uuu, późno już i nie wszystko przeczytałem , próbowałeś zaprogramować proces używając tylko Rx i Tx?? Zewrzyj 0.14 do GND/odpal procek/włacz programowanie (powinno iść)../zrób reset. Jak coś znowu nie idzie, zobaczy opcje czyszczenia Flasha całego bądz tylko miejsca zajmowanego przez kod. aha i sprawdź czy na pewno działa kwarc 14MHz.
Chcesz bezpośrednio z edytora i symulatora schematów bezpośrednio programować mikrokontroler? Czy też w utworzonym schemacie chcesz wczytać program do mikrokontrolera i przeprowadzić symulację działania zaprojektowanego urządzenia? W tym drugim przypadku może być pomocny komercyjny Proteus Design Suite.
rozmiar obrazu biosu pasuje dokladnie do rozmiaru pamięci Flash [ 256K x 8 ] , nie trzeba nic kombinować, programujesz od adresu 00000
mx25U12873F to 1.8V In the process of working with the programmer, some shortcomings were identified, 1. one of them: * it is not possible to reset / set the QE bit in the second status register. We read the instructions, for example on the W25Q64FV chip, and find the Quad Enable (QE) item, in which there is a warning: WARNING : If the /WP or /HOOD...
Teraz nie wiem do czego służy opcja Calibration Byte Programming, jak to ustawić? Czy zostawić tak jak jest. Nie ustawiać (disabled). Rozumiem, ze mam zaprogramować flash Wsad (program) idzie do pamięci flash. Polecenie avrdude, które podałeś zapisuje pamięć flash.
No to nie rozumiem jaki masz problem. Kupujesz przejściówkę do TSOP, jest kilka różnych w różnych cenach, albo do lutowania, albo z gniazdem ZIF.
To klasyczny GAL a nie taki programowany poprzez ISP. Zwykle można go programować za pomocą zaawansowanych programatorów EPROM/FLASH,... .Programuje się jak wymagający podwyższonego napięcia programowania równoległy FLASH/EPROM. Jeżeli znasz kogoś kto ma programator i podstawkę to najlepiej tak to zrobić. GAL-e mają fusebity czyli bity uniemożliwiające...
na obrazku masz porównanie rozkładu wyprowadzeń dla 27C256 i 27C512 - zwróć uwage na noge Vpp. Jakie pamięci Flash programowałeś, jak wypadał test Electronic_ID ? Jakie masz te 27C256 (oznaczenia) i co to znaczy "nie chcą sie programować" ?
W ukladach Microchipa to te z oznaczeniem C zamiast F. Np: PIC12C672 - C jak CMOS - OTP. PIC12F683 - F jak Flash - programuje sie wiele razy. BF
Tyle, że faktycznie błędu nie ma. No, ale jesteś o ten jeden krok bardziej "zgodny" z właściwymi ustawieniami (; Faktycznie zapomniałem wcześniej o podkreśleniu. Anyway - użyj "mało zmodyfikowanego" pliku dla stm32f1x. Na początku nie zmieniaj w nim NIC (zostaw zupełnie standardowy) i daj znać co z tego wyszło. 4\/3!!
Pamięć to na 99% ten układzik z czerwoną kropką. Dla pewności możesz sprawdzić notę katalogową. Zanim coś na niego wgrasz skopiuj zawartość.
12V dotyczy tylko programatora równoległego. Jeśli chcesz sie wiecej dowiedziec o programowaniu równoleglym to zerknij w googlach na at89c52. Taka UWAGA , procek w programatorze równoległym jest razem z kwarcem, samo podanie sygnałów sterujacych bez kwarcu nie zda egzaminu.
Dogadujesz się z producentem co do ceny, wysyłasz mu wsad, otrzymujesz preprogramowane kości. O ile mówimy o rzeczywiście przemysłowych ilościach. Jeśli to tylko "przemysłowe" ilości to kupujesz podstawkę testową z odpowiednim rastrem, albo na PCB docelowym umieszczasz złącze do programowania w układzie.
