Witam ale minus zwrotnicy czy głośnika, bo jeżeli głośnik nie jest oznakowany to przykładasz do końcówek głosnika jakąś bateryjke np1,5v i jezeli membrama wychyli się do przodu to przy tej końcówce gdzie + bateryjki jest plus głosnika . pozdro
Jeżeli będzie grał sam to nie ma różnicy, ale jeżeli z "kolegami" to polaryzacja jest BARDZO ważna.
Polaryzację wyznacza polaryzacja głośnika basowego. Zawsze.
W głośniku polaryzacja nie ma znaczenia (no chyba że stosujesz dwa, to ważne jest żeby były w fazie). W mikrofonie pole połączone z obudową to masa.
Rzeczywiście tak est, cytowałeś poprawnie.We współczesnych satelitach opór kolumny z reguły jest dosyć duży.Lecz jeśli ciebie ciekawi czysta teoria to schematów podłączania kolumn są bardzo dużo i oni mogą różnić się. W twoim wypadku wszystko prościej jak mi zdaje się.Podłączaj śmiało, myślę nic strasznego nie stanie się.
Najlepiej zawsze sprawdzać kierunek wychylenia membrany podłączając do zacisków baterię 1,5 V . To proste i pewne rozwiązanie , a ponadto uniwersalne do każdego głośnika z miękko zawieszoną membraną , nie tylko z Tonsilu .
znaczy się on odtwarza basy...ale jakos tak...ich jest malo... Najprościej jest zrobić tak, by zamienić w jednym z głośników (koniecznie TYLKO w jednym) na moment podłączenie przewodów podczas odtwarzania zwykłej muzyki (przeciętnie sprawne ucho wyłapie różnicę od razu) - jeśli się bas pojawi to głośniki były podłączone w przeciwfazie i basy się znosiły...
To może zamiast podejmować tak zaawansowane działanie, lepiej wyjmij radio i zobacz jak są podłączone kabelki pod kostkę iso. Jak masz polutowane to gorzej ale jak masz podkręcone to poprostu rozlączaj po kolei każdy głośnik, przykładaj bateryjke (niech ktoś Ci mówi w którą stronę się wychyla membrana) i podłączaj spowrotem zgodnie z opisem na kostce...
Zapewne te piny są w różnych kolorach co decydowało o podpięciu ich do kina domowego ( kanał lewy, prawy itd. ), eliminując je możesz podpiąć bezpośrednio pod wyjścia amplitunera pamiętając o oporności poszczególnych głośników i polaryzacji.
Witort rozpatrywał w większości głośniki hi-fi, gdzie głośnik wysokotonowy znajdował się bez tuby na przedniej ściance. Długość tuby wysokotonowej zmienia wszystko.
Witam i przepraszam że się wtrącam, ale problem polaryzacji głośników to nie błahostka. Z wieloletniego wertowania różnych projektów zwrotnic od kilkunastu już ładnych lat, doszedłem do takich wniosków, i tu kładę nacisk na to że to co zasugeruje to tzw. stara szkoła, która zahacza o lata jeszcze 80-te. A więc zasada była taka że wpływ ma stromość zbocza...
Witam. powinno być: blaszka - szpilka +
Hmm, pytanie w którym głośniku polaryzacja była właściwa. Zapytałbym STX. Co do oznaczeń głośnika to jeśli wyglądają one tak samo to raczej mamy przypadek błędnie nadrukowanego oznaczenia. Oznaczenie T.10.1.PCX nie jest właściwe bo brakuje wartości impedancji - 8.
Zamień przewody od tuby , od głośnika tuby d wzmacniacza, zamień je polaryzacją, albo głośników w półce, jak wolisz.
aha rozumiem.ale czy nie ma to znaczenia na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne dla głośnika?w necie znalazlem wiele komentarzy do filmików aby zmienic polaryzacje ponieważ zła może uszkodzić głośnik
Jeden głośnik jest wpięty w przeciw fazie Ja tylko poprawię, że pisze się "podłączony w odwrotnej polaryzacji". Głośnik może grać w przeciwfazie, albo inaczej, być nie zgrany w fazie z innym głośnikiem, a jednocześnie być podłączony w tej samej polaryzacji, lub odwrotnej, z filtracją lub bez, kwestia doboru filtracji jak i umiejscowienia tych że głośników.
