To jest dławik - oznaczony jako Lxxx. Tak układ bez niego powinien działać, dławiki służą do eliminacji zakłóceń. Jeśli nie masz na monitorze przekłamań czy przebarwień kolorów lub zakłóceń, czy zniekształceń ekranu to możesz o tym dławiku zapomnieć.
Transformator z rdzeniem bez szczeliny nie będzie działał jako dławik, kiedy prąd ma składową stałą.
To w jakim układzie ten dławik ma działać? Bo od tego będą zależeć wymagania co do jego konstrukcji.
Tak, dławik gromadzi energię w polu magnetycznym. W sumie dławik nie musi mieć dużej indukcyjności, na pewno nie może się nasycać poniżej założonego prądu, który ma przez niego przepłynąć. Dławik kompensowane prądowo lub common choke, i czy można to traktować jako inaczej podłączony transformator, tak i nie, zależy w sumie od użytego materiału.
Tak. Przy przepaleniu się lampy, przestaje działać kompensacja indukcyjności dławika ( zanik przepływu prądu przez niego) i cosΦ przechodzi na pojemnościowy.
Witam Narysowałem taki oto układ stabilizatora napięcia 24V -> 5V dla mojego AVR Wziąłem też pod uwagę zabezpieczenia przepięciowe dla tego stabilizatora. Chciałbym poradzić się kogoś z większym doświadczeniem czy to co narysowałem ma sens? Czy jest jeszcze coś do dodania o czym zapomniałem/przeoczyłem? https://obrazki.elektroda.pl/4064017100_...
Możesz odłączyć jedno pierwotne, jego wtórne będzie działać jak dławik - zobaczysz z jakim efektem. Możesz łączyć uzwojenia pierwotne szeregowo. Można, ale wtedy będzie dwukrotny spadek napięcia wtórnego co da gorszy efekt niż pojedynczy transformator włączony normalnie, gdyż dochodzą rezystancje dwóch transformatorów. Możliwe są różne kombinacje.
Niestety nie będę miał możliwości ingerencji w rdzeń ponieważ jest to sprzęt laboratoryjny.. Pomyślałem jeszcze o dławikach sieciowych. Co prawda musiałbym zainwestować w to trochę pieniędzy, ale myślę że pieniądze nie powinny grać roli w takim wypadku. Po prostu chodzi mi o wywołanie przesunięcia fazowego między prądem a napięciem. Zależy mi na układzie...
Na 100% będzie działać na mostku a takie dławiki znajdziesz w większości telefonów.
(at)grzegorzmadera Faktycznie. Dziwny problem, dlatego czytając temat myślałem, że problem leży w zwiększaniu prądu poza zakres zasilacza... Autorze, jakim roztworem czyścisz elementy? Powinien być to elektrolit - proponuję wodę i wodorotlenek sodu. Czysta woda nie ma szans działać.
Jeżeli masz dostęp do obu końcówek to popraw lutowanie, sprawdź czy dławik ma przejście, wlutuj w płytkę i zalej termogluem - powinno działać. Myślę że indukcyjność dławika w tak prymitywnym układzie przetwornicy nie jest krytyczna i kilka zwojów w tą czy w tamtą nie powinno zrobić wielkiej różnicy.
Te dławiki są już wycofane z produkcji. Możesz jako zamiennik zastosować dławiki BLM21PG220SN1D - są na większy prąd i mają mniejszą rezystancję od oryginału. Są dostępne np. w TME - https://www.tme.eu/pl/details/blm21pg220... Minimalna ilość to 25 szt. x 0.17520 PLN = 4,38 PLN (brutto). Dla porównania: HU-1M2012-121JT https://www.datasheets360.com/part/detai...
Filtr CLC ma szansę działać dobrze ale potrzebny jest odpowiedni dławik. Sprawdź co się stanie jak zrobisz filtr CRC z opornikiem np. 0,22 Ohm pomiędzy dwoma połowami całkowitej pojemności.
