Fioletowe kółko w prawym dolnym rogu oznacza brak zgodności sch. z brd. W załączniku poprawiona wersja.
Ja z reguły dzielę sobie schemat na bloki funkcjonalne (zasilacz, jakiś wzmacniacz, procek+odsprzęganie+kwarc+jtag, bufory wyjściowe itp), potem układam każdy blok z osobna i kombinuje mniej więcej żeby ścieżki były najprostsze i najkrótsze. Potem układam te bloki na pcb i staram się je połączyć jakoś sensownie. Oczywiście w trakcie bloki są modyfikowane...
We współczesnych przemysłowo montowanych płytkach zwykle stosuje się elementy SMD. W przypadku projektu edukacyjnego może inaczej. Powinieneś dostać wytyczne czy masz stosować elementy SMD czy THT. Mieszania rodzaju elementów unika się z zasady. Ty to zrobiłeś. Ścieżka 0.4mm jest dość gruba. Raczej tylko używając elementów przewlekanych uda się połączyć...
W rozmieszczeniu elementów na płytce nie dokonywałem większych zmian. Rezonator kwarcowy i towarzyszące mu kondensatory powinny znaleźć się jak najbliżej mikroprocesora. Natomiast przykładowy układ ścieżek można zobaczyć poniżej. Niestety nie udało się uniknąć kilku zworek. Płytkę można trochę uprościć stosując np. układ ULN2803 zamiast ośmiu tranzystorów...
Witam Włącz narzędzie do odwracania, teraz zamiast kliknąć i puścić tylko kliknij i trzymaj wciśnięty lewy przycisk - jednocześnie poruszaj kursorem.
Trochę odbiegają od głównego wątku : 1. Gniazdo programatora masz podłączone niezgodnie ze standardem: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011... 2. Schematy w przyszłości projektuj czytelnie: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011... i nie prowadź połączeń przez poszczególne elementy.
Klikasz w ikonę [Move], a potem wpisujesz nazwę elementu (np. C3) - i już masz element pod palcami :-) Działa na schemacie i na płytce. Pozdrawiam.
W przypadku bezpośredniego frezowania na frezarce CNC, płytka zaprojektowana na warstwie TOP (ścieżki) jest gotowa do frezowania. Jeżeli ścieżki masz na warstwie Bottom , to płytkę musisz obrócić za pomocą Mirror . Jest to odwrotnie niż w metodzie pośredniej, jaką jest fotochemia, lub termotransfer.
Kolego zdaniu Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce PCB Teraz sam programator. Jak widzisz jest takiej wielkości że mieści się we wtyczce. Przepraszam że nie są zastosowane elementy przewlekane, ale nie mogłem się oprzeć tym małym paskudnym SMD :D http://obrazki.elektroda.net/1_127740246... http://obrazki.elektroda.net/36_12774024...
Wyłącz warstwę gdzie masz opisy. Napisz dokładnie o jakie opisy chodzi to ja powiem która to dokładnie warstwa ;)
No to tak na szybko... sprawdź to jeszcze, porozmieszczaj sobie te elementy w stosownej gęstości, dodaj otworki, generalnie wykończ ją według swoich upodobań. Nie miałem nic o wymiarach płytki, o złączach, ale to już dasz radę. inventco.eu - załącznik skasowany proszę przeczytać ogłoszenia i regulamin.
Klikasz library-> open i wybierasz interesujaca biblioteke. Potem klikasz w ikonke package i wybierasz intersujaca cie obudowe i edytujesz ;]
Niestety zostaje tylko taka metoda o jakiej piszesz. Nie musisz przełączać się między edytorami. Rozłóż je koło siebie, w edytorze schematów zaznacz Show a w edytorze płytek Move . Wtedy na schemacie wskazujesz jaki element chcesz przestawić a potem chwytasz ten który podświetli się w edytorze płytek. Jeżeli dojdziesz do wprawy to szybciej będziesz...