Przede wszystkim, podłącz je tak jak były przedtem, czyli + do + a - do -. Dokładnie, prawdopodobnie podłaczyłeś odwrotnie jeden z głośników i gra teraz w przeciwfazie. Jeśli masz tylko te dwa głośniki w aucie, to nie musisz zastanawiać się w którym głośniku odwrócić polaryzację. Jeśłi natomiast masz więcej niż 2 głośniki, muszą być podłaczone tak...
Przy połączeniu szeregowym głośniki dają większe zniekształcenia. A przy równoległym wzmacniacz jest bardziej obciążony - najpierw bardziej zniekształca, a przy większym obciążeniu, jeśli wzmacniacz ma zabezpieczenie przed przeciążeniem, będą zniekształcenia od zadziałania zabezpieczenia, a jak nie ma zabezpieczenia, to uszkodzenie wzmacniacza. Jak...
Jeżeli głośnik niskotonowy jest w tej samej obudowie co gł. średniotonowe, to należy spowodowac aby wszystkie membrany wychylały się w tym samym kierunku , czyli po odwróceniu głośnika należy zmienic polaryzację. Jeżeli jest głośnik wolno stojący i dod.umieszczony nisko, to trzeba wypróbowac. Nieraz przy nie zmienionej polaryzacji efekt jest zupełnie...
O ile się orientuję, to odwrócenie polaryzacji głośnika niskotonowego stosowane jest w wypadku zwrotnicy biernej. W tym wzmacniaczu stosowana jest zwrotnica aktywna zasilające trzy wzmacniacze; dwa do głośników stereo (L i P) a jeden, pracujący w mostku do basu. Odwracanie polaryzacji więc nie ma raczej żadnego sensu. Pytanie do Autora: czy głośnik...
Możesz podłączyć. Nie ma znaczenia polaryzacja.
Może ale obserwację należy prowadzić bardzo szybko aby nie uszkodzić cewki głośnika.
Skoro zestaw jest zasilany 13.5V zmiennym, to pewnie ma w sobie wbudowany prostownik. Wtedy spokojnie można go zasilić napięciem stałym z instalacji samochodowej. Polaryzacja przewodów obojętna.
Na przód (masz z przodu wszystkie). Połącz równolegle prawe ze sobą. To samo zrób z lewymi. Zwróć uwagę na polaryzację głośników
Głośnik ma swoją polaryzacje, ale jaka ona jest na wyjsciu trafa? To nie ma znaczenia przy pojedynczym wzmacniaczu i jednej kolumnie (glosniku).. To istotne w stereo lub podlączeniu paru glośników.
Jeśli to gniazdo typu DIN, to szerszy bolec to "-". Jednak nie ma się co martwić. Przez odwrotne podłączenie napewno nic się głośnikom nie stanie.
Jak najbardziej. Pamiętaj o właściwej polaryzacji, czyli głośniki do siebie plusami albo minusami.
Przy łaczeniu głośników należy zwracać uwagę na polaryzację (działąnie w fazie) Jeśli głośniki mają zaznaczone + to przy szeregowym łączeniu łączymy + i - na przemian, przy równoległym + do+ i - do-. Głośniki powinny być tej samej mocy.
W ten sposób mierzysz napięcie niezròwnoważenia końcówki mocy. Zazwyczaj miliwolty, polaryzacja losowa, Nijak ma to się do sygnału audio. Bezwartościowy pomiar do określenia fazy na głośnikach.
Owszem, prawdopodobnie popełniłeś błąd w podłączeniu plusa i minusa. Po prostu spróbuj w jednym z głośników zmienić polaryzacje (zamień plus z minusem) i powinno być ok. Marniu, prosze nie opowiadaj że głośnik albo zasysa albo wypycha :) Mówimy o prądzie zmiennym a nie stałym :) Membrana wychyla sie z położenia równowagi tak samo daleko w tył jak i...
Głośniki nie mają polaryzacji, jednak w kablu powinny być dwa kolory żył. Ważne jest to, żeby do styków czarnych podpiąć jeden kolor, do czerwonych drugi. Postaraj się też, żeby to był kabel głośnikowy, a nie sygnałowy.
