Sprawdzić czy nie ma już zaawansowanej korozji galwanicznej na ścieżkach i innych elementach. Wilgoć zawsze się dostanie, więc w takim przypadku trzeba by pomyśleć o zabezpieczeniu takich zżartych miejsc lakierem do płytek.
Igła może być źle założona, elementy piezo pęknięte, albo wilgoć po iluś latach niewłaściwego przechowywania je rozpuściła.
(at)jack63 - jeśli tam dmuchnę nasyconym powietrzem o temp. 5°C to na powierzchni o temperaturze 15°C z pewnością nic się nie skropli :) Problem jest taki, że wystarczy stosunkowo niewielka różnica temperatur (jak między dniem i nocą latem - nieraz tylko 10°C) i już na chłodniejszych elementach wilgoć się będzie pojawiała. Chłodzenie komina to jest...
Wygląda że długie urzytkowanie bez paliwa spowodowało zgon rozdzielacza i wtrysków.Niestety tylko wymiana. Wilgoć niszczy te element bardzo szybko.
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich. Jak większość, zalogowałem się tutaj szukając pomocy. Problem polega na tym, że: moduł świec żarowych nie działa prawdopodobnie pod wpływem wilgoci bądź zimna. Za każdym razem gdy parkuję auto i idę do domu, to zabieram go ze sobą. Jak jest ciepły to nie ma z nim problemu, ale wystarczy,...
Nie włącza się sprzętu bezpośrednio po wniesieniu z zimna do temperatury pokojowej. Wewnątrz zbiera się wilgoć - może się skroplić na wszystkich elementach. Wilgoć (woda) plus kurz i mamy coś w rodzaju elektrolitu. Należy przed włączeniem sprzętu odczekać kilka godzin (nawet) aby "wyparowała" wilgoć z wnętrza. Po kilku godzinach (jeśli nic się nie uszkodziło...
Płytkę trzeba kupić nową . Należy popatrzeć na inne elementy, w sprawnej pralce wilgoć jest tylko w środku- inne elementy muszą być suche. ( Chyba ,że wilgoć jest w łazience). Widziałem takie elementy zabezpieczone woskiem.
skup się głównie na wilgoci, aczkolwiek przed tą również sprzęt jest zabezpieczony No nie do końca. Wiór ładnie chłonie wilgoć, tak jak i celulozowe membrany głośników, na których po jakimś czasie będzie można zaobserwować wykwity pleśni. Na metalowych elementach głośników może pojawić się rdza. Nie polecam też na dłuższy okres czasu, opatulania kolumn...
Jeśli cały TV wygląda jak na zdjęciach jakoś się nie dziwię, ze nie chce działać prawidłowo - dziwię się, że w ogóle działa. Stał na dworze- deszcz, wilgoć (co widać) zrobiły swoje. Wilgoć wnika we wszystkie możliwe szczeliny - cewki, szczeliny pomiędzy elementami a płytką i (jak to wilgoć) żre co może. Wszystkie płytki trzeba umyć DOKŁADNIE w IPA,...
Tak tylko te elementy są narażone na wodę wilgoć wystarczy słabe uderzenie w zderzak i sterownik załatwiony.
Zrobiłem tak jak to było napisane we wcześniejszych wskazówkach, osuszyłem w saszetkach pochłaniających wilgoć, następnie po rozkręceniu kamery zabezpieczyłem elementy obudowy olejem silikonowym. Obecnie wilgoć nie pojawia się. Dziękuje wszystkim za pomocne wskazówki w rozwiązaniu mojego tematu. Pozdrawiam
Grzej suszarką aż znikną kropelki.
Przyjrzałem się dokładniej temu zdjęciu kostki, puszki podtynkowej i w ogóle... Wiecie co? Tam poszła wilgoć! To jest zalane / zachlapane albo wilgoć była tam przez dłuższy czas. Górna część nad puszką - po prawej - zmarszczyło farbę i pewnie gładź pod nią. Zaawansowana korozja suportu kostki potwierdza: efekt wilgoci. Wilgoć poszła też na elementy...
