Raczej ma oświetlenie na dane napięcie. Driver prądowy prosto w lampie.
Driver prądowy. Poszukaj z regulacją prądu.
Tam są diody a nie dioda i są połączone szeregowo. Więc nie są na 12 volt a steruje nimi driver prądowy.
Rezystor potrzebny do ograniczenia prądu. Ty go nie musisz ograniczać bo robi to za ciebie driver prądowy. Tak takie dwa starczą w twoim układzie.
Musisz kupić nie zasilacz a driver prądowy o prądzie 500mA. Napisz ile ta lampa ma diod, pomoże to dobrać napięcie drivera.
Diody maja podany parametr napięcia przewodzenia; przy 8szt utworzyć dwa szeregi po 4szt LED, do każdego dodać osobny driver prądowy pod diody 10W. Zasilacz wewnętrzny jest za słaby więc trzeba zasilania zewnętrznego, drivery włączać przez, tranzystor, przekaźnik sygnałem z ... trzeba rozebrać i zobaczyć z czego można pobrać sterowanie.
Niezbyt fortunnie wybrałeś zasilacz. Jest przystosowany do zasilania z regulatora fazowego (ściemniacza opartego o triak) więc wypadało by poszukać takiego ściemniacza ze sterowaniem pwm lub 1-10V np SVB10-1AV 5V - sterowanie sygnałem analogowym 0-5V SVB10-1AV 10V - sterowanie sygnałem analogowym 0-10V lub zbudować taki regulator samodzielnie. Możesz...
Napięcie z zakresu 190-230V. Tyle że to jest driver prądowy a napięcie ma przełamać próg zadziałania diody.
Tak samo urządzenie które się nazywają driverami prądowymi.
Ten opis, to trochę mocno bez sensu. Jakiś bezprzewodowy włącznik się pojawia, może, a może nie, bo coś na nim pisze, ale co, to nie wiadomo co. Zaraz się okaże, że to nie włącznik tylko zasilacz. Albo jakiś driver prądowy, no i się cuda dzieją.
U mnie reanimacja ledówek wychodząc z założenia, że w środku jest driver prądowy, sprowadza się do zmostkowania przepalonego modułu. Niestety nie starcza to na długo. Co do świetlówek kompaktowych, to elektronikę z nich wykorzystywałem do podłączenia świetlówek liniowych. Kondensatory na 400V też były (są) cenne.
Zgodnie z katalogiem przy zasilaczu 150 W możesz zasilić 10 m modułów czyli na 1m 15W więc może za słaby zasilacz, tzn. driver bo to zasilanie prądowe
Też nie wiem co to za "driver -" może chodziło o źródło prądowe? Czy z vout/kolektora BC ten sygnał gdzieś dalej idzie? Bo jak nie to wygląda na grzałkę.
Szukaj driver prądowy. Driver stało prądowy na 500-600mA. Na portalach aukcyjnych tego pełno.
Najprostszym znanym mi sposobem utrzymania stałego prądu (w przybliżeniu) 420mA jest zastosowanie stabilizatora LM317. Tak, jak się ma zapas napięcia - ty go nie masz. (1) proszę o sprawdzenie czy może tak być, czy będzie działać dobrze Nie będzie działać. (2) czy jest jakiś inny, lepszy sposób na zasilanie prądowe LEDów ? Specjalizowany driver (przetwornica).
Mam lampę z 42 diodami. Co trzeba jeszcze wiedzieć? Symbol chińskiego sterownika w środku raczej nic nie da. No to bardzo dużo wiesz. Masz samochód? To pomóż mi dobrać oponę do niego, opiszę to twoimi słowami. Chcę zmienić oponę, moja jest czarna okrągła, a z boku ma napisy, a i jest na alufeldze. Szkołę podstawową chyba skończyłeś, to policz prąd...
driver stało prądowy 300mA Tak, kolega ma rację, ja się mylę. (at)polskafcb kup zasilacz stało prądowy!
To nie jest zasilacz tylko driver prądowy do sterowania Led, zmierz prąd płynący przez diody.
Tak to już u nas jest ,nie doczytają od początku do końca. Dokładnie. Nawet nie zerknie do regulaminu działu, nie poda podstawowych informacji odnośnie swojego problemu i myśli, że trafi się wróżka i wyczyta mu z kart odpowiedź. Ręce opadają jak się czyta takie tematy. Trzeba spojrzeć w link w moim pierwszym poście,nawet nie zobaczyłeś a już się wymądrzasz...
