Podłączam się do tematu - mam ten sam problem z podobną płytą. Może ktoś zerknąć, co i jak tam podłączyć? Przypuszczam, że rozwiązanie takie zastosowano w większości nowszych Lenovo typu desktop.
Bardzo prawdopodobne, że procesor posiada uszkodzoną diodę pomiaru temperatury. Częsta przypadłość procesorów na rdzeniu Brisbane. Warto byłoby sprawdzić zachowanie procesora na innej płycie głównej.
Czy mógłbyś te wyniki temperatur skonfrontować z wynikami z innego programu? Wg mnie wygląda to na błąd czujnika temperatury procesora - za wysoka temperatura wywołuje zejście na najniższą prędkość. Może w jakimś OCCT czy innym podobnym programie byś zrobił loga temperatur? Na krzywej by było widać jaki przebieg temperatury idzie z tego czujnika i ewentualne...
A jeżeli to pomoze oszukac ten czujnik temperatury procesora to chętnie posłucham dokladniejszych instrukcji jak to wykonac. Podane sposoby nie mają na celu oszukania czujnika bo tego nie da się zrobić tylko poprawienie oddawania ciepła od procesora.
czujnik temperatury procesora ześwirował i wskazuje 0C. Przy czym sam biosBIOS temperaturę widzi gdyż przy obciążeniu dawał sygnały że się przegrzewa A jaką temperaturę pokazuje w BIOS? W jakim celu wgrywasz nowszy BIOS? Sprawdzałeś też wersję BETA?
... i tu moje pytanie co można w tym programie zoptymalizować może deklaracje czujnikó próbowałem za pomoca czegos takiego ale mi nie wychodzi: 1wwrite adr adr: data tu numer seryjny czujnika Numer ID DS-a wystarczy umieścić w pamięci programu , tak jak zamierzałeś. 'jest 1wwrite Id(1) , 8 '... 'popraw na For x=0 to 7 y=Lookup(x,adr)...
Już nieaktualne :) Ten układ, który na pierwszy rzut oka był sprawny okazał się być winowajcą. Podmieniłem z innej martwej sztuki i wsio hula! Dzięki za zainteresowanie...
A co to za czujnik?? Zazwyczaj procesor ma w sobie czujnik. Ty chyba mówisz o czujniku który był z panelem/obudową z wyświetlaczem. Jeśli tak to moża kupić, pytaj w serwisach komputerowych, czasem im zostawały, jak były przy płytach a oni nie zakładali, zwłaszcza w dawniejszych czasach kiedy nie było czujników wbudowanych.
Raczej mało prawdopodobne byś miał taką temperaturę, wtedy twój procek raczej by tego nie przeżył. Poza tym, co to za program? Dotknij ręką radiatora na którym jest procesor i zobaczysz że temperatura raczej będzie w porządku, a jedynie przekłamania w programie, czy czujniku temperatury.
TMPIN0 to prawdopodobnie temperatura CPU.
ja mam normalnie około 70 na cpu i sie nie przejmuje procesor ma oznaczenie do jakiej temperatury może wytrrzymać u mnie jest np 120 *C max gpu to faktycznie karta grafiki
Kolego. Przede wszystkim podaj pełną konfigurację komputera, z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza. Kolejną sprawą jest fakt, że usmażyłeś sobie zapewne procesor. Wygrzewanie go bez chłodzenia zapewne uszkodziło czujnik temperatur w procesorze. To jednak gdybanie. Podaj pełną specyfikację.
Mój bios jest w ogóle do niczego. Nie znalazłem tam żadnych temperatur i co bardziej mnie denerwuje opcji podkręcenia procka. Poza tym nie sądzę, żeby to była wina programu-inne pokazują identycznie np SIW wchodzący w skład najnowszego hirens boota.
I tak z ciekawości, gdzie są czujniki określające temperaturę procesora - na płycie czy na chłodzeniu? W procesorze. Chłodzenie box'owe od i7 2600k jest wystarczające dla każdego CPU z podstawki s.1155.
Witam. Wydaje mi się, że oznaczenie ITE IT8712F dotyczy kontrolera KBC a nie czujnika temperatury..
