Wtyczka z przewodem PE (uciętym), gniazdo z kołkiem ochronnym ale z przewodem dwużyłowym? Tak nie może być. Musi być ciągłość PE od wtyczki do gniazda.
https://obrazki.elektroda.pl/1803838600_... Czy moje oczy dobrze widzą gniazdo z kołkiem ochronnym? Jeśli tak to czemu ten kołek nie jest podłączony?
Niby pomysł jest dobry. W końcu jak się to dobrze zrobi to będzie lepsze niż przedłużacz wpięty w przedłużacz i to wszystko na przewodach 3x1. Pytanie czy mimo porad dasz radę to lepiej zrobić. Przepisy mówią jasno o zakazie montowania gniazd z bolcem i bez bolca w jednym pomieszczeniu. Poza tym montowanie gniazd bez kołka w tym przypadku to czysta...
Można kupić natynkowe gniazdo z HDMI (na 100% są takie gniazda podtynkowe), rozciąć ten zagipsowany w ścianie i go zarobić w gnieździe, gniazdo zamocować kołkami rozporowymi do ściany, dokupić kabelek 2x HDMI i to wszystko.
Jakie gniazdo taki luz. Gdyby nie kołek ochronny pewnie byś nawet nie zauważył.
Za lużne podłączenie wtyczka -gniazdo przez co kołki wtyczki ulegają podpalaniu w trakcie pracy pralko... Raczej pali się plastik między bolcem a gniazdem ochronnym. Przyjrzyj się fotce w powiększeniu.
Jak to nie masz zera??? Więc co masz, 2 fazy? Masz na myśli kołek uziemiający? Z nim czy bez niego powinno działać, ACZKOLWIEK tego typu urządzenia POWINNY być podłączane do gniazdka z bolcem (uziemieniem). Chyba, że nie zależy Ci na żonie. Podłącz piekarnik pod gniazdo z kołkiem (dla bezpieczeństwa) i próbuj załączyć zgodnie z zapisami w instrukcji...
To jest złączka Wago, w której łączą się wszystkie (3 ) przewody. Kolor ich jest żółtozielony, co oznacza, że to są przewody ochronne PE. Jeśli planowane gniazdo będzie z kołkiem(bolcem) ochronnym, to jeden przewód będzie podłączony do tej złączki. Brakuje jeszcze dwóch przewodów do podłączenia gniazda.
Gniazdo, kołkiem ochronnym a kołek nie jest podpięty? To jest jeszcze gorsze od tego, że lampa nie świeci. Ze względu bezpieczeństwo może lepiej aby to elektryk podłączył. Już pomijam, że wszystkie twoje kombinacje nie przyniosły oczekiwanego przez ciebie rezultatu. Zdalnie już chyba nie można pomóc.
Na próbę zamień L i N w gniazdku. Dla MPI 540 to bez znaczenia. Metrel nie zmierzy jak nie ma N po prawej stronie patrząc na gniazdo zamontowane kołkiem PE do góry.
- prawy styk jest "nadpalony", - gniazdo jest "przelotowe", - gniazdo z kołkiem ochronnym- ale bez przyłączonego przewodu ochronnego, - przewód PE luzacko "dynda", - wywala korki po sylwestrze, - na czarnym jest prąd... ad -1 tak ad -2 chyba tak ad -3 zdecydowanie tak ad -4 jak wyżej ad -5 :cry: może czkawka ? ad -6 raczej nie, chociaż jak podłączy...
Pytania : - czy istniejące gniazdo miało kołek ochronny? - co z pozostałymi gniazdami w kuchni?
Przedłużacz z kołkiem ochronnym, kołek w gnieździe prawidłowo podłączony? Bardzo dobrze, proponuję jednak zgłosić na gwarancję.
Te żółto-zielone to fantazja elektryka (chyba się nudził). Jeśli zastosujesz gniazdo bez kołka uziemiającego, po prostu je wyrzuć. Jeśli gniazdo z kołkiem - użyj jednego z nich jako mostka między neutralnym a zaciskiem kołka. Zakładam że elektryk wiedział co robi, i fazę dał na czarnym przewodzie. Sprawdź to koniecznie.
