https://obrazki.elektroda.pl/5334448600_... Po obejrzeniu not katalogowych stwierdzam, że do powyższych eksperymentów należy użyć diod 950 nm.
napisz prznajmniej gdzie ta dioda się znajduje dokładnie, żeby można było w zarysie przynajmniej określić wymagania wobec niej
7876702300_1429874123|uM3lDVd7p5 Foto to fotorezystor R1 ma wartość od 1 do 100K (możesz dać potencjometr) A R3 jest dopasowany do diody. Zasilanie 9-12V
Czy mogę zastąpić ją diodą Zenera BZX85C12 Tak, możesz.
Sprawdzałeś czy te tyrystory są sprawne? Autor tematu napisał mi na pw. że rzekomo są sprawne i pracuje nad tym zasilaczem. (at)Dawidtv można było by wykorzystać takie rozwiązanie, zamiast BC211 dać BD135 a napięcie dopasować zmieniając diodę zenera. Pozdrawiam.
Ten kondensator jest na napięcie stałe? Może dziwne pytanie, ale na stałe napięcie mają mniejsze gabaryty i ciężko coś dopasować. Jest dioda prostownicza...Więc tak.
Hmm, jakbys jeszcze napisal cos o tej diodzie... Z tresci wnioskuje, ze ma to byc dioda Zenera. Jakis stary uklad, nowy, a moze masz ja w rece i przyslesz zdjecie? :) Bo jesli to stary element to oznaczenie kojarzy mi sie z b. Czechoslowacja...
Witam mam podobny problem, czy namieżyl kolega skąd dopasować diodę brakującą? Będę wdzięczny za pomoc
Zobacz te schematy: http://obrazki.elektroda.pl/4112719600_1... lub http://obrazki.elektroda.pl/5262216400_1... , bo Twój coś błędny jest. Głównie przy zmianie napięcia trzeba opornikiem dopasować prąd świecenia diody.
Dioda to nie jest zły pomysł, ale trzeba dobrać wartość rezystancji i mocy do zastosowanej diody w obwodzie. Warto tamten R68 wymienić na taki, jak na schemacie, a z diodą w szeregu dać taki, aby dopasować to do obwodu i jakąś ładnie komponującą się do całości jasność świecenia, coś między 1 kΩ a 2,2 kΩ.
Witam,temat stary ale czy udało się dopasować diodę do tego napędu soad70 ? Walczę właśnie z takim .
wystarczy niewielki rezystor w celu ograniczenia maksymalnego prądu i będzie działać OK Tylko że każdy będzie miał inny pogląd na to ile omów ma "niewielki" rezystor, i jaką zmienność prądu można zaakceptować, mówiąc że działa OK. Największą trudność sprawia szeroki katalogowy zakres rozrzutu napięć przewodzenia, możesz wziąć diodę dopasować pod nią...
Gotowy transoptor refleksyjny.(to coś jak szczelinowy-długość światła diody dopasowana do czułości fototranzystora). Oczywiście jakaś modulacja-może być impulsowa. I układ logiki-przy pełnym oświetleniu ma nie działać-jak poziom oświetlenia spadnie-ma zacząć działać. Wady sprawdzone-jak zbliżysz palec-działa. Ale jak palec jest b. brudny-źle. To samo...
Tak są dopasowane
To się nazywa "Wykorzystanie twórcze gotowych modułów". Proste, ale skuteczne i co najważniejsze - tanie. Pytanie natury technicznej: Jak często musisz dokręcać luzujące się śrubki styków kontaktowych? I drugie - bardziej techniczne: Jakim prądem mierzysz diody i czy jest on dopasowany do mocy diod?
Zaspałeś na zimę , czy co ? U nas też już obudziła się niedzwiedzica i hasa po polach. Do tematu : autor już na pewno dopasował diody , ucinając nieprzydane nóżki.