Potrzebny jest koledze źródło prądowe (LED driver), nie napięciowe. Zasilacz który kolega posiada nie nadaje się. Pozdrawiam
Ciekawe z czego wzrośnie prąd? Skoro tam jest driver prądowy.
Albo zastosujesz 3 kanałowy sterowany driver prądowy dla RGB, albo "na piechotę" - zwykły sterownik RGB od strony katod, a od strony anod źródła prądowe. Ważne - OSOBNO DLA KAŻDEGO KOLORU !
To co pokazujesz to driver prądowy. Nie nadaje się do tego typu diod.
Kurczę nie ogarniam, driver = zasilacz = power supply? Dlaczego na filmie gość ma dwie takie rzeczy? Driver = zasilacz prądowy Power supply = zasilacz (jakikolwiek) Bo zapewne jego drivery nie mogą być zasilane bezpośrednio z sieci, stąd ma driver i zasilacz do drivera. Dlaczego moje rozumowanie o diodach i wyliczenia są złe? Twoje wyliczenia są dobre,...
No i tego się właśnie obawiałem :). Na płytce jest nie tylko ładowarka do akumulatorów, ale i pewnie driver prądowy do LED. Da się przerobić oczywiście cały układ, ale trzeba wywalić istniejącą elektronikę i zasilić LED samemu.
Pokazane wcześniej diody mają napięcie około 2,7V (upraszczając), łącząc je po 8 sztuk w szeregu mamy 21,6V czyli musimy utracić 3,4V z 24V zasilania co przy 65mA prądu daje nam 0,221W straty na moduł 8 diód w sumie 1,404W (8*2,7V*65mA), czyli 15,7% straty. Dlatego skłaniam się do połączenia 9 diód w szeregu dającym 24,3V (1,58W) i ustawienie zasilacza...
Ten Twój to nie zasilacz beztransformstofowy. To normalny driver prądowy.
Trzeba zastosować driver prądowy stosowny do diod tam zastosowanych.
Nie, absolutnie, jak znajdę lepsze rozwiązanie to na pewno przetestuję. Mam 5szt XM-L2 w szeregu, czyli jakieś 15V i 3A. Sugeruję, jeśli można, wymienić na tej płytce układ XL4015 na XL3005 (piny zgodne), wywalić co niepotrzebne i doprowadzić do zgodności z aplikacją XL3005 (w DS) przeznaczoną do PWM. To co w tej chwili męczysz to moim zdaniem dziadowanie...
Ja nie o przepisach, bo nie moja działka, ale... Jeśli ten zasilacz to driver prądowy, a wszystko na to wskazuje, to nie polecam rozłączania obwodu wtórnego. Każda przerwa w obwodzie wtórnym grozi uszkodzeniem led.
co pokazuje że cała 5m rolka pobiera 36W. No i to jest rzeczywista wartość . Produkty made in China tak mają . Co innego reklama , co innego real . :D Jeżeli zastosujesz do zasilania driver prądowy , to wyciągniesz z tych diod więcej mocy.
W orginale miałeś driver prądowy, a wystawiłeś zasilacz. Raczej diody na straty.
Czy sinus normalny, które nie jest normalny czy modyfikowany. Bez znaczenia. Wszystkie mają zasilacze impulsowe. Najpierw napięcie wejściowe jest prostowane, a potem najczęściej trafia na driver prądowy. Specjalny na grubych płytach kwasiak które ma swoją cenę wytrzymuje 200 przy DOD 80% lifepo4 to jakie 2000-2500 cykli więc mimo wyższej ceny zakupu...
Skoro ma być to oświetlenie do fotografii, to wrzuć tam porządną diodę o znanych parametrach, np. jakiegoś Citizena z wysokim CRI. No i do tego obowiązkowo driver prądowy, bo takie zasilanie przetwornicą szybko się zemści. Nawet się nie obejrzysz kiedy napięcie i prąd się porozjeżdżają.
Postaraj się o dobre źródło zasilania. (proste ładowarki od tel. komórkowych sieją sporo śmieci. Raczej nie polecam tego rozwiązania do diodek laserowych.) Kolejną sprawą jest driver prądowy. (w sieci jest sporo rozwiązań takich układów do np. efektów laserowych. Najprostszy oraz najszybszy driver prądowy, to nic innego jak stopień różnicowy + stabilizowane...
