Jeden z nich daje prąd stały (taki z + i -), a drugi zmienny?
Z opisu jest tam transformator elektroniczny, dodatkowo który nie działa poniżej jakiegoś obciążenia;, które spełniały żarówki halogenowe. LEDy muszą też wyraźnie mieć opisane że działają na AC oraz współpracują z transformatorem elektronicznym
Ten niebieski element to bimetal, był przyklejony do radiatora jednego z tranzystorów. Przewodzi bo sprawdzałem więc jest ok. Dzięki za informację o obciążeniu, nie pomyślałem. Ale tak czy siak narazie nie działa.
Poszukuję schematu zasilacza Zamel ETZ150W, nie działa, co może być uszkodzone?
Witam serdecznie! Posiadam wentylator 12V prąd zmienny. Problem jest tego typu, że wentylator nie działa na transformatorze elektronicznym, musi być trafo toroidalne. Moje pytanie jest następujące, czy można tak zmodyfikować trafo elektroniczne żeby wentylator działał ?? Pozdrawiam serdecznie!
Mam problem z transformatorem elektronicznym nie działa chciałbym go naprawić Apollo Transformator elektroniczny TRN-105 11.5V nie ma napięcia na wyjściu.
Zaraz pewnie spotkam się z krytyką lutowanie itp. itd. Ważne, że działa, Jeszcze raz: działa, lecz grzeje się ten zasilacz, dobrze zrozumiałem :?: . :cry: Więc podłącz tą "przetwornicę" pod akumulator, np: samochodowy i obserwuj co się będzie działo. :!: Te zasilacze (elektroniczne transformatory) nie nadają się do takich eksperymentów (takie jest...
Podłącz na wyjściu ten halogen na 12V i sprawdź czy działa. W transformatorach elektronicznych napięcie na wyjściu jest AC ale o częstotliwości często rzędu kilku kHz którego zwykły miernik nie zmierzy.
Sprawdziłem LED-y kupione w Biedronce (posiadają certyfikat TUV). Z opisu na opakowaniu Zarówki LED G4 G4 LED BULB Zasilanie 12 V zmienne 1,5 W Zasilanie 12 V stałe tętniące 1,2 W LED działa zasilana z 12 V napięcia stałego, biegunowość jest dowolna, płynna regulacja jasności jest od 7,5 V do 12 V, chociaż na opakowaniu nawet nie ma o tym żadnej wzmianki....
Witam Czy transformator elektroniczny może pracować bez obciążenia? Chcę zasilić z jednego niezależnie kilka lamp (z włącznikami) i dlatego pasuje mi, aby był pod napięciem cały czas. Jaki prąd pobiera podczas takiej pracy (60VA) ?
Tak, ten układ zawiera tylko te elementy. Chciałem zobaczyc jak on działa przy transformatorze elektronicznym. Docelowy układ to ten na ne555 Edit: A orientuje się ktoś może czy to wina tego konkretnego egzemplarza trafa czy każdy elektroniczny transformator będzie miał taki problem?
Ale o czym tu w ogóle mowa? Po co stosować coś, co nijak nie pasuje do zastosowania? 10 razy wolałbym użyć toroidalnego transformatora/ów do halogenów niż tego chińskiego badziewia, które generuje nie wiadomo co i działa kapryśnie.
Po lewej stronie zdjęcia masz duży czarno - zielony element. To transformator. Tego rodzaju transformatory często pod folią ochronną uzwojeń mają zamontowany miniaturowy bezpiecznik. Jeśli ulegnie on uszkodzeniu transformator nie działa, nie zasila modułu elektronicznego i urządzenie jest martwe. Ta usterka jest łatwa do zdiagnozowania omomierzem. Oczywiście...
Kupiłem transformator elektroniczny 0-60w polskiej firmy z Torunia wszystko działa ok czyli to była wina transformatora z Chin za 10 zł.
Nie słyszałem dotąd, aby ktokolwiek wpadł na pomysł konsekwentnego nazywania transformatora przekładnikiem napięciowym, tworząc jakiś nowy wirtualny byt czy też jakąś elektroniczną miejską legendę. I jeszcze dziwił się, że transformator działa jak transformator i ma wszystkie właściwości transformatora. Czy to działanie ma jakiś konkretny cel, poza...
I akurat ten transformator pracuje jako impulsowy. Może pracować na wyprostowanym napięciu 50 Hz bez kondensatora, aby uprościć zabezpieczenia. Przykładem są zasilacze elektroniczne do halogenów.
