Czarny element w prawym górnym rogu, poniżej toroidalnej cewki filtra p. zakłóceniowego (EMI), ponad cyfrą 2. Dioda Shotkiego będzie raczej na drugim radiatorze. Jej zadaniem jest prostowanie napięć wtórnych za transformatorem. O ile ten zasilacz w ogóle posiada układ PFC, to albo w postaci pasywnej czyli dławik najczęściej w górnej części obudowy....
Jeżeli znasz max natężenie, to podłącz szeregowo multimetr w obwodzie diód i zwiększaj długość impulsu, aż do osiągnięcia planowanego poboru prądu. Częstotliwość w zasadzie nie ma większego znaczenia (w pewnych granicach). Kiedyś robiłem lampkę na ne555 i diodach i częstotliwość ustawiłem na 2khz (jakoś tak było najłatwiej).
Chyba 8,2V :D
Te przełączniki to straszny badziew. Można go zgnieźć dwoma palcami jak robaka. Ja taki zastąpiłem przyciskiem serwisowym od alarmu, a diode wkleiłem oddzielnie w tą samą zaślepkę. Jeśli masz tam 3 przewody to jeden jest wspólny, drugi dioda a trzeci do przycisku. popatrz wg starego.
Witam. Układ ze zdjęcia to NCP1075STAT3G , czyli NCP1075 o częstotliwości taktowania oscylatora wewnętrznego 65 kHz. Ani to tranzystor, ani to dioda. :) Pozdrawiam
Jest coś takiego jak zasilanie ciągłe impulsowe, ponieważ wytwarza ciepło, wytraca moc, a pojedynczy impuls nie (a dokładnie bardzo małą ilość). Wszystkie parametry diod LED dotyczą głównie oświetlenia. Wyjątkowo rzadkie są inne zastosowania. Myślę że ten parametr max=1.4 dotyczy mocy wydzielanej przy zasilaniu impulsowym ciągłym (jak dla oświetlenia...
Myślałem o miniaturowych przetwornicach a nie źródle na LM317.
Tam ma byc impulsowa dioda!,wstaw i po sprawie.Tymczasem.
Przy takim zastosowaniu nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Praktycznie dowolna impulsowa dioda krzemowa.
Według noty katalogowej ta dioda to BAP795 (impulsowa dioda 75V/0,15A). Można zastosować w zamian zwykłą 1N4148 albo 1N4151.
Witam. Po prostu czy to będzie dioda Zenera 15V czy 15V2 nie ma to najmniejszego znaczenia... Swoją drogą tak niejako przy okazji daj kilka dobrej jakości fotek.
Witaj są to diody impulsowe wykorzystuje się je w układach cyfrowych do przełączania sygnałów w układach impulsowych diody pracują jako selektory impulsów diody schottky'ego umożliwiają formowanie impulsów prostokątnych o bardzo krótkim czasie narastania i opadania najmniejsze czasy przełączania poniżej 0,1 ns uzyskuje sie dla diody schottky'ego parametrami...
-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda Dioda przełączająca = dioda impulsowa.
Jest to dioda Schottky'ego . Tu są jej podstawowe parametry http://www.cyfronika.com.pl/semi/VIIIark... i cena. Możesz zastosować jakąś inną (o niemnieszym prądzie i naopięciu pracy, nawet pół podwójnej diody z jakiegoś zasilacza impulsowego).
Wiesz dobrze! Możesz wykorzystać ! Dodano po 4 85HFL40S02 = Diodes - Rectifiers - Single = Diody-Prostowniki-Pojedyncze
8000mW to jest 8 watów. Ten co go sprzedawał raczej bardzo zawyżył jego parametry. Chyba klawisz mu się przyblokował jak wpisywał liczbę zer. Tak na poważnie to raczej mocy nie zmienisz bo i tak pewnie pracuje na granicy swoich możliwości. Można by się pobawić w zasilanie impulsowe diody ale to chyba "gra nie warta świeczki"...
