Już masz.
Zestawienie części dla 11AK19 32" 16/9
Ten dławik ma 15mH, podobny może mieć np. 0,1mH. Możesz podstawić dławik korekcji z innej sprawnej płyty z 50Hz TV.
Sprawdź kondensatory 680nF, taki przy dławiku korekcji, oraz przerwy przy nich. Warto też wyjąć dławik który jest zalany klejem "glutem" i usunąć ten klej. Należy też sprawdzić czy nie ma przerw przy cewkach odchylających. Pozdrawiam
Witam. Wymień TEA.. ,sprawdż prawidłowość napięcia zasilania oraz sprawdz sygnał sterujący. Również pod uwagę weż dławik korekcji. Skorzystaj z wyszukiwarki wpisując chassis TV AE1C. pozdr.
Witaj ! Rezystor R11 ma nie 4K7 lecz 4R7 Pewnie przegrzany dławik korekcji E-W do podmiany można podstawic o symbolu DRT-1 z Elektrona 280 , 380 , 382 , 282, itp.
pewnie,tak najprościej, ewentualnie wymienić diody w zasilaczu na mocniejsze (albo zamienić z gałęzi 5v,tylko trzeba sprawdzić czy wytrzymają napięcie) i przewinąć dławik korekcji prądowej,bo też może sięprzegrzewać, poza tym można wyciąć zabezpieczenie nadnapięciowe i zwększyć dzielnik w sprzężeniu dla 14-15V na wyjściu
Sprawdź korerkcję, podstaw dławik w korekcji.
Sprawdż lyty i kondensatory w układzie odchylania (odpowiedzialny jest szczególnie ten o wartości około 0,47 uf ) Do wymiany będzie takze dławik korekcji o wartości kilku(kilkunastu) mH gdyż ulega wtedy przegrzaniu i dostaje zwarć miedzyzwojowych. Ten oporek o którym piszesz oczywiście też no i być może Tda.
Zanim wstawisz nowy układ dokładnie sprawdź układ odchylania poziomego: zimne luty, kondensatory impulsowe, dławik korekcji itp. W przeciwnym razie możesz mieć powtórkę z rozrywki, bo jakaś przyczyna uszkodzenia tego układu była. Na marginesie: zwarcie na pin 11 sprawdziłeś przy nóżce odłączonej od reszty układu?
T53001 jest sprawny, jeśli pracuje WN. Natomiast musisz sprawdzic przede wszystkim wszystkie kondensatory w układzie WN, szczególnie C53072, C53073, C53006, C53007, gdyż często zdarza się im tracić pojemność. Trzeba tez sprawdzić/poprawić luty na gnieździe do cewek odchylających. Być może przegrzał się dławik korekcji L55014- na ogół to widać. Powodzenia!
Wychodzi na to ,ze ma k-z w uzwojeniu.. Nie mam schematu ..ale patrząc na Image quest V770 -wymień LM358 -wymień CH16 1uF/50V -CH31 / 30 i sprawdz QH03 http://eserviceinfo.com/downloadsm/22405...
Witaj! Jeżeli grzeje R569-4R7 to dławik 16mH korekcji E-W ma zwarcie między zwojowe bardzo częsty przypadek, można na próbę wstawić dławik o symbolu DRT-1 z TV Elektron 280 ,380 itp.
i ostatnie pytanko. w temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... jest opisane jak to zrobić.czy to prawidłowa metoda? czy wystarczy wlutować dławik pomiędzy kwarc a ..?no właśnie co? stroić trzeba już wiem Prawidłowa. Po wlutowaniu dławika korekcji dokonasz pomarańczowym trymerkiem. p.s. w ogóle skąd to wszystko wiesz mistrzu..? I Ty...
W chassis 11AK19, często problemy sprawiają kondensatory i dławiki w korekcji. Zmierz je dokładnie. Zakładam, że BU masz z pewnego źródła.