Prąd zmienny, który jest filtrowany, przenosi jakąś moc i gdyby się nie znosił w uzwojeniach przeciwsobnych zamieniłby się w ciepło bez sensu. W tym dławiku chodzi o to, aby wszystko to (zakłócenia) co jest niesymetryczne zostało zaabsorbowane (zwarte) przez indukcyjność i pojemności. Pozdrowienia.
Ja bym go zastąpił zworą i też powinno działać.
Zalej żywicą lub klejem, jak zaciśnięta szczelina, a będzie działać dalej.
Mnie to wygląda na dławik. Jeśli chodzi o silnik to podłącz do niego 24V i zobacz czy będzie działał. I będzie wiadomo czy ocalał. Może zdążyło rozerwać dławik i na silnik nie poszło przepięcie. Ale bez sprawdzenia silnika ciężko coś powiedzieć.
W Panasonicu KX-T4350 są w tym miejscu dławiki 33µH, ale jak wstawisz 47, czy nawet 100µH to też będzie ok. Jak ich w ogóle nie wstawisz, to rzecz jasna działać także będzie. Po prostu są one na wejściu zasilania i nie maja znaczącego wpływu na działanie aparatu.
To trochę nietypowa konstrukcja. Rozrysuj nam dokładnie jak idą połaczenia cewek do głośników. Zawsze znajdzie się błąd. Możesz mieć niedostosowaną impedancję zwrotnicy do głośników i wtedy dławiki z rdzeniami działać mogą bardzo nieliniowo.
Cześć. BU2527AF powinien działać bez problemu. Sprawdzić Możesz jeszcze dławiki w zasilaniu linii - może któryś się podpalił przy uszkodzeniu HOT-a. Pozdrawiam.
To jest dławik/cewka wlutuj i dron powinien dalej działać.
Zaznaczony element to dławik. Jeśli doszło do uszkodzenia mechanicznego rdzenia (tego "pręcika"...), to zmieni się jego indukcyjność. Może się też zdarzyć, że zasilacz będzie działał nadal prawidłowo. Jednak z jakiegoś powodu dławik ten miał jakieś parametry. Zatem mogą pojawić się większe tętnienia napięć wyjściowych.
Skoro 8 halogenów po 50W to daje nam 400W i taki zapewne jet zamontowany transformator a może i większy nic o nim nie wiemy, i w układzie został założony dławik aby osłabić prąd załączenia transformatora. Skoro układ działał to jest to jednoznaczna odpowiedź jakie miał zadanie dławik w tym układzie.
Powinno działać, można dla pewności wybrać tyrystor o niskim napięciu wyzwalającym bramkę.
Rozumiem że bezpiecznik był typu nożowego / samochodowego. A pytasz o ten żółty element - mnie to wygląda na zespół dwóch dławików przeciwzakłóceniowych. Jeśli problem tylko w tym zimnym lucie a dławiki nie maja przerwy ani nie robią zwarcia na zasilaniu to tylko popraw luty. Jeśli któryś ma przerwę to zastąp go zworą. Nie jest to element przetwornicy...
Nie no na zdjęciach z tego co wyczytałem to jest podstawa filtra powietrza i widać tam taką małą śrubkę Natomiast co masz na mysli że ktoś coś rzeźbił w sterowaniu, w serwisie powiedzieli że brakuje mi tak jak w oryginale siateczki która miała działać jak dławik a czy to trafnie zdiagnozowałem
Witam. Zasilacz bedzie działał poprawnie a obciążenie tylko do 3A.
Kondensator przy silnik jest po to żeby silnik w ogóle działał jak należy - dodatkowa faza. Dodatkowy dławik lub kondensator da spadek napięcia docelowo "pogarszający" parametry silnika, jak moment obrotowy, prędkość obrotowa.
