Jeśli dobrze widzę to jest to dławik filtrujący napięcie z zasilacza - jak masz dawców to poszukaj dławika pełniącego taka samą rolę - pamiętaj że płynie przez niego prąd taki jak z zasilacza, czyli kilka A.
Jeżeli użyłeś(?) zasilacza impulsowego słabej jakości (chodzi o filtrowanie napięcia wyjściowego) to tak może być. Trzeba by pomyśleć o dodatkowym filtrowaniu napięcia zasilającego głośniki lub zasilaczu liniowym z dobrym filtrem.
Przecież wzrost jest - z 6,5VAC po prostowaniu i filtracji napięcie wynosi 8,0VDC. Teoretycznie 6,5x 1,41=9,1VDC - spadek napięcia na diodach = ok. 8VDC. To na biegu jałowym. Pod obciążeniem transformator być może "nie wyrabia" - ale przede wszystkim zbyt mała pojemność kondensatora filtrującego powoduje, że tętnienia maja dużą wartość i pomiar woltomierzem...
Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Zamiast stabilizatora napięcia mozna dać "mnożnik pojemności" na tranzystorze mocy. Tzn. w bazie tranzystora duży elektrolit, kolektor tranzystora (npn) na wejście (+) zasilania a emiter tranzystora na odbiornik zasilania . Bazę ustawić za pomocą dzielnika rezystorowego na napięcie3-4 wolty niższe od napiecia...
Kolego to jest zasilacz AC. Więc trzeba zastosować prostownik+kondensator filtrujący i stabilizator napięcia LM7808
A dobrze będzie jak za mostkiem dam 3 elektrolity po 4700uF/50V? Nie za dużo? To zależy od tego jakim prądem będziesz go obciążał i co nim zasilał. Wg mnie to ci jeden wystarczy bo sam stabilizator też filtruje napięcie.
A napięcia zasilające sprawdziłeś? Oba kanały na raz? Jeżeli tak, to musi być coś z zasilaniem. Sprawdź napięcia na kondensatorze filtrującym w zasilaczu i na tranzystorach.
Jeżeli przy dużym obciążeniu napięcie zasilacza nie jest dobrze filtrowane, to przy pulsującym napięciu i prądzie mierniki DC głupieją.
Napięcie z zasilacza na filtrujących w normie?
Problemem, jak sam zauważyłeś, jest zasilacz. Ale ten zasilacz ma 2 problemy. Połamany wtyk, który nie ma bezpośredniego wpływu na rytmiczne migotanie. W zasilaczu prawdopodobnie oberwał się kondensator filtrujący napięcie wyjściowe. Być może przyczyna była mechaniczna.
W zasilaczu wymień kondensator filtrujący napięcie, zapewne 100uF i powinno być dobrze.
Witam!! A jakie natężenie jest potrzebne, bo jeśli niewielkie (poniżej powiedzmy 0,5A to da się zastosować zwykły mostek prostowniczy + LM7815 + kondensatory filtrujące. Pozdr. Daniel
Powinien również Kolega sprawdzić (wymienić) elektrolity filtrujące napięcie systemowe: C615 (100 µF/ 160 V) oraz C801 (33 µF/ 160 V), a także C850, który jako pierwszy filtruje napięcie zasilające układ pionu µPC1488H. Ponieważ odbiornik nie jest pierwszej młodości na miejscu Kolegi posprawdzałbym, lub od razu powymieniał wszystkie elektrolity...
Wymień elektrolity w przetwornicy. Podobne objawy w momencie jeśli napięcia są nie do końca filtrowane z przetwornicy.
Wydaje mi się, że autor pytał o pojemność kondensatora filtrującego tętnienia po wyprostowaniu prądu przez prostownik za transformatorem... Jeśli tak, to wzór: C=I wy /(2•f•U tpp ) gdzie I wy to pobierany prąd, f to częstotliwość (50Hz dla prostownika dwupołówkowego) a U tpp to zakładane napięcie tętnień
Dokładnie tak , w dowolnym sklepie kupisz na już przetwornice 12V/220V wpinasz do zapalniczki w aucie i masz spokój .Do przetwornicy podpinasz oryginalny zasilacz z laptopa i po kłopocie . Najbezpieczniej i wygodnie . Jest poprostu szansa że napięcie będzie dobrze filtrowane .