Dobry dzień. Od czasu do czasu znajduję też wyrzuconą żarówkę LED lub żarówkę w domu, która przestanie tak świecić. W takim przypadku zajmę się jego naprawą w której używam tych urządzeń. Używam tego testera, aby sprawdzić rodzaj diody LED (jej napięcie): [url=https://www.aliexpress.com/item/329...
Bezpiecznik cały, przejście ma. Tranzystory też dobre. Dodano po 14 Płyta główna LG 55NANO803NA EAX69083603(1.0), a ta płyta działałaby na tej matrycy? Czy muszę do 65 coś dopasować?
Gdy wymienisz wszystkie listwy LED na nowe to wtedy sprawdź jakie są napięcia. W tej chwili kontroler prawdopodobnie próbuje tak dopasować napięcie, aby diody pracowały z określonym prądem. A skoro kilka diod jest uszkodzonych i kontroler "głupieje".
Różnica między 1 i 2, oraz między 3 i 4 jest taka, że przez dodanie drugiego tyrystora oszczędzamy dwie diody, i uzyskujemy mniejszy spadek napięcia na półprzewodnikach - więc wydziela się w nich mniej ciepła, i w rezultacie mniej potrzeba radiatorów do odprowadzania tego ciepła. Użycie podwójnego uzwojenia wtórnego też oszczędza dwie diody i zmniejsza...
Problemem były słabe magnesy, ale w tych słuchawkach sama konstrukcja wyklucza dobre działanie, bo ten sam rdzeń jest i magnesem stałym Nowoczesne słuchawki są efektywniejsze ale chodzi tutaj o dopasowanie impedancji, dioda germanowa ma napięcie progowe, większą impedancja to mniejszy prąd i wyższe napięcie.
Proponuję koledze samemu wykonać ze starego cokołu żarówki, kawałka blachy aluminiowej odpowiednio przyciętej i diody LED mocy, dopasowanej do swojej obudowy zamiennik tradycyjnej żaróweczki. Dla odpowiedniej trwałości najważniejszy jest duży radiator i dlatego "uniwersalne" zamienniki w maciupkich obudowach są tak nietrwałe. Albo wykonać to co koledzy...
Jak dopasować diodę z wylutu. Wiem, że oznaczenia nic nie mówią- napis na diodzie 47 nie oznacza 47V. Mogę dobierać techniką prób i błędów, czy raczej nie bo się bardziej uszkodzi? Da rade zmierzyć taką diodę jak tak to w jaki sposób i jakie wartości powinny być? Sorki ale jestem początkującym
Udało mi się dorwać bardziej dopasowaną diodę, teraz tylko pytanie jak ją wlutować bo po oryginalnej to tylko pył został, katodą w którą stronę ? w stronę kondensatora czy do masy? Oczywiście wychodzę z założenia że katoda jest oznaczona paskiem na diodzie.
Posprawdzam wszystkie elementy po kolei. Jak dopasować spaloną diodę? Dodano po 4 Mam multimetr https://obrazki.elektroda.pl/7557408900_...
A nie jednak jedna dioda pobiera 4 mA. Spróbuję coś poszukać i dopasować.
Całej linijki nie znalazłem nigdzie, ale dopasowałem mniej więcej dwie diody, przylutowałem i działa.
Witam, w pakowarce próżniowej spaliła się dioda Zenera i z tego, co udało mi się odczytać, ma oznaczenia 8hIhnI i 15 u góry. Tylko że po tym nic nie udało mi się znaleźć. Prosiłbym o pomoc w dopasowaniu diody. Pozdrawiam.
A jakie inne elementy byś tu dopasował? diodę? stabilizator? czujnik temperatury? a może tyrystor? TL431 dla przykładu, bardzo często spotykany w zasilaczach impulsowych.. Nie twierdzę że poszukiwany element nie jest tranzystorem. Może nim być, ale nie musi.