Z uwagi na zbyt niską temperaturę pomieszczenia oraz nagrzewanie się kopiarki, wytrąca się wilgoć na metalowych elementach a to przyczynia się do przebić i zwarć elektrycznych. Jeśli urządzenie pracuje w tak niskiej temperaturze to i tak masz szczęście że to jeszcze nie padło.
A co myślicie o podgrzewaniu opalarka skraplacza i osuszacza w czasie próżniowania układu? Nie prościej wymienić zużyty element? Zwykle materiały pochłaniające wilgoć wymagają dość wysokiej temperatury do regeneracji. Nie jestem przekonany, że taka metoda rozwiąże problem.
i elementy praktycznie letnie. -miałem na myśli wilgoć.
właściwie to sole, i wilgoć spowodowała zżarcie przelotki i dlatego trzeba połączyć na nowo te elementy. Pozdr.
Jest możliwość uszkodzenia układów między innymi płyty głównej, ponieważ część wody mogła dostać się głębiej, do wnętrza laptopa i następnie parować, o ile nie uszkodziła kluczowych elementów to wilgoć będzie powodowała rdzewienie stalowych fragmentów układów scalonych. Polecam wizytę w serwisie komputerowym.
Przed założeniem płytki trzeba było rozpuścić trochę kalafonii w denaturacie i pomalować te elementy które są narażone na wilgoć. Jak wyschnie zrobi się taka powłoka że żadna wilgoć jej już nie zagrozi.
Dioda świeci się, czy tylko żarzy ? Tak, czy owak, pilota trzeba rozkręcić. Zobacz w jakim stanie jest płytka i elementy (kurz, wilgoć, itp). Nie powinna zaszkodzić odrobina benzyny i dokładne wysuszenie pilota.
Witam, Może. Posprawdzaj wszystkie elementy na upływ do masy. Grzałka, silnik, zamek, pompa wypompowywująca, przewody itp Może też być wilgoć w środku.
Mam nadzieję, że osilikonowałeś zewnętrzne elementy, tak, żeby nie dostawała się wilgoć do elementów metalowych i wlotów kablowych? Te nadajniki są 'bryzoszczelne' i trzeba użyć trochę inżynierskiego sprytu żeby je zabezpieczyć przed wilgocią. :)
Naprawiałem kiedyś te TV i powielacze wytrzymywały kilka lat a uszkodzenie było winą powielacza, warunkami (wilgoć) w miejscu używania TV. Moim zdaniem takie umieszczenie tego powielacza było ochroną dla elementów w zasięgu jego przebicia.
F3 96 to tranzystor Motoroli MMBC1009F3 Tego C3 poszukam wieczorem . A w schemacie który podałeś te elementy nie występują .
stał w pomieszczeniu, gdzie była wilgoć, ale już go stamtąd zabrałam. Czy mogło się coś trwale uszkodzić?
Miedź przechodzi do patyny reaguje z CO2 i wilgocią , ale nie powoduje to zerwania. Reaguje też ze wszelkiego rodzaju siarczanami siarczkami itp. Np. Z Plecionki cynowanej 50.mm2 do uziemień potrafią produkty korozji przejść nawet przez pocynowane elementy. Np. Wilgoć, woda morska. Moze było już nadszarpniete i po prosty odpadło.
https://obrazki.elektroda.pl/3195403200_... Panowie, ten element pod blaszka. Z nim rozprawiła się wilgoć, po wymianie na taki sam z innego modułu auto ożyło.
...beton w podstawkach zaciąga wilgoć (babki nie są szczelne), przemarza i kruszeje. Beton w podstawkach można skutecznie zaimpregnować, co znacząco zwiększy trwałość tych elementów. Podciąganie wilgoci ogranicza się także poprzez podklejenie szczelnej stopki izolacyjnej pod "babki" przed ich ułożeniem.
Witam, czasami nie ma karteczek a serwisanci i tak dostrzegą wilgoć na elementach :)
Pozwolę się dołączyć do rozmowy, trochę może mniej teoretycznie, ale (at)aaanteka zauważyła ślady rdzy na niektórych elementach metalowych. Raczej nie powinno jej tam być. Wynika z tego, że wilgoć miała kontakt z elementami. Może warto przeczyścić płytki pcb obustronnie jakimś izopropanolem?
