Jest to filtr/dławik na jednej parze różnicowej TMDS. Najłatwiej i najszybciej z innej płyty pozyskać. Ogólnie przejście powinno być (niska rezystancja) z wejścia do wyjścia.
My jeśli budujemy sterowanie na Logo czy PLC używamy dwóch zasilaczy, jeden zawsze jest przypisywany do Logo czy PLC, a drugi jest do pozostałych urządzeń i jak na razie nie mamy kłopotów od zakłóceń falowników choć nieraz zdarza się ze jest ich 5 w jednej szafie, oczywiście wszystkie połączenia są ekranowane.
Jest to filtr (dławik), przed wymianą należy zdiagnozować przyczynę jego uszkodzenia.
To jest jasne, ale skoro siedzi za stabilizatorem +8V, On (Q240) nie siedzi za, lecz jego baza jest sterowana tranzystorowym przełącznikiem TX/RX z wykorzystaniem napięcia 8V, które w jego przypadku jest poprawne. Autor tematu powinien skorzystać z Waszych porad, "oddać radio do serwisu" a nie grzebać po omacku. Pozdrawiam.
UL1242 mam i trochę filtrów 7x7 ale nie wiem jakich. Oddam za piwo bo i tak to tylko leży.
Zostaw je w spokoju bo inaczej urąbie Ci rękę przy samej pupie ;) To są filtry, dławiki strojone, służą do dostrajania określonych funkcji radia.
To, co opisujesz - to przydźwięk (50Hz). Tego nie wyeliminujesz żadnym filtrem przeciwzakłóceniowym, tylko ekranowaniem i/lub konstrukcją (rozmieszczeniem elementów).
Witam, Ten "transformator" to filtr/dławik wejściowy, tak ma by nie ruszaj go. Skoro zwarłeś napięcie wejściowe 230V z radiatorem - jak dobrze widzę to jest strona wtórną - to masz szanse na usmażenie wszystkich półprzewodników po tej stronie (nie wszystkie są zapewne izolowane od radiatora). Pozdrawiam
Na zasilaniu powinien być filtr z dławikiem. Tam może jest przerwa.
Obok filtrów lcd, dławik przetwornicy.
W filtrze są jeszcze dławiki. https://www.tme.eu/pl/katalog/filtry-prz...
Dławik, filtr indukcyjny.
Ale dławik szeregowy w filtrze nie musi mieć wielkiej indukcyjności. Jeśli nie występują jakieś naprawdę szczególne warunki, to zostaw tak jak jest. Co do spokoju sumienia - jednowarstwowe dławiki można nawijać naprawdę szokująco cienkim drutem. 1 mm to aż nadto dla 6A skutecznego prądu.
L16 to podwójne filtry (dławiki) ceramiczne - są w szynie danych D+ D- > mało prawdopodobne, że uszkodzone R68K - to raczej dławik NG7 05A >> kod SMD NG7 jest dla firmy Vishay a fizyczny element masz oznaczony firmą Texas Instruments - parametry trzeba sprawdzić MX GP014 - to są (?) Transile dwukierunkowe ; sugeruje ich położenie przy złączu
Kondensator na wyjściu po prawej na drugim zdjęciu koło czerwonego kabla jest spuchnięty. Czyli wszystkie po wtórnej stronie do wymiany, zasilacz nie ma wydajności prądowej i dlatego się resetuje. EDIT: obydwa spuchnięte, co widać na pierwszym zdjęciu. Ten duży przed filtrem (dławik) też będzie suchy, pomimo, że nie widać ale od niego się zaczyna problem.
Cyrus się myli. Tak jak on podał łączy się wyjściowy dławik sprzężony dla przetwornicy z wyjściem symetrycznym. Dławik skompensowany pracujący jako filtr sieciowy łączy się bez zamiany końcówek.