1000mikroF to sporo za mało, no i to napięcie elektrolita - 35V? - powinno być wyższe, min. 40V. W kolektorze TIP142 jest źle narysowane podłączenie diody i zasilania. Przecież 30V zasilania ma iść miedzy masę a "górny" koniec silnika, do którego dioda jest równolegle dołączona.
Witam To, że miałeś tam żarówkę 6V/3W nie wymusza aby dioda miała też 3W. Ważne jest aby dopasować diodę LED prądowo czyli dać opornik ograniczający prąd. W twoim przypadku daj diodę LED szeregowo z opornikiem 430Ω zachowując polaryzację diody (+ do anody, - do katody). Możesz zastosować różną ilość diod ale pamiętaj aby ograniczyć prąd tak aby...
Szkice faktycznie przejrzyste ale nie pokazują połączeń mieszanych, szeregowo - równoległych a takie pozwalają na mniejsze straty mocy na opornikach przy zasilaniu kilku/kilkunastu diod z 12 czy 15 V w porównaniu z połączeniem równoległym. Pozwala to na lepsze dopasowanie diod i zasilacza.
(at)ay56 gratulacje dla kolejnego uczestnika forum bez szkoły podstawowej. To się liczy, a nie ustala. Mi z obliczeń wyszło że nie ma szans na zadziałanie. Zwłaszcza że przy 42V potrzeba 300∆ a przy 36V przestaną się świecić. A przy twoich 100∆ i 42V ładnie się spalą prąd będzie wynosił 60mA.
70V a za diodami dopasowany dławik i będzie spawać.
Najlepiej by było zasilać każdą diodę takim samym prądem, powiedzmy 20 mA. Jednak biorąc pod uwagę różną sprawność diod, to nawet przy jednakowym prądzie będą świeciły różnie. Najlepiej do diody czerwonej i zielonej dopasować rezystor mniej więcej 60 omów, co da około 20 mA. Następnie do białej i niebieskiej dobrać rezystory, doświadczalnie, aby dopasować...
Mam pytanie czy zrobił by mi ktoś taki stabilizatora za mała oplata tak aby się ampery zgadzały i te inne, tak żeby był dopasowany do diody??
Masz zasilacz dopasowany do 5 diod szeregowo, więc rezystor zbędny lub o wartości wyliczonej przez (at)acctr (1 Ω/0,5 W), co nie będzie miało praktycznego znaczenia. Gdyby suma napięć diod była niższa niż napięcie zasilające, to wtedy byłby konieczny odpowiednio wyliczony rezystor.
To zarówno wina dryfu temperaturowego diody jak i przegrzewania KTP, co powoduje utratę dopasowania fazowego w tym krysztale. KTP grzeje się od diody, przez co zaraz po włączeniu moc modułu rośnie a po przekroczeniu optymalnej temperatury kryształu znowu spada. Porządny moduł powinien mieć diodę na TECu strojoną temperaturowo do maksimum absorpcji w...
Śrubka z zawleczką to w małym zakresie obroty a to wpływa na częstotliwość i tu ustawić ok. 50 Hz, napięcie rezystorami, masz ten stojący, też nastawny a dodatkowo w odczepy wpięty ten z pokrętłem i trzeba to jakoś dopasować, masz diody krzemowe zamiast selenów, spadki napięcia na pewno inne, dobre mierniki, trochę zabawy i będzie ok.
Czyli można wymienić diodę, lecz muszę dopasować oddzielny zasilacz i chłodzenie do diody?
Pamięć musisz wylutować i zaprogramować ją powtórnie w programatorze. Nie mam pliku pod tą płytę, może ktoś z kolegów ma to odpisze. Podaj dokładny model matrycy, zasilacza, oraz płyty głównej z naklejką z numerem seryjnym, łatwiej będzie cos dopasować.
