Będzie git jak będzie sprawna elektroda jonizacyjna.
Przypuszczam że ta elektroda po fachowej konserwacji dalej by funkcjonowała, widocznie miała po czarnym nagarze na porcelanie skróty do masy, lub była już b. mocno utleniona. Ogolnie wg moich badan to elektroda jonizacyjna moze byc kazdy kawalek drutu odizolowany od blach palnika, z koncem drutu ok 5 mm nad palnikiem tak aby byl w otoczeniu plomienia....
Co oznacza zepsuta elektroda jonizacyjna w kotle gazowym? Dowiedz się, jakie są objawy, przyczyny i sposoby naprawy, aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia.
Błąd EA w tym podgrzewaczu nie jest jednoznaczny. Ogólnikowo sprawdzić: • zasilanie gazu. • zapłon (elektroda jonizacyjna i zawór elektromagnetyczny)
Witam, to może być elektronika jak i zwyczajnie brudna elektroda jonizacyjna.
Sprawdż czy prawidłowo jest podłączony do sieci 230V, ( L,N,PE ) może zmieniłeś gniazdko. Jest jeszcze możliwość że jest żle ustawiona elektroda jonizacyjna.
Mam problem z odpaleniem właśnie takiego junkersa nie zapala się żadna kontrolka ani zielona ani czerwona co może być powodem zbyt małe ciśnienie wody i niedziała turbinka?
Zabrudzona/zużyta elektroda dozorująca (jonizacyjna). Można spróbować wyczyścić drobnym papierem ściernym.
Przeczyść elektrodę jonizacyjną .
Tu np. [url=http://www.technikagazowa.pl/?-b-cz...
Prawe pokrętło w prawo max. Lewe według uznania ( najlepiej pośrodku) . Do przeczyszczenia elektroda jonizacyjna , filtr wody i turbinka .
pierwsze co membrana w zespole wodnym jest uszkodzona a po drugie jemu juz by sie przydało gruntowne czyszczenienie ( tzn nagrzewnica dysze palnika palnik oczyscic z kurzu i wyczyszczenie tych dwóch wezyków doprowadzajacych gaz oraz czyszczenie lub wymiana elektrody jonizacyjnej
Witam Wyczyścić palnik zapalający oraz elektrodę jonizacyjną Pozdrawiam
Witam. Po 5 latach mój Junkers odmówił posłuszeństwa... Baterie nowe, elektroda jonizacyjna i zapłonowa czyściutkie, mikroprzełącznik działa. Co może być powodem awarii? Czy to problem z jednostką zapłonową? Proszę o pomoc. Warto sprawdzić automat zapłonowy. Jak na urządzenie Junkersa 5 lat to niewiele żeby się zepsuł, chociaż zdarzają się egzemplarze...
Miałem w swoim junkersie (zapłon elektroniczny z turbinką, ale dotyczy również tych z baterią) następujący problem : świeczka zapala ale nie załącza się głowny palnik. Wyczyściłem filtry sprawdziłem ciśnienie wody w sieci i dalej nie zapala. Przed świeczką jest umocowany w uchwycie ceramicznym taki zagięty drucik od którego odchodzi jeden przewód, jak...
Nic nie musi sie "przetrzeć". Ma działać. Na wyłączanie moze mieć wpływ jak słusznie zauważyłeś czujnik ciągu kominowego, czujnik temperatury nagrzewnicy, elektroda jonizacyjna, cisnienie wody i gazu.
Witam ponownie Czy to nie może być w takim razie wadliwa elektroda jonizacyjna? Jak to sprawdzić? Pozdrawiam "serwek" ;)
Elektroda jonizacyjna lub sterownik ale najlepiej wezwij serwis.Elektrodę można wyczyścić ale twój piecyk ma pow.6-7 lat więc należy się nowa.
