Jeżeli niesymetrycznie ci działa to zostaw zasilanie niesymetryczne. Ten układ pracuje symetrycznie i niesymetrycznie. Jemu jest wszystko jedno jak go zasilisz. Możesz wykorzystać jedno uzwojenie do zasilania jednej końcówki, drugie do drugiej końcówki. Ja bym raczej zwrócił uwagę na oddawane ciepło, miałem kilka tych układów w rękach i doskaonale wiem,...
Nie wiem jak było u Ciebie ale jak najbardziej może - kurz zatyka przerwy między żeberkami -> powietrze nie przepływa -> żeberka nie oddają ciepła -> wydajność radiatora spada, przestaje odbierać ciepło z elementów chłodzonych -> procesor się przegrzewa i wyłącza.
Po osiągnięciu 90 stopni w menadżerze zadań, karta dalej jest zimna. Kolego, Twoja karta graficzna nie ma dobrego połączenia termicznego z radiatorem, więc nie oddaje mu ciepła z procesora. Dlatego radiator jest zimny a karta się przegrzewa. Musisz rozebrać kartę, wymienić pastę termoprzewodzącą i złożyć z powrotem.
Wywiewają ciepłe powietrze które oddaje radiator procesora.
Zawsze mnie fascynowało jak te cieniutkie druciki są w stanie wytrzymać takie prądy. Srebro ma bardzo dobrą przewodność cieplną, zapewne część ciepła jest oddawana do radiatora... :)
Masz standardowe chłodzenie AMD. Dość głośne same w sobie. Wymiana samego wentylatora raczej mija się z celem bo zostanie radiator i nie zmieni się wartość oddawanego przez niego ciepła. Zasadniczo im większy radiator i jego powierzchnia tym lepiej. Znajdź sobie coś z wentylatorem 12x12 cm to powinieneś skutecznie wyciszyć i wychłodzić cały zestaw....
Musiałbyś sprawdzić jak jest z oddawaniem ciepła przez ten radiator bo może się okazać że rurki i okolice będą zimne, a część podstawy będzie ciepła. 1sza opcja: Tak jak pisze kolega l.baladyszewicz - podstawa nie za bardzo nadaje się do takich rzeczy. Możesz w żeberkach ponacinać na przemian kanaliki w pionie, po ukosie zalutować wyprowadzenia do podłączenia...
Nikt nie pomyślał, że procesory te mają klejony IHS, a pod nim zwykła pasta termoprzewodząca, która po po czasie staje się bezwartościowym izolatorem, przez co rdzeń nie oddaje należytego ciepła do IHS, a IHS nie oddaje ciepła do radiatora.
Wyższe napięcie, wyższa moc pobierana, więcej oddawanego ciepła, ten sam radiator, efekt niekoniecznie musi być lepszy. Zasilacz polecam taki jak pokazywałem w swoich postach - masz w nim regulacje od około 10V do 13,8. Popracuj nad zwiększeniem wydajności chłodzenia to nie będziesz musiał podnosić pobieranej mocy przez ogniwo. Na swojej pierwszej lodówce...
Podczas pracy głośnika, cewka nagrzewa się, po podaniu dużej mocy nagrzewa się nawet bardzo, przez co powietrze wewnątrz obudowy jest ciepłe. Ciepłym powietrzem nie da rady schłodzić radiatora. Jeśli nie wierzysz, daj swojemu subwooferowi jego pełną moc i przyłóż rękę do basreflexu, zobaczysz jakie przyjemne ciepełko. - To raz. A teraz dwa, radiator...
Gdyby pasta się "zestarzała" to by nie oddawała ciepła na radiator,a radiator nie nagrzewał by obudowy. gdyby laptop był letni,a by się wyłączył to tak-pasta,ale gdy wszystko sie nagrzewa to widać,że cieplo jest dostarczane do radiatora,ale nie jest już oddawane z niego dalej.
Prawdopodobnie wyschła ci pasta termoprzewodząca na procesorze i nie nadąża oddawać ciepła do radiatora. Wymiana pasty powinna pomóc. Gdyby wentylator był uszkodzony to temperatura procesora rosła by nawet podczas zwykłego użytkowania.
Witam składam właśnie końcówkę holton al-13 zastanawiam się co do radiatora mam tylko jeden o wymiarach 19/10/3 czy on wystarczy do chłodzenia dwóch takich końcówek czy ten wzmacniacz dużo oddaje ciepła.