Cześć. Sprawdź menu View->Layer Settings i zobacz czy masz włączone wyświetlanie warstwy tNames (25) i bNames (26).
Witam To o co właściwie ci chodzi. Nie możesz zmieniać położenia elementów, czy modyfikować ścieżki. Pozdrawiam.
Dziękuje za odpowiedź zrobiłem tak jak pisał _Robak_ i wszystko jest ok. W tym samym pliku miałem drugą płytkę narysowaną i jak brałem żeby łączył autorouter na jednej warstwie to wywalał błąd bo warstwę zmieniłem tylko na jednej z nich ale już jest ok. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.
Zaznaczyć grupę elementów, która ma być przesunięta poleceniem "GROUP", następnie wybrać polecenie "MOVE". Kliknąć prawym klawiszem myszki w miejscu podświetlonym (po zastosowaniu polecenia "GROUP") - grupa elementów do przesunięcie "przykleji" się do kursora myszki. Przesuwamy, zatwierdzamy nowe położenie lewym klawiszem myszki.
Dzięki ale nie o to mi chodziło. Przesuwać grupkę elementów to ja umiem ;) Chodzi mi o sytuacje tego typu. Mam na schemacie pewne grupy elementów jak np. zasilanie. I teraz chcąc zacząć projektować płytkę muszę elementy z danej grupy szukać ,a chciałbym zaznaczyć na schemacie grupkę elementów i żeby np. na płytce móc je wszystkie przesunąć w jedno miejsce....
Wiec pozostaje jedna mozliwosc. Rozklad padow smd jest taki, ze niemozliwe jest przeprowadzenie do nich sciezek o zadanych przez ciebie parametrach. Tyczy sie to takze wszelich parametrow odnosnie minimalnej odleglosci miedzy sciezkami, padami, oraz odleglosci od warstwy wymiary.
Prawdopodobnie używasz polecenia "Copy" a należy zastosować "Cut" -te nożyczki, kliknąć na zaznaczony obszar, a następnie 'Paste'.
Jeżeli płytka nie przekracza wymiaru 100x80mm użyj Eagle (darmowa wersja), jeśli przekracza można wykorzystać KiCad. Jak napisał Kolega Christophorus jest to jednostronna płytka drukowana.
Już lepiej. :D Ale dalej układasz elementy jak popadnie, bez żadnego logicznego porządku. Dla ułatwienia popatrz na schemat i postaraj się ułożyć elementy jak na schemacie. Zobaczysz, że płytka będzie posiadała mniej długich ścieżek. Później poprzez nieznaczną zmianę w rozmieszczeniu niektórych elementów doprowadzisz płytkę do prawie doskonałości. :D
Widzę że kolega moderator jest nieustępliwy i poprzedni temat poleciał do kosza :D Jeżeli masz na myśli taki mały wyświetlacz jaki podałeś w poprzednim temacie, to jest strasznie mały. Zobacz czy większy nie wejdzie do motoru, bo wtedy płytka może być bezpośrednio połączona z wyświetlaczem.
prawdopodobnie nie gdyż to nie jest element elektroniczny, musisz znać wymiary radiatora i narysować sobie obszar pod niego. Najlepiej zrobić to specjalną warstwą bodajże "keepout" by nie wejść tam ścieżka albo elementem.
W oknie board, masz opcje Auto, jednak osobiście nie lubię używać tej opcji. Lepiej samemu ułożyć elementy.
Do czego ma to być płytka? Układ wygląda jakby był częścią sterownika jakiegoś robota. Być może trzeba uwzględnić specyficzny kształt płytki drukowanej i współpracę (połączenie goldpinami) z inną płytką. Chyba, że nie zostało to określone to może być to płytka w kształcie prostokąta. Czemu tranzystory Q3, Q31, Q4 i Q29 mają obudowy do montażu przewlekanego,...
