu na pracę zasilacza - możesz wylutować ten element.
Witam! sprawdź czy cewka od rozmagnesowywania jest włożona do płyty. Spróbuj petlą rozmagnesować.
Witam Daj zdjęcie miejsca awarii. Podaj jakie to chassis. Chyba przepalił się tylko układ załączania cewki rozmagnesowującej. Dla sprawdzenia reszty układu można go zdemontować.
Jeżeli pada bezpiecznik to duże prawdopodobieństwo uszkodzenia tranzystora kluczującego.Jezeli wszystko działa ,przyczyną uszkodzeń może być pozystor cewek rozmagnesowujących .
To jest pozystor służy do zasilania cewek rozmagnesowujących kineskop, w miarę nagrzewania się zwiększa swoją rezystancję, stopniowo zmniejszając prąd rozmagnesowania.
Witam! Czy były jakieś uszkodzone elementy w zasilaczu? Odłącz cewki rozmagnesowujące, musi być jakiś pozystor, chyba ,że przed Tobą ktoś wymontował.
Witam!Kiedyś miałem przypadek że cewki rozmagnesowujące były pod podkładką śruby mocującej kineskop i był taki sam efekt(antena zbiorcza).Sprawdziłbym jeszcze kondensator między masą zimną a gorącą w TV.
Pozystor wraz z cewkami rozmagnesowującymi służy tylko do rozmagnesowania maski kineskopu. Przydało by się zmierzyć napięcia na tym TDA3653.... będziesz wtedy więcej wiedział...
witam podczas napraw TV przeważnie wogóle się nie podłacza cewek rozmagnesowujących sa one zbedne chyba ze uszkodzenie leży po ich stronie to juz inna bajka..... Pozdrawiam
Jak rozbierzesz TV to na kineskopie jest zamocowana pętla (cewka rozmagnesowująca) podłączona do płyty głównej obok masz taki kwadracik (czarny lub biały i grzeje się) to pozystor który trzeba wymienić.
Bo przy włączeniu degausa zastępuje przepływ prądu przez cewkę rozmagnesowującą. Przepływ prądu powoduje nagrzanie pozystora. Dlatego strzał raz za razem nie jest taki mocny bo on musi wystygnąć. Jego rezystancja rośnie w funkccji temperatury
Powinna, 100-150W,odłącz cewki rozmagnesowujące. Jeżeli opory były przyczyną, powinny pokazywać przerwę lub dużo większą wartość. Sprawdź też C806, R809, D807, R817-18R, R807-82R.
Tak poza dyskusją (ale na temat): niedawno miałem monitor, w którym w czasie montażu niesolidny skośnooki monter przykręcił śrubą od mocowania kineskopu cewkę rozmagnesowującą. Efekt: zwarcie w cewce, smród, dym,cewka się spaliła, przestało dymić ale... ekran zaczął mieć wspomniany "stadion". Wymiana cewki - o dziwo - wystarczyła, pozystor sprawny,...
witam . To jest pozystor służy do rozmagnesowania kineskopu . Wtyk kabla sieciowego na płycie i obok niego drugi wtyk który idzie na cewki rozmagnesowujące na kineskopie i koło tego wtyku jest pozystor .
Witam. Ten element to pozystor (PTC). Można w to miejsce wstawić podobny z innego uszkodzonego odbiornika. Jeżeli pozystor robił zwarcie to proponuję go wymontować i załączyć telewizor. Jedynym nie działającym obwodem będą cewki rozmagnesowujące kineskop.
(...) C910 (47uF/63V) od strony elementów ma oznaczone że "+" idzie na emiter Q911,(...) I tak trzymać! Sprawdź omomierzem : diody w mostku, kondensator, klucz. Odłącz na razie cewki rozmagnesowujące. Powodzenia.
ten element o którym pisałęś to pozystor, jest w obwodzie cewek rozmagnesowujących kineskop, powtarzam po poprzedniku, komplet kondków w przetwornicy do wymiany włącznie z tym na 400V, przelutować całą! powodzenia, pozdrawiam
Sprawdź czy cewki odchylające nie przesunęły się na szyjce kineskopu (to jest bardzo prawdopodobne). Gdyby chodziło o silne namagnesowanie to po rozmagnesowywaniu powinno się coś poprawić. Zawsze jeszcze możesz domowym sposobem zrobić cewkę do rozmagnesowywania kineskopu i próbować. Taka cewka to jakieś 300-400 zwojów drutu nawiniętego na plastikowe...