Pamiętaj również o tym, że jak już zdecydujesz się na czyszczenie radiatora to nie zapomnij na nowo nałożyć pasty, ponieważ wtedy może być jeszcze gorzej bo nie będzie oddawał ciepła :)
FHD pewnie też robi po części swoje, ale myślę że bardziej chodzi tu o problemy ze słabym oddawaniem ciepła z GPU na radiator, więc może to czas najwyższy na zdjęcie radiatora i wymianę pasty termoprzewodzącej.
Tak, bo procesor dobrze nie oddaje ciepła. Ja używam pasty Arctic Silver 5 i ją polecam. Kolega np urwał jeden zaczep radiatora w sockecie i nierówno mu przylegał radiator do procesora, więc komputer nawet się nie chciał włączyć(nie zdążyło się pojawić logo windows.
Generalnie: - na baterii standardowo stosowany jest inny profil wydajności sprzętu niż na ładowarce; - z załączonego screena wynika, że procesor ma "za ciepło". Zabezpieczeniem zastosowanym przez producenta jest ograniczenie wydajności, gdy robi się gorąco. W/w ograniczenie wydajności daje efekt, który kolega opisał jako "problem do rozwiązania". Szukamy...
Mam pytanko. Ile ciepła oddaje mostek północny nforce2 wpłycie np: AN7, NF7-x? Jaka powinna być powierzchnia chłodząca tego radiatora? YR1
Patrząc na temperaturę i porównując ją z moimi wynikami to trochę dziwi mnie ta temperatura diody procesora jest niepokojąca - na twoim miejscu sprawdziłbym zamontowanie wentylatora na procesorze bo istnieje możliwość że coś się poruszyło przy montażu i jest problem z efektywnym oddawaniem ciepła na radiator.
Jest możliwość użycia modułu Peltiera, który z jednej strony chłodzi (tę się przykłada do procesora), z drugiej grzeje (tę do radiatora) - to, jak się dobrze dobierze taki moduł, pozwala uzyskać lepsze chłodzenie. Ale trzeba dobrze dobrać, bo ten moduł oddaje więcej ciepła, niż zabiera - zysk jest z tego, że radiator jest cieplejszy i oddaje więcej...
Oddawanie ciepła przez radiator zależy od swobodnego przepływu powietrza - jeśli tam jest ciasno, to on gorzej oddaje ciepło i dopuszczalna moc strat jest mniejsza. Z kolei zwiększony przepływ powietrza poprawia działanie radiatora - dlatego radiator procesora w komputerze ma wiatraczek, żeby lepiej chłodzić procesor.
Nikt tu nie pisze o samym wiatraku. Radzę sprawdzić wiatrak oddzielnie poza komputerem jakimś zasilaczem 12V - czarny + czerwony. Mogły dostać się opary super glue do łożyska. sprawdzić nie zaszkodzi, ale to nie to. Procesor nie oddaje ciepła na radiator, możliwe że płyta jest uszkodzona.
Izolowanie radiatora od obudowy jest dużo lepszym pomysłem niż stosowanie izolacji miedzy kością i radiatorem (w pierwszym wypadku układ pracuje wydajniej, kość oddaje (dużo :) ) więcej ciepła do radiatora, a co za tym idzie TADEK ma troche chłodniej)
Bez przesady, myślę ze w miarę porządny radiator wystarczy. Spadki napięcia na triakach i tyrystorach nie są duże więc i duzo mocy nei bedzie oddawane w postaci ciepła.
Co ma wentylator do przewodności cieplnej - po prostu procesor nie oddaje ciepła do radiatora, a wentylator chłodzi i tak letni radiator... Sporo zależy od sposobu pomiaru temepratury - jeśli czujnik pomiarowy jest w strukturze procesora to zawsze mierzona tam temp. będzie wyższa o kilka-kilkanaście stopni od temp. radiatora.
A ile ciepła przy jakiej nadwyżce temperatury oddaje taki radiator, kiedy jest w tym koszu wraz z innymi, tak samo podgrzewanymi?
hmm , to po co stosowac radiator skoro układ nie oddaje ciepła , a studzi się obudową , a zresztą co to za studzenie ... moim zdanie nie ma co ograniczac przewodzenia układ - radiator tylko ja poprawiać , chyba po to jest radiator ... Czy ja napisałem że układ nie oddaje ciepła :?: :?: :?: Układ oddaje ciepło a smarowanie pastą powoduje poprawianie...
Czy do chłodzenia moża użyć http://www.allegro.pl/item205021486_okaz... takiego radaitora z wiatrakiem. Jak z oddawaniem ciepła ma się taki radiator z wiatrakiem (od PC'ta) do zwykłego radiatora o wymiarach 10cmx20cm ?
