10 mikrohenrów.
Po co kolega rozgrzebał pół radia? Przy IC1 (synteza) jest kwarc 10.24 szeregowo z nim dławik 4.7uH i doregulować trymerem obok
TDA8350 padają ale dławiki też koniecznie trzeba sprawdzić
Uszkodzenie w tzw. regulacji OW (ost-west). Prawdopodobnie spalił się rezystorek zabezpieczający, a przyczyną może być np. złe lutowanie kondensatorów impulsowych w odchylaniu linii, lub uszkodzony dławik OW.
Chassis E2000. /Grundig/ R330=68Ω, dławik musisz dobrać podobny. Sprawdź D331, R332.
Masz się wlutować między dławikami.
Napięcie na elektrolicie jest OK, tak jak i pozostałe napięcia wyjściowe - na chwilę pominąłem dławik. Problem stanowi dobór właściwego dławika.
Wymień dławiki
Witam. Na próbę możesz pominąć ta cewke. Docelowo musisz zidentyfikować ten element lub szukać dawcy Pozdrawiam.
Znaczy tylko, ze nadal jest usterka w obwodzie korekcji, np. dławik.
Witam1 Szukaj w http://sklep.aswo.pl/ wpisz 8127479
Standardowo przy tej usterce trzeba wymienić te rezystory, kondensator 560 nF oraz obowiązkowo dławik !!!!
Dławik lub rezystor w szeregu z dławikiem (ok.4,7om).
Korekcja E-W, a w niej najprawdopodobnie 4,7ohm dławik (sprawdzić) oraz stan połączeń kondensatora z modulatora diodowego do ww. dławika
Do wymiany dławik korekcji .
Odbiornik działa ale mam spostrzeżenia co do jakości kupowanych elementów a mianowicie TDA 8145 kupiłem uszkodzone ( jak tu cokolwiek robić ) , BU508A to szajs który bardzo szybko się grzeje i pada po paru minutach . Uszkodzony jest dławik L567 , ale nawet niewidać żeby był wygrzany . Gdzie można kupić taki dławik ?
W takich przypadkach oporność dławika nie ma znaczenia. Należy zmierzyć indukcyjność. taak dokładnie-zgadzam sie i dlatego jezeli policzysz zwoje i nawiniesz tyle samo taką sama średnicą drutu,to powinno byc zupełnie dobrze. Pamietaj jednak,ze trzeba wymienic wszystkie uszkodzone elementy zeby w końcu ocenic nawinięty przez siebie dławik.
A sprawdzałeś chassis K2
Piszesz wyszystko, dławik też?
A co z dławikami w korekcji??
Podstaw dławik od korekcji.
Dławik dałem do przewinięcia i problem został rozwiazany. Pozdrawiam.
Witaj! Jeżeli grzeje R569-4R7 to dławik 16mH korekcji E-W ma zwarcie między zwojowe bardzo częsty przypadek, można na próbę wstawić dławik o symbolu DRT-1 z TV Elektron 280 ,380 itp.
Nie działa e\w wymieniłem chyba wszyskie elementy 2 razy. Na r53072 jest 2,85v od strony dławika a 11 pin stv 08v. po wylutowaniu r53072 na dławiku 14.5v.
Ten TV ma jakiś model? Kondensatory w modulatorze diodowym, dławik korekcji sprawdzone?
wyjmij wtyczke od cewek a zarowke podepnij na kondesatorku filtrujacym napiecie. Podejrzewam ze gdy obrazek sie zwezil to poleciała dioda w modulatorze:)) I do tego pewnei bedziesz miał do wymiany dławik w korekcji. Kondestory blokowe w ukladzie H oczywiscie sprawdziles:))
T53001 jest sprawny, jeśli pracuje WN. Natomiast musisz sprawdzic przede wszystkim wszystkie kondensatory w układzie WN, szczególnie C53072, C53073, C53006, C53007, gdyż często zdarza się im tracić pojemność. Trzeba tez sprawdzić/poprawić luty na gnieździe do cewek odchylających. Być może przegrzał się dławik korekcji L55014- na ogół to widać. Powodzenia!
Grundig 32 vlc 6121 c TF Chassis
Tu nie chodzi tylko o indukcyjność ale o dobroć cewki - tą właściwość producenci dławików mają w "poważaniu".
Często pali się w tym przypadku dławik korekcji- sprawdź/wymień.