jeżeli załaczasz tv to nie możesz mieć odłączonych cewek rozmagnesowujących bo pali się rezystor nie pamietam wartości ,a co do elki to są kondensatory elektrolityczne a schemat poszukaj na forum
Powinieneś doprecyzować pytanie rozumiem że masz na myśli płytę główną telewizora można odłączyć cewki rozmagnesowujące, głośniki, ewentualnie klawiaturę jeżeli są tylko przyciski, odbiornik podczerwieni mam nadzieję że nie będziesz zdejmował kabli zasilających kineskop bo to może się źle skończyć!
Usterka jak napisano wyżej w układzie rozmagnesowującym kineskop (zimny lut na pozystorze, sam pozystor lub inna przerwa w obwodzie cewek rozmagnesowujących). Chyba, że TV spadł i maska odkleiła się.
Ta duża cewka wokół kinola to cewka rozmagnesowująca. Sprawdź odłącz ją i sprawdź pozystor. Na zdjęciu to niewiele widać. Na początek zainteresuj się pomiarami napięć i zimnymi lutami na wszystkich wtyczkach i wiązkach kabli oraz wyprowadzeniach elementów na radiatorach.
1-do rozmagnesowywania kineskopów miałem okrągła zwojnicę -D=30cm -duzo zwojów -wkładaną do sieci 220V .Trzymało się ją w rekach -izolowana ceratą elektryczną ..i odchodziło od kineskopu rozmagnesowywanego. 2-do częsci od zegarków było coś zrobione w kształcie cewki -do której wkładało się-na chwlę - detale namagnesowane .Zasilanie z transf. dzwonkowego....
Kiedyś widziałem informację że często zdarza się że magnesy się rozmagnesowują. To sprawia że cewka nie będzie generować prądu. Był na to jakiś sposób ale nie pamiętam dokładnie co trzeba było zrobić ani tego nie testowałem.
Jeżeli masz gdzieś ruski bazar "pod ręką" to zobacz,bo ostatnio widziałem u nas takie ustrojstwo 10x8x5 cm +rączka podłączane do prądu właśnie to była cewka do rozmagnesowywania kinoli (za całe 15 zł).
no i rzeczywiście okazało się, że wystarczyło wstawić nieco mocniejszy bezpiecznik, następny jaki był w szeregu :)
Witam, może to nie jest jęknięcie transf.tylko obciążenia zasilania cewką rozmagnesowującą kino ? sprawdź tranz.klucz. w zasilaczu, możliwe że nie jest zasterowany,możliwe że to tylko sprawa str.pierwotnej zas. ale możesz sprawdzić wszystkie wyjścia diód względem masy czy nie ma zwarć.(miernik uniwers.wystarczy) Pozdr.
To jeszcze mniejszy problem.Wnuczek dla zabawy przejechał dziadkowi po ekranie kineskopu magnesem neodymowym.To dopiero był problem.Koledze użyczyłem wykonaną fabrycznie cewkę do rozmagnesowywania kineskopów i problem zniknął.Mieszkasz ode mnie na rzut kamieniem.Pomogę.
Na początek za R901 możesz wstawić żarówkę, bo jeśli masz zwarcie, to Ci "wyparuje", ale odłącz cewki rozmagnesowujące. Sprawdź diody w mostku, tranzystor kluczujący. Często w tych TV od wylanego płynu z kondensatorów elektrolitycznych przeżera ścieżki, więc trzeba dokładnie przemyć płytkę i ew. odtworzyć ścieżki.
Na lampie 6P45S tej największej możesz zrobić końcówkę mocy do nadajnika. Przy pracy telegraficznej lub SSB można z niej wyciągnąć 100W. Z lampy głośnikowej robi się stopień sterujący do tej końcówki. Transformator sieciowy masz gotowy. Z tego trafa można także zrobić transformator separujący sieć czyli z przekładnią 1:1 . Jedno uzwojenie sieciowe jest...
Na pewno cewka do rozmagnesowywania kineskopów jest dobra. Sam takiej używam a włałściwie dwóch jako antena pomocnicza. Mankamentem jest to, że te cewki są wykonane z cienkiego drutu. Ale niemniej do jakichś pierwszych mało wymagających prób wystarczy.
