D6 to 1N5378B, dioda Zenera 100V, 5W. Kupię nową i zobaczymy co dalej, co się będzie działo bez niej? Ona gasi szpilki powyżej 100V? Przy okazji kup i podmień D5. C20 również warto podmienić.
Właśnie , chodzi o to ,że miałem podobny przypadek . Zresztą była sprawa pilotów do Thomsona opisywana w Serwisie. Tylko po załączeniu sprawnym pilotem następuje jakby wewnętrzny Reset i telewizor zaczyna pracować normalnie.
IC804 to jest TL431 i dobrze byłoby go podstawić . Czy schematem dysponujesz ?
Wymienilem uklad 1271A, 04N60C3, transoptor 817, mps2907, lm7805, lm258, dioda schottky sprawna.
Na moje z takimi parametrami bateria nie ruszy, może i taki stan baterii uniemozliwia ładowanie. Nie masz jakiejś na podmianę?
Witam, sprawdź pilota.Thomson wyłączony funkcja timer załączy się tylko z pilota. Może spróbuj innym nadajnikiem.
Witam Sam mam problem z tą ładowarką, bo nie mogę znaleźć zamiennika tego transformatorka. Na wtórnym brak jakiegokolwiek napięcia. Może kto pomoże ;-) znaleźć ten oto transformatorek. Pozdrawiam https://obrazki.elektroda.pl/3029164400_...
Szczególnie przy większych mocach - driver.
Te diody co podałeś to diody germanowe z niskim napięciem przewodzenia nawet poniżej 0,2V. Diody Zenera są powyżej 0,7V.
Ok. Jasna sprawa. Dzięki ;).
Według serwisówki te diody muszą być na płycie koło kondensatorów C703,704(7500/100V). Tak dużych pojemności nie można nie zauważyć.
Wymien aku na nowe. To juz nie trzyma pojemnosci. Sprawdz diody prostownicze, bo czesto padaja i tranzystory sterujace (2 szt.)
Na C głównym jest 300V, przemierzyłem już większość elementów po wtórnej stronie. Może być zwarty trafopowielacz. Czytałem trochę na temat tego chassis i są z tym problemy. Znalazłem w hurtowni zamiennik HR80307, zastanawiam się czy będzie działać.
Napięcia występujące w na wyjściu przetwornicy (w nawiasie bez obciążenia). opis na płycie 3,3V-(3,363V)-3,354V 5V-(4,530V)-5,280V 12V-(12,80V)-11,98V 7V-(8,33V)-6,82V PG-(3,363V)-0V
To jest czysta teoria Jeśli zwrócisz uwagę, w tabeli jest mowa o napięciu bezpiecznym, czyli można je uznać za - w pewnym sensie - znamionowe. Nie ma tam mowy o napięciu minimalnym. Żarówki również zaczynają "świecić" przy napięciu dużo niższym od znamionowego, ale czy to "światło" to rzeczywiście światło, które można wykorzystać w ciemności?
Problemem nie jest wytrzymałość diody tylko spadek napięcia na niej. Obawiam się że po wyprostowaniu zostanie jakieś 1,6V. Strata mocy na prostowniku to około 50%. Trzeba by szukać diod o niskim napięciu przewodzenia - a i takie diody mogą dać w sumie za duży spadek napięcia.
Witam, skoro nie widzisz juz ciemnosci to jednak musiales miec w ktoryms odwodzie brak kontaktu jednego lub wiecej elementow.chyba ze masz jakis niepewny element .ktory traci chwilowo parametry. dluzsze wygrzewanie go z pewnoscia to ujawni.Pozdrawiam-Witv.
Ale teraz jak mam funkcje do migania diodą co sekundę to znowu miga jak powalona :/ jak sobie tą funkcje umieszcze w while i tam mam ze ma zmieniac co sekunde stan. No to porównaj, to co dołożyłem, z tym co było i dorzuć w swoim programie tak samo odpowiedni plik nagłówkowy na początku oraz <wdt_reset();> na początku pętli głównej, albo wyłącz...
TV naprawiony Naprawę zakończyła wymiana DDP3315C. A oryginalny wsad był prawidłowy. Myślę że wymiana trafa nie była niepotrzebna. Po rozmowie z właścicielem okazuje się że czasem było słychać głośne "pyknięcie" Więc to trafo mogło być pierwotną przyczyną usterki.