Jest możliwość ustawienia opcji żeby program przy automatycznym generowaniu ścieżek robił przejścia tylko na elementach przewlekanych, żeby nie trzeba było robić przelotek w innych miejscach płytki?
Sprecyzuj dokładnie o co Ci chodzi. Złączyłeś dwa pliki: jeden to w zasadzie rysunek, z którego nic nie wynika; drugi to płytka w Eagle - gotowa, ale zawiera jakieś dodatkowe elementy w stosunku do poprzedniego pliku.
Projekt płytki jest poprawny, z tym że niepotrzebnie zastosowałeś Polygon, który nie jest podłączony do masy. Gdybyś jeszcze trochę poprawił prowadzenie ścieżek to zmniejszyła by się ich zawiłość. Poniżej masz pokazany przykład jak to rozwiązać. http://obrazki.elektroda.pl/6094804200_1... Przez nieznaczną zmianę położenia elementów,...
Podaj może więcej szczegółów - jak duża płytka, ile elementów, dwu- lu jednostronna, jakie elementy, ew. termin wykonania, itd.
Płytka jednostronna niestety nie nadaj się do użytku. Musisz inaczej poprowadzić ścieżki wtedy pola masy będą miały fizyczne połączenia między sobą. Bo teraz to sam wiesz jak to wygląda :cry: Ale nie stanowi to wielkiego problemy, należy tylko nieznacznie poprzesuwać niektóre elementy. Płytka dwustronna ma pewne niedociągnięcia ale może tak zostać.
Proba skasowania sciezki zlikwiduje polaczenie, co zaowocuje tym, ze schemat i plytka nie beda sobie odpowiadac. Sciezki likwiduj poleceniem "Ripup". Nie polecam autoroutera - zdecydowanie lepiej prowadzic sciezki recznie.
a jesli nie mozna zrealizowac w eagle pcb jednowarstwowej to gdzie mozna zadeklarowac aby urzyl zworek przy uzyciu jednowarstwowej plytki ???
Trzeba by szukać odpowiedniego skryptu ULP. Kiedyś był taki skrypt o nazwie snap.ulp, który wyrównywał elementy na płytce do najbliższych oczek siatki, w sytuacji kiedy elementy na płytce były rozmieszczone przy różnym rastrze siatki. Nie wszystkie skrypty ULP działają poprawnie ze wszystkimi wersjami programu Eagle.
Po stronie schematu daj switch to board i Eagle sam utworzy płytkę o tej samej nazwie co schemat. Następnie porozmieszczaj lepiej elementy i gotowe.
W tym projekcie możesz tego rezystora nie montować na PCB. Był on zastosowany w projekcie gdzie płytka była umieszczona we wtyczce drukarki. Zabezpieczał on programator w trakcie podłączania do działającego komputera.
Witam Projekt w "Eagle" + PDF-y. Upakowałem ile się dało, ale płytka dwuwarstwowa. Bardziej, to już tylko z zastosowaniem elementów SMD i też na dwu warstwach. Pozdrawiam.
Witam Trochę mi to zeszło, bo robiłem wszystko ręcznie (autrouter je tak głupi, że nigdy nie zrobi całości) i niestety nie ustrzegłem się wielu zwór (wszystkie połączenia na warstwie „top”). Gdyby to była płytka dwustronna, byłoby o wiele łatwiej. Starałem się nie przenosić elementów przetwornicy, ale resztę rozmieściłem po swojemu. Nie...
Ale płytka ma byc jednowarstwowa.
na tzw. "kanapkę"? I można by tu wykorzystać dodatek Eagle 3D, lub poczekać na Eagla V6 żeby uniknąć ewentualnych kolizji elementów. ;) Tak w ogóle to płytka wielka ale jak na początek to w miarę ok. Ja bym to zrobił na płytce dwustronnej i po jednej stronie sterownik w SMD a z drugiej pola lutownicze: anody i katody oraz przyciski. (coś jak "kanapka"...