Znowu to samo, martwienie się o sprzęt i o złotówki zamiast o życie własne i innych. To chyba się nie zmieni jeszcze przez co najmniej pokolenie. Co z tego że stare budownictwo? To już instalacja nie może być bezpieczna? Nawet na Wawelu czy w Malborku na zamku mają instalacje elektryczne i to takie bezpieczne, z gniazdami z czynnym kołkiem ochronnym....
1. Kiedy był robiony przegląd instalacji? Taki przegląd powinien być wykonywany nie rzadziej niż raz na 5 lat. Przegląd taki bardzo często powinien wychwycić jakieś nieprawidłowości zanim zacznie się instalacją palić albo nawet zanim sam zauważysz że coś jest nie tak. 2. Jakie są przekroje przewodów, z jakiego materiału są żyły Al czy Cu, jakie wartości...
Czy pod płytą są zamocowane wszystkie kołki dystansowe?.
I co z tych porad sztucznej inteligencji wyszło? Gniazdo elektryczne (typowe, jednofazowe)jest przystosowane do obciążenia prądem 16 A i przewód 2,5 mm² jest zgodnie ze sztuką prawidłowy/wystarczający do zasilenia takiego gniazda. Można spróbować podpiąć przewód 4 mm² i może się to udać, tylko teraz newralgicznym punktem, zakładając, że śruby to wytrzymają...
Bardziej chodziło mi o to czy gniazdo jest wyposażone w kołek ochronny, oraz czy ten kołek jest podłączony.
Tu akurat nie ma się czego czepiać. Ale najlepsze, że cudowny kabel działa równie dobrze w bloku, gdzie połataną instalację z amelinioum i gniazdo bez kołka montowano jeszcze w epoce późnego Gomułki Ten kabel ( wedlug jego producentów) działa podobnie jak dobry filtr wody, zainstalowany pod zlewozmywakiem. Wyłapuje i zatrzymuje wszystkie brudy sieci.
Czy gniazdo ma kołek uziemiający? Czy działał podłączony do tego samego gniazda?
To podsumujmy. Mogę założyć gniazdo z kołkiem ochronnym w pomieszczeniu, gdzie inne gniazda tego kolka nie posiadają?
Nie wiem kto to robił, jak również kto podłączał kiedyś hudrofor, ale niech ten ktoś już się nie zabiera za zabawę w elektryka. Ten 25A to chyba tylko do poprawy samopoczucia, tak samo jak gniazdo z kołkiem ochronnym niepodłącznym do niczego. Już o przekrój tego cieńkiego przewodu do kuchni się nie pytam. Marnym pocieszeniem jest tylko, że na wejściu...
dla mnie te stare instalacje to niezły bajzel i zawsze mam dylemat czy lepiej podłączyć ten kołek ochronny czy zostawić bez. Tu nie może być żadnej dowolności. Albo jest gniazdo z bolcem-kołkiem ochronnym i wtedy musi być połączony, odpowiednio do tego, jaki jest typ instalacji,albo jest gniazdo bez kołka ochronnego.
Chodzi zdaje się o kołki lutownicze , i o gniazda kołków lutowniczych.
A nie lepiej kupić po prostu wtyczkę, gniazdo na przewód bez kołka i kawałek przewodu? Zrobić taką "przejściówkę" na gniazdo bez kołka. Brzmi to może źle, ale wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż wyrywanie kołków czy inne kombinacje. Podpiąć to tej przejściówki lampkę i używać tylko z nią, bu zachować oryginalność.
W gniazdku używam sprzęty typu kątówka, myjka, odkurzacz, itp. Nie wszystkie z tych urządzeń potrzebują gniazda z kołkiem ochronnym, co nie oznacza, że gniazdo posiadające kołek ochronny powinno mieć ten kołek nie podłączony. It dopiero trzeba wiedzieć jak to prawidłowo zrobić, bo "uziemienie", wcale nie musi oznaczać dosłownie wbicia metalowego pręta...
Z tego co piszesz, to bolec jednak musi być? Tak, musi być.Sama budowa kabla zasilającego stacjonarny PC wskazuje na to.Poza tym obudowa PC jest z metalu co także sugeruje konieczność jej ochrony.Praktycznie każde urządzenie z metalowymi elementami obudowy powinno być zasilone z użyciem trzeciej żyły ochronnej. Jeżeli nie jest to konieczne to urządzanie...