Moment, moment. Napięcie nie może być 50Hz bo to mierzymy w voltach chyba. Nie zmierzę napięcia od tak bo trzeba mieć do tego jakiś woltomierz "true RMS" ktorego nie posiadam a mój zwykły pokazuje 0V. Co w tym przypadku dałyby te szybkie diody ? Żarówka 12V działa na tym bez problemu. może wyjaśnisz mi przy okazji jak działa taki transformator elektroniczny...
Teraz wymieniłem to na: - oprawę max 35W, 220-230V, 50/60Hz, GU10. I żarówki masz na 230V? Zasilacze pousuwałeś? Dziękuję że się odezwałeś. Nie usunąłem zasilaczy (YT105W) - teraz rozumiem że powinienem...? Czyli ta poprzednia oprawa była na 12V (TYP OMH) a teraz podłączyłem 220V-230V i dlatego nie działa?
Nie nie ma. Powiem szczerze, że strasznie to dziwne. Jak jest żarówka czy toroid to ładnie działa a na tym elektronicznym jest porażka.
Dodaj kondensator na minimum 35V o pojemności około 1000 uF i wtedy zmierz napięcie. Poza tym to jest zasilacz elektroniczny i może mieć minimalne obciążenie przy którym zaczyna pracować. Z tradycyjnym transformatorem nie ma takiego problemu, działa zawsze.
To wiem, chodzi mi o to jak wlutować te tranzystory w układ, obudowa to TO-126, więc jest E C B. Nie wiem czy rezystory 1 Ohm mają iść na bazy czy emitery tych tranzystorów. Edit: rezystory jednaj szły na emitery. Lampka działa.
Ja miałem właśnie podobny problem. Żyrandol na 12V x 20W x 12 żarówek. Rozwiązanie jest banalnie proste. Zakupiłem ściemniacz GOVENA (działa też na pilota) i do tego transformator elektroniczny z napisem "Przeznaczony do pracy z inteligentnymi ściemniaczami" a takim właśnie jest ten który kupiłem. Działa wyśmienicie. Problem rozwiązany.
Chodzi o elektroniczne zabezpieczenie, które jest w strukturze LM317 - w tym schemacie to zabezpieczenie nie działa. Zawsze powinien być bezpiecznik po stronie pierwotnej transformatora.
Dlaczego nie wykorzystasz tego zasilacza? Do zasilania od 4 do 16 lamp LED wystarczy jeden zasilacz (ten na zdj), i nie trzeba kupować nowych. Jedynie jeśli mają być zasilane 3 lub mniej lamp musisz dać mniejszy. Czy wiesz co to jest za zasilacz i jak działa? Nazwa elektroniczny transformator. LEDY nawet te na 12V AC, odparują po minucie lub szybciej.
Tylko żeby podsumować. Problem rozwiązany. Odciąłem, Pochowałem, odkręciłem na nowo i teraz działa. Dzięki za pomoc.
Kazikszach, dzięki - masz rację. Spojrzałem na stronę producenta i piszą tylko o zasilaniu halogenów. Ani słowa o LED'ach. Opis aukcji wprowadzał w błąd... Będę musiał się pobawić i założyć albo zasilacz DC, albo wymienić obsadki i żarówki na 230V. Epilog: oprawki zostały wymienione na GU10, żarówki takoż, a "zasilacz AC" zwrócony będzie sprzedawcy....
Nie możesz stosować prawa Ohma w układzie z transformatorem. To prawo dotyczy tylko obwodów prądu stałego. A transformatory w takich obwodach nie pracują. Wartość prądu w obwodzie wtórnym trafo jest oczywiście uzależniona od oporności obciążenia. Jest to wartość dopuszczalna wynikająca z mocy transformatora. I nie powinno się jej przekraczać... Cewka...
Chodzi o środkowy rdzeń aby się nie stykały tylko przestrzeń była między nimi ? Tak w kolumnie środkowej jeśli tak to można po prostu zeszlifować trochę materiału i ile musi wynosić ta szpara ? A stary rdzenie nie miał szczeliny. Do czego ona tak w ogóle służy, gdzieś wyczytałem że zwiększa indukcyjność nasycenia. No tak, mnie też tak się wydaje ze...