Daj płytę do kogoś kumatego w elektronice. Niech sprawdzi sam moduł, elementy towarzyszące i układ wykrywania pozycji wirnika. Może tam się dostała wilgoć i któryś z smd elementów stracił swoje parametry. Gen nie łatwa sprawa i może skończy się efektownym strzałem modułu, a za modułem może połec procesor.
U mnie wchodzi w sufit podwieszany i wychodzi przez mur na zewnątrz w suficie wata, nic nie kapie i nie czuć zimna. Wilgoć wykrapla się na zimnych elementach, po tym pozna gdzie jest mostek termiczny.
Y2 to +5V ? Tak na szybko: https://obrazki.elektroda.pl/7705579300_... Domyślam się, że tu dużej dokładności nie potrzebujesz, więc te pomiary 0,38V/2,02V wystarczą? Dlatego też Vref jest tworzone w prosty sposób - dzielnikiem z Vcc=5V - mam nadzieję że w układzie licznika jest ono stabilizowane jakimś stabilizatorem? Potencjometr to...
Naprawić udało mi się samemu. Przyczyna tkwiła gdzie indziej, a mianowicie przerwana była ścieżka na płytce w miejscu niewidocznym na zdjęciu, bo pod trafem. Miejsce było zaśniedziałe, przyczyną wilgoć. Żaden inny element nie był uszkodzony ! Ale dziękuję za próby pomocy. Pralka działa, więc temat zamknięty.
Sprzet trzymam w piwnicy w ktorej moze byc wilgotno czy to tez ma jakies znaczenie ? Nie powinno się przechowywać sprzętu w wilgotnych pomieszczeniach. Wilgoć powoduje śniedzenie, rdzewienie metalowych elementów oraz degradację (np. pleśń) membran głośnikowych. Po wyniesieniu sprzętu ma mróz podłącz go, włącz na ok. 5-10 min. zasilanie a po tym czasie...
Niestety po odwzorowaniu płytki, moduł martwy. Stan pralki i elementów wykonawczych w kuchni , gdzie wilgoć i po ścianie woda i brak ogrzewania. Rdza wszędzie. Dziękuję za pomoc. W szczególności dla Toni_2003 i Marcina wierzcie woda wszędzie.
Powietrze wlatujące do domu można ochłodzić do punktu rosy. Wilgoć osiądzie na elementach chłodzących, a suche powietrze poleci do domu. Takie coś robi klimatyzator, z którego w czasie pracy wycieka woda wytrącona z powietrza.
Ale masz tam jeszcze kopułkę i palec i te elementy są wrażliwe na wilgoć....
można to sprawdzić bardzo prostą metodą wyciągnij osuszacz i walni sprężarką zobacz czy ma "przelot" bardzo prostacka ale która powie czy osuszacz jest sprawny (oczywiście po takim "zabiegu" powinno wymienić się osuszacz na nowy ponieważ osuszacz to prosty element który zbiera wilgoć z układu i nie podziała długo prawidłowo) pozdrawiam
No i licz się z tym że jak radio zmieni gwałtownietemp. to pojawi się wilgoć na elementach cłąego radia :!:
U mnie znów to samo - tranzystor. Wilgoć wilgocią, ale to chyba ślimaki robią spustoszenie.
Sprawdziliśmy twardość wody i dostosowaliśmy dozowanie soli, używamy odpowiednich detergentów, ale po miesiącu na wewnętrznej stronie drzwi pojawiły się odbarwienia, które teraz zaczęły korodować. Serwis twierdzi, że gwarancja nie obejmuje korozji elementów narażonych na wilgoć, a jedynie "wady fizyczne wynikające z przyczyn tkwiących w sprzęcie" i...
