Zobacz temat: :arrow: [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v...
Wyrzuć to i ciesz się życiem. Nie kojażę czegoś takiego w pralce. A nawet jeśli to element pralki a pralka po " wypluciu" tego działa....to znaczy że to był niepotrzebny element :)
Pomierz grzałkę bo to chyba jakiś jej kawałek. Nie po to ma gwarancję, by cokolwiek rozbierać. bo nie przeszłyby przez dziury w bębnie Nie musi, ciała obce w górnowsadach lubią wpaśc pod bęben w momencie wkładania lub wyjmowania prania. Czy znaleziony element jest częścią pralki? W mojej ocenie nie, rurka wygląda bardziej na miedzianą, a tego już od...
Ten większy to triak i dwa elementy obok mają te same symbole a mniejszy ma symbol 3FI ale nie znam wartości na fotce widać że masz jeszcze uszkodzone 2 elementy o numerach 103
Podaj E numer pralki i będzie można sprawdzić w wykazie części na stronie producenta jeżeli to element pralki to powinien być w spisie.
Jest to prądniczka tachometru, który pełni rolę sprzężenia zwrotnego przy regulacji obrotów silnika przez programator - regulator obrotów.
Termistor zabezpieczający, ale czy uszkodzony to trza sprawdzić bo żel wygląda na przypieczony, ale to może być efekt nagrzewania się elementu:)
Masz jakieś pojęcie, trzeba zmierzyć układ Viper12A? Diody i inne elementy półprzewodnikowe.
Jak już tak daleko za szedłeś warto sprawdzić sąsiadujące elementy.
Czy te elementy pochodzą z pralki i jaki jest typ usterki? Te odłamki świadczą o niewypróżnionych kieszeniach garderoby, tudzież stanowią odłamki bliżej nieokreślonego znaczenia... Na pewno nie są to elementy pralki :)
Który element pralki może być uszkodzony. Albo prądnica tacho silnika albo jego triak w module.
Stawiam, że jest (a właściwie: był) to triak. Proszę o zdjęcie "okolicy" spalonego elementu.
To nie jest rezystor. Jest to dioda w obudowie MiniMELF. Najprawdopodobniej Vishay BYM10-100 (jeśli biały i czerwony pasek), albo BYM10-200 (jeśli biały i pomarańczowy). http://matthieu.benoit.free.fr/cross/com...
NA sprężynie zapewne brakuje plastikowej nakładki która chroni ucho zbiornika bezpośrednio przed tarciem metalu. Widać, ze przetarcie powstało w wyniku mocnego nagrzania elementu.
Mam problem z identyfikacja elementów Plus rezystory SMD :D https://obrazki.elektroda.pl/3010365500_...
https://obrazki.elektroda.pl/8862077100_... Zatem proszę wszystko na foto :) Zakup z pewnego źródła [url=https://www.google.com/search?clien... ICE2QR2280Z. Sprawdź rezystor, termistor i kondensator CE1...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic85... Podobny temat. Sprawdż na początek te dwa elementy.
Opcje są dwie: - uszkodzone oprogramowanie w panelu obsługi - uszkodzony moduł mocy Jest też trzecia - uszkodzenie któregoś z elementu pralki. Ta opcja jest małoprawdopodobna gdyż pralka nie wyświetla żadnego kodu błędu.
Obstawiał bym uszkodzony TNYxxx i rezystor bezpiecznikowy, ewentualnie kondensator po stronie pierwotnej przetwornicy. Niż szukać winy w transformatorze i diodach na których przez elektrostatykę odłożył się kurz.. ;)
Układ to 2QR2280Z.
Napewno szczotki silnika się kończą nic poza tym. Szczotki jak się kończą to nie pracuje silnik a nie robi zwarcia. Szukaj okopconych od zwarcia elementów.
Może to być wina samej blokady lecz nie musi. Blokada jest załączana z panelu sterującego. Jak potrafisz to sprawdzić elementy, które nią sterują. Sam rutynowo kiedyś wymieniłem blokadę, a okazało się, że uszkodzony był opornik nią sterujący. W twoim przypadku może to być inny element.
<F:26>. F26 to błąd związany z pompa spustowa wody. Sprawdź pompę, czy nie jest zablokowana oraz jej zasilanie (triak). Czasami zabrudzony lub niesprawny układ hydrostatu powoduje to samo. czerwona dioda z kluczem. wiązka przewodów silnika do sprawdzenia. Szczególnie miejsca mocowania do innych elementów pralki.