Typowy miernik ma rezystancję 10 megaomów, przy 100V popłynie przez niego 10uA, taki prąd może popłynąć z sieci przez pojemność 160pF, taka pojemność między uzwojeniami, nie jest niczym dziwnym. To czy transformator ma sprawną izolację, to osobna kwestia, mierzy się rezystancję izolacji. Stare transformatory, co leżały w jakimś wilgotnym pomieszczeniu,...
Transformator elektroniczny do halogenów przystosowany jest do pracy z obciążeniem rezystancyjnym (żarówka) i prawdopodobnie ze względu na swoją budowę nie będzie działał prawidłowo gdy będziemy chcieli wyprostować prąd na jego wyjściu.
Najprawdopodobniej masz transformator elektroniczny, który źle działa przy małych obciążeniach, jakimi są LED w porównaniu do klasycznych halogenów. Zmień na zasilacz do LED i cała filozofia.
Ok. Myslałem o zastosowaniu trafo impulsowego do zasilacza ponieważ podobne trafo działa mi w prostowniku akumulatorowym 12v mojej roboty.
Elektroniczne się nie nadają Niby dlaczego - uzasadnij to. Ja właśnie do takiego mam podłączoną taśmę LED pod szafkami i działa już trzeci rok :)
A może na liniach zasilających występują przepięcia lub jakieś składowe w.cz. wynikające z nietypowego zasilania transformatorów elektronicznych, a które powodują błędne działa nie innych układów. Jak masz oscyloskop z sondą napięciową dost. do napięcia sieciowego to oglądnij kształt napięcia (a jak masz przekładnik) to i prądu zasilającego grupę ściemniaczy.
Łatwiej będzie zbudować odpowiedni zasilacz. Transformator 12-14V 50W(zwykły nie elektroniczny), mostek prostowniczy,bezpiecznik wyłącznik i obudowa.
1. Czy LED-y są na 12V? 2. Czy są na prąd przemienny czy stały? 3. Czy zainstalowany jest teraz zasilacz czy transformator i jaki? 4. Czy nie jest zainstalowany czasami transformator elektroniczny, który działa dopiero powyżej pewnej mocy obciążenia?
Mam nadzieję że źle myślę... wsadziłeś tam przetwornicę, czyli tzw. transformator elektroniczny :?: Jeśli tak, to nie dziw się że nie działa - co masz na schemacie?
Należy wymienić transformator w żyrandolu. Poszukaj na alledrogo: - "EMC Transformator elektroniczny 0-250W 230V/12V" - "Transformator elektroniczny YT-250"
Mam podobnie podłączone żarówki w przedpokoju, tzn. 2 x LED i 1 x Zwykły Halogen, na razie wszystko działa po kupnie nowego transformatora elektronicznego (nowego, ponieważ stary się przepaliły po ok. 2 tyg. pracy). Jeżeli chodzi o ilość światła to nie zauważyłem żadnej różnicy, aby LED czy halogen świecił jaśniej czy ciemniej.
Naprawiałem ostatnio "YT210 TRANSFORMATOR ELEKTRONICZNY 0-210W" produkcji firmy EMC z Torunia. Transformator zasilał 12V żarówki halogeny i pracował bez zarzutu przez 10 lat, przy obciążeniu bliskim swojej mocy maksymalnej. Objaw usterki: światło gasło na kilka sekund, potem znowu się zapalało, za kilkadziesiąt sekund znowu gasło i tak przez kilka dni....
Jak ma to wyglądać taka rejestracja zmiany napięcia prądu?co mam zrobić? Dodano po 3 A może być tak że transformatory wytwarzają pole magnetyczne i działa to na elementy elektroniczne takie jak optotriak lub atmegą?
Wstawiony tranzystor zastępczy BC337 zamiast C9013 okazał się dobrym urządzenie działa bez zarzutu po obciązeniu transformatorka elektronicznego halogenami pojawia się napięcie 12V. Wynika ztego to że musi być obciążenie. Temat zamykam urządzenie działa.
Witam, zamieniłem halogeny MR11-2030 (12V, 20W) w zabudowie kuchenniej na zamienniki ledowe 12V DC/AC 3W. Mam pytanie odnośnie tego zestawu bo działa, ale na opakowaniu od tych ledów widnieje napis na czerwonym tle: "Uwaga nie stosować z transformatorami elektronicznymi". Transformator który przekazuje napięcie ma następujące parametry: Transformator...
