Nie ma sensu wykorzystać wentylator w trybie ciągłym, ponieważ grzanie elementów znacznie zależy od zewnętrznej temperatury. Lepiej dla wentylatora wykorzystać oddzielny włącznik czy zrealizować schemat z regulacją obrotów zależnie od temperatury. Nie mogę zrozumieć w czym trudność żasilania wentylatora od prostownika. Należy do wyjścia mostku przez...
Wlącza się przy wzroście temperatury.
Dane z linku daja jakiś obraz natomiast dane wyżej nie idzie powiekszyc wiec za cholerę nie wiadomo o co biega . Skoro działa to o ile trafus jest w stanie dac więcej jak 15 A to możesz to zabezpieczyć tym 15 Aautomatem .oczywiście mostek tez z zapasem -im wiecej tym lepiej .Powodzenia
Ale nie zawsze to źle. Pod warunkiem, że nie wynika to z przegrzania. Po weekendzie rozbiorę jeden bo nie mam teraz takiego bita i zobaczę jak będzie się zachowywał chłodzony.
2 trafa Rubinowskie 300 W- rdzenie (da rady poskładać bez problemu) wychodzi dość fajny rozruch. Dość lekki i mieszczący się w małej obudowie. Rozruch nie pracuje długo to nie trzeba się zbytnio martwić chłodzeniem.
W praktyce lepiej było nie przekraczać pojedynczych mA na centymetr kwadratowy Ze szkoły bardzo słabo pamiętam, ale chyba 0,5A na 1dm2 powierzchni płyty przy chłodzeniu wymuszonym. (w zależności od chłodzenia, dotyczyło to zwłaszcza tych zalewanych nierozbieralnych). Prostownik selenowy zalewany, nierozbieralny??.Takiego w życiu nie widziałem, jak...
Te diody oddają dużą część ciepła przez wyprowadzenia (dlatego końcówki są takie grube). Warto więc pozostawić maksymalnie długie końcówki i lutować je z przewodem w tulejce Cu. Jeśli jednak prostownik ten wykorzystujesz w sytuacjach ekstremalnych proponował bym zainstalować mostek z zapasem parametrów i dobre chłodzenie.
Wentylatory są zamontowane tylko dlatego, że przy spawaniu uzwojenie wtórne trochę się grzeje, więc chciałem trochę przedmuchać obudowę. Jeżeli chodzi o chłodzenie prostownika: nie tyle chciałem odbierać miedzią ciepło z diod, po prostu nie miałem czym ich skręcić do kupy :P. Mostek jest zrobiony z ogromnym zapasem, całość jest ledwo letnia :).
Podajnik w 2-ch wersjach (uchwyt spawalniczy standard i chłodzony wodą. Źródło prądu DEP-401
Tak i dodatkowo dołożenie przełączników wyboru napięcia, prądu, dołożenie zabezpieczenia odwrotnego podłączenia, miernika i chłodzenia.
Zastosowanie takich diod w prostowniku to żart producenta, sporo pracy z montażem i chyba nie jest taniej niż prostownik. zespolony. W zasadzie masz rację, choć te diody są jednak wytrzymalsze i w montażu przestrzennym mają dość dobre chłodzenie. Jakość scalonych prostowników jest często dyskusyjna - prawdopodobnie producent zdaje sobie z tego sprawę....
Dioda w układzie zasilającym elektronikę to załatwia i wspomniany przekaźnik, czy też stycznik, likwiduje to również problemy z mocą i chłodzeniem tyrystora.
A w alternatorze nie było całego mostka? Diody muszą mieć chłodzenie alternator pewnie dawał 55A
Witam prostownik elegancko wykonany dość dobre parametry , ogółem fajny. Przedemną ,prawie na samym początku ktoś napisał aby dać ten wentylator odwrotnie . Nonsens!, to tylko pogorszy chłodzenie radiatora .