Najczęściej w eluxach na tę przypadłość odpowiedzialny jest upływ do masy jakiegoś elementu elektrycznego pralki, najczęściej grzałki rzadziej silnika. Proponuję pomierzyć megaomomierzem upływ wyprowadzeń grzałki do jej masy. W wątpliwych przypadkach wymienić grzałkę, niewielki koszt. Czasem pomaga zamiana w gnieździe zasilającym fazy z zerem roboczym.
LNK304PN
O schemacie płytki zapomnij. Jeśli się nie mylę to ten wystrzelony tranzystor steruje triakiem który jest w narożniku płytki na zdjęciu drugim. Niestety jego baza połączona jest bezpośrednio do portu mikroprocesora i jest duże prawdopodobieństwo że jest on martwy i typ tranzystora do niczego nie będzie potrzebny. Wyświetlacz ciemny?
Czy to możliwe, że odpadł od jakiegoś elementu pralki Odpadł, ale z biustonosza :) Po włączeniu programu i zasilania po prostu buczy i stoi w miejscu Czeka na wodę - pewnie kurek przekręcony, lub wąż dopływowy załamany.
Wyważanie odbywa się poprzez zliczanie impulsów przez elektronikę z prądnicy tachometrycznej na silniku , nie da się tego zmienic . Ułatwic wyważanie można tylko przez pranie wsadów w miarę dużych i nie składających się z samych dużych elementów .
Sprawdź elektrozamek, odłącz silnik od programatora i zobacz czy wystąpi zwarcie. Sprawdź czy jak odłączysz hydrostat nadal występuję zwarcie. Tak naprawdę należy sprawdzić wręcz każdy element pralki. Mogło przez chwilę pojawić się napięcie w sieci wyższe niż 230V.
sprawdź kolego dokładnie paznokciem pierścień mosiężny po którym pracuje simmering, czy nie ma żadnych rowków, bruzd, nasuń łożysko na oś i sprawdź czy nie ma dużego luzu. Jeśli odpowiedzi brzmią nie, to być może przy montażu uszkodziłeś krawędź uszczelniającą, albo po prostu trafiłeś na wadliwy element.
Kontaktron jest elementem pozycjonera.
Jak pralka jak to mówisz głupieje, to skąd pomysł na wymianę modułu? Nie lepiej najpierw posprawdzać elementy wykonawcze pralki, aby potem się nie okazało, że po wymianie modułu nadal jest ten sam problem.
:arrow: R98-100Ω
Poza pralką tylko pomiary elementów, działania nie Sprawdzisz.
W pralce otworzył się bęben i musiałem dostać się do środka i podczas wysuwania grzałki aby zamkną drzwiczki bębna znalazłem na dni coś jakby spinacz 2 cm wysoki gdzieś, w kształcie cyfry ósemki tylko takiej płaskiej, taki zagięty drut, czy to jest coś związanego z grzałką? czy to może jest element, który podtrzymuje grzałkę na końcu? Zmontowałem pralkę...
Spróbuj odłączyć grzałkę i spróbuj uruchomić pralkę. Mam nadzieję, że elektronika Daewoo nie będzie na tyle zaawansowana by wyrzucić błąd, ale to się okaże. Moduł sterujący pralki przed rozpoczęciem programu sprawdza wszystkie elementy wykonawcze pralki między innymi grzałkę i prawdopodobnie wystąpiła na grzałce upływność prądowa do masy.
Moneta położona w celu porównania wielkości znalezionego elementu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Obawiałam się, że to jakiś element pralki.
Sprawdż grzałkę, a bład to F07 element grzejny.
Kondensator 4,7nF/250V AC, tolerancja +/-20%, klasy X1/Y2, musi być taki sam Jest elementem filtru przeciwzakłóceniowego
Weź go i skasuj , wymieniając Wcześniej ! uszkodzony element.
A to nie siedzi w układzie stabilizacji napięcia dla procesora i pamięci? Jeśli tak to 5,1V.
