100st masz na czujniiku temp, w chłodnicy masz ok 90 st.
Wiatrak chłodnicy jest sterowany elektrycznie, włącza się gdy temperatura silnika przekroczy ok 90 stopni, może być przepalony bezpiecznik, przekaźnik, czujnik temperatury itd...
Wentylator chłodnicy w moim Peugeot 206 2.0 HDI nie włącza się. Czy to może być uszkodzony czujnik temperatury, przekaźnik, silnik wentylatora, okablowanie, czy moduł sterujący?
W partnerze sterownik ale w 307 nie , szukaj w chłodnicy powinien być dwustopniowy, jeżeli nie ma to czujnik na bloku.P
Cześć! Czy ktoś wie gdzie w 306 znajduje się czujnik wentylatora chłodnicy. silnik 1,8 na wtrysku. Proszę o radę. Pilnie!!!
Ja bym sprawdził czy pompa wody ma wydajność. dwa - co załącza wentylator ? Czujnik na chłodnicy czy sterownik silnika. Jak nagrzewa się chłodnica w stosunku do silnika ? Czy chłodnica ma dobrą drożność ?
Ja mam informację że przy 97°C ale ten jeden stopień w tą czy w tamtą to bez różnicy
A sprawdził instalacje? Może gdzieś przewód przerwany i komputer nie będzie miał dalej informacji nawet po wymianie czujnika. Na chłodnicy masz czujnik?
Sprawdz czujniki temperatury.
Odłącz wtyczkę od czujnika temperatury na chłodnicy i połącz mostkiem na krótką chwilę. Jeśli wentylator się uruchamia to jest uszkodzony czujnik.
Witam.Moim skromnym zdaniem bruździ tylko czujnik temperatury przed katalizatorem.Kalkulator na wszelki wypadek schładza silnik(na wypadek gdyby czujnik temperatury silnika kłamał)
Jak wypniesz czujnik wywala błąd?
Zewrzyj styki w złączu czujnika na chłodnicy. Wentylator powinien wystartować.
Czesc mam ten sam problem nie moge znależć czujnika mój model to 5wjy Przy chłodnicy nie ma Jakies sugestie ?Przy spieciu na krótko wentylator chodzi wiec to chyba czujnik Dzieki
Pewnie że wiem, ale po co mam ci pomóc? Pomogłem w jednym, to nie kliknąłęs "pomógł".
Wszystko zintegrowane w ECU. W ECU, w paramatrach wtrysku masz kilka stron (nie pamietam dokladnie jakie) i na ktorejs z nich sa dane o sterowaniu wentylatorem. Czujnik temperatury jest tylko jeden, zielony, do wszystkiego, jako, ze wszystko zintegrowane.
Witam. W tym modelu wentylator chłodnicy sterowany jest przez kalkulator wtrysku a w starszych auta przez czujnik temperatury. Dlatego jego praca jest prawidłowa. Pozdrawiam.
Chłopie, piszą Ci koledzy, że to klima załącza wentylator to co Ty chcesz tam w tych przekaźnikach szukać? Zajmij się tym dlaczego czujnik klimy pokazuje 20 barów na niepracującym silniku silniku.
Witam, mam problem - na wyłączonej klimatyzacji nie załącza się wentylator chłodnicy, komputerem idzie zasterować obydwa biegi wentylatora, sam się nie załącza nawet po odpięciu wtyczki z czujnika.
Na chłodnicy jest czujnik do wentylatorów.
Witam mam problem dość spory. W moim peugeocie szukam czujnika wentylatora chłodnicy i go nie mogę znaleźć chodzi mi o ten co załącza wentylator. przy chłodnicy nie ma ani nic... Nie mam pojęcia. Silnik w moim 206 mam 1.1 benzyna bez klimy proszę poradźcie coś.
Po uruchomieniu na zimnym silniku wentylator chłodnicy pracuje na pierwszym biegu. Odlacz wtyk brazowego czujnika temperatury. Wentylatory chlodnicy powinny sie wlaczyc na drugim (szybkim) biegu.
Witam. Wentylator załączany jest przez czujnik umieszczony w chłodnicy (przeważnie). Latwo sprawdzić czy jest sprawny, a mianowicie : wyjmij przewody z tego czujnika i je zewrzyj - wentylator powinien działać. Jeżeli działa to czujnik do wymiany. Pozdrawiam
to nie wyłącza czy załącza. Czujnik temperatury sprawdzony?
