Czy jest jakiś test, żeby z pewnością wykluczyć uszkodzenie diody? Porównaj z parametrami katalogowymi, w końcu producent po coś pisze tą dokumentację https://obrazki.elektroda.pl/4206692400_... Jeśli producent podaje że nie będzie więcej niż 2mA przy 40V to każda dioda która ma więcej jest wadliwa. 2mA to dużo, ale duży prąd wsteczny...
Witam. http://obrazki.elektroda.pl/2274468200_1... Info na PW, bo program wyłącznie płatny.
Witam ponownie. Pytanie powiązane z tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4... Jest to prawdopodobnie dioda Schottki. Oznaczona symbolem BC, wymiary to 3mmx2mmx1mm. Oto co udało mi się odnaleźć: https://pl.aliexpress.com/item/100500438... Oraz: https://pl.aliexpress.com/item/100500185... Co Koledzy o tym...
Łączę równolegle, środkową nogę odłamuję i radiator łączę z obwodem. Tu się zaraz odezwie krzyk, że nieskompensowane temperaturowo, ale ja je umieszczam na odrębnych radiatorach ( każdą) i nic się nie dzieje. Ps-poproś o przeniesienie tematu do innego działu.
ZC2812E Datasheet (PDF) - Zetex Semiconductors - DUAL SCHOTTKY BARRIER DIODES http://www.alldatasheet.com/datasheet-pd... i http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Sea... Diody podobne - u dołu stron na niebiesko .
Można wykorzystać diody prostownicze z starego zasilacza komputerowego. Są to diody schottki o niskim spadku napięcia (0,2V) i dużym prądzie, np STPS20L40 2x 10A 40V , STPS40L40 2x 20A 40V.
W zasadzie można sygnał dźwiękowy podłączyć bezpośrednio pod tyrystor, ale wtedy raczej należy zastosować zamiast MCR100 większe tyrystory MCR106. Dodałem jeszcze na wszelki wypadek diody prostownicze D1 i D2 podłączone do bramek tyrystorów Ty1 i Ty2. Dobrze by było gdyby to były diody Schottki`ego typu metal-półprzewodnik.
Dziękuję za pomoc ,ale nie może to być chyba dioda Schottkiego Według tego spisu załącznik to, jest dioda Schottkiego. gdyż ma ona inne oznaczenie ,a ta moja ma oznaczenie zwykłej diody Oznaczenie na płycie to, tylko oznaczenie diody i nie musi być oznaczeniem diody Schottkiego.
W https://obrazki.elektroda.pl/6158346400_... https://obrazki.elektroda.pl/4868352700_... Na rysunku po lewej stronie zaprezentowano schemat ideowy omawianego układu. Po prawej stronie widzimy zasymulowane przebiegi napięcia na obciążeniu w czasie przełączania pomiędzy zasilaniem 5 V a 3 V. Widzimy, że napięcie ze...
Szukaj diody Schottkiego na60-100V i prąd nie mniejszy jak 1-3A
Firma Diodes Incorporated wypuściła właśnie na rynek swoje pierwsze diody barierowe Schottkiego wykonane z węglika krzemu (SiC), w tym 11 urządzeń ... Jednak poświęć nieco czasu i energii na przeczytanie całości przed "wysłaniem na internety". Lepszy czy też gorszy program tłumaczący ma również swoje wady i miej tego świadomość. W języku polskim mamy...
To pewnie to http://pl.rs-online.com/web/p/prostownik...
Niepotrzebnie upadł. Do tego zasilacza daj mostek za kilka złotych i LED-y powinny zdawać egzamin. Byle tylko nie taki zwykły mostek. Muszą być diody szybkie bo to jest zwyczajny zasilacz impulsowy typu półmostek. Najlepiej byłoby dać diody schottki wymontowane z jakiegoś zasilacza ATX czy co tam jest pod ręką. No i cewką oraz kondensatorami po stronie...
dioda schottkiego - masz linka do pdf http://alfa.iele.polsl.gliwice.pl/elenot...
Ten bliżej diody Zenera wygląda na 47R/2W i jest jak sądzę od rozładowywania kondensatorów (układ z tranzystorem SMD pod spodem). Ten drugi obok kondensatora wygląda zaś na 10R/1W lub 100R/1W i jest z układu gasika diody Schottkiego. Mogę dorzucić więcej fotek jak potrzeba. Po co kopiować. Podaj tylko linka do tego francuskiego forum.