Powodów może być wiele. 1. Temperatura, popraw chłodzenie wewnątrz obudowy. 2. Spuchnięte kondensatory w zasilaczu, te na płycie przejmują filtrowanie napięcia - zmień zasilacz lub wymień w nim kondensatory.
Kształt simusoidy dla zasilacza komputerowego nie ma znaczenia, to nie silnik indukcyjny. W zasilaczu ten prąd jest najpierw prostowany i filtrowany i dobiero napięcie stałe jest podawane na dalsze układy zasilacza. Dlatego kształt sinusoidy nie ma najmniejszego znaczenia (zamiast sinusoidy może być prostokąt i zasilacz będzie pracował poprawnie i to...
Miałem podobny przypadek, były wyschnięte kondensatory filtrujące napięcie w zasilaczu za mostkiem prostowniczym 230 AC
Brakuje sztucznej masy oraz kondensatora na wejściu. Odsprzężenie zasilania (kondensator ok.100nF z nogi nr 7 do masy) jest? Co za zasilacz 12V ? - dobrze filtrowane napięcie?
Taki przetwornik, zasilacz, do elektronarzędzi musi być odporny na zwarcia i musi dobrze znosić przeciążenia. Prawdopodobnie sprawdziłby się przerobiony na 12V zasilacz ATX komputerowy. Tutaj jest podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... W handlu są też dostępne gotowe zasilacze na 20A i więcej, w tym małe i...
Kolego ten kondenstor jest w filtrowaniu zasilacza czy na wyjściu ze wzmacniacza, bo jesli chodzi o filtrowanie to w samochodzie nie ma aż takiej potrzeby bo jest stałe napięci 12 V, a jesli jest on na wyjściu to ta pojemność w zupełności wystarczy bas będzie napewno przeniesiony do głośnika. Moze ktoś coś więcej......
Te kondensatory filtrują napięcie z zasilacza na płycie, więc zasilacz główny nie ma tu nic do rzeczy.
Typowy objaw uszkodzonego zasilacza antenowego. Nie filtruje napięcia - wysechł elektrolit Uściślę - najczęstszą przyczyną jest wyschnięty kondensator za stabilizatorem. Lub jak kolega niżej wspomniał mostek (mi przynajmniej przez 15 lat w branży się nie zdażyło uszkodzenie mostka w zasilaczu antenowym - kondensator wymieniałem wielokrotnie)
Upalona dioda w prostowniku? Napięcie niby pozostaje takie same ale moc skuteczna spada o połowę. Wysuszony kondensator elektrolityczny filtrujący napięcie? (podmień zasilacze).
Problemem może być kiepskiej jakości zasilacz który źle filtruje napięcia. Mój zasilacz to SilentiumPC Zasilacz Vero L3 Bronze 500W. Mogę jeszcze podać specyfikację komputera.
Przede wszystkim nie mogą być na niższe napięcie. Możesz wrzucić 3300uF lub 4700uF na napięcie nie niższe niż 40V. Zakładam że są to kondensatory filtrujące w zasilaczu więc większa pojemność nie powinna zaszkodzić.
jurek.adam mierzenie napięć zasilacza ATX bez żadnego obciążenia nie jest w żaden sposób wyznacznikiem jego sprawności, ponieważ nieobciążona przetwornica niekoniecznie poprawnie pracuje. Charakterystyczna cecha, dwa kondensatory wysokonapięciowe - podwajacz napięcia w układzie pasywnego PFC, więc w rzeczy samej jest to stara konstrukcja. Chociaż muszę...