Jak to mówią - lepiej dmuchać na zimne. Wentylator dmuchający na gorące spowoduje większe oddawanie ciepła z radiatora do przepływającego powietrza. Powietrze wydmuchiwane jest strugą a zasysane jest tylko z okolicy i bez zrobienia tunelu efekt będzie mierny. Poza tym sam wentylator będzie miał lepsze warunki pracy w chłodnym powietrzu.
Co nie do końca mi się podobało przy tej ilości tranzystorów i napięciu kondów 80V. Co jest w liczbie tranzystorów nie [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... I co ma wspólnego napięcie znamionowe zastosowanych kondensatorów? Wykładnikiem mocy jest napięcie zasilania stopnia końcowego. I od tego należy zacząć....
elele jak widze niemasz pojęcia . Radiator oddaje dużo ciepła jeśli może, najcieplejszy jest przy średnich obrotach. Silnik jak już, to oblepia pyłem węglowym komutator i ciągnie większy prąd.
......Pozatym OK Oprócz chłodzenia ...oprócz chłodzenia :D Nawet z wiatrakiem na max przy min, napięciu i max prądzie te BD wyparuje :!: radiator musi być większy bo tranz. nagrzeje tak ten radiatorek że nawet z wiatrakiem nie nadąży oddawać ciepła szczególnie że przy obudowie TO220 jest ciężko efektywnie odprowadzić ciepło do radiatora .Ja bym dał...
Witam Zgadzam się z Kolegą Maxmax77. Końcówka nie oddaje w pełni ciepła do radiatora i działa zabezpieczenie termiczne. Zastosuj pastę termiczną i dobrze dokręć śruby mocujące. Pozdrawiam
Mimo zastosowania radiatora lampa będzie się grzała bo obudowa typu ABS nie oddaje intensywnie ciepła. (at)p.kaczmarek2 dałeś wskazówkę przyszłym posiadaczom tego typu naświetlaczy, aby zerkneli czy jest pasta na radiatorze. (at)maniak0790 były parę dni temu podobne w Lidlu.
Chłodzenie na procesorze zamontowałeś poprawnie? Bo właśnie objawy wskazują na przegrzewanie się CPU i awaryjne wyłączenie procesora w celu jego ochrony. Czekamy zatem na potwierdzenie tego tropu w diagnozie. Może także być położona za gruba warstwa pasty termoprzewodzącej i tworzenie się koca termicznego, co powoduje, że zamiast efektywnego przepływu...
Jak wyżej fotka ale normalnie to folia ogranicza oddawanie ciepła
Temperatura będzie zależeć od objętości i zawartości. Ale uważam, że to bardzo dobry wynik. Pamiętaj, że w całym procesie ważna jest też strona ciepła. Ogniwo Peltiera to pompa ciepła i gdzieś musi oddawać ciepło. Zadbaj tez o to. Porządne odprowadzanie ciepła, pewny kontakt płytki z radiatorami (pasty).
Witam Kostka TDA7294 jest dość starym, ale i uniwersalnym produktem, mającym dobre parametry i dobrze zabezpieczona. Twój problem polega na tym, że albo masz zwarcie na płytce (czasem widoczne dopiero przez szkło powiększające), albo zastosowałeś zbyt mały radiator. Jak wyczytałem kiedyś w karcie katalogowej, to ta kostka oddaje ok. 40% mocy w postaci...
1. Tak, ten chipset wymaga wręcz chłodzenia. Ale po co kombinujesz z jakims dziwnym mocowaniem skoro płyta ma otwory montażowe radiatora? Na marginesie, pasta nie jest klejem i sama pasta nic nie utrzyma. 2. Na temat pasty odpowiedziałem wyżej, radiator na procka też montujemy na elementy do tego przewidziane - jakie to zależy od radiatora, pasta oczywiście...
Witam Panowie zastanawiam się, dlaczego upieracie się, aby powierzchnie kolektora robić szorstka, chropowata z wiórami, itp.? skoro na 1m2 powierzchni kolektora i tak pada tyle samo promieni słonecznych prawda? Przecież to nie radiator tylko absorber, czyli nie oddaje ciepła powierzchnia tylko nią pobiera, czyli szorstka nierówna powierzchnia nie pomaga,...
Mostek 5A, a nie 5Ah (amper, a nie amperogodzin - to dotyczy akumulatorów! Całkiem inna bajka!). Jeszcze jedno ważne: pamietaj o odpowiednich RADIATORACH DLA STOPNIA MOCY! To bardzo waże, bo przy mocy oddawanej 100W, w końcówce wydziela sie moc 40W w postaci ciepła, to BARDZO DUŻO! Możesz wszysko zrobić dobrze, a po kilku - kilkunastu minutach ostrego...