Witam jak sprawdzić czy czujnik temperatury odpowiedzialny za włączanie się wentylatora chłodnicy działa poprawnie ??
A gdzie ten czujnik temperatury w sumie jest? Czyli trzeba zakupić nowy czujnik tak?
Jeżeli jest to 2002 rok i nie ma na górze w chłodnicy niebieskiego czujnika bimetalicznego to sterowany on jest z czujnika temperatury silnika przez sterownik .
Witam, W zalaczeniu schemat wentylatorow. Przyda sie przy poszukiwaniu awarii. Czujnik temperatury ma kolor brazowy. Niebieski jest od wskaznika na tablicy. Pozdrawiam, Georges
Generalnie czujniki temperatury do włączania wentylatora wmontowane są w chłodnicę. Obejrzyj ją dokładnie, jak znajdziesz już ten czujnik i upewnisz, się, że jego wiązka przewodów łączy się z wiązką przewodów od wentylatora to po prostu zewrzyj te 2 przewody od czujnika - wentylator musi zadziałać nawet bez kluczyka w stacyjce.
nie pamiętam jakie dokładnie jest sterowanie tego wentylatora ale wartało by sprawdzić czujnik temperatury
Witam, mój problem jest następujący po zapaleniu silnika kontrolka temperatury nie gaśnie a po chwili załącza się wentylator chłodnicy. Gdy zgaszę silnik wentylator nadal działa i nie chce się wyłączyć. Dodam jeszcze że czujnik temperatury wymieniłem na nowy i nadal nic.
W/g opisu nie działa grzałka w sondach przed i za katalizatorem ale to nie musi być uszkodzenie czujników ale np bezpiecznik . Silnik zapewne vti lub thp? Temperatura spada ponieważ jak sterownik silnika wykryje usterkę to profilaktycznie uruchamia wentylatory chłodnicy
jak Kolega wyżej napisał,poszukaj w chłodnicy czujnika temperatury który jest odpowiedzialny za zwarcie tych pinów ,a w skutkach to prowadzi do załanczania wentylatora. W niektórych 206 taki czujnik był koło górnego węża w chłodnicy.
Czyli czujnik źle podaje temperature.
Sprawdz najpierw czy sprawny jest sam wentylator moze spalil sie silnik auto nie mlode mozliwe jest wszystko. Podlacz go pod akumulator jesli dziala to spalil sie albo przekaznik albo czujnik go wlaczajacy. Pozdrawiam.
A co powinno być i gdzie zlokalizuje ten czujnik?
Witam Mam takie pytanie Gdzie w Peugeot Boxer z 2005 silnik chyba 2.0 Hdi - znajduje się czujnik płynu chłodzącego ?. Problem polega na tym ze silnik wentylatora chodnicy ciągle pracuje po załączeniu stacyjki ... Przekaźnik wentylatora znajdujący się w puszcze nad chłodnicą jest sprawny więc stawiam na ten czujnik wkręcany w blok silnika (w chłodnicy...
https://obrazki.elektroda.pl/3549864900_... nagroda miesiąca. Sprawdz diagnostycznie parametry czujnika temp. silnika i błędy.
Jak odpinałeś to co na zdjęciu, to gratuluję, włącznik wentylatora chłodnicy. Czujniki są w głowicy, w obudowie termostatu
W obudowie wentylatora powinny być jeszcze jakieś przekaźniki. Pod lewą lampą jest moduł wentylatorów. On potrafi spłatać figla.
Wg.mnie są dwa czujniki zielony (powinien być z tyłu silnika) - do komp. niebieski na chłodnicy - steruje wentylatorem
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził dwie rzeczy: 1. kostke od wiazki ele. od wentylatora (najlepiej ja wyjmij i sprawdz jej stan, wyczyszczenie jej napewno nie zaszkodzi) 2. czujnik temp. chłodnicy.
Sprawdź czujnik temperatury. Czy widoczne są wskazania dla BSI.
no przepraszam zapomnialem dodać że wentylator pracuje z 15-20 sek po wyłączeniu zapłonu... czujnik temp pokazywał wówczas ok 23 - 28 stopni celciusza więc czujnik chyba ok??
Wiązka/czujnik ciśnienia klimy na chłodnicy
Przy komputerze szukaj wtyczki 2-pinowej zielonej. Linia K i L do diagnostyki. PP2000 ma taki adapter i połączy się z tym komputerem. Czujniki temperatury są pod cewką. Jeden przy termostacie, drugi w głowicy. Za włączanie wentylatora odpowiada czujnik który jest w chłodnicy.