Jak muszę to używam do tego zasilacz labolatoryjnego, ograniczając prąd do 3/4 dopusczalnego dla danej diody. Krokodylki podłączam na przemian z jednej i drugiej strony. Napięcie ustawiam na 3V.
_jta_ i dla tego stosowano te dziwaczne kondensatorki w mostku (te diody to był szumofon)
Ja do zabezpieczania 1-wire używam zwykłej podwójnej diody schottkiego. W obudowie SOT23 nie zajmuje dużo miejsca.
Przypuszczam że to jest dioda schottkiego smd poszukaj w tym kierunku
To nie jest tranzystor tylko dwie diody schottkiego. http://www.datasheetcatalog.com/datashee...
Tym bardziej, że w linku który podałeś proponują wymianą na dwie połączone równolegle diody schottkiego 1N5817 których prąd wynosi 1A. Diody GD507 to są diody ostrzowe detekcyjne.
Dla chętnych naprawić samodzielnie: spalony bezpiecznik 2A zawsze wskazuje na uszkodzenie mostka prostowniczego. Dioda Schottkiego SR5200 też prawie zawsze przebita, na zamiane nadaje się tylko SR5150. Sprawdzałem oscyloskopem dlaczego.
Zastosuj 78S12 który ma wydajność 2A. Jednak wg noty spadek napięcia dla niego to 3V więc więc lepiej zastosuj diody schottkiego na mostek.
Warczenie jest powodowane uszkodzeniem diody schottkiego, przepuszcza zmienny prąd który wywołuje dźwięki w dławikach.Może tu będzie to samo, wystarczy diodę sprawdzić miernikiem.
Dioda SB5100 5A/100V obudowa DO201
Pewny jesteś ze na wyjściu jest to co wychodzi z trafa przetwornicy ? chyba nie w każdej konstrukcji. A jak jest nie prostowane to diody schottkiego i kondensatory ze starego ATXa i juz mamy wyprostowany.
To jak nie masz jakiejś diody schottkiego podobnej do BAT42 to daj tylko zenera na 3.3-5.1V. To tylko zabezpieczenie. W domu raczej nie przekroczysz 60A. Ale ten LEM jest dużo lepszy.
Poszukuję oryginalnych lub zamienników tranzystorów N-MOSFET model JCS86N25Ti diod Schottki 30F60WT do wzmacniacza FP10000Q firmy LAB.GRUPPEN który pracuje w klasie TD i ma moc 4x2500W. Klasa ta została opracowana właśnie przez firmę LAB.GRUPPEN. Próby zamontowania innych tranzystorów kończyły się ich przebiciem a inne diody paliły transoptor który...
Dobrze jest jeszcze dać kondensator 1000-10000µF/16V montowany za mostkiem prostowniczym.Mostek powinien być zrobiony z diod Schottkiego.
Zwykłe diody prostownicze dobrze działają przy małych częstotliwościach (w sieci jest 50 Hz), przy dużych częstotliwościach duża pojemność złączowa takich diod będzie wpływać na sygnał wyjściowy(czas potrzebny na rozładowanie tej pojemności jest większy niż okres sygnału). Poszukaj jakichś szybkich diod, które są tak budowane żeby mogły pracować z sygnałami...
Nigdzie nie moge znalezc takiej diody. W TME nie maja, a Farnell wysylka ponad 100zl:P
W tym przypadku układ UC3843 jest tylko sterownikiem który steruje MOSFETem który razem z dławikiem i diodą Schottkiego tworzy przetwornicę step-up 10-15V na19,5V.Schemat powinien z grubsza wyglądać tak
Możesz to rozwiązać na kilka sposobów. Zmienić diody 1N4148 na jakieś diody schottkiego, mają mniejszy spadek napięcia, wtedy większy sygnał trafi na kolejne tranzystory. Zmienić wartość rezystorów na bazach tranzystorów. Zmienić wartości rezystorów przy diodach led
Witam Diody schottkiego są potrzebne w przetwornicach STEP-DOWN do przewodzenia zanikającego prądu w dławiku jak tranzystor jest wyłączony. Musisz poszukać opisu działania indukcyjności jak chcesz to zrozumieć, tu raczej ciężko jest napisać to wszystko.