W takim razie zakładając że faktycznie odpowiednio nałożyłeś pastę, chłodzenie do procesora dobrze przylega i wentylatory się kręcą a komputer wcześniej pracował normalnie to wygląda na to że uszkodził się czujnik temperatury procesora dlatego podaje nierealne i nieprawdziwe wartości.
Dioda procesora, to po prostu wew. czujnik temperatury procka (wbudowany w niego). Czujnik "zwykły" to czujnik który znajduje sie albo pod procesorem, albo jest na kabelku i umieszczasz go w żeberkach radiatora. U ciebie jest trochę duża rozbieżność miedzy diodą a czujnikiem zewnętrznym. Może czujnik jest źle umieszczony. Pozdrawiam Holcer
W procesorze jest kilka czujników. Ogólny czujnik temperatury bliżej powierzchni procesora + po jednym czujniku na każdy rdzeń. Przy obciążeniu, temperatura przy powierzchni jest zawsze niższa o kilka stopni i to jest normalne. Każdy program odczytuje temperaturę z innego czujnika dlatego widać różnice w odczytach. Natomiast niepokojącym objawem jest...
20 stopni to nierealna temperatura procesora, czujnik przeklamuje.
Wszystkie programy korzystają z czujnika pod socketem płyty głównej. Rózne odczyty temperatury wynikają z różnej kalibtacji programów, ale skoro masz 43 C to nie masz się czym przejmować. (Abity zawyżają temperaturę). Procesor niema czujnika temperatury z którego zczytuje się programem temperaturę tylko ma diodę termiczną która odcina zasilanie po pojawieniu...
Uznałbym to za błąd czujnika ale pewności nie mam...
Czujnik temperatury jest w rdzeniu procesora więc procesor musi osiągać taką temperaturę. Rozumiem, że kolega wie co robi i zna się na tym. Ja bym jeszcze raz sprawdził przyleganie 2 rdzeni (GPU+CPU) procesora do radiatora.
Na początek zdemontuj chłodzenie z procesora i mostka, wyczyść dokładnie starą pastę i prawidłowo nałóż nową i starannie załóż chłodzenie. Wtedy sprawdź organoleptycznie, palcem czy temperatury wskazywane przez czujniki pokrywają się ze stanem faktycznym.
64 st to temperatura z czujnika wbudowanego w CPU, 68 st. To temperatura z czujnika płyty głównej. Ogólnie dużo zależy od konkretnego modelu procesora, ale zazwyczaj odczyty bezpośrednio z CPU są dokładniejsze i to nimi bym się sugerował. Na przyszłość, użyj HWiNFO, jak dla mnie dużo bardziej uniwersalny program i ma całkiem sporo możliwości.
A sprawdzales: AIDA, SiSoft Sandra, Motherboard Monitor? Co do temp grafiki to watpie zebys odczytal bo raczej zadko mozna spotkac tam czujnik temp.
Wentylator może być uszkodzony. Między żeberkami radiatora procesora był umieszczony czujnik temperatury (zapewne masz wyświetlacz na obudowie) i tam należy go włożyć z powrotem.
Ponad 100 stopni na rdzeniu... Zdecydowanie za dużo. Nie zapominajmy, że 4000+ również jest na rdzeniu Brisbane, jednak krzywa wzrostu temperatury rdzenia nie wskazuje na uszkodzenie czujnika temperatury w procesorze (chociaż ten spadek ze 100-tu stopni do 70-ciu w ciągu sekundy...). Rozumiem, że ten test był przeprowadzany z zamontowanym oryginalnym...
hej Czy w PIV 1,7 czujnik temp jest montowany w procku? szukałem czegoś co mierzy w okolicach gnazda procka i jakoś nic nie mogę znaleźć a bios temp odczytuje.....
wygooglowałem taki tekst: "Nie istnieje standardowy układ rejestrów czujników, tak więc oznaczenie "Aux" może odnosić się do temperatury procesora lub płyty głównej, albo niepołączonego przewodu czujnika chipu i wówczas może być wartością fikcyjną." W moim przypadku temperatura tego czujnika czasami skacze od 20 -50, a czasami się trzyma w granicach...