Zobacz czy przy tej temperaturze włącza się wentylator na chłodnicy,steruje nim czujnik umieszczony na chłodnicy ,jego zwarcie na "krótko" powinno uruchomić wentylator (przy pracującym silniku) .
Przeanalizuj na schemacie działanie urządzenia oznaczone nr.19 , 20 i 22. 20 , to podwójny termowłącznik /czujnik/.
wogole uruchamia sie wentylator?proponuje sprawdzic: na zapalonym silniku po zdjeciu kostki z zielonego czujnika płynu chlodzacego uruchamia sie wentylator?
Wiele wskazuje na błędny odczyt z czujnika ciśnienia klimatyzacji. Masz możliwość sprawdź w pp2000.
albo poprostu czujnik zwiera.:) pozdr..:)
Myślę ,że leży czujnik temp cieczy.
a czujnik temp. w chłodnicy dobry ?
Sprawdziłem kable od bsm aż do wentylatora i cały kabel "w razie w" od czujnika temperatury są całe i "zdrowe" co jeszcze mogłoby być przyczyną palenia tego bezpiecznika?
Tam jest tylko jeden przekaźnik zintegrowany z rezystorem i czujnikiem termicznym. Znajduje się on po prawej stronie stojąc przodem do auta. Próbowałem dostać się do niego poprzez zdemontowanie górnej osłony chłodnicy. Niestety nie udało mi się dojść do śruby mocującej emblemat Peugeot, który jest przykręcony śrubą ze zderzakiem i osłoną chłodnicy....
Czujnik o którym mowa jest dwu-pinowy, gdzie może znajdować się ten drugi? Zazwyczaj są 2 obok siebie. Jeden w obudowie termostatu, a drugi w głowicy silnika. Nie wiem jak w 2.0, ale w 1.4 były czujniki na chłodnicy które odpalały wentylator.
Wymieniłem świece żarowe i zniknął błąd P1351 związany z obwodem podgrzewania świec. Nie powrócił również błąd P0422. Niestety po wyprostowaniu rury nadal błąd P0299 czyli, małe ciśnienie turbo przy 2000-3100 obr/min. Powyżej tej prędkości ciśnienie turbo jest ok. Pozostają błędy P2033 oraz P0483 Proszę o wszelkie sugestie. Wszystkie potrzebne sugestie...
Witam- peugeot 508 1.6 16v - chodzi wentylator chlodnicy po zgaszeniu silnika okolo 5 minut. Silnik zimny czy goracy bez znaczenia ,klima na zero . Pytanie czy to przekaznik czy czujnik w chlodnicy . Moze ktos mnie naprowadzi -dzieki
Witam Serdecznie! Auto jak w temacie Peugeot Expert 1999r 1.9 d. W tym aucie co steruje praca wentylatora chłodnicy; bo w niej nie mam żadnego termowłącznika. Czy steruje samo Ecu na podstawie czujnika przy krućcu głowicy? Wentylator nie włącza się, dopiero po zwarciu przekaźnika rusza. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Witam. Mam problem odnośnie wentylatora chłodnicy. Wentylator ten działa non stop nawet po wyłączeniu silnika i wyciągnięcia kluczyka. Doszło do tego, że wyładował mi się akumulator podczas gdy wróciłem do samochodu po pracy na parking. Jak na razie wyłączam kleme z akumulatora aby sytuacja się nie powtórzyła. Czy może być to związane z jakimś czujnikiem...
W garnku z gotującą wodą czujnik nie spełnił swojego zadania. Sprawdzanie miernikiem. Czyli czujnik jest uszkodzony, tak ?
witam.sprawdż czy przekażniki są dobre to będą zwykłe na 4 lub 5 wsówek one też potrafią robić zwarcie ,powinien też być bezpiecznik.ja bym zaczoł od tego.poza tym przy termostacie z reguły jest czujnik temperatury ,który pokazuje ci jaka jest temperatura [widzisz ją na wskażniku],a czujnik wentylatora w większości znajduje się w chłodnicy
Tak tylko widzisz ja laikiem jestem. Ale z tego co wiem tam jest rezystor przy chłodnicy, jakaś kostka od zasilania wiatraka i jeszcze jedna jakaś zielona kostka. To widać po ściągnięciu przedniej osłony. To teraz jakbyś mógł to opisz mi po kolei czynności co w jaki sposób sprawdzać. Dodano po 3 Sprawdź czujnik temperatury. Zasilania sprawdź co jest...