To kondensatorek filtrujący napięcie z zasilacza - możesz go przełożyć w wolne miejsce (na zdjęciu nad trzema kondensatorami) lub pozostawić jak jest - filtracji jest wystarczająco dużo.
O ile dobrze się domyślam, że mówi kolega o kondensatorach filtrujących napięcie w zasilaczu, to ogólnie rzecz biorąc kondensatory lepszej jakości powinny dać lepszy efekt, ale czy różnica będzie słyszalna, zależy także w znacznej mierze od samego wzmacniacza, kolumn, pozostałych elementów w torze, a przede wszystkim... słuchu... :)
Tak, słabym filtrowaniem napięcia z zasilacza lub brakiem jego stabilizacji. Pamiętaj też o odpowiednim kablu łączącym kamerkę z TV to ma być kabel ekranowany.
Ten elektrolit to chyba pracuje w filtrowaniu napięcia w zasilaczu. A co tam jest za układ ten taki zalepiony na radiatorku za tym wielkim elektrolitem? Te dwa kable (czarny i czerwony) to jest zasilanie? Wrzuć jeszcze kilka zdjęć, zasilacza i końcówek mocy.
Ta magia to prawo Ohma i jak masz z tym problem, to co da analiza bardziej wyrafinowanych sposobów/metod zastosowanych tutaj w tym konkretnym układzie przez projektanta/producenta sprzętu w tym bądź co bądź kanonicznym układzie zasilacza stabilizowanego, uzupełnionego o układy blokad i kontroli przeciążenia??? C301/302 - filtrujące oba napięcia na wyjściu...
A kondensatory do filtrowania?
Ewidentnie rozhermetyzowany, a co za tym idzie już wyschnięty kondensator elektrolityczny. Jeżeli jest to jeden z filtrujących w zasilaczu napięcia symetrycznego , to należy wymienić obydwa kondensatory na takie same , z tej samej serii produkcyjnej.
Przede wszystkim trzeba posprawdzać, ewentualnie wymienić kondensatory w zasilaczu, szczególnie filtrujący napięcie systemowe (z reguły 100µF/160V), a następnie dokładnie sprawdzić stopień regulacji OW, dalej, sprawdzić/wymienić kondensatory elektrolityczne w stopniu p.cz (ARW), dalej, sprawdzić układy synchronizacji, dalej i dalej... . Jednoznacznej...
Sprawdź na kondensatorach filtrujących na jakie napięcie
Do wymiany wiadomo w przetwornicy po stronie pierwotnej dla zasady ale dla skuteczności naprawy to wszystkie filtrujące napięcia wyjściowe zasilacza, szczególnie z gałęzi 5-9V i 12- 15V.
Ten układ, który teraz zamierzam zbudować (z tranzystorem) nie posiada mikrokontrolera, więc zapewne nie będę filtrował tego napięcia z zasilacza. Do wszystkich pozostałych układów wykorzystujących wszelakie mikrokotrolery używam zawsze kondensatorów filtrujących.
Miałem taki sam problem - napięcia bez obciążenia ok - pod obciążeniem wyłączał się i wymieniłem elektrolity filtrujące napięcia wyjściowe i zadziałał.
Masz rację, aż dziwne że zostawili kondensatory na tej linii. Może ta część zasilacza tylko filtruje napięcie generowane na dalszej płycie? Ciężko stwierdzić. Rezystancja cewki głośnika raczej nie wskazuje na jakieś przebicie między zwojami, acz nie można tego wykluczyć. Rozumiem, że zasilacz sobie pracuje normalnie do momentu w którym podłączymy zasilanie...
Na tabliczce znamionowej po OUTPUT 4.5 V jest na górze linia ciągła , a na dole przerywana.Te symbole oznaczają , że na wyjściu zasilacza napięcie DC bez filtrowania.
Witam. Dwa miesiące temu nabyłem trafo 2x24V 150W toroidalne. I pytanie brzmi, czy takie trafo wystarczy? Jaki dać mostek prostowniczy i jakie dać kondki filtrujące napięcie? Płytkę zasilacza oraz płytkę wzmacniacza A-129 nabyłem za pół darmo od kolegi, także szkoda tego nie wykorzystać. Z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale!