Każde wyłączenie i ponowne włączenie telewizora (przyciskiem sieciowym po czasie np.:1 godz) powoduje załączenie cewek rozmagnesowujących zainstalowanych na kineskopie. Jeśli nie słychać specyficznego dźwięku (strzału,trzasku) po włączeniu to możliwe że uszkodzenia należy szukać w TV. W pierwszej kolejności sprawdź czy tak jest (jeśli TV wyłączałeś...
Od przestawiania mógł sie namagnesować. Wyłącz z sieci na 30-45 minut i włącz ponownie. Może to pomóc, choć nie musi za pierwszym razem. Po prawdzie - nie wiem, czy w tym modelu cewki rozmagnesowujące nie są załączane pilotem - po włączeniu ze st-by. Charakterystyczny brzęk przy ich zadziałaniu (choć dużo cichszy niż w Sony) powinien być słyszalny.
Problem może dotyczyć zużytego (będącego na przebiciu) pozystora (taki element zamknięty w czanej prostopadłościennej puszce z tworzywa sztucznego - jest to termistor tylko o dodatnim współczynniku temperaturowym), który jest połączony w szereg z cewką rozmagnesowania maski kineskopu. Po prostu układ rozmagnesowania pobiera za duży prąd w za długim...
Czyli jak wstawię żarówkę zamiast bezpiecznika to co??? ... Po to żarówka aby nie wyalało bezpieczników. masz ewidentnie zwarcie po piewotnej: mostek, pozystor lub dławiki sieciowe. Można to namierzyć omomierzem bez podłaczania do sieci. Odepnij cewki rozmagnesowujące i omomierzem na wyczce sieciowej ma być przerwa czyli oporność = nieskończoność po...
Dziękuję za rady!!! :)
Pewno się komuś wtyczki pomyliły. ;)
Może pętla w TV dostała zwarcia międzyzwojowego i nie ma odpowiedniego kopa. Dobre spostrzezenie - sprawdzalem omomierzem ma ok. 8 ohm.
Obawiam się,że ineskop jest do wyrzucenia ponieważ podobny przypadek miałem w ub.tygodniu również z Philipsem i żadna cewka zewnęrzna dp rozmagnesowywania nie pomogła.
Uszkozony (zwarty) masz prawdopodobnie mostek prostowniczy lub pozystor ewentualnie tranzystor kluczujacy przetwornicy. Ustera do wykrycia omomierzm bez załączania do sieci. Na początek wyjmi wtyczke z gniazdka sieciowego. Wyjmij wtyk cewek rozmagnesowujących, włącz isostat sieciowy i zmierz omomierzem na zakresie najniższym między bolcami wtyczki sieciowej...
tego typu przebarwienia z powodzeniem rozmagnesowywałem lutownicą transformatorową - działa jak cewka rozmagnesowująca wystarczy włączyć na ok 5 sekund w pobliżu przebarwienia i rozmywać je kolistymi ruchami
Ma znaczenie z której strony kineskopu rozmagnesowujemy? Cewka, która zrobiłem (adoptowałem) ma średnicę około 35 cm i po około 15sek. Jest mocno ciepła .
Wyłacz telewizor na 5 - 10 min wyłacznikiem sieciowym i potem włącz, czynność te powtórz 2 do 3 razy, za każdym razem wyłączaj wył. sieciowym na 5 do 10 min. Jeśli to nie pomoże, tzn że jest uszkodzony pozystor na płycie telewizora lub nie dział układ zasilania pętli rozmagnesowania kineskopu zasilany 230V ~. Jesli to nie pomoże , to potrzebna jest...
Ja rozmagnesowuje kineskopy przy pomocy lutownicy transformatorowej . Najlepiej ruchami kolistymi powoli oddalając od przednij ścianki kineskopu . Pole magnetyczne zmienne jest wytwarzanie we wszystkich cewkach podłaczonych pod prąz zmienny ,można sobie poeksperymętować najlepiej z bezpiecznymi napięciami 12V - 24V a cewki rozmagnesowujące nawijać samemu...
Sprawdz pozystor ( warystor/termistor) prawdopodobnie on robi zwarcie ,najlepiej wymien go.