Dlaczego moduł BTM'a nie umieścisz nad płytką którą projektujesz. Umieść ją nad prockiem, poprzestawiaj elementy, a projektowaną płytkę możesz zmniejszyć jeszcze dwukrotnie :D
W załączniku jest płytka wyciągnięta spod elementów. Trzeba by jeszcze sprawdzić ze schematem prawidłowość połączeń, bo tego nie zrobiłem.
Witam ! Proszę o zaprojektowanie PCB w eagle (5.6.0), schemat z eagle w załączniku, chciałbym by płytka była jednostronna (zawiera elementy DIP, SMD) Układ zawiera mało elementów
To zalezy od użytych bibliotek itp. On wtedy skaluje aby wszystko zmieściło się na jednej stronie. W oknie druku zmień page limit na np 10 i napisz czy jest większy. Te linie są szare i należą do konturów elementów??
Hi! Mam zaprojektowaną płytkę w eagle na elementach przewlekanych, płytka jednowarstwowa - warstwa bottom. Po skończeniu okazało się że wygodniej podczas montażu będzie jeśli ścieżki znajdujące się na warstwie bottom znajdą się w warstwie top. Czy jest możliwe zamienienie warstwy bottom na top bez rysowania wszystkiego od początku? Najprościej pisząc...
Witam To co EAGLE "krzyczało" o połączeniach dot. tego, że miałeś niektóre elementy przekręcone w schemat/płytka ( np.D1, trochę źle na schemacie podłączyłeś gniazdo zas - trzeba go odwrócić aby prawidłowo przyjęło, R8 i kilka innych) Dla przykładu podaję Twoje opracowanie lekko podtuningowane :D http://obrazki.elektroda.pl/9988379300_1...
Odkąd pojawił się program KiCAD jego największym chyba problemem były skromne biblioteki elementów. Od pewnego czasu na Download -> ULPs można pobrać skrypt o nazwie eagle2kicad-0.9b.ulp Należy kliknąć prawym klawiszem myszki na linku i wybrać opcję Zapisz element docelowy jako... i zapisujemy jako plik eagle2kicad-0.9b.ulp (uwaga na rozszerzenie *.ulp)...
Witam Tak na szybko. Projekt w Eagle +PDF (ścieżki od przelotek do złącz możesz dolutować drutem od spodniej strony - wtedy masz płytkę jednostronną). Zastosowałem wszystkie elementy w technologi SMD i zmieniłem diodę na "Schottkego". Pozdrawiam
Nie możesz go przenieść poza obszar płytki. W darmowej wersji ograniczony jest właśnie rozmiar płytki. Jak nie dotkniesz granic, to wewnątrz możesz swobodnie przemieszczać elementy. Możesz robić mniejszą płytkę, ale nie należy zaczepiać granic przechodzących przez punkt 0,0.
Na szybko taka płytka. Bez 3D, ale masz płytkę w PDF prosto do wydruku, a schemat i płytkę z wartwami (m.in. opisową) z Eagla.
A co trzeba wyłączyć aby wydrukować samą płytkę w tym programie bo po wyłączeniu tych opcji zostają punkty w lutowania elementu które nieraz są za duże i podpisy elementów
Witam. Niepotrzebnie tyle tych kropek. Schemat przerysowany poprawnie. Płytka nawet ok. ale mogła by być mniejsza. Zworkę można pociągnąć warstwą top. Niepotrzebne warstwy można wyłączyć narzędziem display. Pozdrawiam.
Witam. Jak można przenumerować elementy na płytce w Eaglu?
1. Na początek swój schemat umieść w ramce-"Add"->"Frames" 2. Ścieżki rysujesz narzędziem "Route" (po lewej) a na górze, na pasku wybierasz grubość "Width" 3. Co do wielkości płytki to Ty musisz sam ustalić na początku jaki rozmiar PCB potrzebujesz 4. Układając elementy na schemacie od razu wybieraj takie jak masz/chcesz mieć 5. jaką masz obudowę?