Dla celów edukacyjnych po prostu pomiń ten dławik. Układ będzie działał identycznie, jedynie może trochę siać zakłóceń. Prostszego układu nie znajdziesz, jeśli natomiast masz obawy co do 230V, to lepiej od razu daj sobie spokój z triakami. 90% zastosowań triaka to właśnie to napięcie. Pozdrawiam.
Ferromagnetyk, bez szczeliny. Jakie zastosować kondensatory, cewkę i dławik powyższym schemacie, aby mieć pewność, że powinien działać? Czy dławik można zastąpić rezystorem?
Filtr musi działać ( i się przy tym nagrzewają tak te dławiki) bo inaczej przegrzewałyby cewkę głośnika ( i jakieś harmoniczne mogłyby być nawet słyszalne). Wiesz na jakich częstotliwościach pracują wzm. klasy D i po co więc filtr na wyjściu ... poczytaj więcej :)
Transformator separujący też może działać podobnie do dławika, bo może mieć odpowiednio wysoką reaktancję i przez to ograniczać prąd płynący przez świetlówkę To jednak jednoznacznie empirycznie stwierdzone, że są to 2 dławiki (patrz mój poprzedni post i link w nim z archiwalnej francuskiej dyskusji).
Ten wynalazek nie ma prawa działać. Ilość znalezionych wpisów w internecie wskazuje jednak, że ma prawo działać i działa. Tak można zaoszczędzić jednen dławik. Jak wygląda schemat twojej propozycji połączenia tego równolegle? Ja nie znalazlem schematu na jeden dławik i dwie świetlówki połączone równolegle (przyznam, że nie szukałed szczególnie długo).
To jest do komutatorowych, czy w tym wentylatorze jest komutatorowy? Jeśli tak, to to urządzenie będzie działać, a dławik nie; jak indukcyjny, to dławik będzie działać, a to urządzenie nie. I jak nie działa, to tak, że może coś się spalić.
Układ wygląda obiecująco i powinien działać bez problemów. Możliwe błędy: 1. Użycie niewłaściwego dławika - na przykład osiowego. 2. Użycie jako czujnika prądu rezystora drutowego.
Zresztą ta wiedza na forum jest, tyle że w kawałkach i wymieszana z bajaniem bezdławikowców i innych im podobnych. Co powoduje że zdobywanie wiedzy na forach jest nieefektywne, w porównaniu z książkami i notami aplikacyjnymi. Na forach są użyteczne informacje, czasem nawet spotyka się unikalne informacje, ale ilość wiedzy w porównaniu do ilości tekstu...
Dane "to" to kondensator 100nF, przy silniczku pracuje jako element przeciwzakłóceniowy. Jeszcze lepiej pracowałby z dławikiem. Silnik bez "tego" będzie działał bez problemu, co najwyżej będzie trochę zakłóceń rozsiewał ;)).
Możesz zamiast tego dławika zastosować rezystor 1kΩ. Powinno działać.
OK - w takim razie mój błąd, nie mialem racji. Powinno działać tak jak jest i efekt na pewno wyraźnie zauważysz. W mojej konstrukcji dławik jest jednouzwojeniowy, ze szczeliną, ale to niuanse konstrukcyjne dławika. Można ew dać stycznik za dławikiem (jesli masz jednostykowy).
Czyli mam rozumieć że jeżeli napięcie płynące z mostka prostowniczego np 100V a do transformatora przez tranzystor 50V to napięcie na bramce T1 powinno wynosić względem masy ok 40V tak? Nie przy załączonym górnym tranzystorze na źródle i drenie będzie 100V więc na bramce potrzeba np 110V Jeżeli tak to czy mógłbym prosić o jakiś układ (typ) który nadawał...
Zasiliłem elektronikę oddzielnym trafem ale nic to nie daje. Muszę jeszcze sprawdzić z tym dławikiem jak będzie działać. Czy zamiast dławika mogę dać trafo jakieś o grubym drucie na pierwotnym ??