Witam:) Proszę o zorientowanych o pomoc:P W łazience mam 7 lampek halogenowych w podwieszanym suficie. Są one podłączone do 2 transformatorów w ukladzie 2+5. Strzeliły mi bezpiecznik no i 5 lampek nie działa. Sprawdzilem żarówki są OK. Kupiłem też nowy transformator i też nie działa. Jaka może być inna przyczyna? Orginalne podłączenie 2 transformatory...
Na początek sprawdź, czy czujnik działa podłączając zamiast trafa np. żarówkę 40W. Potem napisz, jaki masz transformator (elektroniczny czy "zwykły") i o jakiej mocy. Możliwe, że będziesz musiał wymienić transformator na "zwykły".
Przyczyny mogą być conajmniej dwie. 1. Wadliwa czujka. Można to sprawdzić zamieniając te dwie czujki miejscami. Jeżeli czujka ma wyjście przekaźnikowe to do chwili załączenia przekaźnika nawet nie wie co ma na obciążeniu. 2. Czujka działa niewłaściwie tylko z tym transformatorem elektronicznym. Tak może być w przypadku gdy czujka ma wyjście elektroniczne,...
Artur k. - sorry, ale nie wiem dlaczego uczepiłeś się tego "rodzaju" transformatora? Jak widac, chińczyka to zupełnie nie interesowało. Stworzył elektronikę, która działa bez problemu z każdym transformatorem: elektronicznym, zwykłym, AC, DC ... Oczywiście mam na myśli te parę elementów widocznych na zdjęciach. I właśnie taka elektronika interesuje...
Sprawdź czy jest napięcie na uzwojeniach : pierwotnym i wtórnych transformatora zasilającego układ elektroniczny.
W układach, w których transformator jest nie do naprawienia stosuję inną metodę: -sprawdzam układ elektroniczny, zasilając go z zewnątrz. Jeśli układ działa - jeśli "nie było tam naszych", to działa - to wkładam przetworniczkę o wymaganym napięciu wyjściowym, montując ją w miejsce oryginalnej. Miejsce zawsze jest na tyle, żeby zmieścić niewielką PCB....
Filmy są na YouTube. A wyjaśniło się to z tym transformatorem elektronicznym... niby ma te AC na wyjściu ale tyrystory na nim wariują. Najlepszy jest stary poczciwy transformator.
Dzień dobry. Naprawa zakończona sukcesem . Winnym okazał się transformator. Było duże wypalenie w skrajnej sekcji . Usunąłem całe uzwojenie , ustaliłem że jest sześć sekcji po 98 zwojów. Naprawę musiałem powtórzyć, bo za pierwszym razem transformator pochodził kilka minut i się ponownie przepalił - może była uszkodzona emalia albo dlatego że niczym...
Skoro przy jednym spalonym halogenie reszta działa to znaczy, że są połączone równolegle. To z kolei oznacza, że są zasilane z 12V a nie 230V. A to z kolei, że jest tam gdzieś transformator 230V->12V. Mógł on się przegrzać, co doprowadziło do przepalenia bezpiecznika termicznego wewnątrz. Chyba, że jest to transformator elektroniczny, to inna bajka.
https://obrazki.elektroda.pl/5751321000_... O testerach elementów elektronicznych na forum było już dużo. Nie było jednak tego, który chciałbym dziś przedstawić = TC1. Już na pierwszy rzut oka nie sposób się uśmiechnąć - w porównaniu do omawianego onegdaj testera jest praktycznie o połowę mniejszy: https://obrazki.elektroda.pl/9816450200_...
Mi to wygląda na przekroczenie mocy transformatora elektronicznego. Wtedy uzyskasz właśnie ten efekt, że przy mniejszej ilości żarówek, wszystko jest ok. a po podłączeniu kolejnych wszystko gaśnie. Pomyślałbym na Twoim miejscu o żarówkach ledowych. Są takie fajne z mostkiem i stabilizacją (od 9 do 30V DC/AC).
Awaria lampy z halogenami. Do wybudowanego transformatora elektronicznego 230/11,5V 50-150W podłączyłem bezpośrednio oprawki z 3 żarówkami 20W i bardzo słabo świecą. Pomiar napięcia strony wtórnej to około 4V. Co się dzieje?
Jeśli ma to porządnie spawać, a nie tylko palić elektrody, to musisz zrobić prostownik półsterowany po stronie wtórnej + prostownik i rezystor rozruchowy + dławik + bocznik + sterownik. Podejrzyj sobie fabryczne rozwiązania, odsyłam do lektury artykułu "Budowa, działanie i naprawa spawarek elektronicznych" - Ryszard Jastrzębski, Radioelektronik nr 3/1990....