Tak jest jakiś procesorek który udaje transmisje dwukierunkowe zamiast zmieniarki, cały problem w programie do niego a protokoły zmieniarek nie są publikowane przez producentów. Ja montowałem już ten interfejsik i dlatego mogę go ze spokojem polecić. Kosztuje w granicach 70zł. Jakieś 2 lata temu zamówiłem podobny niemiecki ale nie dało się go używac...
Jeżeli rezystor jest w szereg z dławikiem korekcji to ma raczej 2R7
Witam! L601 jest to dławik sieciowy, możesz zastosować od innego modelu. Oryginał kupisz tu: http://sklep.aswo.pl/szukaj/szukaj.php?t...
Nie pisałeś wcześniej, że zazielenienie występuje tylko na kolorowym obrazie dlatego moja sugestia. Przypuszczam więc, że zmiana wejść RGB na PK nic nie pomoże w diagnozie - matryca czy PK. Czyli powrót chyba do Fboxa - zwory, dławiki, oziębianie scalaków.
Na poczatek za dlawik wsadz 1 Ohm,bedzie dobrze.Tymczasem.
witam:-) TDA8357 zostaw w spokoju bo namieszasz w pionce, a skoncentruj się na korekcji i T503 i sprawdź czy masz prawidłowe napiecie zasilania,bo mozliwe ,ze niedolut spowodował uszkodzenie niskoomowego rezystora podajacego napiecie na układ korekcji i w zwiazku z tym masz obraz wklesły i brak mozliwosci regulacji serwisowych. Koniecznie zlikwidować...
Sprawdż dławik w korekcji.
Ostatecznie, po kilku próbach udało mi się przewinąć spalony dławik: dobór rdzenia, drutu, na nawiniętym dławiku działa do teraz, nie grzeje się, obraz prawidłowy.
Bez dławików zakłucenia będą wychodzić z magnetowidu, odczuwalne zwłaszcza w radiu na falach dł. Możesz zastosować dowolny dławik nawet od tV.
Tda8145, 4.7om oraz dławik do wymiany i po temacie.
Witam Proponuję sprawdzić kondensatorek filtrujący i dławik szeregowy modulatora korekcji. powodzenia
a może to jakiś duży dławik (dlatego jest 0 Ohm) ?
Chassis TV4KS. Czy masz przejście z wyjścia układu do cewek? Tam po drodze zdaje się jest dławik, który lubi dostawac przerwy.
Sprawdż lyty i kondensatory w układzie odchylania (odpowiedzialny jest szczególnie ten o wartości około 0,47 uf ) Do wymiany będzie takze dławik korekcji o wartości kilku(kilkunastu) mH gdyż ulega wtedy przegrzaniu i dostaje zwarć miedzyzwojowych. Ten oporek o którym piszesz oczywiście też no i być może Tda.
Trzeszczy najprawdopodobniej dławik w przetwornicy, a anomalii żadnych nie ma.
Witam. Sprawdź: R753, R758, L758. Sprawdź napięcie na siatce 1 i układ z tranzystorem T705. Jeśli uznasz, że dobre, odłącz z jednej strony dławiki 758 i 738 i zamień miejscami. Wtedy katoda G będzie sterowana ze wzmacniacza R. Jeśli będzie świecić na zielono - kineskop, jeśli na czerwono - wzmacniacz G, lub wczwśniej tor G.
Identycznie wyglądające dławiki 1mH(5mH) i 15mH zidentyfikujesz omomierzem - im wyższa indukcyjność tym więcej zwojów , czyli większy opór np. ostatnio w Grundigu 5mH=2.5Ohm ,a 15mH=7.5Ohm . Pozdrawiam .
Ja dokładnie tak zrozumiałem .Tylko zwarcie układu po oporze 10k-200k nie może spowodować takiego obciążenia,(U/R).Nie mam tego schematu więc nie mogę być precyzyjny w poradzie.Odłączał bym w pierwszej kolejności dławiki, następnie opory mało omowe.
Witam Wymień elko po pierwotnej stronie przetwornicy i sprawdz jak startuje. A ten zgrzany dławik też nalezało by wymienić. Pozdrawiam
Płyte już przelutowałem i jest bez zmian a dławików tam jest trzy i wszystkie wyglądają o.k
Witam, ma pewno będziesz miał uszkodzony ten dławik co kolega wyzej napisal. Ja często przewijałem go, około 560 zwoi. Drut mozna dobrać z innej jakiejś cewki podobną średnicą drutu.Lub mżna zastosować dławik ze starego Elektrona. Pozdrawiam.