Rezystancja cewki rozmagnesowującej - 16 Ohm, Rezystancja pozystora w stanie zimnym - nie więcej niż 35 Ohm. Dodano po 8 Jeśli po włączeniu telewizora po 4-5 minutach pozystor nie nagrzewa się, należy sprawdzić napięcie zasilania z transformatora sieciowego, ponieważ często dochodzi do lutowania przewodów na zimno do styków transformatora lub utraty...
Nie znalazłem odpowiedzi czy cewki rozmagnesowujące są podłączone.
Dziękuję Richi :)
Pewnie ma sens. Dwoma KMZ-tami 51 (podobne, z cewką rozmagnesowującą i kompensującą) - bodajże - w mostku, w aplikacji podawanej przez Philipsa, dało się wykryć (pomiar to może trochę za dużo powiedziane) ok. 10 mA, tylko poprzez zetknięcie z izolacją przewodu Dy1, bez jakiegokolwiek jego zawijania wokół czujnika i bez żadnego rdzenia. W ogóle - do...
To cewka rozmagnesowująca podłączona przez termistor do napięcia sieciowego. Podłączona dokładnie przez szczególny termistor a właściwie określając dokładnie przez pozystor który na zimno ma niską rezystancję a gorący bardzo wysoką.
Masz prawdopodobnie (napewno) dwie usterki, jedna w układzie rozmagnesowania (pali się cewka) druga we wzmacniaczu wizji. Sprawdź zimne luty na PK i ewentualnie tranzystory we wzm. wizji. Strzały w trafie mogą być spowodowane za dużym napięciem w zasilaczu lub uszkodzeniem trafa.
Działanie silnika Adamsa opiera się na neutralizowaniu pola magnesu za pomocą cewki. Chodzi o to, że gdy magnes przyciąga się do żelaza, potem trzeba go z powrotem wyprowadzić, a wtedy magnes hamuje. No i jeden facet, konkretnie Aspden, wyliczył że do rozmagnesowania tego żelaza za pomocą cewki potrzeba mniej energii. Ta cewka musi być tam odpowiednio...
Chciałem zrobić obrotomierz do skutera. Nie chcę brać sygnału bezpośrednio z instalacji zapłonowej, bo jest tam straszny smietnik. Poza tym licznika ma być uniwersalny. Chyba najlepiej stworzyć transformator z przewodu idącego do fajki (napięcie około 12kV) i drutu nawiniętego w bliskości niego. Fragment kabla powinien być zwinięty w koło aby stworzyć...
Czy na wyjściu układu TDA8179 jest przebieg piłokształtny STV9379. C1505 - 220µF/50V R854 0R47
Rozsadzony element o którym piszesz to bezpiecznik 2,5A. Taki objaw świadczy o zwarciu po pierwotnej stronie przetwornicy (pozystor PTC, mostek prostowniczy, układ TDA lub tranzystor BUZ). W pierwszej kolejności zamień założoną zworkę na bezpiecznik (możesz dać szklany rurkowy). Potem odłącz pętlę rozmagnesowującą i sprawdź omomierzem czy nie masz zbyt...
Nie wiem, trzeźwy jestes? Przedstawiłeś przykład w postaci schematu telewizora w którym nie ma dedykowanego rezystora rozładowującego, a jest nim naturalne obciążenie w postaci PTC i cewek rozmagnesowujących. Gdzie tam są diody spolaryzowane zaporowo? Cewki rozmagnesowujące są niby zasilane prądem wyprostowanym z zasilacza impulsowego? Zajrzyj do schematu...
wybaczcie ja zrozumiałem że chodzi o taki efekt jak przy rozmagnesowywaniu, ale fakt cewka by się zagotowała :oops:
TV ma 16 lat, więc raczej nie warto wzywać fachowca. Pozystor czyli element w obwodzie rozmagnesowywania kineskopu w momencie włączania? Spróbuję tak zrobić chociaż kilkanaście razy przy otwartej obudowie włączałem i wyłączałem go chcąc go w ten sposób rozmagnesować i kurz "stawał dęba" tak jak wcześniej a na ekranie żadnych zmian, więc myślę że ta...
No to do dzieła, trzeba poszukać stary duży telewizor kolorowy wyciągnąć cewkę rozmagnesowującą żrobić z niej koło, włączyć pod 230V i ciągnąć po podłodze po chwilce by jej nie spalić.