Wikipedia: Przez pojęcie separacji galwanicznej (bariery galwanicznej, izolacji galwanicznej), rozumiemy układ elektroniczny z odpowiednio przetworzonym sygnałem przenoszonym drogą fotooptyczną oraz zasilaniem przenoszonym drogą indukcji elektromagnetycznej poprzez materiał stanowiący izolację dla bezpośredniego przepływu prądu.
Nie sugeruj się pomiarem napięcia. Ma ono dziwny kształt (odbiegający od sinusa) i każdy zwykły multimetr będzie pokazywał bzdury. A to powolne gaśnięcie sugeruje przegrzewanie się transformatora. Spróbuj go obciążyć na stole taką samą mocą jak normalnie jest obciążony i zobacz co się wtedy będzie działo.
Dzięki humek za częstotliwość, oczywiście że mnie to interesuje.. apropo filtra to znalazłem na forum post kogoś kto zatosował do wzmacniacza akustycznego 2 sztuki takie elektroniczne... szybkie diody prostownicze i kondensatory i twierdzi ze mu działa... Widzę, że a rynku są takie tańsze i takie droższe rodzaje transformatorów elektronicznych... sa...
To jest akurat elementarna wiedza, któą powinieneś już mieć jak podłączasz coś pod 230V. Dwa przewody "0" łączy się ze sobą i traktuje jako jeden przewód. Czasam te przewody już są połączone wewnątrz transformatora i dlatego czasem masz tylko 3 przewody (mimo, że są dwa uzwojenia). Myślę, że powinieneś podciągnąć się trochę z wiedzą i dopiero robić...
Witam, Czujnik jest łatwy do wymiany. Znajduje się między silnikiem a transformatorem, wystarcz prześledzić przebieg pomarańczowego przewodu żeby to znaleźć. Z reguły w takim wypadku wystarczy nieco dogiac znajdująca się na nim blaszkę. W razie czego część jest łatwo dostępna w sklepach z elektronicznymi podzespolami. Pozdrawiam.
ja zrobiłem juz dużo tego i ja zadnych zakłóceń nie mam, zarówki mi się nie pala, przewody mam długie i wszystko działa jak należy....problemy robicie chyba z niczego(tak mi się wydaje)
Ile masz tam halogenów/led i jakiej mocy? 20-60 tzn dokładnie tak jak napisali. Pewnie nie działa prawidłowo przy obciążeniu mniejszym, jak np samymi ledami.
Wybieram się za niedługo czas za ocean. Biorę ze sobą trochę elektroniki. Z tego co czytam to w USA mają napięcie rzędu 110 i 60Hz, w związku z tym czy będzie konieczność zakupu transformatora? Czy zwykłej przejściówki, takiej za kilka złotych? Zależy do jakiego urządzenia. Gdy będziesz chciał zasilić żarówkę to transformator będzie konieczny. Natomiast...
To raczej nie jest typowy transformator, ale zasilacz impulsowy - niestety nieco bardziej bardziej awaryjny. Skoro po prawidłowym podłączeniu przewodów i podaniu napięcia zasilacz nie działa, to prawdopodobnie jest po prostu zepsuty Efekty zmierzyłeś miernikiem, czy podłączając jakiś odbiornik?
To wynika z opisów autora. Jest to błędne rozwiązanie jak napisałem, ale chyba po prostu transformator jest daleko i jeszcze ma być możliwość sterowania dwoma rzędami żarówek z jednego transformatora. Moja propozycja poprawna jest taka że wywalić to wszystko i dać dwa transformatory elektroniczne z wyłącznikiem przed każdym. Rysunek był dużo wcześniej......
Na wstępie - nie jest moim zamiarem hejtować, choć krytyka będzie. Jakość wykonania, jeśli występuje, to zawsze warto docenić. Jednakże trudno mi pojąć, do czego to narzędzie komukolwiek potrzebne. Żeby ukazać, że wiem o czym mówię, przytoczę taką oto anegdotkę: kiedy byłem dzieckiem i zaczynałem moją przygodę z elektroniką, to miałem polskiej produkcji...
Odwinąłem uzwojenie wtórne i nie znalazłem nic niepokojącego. Nawinąłem spowrotem i wszystko działa.. Czy kierunek nawinięcia uzwojenia wtórnego względem pierwotnego na rdzeniu toroidalnym ma znaczenie? Na zwykłym wiem że tak.