Kupię ww moduł wzmacniacza,(używana, sprawna) pełna nazwa, BEKO ELEKTRONIK Y48.195R-2, z dławikiem L412 chodzi w TV Grundig Sedance 32 LW 82-6605 moduł z wzmacniaczem TA 2024 na pw.
Najprawdopodobniej spalony (przerwa) jest rezystor R569 (4,7oma), mocowany na długich nóżkach w okolicy scalaczka IC440 - TDA8145. Często uszkadza się samoistnie. Na pewno uszkodzi się ponownie, jeżeli np. będzie zwarta dioda Zenera D556. Wtedy konieczna będzie również wymiana diodyD556, TDA8145, diody D569, kondensatora C569, wskazana - D568 i C568....
Ustal dokładniej skąd pochodzi - z zasilacza czy z dławików w okolicy trafopowielacza. A może jeszcze co innego.
Przedewszystkim dławik to jest flagowe uszkodzenie w tych odbiornikach.
A co ty tam wstawiasz, to normalny dławik. (Drucik prosty w ferrycie według schematu)
Cieszę sie że pomogło :D
Fazę sterowania H zmienia procesor synchro, nie ma to związku z korekcją. Usterkę TDA8350 z reguły da się zmierzyć (zwarcie n.11 do masy). Oprócz ewent. wymiany TDA sprawdź/wymień kondensatory, o których wspomniał bogred, np. C53073 i dwa sąsiednie. Wymień też C55004 i sprawdź diodę D55004. Dławik jest prawdopodobnie uszkodzony.
Zmierz na module ZF - przy głowicy, na którym z dławików (montowanych na długich nóżkach) jest +12V. IN/OUT do jednej z zewnętrznych nóżek filtrów SFE5,5 blisko górnej krawędzi modułu (doświadczalnie). Samą płytkę najlepiej zamontować na rogu modułu. Czy akurat ten model trzeba przestrajać, tego nie wiem. Zależy, czy na planszy strojenia (ręcznego)...
Witaj! Jak pamiętam w tym TV jest oddzielny moduł od korekcji E-W , do sprawdzenia na tym module rezystor bezpiecznikowy 1R , diody, tranzystor ,dławik korekcji czy nie jest przegrzany.
przy takich skutkach przypuszczam , że były także zimne luty stawiam więc na dławik - wymiana bądź "w dobie kryzysu" ;-) przewinięcie
Witam.Mysle,ze brzęczą Tobie dławiki od korekcji OW.. ja zazwyczaj zalewam je super glu...oczywscie przy wyłączonym tv.Pozdrawiam
Słynny dławik DRT-1 z ruskiego Elektrona pewnie by podpasował. Pozdr.
Witam !!! Moim zdaniem usunołeś jedynie skutek, a nie przyczynę. Musisz dokładnie sprawdzić co było powodem uszkodzenia D53071. Prawdopodobnie będzie to jakiś kondensator lub dławik. Podeślj faragment schematu to pogółwkujemy razem.
Możliwe że podczas załanczania wyłącznikem sieciowym, coś sie wzbudza w zasilaczu,który powoduje podbicie napięcia.Poddaj go terapi cieplno-chłodzącej. A może dlawik L502 w sterowaniu?
Na r659 mam 4.96v i jak odlatuje dławik to l601 to wraca 5v Na płytkę zasilacza i płytę czołową
Podmień na inny model tranzystor co podmieniłeś. sprawdz -elko w zasilaczu, tranzystorek od sterowania tego co wymieniałeś, dławiki czy nie są przegrzane, kondensatory te NF.
Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że uszkodzony był dławik w korekcji a trafo było dobre. Po wymianie dławika TV działa prawidłowo. Temat zamykam.
Podstawa zimne luty i ciągłość scieżek w okolicy trafopowielacza i korekcji. Dławik w układzie korekcji podstaw. Te 2,2ohma się nie grzeje?
Witam, grzanie się dławika to przewaznie brak pojemności.Myślę , że w tym przypadku należy sprawdzić pojemności w okolicy właśnie tego dławika, około 330nf/250V.Ewentualnie ten przegrzany opór, może tu jest problem.
Ok problem rozwiązany.Okazało się, że dławik koło kondensatora "c520" miał pęknięty rdzeń.Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
s prawdź kondensatory polistyrenowe[,] czy się nie grzeją i ich luty ,to samo w dławikach w okolicy trafa WN , sprawdź też zasilanie +B[.]