Z przodu jest jedynie wąż zasobnik proszku - zbiornik o ile się nie mylę. Jeżeli ten właśnie przecieka, to sprawa nie jest tak całkiem prosta, ponieważ dostęp tam jest ograniczony i trzeba parę elementów pralki zdemontować. Jeżeli będziesz to robić sama to postaram się poprowadzić Cię krok po kroku. Ale polecam raczej wezwać kogoś, kto zna się na tym...
obstawiam patyczek po lizaku W tej pralce nie ma takich elementów
Drogi kolego, osmalenie to wygląda tak: http://obrazki.elektroda.net/57_12040705... Ty masz po prostu ślady nagrzania których czepiłeś się jak rzep psiego tyłu. Piszesz trzy posty o swoich podejrzeniach w kwestii modułu i... czekasz na głos z nieba? Jeśli naprawdę chcesz coś sprawdzić, a nie wróżyć z fusów to po prostu weź miernik i zmierz te elementy.
I zawór przesterowania zamocowany w podstawie pralki bo on jest przyczyną uszkodzenia elementów na płycie.
Jakby to były szczotki to gdzie indziej też byłby zauważalny Nie! TNY264GN masz sprawny i zostaw go w spokoju; tak samo inne elementy, o których piszesz. Grzebiesz w module chyba niepotrzebnie. Opisz lepiej dokładnie co dzieje się z pralką. Sprawdziłeś te szczotki?
Oznaczenie elementu to ACS102ST obudowa SO-8. To przełącznika AC/ triak z logiką. http://www.st.com/web/en/resource/techni...
Skąd diagnoza, że to elektronika? Jakie były objawy? Elementy nie wyglądają na ''upalone''.
Silnik przy tym starcie nie idzie od razu na wysokie obroty ? Zdarzało się tak, przy uszkodzeniu magnesu tachometru, silnik dostawał napięcie, nie było zwrotnej z tacho do modułu, silnik szedł na wysokie obroty, po chwili elektronika wyłączała zasilanie i już więcej nie zasilała solnika do momentu wyłączenia pralki. Trzeba zdjąć z silnika osłonkę tacho,...
Kod nie zawsze prawde Ci powie.Do sprawdzenia szczotki,grzałka itp,elementy wykonawcze.
W razie pytań proszę dzwonić pod numer 501283752
(at)maxigolona to jest bezpiecznik termiczny.
może ktoś rozpozna czy element ten może być częścią pralki Nie jest to przypadkiem wspornik grzałki?
Z własnego doświadczenia wiem, że sterowniki z whirpool'a kiepsko się naprawia. Tak jak kolega wyżej pisał, sprawdź element wykonawczy.
Na jakim etapie naprawy doszło do pomyłki nie ustalimy zdalnie. Może źle wpiąłeś wtyczki do modułu. Podłączyłeś nieprawidłowo silnik lub grzałkę. Przy takiej robocie podstawa to wyraźne zdjęcia podłączeń modułu i elementów wykonawczych pralki ewentualnie rozrysowanie sobie tego.
Witam. Przykładowo - Pierwsza z brzegu, o którą pytasz - W7503PL jest rozbieralna. W zał. instrukcja złożeniowa tej pralki - opis elementów po polsku. Wszystkie elementy sygnowane numerami można kupić.
Pytanie czy znajdziesz taki schemat? Czasem analizując przebiegi na płycie PCB da się określić do którego złącza prowadzi a następnie przewodami można już dojść do samego elementu wykonawczego.
Idź do pierwszego lepszego serwisu - takie elementy zazwyczaj walają się po warsztacie.
No to to Ci pomoże https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
Oczywiście prośba o identyfikację elementów. Dwa rezystory 133.
Witam Do wymiany TNY264GN oraz do sprawdzenia elementy w jego aplikacji.
Napięcie na tej diodzie Zenera jest 4,4V .
Po wymianie w/w elementów pralka działa. Jeszcze raz dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.
Czy jest to naprawialne dla laika Tak o ile faktycznie Twój moduł tak wygląda, a zresztą autor tamtego tematu go rozwiązał po wymianie tych elementów!
Wszystko jest OK ale ja chciałbym wiedzieć co może uszkodzić te dwa elementy ? pralka ma 7 lat ,parę razy ją naprawiałem , głównie połączenia upalających się styków. Jeśli zdarzyło to się po raz pierwszy to się nie przejmuj , wymień mostek . triak i ciesz się praniem . Właśnie te upalające się styki , iskrzenia mogą być powodem tych uszkodzeń , jeśli...
Nikt nie przypomina sobie, żeby widział wcześniej coś takiego, więc albo trafiło to przypadkiem do jakiegoś ubrania, albo rzeczywiście jest to element pralki. Serwisant Candy stwierdził, że jest znikoma szansa na odpadnięcie takiego magnesu z pompy.