To znaczy, że zasili i jedną i dwie diody połączone szeregowo. Białe lub niebieskie diody. Świecące inną barwą będą miały inne spadki napięcia w kierunku przewodzenia, więc uda się podłączyć 1-4 sztuk szeregowo. Zasilacz ten ma za zadanie utrzymać stały prąd we wskazanym zakresie napięć. Napięcie wyjściowe dopasuje się do ilości diod i spadku napięcia...
Chyba wszystko jest OK: https://obrazki.elektroda.pl/3742847800_...
Być może autor wszystkiego nie pokazuje ale przy łączeniu diod szeregowo (plus do minusa) napięcie zasilania będzie musiało być coraz wyższe - dla jednej diody 3V, dla dwóch diod 6V, a dla dziesięciu diod 30V, dlatego lepsze jest niższe napięcie, diody równolegle + rezystory.
Szukaj uszkodzonych elementów w stabilizatorze - marudna robota... Ja wywalam z takiego zasilacza wszystko - i pakuję mostek diodowy i na stabilizację dwa stabilizatory 78S12 na radiatorze - sposób radykalny ale pewny.
(A) Jest zgodne z opisem z tyłu panelu A gdzie znajdę te diody ?
Czyli w jedną stronę ma przewodzić dioda, niezależnie od sterowania? Można, tylko po co wtedy triak? W jedną stronę i tak nie będzie działał, bo dioda ma niższe napięcie przewodzenia - można dać tyrystor. Są tyrystory zintegrowane z diodami prostowniczymi - może coś takiego? (jak jeszcze było CEMI, to produkowało takie pod nazwą BTP128, BTP129)
Z tymi diodami na małe napięcie tak jest. Trzeba dobrać egzemplarz. Sam się z tym spotkałem, dioda C2V7 miała napięcie zenera 2,4V.
Cześć. Niestety sama wymiana układu nie pomogła. Za szybko włączyłem zasilanie i niestety musiałem odbudować cały układ przetwornicy (mostek, tranzystor, rezystory, kondensatory, transoptor). Myślę, że winowajca tego uszkodzenia to kondensator ceramiczny na 1000V wlutowany bezpośrednio przy tranzystorze ("kluczu") przetwornicy (dodatkowo - brak miejsca...
Robi się prostowniki bez spadku napięci. To jest układ dzielonego trafa, gdzie zamiast 2 diod właczone są mosfety. Te mosfety są sterowane z komparatorów zasilanych z innego tradycyjnego zasilacza. W bardzo drogich wzmacniaczach mocy mozna takie cuda spotkac.
A czy istnieją przetwornice step up na 72v i znowu z góry dziękuje za odpowiedź . Istnieją. Ale do zasilenia takich diod sens ekonomiczny jest niestety żaden.. Po prostu lepiej/taniej kupić diody na niższe napięcie.
A może sprawdzić jakie napięcie jest na żarówce - może są po prostu słabej jakości. Jeśli mowa o stabilizatorze to może lepiej zastosować jakiś ldo o niskim spadku napięci i diody jakieś lepsze w mostku będziemy mieli mniejsze straty.
Tak. Układ nie powinien pracować bez diody zenera z powodu niskiego napięcia przebicia diod prostowniczych. Rezystory R2 R3 nie są krytyczne - mogą być większe - ich zadaniem jest rozładowanie kondensatora cx po odłączeniu układu od sieci. Pamiętaj też że względem ziemi układ jest pod napięciem sieci i tak należy go traktować a także każde urządzenie...
_jta_ napisał że przy multipleksowaniu tylu kontaktronów trzeba użyć diod 1N4148 dla każdego kontaktronu. Jak mam wstawić te diody żeby wszystko działało poprawnie? Jeśli PCF8574 działa jako wejście, to brak połączenia daje stan wysoki, a niski uzyskuje się połączenie z wyjściem, na którym jest stan niski. Trzeba sprawdzić, czy połączenie diody anodą...
Dioda Zenera 3,9V powinna utrzymywać napięcie 3,9V w tolerancji typowej 5% między 3,705-4,095V. W związku z tym, że napięcie które mierzysz jest znacznie niższe od zakresu tych wartości wydaje się, że jest jakiś element poboczny który powoduje, że na diodzie zenera jest niższe napięcie niż nominalne. Chyba, że podczas pracy ta dioda się jakoś mocno...
