Jakie oznaczenie jego? To musi być tranzystor, niema innej możliwości.
Stereo dekoder z elementami indukcyjnymi które po latach trącą wartości i trzeba też stroi Proszę nie pisać głupot tam nie ma elementów indukcyjnych decydujących o odbiorze stereo tam jest dekoder na ul1621.
Na forum dostępny jest katalog elementów indukcyjnych produkowanych przez Zatra. :idea:
Jeżeli działa normalnie to piszczy element indukcyjny (trafo lub cewka). Praktycznie nie ma innej możliwości. Należy określić osłuchowo źródło pisku. Zwróć uwagę na dławiki na wejściu napięcia sieciowego.
https://www.s-manuals.com/smd/x3
Zapewne nie znajdziesz żadnych danych a zwłaszcza w przypadku elementów pochodzących z demontażu gdzie większość elementów indukcyjnych jest robiona tylko pod konkretny typ/model sprzętu.
Należy zakładać, że współczesny wzmacniacz nie ma elementów indukcyjnych, transformatorów akustycznych itd. Ma nie mieć wpływu. A zadajesz pytanie albowiem ponieważ?
Witam! Może to piszczenie nie jest z trafa tylko z z elementów indukcyjnych korekcji. Pozdrawiam
Pisze jak byk obok L202, to symbol elementu indukcyjnego. Biorąc pod uwagę otoczenie elementu będzie to najprawdopodobniej dławik filtrujący.
To jest pozystor element współpracujący z cewkami do rozmagnesowania kineskopu.Piszczenie pochodzi z elementów indukcyjnych , np: trafopowielacz , cewka szerokości obrazu .Tuba z gazety ucho i szukac. Powodzenia.
Witam Rdzenie transformatora - elementów indukcyjnych, troszkę kleju w odpowiednie miejsce, powinno usunąć tę dokuczającą dolegliwość.
Ależ miałem nosa uruchamiając przetwornicę z odłączonym wtórnym! Po zasileniu z zewnętrznego zasilacza zobaczyłem, że stabilizator zaczyna stabilizować na 3,3V! I multimetr WSTAŁ!!! Wniosek - przetwornica nie powinna dawać więcej niż 6-8V (to i tak za dużo). Trochę komplikuje fakt, że niestabilizowane "wysokie" napięcie jest wyprowadzone przepustem...
zapewne elementy indukcyjne piszczą...ale może też być pisk spowodowany słabą filtracją napięcia (wymiana elków)
Trzeba na płycie zobaczyć co jeszcze "padlo", bo jest tam jeszcze przetwornica i od niej to się zaczęło. Rezystor oddał za nią życie i jego też musisz go ponownie wymienić, jest jeszcze element indukcyjny ale on mógł przeżył , sprawdzić go jednak trzeba.
Czy warto dopłacać do czystej sinusoidy?- W tym przypadku nie warto, ponieważ zasilacze monitorów oraz komputera mają swoje filtrowanie. Inna sprawa, jeżeli z tego miałaby być zasilana pompa itp ( elementy indukcyjne)
Ta przetwornica może być obciążana tylko oporem czynnym (żarówki, grzejnik, etc.). Po podłączeniu wyjścia do oprawy oświetleniowej z elementem indukcyjnym, uszkodzeniu zapewne uległa przetwornica (tranzystor od przepięcia z indukcyjnego obciążenia). Trzeba go wymienić i nie podłączać przetwornicy do obciążeń indukcyjnych.
Jak chcesz uszkodzić Port LPT to ten schemat jest w sam raz. Elementy indukcyjne powinny być zaopatrzone w diodę. Dodatkowo powinien być wzmacniacz np. uln2003
Witaj,oglądnij wszystkie elementy indukcyjne ,dobrym sposobem do lokalizcji będzie delikatne wyginanie i opukiwanie elementów" podejrzanych" po lokalizacji Delikwenta musisz zalać go lakierem ,dobry też jest Spray Plastik.Pozdr
Sądzę, że nic nie "wykombinujesz", to nie jest wina kabli, może to być tzw. "świerszczenie przetwornicy" o ile jest to również słyszalne w stanie czuwania, lub też lużne rdzenie elementów indukcyjnych :P
Radiotelefon Plik zawiera schemat ideowy, druki, opis, sposoby wykonania elementów indukcyjnych oraz wykaz części. Zasilanie: bateria 6F22 9V. Doomek już nie masz 2 pkt.