Dławików filtru p/zakł. nie mam zamiaru ruszać, tylko usunąć dławik PFC. Jeszcze kilka lat temu żadnej PFC w zasilaczach nie było i filtry wejściowe działały. Co o tym sądzą inni, może ktoś już próbował go usunąć.
Witam. Sprawdź kondensatory w modulatorze. Jest tam zazwyczaj kondensator o wartości 22nF podłączony równolegle do diody modulatora. W następnej kolejności dławik podający impulsy korekcji. Możesz zastosować dławiki od triluksa.
Pierwsza wersja przedwzmacniacza do wzmacniaczy serii ELTRON. Możesz śmiało rwać elementy - ta wersja (z dławikiem w korekcji średnich tonów) była gorsza od pozostałych (mimo, że pozostałe do elit nigdy nie należały).
Stawiam na przegrzany dławik w korekcji (są dwa podobne i obydwa trzeba sprawdzić), sprawdź czy nie jest przegrzany (plastik koło rdzenia jest lekko stopiony) i sprawdź czy się nie grzeją. Pozdrawiam JACEK
Może leżeć scalak od pionu - na nim zrobiona jest korekcja. Może byc padnięty również tranzystor w korekcji. Kondensator, na którym wypalił sie lut dobrze byłoby wymienić (mógł się przypalić). Radzę dobrze przyjrzeć się dławikowi w korekcji. Możliwe również, że od iskrzenia na płycie nastąpiły zmiany w zawartości pamięci. Trzeba to sprawdzić w serwisie,...
wyjmij wtyczke od cewek a zarowke podepnij na kondesatorku filtrujacym napiecie. Podejrzewam ze gdy obrazek sie zwezil to poleciała dioda w modulatorze:)) I do tego pewnei bedziesz miał do wymiany dławik w korekcji. Kondestory blokowe w ukladzie H oczywiscie sprawdziles:))
Dławik wstawiony prawidłowo. Korekcja trymerem pod żółtym przewodem /to ten czerwony/. Potrzebny częstościomierz do dokładnego ustawienia częstotliwości w zera. Jeśli będzie jeszcze za wysoko, wymień dławik na 6,8µH.
Jeśli tranzystor sprawny to posprawdzaj resztę elementów w korekcji. Może to być kondensator lub dławik. Przed wszystkim jest odpowiedzialny za szerokość - korekcja to korekcja ;).
jeśli w układzie korekcji jest dławik 15mH to podmień go , inne elementy sprawdz , pamiętaj o kondenstorze sprzęgającym cewki H.
Witam Sprawdz dławik korekcji, (chyba 15m)
Sprawdz przerwy przy C605 606 609 608 oraz rez na mod. korekcji ten z dławikiem (tym 15mH w szereg).
Witam,jeśli kondensatory 47µ250V nie pomogły to usterki należy szukać w korekcji E/W[dławik,kondensator,opornik]
Dławik korekcji sam z siebie się nie uszkadza! Musi być przyczyna. W tym TV uszkodzeniu uległ kondensator 1uF/250V MKT co było przyczyną nadmiegnego grznia się dławika korekcji a w konsekwencji jego uszkodzenie. O ile dobrze pamiętam ten kondensator jest oznaczony jako C811. Zalecałbym jego wymiane.
Jeżeli rezystor jest w szereg z dławikiem korekcji to ma raczej 2R7
L039 dławik korekcji HELIOS TC500 7mH(bez rdzenia 1.7 mH) 130zw 0,32
Do wymiany dławik korekcji .
Należy sprawdzić dławik korekcji, kondensatory
Witam Rezystor chyba 2.2Ω, przyczyna może być dławik korekcji
Podmień dławik korekcji na początek ,zimne luty ,chassis:P88MT
dławik korekcji 15mH
Wymieniłem dławik korekcji diody klemp. kondesatory buk 444.