3V*20mA*kilkanaście≈1W Potrzebny: - transformator 2VA (symboliczny zapas mocy) o napięciu wyjściowym rzędu kilkunastu wolt (napięcie nie gra większej roli, zawsze można odpowiednio dopasować połączenie diod, rezystorów); - mostek Graetza np. 1A 100V (ewentualnie 4 diody np. 1N4001); - kondensator ok. 470uF na odpowiednie napięcie; - rezystory...
Z tego co juz wyczytałem to samo obliczenie W to nie to samo co dopasowanie odpowiedniego zasilacza.
Możesz przedstawić zdjęcie zasilacza, oraz fragment, gdzie jest ta dioda? Nie znam tego modelu rejestratora, ale może uda się forumowiczom pomóc dopasować jakąś inną diodę.
Witam. Dostałem nie działający elektroniczny programator czasowy do gniazdka. Wymieniłem wbudowany akumulatorek i programator ożył. Niestety nie steruje przekaźnikiem. Na płytce drukowanej widać było zaciemnione miejsce. W tym miejscu jest dioda Zenera o numerze 4756 A. Tyle udało mi się odczytać. Po sprawdzeniu multimetrem pokazuje koło 300ohm w obie...
Oba zasilacze są impulsowe. Pierwszy miał większą moc zapewne dopasowaną do diod. Drugi być może nie daje rady z większym poborem mocy i włącza się zabezpieczenie nadprądowe, co może się objawiać gaśnięciem diod i być może piskiem. Być może miganie diody sygnalizującej pracę zasilacza wiąże się z jego reakcją na włączenie do prądu bez obciążenia?
Witam - nie mogę dopasować diody w Uniden 510 w starszym modelu w płytce PA 243 oznaczenie diody D701 1SV73EB. wstawiłem diodę pojemnościowa i zadziałało, radio jest przestrojone, ale jak jest inna dioda to słychać jakby było nieprzestrojone. Poniżej jest link do schematu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Post był raportowany....
Moim zdaniem lepiej wylutować układy i złożyć swoje (bynajmniej ja tak robiłem) nic skomplikowanego a dużo łatwiejsze podłączenie + dopasowanie ilosci diod. Pozdrawiam _TIGER_
Skoro już tyle dyskusji to ja miałem takie doświadczenia. W tatach osiemdziesiątych ubiegłego wieku używałem Passata (trzydrzwiowy). Aż wystąpiło uszkodzenie alternatora w postaci zniszczonej diody (jednej). Wówczas wszystkiego brakowało a zamożny też nie byłem. Problem rozwiązałem dopasowaniem diody o której wiedziałem, że wytrzymuje bodajże 20 A obciążenia....
Nie chodzi o diody
Myślę, że o istotności sprzężenia termicznego między układem kompensacji a tranzystorami mocy, dobitnie świadczy wynalazek tranzystora "ThermalTrak", gdzie idealnie dopasowana dioda jest umieszczona dosłownie wewnątrz obudowy tranzystora. 1. Nie wiedział, jak dokładnie działa kompensacja termiczna we wzmacniaczu mocy, może faktycznie zasugerował się...
I to tym taki "dzyndzelkiem" u góry się przełącza? I jest to obojętne jaki kupie czy musi być dopasowany?
Pozostaje szukać elektronika który nie boi się wyzwań, sprawdzi modele modułów i postara się coś dopasować.
Witam, Drogi kolego Otóż diody mają to do siebie, że nie zachowują sie jak tradycyjny opornik, ponieważ są elementami półprzewodnikowymi. Długo można by pisać na temat różnic, ale ja postaram sie wyciągnąć te najistotniejsze. Dla połączeń szeregowych: 1- wszystkie diody muszą być połączone ze zgodną biegunowością, tzn. katoda pierwszej do anody drugiej...
Nie ma potrzeby dostosowywania się do nośnej - wystarczy przekazać sygnał razem z nośną. Większym problemem może być dopasowanie długości fali IR.