Dławik będzie się grzał znacznie mniej od opornika czy żarówki. Jest jeszcze kwestia, jak on jest zrobiony - podejrzewam, że kiedy nauczono się dokładnie wyliczać, to robiono dławiki tak, by wychodziły jak najtaniej (czyli dawano najmniej materiału, jak się dało, byle jeszcze dławik działał i nie przepalał się od tego, że się grzał - wcześniej robiono...
O długości impulsu decyduje obwód rezonansowy L1 C3 czyli indukcyjność cewki (dławika) i pojemność kondensatora. Drugi schemat jest bardzo źle narysowany i oczywiście układ nie będzie działał. Wyjście V- będzie V+, a V- z wejścia V-
Układ scalony (przetwornica) i dławik. Nie będzie to działało przy 3,7V
mam pytanie odnośnie dławika. konstruuje sobie przetwornice o mocy ok. 600w częstotliwość pracy to 50KHz napięcie wyjściowe +-30V prąd 10A nie wiem ile zwojów na jaką indukcyjność trzeba nawinąć żeby to wszystko działało dławik docelowy t ETD44 materiał 3c90 wiem ze kilka stron wcześniej był opis takiego dławika na tym rdzeniu ale tam było inne napięcie...
Trudno ustalić który dławik jest od tej przetwornicy bez schematu płyty, raczej nieosiągalnego. Klej moim zdaniem niewiele pomoże, to wina samego działania przetwornicy. Dławiki to szare kostki z napisami R68, R36 idt. Myślę że można namierzyć który to jest dociskając je po kolei palcem, wtedy pisk powinien słabnąć, o ile daje się uruchomić rozmontowanego...
Freddie: Port USB ma zabezpieczenie przeciwprzeciązeniowe. Nie dalej jak kilka dni temu podłączałem urządzenie z odwrotnie wlutowanym kondenssatorem tantalowym. Brało więcej niż 500mA, a w PC-ecie miałem komunikat, że port został przeciążony i wyłączony. Po właściwym wlutowaniu kondensatora wszystko działało normalnie. Co do dławika, to ja używam serii...
Tak, będzie działało, tylko niewielkim problemem jest kondensator. Przy wymianie dławika na dławik o mniejszej mocy, jego pojemność dla zachowania tego samego cosΨ powinna zostać zmniejszona, ale to mało ważne. (rachunków za prąd nie zwiększy :D ). Oprawka także inna.
Odkopie trupa:) Będą działać 3 świetlówki na jednym dławiku ? Nie mam jak teraz sparwdzic...
Jeżeli nie widać wycieku ani śladów po kamieniu to powinien działać prawidłowo. Możesz przed ruszeniem kapnąć parę kropel kujawskiego na trzpień żeby zwiększyć poślizg trzpienia po konopiach.
Witam Aby działało musza być takie same świetlówki (dobre) i zapłonniki (startery), i musi działać. Sprawdż dławik czy nie ma przerwy i żarniki w świetlówkach czy nie mają przerwy. Pomiędzy zaciskiem 2 i 3 powinno być uzwojenie dławika (statecznika).
Dławik w tej zaznaczonej okolicy wstawia sie po to , aby przestroić radio z tzw. 5 -tek w 0 -ra. AM lub FM powinien działać a dławik nie ma nic wspólnego ze zmianą emisji. Może masz popsuty sam przełącznik emisji AM/FM . :cry: Pozdrawiam.
Ok, mały update. Dziś odpaliłem go na zimno - nie działał. Doregulowałem dławik układy oscylatora i zaskoczył odrazu. Sprawdzę jutro na zimno ale chyba to był problem... I tak zamówiłem od niego komplet kwarców z omig'a bo jeden ma nieco niższą częstotliwość niż powinien, reszta też stara..
spróbój dobrać ten szeregowy dławik przy świetlówce. wiem że słabo dobrany po prostu słabo działa. mi ładnie zaczeła działać dopiero przy dławiku 4.4mH przy innych było gorzej (przy tym dławiku prąd pobierany z układu zmalał 2 krotnie a światło ze świetlówki przybrało "ładniejszą" barwę).