Masz jakiś czujnik w chłodnicy, czy tylko przy termostacie? W Peugeotach zawsze robili że jak odłączy się wtyczkę od czujnika uruchamiało wentylatory.
A dlaczego nie niebieski? Z drugiego obrazka wynika, że to on jest od wentylatora chłodnicy. Czy czujnik wentylatora wskazujący 2700 ohm powinien mieć przejście; po osiągnięciu właściwej temperatury (np.92C) ? Nie. Odczytane i podane wartości wskazują, że to termistory. https://www.google.com/search?client=fir... Termowłącznik (bimetal),...
Moim zdaniem wentylator sprawny. Kalkulator silnika steruje wentylatorem. Gdy nie widzi czujnika temperatury to załącza wentylator. Z PP2000 możesz wysterować wentylator.
Witam. Problem z klimatyzacją w Peugeot 1007 1.6 HDi 2008 r. Mianowicie nie włącza się. Wymieniony czujnik, wymienione sprzęgło wraz z cewką, podmieniony BSM i dalej nic. Brak błędów. Czynnik jest i jest go odpowiednia ilość. Wentylator chłodnicy działa poprawnie. Gdzie szukać jeszcze usterki?
Nic nie wyjdzie. Tym bardziej, że masz czujnik temperatury w chłodnicy, który właśnie załącza wentylatory. Dopóki temperatura nie spadnie będą one pracować.
przez co nie daje rady schłodzić silnika do optymalnej temperatury. I chłodnica ci się "gotuje"? Jaka jest w/g ciebie "optymalna temperatura"? Korek sprawny (zaworki szczelne)? Termostat otwiera duży obieg? W następnej kolejności do sprawdzenia czujnik temperatury wody w chłodnicy.
Dwu-pinowy daje sygnał na komp. ,a jedno-pinowy na zegary. Chyba że ten ostatni tam jest inny tj. dwu-pinowy? Proszę wybaczyć że akurat twoim wpisem się posiłkuję. Obydwa są dwupinowe. Zielony podaje sygnał na komp. Niebieski na "deche". To czy od niebieskiego odchodzą dwa przewody czy jeden, jest uzależnione od konstrukcji samej "dechy". Od tego czy...
Wiec ja sprawdzilbym chlodnice, np u mnie w lawecie po wymianie starej oryginalnej chlodnicy na nowy zamiennik wlasnie na postoju auto bardzo szybko sie przegrzewa. Temp startu wentylatorow lexia nie zmierzysz, aso bedzie rozkladalo rece. Co wiecej jesli masz temp plynu 97 to wcale nie znaczy ze olej jest goretszy. Jesli chcialbys jakos przeprogramowac...
Wymieniony czujnik i nadal to samo łapie wysoką temperaturę a wentylator się nie załącza
Podobny problem miałem w 309. Wentylator jest dwubiegowy. Był zaśniedziony wtyk przewodu niskiego biegu wentylatora na kostce przy włączniku wentylatora na chłodnicy.
Witam problem jaki mnie nawiedził to nie sprawne wentylatory chłodnicy. Sytuacja wygląda następująco auto rozgrzewa się do 100 nawet i do 110 stopni wentylatory nie startują. Został wymieniony brązowy czujnik brak poprawy. Po odpięciu wtyczki z czujnika wszystko po chwili zaczyna pracować. Po odpięciu bitrnou cisza nic się nie dzieje. Postanowiłem wykręcić...
Przekaźnik wentylatora nowy czy używany? Co do czujnika, pozostaje przedzwonić jego wiązkę, samą kostkę otwierałeś, piny w dobrym stanie?
Ale na zimnym silniku pracuje i chroni przed czym silnik A skąd komputer wie że silnik jest zimny, wystarczy jakiś błąd w układzie chłodzenia i dla bezpieczeństwa wentylator załączy się na max. Tak ten pojazd został skonstruowany (napisany program). Wyciągniesz wtyczkę z czujnika temp. i za chwilę wentylator pracuje na max. Przede wszystkim wentylator...
99 rocznik ma co najmniej dwa czujniki, tam zawsze było na bogato, licznik, komputer, wentylatory ewentualnie, ale w P206 to raczej na chłodnicy, jeśli jest.
Czujnik temp. płynu. Tak, to czujnik temperatury płynu chłodzącego, a nie pierwszego biegu wentylatora chłodnicy. Cała naprawa trwała kilkanaście minut, problem rozwiązany.