Miałem bardzo podobny objaw w modelu 3500 - przyczyną był zasilacz, dawał zaniżone o 3V i słabo filtrowane napięcie. Podmiana zasilacza oraz kabla USB ( na porządny, z ekranem, a nie te chińskie "niteczki" ) nic nie kosztuje i zajmuje najmniej czasu. Ale uszkodzenie układów optyki lub przetwornika obrazu jest bardzo prawdopodobne... Pzdr.
Moim zdaniem wystarczy układ z jednym tranzystorem BC107 lub podobnym typu npn np. BC527. Układ należy zastosować na wyjściu zasilacza, czyli za stabilizatorem i kondensatorem filtrującym i należy wykorzystać napięcie pomocnicze 12V jak na schemacie.
Problem (doraźnie) rozwiązany. Okazało się, że po dłuższym odłączeniu od zasilania problem ustąpił. Wcześniej stwierdziłem jednak mocno grzejące się elektrolity filtrujące napięcia wyjściowe zasilacza (choć "wzrokowo" wyglądają na sprawne). Chyba będę musiał je wymienić. No cóż - sprawne zasilanie to podstawa.
Teraz Cię zaskoczę... Działa. :P I jak to brzmi! Sound ma świetny, taki... "Fenderowski" Aktualnie jestem na etapie usuwania przydźwięku sieciowego, ale dysponuję tylko trzema kondensatorami 47uF/400V, więc za dużo nie wygram z przydźwiękiem. No i te wzbudzanie się... Masakra, ale wydaje mi się, że to przez brak filtrowania napięcia w zasilaczu.
Witam oj brak tutaj wiedzy wypływa nie do kondensatorów amperomierz czytaj ze zrozumieniem, pisałem w szereg i nie wszystkie kondensatory tylko te są podejrzane co filtrują napięcia z zasilacza. Tego nie dopowiedziałem bo przecież na forum są osoby co mają minimum podstawową wiedzę z zakresu elektroniki. I to są jak dla mnie rzeczy oczywiste jeśli chodzi...
Witam. Przed naprawą należy rozładować kondensatory elektrolityczne szczególnie filtrujący wyprostowane napięcie sieci, przeważnie 100÷220µF/400V.
LM nie poszedł z dymem? Jakie napięcie masz na C1 kondensatorze filtrującym? Maksymalne napięcie zasilania to 32V.
Sprawdziłem bezpieczniki - wymieniłem na dobre, zamocowałem i podłączyłem kondensator filtrujący. Zasilacz odpalił. Muszę jeszcze wyregulować napięcia na poszczególnych zakresach.
Jeśli RAM w 100% ok to wygląda to na kontroler dysku twardego . Na początek zmień taśmę od HDD , kiedyś miałem podobny przypadek. Innym razem powodem fikołów było złe filtrowanie napięcia w zasilaczu. System zamyka się prawidłowo ? Czy przy bootowaniu uruchamia się Scandisk ? Napisz jaka płyta , proc , ram , hdd. Pzdr.
Co do biegunowości to na pewno się nie pomyliłem. Jak wziąłem głośniej to go rozerwało, a ten drugi co jest połączony równolegle działa prawidłowo tzn. filtrowanie napięcia z zasilacza jest ok.(oczywiście nie całkiem ponieważ nie ma tego kondensatora). Wzmacniacz gra tylko słychać w głośnikach złą filtracje napięcia z zasilacza.
Najprawdopodobniej uszkodzony transformator WN. Jeśli tranzystor sterujący jest uszkodzony to masz transformator "powielacz" do wymiany. Warto też sprawdzić układ zasilacza, tranzystor przetwornicy, kondensatory filtrujące napięcie zasilające (400V). Napięcie na owych kondensatorach winno wynosić ok 300V.