Można, ale po co ta kombinatoryka? Zastępniki mają inne obudowy, a muszą się chłodzić, więc będzie kombinacja z nowymi radiatorami.
przy tych parametrach będziesz miał 8,5KWz 1 fazy będzie problem zastosuj prostownik 3 fazowy dupołówkowy ikondensator na min 600V otrzymasz ok 560 V przy nap międzyfazowym 400V mostek oczywiście na min 25A i dobre chłodzenie
IRF1010 lepsze chłodzenie /radiator ale bym uważał 20A to już nie bateria
Ze zdjęcia to nie wiem, ale tam widać cztery diody, najprawdopodobniej właśnie one są podłączone jako mostek gretza, więc jeżeli są dobre to jaki sens zmieniać? Jedynie co można, to jak dobre, to dołożyć im jakiś radiator aby umożliwić lepsze chłodzenie.
Dobra tylko, że ja nie potrzebuje prądów rozruchowych a jedynie lekkie ładowanie. Kiedyś pewnie dojdę do takiego wniosku. Chłodzenie jest wystarczające.
Wszystkie raczej nie są zwarte, gdyż iskrzy na zaciskach. Można posprawdzać pozostałe, i wymienić uszkodzone. Będzie działać- lecz przy dużym akumulatorze(powyżej 60Ah, ten prostownik w teorii potrafi naładować nawet akumulator 150Ah), bądź zwarciu zacisków diody polecą od razu, są bardzo delikatne. Poza tym prostownik może dać nawet 15A (w teorii)...
Wszystko - transformator, diody, ich chłodzenie, przewody, sposób montażu...
Krisstoferes masz rację są otwory ,to nie potrzeba okularów tylko mały ekranik był w użyciu, cofam to zastrzeżenie niemniej uważam że rozkład i umiejscowienie nie zapewniają dostatecznego chłodzenia
W wykonywanym prostowniku zainstaluje chłodzenie wentylatorem oraz wykonam otwory wentylacyjne . W którym miejscu należy wstawić opornik i jaki opornik aby ograniczyć prąd?
Raz-to 25A to fikcja. Dwa-na diodach o napięciu zaporowym 1000V masz duży spadek napięcia, na całym mostku będzie ze 4V. Dojdzie do sytuacji, że prostownik nie będzie ładował aku, bo nie będzie miał czym. Trzecie-diody w tym mostku mają koszmarne warunki chłodzenia.
Dlaczego nie są na zmienny ? Ja mam jeden podłączony na zasilaczu uniwersalnym, sprzedawanym przez elektroland a to przecież nie jest żadem prostownik ?!
Jeśli koledze zależy na tych diodach sugeruję nie lekceważyć zasilania. Zdecydowanie odradzam eksperymenty z prostownikami. Niestety nie podał kolega żadnych parametrów diod.
Ten mostek prostowniczy aż takiego chłodzenia wymaga ?
Jak wstawisz dławik to kondensator (zwłaszcza jeden) nie jest potrzebny. Regulację bym zostawił oryginalną. Pomyśl o chłodzeniu prostownika.
Do kolegi ,,zworys". Jak robiłem zabezpieczenie przed przeładowaniem, to zrobiłem do niego oddzielne zasilanie na małym transformatorku i układzie 7812. Wentylator jest zasilany właśnie z tego układu, i ma za zadanie chłodzić w razie potrzeby prostownik, oraz wspomniany 7812.
Masz rację. Przy takim obciążeniu jak może pobierać do 300W mocy nie ma co dyskutować. Jedyne pytanie jakie może jeszcze powstać - gdzie będą lepsze warunki chłodzenia prostownika :).
Przy wykonywaniu pracy ciągłej i produkcji masowej stosuje się uchwyty spawalnicze dodatkowo chłodzone wodą. Prostowniki spawalnicze dużej mocy posiadają dodatkowo zamontowaną chłodnicę,wentylator i pompę. Jeśli masz możliwość włączenia 40V to wykonaj próbę spawania z regulatorem i bez niego. Możesz zastosować przełącznik 2 zakresowy do zmiany zakresu...
Tyrystor się nagrzewa tylko do 46 stopni ?, u mnie po chwili ładowania jest tak gorący że trudno go przez chwile przytrzymać pomimo że posiada radiator ale daje rade przy kilkugodzinnym ładowaniu oczywiście z chłodzeniem.