Mam sprawdzić opór na tym czujniku temp. co jest wkręcony w termostat? Zauważyłem, że od razu po odpaleniu samochodu włączają się wentylatory chłodnicy.
Podłączenie presostatu: 1-sterowanie przekażnikiem sprzęgła sprężarki + 2-termostat parownika->sygnał+ z wł.A/C 3-przekażnik wentylatora sterowanie minus 4-masa Może ci to trochę pomoże ,poszukam jakiegoś schematu.Nie wiem czy twój presostat ma takie same wyjścia. Dodano po 1 Możesz wykorzystać tylko styki 1,2 (są zwarte jeżeli P>2,5Bar P<26Bar)czyli:...
sprawdź sam wentylator podepnij do kostki plus i minus jak działa to zobacz czy czujnik w chłodnicy lub przy chłodnicy dostaje prąd tylko pamiętaj ze on nie dostaje plusa i minusa tylko łączy plusa, miernik podepnij gdzieś do masy a drugi kabel podepnij do kabli przy wtyczce od czujnika jak jest prąd to połącz te dwa kable i zobaczysz czy sie włączył...
Podłącz komputer, sprawdź kostki bo może jakiś czujnik się odpina. Sprawdź przekaźnik bo może styki się przpalily
Witam , mam pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy w Peugeot 306 1.6 benzyna (bez klimy) , mianowicie zauważyłem , że silnik grzeje się aż do 100*C , a wiatrak powinien załączyć się przy 96*C , sprawdziłem już wiatrak i okazuje się , że jest dobry , czujnik był wymieniony na nowy i też powinien chasać bez problemu , co może być przyczyną niezałączania...
szanowni posiadacze 306 i innych samochodów ,aby zdiagnozować przyczynę grzania należy pomacać (dosłownie) chłodnice -musi być gorąca na całej powierzchni (świadczy że jest dobry obieg) jeśli jest inaczej to szukamy przyczyny zaczynając od paska ,czujnika temp. na chłodnicy ,wentylatora,termostatu na koniec zostawiamy pompę wodną
peugeot 407 nie chodzi wentylator chłodnicy.Szanowny kolego.Sprawdź po zdjęciu wtyczki czy nie są zaśnieżone przewody.Jak rozłączysz wentylator od instalacji to podłącz go do akumulatora oczywiście przewodami.W kostce łączącej wentylatora ustal przewód masowy i zasilający.Przewód zasilający dotknij do akumulatora.Wentylator musi się kręcić. Przewód...
Witam. Nie mogę znaleźć nigdzie podobnego błędu w aucie więc zakładam nowy temat. Zakupiłem auto jakiś czas temu peugeot 3008 1.6vti z 2013r. Zauważyłem,że po zgaszeniu auta włącza się na kilkanaście sekund wentylator chłodnicy. Temperatura na zegarach jest odpowiednia 90' cały czas bez żadnych skoków. Po podłączeniu urządzenia diagnostycznego (launch)...
Witam. Po zgaszeniu silnika w peugeocie nie wyłącza sie wentylator tylko dalej chłodzi wszystko było by ok jakby nie działał kilka godz i nie wyczerpał mi akumulatora. Nie moge zlokalizować przyczyny. Nie wiem nawet gdzie jest czujnik odpowiedzialny za załączenie wiatraka. Co można zrobić?
Na wolnych bez klimy 6 bar to norma.Włączona dochodzi do 19 i daje maks bo ciśnienie za bardzo wzrosło gdyż pierwszy bieg nie ruszył.Przestaje bo ciśnienie spada.Odłączenie czujnika temp wprowadza w tryb awaryjny i wtedy norma że went na maks.
Nie. Wskaznik temperatury silnika na tablicy Ok, być może "źle" zaskoczyłem odnośnie postu Kolegi (at)darkp1. Może pisze o wentylatorze na chłodnicy a nie na wentylatorze dmuchawy. Stąd mnie to zastanawiało i pomyślałem, że mówisz o czujnikach temp. wewnątrz pojazdu/na zewnątrz.
Wersja z automatyczną klimatyzacją i dwoma wentylatorami: https://obrazki.elektroda.pl/3855978400_... A5 - konsola wskaźników A35 - sterownik silnika A57 - sterownik skrzyni biegów A63 - sterownik klimatyzacji A91 - sterownik ogrzewania A95 - sterownik wentylatora A123 - wzmacniacz czujnika prędkości A161 - wyświetlacz B24 - czujnik...