Proponuję przeprojektować tą płytkę, bo już teraz widać na tym niewielkim kawałku, kilka niepotrzebnie ciągniętych ścieżek. Wystarczy inaczej umieścić niektóre elementy, a płytka będzie bardziej przejrzysta. Gdybyś wkleił pliki z projektem, wtedy można lepiej się temu przyjrzeć.
Wszystko ładnie pięknie, ale jesli elementy np D5, D6 maja byc poza płytka to ich nie dawaj tylko pin'y. Czasami eagle robi jakąś sciezke naokoło, wtedy mozna dać dwa pin'y i zworke. JAk robisz obwódki wokół wyprowadzeń, to można by np D2 przesunąć troche w lewo. I pare ścieżek bym poprzesówał, aby estetyke poprawić
Jeśli płytka będzie projektowana w Eagle w wersji co najmniej 6.0.0 to jest tam narzędzie do wymiarowania, które ułatwi rozstaw układów TDA7375A. Siatki nie ustawiaj na 0,1 mm bo nie ma potrzeby rozmieszania elementów przewlekanych z taką dokładnością. U siebie ustawiłem rozmiar siatki na 0,635 mm i rozstawiłem układy TDA7375A jak na obrazku poniżej....
Może zamiast wyświetlania statycznego i stosowania niepotrzebnych układów IC3 , IC4 , zastosuj oszczędniejszy system wyświetlania dynamicznego. A wtedy cała płytka będzie potrójnej wielkości wyświetlacza :D I ścieżki będziesz miał mniej zagmatwane, i nie tylko.
Niestety zmiana wielkości padów SMD w opcjach DRC , nie jest możliwa. Można tylko zmieniać wielkość zaokrąglenia narożników wszystkich padów SMD. Dotyczy to tylko padów SMD, bo przewlekane zmieniamy bez problemów. To co widzisz na rysunku to są przerobione wszystkie biblioteki które zawierają te elementy, inne również są przerobione. Trochę roboty z...
Wygenerowałem nową płytkę, są wszystkie elementy. Spróbuj teraz od nowa ją ułożyć. Może Twój eagle ma jakiś błąd.
Piszący z prośbą o pomoc w rozwiązaniu Jego problemu nie powinien pobierać prowizji za wklejony załącznik. Jeżeli wklejasz plik z płytką powinieneś również wkleić plik ze schematem. Bo jak sprawdzić poprawność projektu jeżeli trzeba tylko oglądać obrazek ze schematem i płytkę. Co do wolnego pinu (5) to gdybyś przypadkiem zajrzał do noty katalogowej...
Jeżeli nie możesz znaleźć w bibliotekach jakiegoś układu, to nie rób tak jak zrobiłeś z tym prockiem TINY13-20PU . Dla czytających Twój schemat nie jest ważne jak nazwałeś ten układ, tylko topologię wyprowadzeń i ich podłączenia. Dlatego mimo nazwania go MC68HC908QT2 , sugerowałem się tym co ta obudowa pokazuje. Aby przeskoczyć tą niedogodność, możesz...
Hmm... muszę przyznać, że wyszła Ci niezła masakra :( Musisz się sporo nauczyć o rozmieszczaniu elementów i prowadzeniu ścieżek, m.in: - wzajemne położenie elementów, np: przekaźniki w jednym rogu, tranzystory sterujące nimi w przeciwległym i diody zabezpieczające jeszcze gdzie indziej, - kondensatory filtrujące daleko od układu i miejsca, które muszą...
Czy w Eagle jest jakaś funkcja automatycznego rozmieszczania elementów na płytce?