Być może w sąsiednim pomieszczeniu równolegle z wyłącznikiem wystarczy podłączyć kondensator. Najlepszy efekt przyniósłby filtr przeciwzakłóceniowy z dławikiem symetryczntm jak w różnych urządzeniach podłączony do tego wyłącznika lub zasilania migającej lampy.
kiedyś robiłem wzmacniacz KF przygotowany na VMosie i miał filtry wyjściowe na takich dławiczkach. Dawał coś ok 10 W / 50 ohm out i dławiki sie nie grzały. Kilka lat temu rozprowadzał to AVT
Przeciwwskazań nie ma, ale łatwiej uzyskać indukcyjność na poziomie 100 mH na rdzeniach kubkowych. Właśnie się bawię z TinySSB i przerabiałem to zagadnienie :). Sprawdziłem dławik o indukcyjności 100mH na szpulce ferrytowej i o takiej samej indukcyjności nawinięty na rdzeniu kubkowym. Żadnej różnicy nie było (poza gabarytami). Jeżeli masz cewki fabryczne...
Moze nie trafiłeś sygnałem wyjściowym z fonii.Może jest jeszcze jeden filtr albo dławik za który należy sie wpiąć,nie mam schematu przed oczyma ale jak masz odbiór wizji poprawny to przytykając aut do różnych punktów trafisz.
Jeżeli chce kolega ekranować to wystarczy sam transformator, bo tam wytwarzane jest pole magnetyczne (nie uwzględniam wytwarzanego przez przewody i ścieżki na płytce... bez przesady :wink: ). Chyba, że ma kolega jakieś filtry z dławikami, w co, z uwagi na zastosowanie, raczej nie wierzę.
Kondensator przeciwzakłóceniowy 0,1uF.
Filtr z kondensatorem działa tym lepiej im mniejszy prąd, filtr z dławikiem tym lepiej im większy prąd. Skąd pomysł że silnik w ogóle potrzebuje filtracji, współczynnik tętnień 1,11 to bardzo dużo, potwierdza że filtr nie jest istotny. Jak natomiast wygląda sprawa z dławikami wygładzającymi? Są drogie, ciężkie i kosztowne w porównaniu do filtrów pojemnosciowych....
Witam, osobno filtr + nypel i zawór z dławikiem. Wersje 2 w 1 to buble.
No chyba dławik. Cewka filtru p-zakłóceniowego.
http://obrazki.elektroda.pl/6059585400_1... Element filtru sieciowego - dławik skompensowany. Naciąłeś drut czy też rdzeń? Jak tylko drut to można zmierzyć średnicę, kupić i przewinąć.
Ja zrobiłbym 2 rzeczy: 1. Filtr dolnoprzepustowy dla Avcc na LC 2. Oddzielenie power ground plane i digital/analog ground plane (i połączenie w 1 punkcie poza częścią cyfrową najbliżej wejścia zasilania + stosowny filtr).
Mnie osobiście bardziej by interesował temat usunięcia pulsacji prądu niż przekładni transformatora. Na pulsację stosuje się filtry. Zbuduj dławik na 400 A, podłącz go w szereg za diodami prostowniczymi i pozbędziesz się pulsacji prądu. Bo konstrukcja filtru pojemnościowego to raczej szalenie nieekonomiczne rozwiązanie przy takich prądach.
Więc ta cewka to typowy dławik czyli filtr przeciw zakłóceniowy na upartego można to zastąpić zworami a już napewno jakimiś innymi tego typu dławikami
witam! w takich przypadkach i w tych modelach Panasoniców jest konieczne dokładne przelutowanie bloku Pcz(taka mała płytka obok głowicy) :) a szczególnie w niej filtrów i dławików i układu VDP w zamkniętej ekranem puszce. Zimne luty w tej okolicy są powodem wielu różnych objawów czasem dziwnych. powodzenia.
DŁ3 i DŁ4 można zastąpić dławikami osiowymi 100 uH. Dławiki filtrów m.cz 100 mH też są dostępne, zamiast 60 mH też gotowy dławik 68 mH. Pozostałe cewki ja osobiście wykonałbym na ekranowanych karkasach filtrów 12×12, zachowując proporcje cewek nawiniętych na karkasach 7 mm, wstępnie szacując liczbę zwojów ze wzoru L = µ n²S/l. Gdzie S to pole powierzchni...