Tutaj nie potrzebne forum a olej w głowie. W pralce są trzy elementy na krzyż, które można sprawdzić wykorzystując technikę pomiaru: - grzałka wraz z czujnikiem NTC - silnik - hydrostat - elektrozamek drzwi - elektrozawory wody - pompa odpływowa Jeżeli wszystkie powyższe elementy są sprawne pozostaje: sprawdzenie przewodów oraz modułu sterującego. Pralka...
https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.p... Szukajka rozwiąże twoje problemy, dla ułatwienia powyższy link do gotowego wyszukiwania, przejrzysz parę tematów i będziesz wszystko wiedzieć.
Whirpool FL 5041-400 to jest pralka. Nie wpadlem na podlaczanie na stole bo jak to zrobic w praktyce nie wiem skoro musi zadzialac po sobie iles czynników. Bo wpada woda dobija do poziomu wtedy programator wlacza grzalke itd. wszystkie podzespoly zastapic zarowkami? Grzalka zostanie na bank aktywowana zreszta przez programator bo to obecnie w pralce...
Witam potrzebuję serwisówki lub schematu podłączenia poszczegulnych elementów pralki do whirpoola AWT5088/4 ponieważ składam pralkę od podstaw i brakuje mi wiąski przewodów, jesli by ktoś miał to poproszę na forum nie znalazłem
Witam Szkoda , że nie zrobiłeś zdjęcia , było by łatwiej umiejscowić ten element w schemacie sterowania.Jeżeli którekolwiek wyprowadzenie masz bezpośrednio podpięte do cewki elektrozaworu to będzie to triac.I tu z powodzeniem możesz zastosować każdy z serii Z01. Paramertry tutaj: http://www.iele.polsl.pl/elenota/STMicro... Dodano po...
Ostatni zestaw najlepszy - zawiera wszystkie niezbędne do naprawy elementy.
I dalej nie wiem jak sprawdzić, co wywala bezpieczniki :( Nikt nic nie podpowie? Należy wziąć miernik w dłoń i drogą eliminacji wykluczyć upływność na elementach wykonawczych pralki, w pierwszej kolejności grzałka, silnik itd.
Ten z lewej, to kondensator 10µ/10V , a ten z prawej, to rezystor 4,7 kΩ. Sądząc po tych uszkodzeniach, istnieje domniemanie, że procesor dostał trwałej "pomroczności jasnej" . Czyżbyś zalał płytkę :?
JF2.7t mogę zastąpić zwykła 1N4148? Oczywiście że tak, ale zastosuj (nie montaż przewlekany) lecz taką samą (szklana obudowa) lecz 1N4148 SMD... http://obrazki.elektroda.pl/8358864200_1... PS. Tak na marginesie to czy dasz tam jedną czy drugą nie ma znaczenia w tym miejscu (obie są impulsowe): BAVP18 ma Ur 50V czy 1N4148 ma Ur 75V :D
oczywiście że tak ale będzie dodatkowo sprawdzone prawidłowe działanie pompy. Czyli wyeliminuję jeden z elementów pralki, która myślę że może wprowadzać zakłócenia, choć sam reset nie powinien utworzyć takich problemów :(
zagladnij na te strone, choc po niemiecku http://www.waschmaschinendoktor.de/ moze ci sie przyda ;-) gdybys nie rozumial zainstaluj Babylon
Silniczek najpewniej będzie chinol i całkiem możliwe, ze powstał na zamówienie BSH więc poszukiwania najpewniej spełzną na niczym. Pozostaje albo jakas rzeźba z dobieraniem czegoś albo zamówienie oryginalnego elementu.
To był triak blokady drzwiczek. Taki sam jak na 3 obrazku.
Zasilanie elementów pralki to napiecie przemienne czyli AC a do tego to zostają Ci tylko przekładniki prądowe do wyjscie których podłączasz rezystor i masz wyjscie napieciowe proporcionalne do pobieranego prądu.
Temat stary ale może komuś przyda się informacja. Mam dokładnie ten sam model i miałem ten sam problem. Okazuje się, że aby dane wyświetlały się na wyświetlaczu, wszystkie elementy pralki muszą być sprawne. W moim przypadku padły szczotki po 15 latach intensywnego wykorzystywania sprzętu. Po wymianie uszkodzonego elementu należy wykonać reset pralki....