Te "powietrzne przelotki przewodami" to nie są połączenia na płytce, tylko linie wspomagające projektowanie płytki. Wskazują one połączenia pomiędzy elementami na płytce dla ułatwienia trasowania ścieżek. Autorouter Eagle posiada ustawienia próbowałeś je modyfikować? Oczywiście modyfikacja ustawień autoroutera powinna być dokonana w sposób przemyślany....
Błędy na płytce są, fakt, ale nie jakieś straszne. Jak klikniesz w błąd, to eagle ci pokazuje o co chodzi. Overlap - elementy na siebie nachodzą. Przy złączu SL1 ścieżka z lewego pinu nachodzi na pad lutowniczy prawego. Drugi tego rodzaju, to przelotka nachodzi ci na pady procka (u góry po prawej stronie procka). Clearance - za blisko. Na dole po prawej...
Elementy smd są lutowane na warstwie TOP. Elementy THT/przewlekane fizycznie są po stronie TOP, ale ich "nóżki" przechodzą przez otwory w laminacie i są lutowane do warstwy BOTTOM. Finalnie płytka ma wszystkie elementy po stronie TOP. To co pokazuje Eagle to : dla warstwy top - zewnętrzna powierzchnia ścieżki, a dla warstwy bottom - powierzchnie ścieżki...
Widzę, że to kontynuacja poprzedniego tematu, który wylądował w koszu. Poprawiłem trochę rysunek mojej płytki z tamtego tematu i efekt można zobaczyć na obrazku poniżej. http://obrazki.elektroda.pl/3598499800_1... Podczas projektowania płytki w miarę postępów nad projektem jeśli nie można uzyskać zadowalającego rezultatu, należy w razie potrzeby...
Gdybyś podał z jakiego programu ta płytka to może by ktoś pomógł. Nikt nie bezie w ciemno pobierał pliku *.brd w nadziei że go otworzy. Poglądowy JPG też by nie zaszkodził.
Pewnie nie jest to optymalna płytka, ale ja też całkiem niedawno zacząłem używać Eagla. Masz wszystko w plikach, więc możesz sobie jeszcze pokombinować z układem elementów. Nie zapomnij o naciśnięciu przycisku wypełniania polygonu masą (w tym przypadku). Pozdrawiam. ------ [Dodano] O, widzę że bardziej doświadczony Kolega już zadziałał :-)
Można by ją jeszcze przerobić, diodę dać poziomo nad złącze, kondensator i rezystor można umieścić po prawej stronie żeby nie było trzeba prowadzić ścieżek przez całą płytkę i wszystko bliżej siebie żeby cała płytka była mniejsza.
Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce 30x50mm http://obrazki.elektroda.pl/1722885300_1... http://obrazki.elektroda.pl/3682265300_1... Na żółto zaznaczone dwa dodatkowe elementy, w tym niezbędny rezystor R7 . Mam nadzieję że ten przykład pomoże w zaprojektowaniu własnej płytki PCB.
Jeżeli pozostajesz przy technologii przewlekanej, to przynajmniej zredukuj długość i zawiłość ścieżek. Przykładowo rezystory R4,R5 (płytka z prockiem), wystarczy skasować te zawijasy ścieżek dochodzących do rezystorów od strony gniazda SV1 . Mimo że to elementy przewlekane to płytki spokojnie mogą być dwa razy mniejsze. Wystarczy tylko poprzestawiać...
Czy jest możliwość w eagle'u powiększenia rozmiaru padów pod elementy? Oryginalne są ciut za małe jak na wiertło 0.8. Czy da się to jakoś ustawić czy trzeba zmieniać elementy biblioteczne?
Ścieżki prowadzone pod kątem prostym oraz chaotyczne ułożenie elementów. Myslę, że płytkę można zrobić na jednej warstwie z zastosowaniem zworek.