Wrzucasz co 512kB niezależnie od wielkości ROMu, a przełączasz np DIP switchami podłączonymi do wyższych adresów pamięci.
Jeśli miałeś na pewno ustawione Lockbity chroniące przed odczytem ;) .... to żadnego problemu nie widzę w tym co zrobiłeś. Bo LockBity nie powodują że nie można odczytać - MOŻNA! ... tylko sobie zajrzyj do takiego pliku - odczytałeś SIECZKĘ a nie prawidłowe dane ;) Więc mogłeś spokojnie sobie tą sieczkę wgrać do innego procka - tyle że program nie ruszy...
Dokładnie tak samo niekoniecznie, ale na pewno bardzo podobnie. Ściągnij sobie kartę katalogową tej pamięci i poczytaj, na pewno będzie sekcja o programowaniu.
Czyli spróbować nagrać dyskietkę bootującą od DOS-a i zostawić tylko te trzy pliki: COMMAND.COM, IO.SYS i MSDOS.SYS? Jak chcesz to spróbuj tak bo podobno może zadziałać - ale wątpię: https://www.bios-mods.com/forum/Thread-R...
ja programuje universal flash programer....ale tym samym programem....też mi to się zdarza gdy zapomnę najpierw wykasować flash........poza tym zawsze przed programowaniem daję wykrywanie układu...gdy nie widzi ...to mocniej dociskam do podstawki...
To pamięć EEPROM po jej odczytaniu Flash :) Programowanie obydwiema nakładkami kończy się takim błędem? Jaka wersja AVRDUDE? Próbowałeś użyć linii poleceń? A błąd ERROR: address 0x0050 out of range at line 5 może też sugerować że jest coś nie tak z plikiem HEX, możesz go wrzucić? Twój plik ma (powinien) 102 bajty więc powinno być ok.
https://yadi.sk/d/ZEXbL7knzm5Zw
Programujesz Flash, EPROM nie trzeba (jest pusty), nie ma ustawień początkowych.
Przelutować flash i próbować programować .
Problem masz ewidentnie z programowaniem Flash, a nie z kompilacją. Może spróbuj z innym programatorem.
Wg mnie też powinno być 12V na A9, przy kasowaniu. Najprawdopodobniej pokazuje się ono na pinie A10.
Nie żaden DIM tylko pełny wsad flash.
Jeśli dobrze zrozumiałem to uszkodzone są pady na kości flash.W takim wypadku mozesz wstawić zarówno uzywaną jak i nową kość. Musisz tylko zczytać plik *.ask z UEMa i dać do przeliczenia na *.rpl potem wgrać do flasha i na tym koniec :)
Ok, czyli hurtowa wymiana :). U mnie wystarczył sam flash + programowanie.
Nie. Pamięć FLASH podzielona jest na strony. Zapis zasze obejmuje na raz całą stronę, a jest ona zapisywana ze specjalnego bufora. Przed zapisem strony FLASH (podajesz nr strony), musisz wcześniej załadować bufor danymi. W tym celu najpierw robisz load program memory page (i ładujesz zawartość strony), a potem załadowaną stronę zapisujesz do pamięci...
Witam, nie mogę nic znaleźć o b57922, z opisu to jest EPROM, użyłeś Flash o pojemności 256 kbitów. - Czym i jak programowałeś? EEPROM i Flash programuje się bardzo różnie. Zweryfikowałeś zapis? - Czy pojemność pamięci jest taka sama? - Skoro są dwie, to może po prostu zamieniłeś je miejscami? Pozdrawiam
Ja posiadam takze modul propoxa z at91sam7s256 na pokladzie. Dorobilem sobie jtag wigglera niestety takze nie udalo mi sie zaprogramowac pamieci flash. Debugowanie z ramu jest ok a flash w ni w zab :( Flash programuje wiec przy uzyciu programu SAM-BA i interfejsu USB. Meczaca jest inicjacja SAM-BA ze wzgledu na koniecznosc odczekania 10s. Po za tym...