Dioda impulsowa do 100V/0.20A/10ns.
Dioda 1N4148 - szybka dioda przełączająca 75V 150mA 4ns - główne zastosowanie: układy impulsowe, sterujące dioda 1N4007 - standardowa dioda prostownicza 1000V 1A - główne zastosowanie: prostowniki małej częstotliwości
Rezystor o mniejszej mocy możesz zawsze zastąpić rezystorem o mocy większej. Różnica polega jedynie na większych gabarytach. Dioda 1N4148 to dioda impulsowa, dioda 1N4002 - to dioda prostownicza - uważam, że w Twoim układzie możesz spokojnie zastąpić diody proponowaną 1N4007. Ten "malutki, szklany" to zapewne nie jest rezystor a dioda uniwersalna. Jeśli...
Najbardziej popularny typ diody impulsowej 1N4148 jako zamiennik:)
Mam TV Toshiba Regza 32 LCD i nie ma on wyłącznika zasilania a tylko przełączanie do stanu stand by i obok przycisku impulsowego diodę która po wyłączeniu świeci się na czerwono. To zupełnie normalne. Nie wiem czy twój telewizor jest podobny do mojego bo nie napisałeś dokładnego modelu.
BAVP18 ma Ur 50V a 1N4148 ma Ur 75V poza tym obie są impulsowe .
1N4148 - dowolną diodę impulsową.
MI - magnetrony impulsowe; KIU - klistrony impulsowe wzmacniające; UW - lampy fali bieżącej; IW - dioda impulsowa;
Migająca dioda w dellu to zwykle brak komunikacji po smbus miedzy baterią a laptopem lub próbie (nieudanej) ładowania baterii. Z kolei świecenie impulsowe diod 1-3-5 mówi o wysypaniu się wsadu, konieczności resetu elektroniki, ale z doswiadczenia już wiem, że jest to przede wszystkim sygnał dla użytkownika o konieczności wymiany ogniw.
Szukaj driver led.
hejka zobacz www.elenota.pl pozdro piotrus
Transformator do flybacka się oblicza ;] Nie wnikałem w zasade działania TNY280, ale jeśli to jest kontroler PFM to musisz znać czas otwarcia tranzistora... Obliczanie trafa do flybacka jest stosunkowo skomplikowane, w porownaniu do wszelkich forwardów czy mostków. Wzory i kalkulatory łatwo znajdziesz w internecie. Jeśli chodzi o dobór rdzenia do mocy...
Jesteś pewny, że tak to jest zrobione i dalej jest prostownik jednopołówkowy? Jeśli jest to dobrze rozrysowane to dioda ta zabezpiecza diodę transoptora przed wsteczną polaryzacją. Złącza takich diod mają małe dopuszczalne napięcia wsteczne. Można wstawić 1N4148. Układ z transoptorem mógłby być wykorzystany do detekcji przejść przez zero.
Witam Jaka obudowa smd? Poszukaj pdf od tej BAVP17 i znajdź w tym sklepie podobną , zwykła dioda impulsowa. https://www.tme.eu/pl/katalog/diody-uniw...
Możesz dać FR107 zamiast 105. Co do D9 to na 99% jest zenerka, z tego co piszesz, najprawdopodobniej 3,0V
B280-13-F
Sprawdzisz, choćby włączając ten zasilacz do sieci przez żarówkę żarowa 40W/220 V. Tak się zaczyna sprawdzać zasilacze, szczególnie impulsowe. Na początek diody mostka prostowniczego sieci i tranzystor kluczujący.
Dioda to na 90% krzemowa. Wydaje mi się że coś z BAYP95A lub podobna.
Pamiętaj o zabezpieczeniu diody laserowej przed przebiciem włączoną antyrównolegle diodą impulsową, przylutowaną najlepiej bezpośrednio do jej wyprowadzeń.