...Podejrzewam, że to wina uziemienia komputera... I to może być dobry trop. A komputer bezwzględnie powinien być podłączony do gniazda z uziemieniem. Czy w tym pokoju, do którego przeniosłeś sprzęt, masz gniazdo z kołkiem?
Czy gniazdo masz z kołkiem ochronnym?
Powinieneś zamontować gniazdo z kołkiem zerwania. Domniemywam, że instalacja jest dwuprzewodowa. Wówczas kołek gniazda należy elektrycznie połączyć z "zerem".
W czym masz problem - to zwykłe gniazdo z kołkiem uziemiającym. Pokaż zdjęcie z drugiej strony i opisz dokładniej problem.
Nie podałeś o którą ECH21 chodzi , myślę że o wzm. mcz. / II stopień wzm. pcz. ( bliżej EBL21 ) napięcia szczególnie anody triody jest za wysokie zwróć uwagę że anoda jest zasilana przez rezystor 100kΩ są dwie możliwości brak połączenia katody z masą ( kołek ) lub uszkodzona lampa lub raczej mało prawdopodobne zwarcie rezystora R20 3,3MΩ....
Dlatego uwaźam źe w pokojach /gniazdo bez kołka/ nie muszę stosować przedłuźaczy z kołkiem Myślę że to zdanie wyczerpuje temat.
Wiele nowych gniazdek ma kołek ochronny, ale tak jak piszę niepodłączony, w niektórych przypadkach podłączony do masy, ale przeważnie nie. Jeśli montuje się gniazdo z kołkiem ochronnym, to powinien być podłączony,, ale nie do masy, bo to nie samochód. Sprzęty są podłączone różnie, do różnych gniazd (nowych, starych) Nie pytałem jak podłączony jest...
Pytanie czy to normalne i może tak pozostać, czy reklamować kuchenkę? Odpowiedź na oba pytania - Nie. Czyli nie ma sensu reklamowanie sprawnej kuchenki, bo prawidłowo podłączona do gniazda z kołkiem na pewno nie będzie źródłem problemów. Należy także pilnie zlecić przegląd instalacji i w razie takiej konieczności - wykonać zgodne ze współczesnymi wymogami...
Czyli tylko transformator separacyjny rozwiązałby tą sytuację? Nie. Problem rozwiąże podłączenie UPS-a do sprawnej instalacji elektrycznej, w której występuje gniazdo z czynnym kołkiem ochronnym!!!
jakby brakowało uziemienia Właśnie, urządzenia posiadające wtyczkę z zaciskiem ochronnym, muszą być podłączone do gniazda z czynnym kołkiem ochronnym, Co oznacza, że gniazdo musi mieć podłączony kołek ochronny do instalacji, a nie tylko "posiadać" kołek ochronny.
No we własnej kuchni tak po PRL-owsku zainstalowałem. To teraz musisz poszukać odpowiednie wtyczki kątowe z przewodem przyłączeniowym po tej samej stronie co gniazdo dla kołka PE. Chyba, że nie przeszkadza taki wywijas.
W tak wykonanym urządzeniu, jest możliwe pojawianie się napięcia na metalowych częściach obudowy i albo używasz urządzenia z odpowiednim zabezpieczeniem( gniazdo z ochronnym kołkiem), albo nie korzystaj z niego, dla swojego bezpieczeństwa.
R25--> 1Ω. Przy gnieździe XP4 kołek nr. 1.
Czy mierniki mają "uziemienie"? znaczy się gniazdo na kołek PE we wtyczce? jeśli tak to sprawdź omomierzem czy masa sygnałowa (normalnie pin 5 w DB9) jest połączona z obudową, jeśli tak to łącz śmiało (i używaj gniazdek/przedłużaczy z PE) Jeśli nie to trzeba by się dowiedzieć o wewnętrznym wykonaniu portu lub zaryzykować bo prawdopodobnie możesz ;)
Objawy są prawidłowe, wiele razy omawiane na elektrodzie, średnio raz na miesiąc. Nie zakłada się gniazda z kołkiem ochronnym niepodłączając go! Rada, nie zabieraj się za elektrykę nie znając podstawowych zasad lub nie dopuszczaj do niej ludzi nieznających podstawowych zasad do elektryki, nawet do tak banalnej sprawy jak założenie gniazda. 99% ludzi...