Witam ja miałem taki problem ze wzmacniaczem w mostku 2x TDA7294. wiec tak u mnie strzelał bo nie oddawał odpowiedniej ilości ciepła na radiator. A przyczyna tego było nie posmarowanie pasta termo przewodzącą i mocniejsze dokręcenie kostek do radiatora. Jak nie było to zrobione to układ wyłączania wzmacniacza się uruchamiał i tak właśnie to wyglądało...
Czyli jak dobrze rozumiem poprzez równowagę temperatur mamy na myśli że powietrze ma taką samą temperaturę jak rezystor więc nie rośnie temperatura? Chłodzenie nie jest tylko powietrzem. Jest też oddawanie ciepła promieniowaniem. Dlatego radiatory mają kolor czarny - bo ilość oddawanego ciepła promieniwaniem zależy od koloru powierzchni. jak mam rezystor...
Witam miałem podobny problem winny był radiator na GPU, odkleił się lekko co spowodowało że rdzeń GPU nie oddawał ciepła prawidłowo i konsola też mi się przegrzewała, a więc sprawdź radiatory na GPU i też nie zaszkodzi sprawdzić CPU. Pozdrawiam
Chodzi o to że tranzystor w obudowie TO220 ma małą powierzchnię oddawania ciepła.Tranzystor może wytrzymać prąd np. kilkunastu amper, ale przy sporej mocy strat i sporej temperaturze łatwiej jest go wysłać na tamten świat - niż tranzystor który przy tej samej mocy strat ma dużą powierzchnię oddawania ciepła i wydajne chłodzenie , podczas gdy ten pierwszy...
Miedź wcale lepiej nie oddaje ciepła. Aluminium dobrze oddaje ciepło, a miedź dobrze je odbiera - dlatego stopki i heatpipe dobrych radiatorów są miedziane, a żeberka aluminiowe. To tak gwoli sprostowania.
:arrow: Rzuuf #19 Tranzystor <1°K/W + przejście + radiator 4,6°K/W - wyjdzie razem 6°K/W, więc 66W będzie wymagało 11 takich tranzystorów ... Nie 11. Dopuszczalna różnica temperatur struktura-otoczenie może być 120°K, czyli jeden zestaw tranzystor+radiator może rozproszyć 20W; na 72W wystarczą 4 bez nadmuchu. A do nadmuchu lepszy będzie radiator...
Nie przegrzewa się przypadkiem? Wrzuć test z programu OCCT. Dodano po 2 od góry w miejscu gdzie styka się z radiatorem i radiator gdzie styka się z procesorem wystarczy jak posmaruje tylko procesor cienką warstwą, po takim zabiegu jaki sugerujesz na pewno procesor nie będzie dobrze oddawał ciepła. Pamiętaj żeby wyczyścić procesor oraz radiator ze starej...
Pytanie jeszcze czy program prawidłowo odczytuje dane z czujnika. Czy wentylator automatycznie regulowany w zależności od temperatury? Jeśli tak to: przy kombinacji - wentylator na wolnych obrotach + chłodnica niezbyt ciepła wszystko jest ok (znaczy to, że program przekłamuje). Kombinacja: wentylator na wolnych obrotach + gorąca chłodnica - problem...
A jaki użyć radiator do tego regulatora ,bo radiatorów jest dużo tylko nie wiem jak sprawdzić ile ciepła oddają
Tak do końca się z Martenką nie zgodzę. 1.Pasta wystarczy żeby dioda oddawała ciepło do radiatora 2.Wielkość radiatora nie gra tutaj roli. Rolę gra zdolność radiatora do "oddania" ciepła do powietrza (o ile w żaden inny skuteczny sposób ciepło nie jest od niego odbierane). Jeżeli ten walec dalej jest do czegoś podłączony gdzie ciepło może spokojnie...
Dzięki za konkretną odpowiedź. Czyli dokładam 4 panele po 285W. Czy zwiększając moc na 8400W i nie przekraczając dopuszczalnego napięcia i natężenia prądu na string : 1. Może inwerter rozłączać? 2. Inwerter może uszkodzić się? 3. Inwerter będzie generował więcej ciepła na radiatorze? Przypominam że inwerter oddaje do sieci 6000W, dopuszcza panele o...
Witam, chce umieścić w swoim domku letniskowym promiennik gazowy a z obawy na to że generuje dużo szkodliwych gazów pomyślałem o zabudowaniu nad promiennikiem tzw. okapu wraz z przewodem kominowym który będzie wyciągał szkodliwe gazy, po drodze chce na przewodzie kominowym umiejscowić radiator który będzie oddawał jeszcze więcej ciepła. Na samym końcu...