Filtr CLC ma szansę działać dobrze ale potrzebny jest odpowiedni dławik. Sprawdź co się stanie jak zrobisz filtr CRC z opornikiem np. 0,22 Ohm pomiędzy dwoma połowami całkowitej pojemności.
No avry mają takie coś jak pomiar adc w uśpieniu, żeby zmniejszyć poziom zakłóceń. pozatym masz filtr(dławik + kondensator) na AVCC? To że miernik pokazuje stabilne napięcie nie znaczy że ono takie jest. Miernik ma jakiś tam czas próbkowania i przetwornik (zapewne podwójnie całkujący) uśrednia wyniki. Np jak podasz sygnał o częstotliwości 1kHz, wypełnieniu...
Ja tak samo mam UPSa z akumulatorem samochodowym podłączonym do pieca , ale na wyjściu z UPSa mam filtr dławik i kondensator . Dławik ma 125W od lampy ulicznej a kondensator 4uF. Silnik nie buczy.
Jak po polsku zwał tak zwał, ale w tym układzie on nie spełnia funkcji dławika. Dławik to element filtru.
(at)pablo1111 Jakiś filtr, dławik i powinno się poprawić.
Dwa kondensatory po 8uF i dławik 20uH.
Postanowiłem zrobić filtr dolnoprzepustowy na rezystorze 1Kohm Do filtru(zwrotnicy), potrzebujesz cewki(dławika) a nie rezystora. Wpisz w wyszukiwarkę hasło "zwrotnica głośnikowa".
Na tych elementach nie ma oznaczenia Pytanie co ten dławik robi jeśli to jakaś przetwornica to ind ma znaczenie jeśli tylko dławik / filtr to już mniej. Tam jest tranzystor FTZ651 i z nim pracuje ale do czego ? A możesz zrobić zdj płytki z drugiej strony ? Dodano po 4 Być może ten tranzystor tylko coś załącza i to zwykły filtr (duża możliwość) bo widać...
Powinno dobrze działać, jedynie sposób zasilania ma wiele do życzenia ale niektórym to nie przeszkadza . Ja bym użył mocniejszego zasilacza 200mA a raczej Transformatora ze stabilizatorem i wszystko zamocował w skrzynce metalowej jak do centralek alarmowych po co? Zakłócenia które mogą wchodzić przez przewód zasilający rozgałęziacz, po mimo filtrów...
1. Może (ale lepiej niech to będzie 47uH a nie 100uH). Ale C11 nie zmieniaj. To pełni rolę filtru ale zmiana wartości pojemności nie polepszy a pogorszy jego parametry. W końcu podczas zwiększenia indukcyjności powinieneś zmniejszać a nie zwiększać pojemność dla uzyskania stałej częstotliwości filtru. A pojemność nie powinna być raczej mniejsza niż...
Po otwarciu sterownika ukaże ci się między innymi zalana glutem elektronika. Daj zdjęcia środka to zaznaczę ci element który u mnie powodował problem ,czyli filtr/dławik linii CAN firmy EPCOS. Jest element SMD zalany glutem. Mnie udało się go odlutować zwykła lutownicą kolbową z cienkim grotem. Jego miejsce wlutowałem parę przewodów i działa do dziś.
Dlaczego w przypadku 2B całość się tak zachowuje? Tak jak napisał (at)wp post wyżej: jest duża szansa, że UPS ma na wyjściu nie sinus, a prostokąt, albo sinus jest symulowany PWM bez żadnych filtrów wyjściowych. W zależności od konstrukcji listwy przeciwprzepięciowej (warystory/dławiki/filtry LC) napięcie za tą listwą może wyglądać bardzo dziwnie....
Możesz wstawić ten co kupiłeś. Dławik L1 i kondensator C8 jest filtrem napięcia zasilania dla części analogowej ATmega8.
Nie tak dawno temu kupiłem zasilacz konstrukcyjnie podobny do tego pierwszego, tylko nie w wersji slim a zwykłej, 12V 25W. Nawet od tego samego importera. I nie był to najtańszy jaki znalazłem na allegro. Ale wewnątrz również dość kiepsko. Brak termistora (dlatego w Twoim dali taki duży bezpiecznik), filtru, dławika wyjściowego (zworka), a transformator...