Witam ! Kupiłem dwa dni temu na allegro zarókwę led firmy Edison 3W z trzonkiem MR16. Zarówka ta wspołpracowała z transformatorem elektroniczny YT50 (przystosowany do zasilania led - tr działa już obciążeniem 1 W , nap. 11,5 V). Niestety po dwóch dniach żarówka przestała świecić (w sumie po ~1 h pracy). Oglądałem dość dokładnie tę żarówkę i jest tam...
Może trzeba podłączyć grzałkę o odpowiednim oporze i sprawdzić, czy grzeje? Albo nawet żarówkę z reflektora samochodowego... A po co? Przecież autor tematu napisał wyraznie oświetlenie działa poprawnie Problemem autora jest tylko to, że nie mogę tego zmierzyć, czyli miernik nie pokazuje napięcia - I na biegu jałowym i pod obciążeniem. Przyczynę podał...
Transformator który na zdjęciach to ten oryginalny uszkodzony natomiast ten zakupiony nowy nie był wlutowywany w układ tylko pod samo zasilanie 230V na pierwotne styki w celu sprawdzenia czy daje napięcie 9V na wtórnym. Miernik ustawiony na ohmy i kohmy i wartość ta sama na pierwotnym czyli 1 na wskazaniu miernika elektronicznego.
Witam szanownych kolegów, z racji tego, że w mieszkaniu mam instalację elektryczną starego typu, czyli L i N zdecydowałem się na zakup wyłącznika pod taką instalacje i według schematu pomiędzy L1 i N ma być wpięty kondensator. Niby wszystko działa, ale jak wyłączam światło w innym pomieszczeniu( oświetlenie LED z transformatorami i elektronicznymi)...
No tak może i duży prąd, ale przy takiej mocy żarówek nie powinno się tak dziać jeżeli trafo jest na 220W to chyba bym musiał mieć na 300W żeby było dobrze, oryginał z tej lampy "BRILUX" to 200W i max 4 żarówki po 50W każda. I on po około roku czy tam pół się spalił, natomiast w drugiej takiej samej działa do tej pory. A w tej padło już 3.
Jest mostek prostowniczy, później układ kluczujący, inwerter, transformatory, kondensator na 450V i jakieś warystory. najczęściej lecą tranzystory i to parami, a także ścieżki wokół nich, mam takich uszkodzonych parę ale żadnego nie udało się naprawić, chociaż próbowałem,za dużo roboty, a cena ok 40 zł.
Odłącz jeden halogen ,i zobacz jak świecą.To trafo pewnie elektroniczne i być może przy 60W działa zabezpieczenie przeciążeniowe.
Trudno, jak się z nim nic nie zrobi to pójdzie na śmieci. To najgorszy możliwy pomysł, układy elektroniczne często nie chcą działać od pierwszego razu, należy to traktować jako codzienność, chcesz wyrzucić 80% swoich konstrukcji, bo nie zadziałały od pierwszego razu? W układach elektronicznych wszystkiego jest dużo, dużo połączeń, dużo elementów, po...
Stary sie spalił Pierwotne czy wtórne? Taki był pierwotnie transformator http://obrazki.elektroda.pl/9459495200_1... rab Pytanie jeśli dobrałem dobry transformator tzn transformator elektroniczny GOVENA 0-60W to co może być przyczyną że okap nie działa a świecą jedynie halogeny ale i tak migając
Witam. Mam taki problem z lutownicą transformatorowa, otóż, gdy nacisnę przycisk, grzeje się słychać, że transformator lekko buczy problem w tym, że grot nienagrzewań się wystarczająco, żeby topił cynę (probowałem z różnymi grotami) natomiast transformator nagrzewa się tak, że przez plastik poparzyć się można, Druga lutownica oporowa nie wykazuje żadnych...
dlatego, że zastosowano w nich zwykły zintegrowany mostek prostowniczy (np. MB6S) zamiast diod Schottky'ego To nie jest wina mostka, po prostu zostały zaprojektowane do zasilania AC 50Hz. Większość kupując LED-owe zamienniki nawet nie wie czym są zasilane a pamięta jedynie że 12V. A sprzedawca daje wersje AC/DC bo nic im przy zasileniu DC się nie stanie....