Witam Dioda 5819 to dioda Schottkiego i miernik może pokazać taka małą wartość ale tylko w jedną stronę, po odwróceniu końcówek miernika powinien pokazywać nieskończoność.
Witam. Chcę sprawdzić dwie diody schottkiego. Miernik w ustawieniu diodowym wskazuje spadek napięcia rzędu 0,195V, natomiast przy pomiarze rezystancji w kierunku przewodzenia, co ciekawe, w ustawieniu pomiaru do "20k" pokazuje 5,75kOhm, a na ustawieniu "200k" pokazuje równo 16kOhm. Dioda przewodzi także w drugą stronę co również wskazuje omomierz. Wartość...
http://obrazki.elektroda.net/2_123741009... sprawdzony:) Zamiast diod D1,D2,D3,D4 zastosuj jakieś mocne diody schottkiego. I jeszcze: [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to...
Czy masz miernik z opcją testu diody? Jeśli tak to użyj tej opcji. W jedną stronę spadek napięcia będzie ok 0.3V (niektóre mierniki podają wynik w mV ~300mV) a dla przeciwnej polaryzacji "przerwę" Tak jak napisał Setel, do sprawdzania półprzewodników, dobry jest omomierz ale analogowy (wskazówkowy).
Po próbie włączenia zasilacz "cyknie", tyknie wentylator i koniec. Objawy jak przy zwartej którejś z wyjściowych diod Schottkiego.
Mam diody BAT54 SOT23 smd oraz BAT68 SOT23 jeśli Cie to interesuje pisz na PW
Kolega nie zrozumiał idei . Alternator zawiera trzy uzwojenia wytwarzające prąd zmienny trójfazowy ten prąd jest prostowany w prostowniku głównym ( trzy diody do masy i trzy diody do plusa ) oraz w prostowniku dodatkowym ( trzy diody dające plus do zasilania wzbudzenia ). Ja proponuje dołożyć trzy diody ( te podłączone linią przerywaną na rysunku )...
Myślę, że nie potrzebujesz aż tak skomplikowanego układu. Wystarczyłoby napięcie wyjściowe doprowadzić przez prosty obwód z diodą Zenera 5,1V (stabilizator parametryczny) do VBIAS. Tam potrzeba nie więcej niż 5mA zatem rezystor szeregowy byłby w granicach 750Ω-1kΩ. Co do samego schematu to jeszcze brakuje w nim diody Schottkiego z LX do masy.
Mysle ze lepszy efekt dalo by uzycie kondesatora 1F trzeba by go zabezpieczyc jakas zenerka zeby nie ulegl zniszczeniu . co do prostownika moze zastosowac tronstormatorek i 2 diody Schottkiego to by wyeliminowalo straty na 2 diodach , mozna tez dozucic jakies fotoogniwa lecz wtedy to juz jepiej uzyc jakis akumulatorek. lecz juz wtedy mamy jakas hybryde.
Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
Witam Sprzedam DIODY SCHOTTKIEGO SB560 5A 60V nowe.
Witam. Jak w temacie - poszukuję zamiennika diody V30120C. Dioda pochodzi z zasilacza do laptopa o parametrach: 19V i 3,5A.
Zamiast diod prostowniczych można zastosować diody schottkiego. O połowę mniejszy spadek napięcia. Spokojnie wymontuje kolega odpowiednie z jakiegoś chińskiego ATX-a. Na linii +12V montują tam często diody na 20A a nawet więcej. Do tego w wygodnym opakowaniu do montażu na radiatorze. Są tam po dwie diody spięte katodami więc od razy wszystko w jednym....
Zrobić mostek prostowniczy z diod schottkiego układ graetza zasilanie prądu zmiennego podłączyć do cewki szczoteczki. Napięcie wyprostowane podłączyć do miernika jeżeli odczyt będzie zerowy będzie to oznaczało że ładowarka jest uszkodzona. Cewka podczas próby musi być założona na ładowarkę.
Masz przecież dokumentację tej diody więc wystarczy ją prześledzić aby znaleźć zamiennik.