Dławik skompensowany to element filtru przeciwakłóceniowego, taki fitr znajdziesz w miejscu gdzie zasilanie jest podłączone do układu (czasami też na innych wyprowadzeniach z urządzenia, koralik ferrytowy zakładany na przewód też jest rodzajem takiego dławika). Prądy zakłóceń mogą płynąć do sieci różnicowo (tak jak prąd obciażenia) i/lub synfazowo,...
Podłączyłeś dobrze, a działać powinno i bez kondensatora. Przejście dławika zmierzysz omomierzem , spalony będzie śmierdział... Problemem będzie zbadanie zapłonnika. Kondensator możesz zlutować. Może na poczcie ktoś paczką grał w nogę i lampa nie wytrzymała. Pogięte rogi w dławiku to drobiazg, trzeba by młotkiem w niego tłuc, żeby uszkodzić. Chciałbym...
(at)jokercbi Niestety opcja programowania z wciśniętym PTT nie działa ani na AM, ani na FM.Tryb E jak był, tak jest nadal. Tymczasowo żebym mógł na radiu działać, poleciałem z dławikiem i kondensatorem, i na 4 kanale mam równe 27.000.000 Hz oczywiście po chwilowej zabawie ceramicznym wkrętakiem z trymerem, ale nadal E przy włączaniu. Poniżej synteza...
A co jeśli zamiast samemu zbudować cewkę użyję dławika 470uH i trymera 120pF z dodanym równolegle kondensatorem 20pF? według obliczeń z kalkulatora zakres częstotliwości będzie od 620 kHz do 1642 kHz. Czy to będzie działać? Bo jeśli dobrze rozumiem każdy dławik to cewka, ale nie każda cewka to dławik
Tak BC550C - specjalnie kupiłem bo próbowałem z innymi i też nie działało. Dławik osiowy 1mH też nówka - oporność miał 24omy. Na pinie reset miałem praktycznie przez cały czas napięcie 6,7V - bez różnicy czy na nóżkę 2 układu 4093 podawałem stan wysoki czy niski. Dlatego podmieniałem 4047. Nie miałem zbytnio czasu grzebać w układzie więc pospiesznie...
Statecznik (dławik) będzie działać z lampą sodową o mocy 400W, ale Musisz dokupić tyrystorowy układ zapłonowy.
sprawdziłeś czy do każdej lampy idzie oddzielny dławik i czy do nich nie jest jeszcze coś dołączonego.Możesz spróbować połączyć po dwa dławiki równolegle i dołączyć dwie lampy jeśli to będzie działać to znaczy ,że twoje lampy mają większą moc i trzeba wymienić dławiki.To nie problem odpowiedniej mocy od świetlówki.
Ten dławik na teraz to jest zbędny, będzie działało bez niego; można go zewrzeć Przydał by się zasilacz 5V z ograniczeniem prądu i sprawdzenie czy tam nie ma zwarcia na linii 5V, bo jest ryzyko uszkodzenia portu USB; zmierz rezystancje, za uszkodzonym dławikiem a masa; rezystancja na C1
Kondensator klasy Y2 na napięcie min. 275VAC o pojemności z reguły do 2,2nF. Bez niego zasilacz też będzie działał więc polecam najpierw to sprawdzić. Dławik raczej tylko okopcony od eksplodującego kondensatora, nic mu pewnie nie jest.
OK dzięki usunę go zobaczę jak to będzie działać
Wymień najlepiej, albo włącz tel, ustaw minimalne podświetlanie, zablokuj ekran żeby zgasł i go odblokuj, jeśli chociaż mignie albo będzie działał to dławik do wymiany.