Witam. Krótkofalówki wytworzyły duże pole i pewnie na elementach indukcyjnych zaindukowało się napięcie które mogło doprowadzić do uszkodzenia układu zasilania baterii oraz doprowadzić do uszkodzenia inwertera i zaniku podswietlenia matrycy.
Cewka jako element indukcyjny ogranicza szybkość narastanie prądu w obwodzie. Jeżeli triak był dobrany "na styk" a prawdopodobnie był ze względu na koszty to mógł dostać zwarcia.
Witaj! Jedynie co mogę powiedzieć koledze to to że to są najprawdopodobniej dławiki (elementy indukcyjne) ale że mam taki sam problem z innym PCtowym zasilczem przyłączam się do prośbę o pomoc! Pozdrawiam!
Zdemontuj obudowę i sprawdź, czy można usunąć klawisze, bo zablokowane są raczej klawisze, a nie suwaki przełącznika. Takie zablokowanie następuje po zalaniu słodkim płynem, woda wysycha, a skrystalizowany cukier działa, jak klej. Jeśli płyn dostał się jednak do suwaków, :) to należy wypłukać to spirytusem lub ciepłą wodą z detergentem, potem dokładnie...
Przykładowo jak na przykład obciążeniem są jakieś elementy indukcyjne, cewki, to te diody łączysz z plusem zasilania i odpowiedzialne są za wytłumianie szpilek wysokiego napięcia indukujących się na takich odbiornikach w momencie wyłączania.
...Pamiętaj jednak, że pompa jest elementem indukcyjnym i sterowanie nią z triaka może być problemem. O ile się nie mylę to do nadmuchu też są silniki indukcyjne i ich sterowanie odbywa się przez triak więc myślę, że problemu w tym przypadku nie powinno być :)
Daj sobie spokój z tym wykrywaczem, bo się zniechęcisz do tego pięknego hobby. Tu masz o wiele skuteczniejsze i sprawdzone projekty : http://www.wloczykij-forumposzukiwaczy.c...
Witam.Podczas wyłańczania elementu indukcyjnego (przekaznik,silnik) przez tranzystor ,następuje przepięcie które niszczy tranzystor.Dioda ta zabezpiecza ten tranzystor przed uszkodzeniem.Jak byś mógł to kliknij Pomógł.Pozdrawiam...
Witam Jak piszesz że fonia była dobra , to znaczy jest usterka i trzeba ją usunąć , podstawienie fonii równoległej prawidłowo zainstalowanej w pewnym stopniu wyjaśniło by gdzie tkwi uszkodzenie , być może nawet byłby prawidłowy dżwięk , następna sprawa , miejsza ilość elementów indukcyjnych nie świadczy o gorszym torze fonii . Demodulator sygnału FM...
Druga strona płyty nie ma przetwornicy podnoszącej napięcie. Może się mylę, lecz ja na obu płytkach widzę elementy indukcyjne (1 - 2R2, 2 - 4R7) a z wyników pomiarów: #3, można wnioskować, że przetwornice działają.
Sterowanie bezpośrednio portem procesora elementów indukcyjnych to nie jest dobra praktyka nawet w przypadku gdy wydajność prądowa była by wystarczająca :) No chyba, że się chcesz pozbyć większej ilości procesorów :) Przekaźniki, silniki itd steruje się zawsze choćby najprostszym obwodem z tranzystorem bipolarnym czy MOSFETtem i nie ma sensu tu kombinować.
To żółte to masa klejąca. Tak ma być. Zapobiega drganiom elementów indukcyjnych. Ale właśnie zasilacz może być między innymi przyczyną takich problemów. Potrzebny miernik i pomiar napięć. Lub jak masz możliwość pożycz od kogoś podobny lub większej mocy zasilacz i sprawdź zachowanie komputera.