Dobrze rozumujesz. Wtedy również dodatkowe kondensatory elektrolityczne ( 100uF ) i ceramiczne ( 100nF ) łatwo umieścisz w takiej konfiguracji. Teoretycznie płytka może mieć wymiary 150x50mm, tylko musisz logicznie poukładać elementy na płytce. Po umieszczeniu elementów najpierw poprowadź ścieżki zasilające i masę. Dopiero później wprowadzając niewielkie...
Dzięki. Właśnie zaktualizowałem Eagla do werji 5.3...cośta i są nowe funkcjonalności, któryh nie było w 4.16. Jest komenda replace, gdzie można dość łatwo wymienić elementy na inne i właśnie funkcje pod prawym klawiszem. Dzięki.
Witam, czy w Eagle-u jest auto rozmieszczenie elementów na płytce tak jak w protelu?
Rozmiar padów dla całego projektu ustawiasz w komendzie Tools/DRC na zakładce "Restring". Przy czym to zmieni ci tylko pady, dla których podczas tworzenia elementu w bibliotece przypisano diameter=auto, a poza tym zmieni rozmiar wszystkim pad-om na płytce. Jeśli chcesz zmieniać rozmiar pojedyńczych pad-ów, to trzeba to zrobić edytując element w bibliotece....
Hej. Niestety płytka jest do poprawy. Jeśli masz elementy przewlekane to musisz prowadzić ścieżki na warstwie BOTTOM (niebieski kolor).
(at)mario832 - to chyba ostatni (najbardziej aktualny) wsad jaki się pokazał na forum. Na razie tester mam niedługo ale zbadałem już kilkaset elementów i nie było ani jednej zwiechy itp. niespodzianek. schemat i płytka w Eagle:
Tak, ale jak zaimportowałem to nie ma odniesienia do schematu jakby osobno był schemat a osobno płytka. Trudno powiedzieć nie mając projektu u siebie na komputerze. U mnie w innym projekcie zaimportowanym z Eagle do KiCad powiązanie między schematem i płytką jest. Widać to choćby po podświetleniu zaznaczonych elementów w edytorach schematów i płytek....
Przy przenoszeniu elementu wciskasz środkowy klawisz myszki i element przenosi się na drugą warstwe.
Witam, na wstępie powiem, że jestem laikiem więc bardzo proszę o pomoc. a więc projekt zawierać powinien: -3 układy scalone po 14 pinów = 42piny ze scalaków -20 elementów pasywnych (rezystor, cewka itd ...) -w przypadku gdy użyjemy 4 scalaków np po 12 nóżek co daje 48 pinów nasza wymagana ilość elementów pasywnych spada o 6, więc ilość nadmiernych pinów...
Jako płytka testowa to wielkość jest i tak za duża. Powinieneś ją tak zmniejszyć aby widać było tylko wyświetlacz LCD, wyświetlacz LED, przyciski, gniazda, itp. Cała reszta spokojnie zmieści się pod wyświetlaczem LCD, który i tak musisz umieścić wyżej, łącząc go z płytką za pomocą gniazda goldpin 1x16. Zresztą i tak musisz ją przerobić, bo brakuje rezystorów...
Jeżeli będziesz to robił na płytce uniwersalnej, to najważniejsze jest aby połączenia były jak najbardziej proste, bo przecież nie będzie tam typowych ścieżek. Najpierw ułóż Attiny, później blisko optoizolator, aby ich wspólne połączenie leżało koło siebie. I tak postępuj z każdym elementem, układając go tak aby połączenie jakiego potrzebuje, było jak...
Spróbuj zaznaczyć całą płytkę i ustawić ją w początku układu współrzędnych (0,0)
W Eagle jest warstwa Tstop i Bstop i mogę zrobić dowolny poligon na tej warstwie. Jak osiągnąć taki efekt w KiCAD? Chcę żeby nie było soldermaski tylko sama miedź i goła płytka od góry, ale były napisy i oznaczenia elementów.