Wyglądają dobrze chyba. Mnie tu co innego ciekawi - o jakiej temperaturze piszesz? Jednego screena z HWiNFO nie dałeś. Jak to odczyt temp. GPU to termopady nic do niego nie mają a wręcz ich usunięcie może sprawić że temp GPU spadnie. Spadnie bo pamięci i sekcja zasilania nie będą oddawały ciepła na radiator tylko na PCB a sam radiator będzie chłodził...
Tu już lepsze by były nawet TDA7293 - mają tą cechę, że mogą pracować równolegle - to już coś daje. Niemniej skłoniłbym się do układu na elementach dyskretnych - scalak jednak nie będzie lepiej oddawał ciepła niż solidny tranzystor na dobrym radiatorze. Np łatwy do znalezienia: http://sound.westhost.com/project68.htm
Znalazłem informację że są wersje tych diód o większej mocy niż te popularne/standardowe (5630/0.5 i 2835/0.2). Dla przykładu podam te co ja mam: - 4,5W corn, 48x5730 (28g) - 10W, 21x5730 (95g) z radiatorem z dużymi otworami po boku z których widać radiator grubosci ok. 1cm 1. Ale żeby działać to musiałyby mieć dość duże radiatory: - ledlumen dla [url=http://sklep.ledlumen.pl/e14/744-r5...
1. Tak. Te elementy nagrzewają się podczas pracy. 2. Powinien być przyklejony do radiatora. W zasadzie raczej jest to bez znaczenia chodzi o wygodę montaż/demontaż nie wpływa na oddawanie ciepła.
Z tego co widzę jako radiator jest płaskownik. Nie ma problemów z oddawaniem ciepła przy 4ohm? Do jakiej temperatury się mniej więcej nagrzewa?
Za mały radiator i nie odprowadza prawidłowo ciepła. Athlon więcej go oddaje i tu jest problem.
Grafika (GPU) ma bardzo wysoką temperaturę. Radzę rozebrać laptopa raz jeszcze i sprawdzić czy ciepłowód jest ciepły/gorący do samego końca gdzie są już żeberka aluminiowe. Cały układ może być uszkodzony bądź grafika nie ma odpowiedniego styku z radiatorem i nie oddaje prawidłowo ciepła.
Witam. Od jakiegoś czasu mam nowy komputer, lecz wczoraj włączyłem zaraz po uruchomieniu komputera Everest Ultimate i moim oczom ukazuje się temperatura MCP skacząca od 67 do 71 w spoczynku, w BIOSie też sprawdzałem, o 2 stopnie mniejsza od wykazanej w Everescie, reszta temperatur jest optymalna, dyski i procesor ok 30 stopni, gpu 44-49 stopni, tylko...
Jeśli była mocno zabrudzona to jest to całkiem możliwe. Gdyż radiator zabrudzony oddaje mniej ciepła. Do pasywnej grafiki potrzebna przewiewna buda, ale mało kto o tym pamięta. U mego kumpla zjarały się dwie pasywki Gigabyte 7600 GS.
Już pisałem z raz ale napiszę jeszcze raz. Ja teraz jestem na tym etapie co ty miesiąc temu. Czy ty masz problem chronologicznym czytaniem tematu? Nie powtarzaj moich słów jako twoje autorskie. Kolego jeżeli nadal tak twierdzisz , to na podstawie czego? Na podstawie - no właśnie chronologii: Dodano po 2 A na stronie Unitry (na F.) nadal cisza. Ostatni...
Dobra układ w końcu zadziałał, okazało się że oprócz T2 upaliło mi jeszcze T1, R4 dałem chwilowo 3ohm i układ działa na żarówce jak i na akumulatorze, jeden akumulatorek 18650 pobiera ok. 0,5A także dobiorę se dla dwóch akumulatorków odpowiedni rezystor. Wada jest tylko taka że sporo ciepła się oddaje na LM317 będe musiał spory radiator dać.
Co do ogniwa peltiera działa ono tak jak na rysunku http://obrazki.elektroda.pl/7052267900_1... więc i tak by musiało być z wentylatorem i radiatorem (oddaje tyle samo ciepła co przyjmuje) ale i tak by wymusiło "ruch" ciepłego powietrza.
Ustawiając tłumik np. na -3dB powodujemy że końcówka bardziej się grzeje… Bzdura. Moc wydzielana w postaci ciepła wynika ze sprawności urządzenia. Czym więcej mocy oddajesz na głośniki tym więcej ciepła idzie w radiator. Czym bardziej tłumisz sygnał na wejściu tym mniejsza moc jest wydzielana na głośnikach, tym samym mniejsza jest moc strat,...