EA – problem z wykryciem sygnału elektrody jonizacyjnej. To wynika z tego że przetwornica daje Ci te 230V ale jak by w układzie sieci IT czyli te 230V to napięcie jak by międzyfazowe. Piec rozpoznaje z sieci na którym przewodzie ma L a na którym N i jak podłączysz odwrotnie do sieci to tak samo będzie miał błąd EA, a przetwornica daje Ci z obu...
Czy elektroda jonizacyjna jest czysta? To ważne!!! Trzeba ją wyczyścić (np. spirytusem). W ogóle to przy tych upałach może się zdarzyć tzw. cofka kominowa i czujnik ciągu może wyłączyć piecyk.
Wymień elektrodę jonizacyjną. Jeżeli to nie ona - zostaje problem z płyta główna, choć nabyto nie stawiam. Bardziej na problem z elektrodą jonizacyjną.
Trzeba jeszcze sprawdzić ustawienie elektrod: zapalającej i jonizacyjnej. Oczyścić elektrodę jonizacyjną. Wymienić baterię.
Czyszczenie , konserwacja , regulacja, = przegląd mu sie pewnie należy, a na kranie trochę zmniejsz ciśnienie na ciepłej wodzie. Elektroda jonizacyjna brudna i długo odpala.
Naprawione! Wymieniłem: -elektroda zespolona - zapłonowa i jonizacyjna, Junkers 8 708 107 013 (29PLN) -zmodernizowany palnik pilota, Junkers 8 708 105 655 (34PLN) Piecyk odpala się po ok 3 sek.
Powodów może być kilka,źle ustawiany palnik pilota ,elektroda jonizacyjna,sterownik.Ale lepiej dzwoń po serwisanta.
Na moje oko to może być elektroda jonizacyjna ale najlepiej sprawdzić to na miejscu.
Brak sygnału elektrody jonizacyjnej.
Jednak ingerencja w elektrodę, jak i sama elektroda nie podlega gwarancji
Wypucuj czyścikiem do miedzi elektrodę jonizacyjną - do błysku
A faza przychodzi w kotle na L? Czy dysza pilota została oczyszczona? Czy nikt nie przestawił otworów na palniku zapłonowym? (duży otwór na jonizację). Czy nie ma zwisu elektrody jonizacyjnej?
A czy dobrze zostało wszystko zmontowane? Czy świeczka podgrzewa elektrodę jonizacyjną? Czy elektroda jonizacyjna nie jest zanieczyszczona?
Samej jonizacji nie kupisz (tylko używaną). Elektrody nowe występują jako komplet. Jonizacja plus zapłonowa plus mocowania.
Opcje naprawy 1. padł sterownik ( elektronika , nie czyta napięcia z jonizacji)- podmiana na inny , sprawny 2. Zepsuty lub zawieszony elektrozawór ( zielony), łatwo go sprawdzić ( podpinasz baterię i sprawdzasz czy się zamyka ). W pozycji bez napięcia - otwarty. 3. uszkodzona elektroda jonizacyjna , nie ma ciągłości przekazywania napięcia. 4. Coś w...
Coś link nie działa. Przynajmniej u mnie. Może elektroda jonizacyjna? Może presostat-lub komin? Mało tlenu dostaje.
Sie dorwał jakiś fachura. Rurka z dołu ma podchodzić pionowo a tu cały zespół odgięty do tyłu. W takim układzie elektroda jonizacyjna jest za wysoko. Widać działanie kogoś kto nie ma pojęcia za co się bierze. Proszę wezwać serwis bo albo .... odpukać, albo trzeba będzie udać się do sklepu po nowe urządzenie.
Jeśli to wszystko zostało sprawdzone (a czy elektroda jonizacyjna jest dobrze ustawiona), to może coś się dzieje z membraną? Czy zespół wodny był sprawdzony?
Witam,mam problem z tym piecem,kilka dni temu miałem podobną sytuację i wymiana czujnika w wymienniku pomogła,piec pochodził 3 dni i znowu sygnalizuje tak samo.Pali się czerwona dioda alarmu i mruga dioda temperatury na 60,Piec po załączeniu od razu załącza pompę i nic po za tym.Czy możliwe żeby zepsuta płyta główna tak sygnalizowała? czy problem leży...