Mam laptopa Samsung Rf 710 I niestety nie mogę znaleźć czujnika temperatury procesora. W internecie też nic nie pisze na ten temat. Pomóżcie?
Jeśli komputer zaczyna się zacinać, to znaczy że czujnik wykrył zbyt wysoką temperaturę, i procesor zbił taktowania celem uniknięcia uszkodzenia. Albo skopałeś montaż, albo uszkodzony jest czujnik. Jest jeszcze jedna opcja - mogę bredzić. Jeśli dopiero co zmieniłeś pastę, to podejrzewam to pierwsze.
Czy czujnik temperatury procesora jest na swoim miejscu?!
Temperatura jest ok program pokazał prawidłową temperaturę a wiec to zapewne karta graficzna dała taki wysoki wynik temperatury.Nie wiem jak bios pokazał że procesor ma 90 stopni,czujnik temperatury procesora znajduje między podstawką procesora a procesorem.
Czujnik temperatury procesora jest elementem nienaprawialnym. Do wymiany CPU.
Witam, Uszkodzony może być czujnik temperatury - zależnie od wersji płyty/procesora (może on być wbudowany w procesor, bądź znajduje się pod nim). :idea:- Zacząłbym od wymiany procesora i pamięci (na wszelki wypadek). :cry:
Intex to mi się kojarzy raczej z basenami :-) Prewencyjnie zmień go na markowy Co do temperatury - komputer się zawiesza gorący radiator na cpu? kontrola jego zamocowania - lub bład czujników.
CPUTIN - CPU Temperature Index - Czujnik temperatury procesora na płycie głównej...
Teraz nie mam jak aczkolwiek mam chyba odlaczony czujnik temperatury procesora nie mniej jednak watpie zeby to mialo jaki kolwiek zwiazek z problemem potem przejrze jeszcze raz wszystko dokladnie
Zainstalowałem conky, konfiguracja bardzo logiczna. Jeszcze muszę poszukać na temat czujników temperatury (procesor i dyski).
czujniki temperatury to prawie zawsze termistory 10Kom (bardzo bardzo zadko dioda) jezeli chodzi o procesory AMD to czujniki poasidaja tylko XP ale nie zawsze sa wykorzystane przez plyty. zazwyczaj pod procesorem w gnieździe jest czujnik temperatury.
Sorry, troszkę źle nazwałem temat ;). Postaram się poprawić. Wracając co tematu ;) to wyszukałem gdzieś na internecie, że tą metodą, którą chce odmierzać czas osiągnięto dość dobre rezultaty, ale gubiono 1-2 sekundy na 15h. Z tą tylko różnicą, że podłączony został zewnętrzny oscylator kwarcowy 8MHz. No zaraz zaraz. Czyli to dla Ciebie taka mała różnica,...
Komunikat świadczy o uszkodzonym czujniku temperatury procesora. Na podstawie odczytu temperatury przez ten czujnik uruchamiany jest wentylator i regulowana jest jego prędkość. Wynika z tego, że dlatego nagrzewa się tak bardzo, ponieważ prędkość obrotowa nie jest dostosowana do aktualnej temperatury procesora.
BIOS na płycie głównej masz aktualny/najnowszy? Czasem aktualizacja pomaga poprawić odczyt z czujników temperatury.
Protokół modbus definiuje jedyne sposób komunikacji po RS-485/RS-232/Ethernet więc każdy procek sobie z tym poradzi potrzebuje jedynie warstwy fizycznej i kawałka programu.
Witam Nie jestem pewien ale w tej karcie chyba nie da się sprawdzić temperatury. ściągnij program everest i tam w zakładce komputer/czujnik będziesz miał temperatury. Jeśli nie będzie temperatury procesora graficznego to znaczy że nie da się sprawdzić. Pozdrawiam
Gdzie mogę znaleźć taki czujnik i czy jestem w stanie w warunkach domowych go wymienić ? Czujnik temperatury procesora znajduje się w samym procesorze. Resztę dopowiedz sobie sam.
Czujnik temperatury procesora masz chyba w procesorze samym w jego strukturze? CPU Diode? Chyba,że się mylę.