Napięcie 5,6V (teoretycznie jest to 5,4V - żadna różnica) wynika z krzywej rozładowania bateryjki 9V typu 6F22 (poniżej tej granicy napięcie siada bardzo szybko) - układ tylko jest do tego dopasowany.
Hmmm... Takimi rzeczami się w sumie nie zajmowałem, ale... Czemu nie zastosujesz transoptora?? Wtedy poziom napięcia włączania byś sobie dopasował przez diodę zenera. Rozwiązanie to chyba miałoby mniej elementów, a działałoby tak samo
Jak dla mnie z tym rejestrem przesuwnym do diod to przekombinowane Nie piszesz poco Ci ten MAX232 Na bramkę dał bym rezystory np 12ohm Rezonator można zastosować wewnętrzny aczkolwiek domyślam się że jest zewnetrzny dopasowany do szybkość transmisji RS232 Do mosfetów można dołożyć po szybkiej diodzie Co do układu formującego nie wiem jaki hall i jak...
Zapłon mniej niż 5 s., wciskasz i trzymasz jeden przycisk i jednocześnie 3 razy wciskasz drugi. Drzwi zamknięte. Przy dobrym dopasowaniu dioda mignie 5 razy a centralny zamknie się i otworzy. Styk s stacyjki musi być sprawny (gaśnie radio, zapala się lampka sufitowa). Kombinację wciskania można też zacząć od otwierania.
Witaj. Nie podajesz, jakie diody są użyte, więc jak dopasować Tobie zamiennik? Czy są to dwupinowe diody czy czteropinowe?
Według noty Ucc elementu odbiorczego jest w przedziale 4.75 - 5.25V, typowo 5V, więc powinno być OK. Może być zasilany z tego samego źródła co dioda nadawcza. Pomiar między Out i GND.
no na 100% ma softa zmienionego a jesli chodzi o kolorowe diody to sa wlasnie takie wstawione koszt jednej diody okolo 7 zloty a w telefonie jest do 10 sztuk i do tego brak pozostalosci z orginalnego softa Very Happy wiem ze w zwyklej 3510i mozna zrobic migajace podswietlenie bez zmiany diod bo mi gosc wgrywal softa i tez mam mnostwo bajerow pozdro...
Gwiazda jak w większości schematów oznacza potrzebę doboru elementu do warunków pracy, czyli takie dopasowanie. Jak widać opornik jest częścią dzielnika napięcia z którego dioda Zenera korzysta. Na tym oporniku ma się odłożyć napięcie ponad wartość mierzoną.
Zastosowałeś "~" oznaczające wg mnie napięcie zmienne. Przed stabilizatorem powinno być napięcie stałe. Podłącz przed stabilizatorem mostek Gretza i kondenstaory (elektrolit i ceramiczny). Lepiej jest sterować diodami stanem niskim, możesz sobie wtedy dopasować jasność świecenia diod. Czy dobrze jest zrealizowane zasilanie uC???
mam ten sam problem. A raczej miałem bo poprawiłem zimne luty przy diodach i obraz był normalny po kolejnych 3 latach kolor znów tylko wysiadł ale włącza sie po 3 godzina ch na 15 minut. Potrzebuje schamet o opisem by móc dopasować nowe diody i wymienić spalone........ Cały zabieg dla początkującego z poprawieniem lutów to ok 1,5 godziny :) (tylko płytka...
Ja natomiast mam taka koncepcje zeby wziasc kawalek plexy np 100x50 mm grobosci dopasowanej do diody nastepnie wywiercic otwory (nie na wylot) wlkeic lub wcisnac diody w plexe, a druga strone plexy zmatowic drobnym papierem zeby byla "mleczna" na nogi do auta bedzie dobre
Jak bardzo zależy na naprawie lampy, może warto wymienić same diody?Albo dopasować moduł z innej lampy.
Najprościej dać na wyjście LM324 rezystor i diodę zenera 5,1V do masy co ograniczy napięcie wyjściowe do sterowania logiki L293D.