Ten dzyngiel nad palnikiem to elektroda jonizacyjna. Nie ważne, skoro naprawione temat można zamknąć.
Problem może leżeć w wyczyszczeniu - lub jego braku. Trzeba wyczyścić rurkę pilota, iskrownik i elektrodę jonizacyjną
Jeżeli jest taki symbol piecyka (WRDP 11 G23), to znaczy, że w nim nie ma baterii, lecz jest hydrogenerator (prądniczka zasilana turbinką wodną). Ten typ nie wymaga baterii (gdyż ich nie ma), czyli eksploatacja jest tańsza o koszt baterii (swoją drogą, zwykle baterie starczą na 2 lata lub dłużej - czasem na 5, czyli ich wpływ na koszt eksploatacji jest...
Dziękuję, sprawdzę połączenie elektrody - masowe i poprzez przewód. Czy modulacja w tym kotle jest sterowana poprzez elektrodę jonizacyjną?
Możę zabrudzona elektroda jonizacyjna lub źle ustawiona. W ogóle to ile lat ma ten piecyk? Jeśli np. 10, to może być membrana do wymiany. Mikroprzełącznik też może być do wymiany. A jakie są te baterie? Czy alkaliczne? Powinny być alkaliczne.
Kocioł zanieczyszczony. Błąd: zanik płomienia w trakcie pracy palnika. Elektroda jonizacyjna traci odczyt płomienia. Do czyszczenia: nagrzewnica, palnik i elektrody.
Wyczyść elektrodę jonizacyjną
Wyczyścić elektrody do połysku metalicznego: [2] Elektroda zapłonowa [3] Elektroda jonizacyjna [15] Mikroprzełącznik rozebrać i styki wyczyścić [14] Filtr wodny wyczyścić Dodatkowo perlatory w kanach, wyczyścić
Przeczyść elektrodę jonizacyjną.
Są tam jakieś diody sygnalizacyjne pod klapką albo wyświetlacz? Powinno być tam odcięcie przy cofaniu spalin, przy przegrzaniu wężownicy i może wyłączać z powodu zbyt małej różnicy ciśnień, ewentualnie elektroda jonizacyjna. Jak bierzesz wodę w kuchni to też wyłącza?
ale myślę że elektronika rzeczywiście sprawdza przepływ prądu między neutral i masą piecyka. Po co, nie wiem. Elektroda jonizacyjna (wykrywanie płomienia) wymaga do poprawnej pracy uziemienia palnika.
Terma do konserwacji "jeżeli dmuchasz na płomiń to pilot się zapala" oznacza że elektroda jonizacyjna jest zanieczyszczona a co za tym idzie również nagrzewnica.
Może być kilka problemów. Po pierwsze, sprawdzić ciąg kominowy (dobrze byłoby poprosić kominiarza), gdyż te piecyki mają czujnik ciągu i w razie braku ciągu się wyłączają. Po drugie, elektroda jonizacyjna. Może jest zanieczyszczona, może uszkodzona lub źle ustawiona świeczka względem tejże elektrody. A kiedy były zmieniane baterie? Może są już bardzo...
Witam !! Przy świeczce jest tak zwana elektroda jonizacyjna , kawałek drutu stalowego który jest bezpośrednio w płomieniu świeczki ,elektroda ta daje prąd jonizacji ,czyli potocznie mówiąc sprawdza czy jest płomień, niestety płyną tam MikroAmpery czyli bardzo mały prąd i każda większa rezystancja blokuje przepływający prąd a tym samym "automat " palnikowy...
Tam nie ma termopary tylko elektroda jonizacyjna ,należy ją wyczyścić i trochę zdeformować wtedy zapala szybko.Ale powodem bywa uszkodzony sterownik.
Potraktuj czyścikiem (ponownie) elektrodę jonizacyjną.