Siakoś podejrzewam odwrotnie wlutowaną diodę...
W celu ustalenia na jakie napięcie jest dioda zenera należy rozrysować i przeanalizować na jakie napięcie są dalsze komponenty. Na początek można zastosować diodę o niższym napięciu i wykonać pomiary i dalsza analiza i tak dalej.
2,2Ω, 0,27Ω, 0,27Ω. Wypadkowa wyniesie ok 0.13Ω, czyli tak jak w pdf, dla diody o mocy 3W.
Jeśli to DC to możesz oddzielić obwód pomiarowy diodą, czyli łączysz do zasilania niskiego napięcia rezystor 1k, diodę i badany element, jeśli rezystancja będzie <1k to napięcie na niej będzie poniżej połowy zasilania, a gdy pojawi się 400V dioda odetnie obwód pomiarowy
Te 11,2V na emiterze jest napięciem zbyt niskim. Nie jest zbyt niskim skoro tam jest dioda Zenera 11V (faktycznie zmierzone napięcie na diodzie to 11,7V). Stwierdziłbym nawet że napięcie na emiterze BD135 powinno być jeszcze nieco niższe niż to 11,2V skoro na diodzie jest faktycznie 11,7V. Wygląda to tak jakby BC548 miał przebite złącze B-E.
Literatura podaje dla LED wartości 0,25 ... 0,4mV/°C (dla kierunku przewodzenia!). Dla diod Si w kierunku przewodzenia (tak są "składane" diody na niskie napięcia) jest 2mV/°C. Poczytaj: http://web.vu.lt/tmi/a.zabiliute/wp-cont... .
Myślisz, żeby faktycznie obniżyć napięcie na zasilaczu do tych 10 V? Może dlatego na chińskim słabym zasilaczu diody wytrzymały dłużej? Poprzez jego słabą wydajność automatycznie obniżał napięcie na wyjściu, przez co diody miały niższe napięcie.
Uzwojenie pierwotne nie będzie w pełni dociążone ale wtórne nie będzie przeciążone. Straty cieplne w uzwojeniu wtórnym będą takie same jak w sposobie 1. Dodam jeszcze, że jeśli uzwojenie pierwotne podgrzewa wtórne (np. wtórne jest na wierzchu, pierwotne pod spodem), to przy mniejszym obciążeniu pierwotnego wtórne można obciążyć bardziej. Ale tak, czy...
Diody te mają różne napięcie przewodzenia - czerwona ma niższe i dlatego niebieska nie świeci.
Witam, 1) bez problemu możesz znaleźć tranzystor pracujący przy niższych prądach, jeśli chcesz koniecznie 817 to interesuje cię 817X lub 817X5, są też dające od razu na wyjściu sygnał logiczny. 2) nadal nie wiadomo co to za sygnał tylko podałeś jego poziomy, zakładam że obciążalność jest znikoma więc możesz zastosować: 2a) dodatkowy tranzystor sterowany...
Kolejność połączenia diod nie ma znaczenia, nie pomyl biegunowości. Sorry, nie przeczytałem dokładnie i przyjąłem że razem białych i niebieskich jest 5 a nie 2x5 W takim razie daj opornik 30-33 Ω/5W To czy możesz podłączyć bez opornika zależy od tego czy instrukcja zasilacza dopuszcza podłączenie diod na niższe napięcie, niby 1V niewielka różnica...
Mam identyczny problem. Czy udało Ci się może go rozwiązać?
wymień kondensator w kolektorze tranzystora wykonawczego w zasilaczu były wkładane 2.2nF lub 3.3nF/1500V
Napięcie wzrośnie gdy za mostkiem podłączysz kondensator elektrolityczny o dużej pojemności. Nic nie napisałeś, że go użyłeś. Według noty katalogowej diody posiadają niski spedek napięcia około 1V. No i wszystko się zgadza, podwójny spadek napięcia na diodach powoduje, że z 18V zostaje 16V.
Aby zmniejszyć straty na diodach zamiast zwykłych można użyć diod Schottky'ego- mają niższe napięcie przewodzenia.