Witam doświadczonych elektryków. Instalacja TN-S. Po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją. Jeżeli ulegał uszkodzeniu czy to neutralny czy fazowy to zawsze było to w miejscu łączenia. Tym razem środek przewodu. Jeden koniec jest w styczniku a drugi w gnieździe. Przewody fazowe wyglądają jak nowe. Zgłupiałem dokumentnie. Co mogło być przyczyną?...
Te trafo było z wylutu, więc może to to. Ta wilgoć może faktycznie do tego się przyczyniła. Sprawdzę jeszcze elementy na UMZ2012.
Jesion40.. a wiesz co to jest wykres Molliera, temperatura punktu rosy? Jeśli lodówka będzie cały czas szczelnie zamknięta i nie otwierana to najprawdopodobniej ten komputer popracuje przez dłuższy czas. Wystarczy raz na jakiś czas otworzyć lodówkę i wpuścić ciepłe powietrze, które jest w stanie "pomieścić" dużo więcej wilgoci. Powietrze lokalnie ochłodzi...
Skoro obserwujesz skropliny na oknach, to poziom wilgotności na pewno jest zbyt wysoki. Jak najszybciej należy to miejsce potraktować środkiem grzybobójczym, następnie pomalować farbą z dodatkiem środka zabezpieczającego i gruntownie osuszyć pomieszczenie (osuszacz kompresorowy). Niewielkie osuszacze zbudowane w oparciu o ogniwa Peltiera będą w tym...
Odnośnie punktu pierwszego czy jakiś innych sterowników nie ma do karty graficznej w której można by było zwiększać zmniejszać obraz na monitorze bo coś mi się przypomina że takie bywały kiedyś że dało się właśnie dostroić obraz do całego ekranu. A odnośnie drugiego to czy czasem nie jest kabel uszkodzony, Mogą to być zakłócenia, może jakaś wilgoć w...
Nic niezwykłego. Woda, wilgoć na początku tak jak by "smaruje" uszkodzony, ruchomy (np łożysko, gałka, sworzeń, silentblock itp) element zawieszenia.W wyniku pracy elementu podnosi się jego temperatura powodująca odparowanie wody/wigoci a po odparowaniu wilgoci, uszkodzony element pracuje na sucho i wtedy słychać skrzypienie, chrzęszczenie, chrobotanie....
A więc rozkręć jeszcze raz kasetkę. Jak masz czym przedmuchać, zrób to - jeśli nie wysusz cały moduł suszarką do włosów. Wilgoć pod elementami. Pozdrawiam.
Wilgoć na elementach gdzie jest wysokie napięcie powoduje przebicie do masy.Denaturatem wymyj elementy plastikowe gdzie występuje wysokie napięcie i dokładnie przyjrzyj się czy nie ma nadpaleń.
Zwarcie mogła spowodować wilgoć która się skondensowała na płytce. Żółtą strzałką na zdjęciu poniżej pokazałem miejsce, gdzie mogła się skondensować wilgoć. Powodem zwarcia może być też grzałka ekspresu, która ma przebicie. Czerwonymi strzałkami wskazałem miejsca widocznych uszkodzeń ścieżek i elementów na płytce. Uszkodzenia nie zawsze są widoczne...
Seria A35/36/40 ma zablokowaną szynę danych. Nie zmienisz ustawienia kontrastu w tych modelach. Należy szunać przyczyny technicznej a nie programowej. Jakieś elementy, może jakaś wilgoć, lub cy cóś w tym stylu.
Wilgoć podeszła.
Był niezły syf ale wyczyściłem przesmarowałem jest okej ale zamówiłem jednak nowy. Tu pojawia się pytanie czy ten kolejny też nie zacznie zbierać wody ? jak można uszczelnić ten obecny jeśli nieruchome części łączenia są idealnie zabezpieczone ? Edit mam nowy silniczek ale czy on także nie padnie od wilgoci? elementy obrotowe pewnie przepuszczą wilgoć...
To zależy jak jest ta płytka (co na niej jest polutowane). Jeżeli nie ma cewek drutowych i innych elementów wrażliwych na wilgoć, to możesz spróbować szczoteczkę do zębów i pastę. Później opłukać w wodzie i ponownie dokładnie przemyć szczoteczką lub pędzelkiem IPA. Dobrze wysuszyć i zabezpieczyć np. Plastic70.