Witam Na pewno 14V im nie zaszkodzi ale musisz dać filtr przeciwzakłóceniowy zrobiony z dławika i kondensatorów do filtracji przepięć z instalacji samochodowej.
Mam uszkodzony zasilacz do lodówki turystycznej Ezetil E32M. Między innymi uszkodzonymi elementami jest taki element (to chyba jest filtr) o nazwie UU10.5. Chcę zamówić ten element, ale nie wiem, jaki wybrać, ponieważ do wyboru mam filtry/dławiki o różnej wartości: 10 uH, 20 uH i 30 uH. Nie jestem elektronikiem i nie za bardzo wiem, jaki wpływ na działanie...
Przy takich prądach kondensator niewiele da. Lepiej sprawi się dławik albo jeszcze lepiej filtr LC.
Pewnie nie chce dobrze pracować z zasilaczem impulsowym. Zrób filtr na zasilaniu - dołóż kondensatory, jak masz, to dławik z filtra zasilania radia.
Dławik stanowi element filtru dolnoprzepustowego - duża impedancja dla w.cz, mała dla m.cz.
Cześć.Sterowanie kontem zapłonu tyrystora tak jak jest w Twoim kolorofonie sieje bardzo dużo śmieci i to powoduje trzeszczenie,buczenie.Można zastosować filtry kondensator i dławik dławik dobrany do prądu jaki będzie przepływał przez tyrystor.Tylko włączanie tyrystora w zerze eliminuje zakłócanie ale też nie w 100%.
Ciekawy opis. Kiedyś takie płaskie wkręty nawiercałem ale wiertarka była na statywie. Z powodzeniem. Nie wiem , po co to robią? Przepisy UE, coś to daje producentowi? Czy chodzi tylko o nieserwisowalność tj unijną wersję ideologii zero (customer) waste? Kupiłem kiedyś w Lidlu taką listwę tylko Zigbee i 3 sterowane gniazda. Bardzo solidna konstrukcja,...
Prosty filtr dolnoprzepustowy (dławik 100nH i kondensator 10pF) nie przyniósł pożądanych rezultatów. Dalej są szumy i piski pochodzące z arduino (bo tym steruję Si5351) A nie masz przypadkiem włączonego spread spectrum w tym "DDS"? Si5351 to nie DDS, tylko programowalny clock generator, z falą prostokątną na wyjściu, do cyfrowych gadgetów. Takie coś...
Czy są jakieś przeciwwskazania do konstrukcji takiego filtra? Przeciwwskazań nie ma, ale będzie to zajmowało bardzo dużo miejsca w porównaniu z rozsądnie zaprojektowanym filtrem. 100kHz to niska częstotliwość wymagająca względnie dużych indukcyjności w zakresie mH i nie można zapomnieć o kondensatorach będących elementami filtru. Fabryczny dławik skompensowany...
To może inaczej, czy jest sens stosowania jakiegoś rodzaju filtr (dławik czy coś)? Bo jednak sama elektronika która tez by była zasilana mogła by się w jakiś sposób uszkodzić(?).
Każy obwód RLC przy pobudzenu generuje gasnący przbieg sinusoidalny. I oto w tym chodzi , by filtr (dławik) tłumił częstotliwości powyżej 50Hz.
Dziękuję za chęć pomocy. W końcu coś tam już wykombinowałem-zrobiłem jednak przetwornicę typu push-pull. :) Sterowanie na TL494 z dwiema parami komplementarnymi na BD139/BD140,które sterują dwoma mosfetami BUZ11.Trafo wykorzystałem z atx'a -odwinąłem niepotrzebną ilość zwoi w uzwojeniu wysokonapięciowym. Napięcia potrzebne dla cdromu uzyskałem przy...
Najtaniej będzie zupełnie bez filtrów i dławików.
Widzę, że obydwa mają bezpiecznik i nawet warystor, nieźle, może obydwa mają też prymitywny filtr z dławika i dwa kondensatory elektrolityczne (to normalne w produktach Tuya), ale dalej różnic nie widzę tablica, zdjęcia nie są zbyt wysokiej jakości. Którego BK7231 używają i jakie chipy do pomiaru mocy? I które układy zasilające (aby uzyskać 5V/12V z...