Ten TV ma jakiś model? Kondensatory w modulatorze diodowym, dławik korekcji sprawdzone?
zanim wejdziesz w tryb serwisowy wymień dławik korekcji
Uszkodzny dławik korekcji , temat zamykam.
podmień dławik korekcji i sprawdz kondensatory przy bu i w korekcji
brak wysokiego,żarzenia oraz napięcia 200v,12v w porządku.Wpunkcie ozn. na schem.przy rezyst.r813-118V jest ok.170V.Takie samo napięcie jest na kolektorze BU 508.Czy to znaczy,że uszkodzone jest trafo wys. napięcia?
Witam . Ważny jest również dławik korekcji, czesto dostaje zwarcia międzyzwojowego.
Często pali się w tym przypadku dławik korekcji- sprawdź/wymień.
Spotkałem się z usterką dławika w korekcji w Triluxie TAP28XX. Jeden dławik miał aż stopiony plastykowy karkas ale drugi prawie nie wyglądał na uszkodzony. Pozdrawiam.
Wymieniłem także dławik korekcji ale bez rezultatu. Czyżby uszkodzony powielacz?
Bywa zwarcie w dławiku korekcji. Zobacz C809. :lol: Pozdro. Rudy.
Podejrzewałbym dławik korekcji 15 mH.Czy nie wygląda na przegrzany?
witam ,wymień dławiki korekcji ewentualnie cewkę regulacji szerokości pozdrawiam
Za taki stan najczęściej odpowiada dławik korekcji DL508, wymień również C574 i C575.
Jeszcze raz dla wszystkich którzy nie mają żadnego testera albo mają jakieś skomplikowane INSTALACJE spróbujcie tester z serwisu elektroniki to naprawdę bardzo proste do wykonania, i pewne urządzenie. Pokazuje zwarcie zwojowe nawet dławików korekcji. A reszta to doświadczenie. I naprawdę po co sobie komplikować życie.
Witam, zobacz czy zasilanie przez ten opornik nie idzie przez dławik korekcji ,jeśli tak to do niego się trzeba doczepić. Pozdrawiam.
Nie tak dawno opisywałem ten problem. R811 jest włączony w szereg z dławikiem. Miał około 2 omy. Ewidentnie uszkodzony jest dławik korekcji. H-O
Witam, uszodzenie masz prawdopodobnie w obwodzie korekcji EW, w pierwszej kolejności do sprawdzenia "dolna" dioda w modulatorze, dławik i opór który idzie do tranzystora korekcji jak również sam tranzystor no i sprawa zasadnicza usunięcie zimnych lutów, powodzenia
Witam, Skoro tyle rzeczy padło, to proponuję wymienić dławik korekcji, tylko najpierw poszukaj jaką ma wartość indukcyjności. Pozdrawiam.
sprawdzałem i wygląda że impuls jest dobry, korekcji nie odpinałem ale zdążyłem pomierzyć nap. na dławiku korekcji około 25v
Jak zadziała po wymianie rezystora to wróci z powodu możliwego zwarcia w dławiku korekcji. Jednak dla pewnosci do wymiany.
Zimne luty konden. 430nF/250V ,prawdopodobnie rezystor 2R7 spalony i dławik korekcji do podmianki. Dla próby dławik DRT-1 od TV Elektron.
Witaj! Dla próby można podstawić dławik korekcji o symbolu DRT-1 z TV Elektron 280 , 282 , 380 , 382 .
OTVC został naprawiony. Przyczyną był uszkodzony od "urodzenia" nowy dławik korekcji EW, który zreszta wymieniłem.
Jak wejść w serwis GRETZ'A CTV-A63SN procesor SDA555?Konieczna regulacja E-W po wymianie dławika korekcji.
Najczęściej pada opór 1-2,2oma w szeregu z dławikiem korekcji. Przy okazji czy mógłbym prosić o plik pamięci do tego chasis , bo czeka mnie długie klikanie. Pozdr
Wydaje się, że problem nie powstał ze zmiany nastaw serwisowych tylko jest usterka, którą trzeba zlokalizować i usunąć. Szukaj dławika korekcji i jego otoczenie.
Witam A diody w modulatorze prawidłowo wlutowane ? Odłącz rezystor 2R7 do dławika korekcji i włącz TV. Powinien być obraz zwężony i brak korekcji.