Na poczatek proponuję sprawdzić elektrolit filtrujący napięcie sieciowe w zasilaczu(chyba 22uF/400), później "pod lupę" elki po stronie wtórnej prztwornicy.
Witam ! Na jakie napięcie są elektrolity filtrujące w zasilaczu i jakie tranzystory w końcówce ?
Myślę, że masz uszkodzony zasilacz antenowy. Uszkodzony jest w nim kondensator filtrujący napięcie wyjściowe przeważnie 100mF.
W zasilaczu jest scalak sterujący pracą przetwornicy. Normalnie na jego wejście pomiarowe podajesz napięcie z "rozbudowanego" dzielnika napięcia, zliczającego efekt pracy wszystkich napięć zasilacza. Przeróbka polega na wywaleniu orginalnego dzielnika i zastąpienia go potencjometrem. Przy zasilaczach AT z gałęzi 5V uzyskasz od 3 do 7V z gałęzi 12V od...
Witam. Akurat mam wzmacniacz 4-ro kanałowy na tda 2040 (ciut mocniejszy, lepsze parametry). Można dać napięcie pojedyncze, oczywiście zmieni się schemat, tylko po co ? Przy symetrycznym odpada kondensator wyjściowy, a co za różnica czy robić zasilacz symetryczny, czy pojedynczy. Z tego co pamiętam to maksymalne napięcie zasilania tego układu to +/-...
Mam kablówke TV Toya i nic mi nie warczy z naziemnej też nie , popytaj sąsiadów czy im tez tak warczy bo przyczyn może być wiele zakłucenia wynikające złego filtrowania napięcia w zasilaczu kablówki u ciebie w domu , złej instalacji kabla sygnalu kablowki itp,itd.albo podłącz pod antene naziemną i sprawdż
Kup 5 baterii 1,5 V AA, połącz je w szereg i uruchom na chwilę urządzenie. Jak zadziała, amperomierz w obwód i zmierz prąd. Jak nie zadziała to woltomierz do baterii i zmierz napięcie, możliwe, że za duży prąd. Z nowych baterii możesz ciągnąć przez chwilę około 5 A. Jak bierze więcej, spadnie Ci napięcie dość znacznie. Generalnie powinno działać. Możesz...
moze być zastosowany do jakiego kolwiek filtru przeciw zakłuceniom elektrycznym w sprzęcie rtv Pozdrawiam 73! skoro jest na napięcie 63V to jak chcesz podłączyć to pod 230V ? najprawdopodobniej to elektrolit 10000µF 63V tak jak poprzednik może służyć do filtrowania napięcia z zasilacza ważna jest też biegunowość powinien mieć "+" i "-" jeżeli...
Wynika z tego że zasilacz antenowy a dokładniej kondensator filtrujący napięcie właśnie w zasilaczu. Najlepiej zmienić cały zasilacz, choć te obecnie sprzedawane w większości nie są najlepszej jakości. Te objawy występują już po kilku miesiącach. Jeżeli zasilacz jest cały czas podłączony do sieci, a kondensator kiepskiej jakości to szybko wysycha. Pozdrawiam.
A na końcu można dać jeszcze jakieś C filtrujące?
Bezpiecznik (termik) nie jest spalony, jest połączenie z grzałką. Jaką rezystancję ma ten bezpiecznik temperaturowy? Czy jest tylko jeden? Poszukaj płyty sterującej i podłączenia kabla grzałki do niej. Z reguły jest wtyczka. Sprawdź rezystancję obwodu na tej wtyczce. Wtedy wykluczysz awarią grzałki, bezpiecznika(ów) i okablowania. Jak zmierzona rezystancja...
Może po prostu wystarczy zasilać pasek LED-ów regulowanym zasilaczem stabilizowanym, dobrze filtrowanym na wyjściu. Pisał o tym wcześniej Freddy. Zasilacz stabilizowany sterować np. napięciem ze wspomnianego Arduino. Wtedy nie będzie żadnego migotania światła, ani efektu stroboskopowego.