Zapomniałem dodać, że jeżeli Kolega nie zapewni temu prostownikowi chłodzenia to jeszcze dużo razy będzie trzeba wymieniać diody. Tego prostownika w żadnym przypadku nie wolno używać bez chłodzenia. Domyślam się, że robiliście poważne próby bez chłodzenia.
witam. chciałem podpiąć wentylator ATX do chłodzenia prostownika 12V 15A wentylator ma parametry 12V 0,14A po podłączeniu bezpośrednio wentylator nie kręci się tylko lekko się ruszy i stoi w miejscu. We wmontowanym w prostownik Woltomierzu pokazuje napięcie od 13 do 15,5V w zależności od akumulatora. co zrobić by wiatrak się kręcił?
Prostownik jeszcze nie do końca nie został zaprojektowany (chodzi o obudowę) ale muszę zachować równowagę pomiędzy wentylacją prostownika (będzie chłodzenie wiatrakiem z ATX) a wielkością (co by go pod maska gdzieś upchnąć).
Witam, Blacha stalowa też odprowadza ciepło, ale mimo wszystko proponuję mostek zamocować na porządnym radiatorze - tym bardziej że w obudowie jest sporo miejsca. Dobrym rozwiązaniem byłby radiator od chłodzenia procesora - najlepiej z wentylatorem. Pozdrawiam Piotr 36
Lepiej napraw ten co masz. Biedronka ma problemy z chłodzeniem, a tym samym z wydajnością.
Zasiarczony aku - można odsiarczyć :D. Trzeba go ładować małym prądem (jedna dziesiąta zalecanego prądu, czyli jedna setna pojemności) przez bardzo długi okres czasu. Jak normalnie się aku ładuje 12h (przy 1/10 pojemności) to trzeba mu poświęcić 5 dni bez przerwy przy 1/100 pojemności... Proponował bym go uprzednio przepłukać wodą destylowaną i zaopatrzyć...
To użyj diod w obudowie izolowanej. Ale musisz wiedzieć, że pogorszy to warunki chłodzenia.
Porada o zmianie polaryzacji miała na celu uporządkowanie połączeń. Wydaje mi się, że prostowniki selenowe były przykręcone do obudowy w celu chłodzenia i jeśli tak samo pdłaczyłeś diody. Jeśli tak jest, to wyobraź sobie postawienie tego prostownika na karoserii samochodu z plusem na masie i podłaczenie tego prostownika w celu naładowania akumulatora....
I to ja rozumiem. Dziękuję Panu JTA za wyjaśnienie. Nareszcie ktoś nas potraktował poważnie, a nie mądrował się, robiąc spór fachowców i ... A Co z podłączeniem np. silniczków? Rozumiemy, że trzeba uważać na wydolność zasilacza/prostownika, by "wystarczyło Amperów i Watów"? P.S. Dla Pana JTA czeka skrzynka z piwem chłodzona studni :)
Nie montuj scalonego mostka prostowniczego, zastosuj pojedyncze diody. Zapewni to lepsze chłodzenie i większy prąd.
Mogą być i inne diody, ważne żeby były na minimum 10A i dołącz je tylko i wyłącznie wg pierwszego rysunku. Zamontuj je na radiatorze żeby miały chłodzenie. O 30A zapomnij, te prostowniki i przy tych 15A w dłuższym okresie czasu się palą. Uzwojenie wtórne jest w nich stanowczo zbyt cienkie na prąd jaki podaje producent.
Uruchomiłem kilka płytek w.g schematu kol.aksakal z #27 i nie było żadnego problemu.Z tego co pamiętam to kol.bearg opracował też płytkę prostownika oraz sterwania wentylatorem do chłodzenia radiatora.
Wystarczy Ci trafo na odpowiednie napięcie (moc 600VA) + prostownik (mostek) na odpowiedni prąd. Napięcie nie musi być ani stabilizowane, ani filtrowane, ewentualna regulacja może być na odczepach. Budując taki prostownik pamiętaj o mocy wydzielonej w prostowniku: będzie potrzebny radiator!
moze pobiera za duzo prądu i stabilizator nie wyrabia albo ma za słabe chłodzenie
Witam, cały prostownik jest chłodzony powietrzem z wiatraka. Po 1 h ładowania prądem 4A był ledwie letni. Rurek termo akurat nie miałem ale mam zamiar zakupić. Przewodów krótkich nie robiłem gdyż nie lubie rzeczy ,,na styk'' .