Czy jeżeli połączę kolektor i bazę tranzystora (2N3055) to Czy mogę to zastosować jako diodę zabezpieczającą prostowniczą. Tym sposobem uzyskasz diodę o bardzo niskim maksymalnym napięciu wstecznym - 5V, zwarcie E-B da diodę o wyższej wytrzymałości napięciowej.
Kolega wyżej dobrze podpowiada. Będą świeciły na 1/3 mocy co wcale nie znaczy, że strumień świetlny będzie 3 razy słabszy (dokładnie można sprawdzić odczytując z wykresu w nocie katalogowej). Odprowadzenie ciepła przy 100W na LED może być kłopotliwe. Jeśli to nie problem to radził bym szukać diod na niższe napięcie np. 12V wówczas wystarczy zasilacz...
Odpowiednio duży karton pozwala wyłączyć moduł wręcz całkowicie. Czasem to może być najprostszy sposób diagnozy. Sam wykorzystywałem kiedyś takie rozwiązanie i pozwoliło mi to znaleźć moduły ze zwartymi diodami po wyładowaniu atmosferycznym.
A powinno być ok 9V. Przy wyłączonym silniku zmierz napięcie na katodzie diody D5
Płynie prąd 70 mA. Peryferia wpiąłem oprócz diod.
Jakiś Darlington (tranzystor o dużum wzmocnieniu ok. 3000) np: BC516 odpowiednio połączony z diodą i brzęczykiem na niskie napięcie. Ewentualnie jakiś włącznik. Myśle, że zadziała.
Witam, mam nieco inny problem ze znanym dj-skim sprzętem sl1200, ale nie mogę jeszcze zakładać tematów, tak więc pozwolę sobie tutaj przedstawić swój problem. mianowicie: nie mogę znaleźć przyczyny usterki, która objawia się tym że gramofon po prostu nie chce ruszyć. to co zaobserwowałem, to to że po przekręceniu włącznika power, diody strobo zapalają...
Witam serdecznie! Ładowarka wurtha po wpięciu akumulatorka NiCd miga czerwona dioda i słychać ciche brzęczenie. Napięcie nominalne na zaciskach aku powinno wynosić 9,6V jest natomiast 1,6 w stanie rozładowania, możliwe że to napięcie jest za małe by spowodowało start ładowarki? i czy jak przewód który jest skierowany do zacisku T aku podpiąłbym na wyższe...
Jeśli chodzi o ścisłość, to jeśli jakaś dioda ma Vf np. 3,3 V, nie oznacza to, że przy niższym napięciu ta dioda nie będzie przewodzić. Będzie przewodzić nawet przy dużo niższym napięciu, ale prąd płynący przez diodę w takich warunkach będzie bardzo mały.
Są dwie możliwości: 1. Przetwornica - CEMI wypuściło specjalizowany układ scalony UL1520, przeznaczony specjalnie w celu wytwarzania napięcia strojenia do diod warikapowych, z niższego napięcia (4,5V - 18V). Może być problem z kupieniem tego układu, ale można zrobić zupełnie inną przetworniczkę na ok. 40V, a za nią użyć UL1550 dla stabilizacji. 2. Diody...
Można ale napięcie wtedy będzie bardzo niestabilne. Te diody działają trochę stabilizująco a że nie ma na tak niskie napięcie diod "Zenera" (stabilizacyjnych "strikte") to można zastosować zwykłe tylko wlutowane odwrotnie (w kierunku przewodzenia). A możesz napisać co w końcu pomogło? Zwiększenie wartości rezystora? Zmniejszenie ilości diód do 2 szt?...
Witam chcę zrobić stabilizator na diodzie zenera na napięcie 0k 1v. Nie moge jednak znaleść diody na takie napięcie mam więc pytanie na jakie najniższe napięcia produkowane są te diody?
Te diody zasilają oba kanały. Równie dobrze może ich tam nie być. Niczego to nie zmienia poza tym, że napięcie zasilania będzie z diodami niższe o 0,6V w každej gałęzi.
Wiec. Jeśli dam mocny uklad prostowniczy bedzie ok? Tylko czy do rozruchu potrzebny jest porzadny uklad z regulacja na diodach?
On ma być włączony wtedy, gdy dioda by przewodziła. I robi za lepszą diodę (o niższym napięciu przewodzenia).