Przeglądałem płytkę dotyku, jest cała zalana lakierem i jak tam na przelotkach ma być czarno? Jedynie miejsce wtyku do wyświetlacza. Jak wilgoć ma tam zadziałać?
Nie wygląda raczej na taką bez wilgoci. A gdzie ty tam wilgoć widzisz? Jakieś elementy skorodowane czy co? Zdemontowałem plastiki i przemyłem żeby usunąć nagar i zobaczyć stan, może dlatego, przy demontażu było suche.
Skropliny idą tam gdzie u Ciebie. Przecież jednostka wewnętrzna ma odprowadzanie wody na zewnątrz, skoro masz klimę to powinieneś o tym wiedzieć. A funkcja osuszania to nie jest żadna magia tylko przepuszczanie powietrza przez zimny element na którym osadza się wilgoć. Tylko że przez 10 godzin ty pobierasz 2kW. Przy 25 to nawet niema konieczności włączać...
Rezonator wysiada jak kilka razy spadnie przeglądnij dokładnie klawiaturę, wilgoć powoduje wewnętrzne zwarcie, wtedy bez przyciskania ciągle nadaje i przerwa na napylanych ścieżkach to możesz omomierzem.
Ma to być narzędzie do pracy na budowie. Kurz, wilgoć itp. Głównym elementem tego narzędzia jest drut oporowy. Nie widzę sensu komplikowania układu do zasilania drutu oporowego. Prościej, taniej i łatwiej dobrać odpowiedni drut oporowy do posiadanego zasilacza niż bawić się w regulację prądu.
Antena "Yagi" to tzw "drabinka! Na jedmym dłuższym, poziomym pręcie przymocowanych jest ( pod kątem 90 stopni) kilka (kilkanaście?) krótkich, optycznie wyglądających, że są jednej długości, elementów. Jest to antena najskuteczniejsza bo bez wzmacniacza osiąga zysk kierunkowy do 20 dB. To prawie tyle ile, niektóre siatki mają ze wzmacniaczem. Wzmacniacz...
(at)anchilos; żarówka ma tę wadę, że może się przepalić. Ja się nie upieram akurat tylko Autor. (at)lukpio3; Prąd to ampery, a nie wolty. Natężenie tego prądu wynikać będzie z sumarycznej rezystancji wszystkich elementów obwodu czyli rezystora, uzwojenia wzbudzenia i regulatora napięcia. Nie wkładaj rezystora w koszulkę bo nie będzie miał jak oddawać...
Pilot jest narażony np na wilgoć , elementy się starzeją , cyna też koroduje jak każdy inny stop metali . Prze lutuj płytkę wymyj spirytusem i wymień baterie jak nie pomoże to równie dobrze może to być usterka modułu odbiornika w aucie , jak również zakłócenia w miejscu gdzie prowadzisz testy . Są takie lokalizacje że nic nie chce działać nie tylko...
Kondensacja robi się bardziej prawdopodobna przy niższej temperaturze. Wiec nie następuje po włączeniu po dłuższej przerwie gdy urządzenie się nagrzewa. To po wyłączeniu, gdy temperatura spada, prędzej do niej dojdzie. A jak skondensowana wilgoc sobie poleży na elektronice w czasie wylaczenia to ja uszkodzi. Zanieś chłodne urządzenie do pomieszczenia...
Raczej nie spalił się sam z siebie, a w wyniku jakiegoś zwarcia po stronie napięcia stałego. Owszem, lecz nie koniecznie. Powodem mogła być wilgoć (wejście mostka). Należałoby go zdemontować i oczyścić te "zasyfiałe" miejsca na PCB. Sprawdzić czy niema zwarcia pomiędzy plusem a minusem kondensatora (6,8µF/400V).
Można by spróbować wyczyścić, ale gwarancji powodzenia nie ma. Wilgoć wchodzi pod elementy na płycie głównej. Po niedługim czasie zaczyna się korozja i koniec.