Żadne kable sieciowe nie leżą ani nie są oparte o radiatory. Te na radiatorze po prawej wiszą nad nim w odleglosci ok. 1-1,5cm, a raczej wisiały, bo obecnie są poprowadzone przed tranzystorem (jakieś 2cm od jego przodu, bo jak wiadomo struktura jest umieszczona na podstawie tranzystora, więc teraz w stronę przewodów nie będzie oddawane tak dużo ciepła)....
Głównym problemem jest izolacja termiczna, i spowodowanie jak największej różnicy temperatur między płytką która będzie chłodzić a płytką która będzie oddawać ciepło. Czyli jak najbardziej idealnie powiedziałbym odizolowana jedna płytka od drugiej. Część oddająca ciepło tak wydajna by radiator był jak najbardziej schłodzony. Podłączałem takie ogniwo...
W nowy rok szukajka nie pracuje??? Radiator jest elementem, który wspomaga odprowadzanie ciepła od jakiegoś elementu (w tym przypadku elektronicznego). Jak wiadomo elementy elektroniczne mają ograniczoną odporność na temperaturę, i aby nie uległy uszkodzeniu (oraz dłużej "żyły") montuje się na radiatorach które przejmując ciepło od danego elementu,...
Doczytałem, że ten układ ma zabezpieczenie termiczne, które może się wcześnie załączać. Nie musi się grzać, wystarczy że nie będzie poprawnie oddawać ciepła na radiator i zacznie się wyłączać. Ale moim zdaniem takie zabezpieczenie powinno zadziałać po pewnym czasie od uruchomienia zestawu. Dodano po 12 Zasilanie układu pin 1 i 13 względem masy pin 8...
Nie wiem dokładnie co to za jednostka Współczynnik oddawania ciepła przez radiator wyraża się w W/°K, albo W/°C - watach na stopień Kelwina/Celsjusza różnicy temperatur między radiatorem i otoczeniem (czy K, czy C, to nie ma znaczenia, bo różnice w obu skalach są równe); współczynnik oddawania ciepła na jednostkę powierzchni wyraża się np. w W/°C/cm²...
Nie zapominaj że grzałka to (w przybliżeniu) tylko rezystancja, która nie generuje przepięć przy gwałtownym odcięciu przepływającego prądu. Jeśli byłoby tak, jak mówisz to przy załączaniu: żarówek włóknowych, grzejników, czajników mielibyśmy w radiu/TV dyskotekę - a nie mamy. Zimne grzałki mają z reguły niższą rezystancję od ciepłych i pobierają więcej...
To że się grzeje to jeszcze nic nie oznacza jeśli temperatura czujnika wskazuje przyzwoite wartości ( możesz to sprawdzić za pomocą programu EVEREST) bardziej bym się martwił gdyby radiator był zimy ponieważ nie oddawał by ciepła z chipsetu.
rozwiązanie wydaje się proste(o ile o to chodzi): należy włożyć między końcówkę a radiator podkładkę mikową ewentualnie jesli oddawał by za mało ciepła posmarowac ją jakąś obrą pastą termoprzewodzącą. przeważnie koncówki mocy w miejscu gzie przyczepiua się radiator są metalowe, i jest na nich jakieś napięcie, przyłączony radiator powinien być na potencjale...
Generalna zasada: zasilanie powinno dostarczyć o 50% więcej mocy, niż jest moc nominalna wzmacmniacza. Jeżeli wzmacniacz ma oddawać 100W, to zasilanie musi dać 150W. Wszystko na temat TDA7294 jest tu: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-p... Katalog podaje, że maksymalna moc oddawana w mostku jest 170W, ale...
Witam! Mam problem z powermixerem LDM estradowym 2x150 W przy 4 OHM. Zastosowano w nim chłodzenie za pomocą dwóch radiatorów z tyłu obudowy, które jednak przy dłuższym graniu rozgrzewają się tak, że nie można ich w ręku utrzymać. Chciałbym założyć dodatkowy wentylator z boku obudowy. I moje pytanie: czy ustawić go na wyciąg czy nadmuch? Wydaje mi się...
Miałem podobny problem już byłem skłonny wymienić zasilacz ale coś mnie tknęło i przedmuchałem konkretnie całego kompa (zasilacz także). Co się okazało żeberka na radiatorze procka były tak zapchane kurzem iż radiator nie był w stanie oddawać ciepła. Jak ręką odjął.
Jeżeli tak jak piszesz, okleisz w przyszłości paczkę kocykiem, to jak w tedy wyobrażasz sobie dostęp do elementów wzmacniacza? Dla mnie bez rewelacji, gdyż wygląd zewnętrzny to masakra. I te dwa wentylatory na przodzie - jak już musiały być to albo bok-bok albo na tylnej ściance trzeba to było jakoś rozwiązać bo w tej chwili wybrałeś najgorsze z możliwych....