Witam. Masz prawdopodobnie uszkodzony dławik korekcji ale sprawdź też pozostałe pojemnosci w tej okolicy( zwłaszcza taką ok. 30 nF/ 630 V).Zwróć uwage na ZIMNE LUTY.
Mam trochę inne oznaczenia, sprawdź dławik korekcji u mnie L562 (najlepiej wymień), wentualnie do wymiany TDA4950 lub 8145 (25' czy 28")
mam problem z takim telewizorem był uszkodzony dławik L602 1mH po wymianie na inny dławik telewizor działa ale mocno grzeje się wymieniony dławik (nie jest oryginalny ale też 1mH wykorzystaliśmy dławik korekcji z telewizora trilux)proszę o pomoc
Sprawdziłem pobieżnie układ korekcji W takim razie sprawdź dokładnie. Schemat masz? Jest tam jeszcze parę elementów w układzie korekcji, np. R604 lubi się przepalić, C591, tranzystory. L577 to korektor liniowości i nie ma nic do korekcji, natomiast L576, czyli dławik korekcji, mógł się przegrzać.
Witaj! Jak pamiętam w tym TV jest oddzielny moduł od korekcji E-W , do sprawdzenia na tym module rezystor bezpiecznikowy 1R , diody, tranzystor ,dławik korekcji czy nie jest przegrzany.
W korekcji pracuje jeszcze dławik, który często uszkadza się(mozna za niego podstawić z Ruskiego DRT1, lub z Neptuna TR15 - uzwojenie z pojedyńczego drutu). Diody w modulatorze przy BU sprawdziłeś? Pozdrawiam.
zwarłem na chwilkę dławik korekcji i obraz był prawie dobry, tzn. wymiary były dobre. Wszystkie trzy peerki regulują jaednak poducha cały czas jednak mimo zmian wielkości
Zwarty BU2508AF w odchylaniu poziomym ,powodem zimny lut , iskrzenie C- 430nF/250V,prawdobodobnie uszkodzony rezystor 2R7 do dławika korekcji E-W, oraz przegrzany dławik do wymiany ,można zastosować dławik DRT-1 od OTVC Elektron 280 ,380 itp.
Wymień dławik korekcji,one bywają przegrzane i w efekcie mają zwarcia międzyzwojowe,popraw luty na końcówce pionu,scalaka pionu nie ma potrzeby wymieniac. Pozdrawiam.
poszukaj dławika w korekcji
Witam. Mam całkowicie spalony dławik Lx1 w korekcji H nie mogę odczytać jego wartości ( schematu nie znalazłem). Może ktoś zna jego wartość? Z góry dzięki.
Miałem to samo w Philipsie - padnięta dioda i dławik w korekcji - obejrzyj dokładnie dławiki, czy któraś nie jest przegrzana...
Taaa - na diodach jest 130V (tam się nie mierzy!), a na wyjściu z zasilacza 50V... ;) Punkt pomiarowy to katoda diody prostowniczej, nie nóżka trafo. Jak sprawdziłeś dławik korekcji?
Witam. A ja mam taką procedurę: jeżeli odłączysz dławik i obraz jest dalej za szeroki to szukaj usterki w odchylaniu (kondensatorki) natomiast jeżeli po odłączeniu dławika korekcji jest za wąski a po podłączeniu za szeroki to masz uszkodzony albo dławik albo obwód sterujący dławikiem( w Twoim przypadku tranzystory nie wykluczając MC44...)
Witam. Przyczyną może być przegrzany dławik korekcji DL507, prawdopodobnie nadmiernie się nagrzewa i po czasie traci swoje parametry. To samo tyczy tranzystorów korekcji T510, T511 i szczególnie T512. Pozdrawiam - Zbyszek.