Akurat wczoraj udało mi się już odkupić obudowę do PS663 od pani, która trzymała takową "na zapas", a pralki już się pozbyła. Nadal jednak interesuje mnie, czy na rynku są dostępne jeszcze jakieś tanie i proste pralki. W pomieszczeniu, gdzie ma stać ta pralka niemal stale jest wilgoć (szczególnie w zimie). Dlatego tak się upieram przy tym, aby pralka...
Witam, ostatnio do mojej kolekcji starej elektroniki dołączył Luxomat, jest on niestety w słabym stanie wizualnym, ale jest kompletny w środku. Narazie jedynie go trochę wyczyściłem i wylutowałem elementy uszkodzone przez wilgoć na jednej z płytek(oczywiście wszystko sobie spisałem). Dodatkowo wymieniłem jedno gniazdo bezpiecznika. Niedługo postaram...
całe gniazdo jest zaśniedziałe, tego nie powoduje zwykła wilgoć osadzająca się na elementach elektronicznych...
Pewnie skorodowały styki, najlepiej wymiana uszkodzonych elementów.
Mogą być 2 przewody, jeden wędruje do radia a drugi do instalacji ewentualnego telefonu. A po co chcesz dawać nowy kabel antenowy jak na 99% masz uszkodzony wzmacniacz w antenie. Dla pewności zmierz ten kabel antenowy omomierzem co do poprawności przejścia. Pasywna, czyli bez wzmacniacza. Jak czujesz się na siłach to odkręć antenę, śruba 22, rozepnij...
Reklama jakaś felerna przenika do jej wnętrza deszcz, elementy w niej są narażone na wilgoć.
Ok tak zrobię dzięki wielkie za pomoc. Wiem, że da się naprawić jakoś te lampki, ale jest to skomplikowane, niebezpieczne i wiem, ze tego ani ja ani nikt inny nie naprawi. Ale skoro były iskry to wydaje mi się, że w środku z kablem jest też coś nie tak. Albo jakiś deszcz albo wilgoć była. (at)hindoos
Telefon się restartuje, ponieważ momencie gdy wpadł do wody, bateria wciąż była podpięta, niezależnie od tego czy telefon leżał w ryżu, wilgoć stale tam była i reagowała elementami SMD, padami i innymi częściami elektronicznymi. Z tego co mowisz, telefon działa, więc trzeba go rozebrać, dobrze wyczyścić wszystkie elementy szczoteczka i woda destylowana,...
Wilgoć osadza się na elementach tak mi się zdaje, z tym, że w przypadku całkowitego zamoczenia łatwo jest ustalić, że sprzęt był mokry.
10 minut to trochę mało.Jeśli włączył ogrzewanie to w komputerze była wilgoć jeśli nie włączył to i tak wilgoć od pracujących elementów emitujących ciepło .Woda to śmierć .pozdr artur
Witajcie, Od dwóch dni mam problem ze swoim Samsungiem S23 Ultra. Mianowicie, podłączyłem go rano do ładowarki i dostałem komunikat, że ładowanie niemożliwe bo w porcie USB jest wilgoć i/lub jakiś obcy element. Nic tam nie ma, czyściłem, ale też nic się przez noc nie zmieniło żeby coś się z tym telefonem mogło stać. Na jednej ładowarce się ładuje, ale...
Wiesz, tu nawet nie chodzi o obudowę, jako ochronę mechaniczną płytki, wiem, że jest to zamocowane pod plastikową osłoną klapy, chodzi o wilgoć, kondensację pary wodnej na zimnych elementach. Układ musi być przed tym jakoś zabezpieczony
Witam. Drukarka OKI 3320 przez 3 miesiące leżała w pomieszczeniu w którym było wilgotno. Była odpalana co tydzień, wszystko grało. Aż wczoraj jednak nie udało się jej uruchomić. Przywiozłem ją do domu i niestety też nie reaguje. Musiało coś nawalić prawdopodobnie od wilgoci. Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć, który element jest czuły na wilgoć?...
Sądzę że sam sobie nie poradzisz. Jak nawet będziesz próbował czyścić w izopropanolu, zalejesz mikrofon cyfrowy (bardzo czuły na wilgoć) i kolejny element do naprawy...