Tak, to zakłócenia elektromagnetyczne z dławika świetlówki. Kondensator tu mało pomoże, trzeba za-ekranować dławik. Ewentualnie dać filtr EMI. Spróbuj jeszcze zmienić parę w skrętce.
Rozkręć, weż omonierz i sprawdż połączenia. Zazwyczaj przewód czerwony to +, sprawdż zasilanie, winno iść do + dużego kondensatora elektrolitycznego, przez dławik/filtr, może tam też być dioda do masy. Masa (czarny) - to obudowa, reszta kabelków, to może być podtrzymanie pamięci i zasilanie automatycznej anteny, no to wyjście na głośniki. Pokaż jak...
Chodziłeś do technikum i takich rzeczy nie wiesz? Filtr/dławik ferrytowy.
Dławiki pracują w zwrotnicy głośnikowej Nie, nie w zwrotnicy, a w filtrze wyjściowym wzmacniacza klasy D (TPA3130). W wersji z czterema dławikami filtr jest bardziej rozbudowany, z tego wynika grubszy drut.
Kompletny filtr składowej wspólnej składa się z dławika skompensowanego i kondensatorów "Y" podłączonych do PE. Parametry filtru dobiera się po wykonaniu pomiarów zakłóceń. Po pierwsze, nie mamy wspomnianych kondensatorów, co prawda sam dławik też będzie pomagał, no i stanowi część filtra składowej różnicowej, ale nie wiemy o ile będzie pomagał i nie...
Napięcie dochodzi do bezpiecznika i dalej. Sprawdziłem dławik filtru zasilacza DFZK-2 i na końcówkach 1-4 jest podwyższona rezystancja około 3,8 Ω...
Mogą być trzy, rezystor, kondensator, dławik. Na moje oko to kondensator. Wywal to .
Po której stronie kondensatory względem dławików? Filtr przy silnikach czy przy zasilaniu?
Witam Co dalej???? DALEJ TO koniec tematu!!!! Zapytałes, dostałes odpowiedzi (nie tylko ode mnie),że jest to poroniony pomysł. Koniec kropka. Czepianie się słówek niewiele da. Madrzejsi od nas już dawno zaniechali tego rodzaju filtrowania, a ty oczekujesz ,że co/??my wymyslimy ci perpetum mobile??? Jesli masz wiedzę to nie napisałbys tego tematu, a...
Można coś więcej o takim filtrze jaki dławik zastosować i jaki kondensator? I jak to podłączyć? Przepraszam za głupie pytania ale jestem zielony.
Wskaźnik powinien być na zero - no ale nie jest :/. czym zestroić dekoder? Jakim filtrem (dławikiem)??
Nawet nie zastanawiaj się nad żadnymi filtrami ani dławikami. Jak pisali powyżej to nie jest żadne rozwiązanie. Napisz do UKE a na podstawie przeprowadzonego postępowania każ sobie to wymienić.
u mnie jest dokładnie tak samo próbowałem wkładać różne filtry dławiki i inne i nic nie pomaga w końcu kupilem oryginalny elektroniczny i przerobiłem na 6v
O matko..... Nie jestem audiofilem czy pseudoaudiofilem ale wzmacniacz zasilany z sieci na tej kości z filtrem ok 15mF i małym dławikiem nie dawał słyszalnego szumu i wszystko mi "grało". Korektor na TDA1524 prędzej narobi śmieci.
Taki filtr tłumi w obie strony zakłócenia o większej częstotliwości i jakoś tam sobie z przepięciami radzi, zwłaszcza jak ma np warystory. Samodzielna konstrukcja filtrów może nie dać niczego. Lepiej kupić gotowy, choćby zmontowany z gniazdem, który można wbudować w jakieś urządzenie.
Jeśli bez lampy jest przydźwięk w głośnikach to wina prostownika anodowego napięcia. Należy polepszyć filtrację. Zwiększyj pojemność kondensatorów elektrolitów i włącz między kondensatorami filtru dławik.