Co Ty masz z tą zmianą polaryzacji głośnika? Ja bym zrobił to tak: http://obrazki.elektroda.net/3_129113067...
Na początek odepnij ładowarkę z przełącznikiem i podłącz wyjście przetwornicy bezpośrednio do płytki wzmacniacza. Pamiętaj o polaryzacji.
Do sprawdzenia polaryzacji głośnika wystarczy bateryjka, gdy membrana zostanie wypchnięta wtedy polaryzacja głośnika zgodna z polaryzacją podłączonej w dany sposób baterii.
chwila, chwila. Zgadzam się z Tobą, kondensator MKP nie posiada polaryzacji. Schemat narysowałem pod kondensator elektrolityczny ponieważ autor postu napisał że tylko taki posiada. Tak głośniki mniejszy w szeregu z kondensatorem to wysokotonówka. Głośniki większy to głośniki niskotonowy. Kondensator MKP bez polaryzacji czy bipolarny z polaryzacją łączymy...
mam jeszcze takie pytanko mam golfa 3 i antene dachową i przy kablu do anteny idzie przewód musi być on połączony czy nie i do czego jeśli tak i czy można kupić wtyczke antenową do radia bo przy antenie jest takie okrągłe a do radia musi być wsuwana (radio panasonic)
To niestety coś masz uszkodzone w głośniku. Polaryzacji nie pomyliłeś ?
Czy chcesz powiedzieć że podłączyłeś akumulator z odwrotną polaryzacją?!?! Obawiam się że mogłeś uszkodzić tym głośnik. Nic na ślepo nie zmieniaj tylko sprawdź polaryzację, co za problem!!! W pierwszej kolejności do sprzedawcy trzeba było pisać.
To podłącz w przeciwfazie ten bezpośrednio podłączony głośnik. Cewka wprowadza przesunięcie fazowe, więc po odwróceniu jego polaryzacji powinno być ok.
Tak jest setunia równa. Po kalibracji podpinam głośnik zgodnie z polaryzacja lub rezystor i wykonuje pomiar szumu różowego.
napięcie anodowe 298 V Da sie wytrzymać. Rozumem ze na wyjściu transformatora równolegle do głośnika. Ale jaka polaryzacja i dioda na jakie napięcie. Owszem, a dioda transil nie ma ustalonej polaryzacji. Mogą też być dwie diody Zenera mocy ~ 10 V połączone odwrotnie równolegle. Na to samo wyjdzie.
Te wtyczki przy głośnikach, to stare wtyczki DIN 2. Odetnij je i podłącz głośniki do zacisków wzmacniacza zachowując polaryzację.
czy moge je podłączyć do wolnych wyprowadzeń tylnych głośników Jak najbardziej - TAK. Co do polaryzacji, to musisz poeksperymentować, jak będzie lepiej grało.
masz obudowe z dziuryą bez rury? Tutaj szukaj przyczyny. Obudowa musi być zestrojona i czasem 2 cm różnicy długości może coś zmienić w dźwięku. Posprawdzaj polaryzację głośników, podłącz suba do wyjścia na suba w radiu (jeśli takie masz)
To ja się podłączę do tematu: a jak sprawdzić który kabel to + a któy - w wypadku gdy mam wyprowadzone na bagażnik kable, i nie wiem który jest który - jak podłączyć je do głośników, bo na głośnikach mam oznaczone gdzie plus a gdzie minus.
Najprostsza metodą sprawdzenia polaryzacji głośnika jest podłączenie żródła napięcia np. zasilacz lub bateria . Jeżeli po podłączeniu baterii membrana głośnika wychyli się do przodu to tam gdzie podłączyłeś + jest +głośnika , jeżeli membrana zostanie wciągnięta, to tam gdzie podłączyłeś + baterii jest - głośnika.
Po pierwsze wygrzej głośniki, czyli niech sobie trochę pograją na spokojnie. Po drugie sprawdź jeszcze raz dokładnie kable od samego radia po każdy głośnik, polaryzacja mu się zgadzać. Po trzecie to jak zamontowałeś głośniki? Przez dedykowany dystans z MDFu?
Będziesz miał przesunięcie w fazie pomiędzy dwoma kolumnami.