Jeśli chodzi o większy prąd zasilacza, to można. Prąd ustali sobie urządzenie. Należy się upewnić czy zasilacze dają jednakowy rodzaj napięcia na wyjściu (stałe, przemienne) i czy polaryzacja wtyczki jest taka sama. Część zasilaczy to były transformatory w obudowach wtyczkowych. Czasem były wyposażone w prostowniki z kondensatorem filtrującym. Takie...
"Po nitce do kłębka"- powiada stare przysłowie. Zasilacz impulsowy zestawu zasila poszczególne bloki funkcjonalne. Gdzieś po drodze jest stabilizator LM2576T -5. Trzeba szukać merytorycznie przyczyny takiej sytuacji : sprawdzić poszczególne gałęzie zasilania jaki pobierają prąd, czy ogólnie pobierają prąd. Wszczególności na tej która ma tylko 10,6V....
Overclockerrr, podałeś link do wzmaka o który Co własnie chodzi. Przemysl za i przeciw. Poczytaj literaturę i zdecyduj: przerabiam czy robie od początku. Trafo koniecznie głośnikowe (żadne zamienniki). W starych telewizorach lampowych takie były. Dławik to możesz dać do zasilacza, zastępując rezystor w filtrowaniu napięcia.
Polaryzacja głośnika nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Po zamilknięciu radia, proponuję wykonać pomiary: 1. na wtórnym uzwojeniu trafo. sieciowego 2. na kondensatorze filtrującym zasilacza (po prostowniku) 3. na wyjściu zasilacza( po filtrach i ew. stabilizatorze napięcia) Pomiary ujęte w pkt 1 i 2 te wykonać tylko w wypadku całkowitego braku...
co znaczy wyłącza ? Restartuje sie , zawiesza? Jeżeli tak to zerknij na kondensatory na płycie głównej (mogły sie posypać jeżeli płyta jest już stara, lub zasilacz źle filtruje napięcie)
Jeśli w środku niema stabilizatora 12V jest to możliwe przy braku obciążenia pojemności kondensatora filtrującego
Rezystor ogranicza prąd płynacy przez diodę. Projektując stabilizator diodowy zazwyczaj bierzesz pod uwagę minimalny oi maksymalny prąd diody. Rezystor obliczasz dla maksymalnego (Uzas-Uzener) /I max. maksymalny prąd możliwy do pobrania obliczasz jako różnicę Imax-Imin diody. Czym większa częstotliwość tym mniejsza impedancja(odpowiednik rezystancji)....
Zrobiłem ten zasilacz ale niestety maksymalny prąd który mogę osiągnąć to 0,22A .Podłączyłem do wyjścia zasilacza żarówke halogenową i wstępnie ustawiłem napi ęcie 3V. Prąd jak pisałem to 0,22A a napięcia już nie można dźwignąć potencjometrem.Co może być tego przyczyną.Acha napięcie zasilające mierzone na kondensatorze filtrującym wynosi 33V
Coś Ci się pomyliło. Między wzmacniaczem a trafem powinieneś mieć zasilacz który będzie filtrował i prostował napięcie. Napięcie przed zasilaczem czyli z trafa mnożysz przez pierwiastek z dwóch i masz napięcie za zasilaczem. Czyli koło 30V.
witam, ostatnio postanowiłem polepszyć sobie subwwofer od zestawu 2.1 a dokładnie miała byc wymiana kondensatorów w zasilaczu i ku mojemu zdziwieniu kiedy odlutowałem tenże kond filtrujący napięcie w zasilaczu i włączyłem sprzęt aby zobaczyć jak sobie radzi bez kondensatora zdarzyła się tragedia zaczeło buczeć gdy dołożyłem spowrotem ten kond aby powrócić...
V- i V+ to z tego co pamiętam nóżki 4 i 7. Powinno być V+ całe napięcie dodatniege po wyprostowaniu a ujemnego -5V. Już wiesz czego szukać. Jakie napięcie na kondensatorze filtrującym C1 ?