Dlaczego, zawsze jest szansa, acz mała :cry: nie pozostaje Ci nic innego, jak szpikulcem dokładnie wyskrobać i umyć, również pod przylutowanymi częściami, im dokładniej to zrobisz tym mniej będzie póżniej problemów. Gorzej będzie, jeżeli to dostało się do elementów indukcyjnych.
W neptunach w 80% piski pochodzą ,wg mnie , od cewki liniowości. To ta w blaszanej puszce. Rozebrać, posmarować stykające się elementy indukcyjne cienką warstwą silikonoego smaru . ew. oliwką lub klejem.
To jest element indukcyjny, dławik, stosowany np. w zailaczach likwiduje impulsy wcz.
Takie piski mogą się zdarzyć. Najwyrażniej jakiś element indukcyjny daje o sobie znać. Nie znaczy to jednak, że sprzet jest niesprawny. Jednak moje zdanie jest takie, że producent powienien wykazać się dobrą wolą i wymienić na inny egzemplarz.
Jako pierwszy nadajnik radziłbym 1W jako absolutny max. Veronica 1W to dobry pomysł. Uruchamia się właściwie sama, a i 1W z 13.8V zasilania nie wyciśniesz (i dobrze), bo nie trafisz w Polsce na sprawny 2N4427.
Projektowanie elementów indukcyjnych oraz filtrów LC dla konwerterów Niedawno potrzebowałem teoretycznych i praktycznych materiałów na temat projektowania elementów indukcyjnych i filtrów LC dla konwerterów half-bridge i full-bridge. Pierwsze kroki skierowałem na forum elektroda.pl. Niestety, większość materiałów, traktują ten temat bardzo powierzchownie,...
odlutowałem diodę na nim Dioda dołączona równolegle do elementu indukcyjnego (jakim niewątpliwie jest elektromagnes) zabezpiecza sterujący elektromagnesem tranzystor przed uszkodzeniem - nie radzę testować bez niej. Najzwyklejsza dioda prostownicza typu 1N4007 zda egzamin.
To filtr przeciwzakłóceniowy. Są w nim elementy indukcyjne. Jeśli jest niskiej jakości to faktycznie może brzęczeć. Aby się o tym przekonać można by go po prostu pominąć w celach testowych. Jeśli wiesz jak to zrobić to możesz spróbować. Jeśli nie wiesz to daj sobie z tym spokój bo prawdopodobnie jest w obwodzie zasilania 230V i możesz zrobić krzywdę...
Ostatni obrazek pokazuje przetwornicę na tranzystorze, element indukcyjny, stabilizator 33V, diodę prostującą i kondensator filtrujący. Zrobili to z 5V, podobnie, jak w starym polskim radyjku MAJA. Oczywiście 33V ma być na pin "9" Pozdrowienia.
http://feryster.pl/polski/download.php?l... Poczytaj sobie o elementach indukcyjnych, przecież nie będziemy Tobie tutaj na forum tego wszystkiego opisywać bo by nam to zajęło wiele godzin... A wystarczy tylko dobrze poszukać a wszystko się znajdzie, ale faktycznie bez języka angielskiego to raczej małe szansy by bardziej zaawansowane rzeczy znaleźć.
Nie wiem czy to bezpiecznik - ale raczej elementy które można nazwać bezpiecznikiem są oznaczane na płytce jako L (L1 , L2 itd) L to oznaczenie dławików/cewek/filtrów EMI (elementów indukcyjnych) ale na pewno nie bezpieczników, te są oznaczane literą F (FUSE). Niestety nie mam pojęcia co się oznacza literą S (kwarc to zazwyczaj X).