Jak masz antenę na dachu to potrzeby separator antenowy. Można to sobie nawet w radio wbudować - faktycznie jest to dławik i kondesator.
Zanim wstawisz nowy układ dokładnie sprawdź układ odchylania poziomego: zimne luty, kondensatory impulsowe, dławik korekcji itp. W przeciwnym razie możesz mieć powtórkę z rozrywki, bo jakaś przyczyna uszkodzenia tego układu była. Na marginesie: zwarcie na pin 11 sprawdziłeś przy nóżce odłączonej od reszty układu?
Witam wracam po długiej przerwie do tematu na bokach obrazu jest wklęsła beczka i nie mogę tego w zaden sposób wyregulować ani opcje ani dławikiem może to uszkodzenie korekcji?
Wyjaśniam ad 1 przekątna 29" ad2 podałem STV8306 a powinno STV9306A TV naprawiony uszkodzony był dławik w korekcji
Usterka rozwiazana niestabilne zasilanie tda6610 do wymiany poszedł elektrolit i dławik na lini zasilajacej włacznik startu wporządku. Dzieki za... Pozdrawiam
O czym wy piszecie.XC68 to główny procek i nie ma nic do korekcji.Jezeli korekcja jest wykonana na TDA 4950 lub TDA8145 to czep się niego lub jego aplikacji a szczególnie to podstaw dławik wyjsciowy bo to typowe w Grundigach.Pozdrawiam
Schematu nie mam, niestety. Nóżka11 scalaka jest przez dławik i zapewne rezystorek podłączona pomiędzy dwie szeregowe diody z równoległymi kondensatorami. Chodziło mi o tą "górną" parę, od strony kolektora tranz. WN. Jeśli w ten sam punkt jest podłączony kondensator szeregowy obwodu cewek H, też warto go wymienić. A tak w ogóle w tym TV - luty. Co do...
Witam Potrzebny schemat do radyjka Grundig EC-4290 Za włącznikiem jest metalowa osłona, pod osłoną jest dławik, duży rezystor i drobnica smd Duży rezystor spalony doszczętnie i troche drobnicy też - tranzystorki smd Jeżeli ktoś posiada takowy, proszę o pomoc
To prawda kwarc taki jest bardzo ciężko gdziekolwiek dostać. Co do dławika to musi być jakoś specjalnie wykonany ? - niewiem drutem o większej średnicy ?
Radio ma tylko 12 kanałów w AM i ma tylko AM bez FM-u. Z piątek w zera to raczej zwyczajnie dławikiem. Mi jedynie chodzi aby odblokować z 12 do 40 kanałów w AM. Oprócz tego radio pracuje dobrze.
Kiedyś używano w głośnikach dynamicznych elektromagnesu zamiast magnesu stałego i robił on za dławik filtra zasilacza. Tu za ten dławik robi kawałek uzwojenia transformatora głośnikowego. Tylko co z nasycaniem się rdzenia ? Musi mieć ten transformator szczelinę magnetyczna. Będzie grał i bez głośnika.
Jeżeli już piszesz na forum TV to powinieneś pisać fachowo. Czy to trafo? a kto Ci na to odpowie nie widząc TV? Pofatyguj sie otwórz TV zobacz a potem napisz skąd lokalizujesz dzwięki. Mogą go wydawać nie tylko trafopowielacz ale i dławiki, trafo przetwornicy cewki odchylające... więc masz wybór.
Sprawdź diodyi kondensatory w modulatorze diodowym, dławik i rezystory. Nie wykluczone uszkodzenie TDA8145 (TDA4950). A uszkodzenie zalicza się do typowych, występujących dość często w Grundigach.
Nie chce mi sie grzebac po serwisówkach od grundiga, ale twój model to chyba CUC2130 z lekkimi przeróbkami Zobacz drogę od modulatora diodowego (chyba był na oddzielnej płytce) do R53072 , dławik L53074 do pin.11 STV9306A. sam modulator sprawdziłeś > zwłaszcza dolna dioda kiedy nie ma regulacji szerok. i jej kondensator dioda ma być nie wolniejsz niż...
Witam.Ja zastosowałem inne rozwiązanie - zwarłem dławik szeregowy przed prostownikiem sieciowym i telewizorek działa prawie idealnie poza czasami kilku sekundowym oczekiwaniem na obraz.Pozdrawiam.
Spr elki zasilające linie ż e być dławik sz spr.