Ustaw elektrodę jonizacyjną żeby była cała w płomieniu
Prawdopodobnie trzeba oczyścić elektrodę jonizacyjną (oraz zapłonową).
Moduł jest do wymiany i warto zobaczyć w jakim stanie jest elektroda jonizacyjna, jesli sie nie znasz wołaj serwis bo możesz pogorszyć sprawe
Witam ponownie Czyli problem zapewne bedzie po stronie elektrody jonizacyjnej, gdyz plomien pilota pojawia sie bezproblemowo. Zatem, skoro elektroda byla czyszczona, pozostaje jej wymiana ??
Junkers ZW 23 KE 23 - nie sygnalizuje żadnych błędów. Jednak się normalnie nie załącza ... załącza się jedynie kiedy zaworkiem pod kotłem puszczę dopływ wody do instalacji ... jak zamknę zaraz się wyłącza. Ew. jakos się uruchomi na chwilę ... momentalnie rosnie ciśnienie aż do ok 3 barów no i koniec. Woda w instalacji jest, odpowietrzona. Myslalem ze...
...świeczka się zapala ale palnik główny nie, nawet po przełożeniu zapalniczki. Zielona kontrolka sygnalizuje nagrzanie termopary? Jeżeli nie to elektrozawór nie otworzy dopływu gazu na palnik. Proponuję przeczyścić termoparę i sprawdzić. Jeśli po przeczyszczeniu termopary problem nie ustąpi to zewrzeć na krótko do obudowy przewód zdjęty z termopary...
Czy została oczyszczona elektroda jonizacyjna? Musi być "błyszcząca". Poza tym, kto wie, czy membrana nie wymaga wymiany (4 lata to niby nie dużo, ale termety nie mają jednak tak trwałych membran, jak Junkersy). Warto też sprawdzić ciąg kominowy.
Troszkę chaotycznie napisałeś. Czy palą się wszystkie diody, czy tylko 3 lub 4? Jeżeli wszystkie naraz to może być uszkodzony czujnik NTC c.o.- w formie spinki na rurce wyjściowej z wymiennik pierwotnego - przychodzą do niego dwa czerwone przewody. Jeżeli trzecia dioda(60st.) i reset to płyta nie widzi obecności płomienia na palniku( zabrudzona elektroda...
Ok chodziło o elektrodę jonizacyjną i elektrody dające iskrę. Wiele razy czyściłem elektrodę jonizacyjną w termie Junkers i było wszystko ok. W tym piecu przetarłem te 3 elektrody - jonizacyjną i dwie dające iskrę i to zmontowałem. Piec nie odpalał i nie wyświetlał błędu. Dopiero po jakiś 20 minutach zaskoczył i działa do dzisiaj. A o wentylator to...
Możliwe że elektroda jonizacyjna się uszkodziła . Nie stwierdza obecności płomienia , więc palnik się nie zapala . Spróbuj umieścić ją dokładnie w płomyku dyżurnym .
Adamus5691 podeślij proszę na maila tą do ZWR 24-2KE. Podobno to są te same kotły tylko że dwufunkcyjne. Dla wszystkich, którzy kiedyś trafią na błąd E6 lub Eb (bo podobno to był ten kod błędu) to sprawa nie jest skomlikowana i wystarczyło przeczyszczenie kotła. Jakaś elektroda jonizacyjna, która rozpoznaje czy jest płomień była usyfiona i nie czuła...
witam z filmu wynika że może to być coś z elektroda jonizacyjną lub elektroniką a nie z czujnikiem ciągu bo gasniecie i zapalanie dzieje się za szybko raz po razie zaczoł bym od wyczyszczenia jonizacji pozdro drops
Witam, na wstępie zaznaczam, że przejrzałem tematy na forum, które mogły odnosić się do mojego problemu ale wydaje mi się, że nie znalazłem dla niego rozwiązania. Sytuacja wygląda następująco: Junkers czasem odpala, a czasem nie odpala. Zwykle gdy pierwszy raz odpali, to kolejne uruchomienia są łatwiejsze. Problem pojawia się po dłuższej przerwie, np....