Wymieniłeś kondensatory w okolicy BU i w korekcji... a jak elementy indukcyjne? Wypadałoby pomierzyć chociaż. Oczywiście podstawa to sprawdzenie napięć z zasilacza. Trafo również oczywiście powoduje także usterki, cewki odchylające, ale czy w tym akurat sprzęcie.... mało prawdopodobne
Na znanym portalu aukcyjnym znajdziesz "Regulator mocy PROSTOWNIKA 4000W 4kW" wpinasz w obwód pierwotny prostownika i regulujesz jak ci wygodnie . Coś takiego to można zastosować do regulacji jasności żarówki, ale nie do elementu indukcyjnego jakim jest transformator.
Nie zgadzam się z przedmówcą, 100Hz przy tej rozdzielczosci to nic starsznego. W przeliczeniu daje to 63kHz w poziomie. A ten monitor obsługuje do 70kHz(chyba). A piszczą prawdopodonie rdzenie elementów indukcyjnych. Poszukaj też napuchniętych kondensatorów, a najlepiej w ciemno wymień ten filtrujący B+ (kilkaset uF, może 100uF na 160V)
Witam Rozwiązanie trochę stare, ale za to bez elementów indukcyjnych. Kiedyś produkowane seryjnie do samochodu "Trabant" z instalacja elektryczną 6V do zasilania odbiorników radiowych na 12V. http://obrazki.elektroda.net/72_12546739...
ale nie rozumiem czemu cewka jest w nich aż tak ważna, myślałem że raczej jest częścią wewn. generatora zagara, ale z tego co widzę to się myliłem Myliłeś się i to bardzo, element indukcyjny w tego typu przetwornicach ma kluczowe znaczenia dla poprawnej pracy i nie ma nic wspólnego z generatorem. Służy do magazynowania energii w postaci pola magnetycznego...
Witam pomóżcie proszę jak w najprostszy sposób wytworzyć z akumulatorka 12V napięcie 100V prąd max 1A bez elementów indukcyjnych dzięki Bogdan
Transformator lubi dostawać śliczną symetryczną sinusoidę. Jak to element indukcyjny. Próba gwałcenia go odkształconym przebiegiem, powoduje przepływ zwiększonego prądu przez uzwojenie rezonanse i inne niekorzystne zjawiska. Proste ściemniacze wcale nie załączają się w "zerze", a na zboczu sinusoidy, tym wyżej na nim, im dalej przesunięty jest suwak...
Spokojnie możesz postąpić jak Ci podpowiadano.Jedynie zmień klej na silikonową masę uszczelniającą .Jeżeli cewka się grzeje to zastosuj silikon odporny na temperaturę. Dodano po 5 To może być problem z inwerterem . Aby problem zawęzić proponuję poprawić lutowanie wszystkich elementów indukcyjnych.
Jasne ponieważ można to wziąć za pewnik, iż nie jest to żadna dioda Zenera czy kondensator lecz element indukcyjny w wykonaniu SMD (stąd to prawie zwarcie), a wszystkie trzy elementy razem tworzą zapewne... Zgadnijcie co? :D Zapewne i sam procesor po odejściu w zaświaty przywiera wspomniane napięcie, ale to tylko teoria wyssana z treści postów, a tylko...
Wygląda na element indukcyjny, sugeruje to oznaczenie LBxx. Można zmierzyć parametry innych elementów z oznaczeniem LBxx na tej karcie i podstawić z jakiejś złomowanej płyty SMD. Przelutowanie nie jest zbyt trudne, przy pewnej delikatności. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale jeśli to są jakieś dławiki, to płyta powinna ożyć po wlutowaniu mostków...
jakiego taktu?????????????? chyba TRAKTU Jednym z kodów w traktach (np 2Mb wg G.703) telekomunikacyjnych jest HDB3, zastosowano go w torach miedzianych , aby zlikwidować składową stałą szkodliwą dla elementów indukcyjnych w torze. Żeby mówić o modulacji trzeba by mieć sygnał modulujący i modulowany. Może dla niektórych bramkowanie sygnału z pamięci...
Witam - to znowu ja... (he he he ) Tym razem potrzebuję schemat małego odbiorniczka FM, który będzie składał się najwyżej z kilku - kilkunastu (góra 25 elementów). Konkretnie chodzi mi o miniodbiornik (do zestawu z mininadajnikiem). Najlepiej żeby był bez elementów indukcyjnych. Wiem, że mógłbym kupić za 5zł radyjko, ale musi być nastrojone na jedną...