A ten dom jest drewniany, czy murowany? Co z elementami metalowymi - mają duży wpływ na pole elektromagnetyczne. Odparowanie 1 litra wody ciepłem z pola elektromagnetycznego wymaga teoretycznie około 0,7 kWh, a praktycznie więcej. Jeśli wilgoć przenika z podłoża, to po jej usunięciu może szybko napłynąć nowa - jakaś izolacja by się przydała. Trafiłem...
Najniekorzystniejsze warunki, to duże zmiany temperatur, wtedy nawet przy hermetycznej szafce powietrze wchodzi do szafki, jak jest zimno i wilgoć skrapla się na zimnych elementach, wychodzi z niej jak się ociepli. Możesz wrzucić pochłaniacz wilgoci, jeśli szafka hermetyczna powinien pochłonąć ewentualną wilgoć, która się do niej przedostanie. Jeśli...
To zależy, do takich gniazd bardo często napięcie dochodzi ale też wiązka biegnie do brakującego np elementu wyposażenia więc po wpieciu bezpiecznika zasilimy ta część instalacji co różnie się może skończyć, często są to luźne wtyczki w których może zebrać się wilgoć lub przetrzeć kabel do masy. Te zlodziejki jak ja to nazywam zazwyczaj maja miejsce...
No i problem rozwiązany. Tak jak sądziłem to był tranzystor. A że był „ zeżarty” to zalutowałem inny. Jeszcze jedna ścieżka była zjedzona i dalmierz śmiga. Na koniec po wyczyszczeniu i umyciu poszedł lakier żeby wilgoć nie zrobiła odsłoniętej miedzi krzywdy. Dziękuje kolego Alekt77🙂.
Pogoda jest zmienna, auto stare, więc spora wilgotność może zrobić swoje... Proponuję dokładnie oczyścić i spryskać wszelkie elementy elektryczne oraz okablowanie specjalnym preparatem ochronnym lub środkiem wypierającym wodę. Sprawdzi się tu doskonale olej silikonowy w sprayu lub wiele innych preparatów tego typu. Szczególną uwagę warto poświęcić cewce...
Zgadzam sie z opinią tommy 112. Różnie bywa z bolcem ochronnym, na przykład w moim pokoju nie mam gniazdka z takowym więc chrona żadna. Poza tym przy obudowie metalowej wiele trudniej jest odizolować wszystkie elementy przewodzące, no i wilgoć zbyt dobrze nie wpływa na bezpieczeństwo
Dobrze, w takim razie może jest ktoś zaufany na forum kto by mógł go zdiagnozować co jest walnięte w nim (te komputery lubiły łapać wilgoć). Nie widzi mi się zamawianie ze stanów niby "regenerowanego" komputera.
Kondensatory są jakoś dziwnie przebarwione. Stawiam na to, że padły. Od nieużywania elektronika niszczeje. Do środka dostał się kurz, wilgoć, styki zaśniedziały i efekt gotowy. Zrób leprze zajęcia w lepszej jakości tych płytek i nie z boku, tylko widok z góry i widok z drugiej strony. Widzę dużo elementów dyskretnych, więc po zdobyciu zamienników powinieneś...
Czyści się w wanience ultradźwiękowej, te co są na alledrogo to takie hobbystyczne, bardziej profesjonalne kosztują sporo i robi je firma np. ultron. Zasada działania jest taka sama, ciecz w wannie jest wprawiana w drgania za pomocą ultradźwięków, dzięki czemu wypłukuje się brud, osad, pozostałości lutownicze spod układów na płycie głównej. Do mycia...
Może i racja. Chyba jednak wpuszczę do wody dwa pręty i będę mierzył opór. jeśli już tak to może lepiej czujnik pojemnościowy? Np. coś w tym stylu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Ale to rozwiązanie też ma swoje słabe strony, choćby to, że woda "podchodzi do góry" ze względu na napięcie powierzchniowe Pionowo na wodą zamontowany...