Z tego co znalazłem na forum wynika że wystarczy szeregowo opornik i dwie diody schottkiego. Lepiej by było gdybyś dał jeszcze jeden rezystor między diodami shottkyego a pinem uC, dzięki temu będziesz miał pewność że główny udar pójdzie przez diody na zasilanie a nie przez te, które są wewnątrz struktury uC. Nieduży kondensator na wejściu też by nie...
Jeśli ten akumulator jest taki jak w opisie ze wszystkimi tymi zabezpieczeniami to nie musisz dawać przetwornicy,tylko do prądnicy (jeśli jest to prądnica prądu zmiennego) podłączyć mostek Gretza złożony z 4 1A diod schottkiego i jakiś opornik (najlepiej dobrać doświadczalnie)od 1-5,6Ω/2W i do akumulatora.
Do 2V przemiennego (2,8V DC) napięcia traci się na mostku. Jeśli chcesz obniżyć te straty wykorzystaj dla mostku diody Schottki.
Ten BMS ma wspólne piny in/out trzeba dać diodę schottkiego pomiędzy przetwornice a BMS lub przełącznik, który trzeba będzie włączać w czasie ładowania. Przełącznik dodatkowo pozwoli na podstawie napięcia wyświetlanego na woltomierzu przetwornicy ocenić w czasie eksploatacji ile pozostało energii w pakiecie tj. 12 V pusty pakiet a 16.8 V w pełni naładowany.
Ten typ diody Schottky'ego jest diodą krzemową, choć bywają i krzemowo-węglowe (silicon carbide)
Dioda schottki na schemacie jest odwrotnie narysowana. Dziękuję za słuszną uwagę, już poprawiłem ten "czeski" błąd.
Takie dwupinowe baterie można bez problemu kupić w handlu. Wpisze kolega 4.8V 800mAh w google i jest multum ofert. Co do drugiej możliwości. 4.8V to zapewne zwykły 7805 da radę go zasilić. Od biedy dioda schottkiego w szereg aby obniżyć nieco napięcie ale podejrzewam iż nie będzie to konieczne. Jeśli potrzeba 9V to 7809. Do obu dodać tylko mały transformator...
Po co ma zmieniać elektromagnes. Podpinasz się pod cienki przewód rozrusznika przez diodę, jak napisał Kolega. Ne szalałbym z diodą schottkiego, zastosował zwykłą prostowniczą 5A to aż za dużo. W maluchu to było nieco inaczej, tam szla dioda (chyba nawet dwie w szeregu) zamiast przewodu oporowego (były dwie wersje, albo dioda alb niebieski przewód oporowy),...
Witam czy ktokolwiek posiada(biblioteke) lub wie czym podmienić cewkę smd SPC12080 i diodę schottkiego smd SS54 byłbym wdzięczny.
Nie znam osoby która by go stosowała projektując w Eaglu. :) (at)myku1 Gniazdo J1 to gniazdo do zasilania w kompie jak mniemam. Czyli w kompie masz 5 V wystarczy dioda schottkiego + elektrolit i masz zasilanie procesora. To samo dla 12V na wentylatory. I nie ma potrzeby stosowania stabilizatora./o ile mniejsza płytka ?/
Ja zawsze stosuję na pinie RST zestaw "antyESD" w postaci diody Schottkiego, rezystora pull-up (w wersji A jest o większej rezystancji) i kondensatora około 10nF. Spróbuj takiego zestawu. Przy cewkach wypróbuj szybką diodę np. LL4148 plus kondensator np. 10nF. Do testów wyłącz wszystkie peryferia (takie jak I2C, RS485, etc.) oraz ustaw jako wyjścia...
w bazach tr przelaczajacych sprawdz jeszcze diody.Sprawdz diody schottki po wtornej stronie zasilacza czy ktoras niema zwarcia
Magnesy kupowałem 2 lata temu 10zł/szt. Tak nawiasem- Potrzebuję dobry trójfazowy mostek na diodach Schottkiego, Może ktoś z kolegów ma namiary?
Może zły zamiennik diody schottkiego masz.
Podłącz cewkę przekaźnika 3V ( np Zettler AZ850-3) z zasilania silnika przez mostek prostowniczy wykonany na diodach schottki ( koniecznie schottki ) Ten Zettler ma gwarantowane załączenie cewki przy 2.3V .