Można wodą ale destylowaną. Sam tak myję elektronikę z mojego zakresu pracy, czasami jest ona bardziej zaawansowana niż elementy PC. Oczywiście metoda niezalecana w sytuacji kiedy na płycie są elementy indukcyjne, a już napewno kiedy nie ma mozliwości osuszyć mytego elementu. Ale to w sytuacji kiedy bród jest mocno nawarstwiony i przywiera. Zazwyczaj...
Podłączony prawidłowo, bo grało, jednak nie zauważyłem pękniętych przewodów przy obudowie, bo jak poruszałem to raz grało, raz nie. A przez złącze antenowe niemożliwe, bo antena magnetyczna.
Dioda o której piszesz zabezpieczyła tranzystor przed zbyt wysokim napięciem wyindukowanym na silniku, które jest większe niż dopuszczalne napięcie tranzystora. Jeśli jej nie ma napięcie to powoduje przebicie tranzystora, czy jego spalenie. W sterowniku LED nie ma potrzeby jej stosowania, gdyż diody LED nie są elementem indukcyjnym. Jeśli chodzi o wymianę...
Witam , sprawdź dławiki , kondensator powrotu i niestety trafopowielacz , philipsy mają dość czułe zabezpieczenia i potrafią się wyłączać , mają też paskudnie wykonane elementy indukcyjne , sprawdź tor +5V(trochę szpilek i procek szaleje)Sprawdź odbiornik IR i jego zasilanie , trochę pomijany układ , a potrafi namieszać.
Przeniosłem z: Bazar Podzespoły Informacje na ten temat znajdziesz na forum!
Ale czy płyta indukcyjna nie jest urządzeniem indukcyjnym a nie pojemnościowym . Nie ma tam elementów oporowych tylko cewki indukcyjne . Ale nie są zasilane bezpośrednio z sieci tylko przez przetwornice, a te mają charakter pojemnościowy.
Według tego co znalazlem jest to Surface Mount Rectifier firmy PamJit International Inc. (U=50-1000V,I=1A). 50 - 1000V - ma rodzina tych diodek; na koncu masz literke J co oznacza ze max nap. wsteczne to 600V. Prad tak jak napisales 1A ; obudowa tez -> tzw. 'SMA'. Chcac zamiennik szukaj szybkiej diody na conajmniej 600V , 1A w obud. SMA (jak sie zmiesci...
Ten ząbek to jest efekt niepożądany nie powinno go wcale być. Czasy narastania i opadania napięcia na bramkach powinny być jak najkrótsze tzn. "pionowe" linie bez żadnych ząbków. Ja na twoim miejscu zakupiłbym IR2110 (IR2113) bo jednak półprzewodnikowe przełączanie jest o wiele lepsze niż poprzez elementy indukcyjne. Póki co zrób to co napisałem w #19...
Jest to FAN3100T. https://www.onsemi.com/download/data-she... https://jlcpcb.com/partdetail/Onsemi-FAN...
Źle, spójrz na rysunek poniżej. Dioda D1 zabezpiecza kondensator przed odwrotnym naładowaniem przy ewentualnym, odwrotnym podłączeniu jego, lub źródła napięcia. Jak masz trochę czasu, to poczytaj o elementach indukcyjnych. Dowiesz się, że po odcięciu zasilania, w cewce indukuje się wysokie napięcie rzędu kV, o polaryzacji odwrotnej do napięcia zasilania....
To nic innego jak cos fi obwodu, czyli przesunięcie pomiędzy wektorem napięcia i prądu. Jego wartość waha się pomiędzy 0 a 1. Widocznie w Twoim przypadku wynik jest pomnożony przez sto. Współczynnik określa charakter obwodu: rezystancyjny lub indukcyjny/pojemnościowy. Wartość różna od 1 wskazuje na pobór mocy nie tylko czynnej, ale także biernej. Lampki...