Z tym namagnesowaniem to jest myśl. Może faktycznie coś uległo namagnesowaniu- gorzej jak to np. procesor... Myślisz że powinno pomóc takie przepuszczenie przez cewkę do rozmagnesowywania? A jeżeli chodzi o wygrzewanie to np. suszarką do włosów? Ha niestety pytałem znajomych ale nikt nie ma takiego przyżądu. Może ktoś mógłby podrzucić jakiś namiar...?...
To pozostaje w takim razie sprawdzic czy cewka rozmagnesowująca jest cała (sprawdz ciągłość), a najlepiej by było rozmagnesowac kineskop z zewnatrz. Albo cewką do rozmagnesowywania kineskopów, lub czymkolwiek co wytwarza zmienne pole magnetyczne. Ja stosuje transformator z wyjętą czescią rdzenia (dla lepszego rozproszenia pola) i ruchami okrężnymi najpierw...
Ma tylko jeden mankament. W lewym dolnym roku są nieprawidłowe kolory. Ułożenie cewki rozmagnesowującej należy poprawić. Po 15 minutach włączyć ponownie.
Witam Jest to zjawisko jak najbardziej normalne !! Po przekręceniu w nową pozycje następuje zmiana odziaływania pól magnetycznych na maskę kineskopu. Po odczekaniu kilku minut (piszesz o 10 minutach) uruchamia się układ rozmagnesowania i wszystko wraca do normy. Układ rozmagnesowania to cewka rozmagnesowująca na kineskopie i pozystor. Pozystor gdy jest...
Jak odepnę wtyczkę od cewek rozmagnesowujących ( czy jak się tam zwą ) nie ma żadnej różnicy na obrazie. Zewnętrzna cewka rozmagnesowująca (pętla), to nie to samo co wewnętrzna. :D [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t...
Problem jak w temacie. Objawy: "zwariowane" kolory. Wymieniłem pozystor.W TV jest dość nietypowy zasilacz.W czuwaniu zwykłe trafko sieciowe,a całą przetwornicę (i obwód rozmagnesowania) otwiera po włączeniu jakiś triak. Wyłączyłem raz kabelek ob cewek rozmagnesowujących załączyłem TV i dopiero przy włączonym telewizorze podłączyłem cewkę to wtedy "załapała",...
Kiedyś sąsiadki syn bawił się magnesem i porobił efekty o którym mowa. Wziąłem magnes i jak czary mary przywróciłem obraz do normalności. Jeśli to nie pomoże trzeba uruchomić układ cewki rozmagnesowującej. Niektórzy serwisanci posiadają cewki rozmagnesowujące i u nich szukać pomocy.
włącz i wyłącz (wyłącznikiem sieciowym) kilka razy... tam jest cewka rozmagnesowująca, która powinna to usunąć... jeśli nie - to pan z zewnętrzną cewką rozmagnesowującą...
Wypnij z płyty cewki rozmagnesowujące,włącz TV,gdy będą plamy to użyj zewnętrznej cewki rozmagnesowującej-dowiesz się czy to pozystor.
Podmień pozystor na cewkach rozmagnesowujących. I sprawdż luty na wtyku do cewek rozmagnesowujących i czy wtyk nie jest lużny.
Sprawdź, czy wtyk od cewek rozmagnesowujących nie jest wyjęty lub luźny w druku, o pozystorze juz pisał antek 124. Pozystor podczas pracy TV jest ciepły, a nawet gorący. Jeżeli masz dostęp do zewnętrznej cewki rozmagnesowującej to pożycz i spróbuj rozmagnesować. Jeżeli pomoże, to rób tak jak na początku.
Masz uszkodzony układ rozmagnesowania kineskopu. Sprawdź pozystor i wtykę cewek rozmagnesowujących. Jezeli nie ma opalonego lutu to wymień pozystor. Ewentualnie przerwa w cewkach rozmagnesowujących. Pozdrowienia z sąsiedztwa czyli Międzyrzeca Podlaskiego.
do kineskopa kineskopu podłączony jest degaussian coil cewka rozmagnesowująca Poluzowywanie charakterystycznej "obręczy" trzymającej cewki odchylania i dodatkową płytkę na tubie szyjce kineskopu Eh, terminologia. W całej prezentacji zabrakło mi "demontażu" samego kineskopu :) Nigdy nie widziałem na żywo maskownicy Trinitrona.