Witam !!! Czy da się ustawić, żeby EAGLE sam ustawiał elementy na płytce, a nie tylko rysował ścieżki? Pozdrawiam.
dzieki mam jeszcze jedno pytanie jak mam zobic zebym mogl ustawic wiekszy obszar plytki??
Musisz element trójwymiarowy Eagle-3D (tu: wyświetlacz 3D) przypisać do nieznanego dla niego elementu wyświetlacza (na płytce PCB) w EagleBoard.
Takie upakowanie elementów bardzo dobrze robi na wyobraźnię przestrzenną, tak bardzo pomocną przy tego typu pracy. Postaraj się tak to upychać że już szpilki nie włożysz po obu stronach płytki. Wtedy będziesz wiedział że masz pełną władzę nad projektem. Później tylko delikatnie porozsuwaj elementy i masz pięknie zaprojektowaną przez Siebie płytkę.
Witam Mając taki rysunek możesz narysować schemat w jakimkolwiek programie do projektowania schematów i płytek. Jest ich bardzo dużo nawet na stronie "Elektrody". Niektóre z nich, tak jak np. "Protel" mają funkcję autorozmieszczania elementów na płytce, co początkującym ułatwia projektowanie. Ja użuwam "Eagle". Zajrzyj na poniższą stronę i wybież sobie...
Może jakby ktoś znalazł chwilkę to rzuci okiem. Wydaje mi sie, ze w schemacie nie ma błędów. Ew. uwagi mile widziane. Witam Tylko „wydaje ci się”, bo nie po to dodano moduł „ ERC ”, aby służył do ozdoby programu. Już samo zaprojektowanie schematu było błędne pod kątem projektowania ( czytaj przyklejone posty ), bo nigdy nie...
Płytka została ręcznie ułożona... pozostało Ci tylko połączyć ścieżkami. Przy takim rozmieszczeniu jak w załączniku nie sprawi to żadnego problemu i nie trzeba "psuć" PCB Autoruterem. I jeszcze jedna uwaga, w tym wypadku akurat wszystko pasuje ale jak montujesz SMD na warstwie TOP to elementy przewlekane powinny wylądować na warstwie BOTTOM inaczej...
Na wykonanie płytki (płytek) chcę przeznaczyć nie więcej niż 100PLN. Swoją drogą znają Koledzy sprawdzone firmy :?: ale co to znaczy "wykonanie płytek"? ;) chodzi o produkcję laminatów i zmontujesz to sobie samemu w domu czy chcesz jeszcze żeby zakład montażowy przylutował elementy. I przede wszystkim ile sztuk? Zapytałem o to, bo w poprzedniej wersji...
Przecież to jest praca autoroutera, tylko później trochę wygładzona. :cry: Przy tej ilości elementów, wystarczy płytka jednostronna, z elementami SMD umieszczonymi od spodu.
Witam. Mam następujący problem z programem Eagle - zaprojektowałem płytkę tylko że jak drukuję to nie drukują mi się same ścieżki ale również elementy. Jak sobie z tym poradzić? Pozdr.
Projekt jest do poprawy. Brak zachowania konsystencji pomiędzy schematem a płytką. Warstwa opisowa z nazwami elementów nachodzi na pady.
W przypadku elementów takich jak goldpiny (itp.) nie ma możliwości nadawania pojedynczym pinom różnych nazw. Jest to taka przypadłość konstrukcji bibliotek takich elementów. Można stworzyć własne biblioteki z elementami (pinami) którym nadasz własne nazwy, ale czy to będzie odpowiednie wyjście. Przecież i tak sygnały które doprowadzasz do poszczególnych...
eagle element projektu eagle przenieść element eagle rysować element
pobieranie zablokowane zasilanie manipulatorów integra sterowanie rolet zewnętrznych
parrot ck3100 aktualizacja parrot ck3100 aktualizacja
Czy stacyjka w Skoda Octavia 2 2004 musi mieć masę? Czy stacyjka w Skoda Octavia 2 musi być przykręcona?