Myslisz , ze te diody schottkiego , ktore wkleilem z datasheet pasowalyby?
Niechęć? Ja nie mam niechęci - gorzej - często przekładnik prądowy jest niezbędny. ACS712 ma za małe pasmo żeby mierzyć prąd chwilowy (szczytowy) elementu indukcyjnego w przetwornicy która chodzi na 100kHz; więc go nie wykorzystuję do tych zastosowań. Zaproponowany scalak nadaje się tylko do sygnałów nieszybkozmiennych (tj. 50Hz ;] ). A przekładnik...
ooo teraz coś wiemy. Problemem może być niedopasowanie indukcyjno-pojemnościowe po za tym dioda D1 powinna być diodą schottkiego. Przypuszczam ze tranzystor jest zbyt małej mocy. Poza tym jego bramka powinna być podciągnięta rezystorem 10k do masy. Po drugie zazwyczaj w takich układach tranzystor steruje się po stronie dodatniej zasilania. po trzecie...
rezystor r20 4,7koma Nie 4,7koma tylko 4,7 oma. Układ z rysunku ograniczy Ci napięcie doprowadzone na nóżkę procesora do przedziału -0.5V - 5.5V. Czyli przy dobrym wietrze ochroni to procesor przed destrukcją w przypadku podłączenia do linii 1W np. -5V czy też +12V. Ale należy zwrócić bacznie uwage na użyte diody. Preferowane są diody Schottkiego o...
SR1640 to diody schottki 16A-40V też diody te mają odpowiednią pojemność. Radze lepiej kupić orginalne Diody. a co do tej drugiej C257002N niczego niemogę znaleść może koledzy z elektrody coś znajdą jakieś dane
Witam. Jak w temacie. Kupię diodę schottkiego D1NS4 (4 sztuki) lub jej zamiennik (specyfikacja w załączniku). Jeśli trudno o oryginał, może ktoś podpowie, czym ją zastąpić. Dziękuję.
BYG20J - do ostania [url=https://pl.rs-online.com/web/c/polp...
Jeżeli chcemy mieć to zabezpieczenie (co przdmówcy wyjaśnili) a chcemy nie mieć spadku 0,7 V to wtedy daje się diodę Schottki. Ona ma spadek około 0,3 do 0,4 V zależnie od przepływającego prądu. Można zamiast niej wstawić mostek prostowniczy (Graetz) na diodach Schottki i wtedy można sobie podłączyć zasilanie jak się chce (dodatkowo nawet żródło napięcia...
Osiągnąłem w ten sposób odcięcie ogniwa przy napięciu 2.9V oraz 4V. Co z punktu widzenia żywotności baterii jest idealnymi wartościami. Pomysł ciekawy - jakies konkretne diody w cz w sumie każda dioda schottkiego bedzie dobra? W sumie 2 sztuki przeciwnie połączone.
Łączenie równolegle akumulatorów jest dopuszczalne wtedy ,gdy są to akumulatory tego samego typu i w takim samym stanie technicznym. A jeśli chcesz tam zastosować diody ,to użyj diod Schottkiego - charakteryzują się małym spadkiem napięcia, więc straty będą znacznie mniejsze, niż przy użyciu zwykłych diod.
Możesz z powodzeniem użyć tej baterii do ładowania akumulatora ponieważ max. napięcie 17,4V jest wystarczajace do ładowania. Zastosuj na wyjsciu z baterii diodę schottkiego aby akumulator nie zasilał baterii w odwrotnym kierunku w czasie nocy. Dobierz też opornik aby ograniczyć max. prąd ładowania. Najlepiej byłoby wykonać regulator elektroniczny ograniczający...
Wymieniłeś tranzystor mos fet lub układ 2 diod Schottkiego po stronie przetwornicy, jeśli 3 kanały działają poprawnie to musisz szukać przyczyny w samej końcówce mocy. Posprawdzaj tranzystory końcowe i sterujące. Zmierz czy niema składowej stałej na wyjściu tej zniekształcającej końcówki i sprawdź napięcie zasilania czy jest symetryczne około ±30V...