Witam. Na początek sprawdż diody i tranzystory po stronie wtórnej T501, sprawdz V302
Można wykorzystać diody prostownicze z starego zasilacza komputerowego. Są to diody schottki o niskim spadku napięcia (0,2V) i dużym prądzie, np STPS20L40 2x 10A 40V , STPS40L40 2x 20A 40V.
Witam! Dioda ta jest silniej domieszkowana, a zatem zawiera więcej nośników (elektronów i dziur), co przekłada się na niższe nap. przewodzenia, mniejszą pojemność zlącza, a co za tym idzie - większa szybkość działania. Cześć!
kolego radekrpisz jak odłącze stabilizator 3,3v to przetwornica wogóle nie startuje ale jak odłącze gałąż idącą do procka a rożchodzi się to zasilanie w pare punktów to dioda zapala się czerwono i 8V jest może jeszcze jakieś inne sugestje i dzięki za odpowiedzi
Ten tranzystor, o którym pisałem kilka postów wyżej, okazał się wkrętem na jakiejś dziwnej podkładce :oops: :D Zasadniczo mogę Koledze doradzić to samo co Mod. Grzegorz Markowski - miernik w dłoń i na początek pomierzyć napięcia na wyprowadzeniach tranzystorów. Patrząc na schemat, ogólnie mogę dać Koledze kilka wskazówek co do interpretacji wyników...
No i niestety nie poradziłem sobie:((( Monitor nadal nie działa, po wlączeniu napięcia z przetwornicy są za niskie, ale możliwe, że takie powinny być??? Podobno to procesor??? Chyba dam sobie z nim spokój:(((
moze oprogramowanie trzba wgrac? jak przez com nie pujdzue to jtaga trzeba bedzie... mam nadzieje ze to pomoze!
Jeśli przetwornica podaje napięcie poprzez diodę (Schottky dla niższego spadku napięcia), to na diodzie od strony przetwornicy jest napięcie tylko wtedy, gdy ona je daje, i można wykorzystać je jako sygnał, że zasilanie z USB jest zbędne. I może nawet podać je wprost na bramkę P-MOSFET-a włączającego zasilanie z USB.
Ze względów bezpieczeństwa wskaźniki laserowe muszą mieć względnie małą moc, do tego jak napisał kolega wyżej w najtańszych rozwiązaniach stosuje się diody o niższym napięciu nominalnym, a potem podkręca zasilanie (taniej wychodzi). Do przepalania czegokolwiek laserem w niskich kosztach to chyba najprędzej głowica z napędu DVD. Są i specjalne głowice...
Wylutuj tranzystor, zmierz diody D1 i D2, zmierz tranzystor ( wylutowany ) na zakresie " dioda ".
Czy mogę "obciążyć" wyjście tego układu dzielnikiem rezystorowym (potencjometrem) i otrzymać w ten sposób napięcie referencyjne 0V - 1.24V? Napięcie to będzie podane na wzmacniacz operacyjny o dużej impedancji wejściowej. Tak, ale jeśli to ma być stabilne zwróć uwagę na jakość potencjometru, za potencjometrem czasem warto dodać kondensator, żeby ograniczyć...
Dzisiaj wymieniłem 3 pozostałe przekaźniki (te 3 sztuki czarne) zgodnie z filmikiem RedDragonUKTech z poprzedniego posta, biały przekaźnik wymieniłem wcześniej i UPS zaczął działać poprawnie. Przy niskim napięciu doładowuje poprawnie. Poniżej link do filmiku działającego UPS'a po wymianie wszystkich przekaźników. Miałem jeszcze sugestię sprawdzenia...
Przewód z czujnika temperatury idący na wejście komparatora będzie dośc długi więc mogą się na nim indukować szpilki choćby z cewki zapłonowej Należy go dobrze odfiltrować przy pomocy obwodu LC bo komparator może pokazywać fałszywe alarmy Dioda zenera na niskie napięcie,na wejsciu też nie zaszkodzi
Kiedyś wykonywałem taki konwerter 3.3V/5V, dla 12V będzie działało? Nie z czujnikiem, który ma kolektor PNP na wyjściu - on potrzebuje pull-down, a nie pull-up. Poza tym, to jest dwukierunkowy konwerter (sygnał może przechodzić w obie strony), a do czujnika wystarczy, by przechodził od czujnika do mikrokontrolera, i można to zrobić prościej. Aha, jeszcze...