Schemat masz w schematach pod nazwa Telestar PT 92 . Sprawdz DV 01 /zener 36v/ i RV 38/22om/+ przerwa na nogach dławika korekcji LV 08 /przyczyna/
Witam.Mysle,ze brzęczą Tobie dławiki od korekcji OW.. ja zazwyczaj zalewam je super glu...oczywscie przy wyłączonym tv.Pozdrawiam
Witaj! Zobacz na naklejce która jest na pokrywie TV jakie to chassis zaczyna się na CUC...... Dławik korekcji E-W można zastąpić dla próby o symbolu DRT-1 od TV Elektron 280 , 380 , 282 , 382 itp.
Jeżeli brak zimnych lutów i kondensatory w układzie korekcji sprawne, to w ciemno wymień dławik w korekcji.
A co z dławikami w korekcji??
Dławik korekcji - 1.5 lub 1.8mH w zależności od kineskopu. Jakie C520, C520A. http://www.north.pl/artykul=cewka.html Proszę uzupełnić tytuł tematu - regulamin pkt 11.
Wymień dławiki w korekcji i po sprawie .najczęszcza usterka w nich C811 1µF/250 V, dławik L802 15ηh, R811 2R2/2W
Witam.mam uszkodzony dławik w korekcji 15 mH.Czy ktoś wie gdzie można go kupić? dziękuję cześć.
Witam. Jeśli mam do czynienia z uszkodzeniem korekcji w postaci duzych łuków na pewno nie sięgam do regulacji servisowych bo to świadczy o nieznajomości procedury/ tylko końcowa korekcja/. Mierzę przede wszystkim /w telewizorze o nieznanej konstrukcji przede wszystkim/ napiecie na modulatorze diodowym.Powinno wynosić dla prawidlowo działania korekcji...
Sprawdż dławik w korekcji.
Sprawdź dławik w korekcji L769-10mH.
Podstawa zimne luty i ciągłość scieżek w okolicy trafopowielacza i korekcji. Dławik w układzie korekcji podstaw. Te 2,2ohma się nie grzeje?
Witam . Dławik w korekcji wymieniony ? I w tym obwodzie elementy wymień .
Dławik od korekcji do wymiany
Sprawdzanie kondensatorów impulsowych miernikiem moze być mylące, gdyż mogą one wewnątrz iskrzyć pod napięciem impulsowym. Lepiej je wymień, oczywiście na impulsowe! Myślę, że należy też wymienić dławik korekcji. Przy ponownym uruchamianiu zrób tak, jak Ci pisałem w poprzednim poście. powodzenia!
Wymień dławik w korekcji
Witam Dławik w korekcji sprawny?
Dławiki udało mi się rozkleić na rdzeniach, więc je przewinąłem. Regulując grubość szczeliny dobrałem ich właściwą indukcyjność 200uH oraz 1,6 mH. Po wmontowaniu dławików korekcja nie wymagała regulacji. Pierwotnie były uszkodzone również tranzystory klucze w odchylaniu H i w przetwornicy. Dziękuje za pomoc.
Wtam Dławik korekcji DL101 profilaktycznie wymieniłem na nowy. Sprawdziłem rezystor 22R jest sprawny. Regulacja pe-erkami na module UME-2032 nie powoduje zmian geometrii obrazu. Sprawdziłem je wszystkie i są sprawne. Proszę koegów o podpowiedź
Był padnięty dławik w korekcji 502.
Witam. Jaka wartosc ma dlawik w ukladzie korekcji e/w - TV CURTIS 2501VT oraz czy da sie zmienic ustawiemnia fabryczne obrazu i dzwieku (tv po wylaczeniu zasilania ustawia soprany na max. basy na min). Pozdrawiam.
raczej przetwornicę bym sobie odpuścił , pionowa linia to nie PION . Spróbuj podmienić ten dławik w korekcji.
dławik korekcji grundig philips korekcji zasilacz korekcji
huawei gniazdo naprawa pompa wspomagać renault laguna kabel monitor 120hz
korad ka3005d elektrownia wiatrowa
Producent magnetowidu Universum VR7952 - Funai czy Philips? Regulacja wolnych obrotów w Mercedes-Benz Atego