To nie wygląda na złamany grot kluczyka. Prawdopodobnie wysunął się z gniazda mocowania. Należy rozebrać obudowę i wsunąć grot w gniazdo. Przedtem trzeba jednak wysunąć kołek ustalający. Ale najlepiej ten kołek wymienić na nowy, bo ten który jest może być już zużyty. https://obrazki.elektroda.pl/3966473600_...
Można. Tam jest gniazdo typu DIN i podłączasz we wtyczce środkowy- masa, ekran ( 2 ) a do kołka 3 przewód .
Trzeba sprawdzić stan połączeń w instalacji domowej szczególnie dotyczy to instalacji wykonanej przewodami aluminiowymi.W gniazdach utleniające się końcówki kabla niszczą styki.Wyjmij wtyczkę i sprawdzaj czy kołki wtyczek są gorące,jeżeli tak to wymień gniazdo i wtykę na nowe.Wiele kłopotów sprawiają różne bazarowe rozdzielacze.
Gniazdo oryginalnie tam było produkcji zapewne Ospel, typu wierbka, bądź ciut nowsze. Była to płaska podstawa przyklejana do ściany, a na to obudowa samego gniazda. Dziś należało by tam zamontować jakieś dzisiejsze gniazdo natynkowe, poniżej, tak aby przewodów wystarczyło. Powinno się wymienić wszystkie te gniazda na takie z kołkiem ochronnym i robić...
Nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Konkretną odpowiedzią jest: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Gdzie w paragrafie 183 jest zapis aby stosować oddzielny przewód ochrony i neutralny w obwodach odbiorczych. Czyli...
Akurat dokładnie tych kolumn nie rozbierałem. Natomiast rozbierałem kilka podobnych Technics-ów i w każdym aby dostać się do głośników trzeba usunąć przednią konstrukcję z tworzywa. Myk leży w tym że jest ona przykręcona wkrętami które są ukryte pod gumowymi gniazdami kołków na maskownice z płótna - zazwyczaj 4 wkręty. Wtedy przedni panel schodzi bez...
Zwarcie do obudowy w środku pralki, względnie napięcie zawleczone na obudowę poprzez niesprawne gniazdo elektryczne. Na kołku w gniazdu jest napięcie, czy nie?
Miałem kiedyś podobny problem przyczyną okazała się pętla mas zamykająca się przez kołek uziemienia. Spróbuj podłączyć głośnik do gniazda bez kołka uziemiającego. Problem powinien zniknąć. Pozdrawiam
Pytam ponieważ kupiłem sobie dość dobry monitor + planuję zakup nowego laptopa i nie chciałbym aby to wszystko się usmażyło. Średnio raz na miesiąc do trzech miesiecy pojawia się temat ochrony drogiego sprzętu. Zawsze mnie dziwi czemu ktoś ochroną interesuje się jak ma do stracenia kilka złotych. Stan taki jak u ciebie czyli gniazdo z kołkiem ochronnym...
To zasilacz impulsowy. Przypuszczalnie tu leży istota problemu. Nie oznacza to, że zasilacz jest uszkodzony. Często w podobnych konstrukcjach łączy się masę (minus) strony wtórnej z "środkiem" filtru p-zakłóceniowego strony pierwotnej za pośrednictwem kondensatora (np 1nF/2KV). Jeśli taki zasilacz podłączysz do gniazda bez kołka uziemiającego to......
Najpewniejsza wydaje się ingerencja w sam zasilacz. Kilka kondensatorów blokujących w odpowiednich miejscach powinno załatwić sprawę. Filtr sieciowy w zasilaczu należy zainstalować obowiązkowo, bo raczej nie ma tam NIC (no może poza zworkami). Gniazdo z kołkiem uziemiającym (obudowa do uziemienia).
Mógłbym napisać wykład dotyczący przedłużacza 3 żyłowego włączonego do gniazda 2 stykowego-bez kołka ochronnego, ale napiszę przewrotnie-- lodówka ma być włączona do gniazda z ochroną. Nie wiemy jaki środek ochrony jest tam zastosowany, a jeśli użyłeś przedłużacz, to ma być to przedłużacz z wtyczką trójstykową włączoną do odpowiedniego gniazda, oczywiście...