Sprawdź temperaturę po obciążeniu procesora. Np. 2 filmy HD na raz lub pograj w jakąś wymagającą gierkę. Jeżeli nic się nie zmieni to masz na 99% uszkodzony czujnik.
czyli radiator jest dobrze założony i pasta przewodzi ciepło a może być uszkodzony czujnik temperatury procesora i może źle wskazywać
Taka sytuacja moze wystepowac, gdy czujnik temperatury procesora odczytuje nizszy stan niz bios ma przydzielone do rozruchu wentylatorka. Sprawdz czy wentylator zaczyna sie krecic, gdy komputer jest pod obciazeniem.
Zasilacz Modecom 620W Pewnie Feel, tak? DO WYMIANY! Albo chociaż podmiany na chwilę na inny, markowy. emożliwe że procek miał taką temperaturę, dotykałem ręką radiatora, był dosyć chłodny... Albo masz źle założone chłodzenie procesora, albo czujnik temperatury leci w ... :]
Jeżeli 'namacalnie' procesor jest ciepły, to oznacza że czujnik walnięty.
Pasta jak pasta, tak równa warstwa, obudowa IBOX Colorado 814 dostępny tylko za procesorem wentylator który wyrzuca nagrzane powietrze na zewnątrz (miałem też obok chłodzenia ale go odstawiłem bo psuł czujnik temperatury procesora (przyciskał bardziej procesor)). cyrkulacji nie mogę stwierdzić bo nie wiem jak.
Silnik krokowy tak, sterowany albo dedykowanym sterownikiem, albo samodzielnie wykonanym, bo z samego procesora sie nie da. Czujnik temperatury byle jaki, np termistor oraz oczywiście program. Tylko jedna rzecz - mikrowyłącznik na końcu lub początku zwijania rolety, po to by system WIEDZIAŁ gdzie w danym momencie znajduje się koniec lub początek zwijania....
Poczytaj o tym zasilaczu na forum (zmień zasilacz), zmień pastę na porządną, chociażby arctic cooling mx-2, zamontuj prawidłowo chłodzenie. Może być również uszkodzony czujnik temperatury procesora.
Te 130° mi się nie podobają, albo koledze chodzi o stopnie Fahrenheita, albo coś jest nie tak z czujnikiem temperatury. Aż dziwne jest że ten procesor tyle wytrzymał. Pozdrawiam :D
Cały kurz wyczyszczony z wentylatora i radiatora? Skoro temperatura dalej rośnie to albo układ chłodzenia nie przenosi ciepła z procesora do radiatora, albo czujnik temperatury w procesorze uszkodzony Nie pamiętam jak jest w tym modelu układ chłodzenia ale dobrze jest go złożyć na tyle aby uruchomić i zobaczyć czy leci ciepło z części dotykającej cpu...
Żeby go wymienić to pytanie gdzie jest czujnik temperatury procesora ? http://obrazki.elektroda.pl/6999113200_1...
Witam !! Któregoś dnia przy czyszczeniu komputera niechcący uszkodziłem (wyrwałem) czujnik temperatury procesora.. 1. Czy jest możliwość zamontowania go samemu z powrotem ? 2. Czy urwanie tego kabelka może skutkować przyśpieszeniem wentylatora na procku ?? Pozdrawiam i liczę na pomoc :)
U6 to układ obsługujący czujnik VGA, procesor wysyła informację o temperaturze bezpośrednio do mostka PCH. Robiłeś BIOS?
To padnięty jest czujnik temperatury. Niektóre procesory tak mają . Pozostaje ocena czy faktycznie parzy gdy pokazuje 80 czy 90 stopni. Czujnik temperatury ukryty jest w podstawce procesora czyli pod procesorem. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że czujnik jest w procesorze a tu się mylisz :)
Jeżeli płyta ma czujnik temperatury procesora to w biosie powinna być funkcja ostrzegająca i/lub wyłączająca komputer przy nadanej temperaturze. nie ma takiej opcji, jest tylko wylaczenie awaryjne przy danej temperaturze, nie ma ostrzezenia dzwiekowego....