Diody połączone w szereg wymagają źródła prądowego o stałym prądzie 350 mA i odpowiednio dużym wysterowaniu napięciowym ( tzw. driver prądowy). Na przykład na aladrogo masz:"driver zasilacz prądowy LED 12v 300mA". Cena 2,50 zł. Napięcie szeregowo połączonych diod nie może tu być wyższe od 12V.
Zastosuj rezystor 470 omów. Widzę, że kolega nie wie, jak działają drivery i źródła prądowe... W najlepszym przypadku spali diodę, w najgorszym, driver.
To nie jest zwykly zasilacz. To driver prądowy! Możesz spróbować że ściemniaczem fazowym 230V dedykowanym do driverow LED , ale Twój driver wcale nie musi z tym współpracować.
Tranzystory, a nie przypadkiem driver prądowy? Za 10zł można już kupić żarówki ledowe o tej mocy. Tak tylko pewnie one będzą działać jeszcze krócej od tych markowych.
Najlepiej po prostu zrobić najprostsze źródło prądowe na te 500- 600 mA. Np. na popularnym LM317, lub może jakiś driver prądowy do zasilania LED-ów, oczywiście na odpowiedni prąd.
Teraz przemyśl, co się stanie jeśli jedna z diod będzie miała troszkę inne napięcie od pozostałych. Już sam producent deklaruje 3,2 - 3,4V Proponuję połączenie diod w szereg i driver prądowy o odpowiednim napięciu. Są do kupienia bez problemu.
Elektronika (zasilanie) to zwykły driver prądowy (dostępny nawet na allegro) i też pewnie sprzedawany pod różnymi markami. Chyba że rzeczywiście "padł" czujnik, ale wątpliwe...
Czym się różni driver prądowy od zwykłego zasilacza?
Przy podanym rezystorze nie uzyskamy pełnej mocy 1W na pojedynczej diodzie dlatego 2W wystarczą oraz sam zasilacz. Oczywiście, że driver prądowy zaproponowany przez kolegę (at)750kV jest najlepszym rozwiązaniem ale wówczas należy pamiętać o dobrym chłodzeniu LEDów (chińskie LEDy bardzo mocno się grzeją).
Jak dokładne musi być to 50%? ja bym użył 555 w wersji CMOS https://obrazki.elektroda.pl/5160844400_... Zasilił z szyn +5V i -5V (pomijając zupełnie zbędne GND) a na wyjściu dodał driver MOSFET żeby poprawić wydajność prądową (LMC555 ma 100mA ale przy dużym spadku napięcia, dodając driver MOSFETa jako bufor zlikwidujemy zależność wypełnienia...
Driver prądowy na lm 317 https://www.google.pl/search?q=driver+pr...
A w ogóle podłączanie diod laserowych bezpośrednio pod baterie nie jest dobrym rozwiązaniem. Do tego powinien być chociaż jakiś skromny driver prądowy.
W najprostszym przypadku stosuje się taki układ ja poniżej (buck), R1 to rezystancja obciażenia https://obrazki.elektroda.pl/4920102100_... To co znalazłeś z dwoma tranzystorami to buck synchroniczny, ma zalety przy prądach przekraczających 10A. A driver MOSFETów to po prostu układ mający większą wydajność prądową niż wyjście mikrokontrolera,...
Tam masz zasilacz czy driver prądowy. Pokaż parametry tego zasilacza. Wiedzę na płytce dwa tranzystory i trzy rezystory. Więc pewnie zasilacz. Przy mniejszym napięciu też powinno działać. Chociaż pewnie nie z pełną mocą.
Zastosuj TLP250 to bardzo dobry driver do Mosfeta z optoizolacją , tylko zasilanie drivera słabe 100 k opornik i dioda zenera to chyba zbyt duże ograniczenie prądowe dla drivera który ma formować duże szpilki prądowe. Kondensator przy atm8 trochę za duży daj 22uF .
Chodzi o te nowe 5-cio ledowe lampy - po włączeniu zakłócają fabryczne radio. Podejrzewam, że to driver prądowy tak sieje. Umasiłem obudowy ale nie pomogło. Wiem, że temat już był ale nieaktywny od sierpnia 2010 - może w międzyczasie ktoś coś wymyślił ? http://obrazki.elektroda.pl/7224425200_1...