Niestety masz uszkodzony układ rozmagnesowania kineskopu, należy sprawdzić cewkę rozmagnesowującą i pozystor, który się znajduje w zasilaczu. Koszt naprawy max 10PLN o ile sam to naprawiasz. POZDRAWIAM
Pożyczyłem pętlę/cewkę indukcyjną do rozmagnesowywania kineskopów. Niestety znajomy nie ma czasu, a powiedział, że sam moge to wykonać. Mój telewizor to Toshiba 32ZD26P i są widoczne na kineskopie minimalne plamy na jasnych kolorach. Zdiagnozowano lekkie namagnesowanie kineskopu. Czy ktoś mógłby mi opisać jak to wykonać (poradzono na wyłączonym telewizorze...
Można spróbować rozmagnesować taką cewką do rozmagnesowywania. Może to pomoże...
Jak wyglądają i gdzie są te cewki rozmagnesowujące? Przypuszczam że na kineskopie obok cewek odchylenia
Nie każdy będzie dobry ważna jest rezystancja cewek rozmagnesowujących,dwa z wyprowadzeń pozystora które w temp.pokojowej mają najmniejszą rezystancję są najważniejsze rezystancja między tymi wyprowadzeniami musi być zbliżona lub najlepiej równa cewkom rozmagnesowującym,żeby rozmagnesowanie przebiegało prawidłowo.
W układzie softstartu jako ogranicznik prądu rozruchowego zamiast rezystora zastosowałem termistor PTC z telewizora kineskopowego (służył do ograniczania prądu cewki rozmagnesowującej). Myślę że w nowej roli dobrze się sprawuje. W przypadku awarii przekaźnika, po nagrzaniu zmniejszy prąd do minimum, nic nie wybuchnie, chyba... ;) Niestety popełniłeś...
Szukaj przy wtyku cewek rozmagnesowujących.
Sprawdź układ rozmagnesowania. Na początek odepnij przewody cewki rozmagnesowującej. Potem rozmagnesuj kineskop przy pomocy cewki rozmagnesowującej. Kolory powinny wrócić do normy. Najczęściej przyczyną usterki jest pozystor. Najprościej byłoby go wymienić i po robocie. Z ciekawości możesz go otworzyć, jeśli będzie okopcony na krawędzi pastylek, to...
Aby jej nie nawijać, czy można wykorzystać np. cewkę rozmagnesowującą ze starego odbiornika kineskopowego ~22"?
Tylko odłącz cewki rozmagnesowujące JK.
Sprawdź zasilanie cewek rozmagnesowujących jak i same cewki.
Witam. Proponuję odłączyć cewkę rozmagnesowującą.
Pozystor? Ten od cewek rozmagnesowujących?
Jeżeli włączy TV a dopiero potem dołączy cewki rozmagnesowujące to będzie jakby cewek i układu nie było.
Najprawdopodobniej odgłos załączania cewek rozmagnesowujących, objaw normalny.
Witam. Jak ciągle przepala Ci bezpiecznik to sprawdź jeszcze pozystor od cewek rozmagnesowujących. Najlepiej go wylutuj, wypnij wtyk od cewek rozmagnesowujących z płyty i wtedy włącz TV. Przyczyną przepalania się bezpiecznika (jeśli dobrze sprawdziłeś przetwornicę) może też być trafo przetwornicy lub za słaby bezpiecznik zakładasz. Powodzenia.
Poza Rubinem pozostałe nowsze nie potrzebowały zewnętrznej cewki rozmagnesowującej. "No jak nie, jak tak" Jowisze, Heliosy, Neptuny, czasami potrzebowały takiej "pętli" - pewnie pamiętasz, że po wymianie pozystora - plamy kolorowe zostawały i co? - tylko pętla dawała radę.
układ rozmagnesowywania philips rozmagnesowywania układ rozmagnesowywania kineskopu
opera historia laser vam1201 ne555 odstraszacz
granat audio brother słaby wydruk
Tranzystor Q101 w zasilaczu LG 32LN536B - identyfikacja Jak ustawić stację radiową 107.5 MHz w radiu?