Nieśmiało przypomnę, że w wyniku istnienia różnych, nieciekawych indukcyjności pasożytniczych w obwodzie potencjał na nóżce Vs może stać się... ujemny, co powoduje pompowanie napięcia kondensatorów bootstrap do niebezpiecznych wartości. Wyprowadzenia elementów indukcyjnych KARYGODNE! Tak się nie robi w układach impulsowych - nie zostawia się tak długich...
Można i bez cewki, zwykły PWM wystarczy, ale takie uproszczenie pociąga za sobą pewne ograniczenia, zarówno napięć We-Wy jak i zakresu prądu wyjściowego. A coś konkretniej ? Zaraz zamieszczę schemat który chcę użyć do ściemniania ledów. https://obrazki.elektroda.pl/4899293600_... Niestety mam jakiś problem z EasyEDA i nie widać u...
zobacz sobie tu: http://www.edw.com.pl/index.php?module=C... polecam artykóły: Elementy indukcyjne : http://www.edw.com.pl/pdf/k01/12_08.pdf potem Tranzystory dla początkujących i to http://www.edw.com.pl/pdf/k01/46_08.pdf
Rozstrajanie UKF to może być problem ze stabilizatorem napięcia warikapowego. Brak stereo najprawdopodobniej spowodowany jest zmianą parametrów (starzeniem się) elementów indukcyjnych w stereo dekoderze . Bez specjalistycznego sprzętu nie poradzisz. Możesz jedynie pominąć fabryczny stereo dekoder i dołożyć jakiś nowocześniejszy. Jeśli chcesz zachować...
Czyli dalej siedzi zasilacz, tak? To odłącz go od elektroniki i sprawdź najpierw ją. Podłącz zewnętrzne źródło i zmierz prąd pobierany przez nią. A potem spróbuj uruchomić zasilacz. Ale nie męcz elektroniki, tylko obciąż go czym innym (może być żaróweczka). Jeśli nadal go będzie uszkadzać, to wymień w zasadzie w ciemno elementy zasilacza (półprzewodniki...
Dokładnie tak elementy indukcyjne powoduja piszczenie ponieważ pracują na wysokich czestotliwościach jednak może to powodować beznadziejne wykonanie lub niesprawność zasilacza.
Diz, już wyjaśnione. Zadałem pytanie, bo po 1H bzdury mi wychodziły. Zauważyłem ale dopiero po wysłaniu wiadomości. Oryginał dostępny m.in.w https://obrazki.elektroda.pl/7425573100_... https://obrazki.elektroda.pl/3628928300_... Odpowiednikiem jest też dostępny ngtb30n135ihr https://obrazki.elektroda.pl/3340715800_...
Cześć. Trzeba ustalić najpierw co i w którym miejscu piszczy. Takie efekty dają cewki odchylające, cewki i dławiki w odchylaniu, a nawet trafo przetwornicy. Spowodowane to jest utratą pojemności kondensatorów w układzie i przejściem elementu indukcyjnego do pracy na innej części charakterystyki, pęknięciem rdzenia lub poluzowaniem się cewek. Najpierw...
To zdjęcie innego użytkownika. Zaznaczyłem kółkiem na czerwono o który układ mi chodzi. Na mojej jest całkowicie spalony. Obok niego widnieje IC2.
Odwrócenie działania nie jest takie proste w tym układzie. Najprościej zmień program sterujący - co za problem, żeby zamiast 1 wystawiał 0. Jeśli nie chcesz, to musisz dać dwa tranzystory - NPN i PNP, który będzie sterował silnikiem. Pamiętaj też, że silnik jako element indukcyjny generuje przy odłączaniu spore napięcie, które może uszkodzić tranzystor,...
Witam Tu masz troche informacji o elementach indukcyjnych: http://www.edw.com.pl/index.php?module=C... Warikap (dioda pojemnościowa) dioda, w której wykorzystuje się zjawisko zmiany pojemności złącz P-N pod wpływem zmiany napięcia w kierunku wstecznym. Diody takie stosuje się jako kondensatory...