Cześć, trafiłem na taki filmik [url=http://www.youtube.com/watch?v=oN6r... obrazujący działanie przełącznika wykorzystującego efekt Halla. Wszystko się wydaje być proste jednak kiedy pole magnetyczne jest wyższe od jakiegoś tam poziomu, to wyjście tego przełącznika ustawia się na niski poziom. Z wykresu na filmie widzę, że wyjściem...
Witam! Po włączeniu bez przerwy miga dioda czuwania z jednakową częstotliwością. Sprawdziłem napięcia w przetwornicy jest 4,6v i 7,8v. Po wyjęciu modułu załącza przekaźnik a napięcia wynoszą kolejno 4,7v i 7,5v. Czy te pierwsze napięcie nie jest za małe, bo wydaje mi się, że powinno być 5v? Na stabilizatorze 7674 na jednej nodze 8v a na drugiej skacze...
Witam Opis usterki: brak pionu, pozioma linia na dole ekranu, grzejej się dioda D808 (gałąź +16V), dławik L815 ( w jego miejscu oporinik - mocno przygrzany), napięcie za min zamiast +16v jest około +8V. Po odłączeniu bramki tyrystora Ty801 ( w tym momencie nie mogę nić powiedzień jo jego "kształcie") napięcie za opornikiem wzrasta do +16V. Wcześniej...
Opisz dokładniej sprawę tych napięć - których brakuje , które są zaniżone?
Jeśli dioda Zenera ma stabilizować napięcie bliskie jej nominalnego napięcia, to prąd musi płynąć w kierunku zaporowym (z wyjątkiem "diod Zenera" na najniższe napięcia, głównie na 0,75V - to jest napięcie dla prądu w kierunku przewodzenia; kolejne niskie napięcia odpowiadają dwóm i trzem diodom połączonym szeregowo); w kierunku przewodzenia dioda Zenera...
Proszę Państwa, podsumowując, dioda LED odpada. Nie mam żarówki ani diody na niskie napięcie do testów, więc muszę polegać na waszym doświadczeniu. Jeśli nie warto, to odpuszczam temat.
czym to jest spowodowane? Inne napięcie na linii? :O Bo ja nie wiem jak to skomentować. Myślę że sam sobie odpowiedziałeś. Zmierz woltomierzem napięcie na linii. Zarówno z niepodłączonym telefonem, jak i z podłączonym oraz z podniesioną słuchawką. Z opisu układu wynika że jeżeli napięcie jest niższe o 32V to zapala czerwoną diodę. Prawdopodobnie stale...
Nie bede się kłócił - zalez od diody, sa diode na duże prądy i pewnie spadki też mają inne. Diody Schottky mają większe nachylenie charakterystyki, dla prądów maksymalnych napięcie przewodzenia będzie bliższe 0,7V, 0,3V to możesz uzyskać przy małych prądach dla MBR10100 będzie to 60mA. Schottky na niższe napięcia zaporowe mają niższe napięcia przewodzenia....
Teraz daję cały schemat. Diody powinny byc na prąd taki, jakim chcemy ładowac akumulator, jeżeli 10A - to diody 10 amperowe, na niskie napięcie, np. 50 - 100V Tyrystor na prąd nieco większy, niż prąd ładowania akumulatora, napiecie tez niskie, 50 - 100V. Zarówno diody, jak i tyrystor należy zamocować na radiatorze. Pamiętaj o izolacji tyrystora!
Przydałby się opis tego wentylatora, zwłaszcza informacja o wymaganiach co do sygnału PWM. Chyba w którymś z tych linków było, że ma być częstotliwość 30Hz, ale nie wiem, czy to nie pomyłka. Czy ten odbiornik generuje sygnał PWM, który nie pasuje do sterowania wentylatora? Dioda Schottky ma niskie napięcie przewodzenia, do obniżenia napięcia o 1V lepiej...
Napięcie i prąd na włączniku to wartości maksymalne, których nie powinieneś przekraczać. Wartości mniejsze są dopuszczalne. Dioda będzie świecić tym słabiej im niższe napięcie będzie doprowadzone do niej i do szeregowego opornika. Ja wycągałem wtyczkę zasilacza z routera lub z gniazda sieciowego.
To pewnie podłączyłeś diodę o niższym napięciu przewodzenia (innym kolorze?)