1) Nadal nie jest jasno powiedziane, jakie prądy będziesz pobierać z przetwornicy. Ale i tak wątpię, że przekroczysz te 0.4A... Zwykły chiński dławik na ferrycie będzie działał. Ale musisz pamiętać o tym, aby dławik wydolił prądowo. DE0704-47 z TME będzie w sam raz... 2) Cout musi być niskoimpedancyjny . Może być elektrolityczny, może być tantalowy......
najprawdopodobniej powinien być tam dławik - taki ciemnoszary "opornik" bez oznaczeń, można drucikiem zalutować i jeśli to tylko tego wina to powinno działać
Dławik to złe określenie, to jest koralik ferrytowy (a ich zasada działania jest inna niż dławika). Jest to po prostu drut (ew. jego pętla) przeciągnięty przez koralik z odpowiedniego, wysoko stratnego ferrytu. Informacji o indukcyjności nie znajdziesz, ponieważ jest ona esktremalnie mała i tak na prawdę nie jest głównym parametrem koralika - koralik...
Zrobiłem na tych układach dziesiątki przetwornic. Wszystkie działały od razu i bez problemu osiągając szczytowo 1.2 - 1.4A. Nie piszczały dławiki, nie było problemów ze stabilnością. Poczytaj podany Ci już dwukrotnie na talerzu dokument, zrób porządną płytkę i musi działać.
Bez częstościomierza - tylko na ucho. Można to zrobić nawet dosyć precyzyjnie ale musisz mieć kumatego korespondenta z radiem wyposażonym w SSB i dobrze zestrojonym. Do przestrojenia na lipe (żeby działało) wtryń dławik i po temacie.
Robiłem już układy na tyrystorach do wstępnego ustalania napięcia i wszystko działało. Przetwornica też może być, ale dochodzi ten nielubiany dławik i problemy natury W.CZ. Stosowanie w takim układzie PWM bez dławika, spowoduje pobór mega impulsów prądu z kondensatorów wejściowych, które będą powodować zakłócenia oraz wzrost napięcia na wejściu. Już...
Dławiki nie uległy spaleniu bez powodu. Uszkodzenie jest pewnie naprawialne, ale koszt naprawy może przekroczyć wartość sprawnej płyty głównej. Pozdrawiam
1. Przede wszystkim nie myl tego ze sprawnością. Sprawność mówi o tym, ile mocy procent energii pobranej przez zasilacz zostanie oddane do zasilanych podzespołów. Reszta zostanie stracone w postaci ciepła. Dla licznika prądu nie ma to znaczenia, będzie mierzył całą pobraną i zużytą energię, niezależnie czy została stracona czy spożytkowana w pożądany...
http://obrazki.elektroda.net/50_12462535... Czy E42/21/20 z 3C81 będzie działał jako dławik czy robię coś źle?
Dławik L5008 3301-002236 BEAD-SMD 1000OHM, 0603, REEL,55(TYP.),205. Bez niego mikrofon nie ma prawa działać.
Hmm... Czyli mam nie lada problem - gdzie można dostać takie elementy ? Przejrzałem dwa lub trzy sklepy elektroniczne on-line i raczej nie dostane tam dławików o takich samych parametrach, jedynie o zbliżonych. U siebie w mieście kupiłem dławik osiowy 22µH do układu MAX756. Złożyłem układ na płytce stykowej i działał, jedynie dławik trochę się...
Mysle że najlepszym rozwiązaniem było by zrobić porządek ze sprężarką i częściej wymieniać filtr osuszacza niż wstawiać w układ zasilający dodatkowy filtr. Ten co znalazłeś owszem wytrzymuje do 16bar ale czy jego przepustowość będzie wydajna....aby nie działał jako dławik w tej całej przeróbce podczas gdy samochód będzie miał duże zapotrzebowanie powietrzna...
Skoro pseudo dławik posiada "wejście" i "wyjście" do "działać" będzie tylko że nie będzie spełniał swojej funkcji, taki mały myk chiński.