S jest szybki i działa zamontowany z tyłu zasilacza nie szpeci.Jeżeli chodzi o zabezpieczenie elektroniczne to wpisz w googlach bezpiecznik elektroniczny lub ogranicznik prądu -tematów znajdziesz baaardzo dużo co zastosujesz to już tulko zależy od potrzeb, portfela i chęci.
Jaki konkretnie ten transformator elektroniczny ? Czy nie czasem do halogenów (nie każdy takie trafo działa z mostkiem) ? Ogólnie potrzebujesz taki zasilacz np. http://www.cyberbajt.pl/produkt/4069/zas... Co do różnicy między trafo elektronicznym a toroidalnym jest kolosalna wpisz sobie te hasła w Google to się dowiesz.
Chodzi , mi o to że posiadam "mini wig"- przystawka Tig-a AC/DC do spawarki transformatorowej, i posiadam dwa rdzenie ramka o przekroju 27cm kwadrat do trafa dwukolumnowego, z uzwojeniami. Chciałem się dowiedzieć czy można wykonać nieskomplikowany elektroniczny regulator prądu do transformatora np. 140A (ok.~70V nap. jałowe), na uzwojeniu wtórnym który...
Chciałbym zobaczyć opis i zdjęcie tej przetwornicy, bo w ledowych zamiennikach halogenów jest informacja, że nie nadają się do pracy z transformatorami elektronicznymi. Teka GFH 55. Tak jest zabudowana, że nie podam Ci dodatkowych info. Musiałbym częściowo rozbierać, aby się do niej dostać. Na "tabliczce znamionowej" tylko podstawowa informacja w postaci:...
Dziękuje kolego, sporo mi wyjaśniłeś. Czyli wina oprogramowania przynajmniej jeśli chodzi o ładowanie aku, ja nie mam podłączonych akumulatorów (podłączałem na próbę, ale zbytnio się ich pracy nie przyglądałem, bo to stare samochodowe aku tym jeden "padak"). Dziś poprowadziłem nowy kabel sieciowy do inwertera i teraz laptop działa normalnie... Nie napisałem...
Swego czasu miałem dostęp do inwertera hybrydowego EASUN IGrid VE II 5.5K. Niestety zakłócenia od niego były bardzo duże - w pasmach radiowych a także sprzęcie elektronicznym. Fale długie i średnie - praktycznie całe w zakłóceniach. Transformatory brzęczące, ups APC dawał znać, że żyje odpowiednim dźwiękiem :). Sinusoida na oscyloskopie analogowym też...
Cześć, pytanie od mojej koleżanki z pracy... Jest maszyna do szycia Łucznik Izabela II i koleżance nie podoba się prędkość maszyny - ciężko uzyskać niskie obroty na pedale do regulacji. Koleżanka zapytała mnie więc o możliwość ograniczenia prędkości maksymalnej, by zmienić zakreś regulacji obrotów pedałem. Mój pierwszy pomysł to był transformator regulowany...
Dokonaj pomiaru napięcia na wyjściu ściemniacza, w dwóch skrajnych pozycjach, w instrukcji jest też zawarte, ze potrzebujesz transformator elektroniczny, a Ty masz zasilacz, który zapewne do poprawnej pracy potrzebuje 230V, dlatego bezpośrednio podłączony działa. W zasilaczu, też jest złącze, pod ściemniacz. Moim zdaniem bez wymiany ściemniacza, lub...
Własnie tak to działa a maksymalne napięcie wyjściowe zalezy od tego jaki masz transformator, układem regulacyjnym jest LM317 .
Polecam lekturę: http://www.elportal.pl/pdf/k03/57_19.pdf Część 2: http://www.elportal.pl/pdf/k03/58_18.pdf Nikt tu nie będzie robił wykładu na temat wzmacniaczy mocy klasy D, czy T oraz zasilaczy impulsowych. Zasada działania prosta jak drut, realizacja niestety o wiele trudniejsza, gdyż dają o sobie znać pewne specyficzne dla tych układów zjawiska....
Witam Zrobiłem sobie zasilacz elektroniczny i pięknie działa. Jest mniejszy od transformatora, ma wysoką sprawność nie słychać go, ma miękki start i regulację napięcia wyjściowego. Zasilając nim halogeny zapomniałem jak się je wymienia :D , kolega ma założone 15 żarówek i w ciągu 10 lat wymienił 2 sztuki. Transformatory elektroniczne które można kupić...