Za to miernik pokazuje 0,3 - 0,5 v (ustawiony na 200) Ω, AC czy DC ? :D Kolego, bez podania napięcia (!!) omomierzem na zakresie ,,piszczyka" sprawdzić oba dławiki w filtrze i prace wyłącznika. Probówka świeci na wszystkich końcach bezpieczników. To źle, że świeci - bo nie ma N.
A anode lampy głosnikowej wlączyłes na pierwszy czy na drugi elektroliot w filtrze zasilania? Jeżlei na drugi to nic dziwnego, wlacz na pierwszy bezposrednio za prostownikiem. A opornik w filtrze zasilania zmień na dławik, zawsze będzie skuteczniejszy od opornika. Zamiast dławika mozna wykorzystac pierwotne uzwojenie transformatora głosnikowego lub...
Dzięki za odpowiedź. Filtry sieciowe zwykle opisane są jako filtry emi co sugeruje że mają blokować wielkie częstotliwości, jednak wielkość użytych cewek jest różna. Na przykład dostępny filtr wyjściowy do napędu micromaster ma dławiki 2mH natomiast znaleziony na aukcji filtr wejściowy Okaya ma cewki od 670uH do nawet 24mH, typowe dostępne wartości...
Filtr strojeniowy, dławik....
która wymaga napięcia z małymi tętnieniami, to będzie ciężko je usunąć. Najprostsze rozwiązanie to zasilacz z filtrem LC, ale przy tym amperażu dławik też będzie potężny.
Mam zrobioną swoją wersje soft startu oprócz opóźnionego załączania na początku jest jeszcze filtr sieciowy( trzy kondensatory, dławik, rezystor) w środku jest plik z kicad-a do wydruku gotowy tylko trzeba odbicie lustrzane zrobić. Płytka wygląda tak mniej więcej tylko jest mniejsza i bardziej uporządkowana-> 490284604
Panowie jest ktoś jeszcze co poprawia te głowice Dla ciebie kolego i zainteresowanych tematem być może nie przydatna wiadomość ale spróbować warto i jak to zwykle bywa w wielu sprawach rządzi przypadek otóż ja mam dwie głowice jedno płytkowe w metalowej obudowie jedną mam dla DELPHI drugą dla WURTH-a obydwie mają bluetooth i z racji tego że w kompie...
Dławik skompensowany to element filtru przeciwakłóceniowego, taki fitr znajdziesz w miejscu gdzie zasilanie jest podłączone do układu (czasami też na innych wyprowadzeniach z urządzenia, koralik ferrytowy zakładany na przewód też jest rodzajem takiego dławika). Prądy zakłóceń mogą płynąć do sieci różnicowo (tak jak prąd obciażenia) i/lub synfazowo,...
Cześć , Nie zaglądam tutaj . Ale tak zerknąłem masz Apz 1 . Te wszystkie zanikówki to kupa szmelcu. Tam są bardzo małe przerwy na stykach . Już nie mówię o układzie gasików . Poprostu przeciąga łukiem na stykach z sieci na przetwornicę albo odwrotnie . Mam podobny szmelc na przełączaniu i muszę to przerobić na dwa niezależne styczniki w prostej automatyce....
Elementy te wyglądają na dławiki. Można się o tym przekonać, poprzez użycie miernika. Zbudowanie filtru dolnoprzepustowego o fg = 100 Hz z wykorzystaniem dławika 47 µH i rezystora jest teoretycznie możliwe. Problem w tym, że rezystor ten musiałby mieć rezystancję 0,029 Ω. Będzie to jednak dosyć kiepski filtr o parametrach zależnych od obciążenia...
Jest zwarte do masy bo może mieć filtr w postaci dławika między anteną a masą. Lub zestaw elementów tworzących taki filtr. Trzeba by przeanalizować płytki.
U mnie akurat okazało się, że sieje pompa paliwa i żadne filtry, dławiki, kondenstatory nie pomogły. Podobno wymiana pompy na nową też wcale nie musi pomóc, więc szkoda mi inwestować.