Witam, mam zamiar zamontować w garażu ogrzewanie, kupiłem już w tym celu żeliwny piec Cacper, teraz czas na rury, pomiędzy tymi najzwyklejszymi w ocynku a żaroodpornymi spora różnica cenowa czy jest sens przepłacać? Piec na wyjściu ma fi100, z powodu większej dostępności rur fi120 zamierzam zastosować przejściówkę 100/120 czy większa średnica rur nie...
https://www.youtube.com/watch?v=f5IekLLW... pewnie znajdziesz to ;) minimalizm minimalistyczny. Zagłębiając temat filament, mam wrażenie że cześć z nich jest gazowana i gaz w bańce pełni rolę radiatora i przyspiesza dyfuzję ciepła z paska filament do szklanej bańki a ta nagrzewając się oddaje ciepło do otoczenia.
Faktycznie graniczna temperatura to może być loteria. Odkąd A-data wstawia losowe kontrolery to nie można być pewnym żadnej z wartości. Wczesne generacje miały odcięcie przy 80 stopniach. Radiator żebrowany jest skuteczniejszy niż płaska blacha. Zwiększona powierzchnia oddawania ciepła.
odpowiedz sobie na pytanie....czy twój komputer faktycznie domaga sie takich przerobek? radiatory znacznie zwiększa powierzchę oddawania ciepła wewnątrz komputera.. najlepiej będzie po prostu zastosowac wentylatory do grafiki na dysk.. pozdrawiam ;)
Bo to jest beznadziejna przetwornica. Raz regulacja wypełnienia, moim zdaniem powinno być stałe 50%. Dwa, wysterowanie tranzystora mosfet, tranzystor nie jest w pełni wysterowany, a co dopiero nie jest zabezpieczony przed szpilami i napięciami samoindukcji z uzwojenia pierwotnego. Co za tym idzie duża moc strat jest na tranzystorze który tą moc oddaje...
ja bym to zrobił na 2 osobnych choćby dlatego by na siebie nie wpływały termicznie i nie prowokowały w razie awarii do niepotrzebnych przemyśleń. Nie lubię takich izolacji na uzwojeniach trafa bo bardzo pogarszają im warunki chłodzenia -przemyśl to bo wentylatory i tak będzie trochę słychać a owijałeś chyba dla unieruchomienia. Jak są dobrze naciągnięte...
"to to czarne" to mika sprasowana. Nie polecalbym jej odrywac. Mika mocno poprawia wlasciwosci cieplne "przejscia" . jesli nie ma nie uszkodzen plastra miki - naloz na nia paste. Powodzenia wg mnie mika jest przezroczysta a czy sprasowana robi się czarna? po 2 mika nie polepsza właściwości cieplnych - wręcz przeciwnie izoluje nawet radiatory czernione...
Zabezpieczenie termiczne wbudowane jest w sam stabilizator - wg datasheet'a załącza się po przekroczeniu 125 st.C. Zasadniczo stabilizatory pracują prawie na krawędzi parametrów, więc mają prawo się grzać. Powinieneś zacząć od inspekcji pasty termo przewodzącej, być może wyschła i teraz stanowi przeszkodę w oddawaniu ciepła na radiator. Zwróć też uwagę...
Ogólna zasada: dla odprowadzenia ciepła 10W trzeba blachę Alu o grubości 2mm i powierzchni ok. 100cm2. Radiatory o bardziej skomplikowanym kształcie (np. "kaloryfer") potrafią odprowadzić to ciepło przy mniejszych gabarytach. Tu przykład obliczenia: wzmacniacz w klasie AB ma sprawność ok. 70%, więc wzmacniacz o mocy nominalnej 100W pobiera 143W, 100W...
Może być większej mocy, ważne żeby nie był słabszy niż 50W. Na efekt nie będzie to miało żadnego znaczenia (to zwiększanie mocy rezystora ponad 50W). Większej mocy rezystor ma większą powierzchnię oddawania ciepła, można użyć wtedy nieco mniejszego radiatora niż dla 50W.
Witam :) Krótko na temat radiatora - jeżeli pomalowałeś go markerem, to pogorszyłeś odbiór ciepła poprzez wprowadzenie dodatkowej warstwy izolacyjnej pomiędzy scalak, a aluminium. Radiatory czarne są po to, aby lepiej oddawały ciepło metodą podczerwieni do otoczenia, a nie po to, żeby je lepiej pobierały ze scalaków. Żeby uzyskać czarny radiator, nie...