Co do ARN188, to wszystko jedno, aby każdy miał 4Ω. (Obudowa ma być zamknięta więc większej różnicy w parametrach tu nie ma do tego celu). Miech kryterium wyboru będzie podobieństwo membran w twoich frontowych ARN227. Zwrotnicą będzie szeregowa cewka 0,8 mH z drutu co najmniej 1,2mm² z głośnikami 2×ARN 188, a z GDWK 10/80/19 szeregowy kondensator...
Z tego co zaobserwowałem efekt ten uzyskuje się przy mniejszej mocy na głośniku podłączonym niezgodnie z oznaczeniami na zaciskach .W tym przypadku nie wnikam czy moc głośnika została przekroczona czy nie.Głośnik wytrzymał tortury i nadal jest sprawny.Jutro dalsza częśc testów na 18" głośnikach.
Jeżeli odwrócisz głośnik (magnesem do siebie - do góry) to + powinien być po prawej.
Witam ! Z tego co Kolego opisujesz wygląda na spaloną końcówkę mocy głośnika , przy zamianie polaryzacji powinna polecieć dioda zabezpieczająca na wejściu zasilania , ale skoro poszła ścieżka to prawie pewne , że trzeba zainwestować w końcówkę mocy , wydatek nie duży ale trzeba się nabiegać .Powodzenia i pozdrawiam !
W takim połączeniu jak było głośniki W.T. będą się uszkadzały. Zdecydowanie możesz łączyć tak jak narysowałem tylko zwróć uwagę na polaryzację głośników (+-).
Wcale nie! jeśli bas z suba i głośników się "znosi" , to musisz zmienić polaryzację jednego z elementów , czyli na subie lub na głośnikach . Na subie nie umiesz bo musiałbyś rozkręcać go więc wystarczy zmienić plus z minusem na IN na zwrotce Focala .
Najprościej, to do przewodów podłączyć napięcie stałe z baterii paluszka. Nie na stałe, tylko dotykać i obserwować jak się zachowuje membrana. Jak się wychyla do przodu, to polaryzacja jest prawidłowa, natomiast jak się cofa, to polaryzacja jest odwrotna.
Witam wszystkich. Mam małe pytanko. Czy jest to wazne jak podepne glosniki pod radio (+ do + a - do -) czy może to być obojętne?? Tak, polaryzacja połączeń glośników jest ważna we wszystkich głośnikach. W maluszku jak miałem radyjko to było byle jak podpiete i grało:) Ale wole się upewnić bo mam bdb glosniki i wolę żeby im sie nic nie stalo. To radio...
Chyba na odwrót z tą membraną ;) . Możliwe, możliwe, choć posługiwałem sie instrukcją serwisową do tych kolumn :D
Ma znaczenie - praca w fazie, lub w przeciwfazie.
Chodzi o fazę sygnału. Jeżeli masz zestaw stereo to oba głośniki musisz podłączyć tak samo. Jak podłączysz przeciwnie to efekt stereo będzie nieczytelny.Głośnikom to mnie zaszkodzi.
Zamykam uwazam że problem rozwiązany. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic41... - podobne problemy. Głośnik do góry nogami od strony magnesu oglądany; wyprowadzeniami do dołu czyli pod magnesem. Po prawej ma +
Mała podpowiedź : " grały pod radiem Sony CDX-MP40" + "Kenwoodzik jakiś" > zamień się na chwilę z kolegą radiem A tak poważnie ,to wcale nie bez sensu ciągnąć przewody ze wzmacniacza ,bo PB dopiero zaczynają grać pod wzmacniaczem ,a poza tym ten wzmacniacz i tak do suba byłby za słaby . Wzmacniacz nie ma tak rozbudowanych zwrotek,aby podłączyć głośniki...
Witajcie mam takie pytanie. Wzmacniacz tpa3116d2 4ohm Będą spięte ze sobą głośniki szerokopasmowe 4ohm i piezoelektryczne dibeisi f31 8ohm. Do dibeisi dobiorę jakiś kondek np 3300 uf. Ale do pytania. Czy przy łączeniu głośnika wysokotonowego z innym trzeba zamienić polaryzację ów głośnika wysokotonowego względem drugiego z którym będzie połączony równolegle?