Żarówka pobiera coraz mniej prądu przy niższym napięciu bo nie ma jak, brak układu "pompującego". Tu masz driver prądowy który w danym zakresie utrzymuje dany prąd na diodach. Co wiąże się ze zmianą poboru prądu na wejściu.
Jedyny driver jaki udało mi się dostać za rozsądną cenę to Mean Well LPV-100-36 o parametrach prądu na wyjściu U 36V I 2.8A. Dlaczego zwykły zasilacz stałonapięciowy nazywasz driverem? Prąd źródła jest zbyt mały i zabezpieczenie przeciążeniowe wbudowane w moduł zasilający "niestety" skutecznie działa, robiąc mi dyskotekę. I dobrze bo jakby dał ci więcej...
Są diody LED COB np. 100W razem ze sterownikiem na aluminiowej izolowanej płytce, zasilane bezpośrednio z 230V, Są diody LED COB zasilane od ... do (np. 30..35V)/3A, potrzebują zewnętrznego drivera prądowego zasilanego z 230V lub drivera prądowego (o jakimś prądzie /o jakimś zakresie napięć zasilania diody (od/do) oraz zasilacza o napięciu większym...
Nic dziwnego, że się popaliły. Tak się nie zasila LEDów. Jak chcesz dać driver do ledów, czyli zasilacz PRĄDOWY do dajesz diody szeregowo i tyle, aby zmieściły się w przedziale napięciowym drivera. Do tego drivera, o którym mówisz możesz dać 10 diod szeregowo. Takie szeregowe gałęzie łączysz równolegle.
Opisałem tutaj zwykły zasilacz, a nie prądowy. Mój błąd, bo kolega McMave ma zasilacz prądowy (LED DRIVER).
Te diody są zalewane na laminacie. Usnuć tą płytkę, zamontować przykładowe takie diody na blachowkręty od środka, pasta termoprzewodząca na spód diod. [url=http://www.tme.eu/pl/details/hpb8b-... Połączyć diody szeregowo, dodać źródło prądowe (driver) prądu na 700mA. Koszt do diody...
Albo rozbebeszyć jakąś inną "żarówkę" LED. I przelutować diodę. Ale nie ma " dawcy " . :cry: Dokupić gdzieś pojedyńcze sztuki ( diody ) byłoby optymalne , ale czy realne ... Jak sprawdzić czy LED-y mają driver prądowy ?
hmmm... z bezpośrednim sterowaniem były tu pozytywne wyniki przejżyj posty... A co do MBI to nic innego jak 8bit driver prądowy - do 8led ON/OFF ,proąd reguluje się przez tam któryś rezytor ja mam chyba 810R...
Cześć wszystkim ! Dziękuję za miłe słowa i "plusiki" ;-) to bardzo miłe i budujące. Proponuję użycie automatycznej przetwornicy step up step down np takiej https://pl.aliexpress.com/item/100500661... Zamawiam te moduły, wyglądają bardzo interesująco. Faktycznie ich zastosowanie pozwoli na jeszcze większą...
Wg mnie, tak jak kolega monrant napisał wcześniej, to TIP 122 - często spotykany driver prądowy. A te MOROxxx to MOROCCO, po naszemu Maroko - tam jest jedna z fabryk STMicroelectronic. M.
Witam. Jeżeli kolega tak mocno upiera się przy tych parametrach to proszę [url=http://www.mrelektronik.com/produkt... prąd wyjściowy 1700mA jako że jest to driver prądowy napięcie na wyjściu dopasuje sobie sam automatycznie do spadku napięcia na diodzie. Pozdrawiam.
Kup sobie kilka zasilaczy stałoprądowych podłączanych bezpośrednio pod 230V, będzie jakieś 20% mniej prądu żarło niż przy podwójnym zasilaniu (zasilacz + driver prądowy), tylko nie kupuj najtańszego szajsu bo będziesz wymieniał za kilka miesięcy, najlepiej Mean Well'a.
Witam Planuję zrobić sterowanie światłem power led 80W (80szt x1W (at)350mA). Aby zrobić tzw. miękki start/stop planuję puścić sygnał pwm z np arduino na wejścia sterujące drivera prądowego na prąd 350mA. tutaj przykładowy driver: Driver prądowy do zasilania LED mocy PI14V2 firmy Dareltek Niestety wszystkie drivery prądowe jakie znalazłem obsługujące...