Przy prawidłowo dobranej indukcyjności dławika nic nie kręcisz trymerem. Układ ma działać tak, że trymer dostraja na kanały równo w piątkach czyli na 19 kanale ma emitować równo na 27,1850MHz a po dodaniu dławika ma zejść na 27,1800MHz Kręcenie trymerem oznacza, że dławik nie ma takiej indukcyjności jak powinien mieć i potem układ taki przy powrocie...
To jest najprawdopodobniej dławik. Sprawdź na początku czy w otworze na środku rdzenia nie ma śrubki regulacyjnej. Jeżeli otwór jest pusty na całej długości to możesz działać dalej. Po zdjęciu metalowej sprężyny, obejmy zatrzaśniętej w metalowej podstawce zobaczysz napisy na rdzeniu kubkowym. Możesz zmierzyć indukcyjność dławika miernikiem lub go rozebrać,...
Uszkodzone mam oba dławiki L602 i L604 , przekonałem się o tym dopiero jak przewinąłem L602 , wszystko zaczęło działać inaczej . Pomysł z tym dławikiem 800u nie był dobry . Po przewinięciu L602 założyłem przewinięty L604 i obraz był lekko za szeroki ale korekcja EW dalej nie działała. Mam zbiór dławików o różnych indukcyjnościach , zacząłem podkładać...
Wszędzie, gdzie dotychczas dzwoniłem, mało kto miał styczność z doborem dławików do lamp o mocy powyżej 400 Watt..
Dławiki powietrzne się nie nasycają, ale mają duże wymiary i małe indukcyjności. Trzeba też zachować dystans od takiego dławika żeby np w obudowie nie zaindukowały się prądy wirowe bo to zmniejszy indukcyjność. Nie należy też umieszczać w pobliżu układów którym zaszkodziło by zaindukowane napięcie. Wspomniane dławiki SMD na 30A osiągają tyle bo mają...
Czy w tej przemianie http://img341.imageshack.us/img341/329/u... ten dławik 150µH to musi mieć koniecznie taką wartość, jak będzie miał inną to układ nie będzie działać? Nie mam takiego dławika a coś nie chce działać ta przemiana i nie wiem czy to przez to czy może coś konstrukcje spierniczyłem?
Koło elementu oznaczonego L32 - spalonego dławika są też nadruki F6 / F7 - bezpieczniki z tym, że bezpieczników tam nie ma,a jest zwora. Na tej zworze mam 4.90V ( odchył to na pewno wina marnego zasilacza ). Więc po wymianie dławika powinno działać. Teraz - po co tam był ten dławik, czy jest konieczny - jeśli tak jakie parametry ? Pozdrawiam.
Ogólnie tam było coś małego i czarnego, stąd przypuszczałem, że dioda, ale też było spalanie i po dotknięciu się rozpadło. Po wylutowaniu i oczyszczeniu tej przetwornicy lepiej wydać, a PCB płytki jest oderwane, ale ma kontakt z dławikiem, więc powinno działać po wlutowaniu brakujących rzeczy. Oporność dławika względem masy to 38K, a tam gdzie zeszła...
Bez dławika niebędzie działać sprawdziłem to. Długość drutu wystarczy tylko oblicz czy na twój rdzeń zmieści się ,nawinąć do pełna.Powodzenia
8 kHz i 33 uH? To nie ma prawa działać normalne. Rezystor czujnika prądu 15 miliomów a dławik na 3A - też bez sensu - dopuszczalny prąd dławika musi być wyższy niż zakładany prąd wyjściowy. Jego indukcyjność też musi być odpowiednia. Tu: http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e... sobie policz, jaka powinna być indukcyjność dla żądanych...
wstaw w szereg z kwarcem gotowy dławik 5.6 uH lub 6.8 uH i powinno wejśc w zera... Ostatnio w którymś z postów koleś napisał że mu nie działało z dławikiem ze względu na jego niską dobroć. Ale w Jimmym powinno hulać.