W tym piecyku nie ma termopary, ale jest elektroda jonizacyjna. Jeśli następują po sobie próby zapłonu gazu ponownie bez uprzedniego zakrecenia wody, to cos z elektroniką jest nie tak.
Mam przedmiotowy piecyk. Na co zwrócić uwagę, jeśli piecyk po dłuższej przerwie odpala bez problemów - przeważnie 70%. Następnie już nie, no chyba że ogrzeję zapalarką el. jonizacyjną. Czy może to sugerować że do wymiany/czyszczenie jest elektroda ?
Wyczyść dyszkę pilota i elektrodę jonizacyjną . Powinno pomóc .
Spróbuj ustawić elektrodę jonizacyjną bliżej ognia
Minuta szukania w necie i w instrukcji jest wzmianka o błędzie EA. Problem: Powstają iskry, lecz palnik główny nie zapala się, urządzenie jest zablokowane. Przyczyna: Brak sygnału z elektrody jonizacyjnej (wyświetlacz cyfrowy pokazuje EA) Sprawdzić: - zasilanie gazu. - zapłon (elektroda jonizacyjna i zawór elektromagnetyczny)* Masz już jakiś punkt zaczepienia....
Jest to elektroda jonizacyjna a nie czujnik. Znajduje się po prawej stronie palnika (porcelana z drutem i przewodem). Wyczyść pilniczkiem i szczotką drucianą. Kocioł w ogóle próbuje odpalić tzn. słychać iskrownik?
Mogą być różne powody. Jeśli piecyk ma wiele lat, to może być membrana do wymiany (w tych piecykach membrany w zasadzie są trwałe, ale np. po kilkunastu latach napewno wymaga wymiany). Także mikroprzełącznik. Może być też prosty powód, jakim jest elektroda jonizacyjna. Nawet gdy jest mocno zabrudzona lub źle ustawiona (musi ją świeczka ogrzewać płomieniem)...
Sprawdź połączenia elektrody jonizacyjnej z centralką - sterownikiem.
Jeżeli sam podgrzejesz elektrodę jonizacyjną w trakcie zapłonu, puści planik główny i żebyś się nie zaskoczył . Sprawdziłbym ciśnienia gazu i przerwę miedzy elektrodami zapłonowymi, twoje objawy są takie jak by po pewnym czasie zebrała się odpowiednia mieszanka gazu i dopiero następował zapłon lub jak skoczy dopiero dobra iskra. . Może być sytuacja...
Nie zapala tzn. Nie reaguje w żaden sposób ? czy iskra jest i odpala po czym gaśnie ? elektroda jonizacyjna wymieniona na nową ? mało prawdopodobne jest uszkodzenie modułu sterującego w tym modelu lecz zdarzają się wyjątki, bardziej bym stawiał na zadziałanie któregoś z czujników.
Dobra a powiedz czy elektroda ustawiona jest dobrze w płomieniach i czy ktoś ustawiał ciśnienie minimalne gazu na palniku.Elektronika raczej nie będzie szwankować i nic tam narazie nie lutój. Sprawdź ewentualnie miejsce podłączenia elektrody jonizacyjnej do płytki.Elektroda musi być dobrze ogrzewana ale o tym wiesz.
wygląda mi to na zabrudzoną elektrodę jonizacyjną wyczyść ją papierem ściernym do gołego metalu
Dziekuje za podpowiedz ale w ktorym miejscu elektroda jonizacyjna sie znajduje? Dodano po 3 Dzieki znalazlem trafiles w dziesiatke przeczyscilem i odpala bez zarzutu pozdrawiam
Nie podajesz, które elektrody czyściłeś? tylko zapłonowe, czy także jonizacyjną? Niedawno miałem podobny problem z Junkersem Cerastar i po wyczyszczeniu elektrody jonizacyjnej piec działa bez błędów.