Cześć! Posiadam kołki lutownicze (goldpin) o rastrze 3,5 mm, jak na zdjęciu: https://obrazki.elektroda.pl/5065400800_... Poszukuję "drugiej strony" tego złącza czyli gniazda (goldpin) o rozstawie 3,5 mm. W popularnych sklepach internetowych nie ma złącz o takim rozstawie, jedynie jakie znalazłem to własnie kołki, ale gniazd nigdzie...
A gniazdo zasilające masz z kołkiem czy bez kołka (PE)?
z lewej strony podłączyć neutralny z instalacji (oznaczony cyfrą 2) I tu już popełniasz błąd. Przewód "neutralny" trzeba podłączyć pod "kołek" i dopiero z niego mostek do gniazda-styku neutralnego- jest to w myśli wpierw zabezpieczenie, a następnie zasilanie.
Dlatego że prawdopodobnie tam jest gniazdo z kołkiem uziemiającym Jeśli nie masz takiego gniazda sprawdź czy problem występuje u np. sąsiada który ma gniazdo z uziemieniem. Co do podłączanie uziemienia pod kaloryfer - nie radzę przeprowadzać takich eksperymentów (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... , http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic68...
Wiertarka udarowa a wkrętarka udarowa to dwie różne rzeczy. Mają inaczej działający mechanizm udarowy. Wkrętarka udarowa nie posiada uchwytu wiertarskiego tylko gniazdo sześciokątne na bity które wkładasz bezpośrednio do wkrętarki. Wkręty w kołkach możesz wymienić na takie jakie długie potrzebujesz.
Wracając do tego pytania: to mogą sobie być wpięte? Czy powinnam wypiąć niektóre sprzęty całkowicie z gniazda i ich nie używać, skoro nie mogę zrobić dodatkowego obwodu w mieszkaniu? Rozumiem to w ten sposób, że pytasz czy nieużywane odbiorniki każdorazowo odłączać od gniazda, gdy nie są używane. To zależy jakie odbiorniki.Jeżeli w stanie "czuwania"...
Tylko ten "kołek" jest połączony z przewodem PE. A ten z kolei z uziemioną GSW. A kolega nie ma ani uziomu, ani GSW, ani połączeń wyrównawczych. I od tego trzeba zacząć. Jednak jeśli takie połowiczne rady mają być udzielane Do prawidłowego działania takiej listwy potrzebne jest gniazdo z kołkiem... to proszę to czynić na PW.
Kółka czy kołki Wzmacniacz ma gniazdo z przodu i z tyłu
Po pierwsze należy wymienić gniazdo na takie z kołkiem ochronnym (wszystkie w pomieszczeniu) i prawidłowo go podłączyć, jeśli chce się używać takich sprzętów z wtykiem jak na zdjęciu.
no przerobić zawsze można trzeba albo dorobić dodatkowe gniazdo albo z któregoś zrezygnować i przeciąć sygnał w ten sposób że odlutowuję przewód z kołka K505 i ten przewód miał by iśc do kolektora a wracający z kolektora podłączam pod kołekk 505 tak samo dla 2 kanału przewód z kołka k503 do kolektora a powrót na kółek k503 mam nazieję że rysunek ci...
Kol. kkas12 ma rację. Takie pożenienie gniazd jest błędem. Zaraz napiszę dlaczego. Otóż wyobraźmy sobie, że mamy w jednym pokoju np. komputer i lodówkę podłączoną do różnych gniazd. I rozpatrzmy 3 sytuacje: 1. obydwa gniazda są bez kołków ochronnych; 2. jedno gniazdo z kołkiem, i do niego podłączony jest komputer; 3. obydwa gniazda z kołkiem. W sytuacji,...
Przeczytaj posty powyżej.Pokrywy blaszane na tunerze są na sprężyste blaszki.Lekko je podważ.Ja wymieniałem sam kołek centralny w gnieździe.Dużo mniej pracy.