.. Popełniłem błąd pisząc "na jakie napięcie jest świetlówka" Powinno być: napięcie z jakiego będzie zasilana. Startery również, maja określoną moc świetlówki z jaką będą działać. Dławik daje impuls wysokiego napięcia i ogranicza prąd pracy, a na świetlówce odkłada się napięcie,.. typowe dla danej długości i mocy lampy, dość stabilne. Zasilanie z elektroniki...
I z tego powodu transformator spawarki ma dużą indukcyjność rozproszenia - żeby działał jak dławik. Łuk ma opadającą charakterystykę - im większy prąd, tym mniejsze napięcie - dlatego dławik jest niezbędny. To, że spawarka przez większość czasu musi "odpoczywać", jeśli spawa się maksymalnym prądem, wynika z przeciążania transformatora - dzięki temu...
Witam. Połączenie prawidłowe, jeżeli dławik jest sprawny(jakieś kostki, raczej nie firmowe), musi działać. Z palnikiem należy się obchodzić delikatnie i uwaga: napięcie sieci, a na Lp ≦5kV - najlepiej zastosować przewód dwużyłowy do palnika. Pozdrawiam.
A czy dławik to element odcinający prąd? Coś czytałem ale mało o dławikach. Szanowny kolego, w epoce Internetu zadawanie takich pytań jest zupełnie niestosowne, powiem więcej, to totalny obciach ! Najprostsze zapytanie w Googlach da Ci tyle informacji, że możesz studiować przez kilka dni ! Masz i czytaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82awik ,...
Sprawdź czy te elementy działają :) Mogą być całe czarne a działać w 100%. Masz multimetr?
Jest to dławik wlutuj z innego telefonu a jak go nie posiadasz to po prostu z mostkuj pola lutownicze i wszystko będzie działać.
Dodam, że baterie kondensatorów są potrzebne jako źródło mocy biernej dla generatorów asynchronicznych wykorzystywanych w elektrowniach wiatrowych. Natomiast nie wiem, czy stosuje się kondensatory indywidualne zamontowane wewnątrz gondoli turbiny, czy są to urządzenia wspólne dla całej farmy. Ale tak czy inaczej, farmy wiatrowe często wymagają kondensatorów,...
Rzeczywiście zrobiłeś interes życia i jest się czym chwalić :) Stałeś się posiadaczem starego złomu z przepracowanymi stykami, efektem błyskowym i pożółkłym kloszem. Klosz zapewne jest bardziej kruchy niż chińska porcelana. Nówkę sztukę kupisz w hurtowniach na wyprzedażach magazynowych nawet za 30/40zł. Eeee tam, nie jest taka znowu zła (jeśli będzie...
Są jeszcze kwestie: (1) amplitudy prądu, a raczej wartości szczytowej - jeśli prąd dławika zmienia się w przedziale od 10 do 30A, to dławik do 30A musi zachowywać swoje właściwości, taki na 25A nie wystarczy; i (2) nagrzewania - nie tylko uzwojeń przez prąd, ale i rdzenia przez zmienne pole magnetyczne. Czyli nie można iść do sklepu i kupić pierwszego...
Nie gniewaj się, ja mam zamiary raczej zachęcić, a nie zniechęcić w przypadku, gdy po uruchomieniu nie będzie działać... ;) O jakim dławiku mówisz, o RFC? Tylko taki znalazłem na tym schemacie.
Witam To tak diody D3 i D9 odprowadzają energie która została zgromadzona w transformatorze do zasilania, transformator nie jest idealny i gromadzi również energię w sobie tak w skrócie. Diody D4, D5, D6 są po to by dławik wyjściowy działał, zamykają obwód dla prądu dławika gdy on oddaje energie zgromadzoną w sobie. Na stronie texas instrument jest...
zasada działać dławik kierunek działać dławik obliczyć dławik dławik
odczytać matrycy światło dyskotekowe skuter elektryczny instalacja
Audi A6 C5 błąd 1570 - problem z immobilizerem Jaka dystrybucja Linuxa jest używana w nawigacjach Navitel?