Czyli jak? <: Programuje Ci wtedy flash przy rozpoczęciu sesji debuggowania? I tak i nie ;]. Za to jest odpowiedzialny haczyk w zakładce Utilities -> Update target before debugging.
Programuj prosto z Bascom. Ustaw programator i np. dla USBasp zmień ustawienia zegara z Auto na 1500 kHz. Wyłącz Auto Verify a włącz Auto Flash i będzie programował po naciśnięciu zielonego przycisku.
Hot flash to właśnie programowanie na innej płycie głównej: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=34...
Erase dotyczy całego procka, więc i EEPROM. Jeśli chcesz zachować EEPROM to albo nie wykonuj erase, nie ma to znaczenia w większości przypadków dla programowania FLASH, albo podczas programowania programuj i FLASH i EEPROM. Co do kompilacji - wymaga IAR zapewne dlatego, żeby zmieścić się z kodem w obszarze bootloadera. Niektóre wersje gcc generują dłuższy...
No to musisz zdobyć flash-adater .
Select device 3.3V 29LV160. Error 0x001000 - check adress A11 or A12, no contact in socket. Selected MBM29DL16x required 16bit flash adapter use.
4. Ten układ nie obsługuje ISP, w DS w podrozdziale Programming The Flash podano sposób programowania. 5. Praktycznie każda wielokrotność 3.6864MHz to umożliwi.
Przy okazji sprawdź, czy w ustawieniach debuggera nie masz włączonego czyszczenia całej pamięci Flash przy programowaniu. Jeśli używasz jawnej wartości wskaźnika - nie musisz w ogóle definiować nowej sekcji dla linkera, wystarczy, że skrócisz główną sekcję Flash. Elegancko byłoby zadeklaropwać nową sekcję,a nestępnie zdefiniować zmienne z atrybutami...
Witam. Czy jest możliwe skuteczne zaprogramowanie AVR ( u mnie Attiny85) plikiem utworzonym po kompilacji w BASCOM w programatorze uniwersalnym ( u mnie Xeltek). Moja walka nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Choć wynikowy plik BASCOM xyz.bin jest wgrywany i poprawnie weryfikowany (programatorem Xeltek) procesor pozostaje martwy. Nadmieniam, że...
Witam programowanie nadal jest możliwe przez RS232, obecnie polecanym programem jest Flash Magic. Pozdrawiam Wojt
Pokaż tego bina co go zgrałeś to będzie wiadomo czy flash jest zabezpieczony. Ten STMicroelectronics to ze zdjęcia widzę że jest to STM32L071RBT6 128kb flash.
Czyli chodzi tutaj o to, że bez ustawienia opóźnienia może błędnie działać dalej opóźnienie FLASH i FLASH będzie źle programowany? To moja prywatna hipoteza, ale obstawiam, że jeśli nie ustawisz opóźnienia, to dane odczytywane z flash są błędne i program się wysypuje.
Ale podlaczajac klips zasilasz przy okazji plyte, co moze uniemozliwic programowanie.
W R&G najczęściej padają układy DS485, lubi paść procesor od tak sobie mowa o SAK C509 I możliwa awaria NAND FLASH trzeba programować po RS485, specjalnym programem do konfiguracji. Dla flip dot ETKO jest inny, dla ELLZ inny program. Ale zawsze jest NAND FASCH to w niej jest informacja o rozmiarze tablicy oraz protokół transmisji i adres tablicy.
Plik taki stworzysz w dowolnym hexedytorze.
Te scalaki są programowane każdorazowo po włączeniu zasilania. Programować może je procesor zewnętrzny, albo mogą same się programować z zewnętrznej pamięci Flash. Wszystko zależy od opcji ustawionych pinami m0 m1 i m2.