Witam Wymień elki po stronie wtórnej zasilacza filtrujące napięci ok 14V będą to dwa 470u/25V Pozdrawiam Adam
Można użyć gotowy zasilacz o odpowiedniej mocy i napięciu oraz dołożyć jakiś kondensator filtrujący, tak jak na schemacie.
Jak masz na myśli kondensator na wyjściu to po to on właśnie jest, żeby odciąć składową stałą napięcia, więc mierząc napięcie stałe za kondensatorem w tym układzie będziesz miał 0. Co do jak to napisałeś "brumnienia", musisz mieć kiepski zasilacz, słąbo filtrujący napięcie, dioda z dobrym zasilaczem nie powinna przeszkadzać podobnie jak na baterii (miałeś...
Witam!!! Od dawna buduję wzmacniacze mocy na układach TDA, a dzisiaj pokusiłem się o budowę wzmacniacza na GML - 026. Moim największym problem jest bardzo słaby bas. Jak mogę go uwydatnić w swoich konstrukcjach. Jakie kondenstaroy zastosować i w jakim miejscu najlepiej. Kolejne pytanie to jak skonstruowana jest np TOSCA 303 ze ma aż tak mocny bas. Widać...
to oczywiście truizm, ale warto go powtarzać - oprócz filtrowania napięcia w zasilaczu, trzeba to jeszcze zrobić przy każdym układzie scalonym (czasem nawet w połączeniu z niewielką szeregową rezystancją) Sprawdź też oscyloskopem w którym miejscu układu występują zakłócenia (chociaż u mnie najwięcej zakłóceń to zbiera właśnie oscyloskop :-)) Unikaj...
Zewrzyj wejścia końcówek mocy do masy i sprawdź czy burczy. Na wszelki wypadek zmierz rezystancję każdej kolumny i zmierz, czy aby na wyjściach koncówek nie występuje jakieś napięcie stałe. Podstaw nowe elektrolity filtrujące w zasilaczu dla pewności. Zwróć uwagę, czy końcówki mają symetryczne zasilanie? A jak odłączysz zasilanie subwoofera to reszta...
W jakim celu zasilacz laptopa posiada przewód ochronny PE. Czy jest niezbędny do ochrony przeciwporażeniowej, czy tylko potrzebny jest do filtrowania napięcia ?
Jeśli komputer jest uruchomiony i nastąpi wciśnięcie i przytrzymanie przycisku włącznika to komputer zostanie wyłączony. Jednocześnie na skutek zatrzymania zasilacza rozładowane zostaną kondensatory filtrujące napięcia 3, 5, 12, -12V. Kondensator filtrujący napięcie za prostownikiem pozostanie naładowany tak długo, jak zasilacz będzie podłączony do...
AVE... Nie będzie tragedii, jeśli po stronie pierwotnej dasz za duży kondensator. Nie będzie tragedii, jak za duży będzie kondensator po stronie wtórnej... A co do mojego obliczenia, to to był tylko przykład liczony z (bardzo) dużym zapasem. Chciałeś wiedzieć, jak to można policzyć, to pokazałem podstawowy wzór na kondensator filtrujący...
Uszkodzony (brak pojemności) był kondensator C932 1000uF/16V filtrujący napięcie +12V z zasilacza, które jest napięciem stabilizującym zasilanie. Powodowało to niestabilne napięcie +24V, wzrastało nawet do 29V i blokowało pracę wzmacniacza m.cz. Ciekawe, że przełączenie na odbiór analogowy AV powodowało większe obciążenia zasilacza +24V i wzm. m.cz....
Nie wiem czy dobrze myślę , ale moje doświadczenie mówi mi ,że proste rozwiązania są najlepsze . Często przyczyną takich cudów są kondensatory elektrolityczne filtrujące napięcia w zasilaczu. w momencie próby czytania płyty cd spada napięcie co powoduje kasowanie się procesora i np. komunikat no cd. Problemy z napięciem (zła filtracja) mogą również...
hmm raczej źle włączyłeś kondensator on ma filtrować napięcie podawane z zasilacza a ty włączyłeś go szeregowo do zasilania .Kondensator może być większy lub ciut mniejszej pojemności niż 100u ważne aby był na napięcie od 16v wzwyż .