Nie udało znaleźć nigdzie części na wymianę. Po wylutowaniu i odtłuszczeniu wysuszyłem element na płycie grzewczej w temperaturze ~80C aby usunąć wilgoć i zabezpieczyłem specjalym silikonem RTV. Dziękuję za pomoc.
Do zabezpieczania miedzi używam preparatu FLUX SK 10 (Lakier i topik lutowniczy) wysycha około 24 godzin ale lutuje się pierwszorzędnie i nie ma mowy o utlenianiu się miedzi... Do napisów i ochrony elementów polecam Plastik 70 (lakier zabezpieczający bezbarwny) sprawia że napisy są czarne i bardzo czytelne, tworzy izolującą powierzchnię odporna na wilgoć...
Nie bardzo rozumiem jak szkło wodne miało by wytrzymać. Szkło wodne z tego co widzę w internecie jest rozpuszczalne w wodzie. Trochę to dziwne bo przecież wtedy cały czas by było nieutwardzone (przez wilgoć w powietrzu) no ale tak piszą.
A sprawdź czy dolna uszczelka zamrażarki dobrze dolega po zamknięciu drzwi. Lód w zamrażarce będzie tworzył kiedy będzie gdzieś szpara i wilgoć z powietrza skropli się na zimnych elementach a za chwilę zamarznie.
Temperatury w nieocieplanej piwnicy nie mają ujemnego wpływu na elementy elektroniczne. Dla elementów typu kondensatory elektrolityczne bardziej krytyczne są wysokie temperatury. Większym problemem może byc wilgoć. Powoduje ona korozję. W przypadku elementów "szczelnych" korozja będzie dotyczyła wyprowadzeń, w innych np. potencjometry, może również...
Witam! Luty poprawione i świecą się jak psu jajca. Przelotki sprawdzone te które widać było że są nadwątlone, ale trup nie ożył. Pod lupą z dużym powiększeniem widać że jedna czwarta elementów nosi ślady oksydacji, po prostu wilgoć zjadła tą płytkę i zrobiła z niej kupę. Właściciel napędu stwierdził, że kupi nową i uszczelni skrzynkę silikonem bo od...
Do miejsc narażonych na działanie wilgoci i wymywanie smaru stosuje się smary litowe n.p. ŁT-43S . Są one odporne na znaczne zmiany temperatur i wymywanie dlatego często mają zastosowanie do elementów podwoziowych i łożysk . Smary grafitowe czy molibdenowe stosuje się do wysokoobciążonych , wolnobieżnych elementów nie narażonych na wilgoć i temperaturę...
Witam. Ja bym stawiał na to, że jest to raczej tłoczysko od jakiegoś nietypowego siłownika klapy bagażnika. Z prawej strony jest czarny nalot więc ta część była pokryta gumą lub ewentualnie pracowała w oleju. Z lewej strony widoczna jest dziurka. Może to być element zaworu upustowego ciśnienia z poduszek pneumatycznych w samochodach ciężarowych choć...
Witam, Zgłaszam się z problemem w ekspresie Saeco Aulica TOP, problem polega na przeciekaniu podczas odkamieniania. W trakcie odkamieniania pojawia się woda pod ekspresem, po wstępnych oględzinach widać ślady wody w środku, natomiast nie widać wycieku. Czy może ktoś doradzić, gdzie, przy których elementach szukać przyczyny? AI: Czy wyciek pojawia się...
przetwornik ciśnienia i falownik dedykowany do pompy Dokładnie tak jak napisałeś . Dedykowany do pompy i sterowany przetwornikiem ciśnienia . Natomiast w 1 poscie : zastosować jakiś falownik Jeżeli potrafisz skonfigurować falownik z przetwornikiem ciśnienia to do dzieła , chyba że zaopatrzysz się w pompę która ma w sobie już te elementy i przepływomierz
wilgoć alarm lodówka wilgoć wilgoć ścianie
podświetlenie licznik skoda amplituner instrukcja hasło wygasa
reklamacja wtryskiwacze stable diffusion
Jak wygenerować hasło w rejestratorze BCS? Logowanie usługi profilów użytkowników nie powiodło się - Windows 10/11