Spróbuj dołożyć na wyjście przetwornicy dławik i kondensator (elektrolityczny) oraz sprawdź filtr na wyjściu przetwornicy.
Dokładnie tak, pod obciążeniem żarówki działa poprawnie. I nie reaguje na nagłe zmiany temp. czyli otwieranego balkonu. Z tą diodą masz rację,ale może coś podobnego (jakiś filtr, dławik).
Cewka (dławik) i kondensator tworzą filtr przeciwzakłóceniowy. Smarować, czy nie powinno być ujęte w instrukcji silnika lub zabawki, jeżeli łożysko jest tzw. samosmarujące to smarować nie należy.
Ja jestem za rozwiązaniem z zastosowaniem elementów z #5. Przedstawiony w #6 filtr, jest dławikiem przeciwzakłóceniowym, który w przypadku zasilania kamery może okazać się nieskuteczny.
No ok. Ale powyższe dalej aktualne. Uważam, że to może być przyczyną, pod warunkiem sprawnych obydwu radii i prawidłowego zestrojenia odbiornika. Radio przyjechało parę dni z serwisu b.dobrego wszystko zestrojone itp. moze w tym telewizorze coś dodac zeby szumy zmniejszyć jakies filtry dławiki
a mógłby ktoś jakoś rozrysować na schemacie co gdzie pozmieniać no i jak zrbić do tego jakiś filtr? (dławiki, kondensatory). Wiecie taka wersja dla mechanika samochodowego bo elektronik to ja tylko hobbysta :-D
Dioda Schottky nawet na 230V jest raczej nie osiągalna Jak nieosiągalna? Są i modele na 1kV, a sam stosuję często takie na 800V. W APFC się nie baw. Nie potrzebujesz DC na wyjściu na grzałkę, za dużo zabawy. Zwykły PWM plus filtry.
Zastanawiam się czy mogę użyć dławika proszkowego wykonanego na materiale -26 (żółty z białym bokiem) do filtru falownika 50 Hz. Nawet duża amplituda indukcji przy 50Hz nie spowoduje dużych strat w rdzeniu, co sie będzie działo przy częstotliwości PWM (jeśli używasz PWM'a do wytworzenai sinusa ) trzeba by policzyć. Rdzenie firmy Micrometals maja na...
Daj na wejściu dławik i/lub kondensator (czyli zrób tam filtr RLC).
Hm, czyli taka antena za 10 zł nie ma szans w miare dobrze odbierać? Nie zależy mi na jakiejś audiofilskiej jakości Takiej za 10-30 zł nie dotykaj nawet. Donra antena to min. 60zł. Podeślę link do takiej, którą montowałem bo stara spróchniała. Odniśnie zakłuceñ pomoże filtr przeciw zakłóceniowy czyli zwykły dławik nawinięty drutem o grubości 1,5mm....
To osłony cewek/dławików/filtrów. Jak działa nie wymieniaj nic, pewnie cewki się nagrzały i klej się potopił i osłony odpadły( katowałeś pewnie na maksa głośniki ).
Możesz użyć kondensatora (a właściwie filtru przciwzakłóceniowego) z 5 nóżkami - wykorzystasz tylko 3, od strony "pojemnościowej" (ten filtr przeciwzakłóceniowy ma jeszcze wbudowane 2 dławiki, wyprowadzone na stronę "indukcyjną"). Na obudowie powinien być rysunek. Oczywiście telewizor może grać również bez tego filtra.
Dopiero będzie "pryskać". Dławik,podobnie jak kondensator, jest filtrem. Przy małych prądach stosuje się kondensatory. Przy dużych - indukcyjność (dławik). Mam migomat, w którym są obydwa typy filtrów 2x47000uF/40V + dławik. Dławiki daje się nawet w migomatach trójfazowych. Oprócz filtracji dławik powoduje wydłużenie łuku.
spawarka dławikiem dławikiem powietrznym regulacja dławikiem
sharp przytrzymanie wtyczka zasilać laptop dolna grzałka przypala
schemat ładowarki makita dc18rc pilot manta
Iskrownik płyty gazowej Samsung - diagnoza i naprawa Błąd 1408 w VW T5: Webasto i EGR