Sprawdziłem też palcem temperatury radiatora i o ile radiatory na sekcji zasilania i mostkach są faktycznie mocno ciepłe (ok 60 stopni) to NOCTUA jest chłodna,bardzo chłodna nawet na samum dole... Uszkodzony czujnik temperatury procesora.
Obstawiałbym wadę czujnika ponieważ gdyby temperatura rzeczywiście tyle wyniosła procesor by wariował wyłączył się. Jeżeli masz dobry styk radiatora z prockem to ta temperatura byłaby mocno odczuwalna. Z ostatecznymi wnioskami poczekajmy na bardziej doświadczonych kolegów.
Melduję wykonanie zadania! Procesor wymieniony, dostałem 4200+ za cenę 40zł, wymieniłem zgodnie ze sztuką, nowa pasta ponownie i... stres i tortura orthosem nie potrafią przekroczyć temperatury 53* :) Diagnoza: Czujnik temperatury procesora AMD na jądrze Brisbane Rozwiązany!
Witam, Mam płytę główną Aopen KT33 na via Apollo133. Na czujnik temperatury procesora producent przewidział zewnętrzne gniazdo 3 pinowe. Teraz czy ktoś nie wie jaki to ma być czujnik temperatury? W dokumentacji płyty głównej nic nie pisze na temat tego czujnika. Chciałbym mieć monitoring temperatury procka. Gniazdo na płycie jest tylko czujnika brak....
kolega powiedział mi że możliwe że w zasilaczu jest złącze do tego gniazda aby płyta główna za pośrednictwem czujnika temperatury procesora sterowała prędkością wiatraka w zasilaczu...ale nie jesteśmy z kolegą pewni czy to jest odpowiedź na to.
Programy zawszę mogą się mylić co do określania od czego jest dany czujnik. Możesz sprawdzić temperatury programem HWMonitor.
Sprawdź czujnik temperatury procesora,który powoduje uruchomienie wentylatora.Ewidentnie przegrzany procek.Dziwię się że jeszcze chodzi. Spróbuj wentylator wpiąć aby cały czas chodził,graj i mierz temperaturę.pozdrawiam.jomek PS.Jeżeli masz sprzęt na gwarancji to nie grzeb, tylko im zasugeruj.
Nie wiem czy dobrze rozumuję ale pojawiający się alarm wygląda na alarm termiczny przegrzewania się procesora. Zaznaczam że chłodzenie jest poprawnie zamontowane i procesor się nie przegrzewa. Czy wyżej wymieniony objaw może być związany z niewłaściwym działaniem czujnika temperatury procesora ?? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź gdzie znajduje się...
Nie wiem jak zrobić do tego sterowanie Jeśli masz trochę pojęcia o Arduino czy ogólnie o mikrokontrolerach to powinieneś dać radę sam sobie to poskładać. Czujnik temperatury + procesor + może jakiś wyświetlacz + przekaźniki sterujące siłownikiem. W programie warto zawrzeć jakąś histerezę, żeby w okolicy temperatury ustawionej nie wachlować oknem tam...
To wygląda na problem z czujnikiem.
Odczyty są bardzo dziwne, ale temperatury FXów to chyba nic poprawnie nie czytało. Płyta pokazuje na swoim czujniku temperatury w okolicach 80 stopni. Odczyt z procesora jest ciekawy, bo zwykle jest około 20 stopni mniej, niż podaje płyta, ale występują skoki do 140, 190 czy 255 stopni, co świadczy o błędach w odczycie/interpretacji, albo o uszkodzeniu...
Czym mierzysz te temperatury? Ja też mam u siebie temperatury dla procesora jako całości i każdych rdzeni oddzielnie i tymi drugimi temperaturami bym się raczej sugerował. Czasami czujnik temperatury procesora jest wbudowany w płytę i umieszczony pod gniazdem procesora a od rdzeni bezpośrednio w nim. Zobacz czy radiator dobrze dolega do procesora. Zobacz...