UF5404- tak zwana szybka dioda, przeznaczona dla użycia w impulsowych schematach . Czas przestawienia - ważny parametr wskazanych diod. Dla diod tego typu jest charakterystyczna zdolność do przepuszczenia impulsów trwaniem nie więcej mikrosekund przy prądach z szeroką amplitudą. Zwyczajne diody w impulsowych schematach czy w ogóle nie pracują , czy...
To musi być dioda szybka, impulsowa. Możesz zastosować np. BA157.
...moim zdaniem ten zasilacz nie posiada transoptora bo nigdzie go nie znalazłem... A jaki element o 6-ciu końcówkach jest pod transformatorem? Jeśli uszkodzone były diody w mostku, tranzystor kluczujący oraz 2 pozostałe, to ja obowiązkowo sprawdziłbym dokładnie wszystkie diody (wylutować) oraz rezystory o niskiej wartości.
Najprawdopodobniej zwykla dioda impulsowa, ale w takich samych obudowach spotyka się i diody Zenera. Trzeba sprawdzić na schemacie. Czy tutaj też powinno być 15mV? Najprawdopodobniej tak.
Witam. Jak w temacie cześci różne za przysłowiowe grosze transformatory impulsowe, diody, tranzystory, głowice, Trafopowielacze, transformatory WN, transformatory odchylania pionowego, układy scalone i inne drobne części, Pozdrawiam.
Wstaw diodę na 200V, bo taka na niższe napięcie szybko ulegnie przebiciu. Ona się tam pewnie wściekle grzeje przy 5A i dlatego konstruktor dał diodę z zapasem, a i tak nie wytrzymała. W zasilaczu impulsowym diody muszą być szybkie. W zasilaczu transformatorowym nie muszą być szybkie, bo 100 Hz to żaden wyczyn.
Niby wszystko ładnie pięknie ale czy pracując impulsowo poprawię jasność świecenia? Czy dioda zapalona (tak jak napisałeś) przez 35% okresu - nie da nam takiej samej jasności (po uśrednieniu) jak dioda w pracy ciągłej? Chcę wiedzieć na ile warto bawić się w takie (impulsowe) sterownie - czy jakikolwiek efekt będzie widoczny?
BTW to ta 1N914 to "standardowa zachodnia dioda impulsowa" i też można tam wsadzić cokolwiek podobnego.
a jakie jest napiecie na doprowadzeniach do tej diody ? co to za zasilacz ? impulsowy ? ta dioda siedzi po stronie pierwotnej ? taka zenerka moglaby pelnic funkcje zabezpieczajaca (zwiera po przekroczeniu okreslonego napiecia) i w 'normalnych' warunkach to tak jakby jej tam nie bylo ("czuwa") 8-) Jesli Schottky to moze podaj wymiary, do czego jest podobna.
Ogólnie dioda ta pracuje w przetwornicy impulsowej.
Kondensatory mogą być ceramiczne lub lepiej kondensatory polipropylenowe, krajowe oznaczenia KMP, KFMP, europejskie MKP. Jeżeli masz możliwość zastosowania lepszej diody niż BYW80, to taką zastosuj. Uzyskasz wtedy lepszą sprawność układu. Nie zapomnij podłączyć jakieś obciążenie w trakcie uruchamiania układu.
Pamiętaj o dodaniu diody chroniącej przed przepięciami przy odłączeniu sygnału od cewki. W tym przypadku będzie to katoda na 56, anoda na 57. Dowolna dioda impulsowa lub prostownicza. Poza tym ok. Jeszcze jedna uwaga. Przy przekaźniku mechanicznym występuje drganie styków. Weź to pod uwagę żeby nie układ nie zaliczał ci po kilka impulsów zamiast jednego.
Pomiar miernikiem, jaki ma spadek, jak dioda zwykła impulsowa czy dioda Zenera. Zmierz ten element, tam masz każde wyjście procesora zabezpieczone tym elementem. Czy z drugiej strony jest podłączony do masy?