Raczej dowolna zmiana przetworników to nie jest takie hop siup, gdyż swoje znaczenie ma dobór elementów LC, poza tym ten metalowy przetwornik może mieć jedno z wyprowadzeń połączone z obudową (nie dam sobie za to obciąć żadnej kończyny, ale swego czasu sprawdzałem w pewnej myjce i z tego co pamiętam przejście do obudowy było, elektronika też wyglądała...
da się ją zrobić izolowaną na UC3843 Wykonanie przeze mnie jakichkolwiek elementów indukcyjnych jest prawie niemożliwe, zwłaszcza małych gdzie wymagana jest precyzja nawinięcia/izolacji.
Błąd w rysunku. Powinno być https://obrazki.elektroda.pl/7413966800_... W [url=https://www.tme.eu/pl/katalog/konde... możesz po wybraniu zamówić.
Montuję właśnie pewien układ w stylu (dzisiaj można już chyba tak powiedzieć) retro - fazowo-homodynowy transceiver SSB z lat osiemdziesiątych, wg opisu, który (o ile mnie pamięć nie myli) był zamieszczony w słynnej książce pana Janeczka (SP5AHT) "Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących". W jego skład wchodzą dwa elementy nawinięte na rdzeniach...
Tutaj jest to opisane: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Chodzi o to że np. obciążając to trafo elementem indukcyjnym wartość mocy pozornej może być wielokrotnie większa od czynnej P=50W , S=100VA - czyli może sie to trafo spalić. To trafo możesz obciążyć elementem pobierającym moc bierna nie większą niż 50VA (pomijam...
Zasilany z portu USB 5V? przecież była już mowa o tym , nie zasila się elementów indukcyjnych z portu USB , również była mowa o zastosowaniu przekaźnika w roli elektromagnesu konkretne modele to np. seria RM9X , R15 pomysł z serwem i sterownikiem dwu pozycyjnym jest bardzo dobry , co do zasilania to śmiało możesz wykorzystać ten z CB wystarczy prosty...
Muszę mieć jakieś porównanie zanim będę nalegał i upierał się na wymianę/naprawę. Jeżeli Dźwięk słyszę bardzo wyraźnie i mocno z odległości 5 m od falownika w całym garażu. Z uwagi na to, że jest to taki bardzo nieprzyjemny wysoki pisk słychać go również w innych pomieszczeniach obok garażu. Sprawdziłem również, że to nie jest tak, że to ja jestem...
Witaj Do czego służą ... faktycznie jest to rodzaj transformatora w niektórych przypadkach (tam gdzie ma dopasować impedancję). Pracują we wzmacniaczach pasmowych, detektorach itd. Kręcenie rdzeniem powoduje zmianę indukcyjności wewnętrznego uzwojenia (uzwojeń). Ma to wpływ na częstotliwość rezonansu. W niektórych filtrach 7x7, 14x14 i innych montowane...
Filtry nie są synchroniczne, lub asynchroniczne! Filtry mogą być symetryczne, lub asymetryczne. Różnica może niewielka, ale jest. Łatwiej jest zastosować 1 filtr, a nie 2, zwłaszcza, że jeśli nie będą one identyczne, to moga wprowadzać różne przesunięcia fazowe i różne tłunienia, przez co symetria sygnału na 2 liniach będzie zakłócona. Ja bym zastosował...
Na zdjęciu zaznaczyłem elementy do sprawdzenia.
Nie podam Ci symbolu elementu, który powoduje te dżwięki. Sądzę, że powinnaś podejść standartowo do naprawy. Monitor rozkręć podaj białe tło, sprawdż czy pisk nie wydobywa się z cewek odchylania. Jeśli tak, zanurz cewki do lakieru nawojowego (pamiętaj o elementach centrujących i pierścieniach aby przy składaniu znalazły się w tych samych miejscach!)...
Dziś spróbuje zatem zalać trafo klejem epoksydowym Wcześniej warto zdiagnozować który to element piszczy dociskając bądź opukując elementy indukcyjne.