Z prawej strony będzie plus czyli tam gdzie jest grubsza blaszka, nawet jeśli podłączysz odwrotnie głośnik będzie grał w przeciwfazie i nie grozi to uszkodzeniem głośnika. Istnieje też możliwość sprawdzenia polaryzacji poprzez podłączenie pod zaciski zwykłej baterii 1,5V i obserwowanie membrany w którą stronę się wychyli.
Weź małą baterię np. paluszka i podłącz do głośnika. Jeśli podłączysz w ten sposób że membrana zostanie wypchnięta, to tam gdzie masz "+" baterii masz "+" głośnika.
Witam posiadam przerobione kolumny jak w temacie,mam problem z polaryzacją głośników.Nie wiem jak je podłączyć, to znaczy który głośnik jest w przeciw fazie .Dodaje schemat PS: wartości cewek nie znam http://obrazki.elektroda.net/63_12509553...
Albo minus do owych głośników jest puszczony jednym kablem ( od radia ), albo mają odwróconą polaryzację ( - z + , a nie - z - i + z + ) Pozdrawiam
Przetwornik z słuchawki powinien zadziałać. Tylko postaraj się nie robić zwarć. W przypadku głośniczka z słuchawki polaryzacja nie będzie miała znaczenia.
Witam, Nie wiem o co chodzi.Producent Sony podaje, że biały kabel wyjścia głośnika to + a biało-czarny - Z tego co wiem dwu kolorowy zawsze plus, mało tego pomiar miernikiem również pokazuje inaczej czyli biały - biało-czarny + itd. W całej kostce ISO. Wiecie o co chodzi? Kostka kupiona do podłączenia również podaje jak solucja sony. Proszę znawców...
Moim zdaniem z programie tym dla zwrotnicy drugiego rzedu jest blad przy oznaczeniu przy wpieciu glosnika wysokotonowego.Polaryzcja jego powinna byc na odwrot tzn, u gory minus a u dolu plus. Stosuje sie przeciez taka polaryzacje aby zmnejszyc znieksztalcenia fazowe.
Mam głośniki Etona wysokotonowe do auta, ale nie ma na nich żadnych znaczeń gdzie plus gdzie minus. Podłączam je przez zwrotnicy 2rzedu wiec ma to znaczenie. Jak najszybciej zidentyfikowac polaryzacje? ps. wyporwadzenia nie za jedno przy drugim tylko na przeciw siebie na okregu, wiec prosze nie pisac ze prawy do plus ;-) pozdrawiam
Żadnego łączenie "na skrętkę" jeśli już to lutowane i zaizolowane rurką termokurczliwą. Możesz użyć złącz nawet kostki zaciskowej, ale żadnego "zwyczajnie spleść". Tak możesz to połączyć kropki to miejsca łączenia przewodów. Zwróć uwagę na polaryzację głośników bo przy takim łączeniu bardzo łatwo o błąd i ogólny efekt będzie mizerny. http://obrazki.elektroda.pl/9355887100_1...
Do którego złącza podajesz sygnał wejściowy? Masz jakiegoś znajomego elektronika? Może głupie pytanie, ale czy masz dobrze podłączoną polaryzację głośnika ? Polaryzacja głośnika nie ma z tym nic wspólnego.
Witam, Czy jest jakaś prosta i pewna metoda na sprawdzenie polaryzacji głośnika typu compression driver na którym nie ma oznaczeń?
Wystarczy odwrócić polaryzację na głośniku w tubie.
Jeśli wzmacniacz ma możliwość zrobienia mostka , to można go mostkować, ale podłączanie dwóch głośników pod uzyskany jeden kanał? Albo łączysz je równolegle (oporność wypadkowa może być zbyt mała do obciążenia wyjścia wzmacniacza), albo szeregowo - moc odsłuchowa będzie mniejsza. Tak, czy siak - muszą pracować w fazie (odpowiednio połączona polaryzacja).
Skoro różnica sygnałów L i P, to sygnał już jest stereo, a podanie tych sygnałów na głośniki tylne to pseuokwadrofonia. Nierozumień. Macie na myśli takie coś: https://obrazki.elektroda.pl/9470139400_... ?