Napięcie 3,3 V realizuje sterownik DRV8301. Sprawdź diodę D1 (dioda Schottkiego, zaznaczyłeś ją w obszar na pomarańczowo), ale też zabezpieczenia FB35 i FB36 (ten wygląda jak tranzystor smd, jest szybką diodą, można zastosować 1N4848) dolny lewy róg foto 1. A tak poza tym jeśli miałeś uszkodzone mosfety to i DRV do wymiany - przyczyna uszkodzenie silnika,...
Dioda schottkiego na wyjsciu przetwornicy.
Poszukuję schemat zasilacza nps605w, źle podłączony akumulator spalone tranzystory i podwójna dioda schottkiego. Po wymianie zasilacz martwy ale nie uszkadza ww. elementów ale zwarcie uszkadza bezpiecznik.
Mam kilkanaście płyt do k800i (rozbitków, zalańców ogólnie dawców organów). Odezwij się na PW (GG) coś pomyślimy.
Dzień dobry! Nie jestem znany, więc chcę zapytać, w jaki sposób mogę poprawnie polaryzacji diody jak na zdjęciu? Jest to SS0540 Dioda Schottky'ego. Mainboard F5SL. Dzięki. http://obrazki.elektroda.pl/9151967800_1...
Mam podobny mikroinwerter. W tej chwili leży nieużywany bo zainstalowałem coś bardziej firmowego. Miałem na nim maksymalnie 235W mimo iż inwerter ma 250W. Także chinole trochę oszukują. Miałem pod niego podłączone dwa panele 250W równolegle przez diody w kierunku przewodzenia. W ten sposób jeden panel nie zasila drugiego. Możesz takie diody wydobyć...
Życzymy powodzenia :) Mógłby Kolega rozwinąć? Według mnie istotne oznaczenie tej diody Schottkiego to B340A, a pozostałe symbole to oznaczenia produkcyjne. Mylę się?
Hehe... Rozbierałem identycznego UPS'a... Transformator siedzi w obudowie z zasilacza ATX i używam go jako mocne źródło 12V do wzmacniaczy samochodowych, wkrętarek i podobnych ;] Podłącz do sieci żółty i czarny, a niebieski możesz nawet uciąć, żeby Ci nie przeszkadzał. Masz 2 uzwojenia wtórne: pierwsze to te 18V, które ma małą wydajność prądową (można...
Witam Posiadam zasilacz taki jak na zdjęciu. Problemem jest to że nie załącza się był przepalony bezpiecznik pierwszy z lewej po podmiance nic to nie dało bo znowu się spalił.Wylutowałem dwie diody schottkiego są dobre ale pomiędzy wyprowadzeniami tych diod wszędzie jest zwarcie czy tak ma być? Co mógłbym przemierzyć na początek (diody na mostku prostowniczym...
Co do zabezpieczenia to zrób to tak jak to jest zrobione w procesorze - dioda Schottkiego od wejścia układu zabezpieczanego do Vcc i druga do masy. Gwarantuje ci to obcięcie napięcia do Vcc+Vforward i GND-Vforward. Dodatkowo prąd diody ogranicza się szeregowym rezystorem. Ponieważ dzielnik dla napięcia powinien mieć max duży opór więc i tak trzeba miedzy...
To jest ładowarka oparta na przetwornicy impulsowej więc diody muszą być szybkie, 1N4007 jest zbyt wolna. Raczej szukaj diod schottkiego.
Rezystory podciągające przy switch-ach są potrzebne jak piąte koło u wozu. Wystarczy podciąganie pinów. Diody bym dał schottkiego- mała różnica w cenie a są szybsze. Jednak jest to indukcyjne obciążenie.
Można tak. http://obrazki.elektroda.net/34_12882780... Układ z rys. A Najmniej korzystny, duży spadek napięcia i mocne grzanie na mostku plus straty na tyrystorze. Zalety; można stosować jeden radiator, ponieważ scalone mostki prostownicze są przeważnie izolowane od obudowy. Układ z rys. B Najbardziej korzystny, straty tylko na tyrystorach....
Po co zasilasz przekaźnik z napięcia stabilizowanego? Cewce nie robi wielkiej różnicy jakie napięcie dostaje (w rozsądnych granicach oczywiście). Druga rzecz, w tym gasiku RC kondensator musi być dobrany tak, aby mógł aabsorbować energię cewki, zanim włączy się dioda - nota bene zbyt szybkiej nie wybrałeś - to powinna być szybka dioda Schottkiego, Kolejna...