Tu masz praktyczny kurs elektroniki który aktualnie ukazuje się w EDW jak i Młodym Techniku. http://www.mt.com.pl/kategoria/na-warszt... Wsześniej była jeszcze Ośla łączka aka Wyprawa w świat elektroniki. No i na stronie EDW masz całą masę edukacyjnych artykułów. http://elportal.pl/index.php?module=Cont...
To raczej element indukcyjny , dławik? Masz przykąłd z monitora samsung https://obrazki.elektroda.pl/3428493200_...
Jeżeli ma to być przetwornica to uważam że element/ty indukcyjny jest nieodzowny.Można zaadoptować np zasilacz do halogenów projektu kolegi Dar.El http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic64...
Ciężkie pytanie. Praca z większymi częstotliwościami jest trudna. Jeżeli chodzi o straty na tranzystorach, mamy straty statyczne (gdy tranzystor jest włączony, płynie przez niego prąd i ma on swoją rezystancję kanału), oraz dynamiczne (w momentach przełączania tranzystora). Większe częstotliwości pracy przetwornicy oznaczają mniejsze kondensatory potrzebne...
Sprawdziłem ten tranzystor UDS=55V i ciągły prąd drenu 33A Ron=0,022 om, także dla I=4A moc wytracona w tranzystorze P=I*I*R czyli P=4*4*0,022=0,35W więc i nawet radiator nie będzie konieczny. Koniecznie natomiast zastosuj diodę zwrotną (zaporową ) na pompce. Jest to element indukcyjny i przy wyłączaniu tranzystora wygeneruję się na nim przepięcia które...
Witam Czy robiłeś może porównanie strat energii Twojego układu z tym kolegi Futek2? Z tego co widzę Twój układ nie jest jakoś bardziej rozbudowany ale występują elementy indukcyjne co czasami powoduje problemy.
Sprawdziłbym mocowanie klosza. Należy usztywnić i ewentualnie podłożyć gumki pod zaciski (miedzy klosz a obudowę). Do sprawdzenia sztywność elementów indukcyjnych.
Zwykła ludzka przyzwoitość to wymaga milczenia, gdy się nie wie czegoś. Proszę sobie poszukać, dla wprawy - jest wszystko w dokumentacjach chassis Q2500, wraz z wykazami dla konkretnych wersji płyt. Jak się ma próba wykazania, że ten element można z powodzeniem zastąpić dławikiem 160µH (link) i jednocześnie udowadniania, że oryginał ma 51µH?...
3V to może być za mało do wysterowania tranzystora MOSFET, nawet LL, a jeśli to są akumulatorki NiCd lub NiMH, to dadzą po 1.39V po naładowaniu, i szybko im spadnie do około 1.3V, jak zaczniesz z nich pobierać prąd. Bez elementów indukcyjnych muszą być dwa tranzystory włączana na zmianę, i dostaniesz z nich napięcie zmienne o amplitudzie mniejszej od...
No wiec tak... zasiegnalem wiedzy teoretycznej na uczelni i juz jest wszystko mniej wiecej jasne. Tranzystor zamienie najpewniej na jakis P-MOSFET, ale jest jeden problem, dlawik musi byc o wydajnosci najlepiej 30A albo minimum 12A. Jest z tym ogromny problem... jesli ktos wie gdzie mozna taki dostac to bylbym bardzo wdzieczny za info bo bez tego dlawika...
Ten element jednak raczej jest inny, nie będzie pasował wymiarowo. Cieszyłbym się gdyby był ktoś w stanie podać namiary na jakieś polskie sklepy, gdzie można kupić dławiki podobne do tego, którego zdjęcia wysłałem (czyli z regulacją), bo ja praktycznie nigdzie nie mogę takich znaleźć, nawet w TME. A tak to bym przynajmniej mógł kupić kilka i je testować....
pomiar element indukcyjny płyta indukcyjny element nauka element element
windows update aktualizacje wtyczka zasilać laptop presostat wentylatora nawiewu
ws301s schemat schemat bezpieczników jumper
Łożyska w pralce ładowanej od góry: lewe i prawe Jak wyczyścić wentylator w kotle Termet Silver?