Dioda świecąca to nie jest żarówka żeby ją podłączać bezpośrednio do zasilacza. W każdej sytuacji wymaga ograniczenia prądu zasilającego przez rezystor, źródło prądowe czy bardziej specjalizowany driver.
Rozbierz przepalone LED'y i zrób zdjęcie albo napisz co jest w środku? Czy tylko sam mostek i rezystor czy prosty driver prądowy ( np. PT 4115). Jeśli tylko rezystor to rzeczywiście napięcie mogło być za wysokie, wtedy rozwiązaniem jest zakup led'ów z driverem prądowy. Dobrze też jakbyś zmierzył napięcie pod obciążeniem. Kolejnym sposobem może być taka...
I wtedy te oprawy powinny być połączone szeregowo? Po co? Myślałem o jednym driverze ewentualnie dwóch... Chyba przetwornicy. Driver jest w lampie. Rozumiem, że taki driver musi podawać na wyjściu 300mA i mieć moc około 70W? Jaką moc ma lampa? To jest driver prądowy, więc utrzymuje na wyjściu 300mA, a napięcie zależy od ilości diód.
Moje pytanie: czy mogę go wywalić i zastąpić stabilizatorem 12V 3A? Nie. Potrzebujesz źródła prądowego. Wpisz sobie w google "driver led", potrzebujesz takiego na 2A.
Majówkowo w celach rozrywkowych, chociaż może trochę przerażać. Wiadomo, że Chińczycy bardzo dużo pracują nad wszelkimi typami robotów, są pogłoski, że niedługo wyprzedzą USA w tej dziedzinie oraz ogólnym AI. Sam robot nie wygląda, że stał świadomy, po prostu błąd w SkyNet ;) Co się stało? 1 maja 2025 r. na platformach X (Twitter) i Reddit pojawiło...
Nie za bardzo widać elektronikę zaszytą w środku w tej żarówce. Kolego zmierz teraz amperomierzem jaki prądy płyną przez żarówkę przy napięciu 13V oraz przy napięciu 12V. Jeśli takie same to możesz śmiało podłączyć, oznacza to że w środku jest jakiś "inteligenty" driver prądowy ograniczający prąd, jeśli nie ( przy 13 jest dużo wyższy) to mocno skrócisz...
W ostateczności może być rezystor, ale trzeba pamiętać o stracie energii na nim wydzielanej w postaci ciepła. Lepszym rozwiązaniem jest odpowiedni driver prądowy dedykowany do LED. Na aukcjach są nawet dostępne gotowe płytki. Najpopularniejszy driver to PT4115 pracujący od 6V i AMC7135 pracujący od 2,7V. Ten ostani zwykle jest łączony równolegle dla...
Wybaczcie za zwłokę doba ma zdecydowanie za mało godzin... Ta lampka to chiński no name jedynie co na niej jest to wielki certyfikat CE. Zimnych lutów raczej nie ma. Rezystor z pomiaru posiada 4,6Ω aczkolwiek coś mi miernik oszukuje bo ta rezystancja się zmienia chyba znowu bateria zdycha albo kable nie łączą w mierniku :cry: Jego kod kreskowy...
Podejrzewam że 80V to mało i gdyby było 300V to oprawa świeciła by mocniej. To jest zasilacz prądowy "constant current led driver" zmierz czy utrzymuje 700mA Napięcie wyjściowe według instrukcji to 56V - 93 V 300 V to maksymalne napięcie jakie może się pojawić na wyjściu. Co jest podłączone do tego tego zasilacza? może zasilacz jest źle dobrany.
Zapomnij. Naświetlacz LED ma wbudowany driver prądowy, a nie wolno przerywać obwodu takiego drivera od strony LED, grozi to ich uszkodzeniem. Oczywiście są na świecie drivery zabezpieczone przed przerwami w obwodzie diod, ale to nie te urządzenia (nie ta póła cenowa ;) ) Nawet jeśli zastosowałbyś załączanie w obwodzie 230V, to nie spełni swojego zadania,...
Wymagany zasilacz prądowy 300 mA o napięciu wyjściowym do 130V. [url=https://allegro.pl/oferta/driver-le...