A to dlaczego? A to dlatego żeby ewentualne upływności innych elementów elektrycznych pralki nie powodowały błędnego przekonania że upływność ma grzałka .Przy pomiarze na upływność grzałka musi być całkowicie odłączona od instalacji pralki .Poza tym zdjęcie drugiej wsuwki to tylko sekunda-dwie czasu przeznaczonego na naprawę pralki :D .
Przecież wszystkie TR są takie same (chyba, że w tym modelu)... :D :arrow: [url=http://pl.farnell.com/jsp/search/br...
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...
Przekaźnik grzałki na module. Nie będzie miał nic wspólnego z ym błędem. Co jeszcze może być powodem wyskakiwania tego błędu? Wadliwy czujnik NTC, uszkodzona wiązka elektryczna, uszkodzony moduł elektroniczny. Trzeba po kolei posprawdzać elementy.
Posiadam części całe drzwiczki i uchwyty tanio!
https://obrazki.elektroda.pl/5000918300_...
Z9M http://www.north.pl/szukaj/szukaj.php
czy T32 można by zastąpić W32? Zakładaj :D https://obrazki.elektroda.pl/1526156200_... https://obrazki.elektroda.pl/9948825500_...
Właśnie niedawno "grzebałem" przy pralce. Mogę powiedzieć że; rezystancja pozystoru zaworu przekierowania: 2404 Ω rezystancja blokady drzwi: 3201 Ω rezystancja silnika pompy: 160 Ω Wszyskie pomiary dotycza elementów mojej pralki i u róznych użytkowników moga się różnić nawet 20% w stosunku do tej wartości zmierzonej. :D
Wszystkie elementy pralki sprawne. Pozostaje orzec - problem z mikrokontrolerem. Błąd E29 prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z tym uszkodzeniem. Nie pojawił się ponownie. Pralka poszła na części.
Jak zdemontować grzałkę w tym modelu? Robiłem to ostatnio, przepaliła się. Musisz dobrać pralkę od tyłu. Odkręć wąż dopływowy i odpowiecznik (tą białą ramkę - śrubowkręt krzyżakowy). Potem kluczem 10siądka nasadowym odkręcasz obudowę. Na dole, nad modułem (tak z prawej strony - po kablach dojdziesz) jest grzałka. Spisz sobie wtyki grzałki na kartkę,...
Elementy zdemontowane, pralka wstawiona, zamontowane, działa. Dzięki za pomoc :)
Przepraszam, źle napisałem. Kładę nowy przewód trzyżyłowy z rozdzielnicy, więc nie muszę wpinać tam z powrotem starego. Drut zostawiam jak jest w ścianie, ale nie łączę go z nową instalacją, a styki ochronne gniazdek łączę z PE przewodu trzyżyłowego z rozdzielnicy - czy dobrze rozumiem? Nie spotkałem dotąd pociągniętego uziemienia do mieszkania w ścianach...
Ten element to prądniczka tachometryczna. Służy do pomiaru prędkości obrotowej silnika, napięcie które generuje wykorzystuje moduł pralki do odpowiedniego sterowania silnikiem. Możesz popytać się w serwisach AGD może mają na zbyciu z jakiegoś uszkodzonego silnika. Nie wiem czy można dokupić osobno. Pozdrawiam.
Są jeszcze prostsze konstrukcje a też się uszkadzają przy położeniu na bok. Trzeba pamiętać, że pralka jest urządzeniem posiadającym wewnątrz ruchome elementy o dużej masie.
Podłączyłeś wszystkie elementy od pralki dawcy czyli moduł sterujący, panel sterowania i falownik?
Tak przypuszczam, płytka nie jest wybitnie skomplikowana, ale wiele innych rzeczy spowodowało, że od pół roku lezy i czeka na swoją kolej.
No ale tak szybko się poddać? Czy grzałkę sprawdzać jakoś dodatkowo? Co z tą dyspersja? Jak elektronika do śmieci to można przekaznik otwierać, No i można szukać kogoś kto namierzy padnięty element.
Oznaczenia: E42 oraz obrócone 11 (odczytane z "dawcy" :) )
elementy pralki amica nauka elementy elementy grające elementy
pomiar sygnału telewizyjnego mercedes lusterko prawa sygnał dźwiękowy świateł bezpiecznik
ciągnik przedni napęd ciągnik przedni napęd
Wymiana sterownika ABS w Nissan Juke 1.5 dCi Saab 9-3 sedan - niedziałające światła wewnętrzne, żarówki sprawne