Witam! W starożytności podobne próby podejmował Salomon, historia przekazała, że bez sukcesu. Aż tak niesymetryczne obciążenie prądnicy jest ryzykowne. Można osiągnąć wyższą moc przy wyższych obrotach (będzie wyższe napięcie), ale zmieni się częstotliwość - więc odpada. Pobór prądu jest ograniczony przekrojem drutu w uzwojeniu - tego nie zmienisz -...
Dodaje zdjęcia prostownika. Tak obecnie wygląda.Nie zrobiłem przedniego panelu tak jak to miałem w planach, ponieważ po pomalowaniu i złożeniu wszystkiego w całość doszedłem do wniosku, że tak mi się podoba i tak zostaje. Radiator został wyszlifowany, tak samo powierzchnia przylegania mostka i złożone na paście do procesorów. http://images45.fotosik.pl/194/94380dc69...
(at)Mierzejewski46 Radiator powinien mieć żeberka pionowo a nie poziomo. Ułatwia to cyrkulacje powietrza i chłodzenie jest wydajniejsze.
Mam dwa prostowniki impulsowe ale innych firm. Jeden mocniejszy ma wentylator, drugi 4A ma tylko pasywne chłodzenie i też nie da się go utrzymać w ręce.
Witam . 50A ale chyba przy chłodzeniu ciekłym azotem.
Powinieneś uzgodnić jakiś współczynnik jednoczesności działania wszystkich stanowisk. Podejrzewam że około 0.5. W związku z tym spadnie Ci pojemność do 20 mF a to już możesz włączać razem z trafem. Oczywiście możesz założyć soft-start trafa. Obudowa przy takich możliwych mocach nie powinna być zamknięta a jako chłodzenie możesz dać cooler z termostatem...
Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam problem. Mianowicie chce dobrać jakiś Tranzystor który w połączeniu z termistorem będzie sterował przekaźnikiem.Na 12 V znalazłem schematy, ale ja do dyspozycji mam 5-6V i tu robi się problem. Jaki tranzystor w połączeniu z termistorem 10K załączy przekaźnik? Dodam tylko że to układ załączania chłodzenia w...
czy jak się używa obciążenia o większym wymaganym napięciu niż możemy dostarczyć ze źródła to większe prawdopodobieństwo jest, że się uszkodzi źródło (np. akumulator) czy obciążenie? Jeżeli obciążeniem będzie żarówka, to nic się nie uszkodzi, ale z silnikiem już nie jest tak prosto - może się spalić choćby dlatego, że będzie się męczył na niskich obrotach...
Zastosuj te wciskane pastylki, w zależności jaki alternator 35- 60A. Tylko te ampery są rzeczywiste i tak można stale obciążyć po wciśnięciu w radiator. Większy (radiator) jak w alternatorze bo tam jest chłodzenie wentylatorem. W alternatorze jest 3+ i 3- / czerwone i czarne. Pozwala to na zbudowanie mostka na 2 radiatorach.(2+2 szt)
OK. U mnie dodatkowo wymieniłem elektrolity 4700µ/40V na 10000µ/50V. Teraz tak bardzo napięcie nie przysiada. Zwiększenie mocy, wiąże się z wymianą transformatora o większej mocy i o większym napięciu. Trzeba dodatkowo zmienić prostownik, kondensatory, chłodzenie tranzystorów (jak już wcześniej wspomniano). Jaki masz tam typ głośnika?
Wydajność maksymalna to 8 A ,(mierzona to 7A) , chłodzenie jest tylko przez otwory w obudowie. Myślę że mostek 25A byłby wystarczający.
to może połączyć równolegle 3 rezystory 10W 1ohm? może coś z tego tematu pomoże (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic6... bo to jakiś schemat po unowocześnieniu(m.in. rezystory połączone szeregowo-równolegle i wymuszone chłodzenie)
Witam. Buduję prostownik do spawarki, posiadam odpowiednie diody 200A, ale nie wiem, o jakiej powierzchni radiator musze kupić, ew, czy trzeba go chłodzić wentylatorem. Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wzory lub link do odpowiedniej stronki.
Nie daj się nabrać i bierz BOSCHA! Mam pralkę Boscha od 1997r i działa bez awarii. Mam lodówkę Boscha chyba ze 20lat. Działa, chłodzi, cichutka. Mam prostownik do ładowania akumulatorów Boscha. Ma już dokładnie 20lat (produkcja 1990rok). Działa bez problemów. Zauważ, że Siemens przechodzi masę problemów. Muszą szukać cięć , bo plajtują. Splajtowała...