Do programowania tej rodziny uP służy program "PSDsoft Express ". Jest dostępny na stronach firmy ST. Wymagany jest programator "FlashLink". Schemat wersji na port Centronics dostępny w sieci. Seria uPSD oprócz pamięci FLASH posiada również programowalny układ CPLD. FLASH i CPLD mogą być zabezpieczane przed odczytem. Pozdrawiam JarekC
Rolis 4.79 bardzo często ma problem z programowaniem układów flash większych niż 16Mb. Musisz użyć Rolisa 4.78 albo 5.14 (wybierając model 3330). A jak nie pójdzie to spróbuj Geoflash albo Knok2003.
Odłącz na 10 min akumulator jeśli usterka ponownie wystąpi ... do programowania TBM - flash wewnętrzny, jeśli flash się nie uda to TBM do wymiany.
Atmega32 ma już za sobą klikaset write/erase cycles wiec moje obawy poszły w wiadomym kierunku, ale na szczęście okazało się, że zasilanie procka spadało chwilami z 5 na 1,8 V i to było przyczyną jego zapaści. Zobaczymy ile jeszcze wytrzyma programowań. Zamykam temat.
Tak. Roznica jest tylko taka, ze C - CMOS jest ukladem jednokrotnego programowania a F - FLASH - wielokrotnego. BF
Ja bym polecał AT89s52 - architektura '51, dodatkowy timer, 8k Flash i ISP - czyli programowanie w układzie, bardzo wygodne. (no i kosztuje jakieś 3PLN :D)
Musisz ściągnąć program BASCOM AVR. Ważne jest też abyś miał zainstalowaną jakąkolwiek drukarkę. Nie musi ona fizycznie istnieć ale musi być zainstalowana. W ustawieniach (options->programmer) wybierasz odpowiedni programator, czyli STK200/300,a potem podpinasz programator do portu LPT i do procesora. Następnie kopiujesz kod źródłowy, kompilujesz program(F7)....
W sytuacjach, kiedy łączny rozmiar kodu wynikowego Twojego programu wraz z bootloaderem jest większy niż rozmiar dostępnej pamięci flash. Jeżeli nie ma takiego zagrożenia, programowanie po ICSP można sobie odpuścić.
Na swoją stronkę wrzuciłem najnowszą kompilację OpenOCD dla Windows, problem na który się natknąłeś powinien tam być rozwiązany. 4\/3!!
To pamięć flash. Do programowania potrzeba odpowiednich sekwencji. [url=https://ww1.microchip.com/downloads... tutaj
Witam. Wykonałem sobie prostu projekt na AT89S51 tzn porty P0 i P2 obsługują 8 wyświetlaczy 7-segmentowych LED., reszta standard. Zakupiłem sobie programator na stronie BTC - ZL11PRG-M. Po rowiązaniu małego problemu, (programowanie nie działało dopóki nie ustawiłem w biosie wartości EPP na V1.9 przy ustawieniach LPT) Flash dał się pięknie bez problemu...
https://obrazki.elektroda.pl/4034979200_... Gemini 2.5 Flash może być najlepszym modelem "myślącym" do programowania jeśli chodzi stosunek jakości do ceny, pokonując dwudziestokrotnie droższy Sonnet 3.7. Jego cena to zaledwie $0.15 za 1M tokenów wejściowych i $0.6 za 1M tokenów wyjściowych. To niewiele drożej niż poprzednik Gemini...
Tak ale bascom demo wgrywa pliki tylko do 2 kb, a oprócz bascom avr nie umiem się posługiwać innymi programami :( Z tego co pamiętam to Bascom kompiluje pliki do określonej wielkości demo, programowanie było bez ograniczeń. Może się coś zmieniło? Kasujesz Flash przed zaprogramowaniem?
Ja mogę spokojnie zapewnic że conajmniej 8 lat i to w trudnych warunkach -30+80. Już nogi zielone a program działa. A atmega była spokojnie ponad 1000 razy programowana.