Jak można zmienić zakres świecenia L2 i zmniejszyć zakres L3? Ja wstawiłbym diody D2, D3 o niższym napięciu, np: D2 - 9,1V, D3 -13V.
z tego co zrozumialem z noty katalogowej jest tam step down bo napięcie wej. 9-56v a wyj. 2-52. A czy przy połączeniu szeregowym diód o różnym napięciu a tym samym prądzie nie będzie problemu z mocą świecenia diody o niższym napięciu? Jedne 1. 86v, 2gie 2.06v. Przy czym napięcie 2.06 przekracza max napiecie dla diody 1.86
No to klikamy na "pomógł" i na dole zamykamy kłódeczkę.
Pod warunkiem, że w prymitywnym sterowniku taśmy nie ma stabilizacji prądu: Z danych wynika prąd 50mA. Stąd rezystancja dynamiczna ok. 4k7. Jak włączysz szeregowo taki rezystor to zmniejszysz dwukrotnie jasność. Właściwie obojętne czy w zasilaniu 230V czy w szereg z diodami. W szereg z diodami to inna rezystancja bo diody zasilane są niższym napięciem....
nie zadziała w przypadku klawiatury matrycowej Zauważ , że w Twym układzie emiter jest na masie procesora i wejścia wyzwalania ( pewnie wejście to jest już odpowiednio zaprojektowane przez producenta ), natomiast w układzie matrycowym 'masa' jako taka nie istnieje. Proponuję użycie takiego transoptora : H11F1M . Spełni wszystkie wymagania , niskie...
Proszę Panowie o pomoc w problemie zinterpretowanym poniżej. Podany model TV dostałem martwy. Nie paliła się nawet dioda STB. Po jego otwarciu zauważyłem kompletnie wylany gł. kondensator filtrujący przy grecu 150mF/ 350V. Wymieniłem go oraz parę pozostałych wyglądających podejrzanie. Po włączeniu go głównym przyciskiem nie uruchomił się (również nie...
Jaką rezystancję wewnętrzną ma miernik? Żeby punkt włączenia miernika nie zmieniał prądów w układzie, musiałbyś w każdym miejscu, gdzie zamierzasz mierzyć prąd, wstawić rezystor taki jak rezystancja wewnętrzna miernika, jeden rezystor zastępowałbyś miernikiem i wtedy rozkład napięć i prądów nie uległby zmianie. Włączając miernik w obwód emitera, powodujesz...
Przy próbie sprawdzenia diody led (miernik na ciągłość) dioda nie zapala się.. Czerwona powinna. Niektóre mierniki w tym teście podają na sondy napięcie niższe od napięcia diody - czerwony LED powinien się zaświecać przy ok,. 1,5V, ale np. zielony już przy ok. 2V (białe powyżej 3V). Jak masz mniejsze napięcie pomiarowe od napięcia diody - nic dziwnego,...
Opornik równoległy do LED może być po to, żeby cała kontrolka pobierała prąd większy niż dopuszczalny prąd LED. Albo żeby nie świeciła przy za niskim napięciu.
A oco chodzi z tym: Quarz napisał "Pamiętaj też o odpowiednim przekroju przewodów doprowadzających, by nie tracić napięcia na ich rezystancji" To znaczy, żebyś nie podłączał zasilania diod (pomiędzy zasilaczem a płytką z układem migającym diodami i samymi diodami) zbyt cienkim przewodem (zastosuj przewód typu linka 1.5 mm² a nie stosuj drutu dzwonkowego...
Kondensator jest przerwą w obwodzie prądu stałego. Nieprawda. A mógłbyś wytłumaczyć dlaczego na tym układzie z książki by takie coś miało w takim razie działać? Ponieważ jest druga część schematu. Tutaj (at)bumble sprowadził Cię na manowce. Podczas wciśnięcia pierwszego przycisku, prąd płynie przez pierwszą diodę LED ładując kondensator. Kondensator...
przetwornica napiąć niski napiąć średni napiąć niski napiąć wysoki napiąć niski napiąć
huawei gniazdo naprawa amazon assistant wodomierz magnes
Cobra 25 LTD Classic – przestrojenie z rasteru 5 kHz na 0 kHz, modyfikacja PLL i kwarcu Schemat elektryczny Kawasaki Vulcan S 2023 – gdzie znaleźć, Service Manual, różnice modeli