Dioda 1N4148 a lepiej z Schottkiego BAT85 lub podobną
Oczywiście zasilanie układu poprzez mostek Graetza uniezależni nas od polaryzacji napięcia zasilającego jednak jak to zwykle bywa "coś za coś" Niestety na diodzie występuje spadek napięcia, i to wcale nie mały, bo od 0,5V, do 1V. Nie jest to problemem, jeśli zasilamy układ dużym napięciem. Jeśli jednak nasze urządzenie jest zasilane niskim napięciem...
Ten silnik osiąga 2 kW przy wysokich obrotach, ale też mi się nie chce wierzyć, że aż tyle może z siebie dać. Bo przy sprawności 90% powinien oddać 200W ciepła, a to jest już bardzo dużo jak na te gabaryty, nawet przy intensywnym chłodzeniu. Myślę że on może pracować jedynie przez chwilę z tą mocą. Więc dobrze by było mu dać jakieś zabezpieczenie termiczne....
"Nie stosuje się" to tak jak "nie trzeba wymieniać oleju w skrzyni biegów" w autach. Producent po prostu chce sprzedać więcej akumulatorów, a ładowanie "na chama" nieograniczonym prądem nie zbyt zdrowe. Schemat kolegi Jarka jest tu chyba najprostszym rozwiązaniem. Aczkolwiek jak wspomniałem, przy 12V ma kolega spore prądy, nawet stosując diodę schottkiego,...
Dziękuję za info. Czy to na pewno dioda Schottkiego? gdyż spadek napięcia na mojej sprawnej diodzie to 0,5V a Schottkiego mają spadek 0,3V. Może to jest zwykła dioda prostownicza ?
Witam, wszystko dobrze, tylko pamietaj ze transformator musi dawac 2x wiekszy prad, lampa wymaga 13V/300mA wiec twoj transformator musi dawac minimum 6.3V 600mA a nawet z lekkim zapasem, co do diod to jak masz zastosuj diody schottky'a bedzie nizszy spadek napiecia. Pozdrawiam Nawet nie z lekkim a większym. Dla prostowników przyjmuje się 60%. Jeszcze...
Teraz nagle zauważyłem jedną ciekawostkę, którą wcześniej przeoczyłem - tam jest jednocześnie dioda Schottkiego D3 montowana przewlekanie oraz na spodzie pod nią jest D5, zamontowane powierzchniowo? Mowa o stronie wtórnej. Niezły numer, szkoda, że skleiłem już tę obudowę.
Co to za elementy zaznaczone na czerwono -uszkodzone (gdzie je kupić) D 6 . D 7 - to diody schottki 2A Q 5 stabilizator ? D 9 ? - to wygląda jak tranzystor SMD (ale D9 dioda) http://obrazki.elektroda.net/29_12125887...
U mnie koleś ma jakieś dobre te LM317 bo ani jednego nie zjarałem.Kosztuje u niego 1,50zł a u innego jak kupiłem za 2,50zł bo nie wiedziałem że tamten ma i ten za 2,50 w moment poszedł z dymem.A tak poza tematem to się wkurzyłem na zasilacz na LM317 z dopałką na jakim kol wiek tranzystorze to sobie zrobiłem na LM337 i dopałka KD502 mostek na diodach...
Patryczkqq dziekuję za pomocną radę. Pacjent TCL 43p615 po dwóch latach i 2 tygodniach, czyli tuż po gwarancji odmówił współpracy. Brak podświetlenia. Sprawdziłem diody podświetlenia, są 6V, okazały się sprawne. Zmierzone napięcie zasilania podświetlenia to 56V, czyli dużo za mało aby zaświeciły. No i tu twoja pomocna rada się przydała. Dioda Schottkiego...
dioda schottki mrugajace diody diody diody spawarka inwertorowa diody
blokada drzwi pralka sprawdzić gorenje drukarka xerox brudzić alternator trafic
łączenie zasilaczy pralka whirlpool mokre pranie
Grundig V303 - Dane techniczne wzmacniacza Świecąca kontrolka poduszki powietrznej po zalaniu siedzenia