Chcesz 2 W na diodę, to ustaw prąd 0,7 A. Chcesz mniejszej mocy, to prąd mniejszy. Zasilacz powinien dopasować napięcie do ilości diod w łańcuchu. Dla białych i niebieskich to ok. 3 V na sztukę. 20 szt. nie podłączysz, bo potrzeba 60 V. Brakuje 5 V, więc 18 sztuk szeregowo to maksymalna ilość dla tego zasilacza. Prąd wybierasz sam. Taka zaleta zasilacza...
Mam takie pytanie: Próbuję u siebie w aucie dołożyć dodatkowe małe podświetlenie. Jako że to jest Ford podświetlenie wszystkich przycisków jest koloru zielonego. I tu pojawia się problem bo kupiłem już kilka rodzajów zielonych diod i te diody w porównaniu z oryginalnymi świeca albo bardziej żółto albo bardziej jaskrawo zielono. czy da się jakoś regulować...
Dziękuję kolego "rysta" za trochę edukacji , skłoniło mnie to do zastanowienia się nad ARW z diodami "pin" .
No a w maluchowskim ukłąd taki działał i działa, na potencjometrze, mimo ze dioda zenera tez jest w układzie. JEstem otwarty na wszelkie mozliwościi, ale modyfikacje tego regulatora. A moze działa bo w maluchu jest dioda na 7,5V. Mam taki wskaźnik napiećia do zsamochodu gdzie jestt sterowany właśnie diodami zenera i żeby dopasować napiećie do diody...
Witam. Proszę o pomoc w dopasowaniu wypalonej diody podświetlenia Panasonic TX-32C200E. Chodzi mi o parametry diody i barwę. Na internecie znalazłem tylko całe listwy a chcę wymienić tylko poszczególna sztukę. Przesyłam link do listwy jeśli pomoże w dopasowaniu. https://kazpol.com/listwa-led-podswietle...
Z rysunku wnoszę, że masz czerwony LED, więc ma szansę słabo świecić na jednej baterii 1.5V. Musisz dobrać właściwy opornik i podłączyć LED we właściwą stronę, bo nie jest to element symetryczny. Zwykle dłuższą nóżkę LEDa łączy się do dodatniego potencjału. Dla dwóch baterii efekt będzie lepszy, ale wtedy trzeba dopasować opornik by uzyskać wymaganą...
A jak sprawdzić ile prądu pobiera jedna dioda, żeby dopasować pasek do zasilacza?
Przyjęliśmy taką konwencję, że prąd płynie od plusa do minusa i do tej konwencji został dopasowany opis działania diody. Jakbyś chciał zmienić założenie co do kierunku prądu, to musiałbyś zmienić opis działania diody i innych elementów. "Odwrócenie" kierunku prądu ani trochę nie poprawi Ci zrozumienia tematu, a koszmarnie skomplikuje analizę nawet prostych...
jaka kamera takie diody :) Diody wymienić można pod warunkiem że zdołasz takie same zdobyć - nie wiem jak to wygląda w kamerach avtech bo nie miałem z nimi kontaktu Avtech podałem jako przykład, nie jest to najwyższa półka ale są przecież dużo gorsze kamerki:) Właśnie problem w tym, aby dopasować te diody, skoro brak oznaczeń a i producent się nie...
Ten procesor oficjalnie obsługuje pamięci 5200 MHz, dalej to już OC, a wniosek z tego że po wyłączeniu XMP jest ok - może być jeden: 6400 nie jest stabilne, lub po prostu twoja platforma nie lubi się z posiadaną aktualnie pamięcią ustawioną na 6400. Czasem wymagane jest ręczne dopasowanie napięć by ustabilizować wyższe zegary, ale na ślepo lepiej nie...
Nic nie mogę znaleźć, ale po opisie wiadomo że to dioda więc można wylutować sprawną, pomierzyć w którą stronę przewodzi, jakie są spadki napięć i coś dopasować podobnego.