O rany, to co jeszcze? Co jeszcze kupić? Zależy co robisz. Bo do machania silnikiem potrzebowałbyś jeszcze jakiegoś mikrokontrolera, takie Arduino Nano nawet będzie ok. A jeżeli robisdz całąmaszynę, szukaj odpowiedniego sterownika. I przestań robić zakupy jak nie wiesz co masz kupić, a zacznij czytać. A mam takie pytanie, rzeczywiście potrzeba tak...
No to powolutku po kolei. Przeczytaj do końca: 1). Na karcie graficznej masz GPU (Graphics Processing Unit) - graficzna jednostka przetwarzania. Procesor komputera jest to CPU (Central Processing Unit). 2). GPU podczas pracy wyzwala wiele ciepła, które oddaje poprzez pastę termoprzewodzącą do radiatora. Jeżeli radiator nie nadrabia z odprowadzaniem...
Poważna wada konstrukcyjna czyniąca urządzenie całkowicie nieprzydatnym- namiastka radiatora zamocowana w miejscu uniemożliwiającym oddawanie ciepła. Niech nikt się nie da nabrać na jakiekolwiek wiatraczki. Ale jako zasilacz 30V 0,5A może się sprawdzić. Odważne stwierdzenie. Choć z ruchem narodowym strach dyskutować, to mimo tego może trochę faktów...
Witam! Z wyliczenia opartego na Prawie Ohma wynika, że w takim układzie 200W jest osiągalne: zasilanie 44V umożliwia uzyskanie napięcia międzyszczytowego ok. 42V, czyli skutecznego 14,9V, a ponieważ jest to układ mostkowy, więc napięcie podane na głośnik jest 2 razy większe, czyli 29,8V. Takie napięcie na oporności 4Ω daje moc ponad 200W (P=U²/R)....
możesz powiedzieć coś więcej o układzie chłodzenia ? jaka jest temperatura na końcu radiatora a jaka jest na początku oraz jak pracuje wentylator ? Jakiś czas temu borykałem się z problemem wyłączającego się HP'ka okazało się że rurka od radiatora była pęknięta przez co nie oddawała dobrze ciepła do "chłodnicy".
ciekawostka może kiedyś coś takiego będzie codziennością tak na marginesie to organizmy stałocieplne taki efekt wykorzystują ale naprzykład pies nie on się nie poci a nadmiar ciepła oddaje dysząc coś jak teraz nasze chłodzenie w kompach
Witam! Transformator TS120 - jak nazwa wskazuje, może dostarczyc mocy 120W, co przy 70% sprawności wzmacniacza w klasie AB oznacza moc oddawaną 84W (2 kanały po 42W). Dla wzmacniacza o mocy 42W na 4 ohmach w "klasycznym" układzie trzeba napięcia ok 40V (+20V/-20V), co akurat wychodzi po wyprostowaniu napięć z Twojego trafora. Kostka TDA2052 dopuszcza...
Możesz spróbować sprężonym powietrzem u mnie to bardzo poprawiło oddawanie ciepła przez radiator.
Z tego co pamiętam nie trzeba zasilania przerabiać, tylko upgrade bios do najnowszego. Kiedyś widziałem numery tego radiatora, on rozno się minimalnie. Procesory Q mają większą powierzchnię oddawania ciepła przez radiator.
Grubość jest potrzebna po to, żeby ciepło rozpływało się po całej obudowie, i cała obudowa oddawała je do otoczenia, a nie tylko fragment w pobliżu diody. Jeszcze jest kwestia, czy jeśli dioda będzie przylutowana do miedzi, to można do niej stosować radiator aluminiowy, bo na styku miedź-aluminium łatwo o korozję - być może obudowa latarki powinna być...
TDP 80W (ponoć to znaczy, że może się w nim wydzielać do 120W, ale od chłodzenia wymaga się, żeby wystarczyło do 80W) Za Wikipedią: Rozumienie terminu jest różne w przypadku wiodących producentów procesorów. W rozumieniu firmy Intel TDP to moc, którą procesor pobiera (i oddaje w postaci ciepła) przy obciążeniu realnymi aplikacjami http://pl.wikipedia.org/wiki/Thermal_Des...
oddawać ciepła przez grzejnik współczynnik oddawać ciepła radiator odprowadzanie ciepła
rezystor cewka zapłonowa volvo silnika bezpiecznik wycieraczka tylny
suzuki burgman projekt przyczepki
Radio samochodowe odbiera tylko jedną stację - przyczyny i rozwiązania Radio odbiera tylko lokalne stacje - przyczyny i rozwiązania