Nie masz dostępu do puszek łączeniowych? ale jak mogę się domyślać powinien być dostęp do zabezpieczeń. Jeśli nie jest to zbyt rozległa instalacja, być może trzeba by zamienić fazę z neutralnym gdzieś w okolicy zabezpieczeń i wtedy cały obiekt będzie miał prawidłowe połączenia. Oczywiście wszystkie gniazda z kołkiem uziemiającym trzeba po takiej "operacji...
Nieważne, że gniazdo do którego podpinasz przedłużacz nie ma kołka ochronnego, ważne że przedłużacz ma 3 żyłę. Oczywiście trzeba za nią odpowiednio dopłacić, podłóg przedłużacza 2 przewodowego. Jest ważne i dlatego ignorowanie takich zaleceń by był przewód ochronny w przedłużaczu jak i w gniazdku go zasilającym uznajemy za lekceważenie życia. Autor...
Upalone "zero" (neutralny), a jak się domyślam kuchenka jest podłączona do gniazda z kołkiem ochronnym. Prawdopodobnie ma to miejsce w gniazdku, do którego jest włączona wtyczka od kuchenki.
Co do tego 250W to lepiej nie. Nie wiem co to za zasilacz, ale te starsze poniżej 300W padając potrafiły poczynić spore spustoszenia. Co do wtyczki i gniazda to prawdopodobna przyczyna niesprawności. Jak masz możliwość to wymień gniazdo w płycie i wtyczkę w zasilaczu prawdopodobnie zasilacz jest sprawny. Jak chcesz się pobawić to czyszczenie kołków...
są gniazda podwójne z z kołkiem uziemiającym i zależnie w które gniazdo włoży sie wtyczkę to L jest z lewej lub prawej strony kołka uziemiającego....i co dalej?
Nie łączy Ci przewód N, prawdopodobnie w puszce lub w gniazdku. Gdzie masz przewód PE? W garażu instalacja powinna być trójżyłowa i gniazda z kołkiem.
Z tyłu urządzenia jest gniazdo analogowe WY audio. Tuż obok złącza IDE. Skrajne kołki to kanały L i R. Dwa środkowe to masa. Powodzenia! Dodano po 1 Zasosuj typowy kabel audio do komputera...
Wyjaśniam na czym polega druciarstwo. Przekrój przewodu przedłużacza wystarcza na podłączenie radia budowlanego, małej kątówki i nic więcej. Gniazdo też nic więcej (10 A). Nie zauważyłem kołka na przewód ochronny koniecznym (obowiązkowym) przy takim sprzęcie. Dodano po 11 Znalazłem ten model przecinarki plazmowej- allegro.pl/oferta/ideal-plazma-45-a-prze...
Na tym pierwszym zdjęciu widać gniazdo podwójne 230V z kołkami uziemiającymi - przewody niebieski i czarny zasilające są podłączone na zaciski robocze. Zaś na kołki ochronne jest połączony ten dodatkowy niebieski przewód, który jest prowadzony od obudowy gniazda siłowego. W którym miejscu gniazda podwójnego 230V kołki ochronne łączą się z czymkolwiek...
Na ten problem zwrócił uwagę serwisant pieca jak mi go czyścił. Ale to zabezpieczenie jest głównie w interesie właściciela, użytkownika mieszkania, bo on, lub jego rodzina, w pierwszej kolejności może być narażony na niebezpieczeństwo porażenia prądem elektrycznym. Dlatego należy wezwać elektryka i niestety na swój koszt (nie administratora, chyba...
Upalone piny zarówno w gniazdku jak i we wtyczce mogą być skutkiem. Widać nadpalony plastik na obydwóch częściach. Przyczyną może być połączenie kołka w gnieździe z metalową częścią lampy. Nawet znalezienie na szrocie takiej wtyczki i połączenie (lutownica, termokurczki) może być być nieskuteczne. Kołek w gnieździe też jest mocno przegrzany.
Pamiętaj, że KAŻDE URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE WYKONANE W I KL OCHRONNOSCI WYMAGA BEZWZGLĘDNEGO PODŁĄCZENIA DO GNIAZDA Z CZYNNYM KOŁKIEM OCHRONNYM. Skoro gniazdo jest z czasów PRL (zapewnie nie jest w kuchni ani łazience skoro komputer podłączasz) a monitor ma wtyczkę z "uziemieniem" to "kopanie" prawdopodobnie wynika z olewania podstawowych zasad bhp. Monitor...