Czy została wyczyszczona elektroda jonizacyjna? Musi być dokładnie oczyszczona (nie może być pokryta nagarem). Jeśli nie to, to moze mikroprzełącznik (czasem wystarcza regulacja). Jeśli piecyk miałby np. 15 lat, to może być konieczna wymiana membrany, chociaż w Junkersach jej pęknięcie jest rzadkością (jest ze specjalnego tworzywa) i często taka membrana...
Płomień dyżurny (świeczka )zużywa do 300 m3 gazu rocznie. Jednak w specyficznych sytacjach należy montować właśnie takie urządzenia-dlatego nie znikną prędko z oferty handlowej producentów ogrzewaczy. Termet elektroniczny zapala w pierwszej kolejności pilot palnika , podgrzewana jest elektroda jonizacyjna, następnie pilot zapala palnik główny-ciche...
Wyczyść elektrodę jonizacyjną i ustaw ją wpłomieniu
Kocioł mam jakieś 10-12 lat. To nie dowierzam że trzeba by go wymienić, winien służyć co najmniej drugie tyle! U Ciebie problemem może być zanieczyszczona elektroda jonizacyjna przy palniku gazowym. Sprawa fazy, to nie tutaj! Elektrodę czyścimy drobnym papierem ściernym do połysku metalicznego. Sprawdź też jej styki podłączenia wraz z przewodem. Tj....
Piec grzewczy (kocioł) czy podgrzewacz wody (piec łazienkowy, popularnie Junkers)? Ze zdjęcie wynika, że raczej jest to piec łazienkowy (podgrzewacz wody). Przyczyn braku zapłonu może być kilka, choćby pęknięta membrana (trzeba wymienić), albo też zanieczyszczona elektroda jonizacyjna (wystarczy dokładnie oczyścić i prawidlowo ustawić), lub też uszkodzenie...
Ten element, który jest rozgrzewany palnikiem to elektroda jonizacyjna (w niektórych piecykach termopara - w bardzo dawnych był bimetal) i jak ona nie jest ogrzewana przez palnik, to piecyk się wyłącza. Ta elektroda musi być czysta (bez żadnego nagaru czy korozji) i prawidłowo ustawiona. Można ją wyczyścić spirytusem a w razie konieczności - bardzo...
Dla potomnych, bo czasu dużo minęło to pewnie nie aktualne, ale miałem identyczny problem. Piecyk jest bardzo fajny, ale już dawno nie dostępny (podobnie jak części), i nie ma na rynku żadnej alternatywy z zamkniętą komorą - a łatwo go diagnozować i naprawić, skoro nie można wymienić. Diagnostyka: (po zdjęciu plastikowego frontu (jest na wcisk) i blaszanej...
Przypuszczam, że elektroda jonizacyjna jest zanieczyszczona (konieczne czyszczenie) lub przepalona (wymiana). W ogóle to ile lat ma ten piecyk? Jeśli np. 10, to pewnie wymaga radykalnego przeczyszczenia zespołu wodnego, wymiany uszczelek i membrany.
Może coś jest z ciągiem kominowym (warto sprawdzić). Przeciąg może też "zdmuchiwać" świeczkę i w efekcie palnik nie zapali (na szczęście są zabezpieczenia). Warto sprawdzić świeczkę, czy nie jest lekko zapchana i czy jest prawidłowo ustawiona względem palnika i elektrody jonizacyjnej. Należy też sprawdzić elektrodę jonizacyjną, czy jest czysta.
Mają być baterie, ale koniecznie alkaliczne (do piecyków należy dawać tylko takie, a nie cynkowo-węglowe). Przy kupnie baterii należy zwrócić uwagę na to, czy są alkaliczne (powinno być napisane alkaliczne lub alkaline). Jeśli piecyk zapala z opóźnieniem, to być może trzeba oczyścić elektrodę jonizacyjną.