Witam. W TME mają BBY40 (smd SOT-23). Ma większe ratio (więcej przestroisz) i jakoś da się wlutować od tylu. Jak nie masz płytki, to można dopasować. H.
Czyli wystarczy że kupię porządne diody i będzie wszystko ok? Moje dokładnie tak samo zaczęły migać, tylko że po naciśnięciu działał tylko jeden rząd. Tak, tylko zasilacz musi być dopasowany prądowo do diody. Podaj parametry tych diod i zasilaczy i jak to miałeś połączone.
Witam wszystkich Jak zwykle dziękuję za kolejne posty w sprawie schematu. Zamieszczam tu kolejną wersję schematu http://obrazki.elektroda.net/91_12198649... I tą samą, wybieloną http://obrazki.elektroda.net/50_12198651... Między zworkami J1 i J2 muszą być podłączone diody w celu obniżenia napięcia z 9V na ok 6V. Muszę tylko dopasować...
mam w planach zegarek binarny i na wyjściach układów 4040 będą czerwone diody LED. jakim napięciem najlepiej zasilac układy? Ile wynosi prad jakim moge obciążyć wyjścia układu? Chodzi mi o dopasowanie oporników do diod, by LEDy świeciły mocno, ale żeby nie przeciążyć układów.
Nie brakuje. Ktoś projektował tak aby dopasować w przyszłości do różnych wielkością kondensatorów (chodzi o kondensator 330nF/400V) lub dodania dodatkowych kondensatorów aby zwiększyć prąd dla diod LED.
To może inna propozycja : istnieją scalone separatory sygnału - np. ADuM7510 firmy AnalogDevices. Zasilane z 5V (wyjście z takiego separatora można dopasować do poziomu 3,3V nawet rezystorem i diodą Zenera). Szybkość pracy do 10 Mbps i izolacja galwaniczna do 1kV. Jeden układ może separować jednokierunkowo 5 sygnałów. Na znanym portalu aukcyjnym widziałem...
Temat był już wałkowany na forum, poszukaj to się dowiesz więcej. W szeregu z diodami jeden opornik dopasowany do prądu znamionowego diody (kalkulatory ogólnie odstępne w Internecie). Równolegle do diod, kolejny odpowiedni opornik, który będzie udawał "brakującą moc". Jeśli kontrola opiera się tylko na pomiarze obciążenia to powinno to być wystarczające...
To musi działać trochę inaczej. Dwa źródła o wyższym napięciu sumowane logicznie diodami. Taki układ ,będzie automatycznie pobierał energię ze źródła o większym napięciu. Za diodami za sumowaniem logicznym musi być właściwy regulator prądu diod LED. Wymaga to dopasowania źródła zasilania z sieci do-paneli foto. Straty ekonomiczne przekroczą oszczędności...
Kolega (at)spinacz wskazał dwa różne dopasowania, ale też są to dwie różne obudowy i bez zidentyfikowania typu obudowy nie można nic więcej napisać.
ja jak podłączałem karte MMC do uP to tez miałem taki problem. zastosowałem najprostrze rozwiązanie , dzielniki rezystorowe (1k szeregowo, 2k do masy po stronie 3,3V) to dla lini z uP do 3,3V linie z 3,3V do uP podpiołem bezpośrednio, i procesor odczytywał 3,3V jako stan wysoki. to najprostrze rozwiązanie i raczej nie powinno sprawić problemów, gdy...
Bardzo prosto, poziom impulsów ograniczysz opornikiem i diodą zenera na 12V. Myślę że ok. 1k Ohm będzie odpowiedni ale najlepiej by dobrać to eksperymentalnie. SławeK
I dzięki temu wiemy coraz więcej o powstającym układzie. ;) Jest mu bliżej do normalnego ruchu kolejowego, no może z wyjątkiem SBL, bo te są w stanie stwierdzić zajętość szlaku. Tu masz [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... z USB na I2C, a [url=http://pdf.datasheetcatalog.net/dat... i [url=http://www.semtech.com/apps/filedow...