Witam potrzebuje pomocy. Chcę podłączyć 3 diody szeregowo. -LED Emitter: 3W - Output Lumens: 15-18 Lumens - DC Forward Voltage (VF) : 3.2-3.8Vdc - DC Forward Currect (IF) : 700mA - wavelength: 395nm~405nm Więc potrzebuje driver. Czy może ktoś ma jakieś propozycje łatwe dla początkującego? Jakikolwiek, który ma napięcie wejściowe takie, jakim dysponujesz,...
Jest to driver stało prądowy, liniowy bez ściemniacza. 300V jest na pewno i zastanawia mnie dlaczego te 300V są na obudowie wyszczególnione... Link do datasheet: https://tinyurl.com/ycpq64oe
mi układ wykonawczy który obrobi mi 110 V tak A co chcesz tu obrabiać, jeśli masz prądowy driver do LED to nie możesz włączyć do tego PWM
Dzieki za odpowiedzi, nistety nie mam zdjęcia. Jest to driver prądowy do LED. Zbudowanie nowego raczej nie ma sensu. Co do kondensatorów to stawiam na nie gdyż w innych zasilaczach ich wymiana zazwyczaj pomaga. Co do opisu tego zasilacza to jest aluminiowy prostopadłościan zalany żywicą. wymiary dość małe bo coś 5x7x15cm i ma to moc 100W... Niestety...
A on nie powinien być zasilony ze źródła prądowego 350mA? To jest led mocy. Czy dobrze rozumiem, chodzi o np.: ED-700 Driver prądowy LED. Jeśli jest możliwość to nie chciałbym przekraczać zbytnio kosztów, led 4zł, a źródło 60zł. Jeśli 350mA to znaczy że uciekło mi jedno zero jak mierzyłem (17mA > 170mA)? Dodatkowo znalazłem że w innych modułach led...
Do sterowania anod, obojętne, czy cyfr, czy segmentów, musisz użyć high-side driver. Do sterowania segmentów musisz użyć źródeł prądowych, lub przynajmniej rezystorów ograniczających natężenie prądu. Wszystkie schematy powyżej w tym wątku są błędne. Rezystory na wejściach scalonych driverów są zbędne. Prawdopodobnie najprościej byłoby użyć sterownika...
Całkiem przyzwoita. Szkoda, że nie dali drivera prądowego dla ledów to byłoby super.
Czyli tak jak pisałem wcześniej? Między driver a led próbować tranzystor? Próbuj ale w czasie przerwy driver będzie podnosił napiecie na maksa próbując stabilizować prąd, to może skutecznie zakłucić stabilizacje prądu Na nic to do zasilania ze źródła o stałym napięciu. Możesz mnie nakierunkować jak to rozpoznać? 1 nie zasila się źródeł prądowych ze...
Podpowiem jak to jest w "przemyśle": Wejścia są budowane zwykle na transoptorach mogących pracować z prądem zmiennym (np. dwa ledy wewnątrz) - dzięki temu można rezystorem dopasować sobie zakres napięć wejściowych (12V, 24V, 230V zarówno stałe jak zmienne). Wejścia logiczne (np. 5V) również bezpieczniej robić przez tansoptor. Wyjścia realizuje się na...
No tak, ale to nie jest tak że driver jest źródłem prądowym i on po prostu sam dostosowuje napięcie tak aby ten prąd nie był zbyt duży ?
Przepraszam, źle się wyraziłem. Wiem, że to driver stalo prądowy CC jednak nawet one działa na zasadzie pomiaru napięcia na rezestorze. Za duży skrót myślowy użyłem. Jednak pytałem czy przetwornica da radę ustabilizować się w tak krótkich odcinkach czasu? Przy sterowaniu na wyjściu jej dioda za pomocą tranzystora mosfet.
Parametry diody ze strony: LED current 180...460mA Operating voltage 31.2...36.8V Przy łączeniu równoległym musi być zasilacz ze stabilizowanym napięciem np. 32V- 35V o wydajności prądowej 1A- 2A Przy łączeniu szeregowy musi być driver prądowy np. 300mA, na napięcie nie niższe niż 140V. Ciężko coś takiego dostać, drivery są do około 84V te co widziałem...
Niestety amplituda wynosi ok 2V, zamiast 5V. Czy tak duża różnica jest wynikiem zastosowania tych oporników? Tak właśnie jest -- te dwa oporniki tworzą dzielnik napięcia o podziale 1/2, więc napięcie odłożone na wejściu do oscyloskopu będzie połową wyjściowego. Jeśli chcesz uzyskać większy poziom należy zastosować driver linii o odpowiedniej wydajności...