Zmierz napięcie na kondensatorze filtrującym zarówno podczas obciążenia zasilacza jak i bez.
Witam. Najprościej zacząć naprawę od wymiany elektrolitów w zasilaczu filtrujących napięcia po stronie wtórnej przetwornicy. Następnie wymiana elek w aplikacji pionu.
Uwalony jest kondensator filtrujący w zasilaczu jak wcześniej wspomniał już kolega indianer pomiar napięcia nic nie da bo będzie 12V ale pulsujące o czym świadczą dwa przesuwające się pasy
Witam. Ten prostownik jest do ładowania akumulatorów? Jeśli tak, to napięcie wyjściowe jest zbyt wysokie dla odbiornika samochodowego i dodatkowo nie jest filtrowane. Zrób najprostszy zasilacz o napięciu wyjściowym 12 do max 15V. transformator-> mostek prostowniczy i kondensator filtrujący 10 000µF. Nie musi to być napięcie stabilizowane. Pzdr.
Od kilkunastu lat nie naprawiam sprzętu RTV, ale kilka razy spotkałem podobne objawy w telewizorach różnych marek. Zawsze przyczyną ich występowania był kondensator filtrujący wyprostowane napięcie sieciowe w zasilaczu. Jest to jeden kondensator elektrolityczny na napięcie 400V, lub dwa kondensatory elektrolityczne połączone w szereg.
Wedle tego co sam napisałeś to w głośniku słychać stuknięcia - czemu więc pokazujesz nam wnętrze wzmacniacza? A na poważnie; Nie przyszło Ci przypadkiem do głowy, że ten "sprzęcior" ma zaledwie 17W deklarowanej mocy dla subwoofera? Może po prostu za wiele wymagasz od tego wzmacniacza? Przy jakiej mocy NA GŁOŚNIKU zaczyna stukać? Aha - jeszcze jedno:...
Kollego ,_jta_ ! W końcu zmusiłeś mnie do wymodelowania zasilacza. Kondensator filtrujący 10000uF, napięcie wyjściowe 12V. Obciążyłem go kolejno 3 - 4 i 6A. Napięcie spadało odpowiednio do 11,97 - 11,96 i 11,94V.
mam pionka 1630, i tak usterka to może być uszkodzenie zasilacza, sprawdź czy napięcia wychodzące z zasilacza zachowują sie stabilnie, ale bardziej podejżewałbym, brak filtracji któregoś z napięć (uszk. kond filtrującego nap. wyj.) sprawdz kondensatory elektrolityczne
Gdzie jest 19V? Jakie napięcie na kondensatorach o których pisałem wcześniej? Jak go zasilisz to grzeją się jakieś elementy po chwili? Chodzi mi o rezystory mocy i tranzystory w końcówce mocy. Odkręcone od radiatorów. Chyba wiem o co Ci chodzi z tym napięciem. Co to za zasilacz? Ma filtrowane napięcie?
Wszystkie filtrujące na wyjściach zasilacza.
A oprócz mostka użyłeś jakiegoś kondensatora elektrolitycznego do filtrowania wyprostowanego napięcia? Kolejna sprawa to to, że prostowanie i filtrowanie napięcia zmiennego 24V da na wyjściu prostownika napięcie rzędu 34V.
kondensator filtrować napiąć przetwornica filtrować napiąć zasilacz kondensator filtrować
parametr maszynowy pendrive zniknął volvo silnika
galmet wyswietlacz galmet wyswietlacz
Odpowietrzanie układu paliwowego Peugeot 206 1.4 HDi Trudności z odpalaniem Peugeot 206 1.4 HDi po wymianie układu paliwowego