Trafo - moim zdaniem - powinno być 16V RMS (tak, jak pisałem): http://obrazki.elektroda.net/83_12248518... Woltomierz MM0 pokazuje wartość skuteczną napięcia z trafa, a MM1 wartość średnią napięcia po prostowniku. A swoją drogą, to akumulator wcale nie musi być ładowany prądem 4A, wystarczy nawet 1A - wydłuży się czas ładowania, ale łatwiej...
Witam. Na tym trafie to ty więcej mocy nie uzyskasz. Większy transformator i diody do tego kondensator 10 000µF. Witam Kolega ma rację, problem leży w wydajności prądowej tego prostownika. Zatem nie pomoże tu wymiana diod ani chłodzenie. Jest to po prostu prostownik z naturalnym ograniczeniem prądu, coś takiego jak "stara szkapa", której mocniej...
Witam. Znalazłem schemat przykładowego prostownika telwin dynamic 620. 1. Dlaczego 12V jest wyprowadzone z środkowego odczepu? Jak robi się symetryczne napięcie zasilania to wyprowadza się tam GND. Rozrysowałem przykładowy przepływ prądu także. 2. Nie rozumiem przez tego jak powstaje też 24V. 3. Kwestia podłączenia tego amperomierza też jest jakaś dziwna....
Ostatnio prostownik selenowy , dłubałem jakieś .... kilkanascie lat temu w prostowniku lampy łukowej, projektora kinowego. Na szczęście sie nie uszkadzał a był słusznej wielkości, lampka miała cos ok 15kW , chłodzona woda.
No i kolega już dobrze naprowadza - trzeba sprawdzić diody. Należy je odlutować jedną nogą od płytki, albo odlutować jednym końcem transformator - wtedy można sprawdzać bez wylutowania diod. sprawdzasz czy diod przewodzą od transformatora do plusa i od transformatora do minusa płytki. Napięcie możesz zmierzyć na transformatorze albo na końcach diod...
Diody 6A10 Trochę słabe te diody dawniej w podobnych prostownikach były 2 diody 30-35 A takie z alternatora samochodowego z solidnym chłodzeniem.
Nikt Ci nie doradzi, nie wiadomo ile to będzie używane, czy praca ciągłą czy przerywana, jakie prądy czy chłodzenie wymuszone etc. Radiatory jak największe, ogranicza Cię obudowa więc i tak nie poszalejesz. Widać tam jakiś wentylator, jeśli chodzi to powinien dość mocno wspomóc układ chłodzenia.
Bez prostownika jest to samo ,gorący rdżeń,spróbuję poprawić chłodzenie
Witam Naprawiłem już 2 takie prostowniki i podobnie leciały tranzystory oraz mostek. Po naprawie obydwu prostowników sprawdzałem, czy po podgrzaniu radiatora, gdzie jest czujnik temperatury, załączył się wentylator i w obu przypadkach wentylator nie działał, nie było wysterowania tranzystora załączającego wentylator z układu sterującego na płycie czołowej....
Cała sztuka polega na tym aby tych wartości nie przekroczyć poprzez odpowiednio intensywne odprowadzanie ciepła przez radiator. Oczywiście, jak już radiator nie będzie się mieścił w obudowie prostownika, to można zbudować chłodzenie wodne. Jak zastosujemy chłodzenie ciekłym azotem to to taki mostek za 2,50zł możemy zastosować nawet do rozruchu, po...
Radiator do samego prostownika nie musi byc chłodzony woda - to przesada, ale kawał blachy zalecany. Te duże pobory prądu wystapia tylko podczas rozruchu, który z założenia nie powinien trwac wiecej niż kilka sekund.
w tej kawie (coś koło 1988)odpięcie regulatora to rozłączenie obwodu,regulator stratny pomierz miernikiem przewody!zdejmij obudowe lewą będą kolory!jest pod bakiem bo pęd powietrza chłodzi go.
Nie zamontowałem wydawało mi się że taki element nie powinien się przegrzewać aż tak bardzo ale w sumie prąd ok 8A jest podczas ładowania więc całkiem możliwe że to z winy braku chłodzenia.