Przepraszam, za powyższe cięte uwagi, miałem jakiś zły dzień. W roczniku 2004 nabijamy 600g czynnika, (wg. mojego katalogu). 800g to do starszego modelu. Naprawić wentylator chłodnicy. Pozdrawiam
Nie wiem jaką masz wersję, ale ja już zjeździłem takie auto, także z 1994r. i było tam sporo elektroniki. Co prawda moja wersja była tą najbogatszą, bo była pełna elektryka, nawet te szybki uchylne na tyle auta, 2 szyberdachy ten w przedziale pasażerskim sterowany elektrycznie, skórzane fotele, przednie w wersji kapitańskiej (obrotowej), podgrzewane...
Jutro sprawdzę (jeżeli się zaświeci).Zauważyłem,że po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu lampka gasła.Ciekawe było również to ,że po wyłączeniu motoru załączył się wentylator w chłodnicy a temp. na wskaźniku 70 st Po ponownym odpaleniu wentylator w chłodnicy nabrał wyższych obrotów po czym się wyłączył.Może to czujnik temp.cieczy tylko który...
Nie chcą mi się załanczać wentylatory chłodnicy kiedy tempreratura silnika wzrośnie. Z klimą jest OK, czyli styczniki są dobre. Na chłodnicy nie ma żadnego czujnika temperatury. Są 2 na wlocie do silnika, niebieski i zielony. Wymieniłem zielony na nowy to załącza mi wentylatory jak silnik ma 60°C, to chyba za mało. Nie mogę znaleść schematu do tej wersji,...
Jakieś zwarcie w instalacji lub coś źle podłączone w układzie czujnika temperatury. Schemat mógłby pomóc. Ingerował ktoś wcześniej w instalację czy awaria sama się zrobiła?
Czy prawidłowo odpowietrzony układ chłodzenia, czy sprawne i odpowiednie czujniki temperatury czy zrobiony test uszczelki pod głowicą, ręczny spuszczony :D , czy mapa silnika fabryczna, czy wentylator chłodnicy kręci się w odpowiednią stronę?
samochod nie ma klimy. mysle ze po pierwsze nie powinna mi swiecic kontrolka po wlaczeniu zaplonu na zimnym silniku ... Witam, Powinna. W celu sprawdzenia jej dzialania jest ona uruchamiana przez czujnik cisnienia oleju. Pozdrawiam,
Od niedzieli odpala i jeździ OK (nie rozładował aku). Wczoraj u znajomego podłączyliśmy Lexia + PP2000(PL) i zwrócił 2 błędy: 1. "zestaw wskaźników: błąd stały odległy. Informacja o temperaturze oleju. wartość otrzymana jest nieprawidłowa". Temperatura oleju silnikowego? Gdzie jest czujnik oleju silnikowego? Gdzie jest wskaźnik/lampka temperatury oleju?...
I stąd właśnie mój dylemat bo naprzykład w schematach są tylko dwa.Jeden wkręcony w głowicę podpięty jednym pinem i spięty z niebieskim trzy pinowym podpiętym do ECU wkręconym w termostat.Ach Ci francuzi.Z tego co wiem jak jest brązowy to steruje on wentylatorem chłodnicy jeżeli nie ma klimy.A jak jest klima to wentylatorem steruje ECU.Jak ktoś ma jeszcze...
Witam serdecznie, od kilku dni mam problem w moim peugeocie z ciągłą praca wentylatora chłodnicy. Uruchamia się on nawet na zimnym silniku i po jego wyłączeniu działa jeszcze około 5 minut. Podłączałem komputer, wszystkie wskazania czujników temperatury cieczy chłodzącej oraz ciśnienia są w normie. To znaczy z powodu ciągłej pracy wentylatora, temperatura...
Na wtyczce czujnika powinno być +12v po zapłonie (informacja o włączeniu dla bsi).Potem bsi zapina żarówki.
czujnik wentylatora chłodnicy schemat wentylatora chłodnicy peugeot peugeot naprawa wentylatora chłodnicy
prąd bramki tyrystora pendrive odzyskanie partycji płyta główna głośnik piszczy
pioneer instrukcja obsługi polski pioneer instrukcja obsługi polski
Kocioł Kostrzewa 25 kW - Przegrzewanie i Zimne Grzejniki Download LN882H_Flash_Dumper.py Script for Flash Memory Dumping