Można zastosować odpowiedni zasilacz prądowy ( driver ).
Podłącz zasilacz laboratoryjny i zobacz na jakie napięcie. Yyy, że co? To takie urządzenie gdzie możesz sterować napięciem i prądem. Przydatna rzecz. Można ustalić napięcie pracy tego paska LED. Tu masz trzy paski połączone równolegle. Ze zdjęć bynajmniej to nie wynika, więc wstrzymałbym się na Twoim miejscu z wyciąganiem takich wniosków. Jak najbardziej...
Cofam, że LED są sprawne. W mojej mimo iż wszystkie świeciły słabym światłem to 1 była uszkodzona a stawiałem na driver prądowy i już miałem drutować kondensatorem foliowym. :D Jak ją namierzyłem? Multimetr ustawiony na pomiar prądu DC 200mA i przykładanie do poszczególnych LED gdy podczas operacji reszta LED mocno zaświeci ta do której przykładamy...
Czy przy przekroczeniu 3A na wyjściu tranzystor odcina prąd dopływający na jego wyjście? Kiedy prąd przekroczy 3A, driver dostaje o tym informację i zamyka tranzystor.
Wyłącz oszczędzanie energii w USB W razie potrzeby może dokup zewnętrzny aktywny kontroler USB, może to być problem prądowy na złączu USB.
Troche mało pomierzyłeś bo z tego niewiele wynika. Zmież inne kombinacje i napisz. Ja uważam że jako driver prądowy nie wystarczą cztery tranzystory tylko osiem w dwóch układach typu "H". Jako sterownik można by użyć L297 i L298 bo silnik raczej wygląda na bipolarny ponieważ miałem kiedyś podobny z identycznymi kolorami przewodów (ale to oczywiście...
Ponownie, wszelkie tutoriale pokazywały mi do każdej diody z osobna przylutowany rezystor. Zasilać planuję je akumulatorem litowo-jonowym 3,6V 3500mA. Do zasilania LED, zwłaszcza mocy, stosujemy wyłącznie driver prądowy. Ponieważ masz tutaj różne typy LED (kolory) musisz zastosować osobne drivery do każdej z nich. w przypadku diod mocy stosowanie rezystorów...
Witam Jak chcesz żeby miał większą moc to musisz zmienić driver i zwiększyć napięcie zasilające. Dobre drivery zasilają silnik z źródła prądowego, przez co prąd narasta szybciej przy zasilaniu z wyższego napięcia, ale nie przeciąża się silnika bo prąd jest utrzymany na optymalnej wartości. Można dzięki temu jeszcze uzyskać większą prędkość obrotową.
Witam, Proponuje poszukać w Internecie gotowych driver'ów LED z możliwością ścieniania, niestety nie będzie to raczej PWM, lecz regulowane źródło napięcia 0-10V. Proponuje dać zasilacz o max mocy 600mA gdyż jest to strasznie duża moc na dość małej powierzchni. Driver musi być o charakterze źródła prądowego. Pomyśl nad sporymi radiatorami do tych LED...
Ważnym jest by driver zapewniał odpowiednią wydajność prądową by jak najszybciej przeładować bramkę. Bez przesady, super szybkie przełączenie tranzystora generuje wysokie szybkości narastania i większe zakłócenia. Choć większe znaczenie ma to w przypadku MOSFETów niż IGBT - te się wyłączają stosunkowo powoli. Szczerze mówiąc, dzisiaj mi się nie chce...
Tak ma być jest to tanie rozwiązanie rezystor zamiast drivera prądowego.
Nie jestem elektronikiem No to może, taki "schemat montażowy". https://obrazki.elektroda.pl/9017244700_... EDIT: czy mógłbyś mi rozjaśnić trochę tą część, bo nie do końca rozumiem co na niej się dzieje, A cóż ma się dziać? AMC7135 to stabilizator prądowy (CC), inaczej driver LED. Wybacz, że nie będę opisywał zasady działania takiego...
regulowany driver prądowy driver źródło prądowy pętel prądowy pętel prądowy
drive fault łączyć kabel ziemia wymiennik ciepła schemat
tomtom przywracanie tomtom przywracanie
Instalacja elektryczna Hyundai i30 - przegląd i diagnostyka Płyta główna DABKXMB18B0 w Asus TUF Gaming FX506