Dziwne, że w tym drugim układzie sterowanie z pilota działa. Wydawałoby mi się że nie powinno. Ten transformator co kupiłeś jest transformatorem elektronicznym, działającym impulsowo (podobnie jak zasilacz komputerowy). Skoro piszesz żeby wytłumaczyć prosto, to się postaram: Działa on w taki sposób, że pobiera energie z sieci tylko co jakiś czas i podaje...
Mam nadzieję że dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie, a nie usunięcie (dziękuję). Szukałem informacji w internecie na ten temat, ale niestety nic nie znalazłem. Czy mogę wykorzystać zasilacz od laptopa jako podstawę regulowanego zasilacza który miałby obsługiwać elektromagnes? Na zwykłym transformatorze nie byłoby problemu, jednak tu jest...
Dopisane: W związku z postami które dostałem na PW chciałbym wyjaśnić że nie należy mylić Republiki Chińskiej (stolic Taipei) z innym krajem demokracji ludowej: PRC /ChRL/ - (stolica Pekin). Tak jak istnieją dwa państwa koreańskie i istniały dwa państwa niemieckie. Ten transformator (parametry jego już kolega podał) to zwykły transformator czy może...
Posiadam żarówkę halogenową 15V, 150W , działa ona z transformatorem dokładnie takim jak tutaj http://elektro-hurt.bazarek.pl/opis/1456... , dlatego mam pytanie, czym regulować jasność świecenia tej żarówki , czy można wykorzystać ten kit http://sklep.avt.pl/p/pl/40016/regulator...
Kondensatory stałe o pojemności liczonej w uF, dokładnością raczej nie grzeszą. Potrafią mieć pojemność mniejszą lub większą o około 500nF lub nawet 700/800nF. Więc tu bym nie krytykował EPCOSa bo to się zdarza także w kondensatorach innych firm. A od siebie- mostek 2A (KBP208), w zasilaczu 12V/1A. Na + i - mostka brak jakiegokolwiek napięcia, po kilku...
Ostatnio przeglądałem sobie transformatory dostępne w elektronicznym i wiele z nich ma podane napięcie uzwojenia wtórnego1 i napięcie uzwojenia wtórnego 2, tak samo sprawa ma się z natężeniami. Jeżeli np. uzwojenie 1 ma 1A, a uzwojenie 2 ma 0,5A to czy te natężenia sumują się? Jeżeli nie to na jakiej zasadzie to działa? Podaje link do przykładowego...
To niebieskie w poniższym liku to transformator elektroniczny jest ? Elektroniczny statecznik do świetlówek, zasada działania identyczna jak elektroniczny transformator do halogenów, tylko że ma dławik w środku, zamiast transformatora, oraz prądy i napięcia są inne. Gość z filmu uruchamiał na kilka sekund, więc też nie daje ci to pewności, że zadziała...
Prostowniki to temat – rzeka. I to nie Wisła tylko co najmniej Amazonka. I równie dużo jest w narodzie opinii na ten temat. Jeżeli chodzi o akumulatory kwasowe to niewątpliwy jest fakt, że mniejszy prąd ładowania wpływa korzystnie na akumulator. Tutaj mamy konieczność pierwszego kompromisu: czy konieczne nam jest awaryjne odpalenie samochodu –...
http://obrazki.elektroda.pl/6092632500_1... Witam. Słowem wstępu: Chciałbym zaprezentować mój generator wysokiego napięcia na bazie cewki zapłonowej od Fiata. Układ ten wyróżnia się tym od innych, że generuje bardzo wysokie napięcia, rzędu 50 tysięcy volt. Wyładowania są głośne i spektakularne. Dlatego też wszystkim początkującym, niepełnoletnim,...
Witam! Kupiłem czujnik ruchu (montowany w puszce ściennej), który działa bez przekaźnika. To znaczy, że działa on podłączony w szereg z odbiornikiem do sieci 230V. Jego parapetry pracy to min. od 40W do 500W. Górna granica mnie nie interesuje, mam jednak problem z dolną granicą. Moim odbiornikiem są diody LED zasilane z transformatora elektronicznego....
transformator elektroniczny elektroniczny transformator transformator separacyjny działa
livebox router bezprzewodowo z18xe wymiana silnika przedwzmacniacz zasilać akumulator
ciągnik przedni napęd ciągnik przedni napęd
Domyślne hasło administratora telefonów Cisco Czerwony trójkąt w Claas Axion 200 KM - przyczyny i rozwiązania