Miałem podobna sytuacje w komputerze DELL. Przyczyna były napęczniałe kondensatory płyty głównej. Po wymianie (ok. 15 sztuk) sytuacja wróciła do normy. W twoim wypadku sprawdziłbym bieżące odczyty czujnika temperatury procesora. Możliwe, że błędne wskazania zmuszają wentylator do pracy, komputer myśli że sie przegrzewa.
te płyty miały wadę fabryczna z czujnikiem temperatury procesora... są takie specjalne podkładki plastikowe, które należy podłożyć pod procesor. Też miałem z tym problem i podkładki załatwiły sprawę :] pozdrawiam http://obrazki.elektroda.net/59_12765868...
Nie przegrzewa się. Możesz wykonać jeszcze test programem OCCT - Power Supply i wtedy sprawdzić temperatury. Choć czujniki temperatury w CPU działają nieprawidłowo. Nie wiem czy to taka przypadłość tych procesorów, czy coś innego.
A czy podkręcałeś procesor, grafikę albo ram ?? Poza tym masz chyba uszkodzony czujnik temperatury procesora (chyba że trzymasz kompa na balkonie. 3st C na CPU) Napięcia na zasilaczu wydają się być w porządku. Nie ma to nic wspólnego z twoim problemem ale bateria systemowa już do wymiany. \edit włącz smart fan (enabled)
Zrób screena configure (zakładka temperatures) z speedfan (pisze tam która temperatura jest od którego czujnika).
Analizując twój przypadek dochodzę do wniosku że masz z usterkę hardwareu. Być może uszkodzony jest czujnik temperatury grafiki lub procesora i stąd wariacje wentylatora i taktowania procka. Co do prędkości wentyli w biosie to może być kwestia ochrony GPU aby się nie przegrzał do momentu aż system załaduje sterowniki i właczy zarządzanie energią.
TMPIN - thermal monitoring pin (0/1/2), czyli pin do monitoringu temperatury. Najprawdopodobniej TMPIN0 mierzy temperaturę procesora graficznego, ale może też mierzyć temperaturę mostka północnego, części płyty pod CPU etc.
wydmuch powietrza zimny A ma byc ciepły, taki objaw to rozszczelniony heatpipe Czujnik wprowadza w błąd i chciałbym wiedzieć gdzie on jest. Zależy jaki bo jeden jest na płycie głównej, a pozostałe w zależności od ilości rdzeni w rdzeniu procesora
Zimne powietrze jest wdmuchiwane do obudowy Wskaż gdzie? Ja tam widzę tylko wydmuch z tyłu obudowy. Potrzebny jest nawiew z przodu. Zmień sposób wklejania obrazów na zgodny z regulaminem forum. HWMonitor nie wykrywa czujnika temperatury procesora. Spróbuj programem SIW - zakładka Sensors.
Witam. Przepraszam, że tak długo musieliście czekać na odpowiedź, ale nie mogłem wcześniej, bo musiałem wyjechać na kilka dni. Co do laptopa. Po powrocie znów go rozebrałem na części pierwsze, wyczyściłem, i złożyłem. Między czasie wymieniłem też termopady oraz pastę termoprzewodzącą na taką, na bazie miedzi. Po tej operacji laptop bez problemu włącza...
Mi też coś ten serwis śmierdzi, pierwszy raz spotykam się z takimi rozwiązaniami i pierwszy raz słyszę aby czujnik temperatury w procesorze zawiódł.
Nie otrzymałem takiej informacji. Powiedziano mi że to może być czujnik temperatury walnięty.
Zważ że OCCT z czytuje temperaturę z czujnika w tym wypadku na płycie wiec dla niego temperatura była ok. Czy ten procesor ma wbudowane zabezpieczenie które obniża taktowanie?
Witam ja bym widział inną przyczynę niż opisywali to moi poprzednicy. Znajomy identyczny jak Ty procesor i tam temperatura w stresie sięga max 45 stopni, w spoczynku 27-28. Możliwe, że albo czujnik temperatury procesora przekłamuje albo program nie właściwie odczytuje temperatury z płyty głównej. Dla świętego spokoju możesz jednak zdjąć radiator, przeczyścić...