Zainstalowałem AVR Studio, i mam do wyboru programatory: te AVR: one, simulator itp. i programatory: -ice200 -ice40 -ice50 -jtag ice -jtagice mkll któro wybrać? nie we wszystkich jets atmega8, usatwiam com 3, w menadzeze urzadzeń tez mam ustawione na com 3 i predkosc na 115200 i pisze ze sprzet działa poprawnie. Co moze byc nie tak? Układ zasilam z...
To nie mikroprocesor a pamięć flash. Tak, jest reprogramowalna.
Flash Loader Demonstrator - jako produkt producenta mikrokontrolerów - na pewno obsłuży te układy. 4\/3!!
Programowanie odbywa się przez port VGA, piny. SDA i SCL. Potrzebujesz programator szeregowy I2C. programujący pamięci FLASH Gdzieś czytałem o programowaniu przez arduino ale za dużo z tym kombinacji.
Witam, nie mam dużego doświadczenia, ale muszę przenieść program z jednego flasha na drugi, konkretnie z 1. cFeon EN29LV040A na 2. SST39VF040-70, używając programatora TL866II+. Zamówiłem flash 1. ale dopiero nadejdzie. W międzyczasie poszukałem odpowiednika w postaci 2. Mam problem taki, że odczytany program z 1. zapisuje się na 2. częściowo i wyskakuje...
Witam Aby oglądać prawie wszystko co można będziesz musiał: 1przeprogramować tuner do tego potrzebny Ci będzie kabel do COMa tzw. przedłużacz myszki, oraz programu DSX Flash do programowania pamięci, softu w tunerze oraz DSX Edit do programowania kanałow w tunerze, wszystko znajdziesz na uploadach nalepiej na dvbh i będziesz potrzebował wsadu do tunera...
P87C552 to układ z jednokrotnie programowanym EPROMem Nie ma bezpośredniego zamiennika z pamięcią Flash. Najbliższy układ to 89CE558 (poszerzona wersja 80c552 z pamięcią FLASH ) ale występuje tylko w obudowie TQFP80. JarekC
Witam, posiadam programator jak wyżej.Program to XGPRO 9.16 Chciałbym zaprogramować flash-a S29AL016J70TFA01, mam kilka pytań. Nie znajduję w spisie identycznego. Różnią się trzema ostatnimi znakami. Czy mogę wybrać nie patrząc na te 3 ostatnie znaki.? No i drugie to problem techniczny. Używam podstawki dodatkowo TSOP32/40/48. I mam zawsze kilkanaście...
S to ISP C nie ma isp Wątpię czy zaprogramujesz nim 4051 ;) Pamięć programu wgrywasz do Flash
Elnec ma to we spisie, ale ta kość podobno ma dodatkowy obszar OTP i może być zabezpieczona hasłem.
No niestety, ale przy wgrywaniu softu 1.7.5 na starszy soft niż 1.7.0.B coś się źle wgrywa i tuner wyświetla tylko logo i nie da się wgrać przez USB. Przynajmniej ja nie znam takiej opcji. Można go przywrócić tylko przez wgrywanie programatorem pamięci flash. Też to przerabiałem i ożywiłem przez programowanie flash. Wrzucam ci pliki do wgrania do pamięci...
Częściej spotykanym problemem z pamięciami Flash w ESP32* jest to, że w niektórych trybach jej programowania, pamięć ta nie do końca się programuje i zostają losowe śmieci. Zdarza się to w klonach układów ESP, gdzie stosuje się inne pamięci flash niż te, które stosuje Espressif. W takich przypadkach dobrze jest spróbować (i nic to nie kosztuje) przełączyć...
Na 99% oprogramowanie układu jest zabezpieczone przez producenta, przed odczytem. Ale niech się wypowiedzą jeszcze inni.