Nic nie pyka, ani nie trzeszczy...Jaki to głośnik (czy aby nie piezzo?) Każdy głośnik dynamiczny można sprawdzić bateryjką (1,5V), i każdy powinien zachowywać się tak samo- to znaczy pikać i ew. trzeszczeć. Wyjątek stanowi tu właśnie piezzo - po podłączeniu bateryjki co prawda wyda z siebie pojedynczy "pik", ale może on zostać niezauważony (nieusłyszany)....
niech zmieni polaryzacje przy orionie na próbę Polaryzacja była sprawdzana - brak rezultatów :|
+/- to polaryzacja głośnika, więc powinna być podłączona zgodnie z opisem. Zamiana polaryzacji w jednym z głośników spowoduje bałagan w dźwięku, bas będzie gorszy, trudny do zlokalizowania.
ja bym stawiał na jakiś błąd w montażu zwrotnicy albo zamieniona polaryzacja w jednej kolumnie głośnika niskotonowego (basy grają względem siebie w przeciwfazie)
Witajcie, przeszukałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mam kolumny Saba 9596 i mam pytanie związane ze zwrotnicą. Czy posiada ktoś może jej schemat lub intrukcję serwisową? Problem, który mnie dotyczy to polaryzacja przy podłączaniu głośników. Czy ktoś wie lub też może sprawdzić u siebie jak to wygląda. I jeszcze jedno pytanie...
Cześć, plusy obydwu głośników mają iść do plusa terminala, a minusy obydwu głośników do minusa terminal. Sprawdź sobie podłączenie baterią, obydwa głośniki powinny wychylać się równocześnie w tę samą stronę. Powodzenia.
Jeżeli końcówki są na 100% sprawne to głównym podejrzanym jest głośnik. Przy niewłaściwej polaryzacji końcówka mcz z transformatorem PP na wyjściu miał by się głośnik uszkodzić? Stawiam raczej na któryś wcześniejszy tranzystor (pracują w konfiguracji WE) sterujący końcówką ale bez pomiarów to gdybanie.
beny1988 jeśli dysponujesz generatorem i oscyloskopem lub programem typu Smaart i umiesz się tym posłużyć to sprawdzisz gdzie jest + a gdzie -. Wyjścia ze wzmacniacza masz opisane (+ i -), a więc na wejścia musisz tak podać sygnał aby na wyjściu nie był w odwrotnej polaryzacji względem wejścia, za pomocą wyżej wymienionych urządzeń/programu łatwo to...
Spróbuj zamienić w jednym głośniku polaryzacje, może to pomoże, powinny sie wtedy zgrać i chodzić równo. Może będzie si. Bardzo też możliwe ze masz za słabe te radio, i nie uciąga tych głosników, bo dość spore one są.
Witam. Skoro wtyczka pasuje tak jak piszesz: Natomiast ładowarka do laptopa która ma takie samo wejście Moim zdaniem można użyć tego zasilacz. Należałoby, dla pewności sprawdzić multimetrem polaryzację.
Jak znam życie - nie ważne które gniazdo - "faza" powinna być zawsze z tej samej strony. Jeśli przedtem sprawdzisz i oznaczysz polaryzację głośników (rozumiem,że nie masz w pełni oryginalnych kabli skoro o to pytasz) - wystarczy wszystkie kable podłączyć tak,żeby "plus" był na górze (na przykład) i będzie OK. Z doświadczenia wiem,że moc podawana przez...
Witam,mam problem z radiem które niedawno kupiłem.W radiu brak jest basu i reakcji na ustawienie loudnees czy bass boost itp.Jedynie co da się wyregulować to tylko opcja podstawowa bass,mid,treble i tyle.Na wyjściu RCA przez wzmacniacz też to samo porażka.Ogólnie nie można wydobyć z tego radia basu.Polaryzacja głośników jest prawidłowa a po za tym poprzednio...
Można podłączyć zewnętrzny akumulator. Pamiętaj tylko o polaryzacji. I nie podłączaj akumulatora na włączonym głośniku.
Czy jest taka możliwość, że może się zamienić polaryzacja głośnika? To znaczy ten kabelek co był z lewej lutuje z lewej strony a ten co z prawej to z prawej do terminala na koszu. Teoretycznie jest możliwe że nowa cewka głośnika została nawinięta w odwrotnym kierunku lub też została odwrotnie przyklejona do membrany. Wówczas dotychczasowy kierunek...