Postanowiłem jeszcze podrążyć ten temat :D Chodzi mi konkretnie o ten sygnał "karetki pogotowia", o którym wspomniał jeden z uczestników postu - otóż sprawdziłem na tej płycie najprawdopodobniej przegrzany procesor Sempron 2400+: przy próbie włączenia nie ruszył nawet wiatrak procesora, a głośniczek od razu zaczął wydawać dwutonowy sygnał. Zastanawia...
Athlon na jądrze Brisbane, prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury, te procesory już tak mają.
Witam Czy posiada ktoś wsad do procesora do kitu AVT5333 (miernik panelowy)? Posiadam jedynie wsad ale w starej wersji z błędem (pomiar do 25.5V i 0,5A) oraz bez obsługi czujnika temperatury. Pozdrawiam Paweł
Nie napisałeś jaki masz model płyty głównej. Czujnik temperatury procesora jest umieszczony pod procesorem na płycie. Możesz sprawdzić miernikiem jaka jest rzeczywista wartość temperatury radiatora. A co do karty graficznej to raczej nie masz się o co martwić - przy pasywnym chłodzeniu ta karta pracuje mniej więcej w takich temperaturach. Mój GF7600GS...
Mam kilka DS18B20 podłączonych do Raspberry Pi3, które monitorują temperaturę w różnych miejscach. RPi3 pracuje jako centralka inteligentnego domu do której jest podłączonych wiele innych czujników. W trakcie ostatniej burzy w tym samym momencie (analiza logów) przestały działać wszystkie DS18B20 oraz dodatkowo wewnętrzny czujnik temperatury procesora...
na podanej stronie nie znalazłem żadnych informacji na temat czujnika temperatury. W internecie szukałem na temat laptopa nec p550 lecz nadal nic nie znalazłem. Czy procesor z seri m posiada czujnik temperatury ? Pod procesorem na płycie głównej nie zauwarzylem żadnego termistora...
Możliwe że masz uszkodzony czujnik temperatury w procesorze. Wymiana procesora na taki bez wad powinna przynieść pozytywny rezultat.
1. pod jakie wejścia mam podłączyć kable: ground, +5v, -D, +D. wiem ze są to kable od portów USB z obudowy, ale na płycie niewiem który kabelek pod który bolec mam podłączyć. 2. W jakie miejsce mam podłączyć te czujniki temperatury procesora? Przyczepić do radiatora? w jaki sposób. 3. kabel POWER SW nie wiem w którym miejscu mam podłączyć. Z góry dziękuję
Sprawdź jeszcze programem CoreTemp, jeśli też ci tak pokaże to masz chyba uszkodzony czujnik.
W trakcie pisania wiadomości się zawiesił, temp w tym momencie była koło 68 stopni, od razu zrobiłem reset i wszedłem w bios, tam pokazywało tylko 40 stopni... HWInfo przecież też podobnie pokazuje, chyba nie muszę mówić że czujniki w strukturze procesora mogą wskazywać wyższe temperatury niż czujnik na płycie głównej. Tracę powoli nadzieje na rozwiązanie...
Czytaj ze zrozumieniem... stanie spoczynku wynosi od 85-90 stopni, a podczas grania około 118 stopni, mimo że procek jest obciążony w maksymalnie 40-50 procentach, jedynie podczas renderowania daje z siebie 100%, a podczas tak wysokiego obciążenia procesora komputer nie wyłącza się przez 3 lub więcej godzin. Według mnie wartość ta jest nieprawidłowa,...
Te złącza CPU, VGA, SYS służą do połączenia czujników temperatury mierzących temperaturę procesora, karty graficznej i prawdopodobnie wewnątrz obudowy (SYS). Natomiast złącze HDD± powinno podłączyć się prawdopodobnie do płyty głównej w miejsce gdzie podłącza się diodę LED wskazującą pracę dysku. Należy zachować prawidłową biegunowość (±) podczas...
ustawienie temperatury procesora sprawdzanie temperatury procesora wyświetlacz temperatury procesora
zamiana pojemność kondensator czarny nalot miedzi esp8266 integra
zasilacze tagan żelazko philips perfectcare
Identyfikacja modelu na07a39dvw0702 - Isudar? Zaparowanie tłoka w DeLonghi ESAM 5500: przyczyny i rozwiązania