I jesli wszystko dziala jak trzeba nalezy wejsc w programowanie i zrobic kopie bezpieczenstwa (MENu FUNKCJE) Przed wejsciem w programowanie warto nacisnac FLASH (czasem ustawiona jest goraca linia na miasto)
Witam. Interfejs SPI w tym mikrokontrolerze przewidziany jest tylko i wyłącznie do programowania pamięci flash. Nie ma sprzętowej obsługi SPI podczas pracy mikrokontrolera. Możesz za to napisać sobie obsługe programową, SPI jest bardzo proste. Pozdrawiam.
Mark:TOSHIBA Model:32AV933G SNC50L03Z02177L1 Chassis (main board, components):32AV933 MAIN BD REV1.02 More informations: PSU DPS-140SP SPI U7=25Q64 INVERTER; LC320WXN 6632L-0626A
https://obrazki.elektroda.pl/7245713600_... BK7231 zazwyczaj programujemy przez UART - pozwala na to wgrany przez producenta bootloader. W wyjątkowych sytuacjach jednak możemy niechcący ten bootloader nadpisać - wtedy musimy użyć trybu programowania SPI by odratować zablokowany układ. Tutaj opiszę, jak działa tryb SPI w BK7231 oraz...
Tylko programowanie pamięci flash w programatorze na zewnątrz. Np programatorem CH341.
Niestety miałem to "szczęście" wywrotki systemu podczas programownia iR 1600. Obecnie gotowy flash kosztuje około 120 EURO , ale dobrzy ludzie z Wa-wy obiecali mi go zaprogramować za 200-300 PLN. Troszkę sie spociłem jak mi kopiarka umarła ale taki koszt jest do udźwignięcia. Jak mi się uda to dam znać czy wypaliło.
24C02. Dość dobrze przyklejona do laminatu. Bez problemu można przeczytać w układzie, 5V
Nie w programie. Lokc Bits: Krauser ładnie opisał w http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... Bity zabezpieczające: LB zabezpieczają przed odczytem i programowaniem pamięci flash opcjonalnie można tylko zweryfikować. Chroni to interesy programisty. By powtórnie zaprogramować trzeba wykasować flash. BLB dotyczą...
Witam !. Mam problem z zaprogramowaniem ATmega8535. Uzywajac programatora SPI (STK/200) pozwala mi na odczyt sygnatury, bity, FLASH-a, EEPRROM - niby wszystko oki. Ale jak chce zaprogramować ten procek to sa problemy z FLASHEM. Tzn poprawnie programuje tylko do adresu 20H, kolejne bajty (te od adresu 21h)zapisuje znowu pod adres 0h tak że gnojone jest...
Ostatnio ponownie przeglądałem niektóre repozytoria Lightning Semi. Kilka miesięcy temu zauważyłem także kilka flasherów UART na zrzutach ftp/gitee i znowu zastanowiłem się nad nimi. Skontaktowałem się również z osobą z Lightning Semiconductor, która uprzejmie przesłała mi najnowszy flasher GUI systemu Windows dla układów LN882H, a także przydatny GIF...
Znaleźć to jest bardzo trudno, ale mi się kiedyś udało. Niestety, nie mam schematu do podłączenia do tego mikrokontrolera, ale w/g tego co tam jest napisane, powinno działać na "zwykłym interfejsie szeregowym".
Z tego co zauważyłem to czy atmega jest wsadzona w podstawke czy też nie, program zachowuje sie tak samo. Z nerwów przebudowalem programator na ten ze stronki Adam Dybkowskiego, i teraz nawet atmegi nie wykrywa (a czy w ogole przedtem wykrylo ;/) Jeżeli juz nic nie pomoże użyje zwyklej tasiemki i rezystorów, i nie będę sie bawić w programatory. Uzbieram...
Panie specjalista. Nie ma pamięci flash, a ma ROM, który programuje się tylko raz. AT89C51 - Pamięć Flash - programowanie równoległe, wysokonapięciowe. AT89S52 - Pamięć Flash - programowanie szeregowe ISP, niskonapięciowe. -4 kB pamięci wewnętrznej ROM (pamięć zewnętrzna ROM do 64 kB) AT89C55 - 20kB pamięci wewnętrznej Flash. AT89C51AC3 - 64kB pamięci...