Nieprawidłowo pracuje głowica , najczęstsza usterka to zimne luty i częściowa utrata pojemności przez elektrolity. Przelutuj wyprowadzenia głowicy , wymień elektrolity w głowicy i w obwodach arcz oraz zasilających głowicę . Spróbuj wyregulować wzmocnienie potecjometrem czasami pomaga . Miałem radioodtwarzacz w którym odstroił się filtr ukf {dławik regulowany...
coś chyba pomieszałeś! chodzi Ci o pozystor-element pracujący w cewkach rozmagnesowania kinola?w tym modelu po bezpieczniku sieciowym i dławiku jest zabezpieczenie(nie rezystor!!!)-TERMISTOR -czarna pastylka ok.1,2cm średnicy 0,3cm grubości jest to: 5R1NTC - tak się nazywa, szeregowo!!! na napięciu ~(zmiennym) dochodzącym do mostka,jeszcze raz sprawdż...
Uszkodzony był T504 2SC5331 po wymianie gwałtownie się grzeje ponownie.Pare sec. i gorący.Wyłączam aby go nie uszkodzić. Sprawdziłem multimetrem C518(tego nawet podmieniłem) C521 C522 C517 Diody D505 . Grzeją się przy chwilowym włączeniu oprócz T504 rezystory R536 R516. Są sprawne tak jak i tranzystor TR501. Odłączając R536 tranzystor lini nadal po...
Bądź spokojny ...napewno nie trafo ..sprawdzaj kondensatory zobacz takiego chyba 0.36 przy cewkach ..i dławik w korekcji 16mH i same cewki tzn..luty ...ja to miałem w dużym Grundigu ale uleciało mi z głowy ...w każdym razie napewno nie trafo.. Pozdrawiam Piko.
Telewizorek naprawiony :) :) :) Sugestie kolegów o wymianie elektrolitów w feature-box nie dały mi spokoju i jeszcze raz dokładnie przejrzałam luty przy elkach i dławikach w liniach zasilających. I znalazłem "zły kontakt" na dławiku L1381 łączącym C1386 z C1372,C1392 -więc któryś z tych elektrolitów wisiał w powietrzu! Dzięki za trafną pomoc . Pozdrowienia...
Witam.:D Sprawdź czy nie ma zimnych lutów w oklicy WN. Często powstają przy nóżkach dławików i kondensatorów wysokonapięciowych. Jeżeli są przy kondziołkach, to trzeba je wymienić, bo mogą być przegrzane, a potem zaczną przerywać. Powodzenia.:|
uszkodzony rezystor 4,7om R55014 ; zielone kółko uszkodzony tranzystor T53001 zwarcie ; czerwone kółko znalazłem zimny lut na dławiku L53021 ; żółte kółko To nie forum dla lamerów; czerwona kartka
Twoja filozoficzna wypowiedź nie zmienia faktu, że diody w Grundigach uszkadzają się często i wprowadzenie dławika o większej rezystancji lub opornika 3 - 4 omy poprawiłoby sytuację. Zdarza się wcale nierzadko, że jedyną przyczyną spalenia bezpiecznika jest przebita dioda w mostku i to w zimie, gdy nie ma burz. Oczywiście uszkodzenie tranzystaora w...
TV naprawiony. Wartość dławika 6mH zgadzała się, przeoczyłem natomiast padnięty C522. Opory zostały po 1R, tak jak było oryginalnie. Dziękuję obu kolegom za pomoc, pozdrawiam.
Tuner naprawiony! Ale do rzeczy... Od początku nie dawał mi spokoju wykruszony koralik ferytowy w emiterze BF240. Znalazlem podobny w radiomagnetofonie RIZ (czyli Wilga na rynek Jugosłowiański z pełnym wysokim UKF). Koralik był dłuższy niż ten z Grundiga, więc przełożyłem go wraz z tranzystorem BF241, wszak parametry ma podobne do BF240. Niestety bez...
Jeżeli obraz jest zwężony bokami w kształcie beczki to uszkodzony jest dławik L505(150uH), C521, C517, sprawdzić D505 i R516. To co kolega wyżej pisze tyczy się zbyt szerokiego obrazu.
Wymien dławik. Pozdrawiam Michal. [ Ta wiadomość została zmieniona przez: Michal2002 dnia 2002-04-13 12:41 ]
grundig dławik korekcja dławik korekcja grundig dławik korekcji grundig
volvo silnika cannot convert hamulec grzać
poszukuję projektu politechnika rzeszowska informatyka
Radio Sonneberg Consul – Charakterystyka i Problemy Techniczne Suszarka Miele - drzwiczki nie otwierają się