Konstrukcja lampy w VW Bora nie pozwala na założenie żarówki dwuwłóknowej P21/5W. Gniazdo żarówki ma symetryczne uchwyty właściwe dla żarówki P21W. Natomiast żarówka P21/5W ma kołki ustalające na różnej wysokości. Można, oczywiście "na siłę" próbować założyć tę żarówkę, ale kończy to się uszkodzeniem uchwytu (rozgięciem) lub ścięciem jednego z kołków...
Dziękuję za informację, po zapoznaniu się z sugestiami zostawiam tak jak wymyślono to w oryginale. Odświeżyłem tylko luty na zwrotnicach, wymieniłem terminale, zregenerowałem wszystkie głośniki i utknąłem na naprawie maskownic. Sprawa rozbija się o kołki maskownic które muszą pozostać takie jak były w oryginale ponieważ w tych kolumnach maskownica musi...
Rozumiem, że podłączasz ją do gniazda z czynnym kołkiem ochronnym? We wtyczce jest różnicówka, wykrywa gdzieś upływ prądu.
Biorąc poprawkę na instalację dwuprzewodową: - dwa czarne i brązowy razem... - dwa żółto-zielone i niebieski razem... Jeżeli gniazda mają kołki uziomu (w tym przypadku zerowania) należy je podłączyć do toru żółto-zielonego.
To gniazdo jest bez kołków ochronnych, nie nadaje się, ale bywają też w tym typie już z kołkami. W sumie wyglądają prawie jak te przyklejane do ściany z czasów wielkiej płyty. Z klapką będzie trudno znaleźć, o ile coś istnieje. To w takim razie masz wystające przewody ze ściany? Pokaż zdjęcie jakieś? Może gniazda montowane w blat? Zaślepki do "dziurek"...
W jakim pomieszczeniu masz to gniazdo? Prawdopodobnie masz gniazda przyłączone w pętli bo tak było to robione. Gniazda z "uziemieniem" montowano i podłączano w zasadzie tylko w łazience i czasami w kuchni. W tym przypadku może chodzić o pokój gdzie stosowano gniazda bez kołka. Ktoś wymieniał gniazdo i zastosował z kołkiem ale zachował typ podłączenia....
Tzn podłączone do gniazdka "bez bolca" może nie działać, tak? Bo że różnice w bezpieczeństwie są to oczywiście wiem :) Pozdro Wiele urządzeń elektronicznych posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem, przy zasilaniu z instalacji bez kołka ochronnego. Nawet zwykłe kuchenki elektryczne nie pracują wtedy prawidłowo (ich elektronika). Oczywiście, jeśli...
W sieci 220V dopuszczalne było wahanie +/-10%, więc i możliwe maksymalne zasilanie do 242V dla twojego wzmacniacza. To jakiś zbieg okoliczności, że uszkodziłeś kilka razy swój wzmacniacz; pierwsza usterka mogła powstać ze starości, np. zimne luty, usterki kondensatorów elektrolitycznych (upływność, utrata pojemności), a po naprawie może zamontowane...
Widzę jeszcze jeden problem- samo gniazdo i wtyczka aluminiowa z płaskim kołkami. Sporo osób przejechało się na cmentarz i to właściwie przez sposób wyłączania wtyczki- jedną ręką trzyma się klapkę gniazda a drugą wtyczkę. Napięcie pomiędzy obu rękami. Zdarza się tylko przy złym podłączeniu zera (uszkodzeniu). Plastikowe gniazdo i wtyczka.
(...) ale gdy podłączysz wtyczkę do pracującego urządzenia to napięcie zmienne >100V na masie, nawet przy prądzie <1mA potrafi uszkodzić obwody wejściowe, I bardzo często uszkadza porty USB w urządzeniach wielofunkcyjnych zasilanych z gniazda z kołkiem uziemiającym podłączanych do komputera włączonego do gniazda bez w/w kołka (np za pośrednictwem...