Witam Nie pozostaje nic innego jak programator wyciągasz flash, programujesz w programatorze i po sprawie Pozdrawiam
Klasyczny przypadek uszkodzenia modułu FEE. Dość często występuje w tv z chassis WAX2 i jego mutacjami. Osobiście naprawiam te moduły poprzez wymianę-programowanie pamięci flash. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Może byś tylko dał znać o jakie przyciski Ci chodzi? Flash? GIF? PNG? Lub chociaż do czego mają być używane? WWW? Animacje Flash? Programowanie? Pozdrawiam Lt.
Flash programuję zawsze programem i2cprog_atmega8515 , a eeprom programem Funrarii EEprom Editor. Programuję programatorem Phoenix/Funprog.
Przetwarzałeś wsad po kasowaniu pamięci? Podaj logi z programowania.
przyłączam sie do prośby :) siedze juz 3 dzień nad tym, mam dotowy interface, jakies tam oprogramowanie sciagnalem, komunikacja z CPU jest, tylko nie mam softu co by nim zapisac pamiec flash
Wydaje mi się, że właśnie najlepszym sposobem jest wylutowanie kości. Nigdy w inny sposób nie odczytywałem kości SPI Flash.
Niestety nie mogę Ci pomóc. Te telefony są bardzo wredne czasami nawet po wymianie kości flash niby się do końca programowały a po chwili były martwe. Nie ma najlepszego zdania o tych Motorolach. Pozdrawiam.
Witam... Mam pytanko jak w temacie. W opisie ATtiny2313 jest napisane ze pamięć FLASH można programować do: 10000 razy. u mnie błędy zapisu wyskakiwały już grubo przed 1000 programowaniem. Układ programuje w Bascomie. Pozdrowionka....
Na tej płytce jest przycisk "FLASH". Czy jest wciśnięty przed programowaniem/wgraniem firmware?
Mam prosty kod który po wgraniu do ESP-12 zapisuje konfigurację natomiast ten sam kod wgrany do ESP-01 Wszystko zależy od tego, czy jest utworzona partycja we Flash dla potrzeb emulacji EEPROM. Jeżeli programujesz z Arduino IDE, to sprawdź, jaki masz wybrany schemat partycji we Flash dla danego modułu. Jaki jest rozmiar Flash dla tego ESP-01, 512kB...
flash write_image erase c:\lab1.hex 0x08000000 bin 1. Programujesz plik hex, a OpenOCD zmuszasz do traktowania tego jako bin... od razu porażka 2. W ogólnym przypadku plików NIE WOLNO przesuwać o offset. flash write_image erase c:\lab1.hex - TYLKO Pozatym prędkość 5kHz? Bez przesady - daj 1000kHz (1MHz). 4\/3!!
Gdyby w datashet-ach było napisane tak jak Ty piszesz to było by jasne, ale tak nie jest. Stąd mam niejasności, ponieważ komendę zapisu wysyła się najpierw a dopiero po niej dane. Nie wiem tylko czy po komendzie dane wysyła się, non stop aż do zapełnienia bufora, czy przed każdym bajtem danych zawsze musi być komenda a odpowiednio krótki czas stanowi...
Mam znajomego, naprawia płyty i programatora nie ma. Układy flash programuje swoją ulubioną płytą używając jej jako programatora a zwykłe epromy rzadko padają. Wniosek, jak się jest dobrym specem to wiele można. SławeK
programowanie flash programowanie flash układzie stm32 programowanie flash
naprawa stare telefon strumienica zamiast katalizatora pendrive odzyskanie partycji
galmet wyswietlacz galmet wyswietlacz
Paski na obrazie kamery: przyczyny i rozwiązania Ustawienie rozrządu Peugeot 807 2.0 HDI 136 KM