W końcu trochę wolnego czasu i można podłubać. Koncepcja pompowania diodami laserowymi jest dobra, a wszystkie aspekty opisane są w książce Solid-State_Laser_Engineering, o której wspomniałem w jednym z moich postów. Na stronie 393 są informacje o pompowaniu medium diodami laserowymi. Tak naprawdę możemy się wymieniać doświadczeniami teoretycznie i...
CD4013 reaguje na jedno zbocze. Na które, to niechaj Autor poszuka. Schemat z przerzutnikiem D już podałeś. Źle go opisałem? Autor potrzebuje przerzutnik monostabilny i bistabilny. Resztę można doczytać z dokumentacji. Dokładając do wejścia zegarowego inwerter można zmienić zbocze przełączające przerzutnik. Dojdzie niewielkie opóźnienie, które w tym...
Dzięki, sygnał troszkę głośniejszy, niestety przydźwięk zasilacza bardzo słychać. Początkowo myślałem, że to dioda prostownicza sieje, ale nawet z pominiętą diodą jest to samo... Wyrzuciłeś filtr i się dziwisz... Dodaj: https://obrazki.elektroda.pl/1371870600_... na początek też jakieś 100k, zobacz, jak jest, ewentualnie skoryguj tę,...
Układ jest pomyślany dla jednej diody. Ma dopasowane mocowo tranzystory i sterowanie. Chcąc zaświecać więcej diod stosujemy więcej stopni mocy sterowanych z jednego zestawu potencjometrów. Przy łączeniu szeregowym trzeba wyższe napięcie zasilania. Przy równoległym oporniki korekcyjne dla każdego koloru by jednakowo świeciły. Przy diodzie o wspólnym...
Cytat kol. Kret121: prosiłbym kolegę Akrzy74 o sprawdzenie w która stronę ma być ta dioda... Tak, dioda jest dobrze "wrysowana" :wink:
Masa będzie wspólna - sprawdź dla pewności masy na pinach płyty gł. Sprawdź też napięcie na pinach LED, w panelu są diody 12V - możliwe, że będą do wymiany lub należy dopasować rezystory. Ja bym zrobił tak (odwrócone diody, rezystory dopasować do napięcia płyty gł - o ile masa jest wspólna na płycie): http://obrazki.elektroda.pl/9423504700_1...
W przypadku jednej diody znacznie łatwiej uzyskać dopasowanie falowe. Popularny kabel koncentryczny to dwie rury jedna w drugiej wypełnione dielektrykiem. Całość tworzy prowadnicę tzw. falową. Wymiary geometryczne przewodnika i przenikalność elektryczna izolatora nie są przypadkowe. Zostały bardzo starannie dobrane. Podobnie wymagania musi spełniać...
Przegrzanie diody laserowej uszkadza jej strukturę - nawet zwykłe LED-y są na to wrażliwe, a diody laserowe bardziej. Może akumulator nie był rozładowany, tylko dał za mocne zasilanie? Niestety nie wiedziałem tego, myślałem, ze nawet w tak tanim laserze będą jakieś piórniki czy coś, zeby dopasować napięcie do diody. No nic chyba go zabiłem.
Witam. Poszukuję osoby, która stworzy mi projekt gerber płytki PCB pod diody 5mm. Płytka pcb musi pasować do obudowy widoczniej na zdjęciu. Posiadam plik stl obudowy https://obrazki.elektroda.pl/6576643200_...
dopasować sterownik balun dopasować dopasować passat
dekoder cyfrowy polsat szarpie wymianie pompy obniżyć temperaturę procesora
merkury market silnik zaburtowy mercury
Przekaźniki 433 w Skoda Octavia II 1.6 MPI 2004 Bezpiecznik regulacji świateł Skoda Octavia 2004