Wspomniane listwy należy używać wyłącznie w instalacjach z kołkiem zerującym bo w przeciwnym przypadku nie spełniają swojego zadania. Typowy komputer z obudową blaszaną bezwzględnie należy podłączać wyłącznie do gniazd z kołkiem zerującym. Kołek zerujący zapewnia: - zabezpieczenie od porażeń - zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych - zmniejszenie...
Witam. Podczas wyminay wskładki w gramofonie Medion. Odczepiłem tą część od siebie. Po ponowym zamontowaniu nie trzyma się to stabilnie i często spada jak na zdjęciu. Czy popsułem? Czy da się to jakoś naprawić? Musisz przełożyć wkładkę do nowego "koszyka" czyli inaczej "headshella". Uszkodzenie uchwytu na końcu ramienia jest mało prawdopodobne, a ze...
1. Już zostało napisane, jaki jest układ sieci? 2. Na kolorach nie ma się co opierać. Trzeba fizycznie sprawdzić który kolor to L. 3. Jeśli ukad sieci pozwala na zerowanie to ja bym zrobił tak, o ile gniazdo pozwala to L bym nie rozcinał tylko puścił przez gniazdo. Zawsze to pewniejsze połączenie, nie obciąża tak gniazda. Pozostałe przewody (zerowe)...
Ja stosowałem gniazdo żeńskie 1x20 pin o wysokości 8.5 mm i lutuję je do płytki ze sterowaniem. W płytkę wyświetlacza lutuję kołki o długości całkowitej 12 mm. Zestaw pasuje idealnie. Kołki oryginalne /bez gniazda/ mają wysokość całkowitą 18 mm. Raster oczywiście 2.54 mm. Podaję, bo może komuś się przyda i woli kupić nowe zamiast męczyć się wylutowywaniem...
To jest stara instalacja, kontakt bez bolca uziemienia, budynek bardzo stary, ma 200 lat Edit: Dziękuję wam za odpowiedzi, już wszystko wiem, pozdrawiam Jak zamierzasz rozwiązać ten problem? Urządzenie w I kl ochronnosci a gniazdo bez czynnego kołka ochronnego. To jest piekarnik z płytą, jaką ma moc? Jakie grube przewody i z jakiego materiału, jakia...
Elektrodziarstwo! Potrzebuję kołki/ wtyki/ piny lutowane do PCB, które można z powodzeniem wpiąć w gniazdo IC z okrągłymi otworami. Nie wiem jak to dokładnie ująć, a tym samym nie wiem jak tego szukać (jakie hasło na alle czy tam w innych sklepach). Najprościej wpisać 'listwa kołkowa', 'goldpin', ale to nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprzedający...
Z przewodem ochronnym nic nie kombinuj. Ta wiertarka była tak wykonana, by nie trzeba było korzystać z gniazda z kołkiem ochronnym. co to może być za czarne ''coś'' z czerwonym wystającym cypelkiem, To bezpiecznik zabezpieczajacy przed przeciążeniem "udławieniem" wiertarki.
Ale sprawa jest prosta: do gniazda bez kołka nie wolno wkładać wtyczki z kołkiem ochronnym.
A TV w drugiej klasie ochrony. TV może być w II klasie, ale gniazdo musi być tak czy inaczej z kołkiem. Podłączonym do przewodu ochronnego. W nowo robionych instalacjach czy obwodach jest taki wymóg.
Obudowa zgrzewarki powinna być podłączona przewodem ochronnym, który jest podłączony do wtyczki, a wtyczka powinna być podłączona do gniazda z kołkiem ochronnym. Z kolei w gnieździe styk ten musi być podłączony do przewodu ochronnego w sieci.
Zdarzało mi się budować/remontować/rozbudowywać listwy zasilające i zabezpieczenia w urządzeniach. Ideał nie istnieje, każda listwa odpowiednio podły impuls przepuści. Ale starać się trzeba. Podstawowym pytaniem którym zaginam osoby sprzedające gotowe listwy jest pytanie o oferowany przez nich sposób wymiany warystorów i zalecany okres między wymianami...
wejście kołek sygnalizator kołek kołek ochronny
pompa wspomagać renault laguna kalkulator procent volvo silnika
kosiarka parkside magazyn energii
Jak nabić duże koło rozrządu na wałek? Schemat podłączenia głośników Honda Civic 2007