Nie potrzebnie kupiłeś ten głośnik. Połączenie szeregowe głośników odpada, bo będzie jeszcze mniej basu ze względu na większą impedancję. Jeśli ten "wzmacniacz" faktycznie jest wzmacniaczem,to na twoim miejscu zostawiłbym ten mały głośnik nie podłączony (będzie pracował jako membrana bierna), natomiast kupiłbym magnes: https://stx.pl/magnes-m-80-32-20.html...
Głośnik wysokotonowy może być podłączony odwrotnie. Kwestia jaka zwrotnica została użyta. Polaryzację głośnika niskotonowego można łatwo określić za pomocą baterii. Podłączasz baterię o napięciu nie większym niż 4.5V i patrzysz w którą stronę wychyli się membrana. Jeśli wychyli się w przód, to polaryzacja głośnika jest zgodna z biegunowością baterii,...
Podłączenie jest ok kondensator szeregowo z głośnikiem wysoko-tonowym zaś nisko tonowy bezpośrednio, jedynie do sprawdzenia czy aby polaryzacja głośnika wysoko-tonowego jest poprawna. Sprawdź dokładnie w internecie bo wartość kondensatora jest inna. [url=https://unitraklub.pl/opis/9247]Lin...
odłączyłem wszystkie bo w niskotonowych musiałem wymienić kopułki Więc sprawdź czy podłączyłeś zgodnie z polaryzacją. Bas może być "gorszy" jeśli polaryzacja jednego z głośników jest zła, czyli podłączyłeś odwrotnie, lub gdy nowe głośniki mają większą efektywność, oraz (bo to akurat oczywiste) inną charakterystykę przenoszenia (ponieważ stara zwrotnica,...
Głośniki raczej powinny pracować w fazie. Zwróć uwagę,że konstruktor zastosował przeciwną polaryzację głośników z wyjścia wzmacniacza:- wyjście podane jest na "-"głośnika , a masa na "+" głośnika. Czy przypadkiem nie zamieniłeś przewodów na jednym z głosników?
Tak jak kolega wcześniej napisał kolumny grają w przeciw fazie i nie ma basu i zejścia. Tak jak wcześniej pisałem musi się wszystko zgadzać. Kable od GDN-a muszą być tak samo podpięte np. biały do lewej a czarny do prawej blaszki przy głośniku. Polaryzacja jest mało ważna czy podepniesz + pod + lub - pod - musi być podpięte tak samo , jak pisałem wyżej....
Z uzwojenia wtórnego transformatora otrzymujesz napięcie przemienne (nie ma plusa i minusa). Sprawdź dokładnie jakie zasilanie potrzebuje zestaw głośników. Jeśli ma zaznaczone napięcie prądu stałego (wyraźnie oznaczona polaryzacja: plus i minus) to nie podłączaj transformatora, gdyż będzie jeszcze potrzebny prostownik (przynajmniej). dodano: Skoro są...
Jeśli źródło sygnału jest stereo i wzmacniacz w trybie stereo, dźwięk głośników będzie się różnić. Nie będzie zbyteczne sprawdzanie polaryzacji głośników i gniazd głośników, ponieważ w procesie możliwych modyfikacji przez niedoświadczonego mistrza możliwe są wszelkiego rodzaju niespodzianki.
może polaryzacja zamieniona na głośnikach? spróbuj pokręcić balansem prawy/lewy głośnik. Jeśli skręcisz np na sam prawy głośnik i bas będzie lepszy to znaczy że zamieniłeś polaryzację na którymś z głośników, bądź może na tym adapterze RCA
Przy zwiększeniu głośności na urządzeniu źródłowym głośniki walą po uszach wysokimi tonami do tego stopnia że nie da się tego słuchać A nie są to przypadkiem zniekształcenia wynikające ze ścinania szczytów sygnału? Dlatego też pisałem o próbce dźwięku - wyczulone ucho z łatwością może to rozpoznać. Potwierdza to ten fragment Twojej wypowiedzi: Przy...
polaryzacja głośnik bateria sprawdzić polaryzacja głośnik przycisk polaryzacja
alpine wyłącza łączyć kabel ziemia fotel kierowcy renault megane
lodówka haier a3fe742cmj parkside szczotki
Jak zablokować impuls 2 V, 100 ms? Błąd komputera silnika, katalizatora i FAP - przyczyny