Koledzy trochę przesadzają. Nawet 600W/60V=10A - mostek 25A nie wytrzyma? Zresztą dlaczego nie mostek 50A ? - koszt zbliżony. Ogromna większość popularnych opinii o "słabiźnie" tych mostków bierze się z ich nieprawidłowego użycia - marnego chłodzenia. Ba - zdarza się że pracują bez chłodzenia w myśl magicznych zasad, iż diody potrzebują chłodzenia a...
Fajny prostownik na końcu. ? Widać że troszku się przegrzewał i trzeba było nieco poprawić chłodzenie...
Jakiej jest wielkosci, czym chłodzona i gdzie ma drzwi do wejscia do srodka? :D
Mostek jak na 40A też jest przyzwoity. Mam taki 35A . -ten jest jak widać 15A-mizeria chłodzona rdzeniem :) Dawno powinien nie żyć
Możesz kupić gotowy moduł na LM2596 z regulacją napięcia i prądu, przy wspomnianych napięciach i dołożonym jakimś małym chłodzeniu powinno wyciągnąć to jakieś 2A, a sprawność będzie większa niż dla stabilizatora liniowego. (Jak ma to być nieco mocniejsze, to na ali można wpisać "CC CV buck".)
To chłodzi zasilacz do układów elektronicznych w prostowniku labolarotyjnym, oryginalnie był ten model, ale się posypał a na nowy trzeba czekać 3 tygodnie, więc szukam zamiennika, może być nawet trochę większy. Możę 5950?? Generalnie to chciałem taki sam, ale wyciągowy i go obrócić (4650N)
Czy jedyna droga regulacji prądu ładowania to ten rezystor ? Jak z zabezpieczeniami na wyjściu zasilacza ? Chciałbym zobaczyć ten zasilacz przy długotrwałym pełnym obciążeniu, zwłaszcza przy obecnym "chłodzeniu"
Tak będą się nadawały tylko jakieś chłodzenie do nich trzeba dać tak dla bezpieczeństwa.
Ciekawa ta Twoja 12KW zasilanie 3F? Ja zasilam prostownikiem, który prawie nie wyrabia transformator się grzeje okropnie był pomysł żeby chłodzić olejem transformatorowym ale wyciągać trafo, które ma 9 odczepów i dwa pierwotne na 220V i chyba 150V za dużo kombinacji. Ja sam nie wiem do czego wykorzystam tą nagrzewnicą nie mam potrzeby konstruować kolejnej....
To zrobię jak koledzy podpowiadają i dokupie diody żeby wymienić wszystkie na 10A 1000V Jest szansa pomoc diodom pozbyć się nagromadzonego ciepła czy nie warto kombinować z chłodzeniem?
co dalej? A to już kolega miał podane na tacy wcześniej, ale trzeba czytać, a następnie wykonać. Nikt tego za kolegę nie zrobi. A co do mocy i prądu - dopiero teraz, po Zmniejszyłem napięcie trafo do 20.6 V można ten transformator obciążyć prądem 20A. Potencjalnym dyskutantom kwestionującym powyższe z góry przypomnę, że to transformator ochronny, gdzie...
Sam transformator to 150zł. Regulatory, radiator, chłodzenie, tranzystory mocy to 100zł. Prostownik, filtr, stabilizacja to 50zł. Zatem same części to ca. 300zł. Do tego robocizna i prosta obudowa to min. 150zł. Czyli 450zł. A za 250zł masz ładny zasilacz 0-30V 0-5A z wyświetlaczami. Kupiłem taki i eksploatuję go ostro, nie narzekam.
Kombinowałem trochę czasu ten akumulator z czasem trochę odżył i zdecydowałem się na prostownik Kulon 820 , z innych względów zdecydowałem się na jego zakup niż pierwotne wymogi. https://obrazki.elektroda.pl/7846685200_... Teraz pytania: Piszą wszyscy że tranzystor DVT1 ponoć za słaby i trzeba go wymienić na mocniejszy większej mocy:...
Bardziej wygląda to na prostownik rtęciowy.
Nie patrz na wykresy a patrz na praktykę. BYP-680-50 przy 3A grzały sie nieźle. Nawet ruskie gniotsa nie łamiotsa D242B przy 4A już musiały mieć chłodzenie.