Wyczyść elektrodę jonizacyjną ,ewentualna wymiana przez serwis.
Witam Mam problem z odpaleniem iskry junkersa ariston szczegoly modelu w zalaczniku. Czasami odpala czasami nie. Jestem totalnym amatorem wiec prosilbym o wyrozumialosc. Ostatnio wyczytałem że może być to zabrudzona elektroda jonizacyjna (ten drucik). Wyczyscilem go tylko trochę, bo ciezko sie dostac zeby dobrze wyczyscic. Raz zapali chwile pochodzi...
Witam. Mam problem z Junkers Ceraclass ZW14 z otwartą komorą spalania z 2005 roku. Piec zapala się i po zapłonie jest około 5 sekund iskrzenie potem chwile pracuje i gaśnie na ogrzewaniu i na ciepłej wodzie to samo. Zauważyłem że jak gaz jest troszkę większy na palniku to chwilę dłużej pochodzi ale też nie zawsze. Było już dwóch speców i jest wymieniona...
Agregat ma na zew wyprowadzoną śrubę pod kabel na panelu i należy podpiąć pon nią uziemienie do gruntu wbijam gwóźdź i kabel do niego to powinno zastąpić z automatu pomysł Rysio4001 ? czy nie ? może być tak że to nie jest podłączone z N tylko uziemienie urządzenia ? Większość agregatów i UPSów pracuje w układzie IT - z izolowanym punktem neutralnym,...
Obydwa czujniki termostatyczne połączone są szeregowo z obwodem cewki elektromagnesu zasilanego z termoelementu kontroli płomienia. ????????????????????? Zwolnij, bo się przewrócisz :D Kocioł posiada elektrodę jonizacyjną kontroli płomienia
Sprawdź elektrodę jonizacyjną ( przeczyść ją ) to ta koło elektrody zapalającej ta dłuższa .
Witam, Problem: po zapaleniu płomyka dyżurnego i trzymaniu go ponad 1 minutę czasu -puszczenie przycisku powoduje zgaśnięcie świeczki. Nie ma tam bimetalu, prawdopodobnie elektroda jonizacyjna??. Awaria nastąpiła nagle. Oczyściłem papierem ściernym dyszę i element na wprost wylotu dyszy. Nic to nie dało. Pytanie: Jaki element wykonawczy odpowiada za...
Prawdopodobnie jest to elektroda jonizacyjna a nie termopara, jak to działa to tylko się tylko domyślam - po zapaleniu świeczki pojawia się prąd wywołany przez jonizację płomieniem. Odkręć wkręty mocujące, wyjmij całą elektrodę, ceramikę oczyść rozpuszczalnikiem a drucik drobnym papierem ściernym powinno pomóc. Warto również przepłukać filtr wody. Pozdrowienia
Ja bym najpierw dobrze wyczyścił kocioł a później sprawdził elektrody. Jeśli nigdy nie były wymieniane to złe odczyty z elektrody jonizacyjnej mogą blokować kocioł.
To nie jonizacja, po prostu ta nie reaguje z takim opóźnieniem. Za pomocą elektronicznego, wielofunkcyjnego przyrządu pomiarowego, posiadającego zakres µA (mikroamperowy), można zmierzyć natężenie wyprostowanego prądu jonizacyjnego między elektrodą jonizacyjną i jej przewodem elektrycznym. Jeśli elektroda jonizacyjna znajduje się w prawidłowym...
Sprawdż czy przewód z elektrody jonizacyjnej nie zwiera do obudowy.
junkers elektroda jonizacyjna jonizacyjna elektroda junkers elektroda zapłonowa jonizacyjna
pilot pioneer wzmacniacza klucz zabezpieczenie sieciowy prywatne filmy
suszarka elektrolux philips az1830
Głośnik z mikrofonem – JBL PartyBox, Bose S1 Pro, smart speaker, zestawy PA, karaoke Ursus C-4011 – skaczące ciśnienie oleju 1-10 bar, przyczyny i diagnostyka