A co z chłodzeniem elektrod? Przy takiej mocy chłodzenie wodne jest obowiązkowe. Dlaczego nie użyć transformatora impulsowego? Czy dajesz prostownik po stronie wtórnej tak jak w profesjonalnych zgrzewarkach ?
moduł przetwornicy na xl4005 lub mocniejszej Lepsze chłodzenie jest potrzebne gdy ma moduł na ograniczeniu prądowym. Będzie się strasznie grzał w oryginale z mini radiatorem. Czy ten prostownik z Lidla ma pomiar prądu pobieranego lub chociaż jakiś wskaźnik kilku elementowy?
czy w takim przypadku, że prostownik musi dać prąd większy niż ma że tak powiem "na naklejce na obudowie" szkodzi to prostownikowi ?? przez dłuższy czas jak by się ładowało 6A prostownikiem ale musiał by dać 8A to nie spali transformatora albo cos ? Zawsze jest ryzyko przegrzania lub "spalenia" prostownika przy prądzie ładowania przekraczającym prąd...
Co ważne małe ładowarki impulsowe (jak ta Ultimate Speed z Lidla) mają hermetyczne obudowy, gdyż nie potrzebują wymuszonego chłodzenia.
czyli tzw. blok mocy jest to prostownik? co do chłodzenia to da sie to załatwic .sprowadze sprzęt i sie odezwe co i jak
Mniej więcej jest tak, jak piszesz. Rezystorem w tym przypadku jest rezystancja uzwojenia prądnicy. Jest ona tak dobrana, żeby w szerokim zakresie prędkości obrotowych zachować mniej więcej stałą moc. Dioda o mocy 3W ma maksymalny prąd pracy 700-750 mA. Przy optymalnych warunkach chłodzenia. Dodatkowo jest tam prostownik pełnookresowy, na którym również...
Chcę zrobić sobie zasilacz regulowany 0-30V z ograniczeniem prądowym 0-10A tylko ogranicznik ma nie rozłączać obwodu po przekroczeniu określonej wartości prądu tylko sygnalizować (zapala się dioda). To prosta sprawa, pod warunkiem, że będzie solidny wentylator. Sterowany temperaturą radiatora. Sam prostownik musi być dobrze chłodzony.
Co do radiatora to powiem tak : Wszystko zależy od prądu jaki będzie przez niego płynął. Mam taki mostek przy swoim prostowniku i do 2A ładowania nie trzeba chłodzić wcale mostka. Jak zastosujesz ten radiator z tych diód to myślę że do ok 3-4A maksymalnie możesz dać. Jeśli powyżej 4A to już trzeba dać większy radiator. No i nie zapomnij o paście termoprzewodzącej.
Żeby nie było tylko krytyki opiszę jak ja bym poprawił ten układ: - przełączył uzwojenia równolegle + odpowiedni mostek graetza lub zastosował dwudiodowy prostownik dwupołówkowy - włożył amperomierz w szereg z wyjściem - wyrzucił dolną częśc schematu, jest zbędna, odpowiednie chłodzenie pasywne wystarczy - diode LED włączył na wyjście zacisków akumulatora
druga daje zwarcie w obu kierunkach Pewnie ta dolna bo wygląda jakby nie była dokręcona albo przez jakąś podkładkę więc nie miała dostatecznego chłodzenia. 23FR (25FR) ten symbol jest mi znany, pewnie gdzieś w rupieciach coś takiego jest.
Panel przedni nie wiem jak wykonać, chyba przykleję zwykłe wydrukowane karteczki. Mostek który zastosowałem jest na 50A. Transformator ma wydolność prądową 6A. Daje może 6,5. Taki posiadałem i chciałem go wykorzystać, do zwykłego akumulatora samochodowego powinien wystarczyć. Wentylator chłodzi również stabilizator napięcia, z układu automatycznego...
wentylator chłodzić prostownik pojemność układ chłodzić chłodzić prostownik prostownik połówkowy
tankowanie paliwa renault płynne przejścia kolorów usterka napędu bramy silnik
regulator obrotów wentylatora regulator obrotów wentylatora
USB-C Headphone Jack Wiring: Identifying M+, M–, R, L Positive and Negative Connections Klimatyzacja Renault Kangoo 1.2 16V 2006 – schemat, czynniki, typowe usterki, Sanden, Denso