Witam, Witam. Czy zamiast diody przełączającej BA159 (1000V, 1A, <300ns) mogę zastosować szybką diodę prostowniczą BYT56M (1000V, 3A, 100ns)? Diody mają pracować w mostku prostowniczym przetwornicy impulsowej oraz jako dioda zwrotna przy tranzystorach. tak, wartość napięcia w kierunku zaporowym taka sama, średni prąd wyprostowany - w proponowanym...
Jeszcze raz powtórzę, nie można określić czy to dioda Zenera czy impulsowa. Bez względu na zdjęcie. Jeśli pomiar tej diody jest na wyświetlaczu to dioda jest sprawna. A po co ci wiedza o tej diodzie?
WITAM. Mam problem ze zmywarką ,gdy włączę ją do zmywania nie może pobrać wody za jednym razem tylko impulsowo to znaczy 2sekundy woda nalatuje 2sekundy nic się nie dzieje , również dioda też się tak świeci jak nalatuje woda. Może ktoś spotkał się z taką usterką i jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję.
Tranzystory są oryginalne . Dioda impulsowa wetknięta w otwór obudowy tranzystora sterującego , również jest rozwiązaniem fabrycznym .
Wygląda na 2 x 1N4148. Czyli dwie diody impulsowe w jednej obudowie. Jutro sprawdzę po symbolu w katalogu.
Możesz śmiało łączyć
Witam. Proszę sprawdzić C13 - 3n3. Wymienić diody impulsowe D6 , 7 i 8 typ BYD33D oraz diodę Zenera ZD1 o nap. 6,2V. Rozumiem ,że C11-47u i C12-1u zostały wymienione. Pozdrawiam.
posiada tylko niebieski pasek bez nawet jednej literki czy cyferki Dokładnie w ten sam sposób, że tylko jasnoniebieski pasek i to symetrycznie w środku, są znakowane diaki np. DB3, BR100/03 niektórych producentów. Obecność diaka w zasilaczu ma sens. Jeśli to przetwornica samowzbudna, przeciwsobna to diak był elementem rozruchowym. Przykładowo bardzo...
Ta dioda zenera ma 250 mW dopuszczalnej mocy strat a ta "krowa" T10-25 potrzebuje pewnie ponad 100 mA na otwarcie. O prądzie R680 już nie mówię. Nie dziwi mnie że "się zenerki smażą". Tym bardziej, że ten układ testowy jest w ogóle bez sensu. W układzie praktycznym to zupełnie inaczej działa, prąd załączający ma charakter impulsowy i dioda ma większe...
Przypuszczam że to dioda schottky w obudowie SOT23-6 ale radzę się zapytać. To nie jest żadna dioda tylko impulsowa przetwornica step down.
Witam, Jeżeli dioda "wychodzi" z przetwornicy impulsowej to nie może to być 1N5401 Dioda 1N5401 jest zbyt wolna do tego typu zastosowań i dlatego się grzeje... Diodę należy wymienić na taką jak powinna być UF3002 ewentualnie UF5404 Mikippp
W innej nocie to znajdziesz (ale nie pamiętam której :)). Ifmax=1mA. Impulsowo odpowiednio więcej.
Jak na teraz coś prostszego- z magnetronu jest bardzo dobry radiator do diod pastylek https://sklep-elektronik.pl/diody-prosto... od alternatorów, mostków prostowniczych od spawarek, tyrystorów.
Witam Jeśli autor jest zainteresowany prostym schematem przetwornicy i do tego tanim i w miarę dobrym to niech zainteresuje się swoim tematem.
Czyli wynika z tego,że jest to ultraszybka dioda przełączająca.
Wstawiłem wtedy diody zenera 5v i diody shotkyego a na schemacie który udostępniłem są diody impulsowe może mieć to znaczenie ? 2 zenerki znowu uległy uszkodzeniu w weekend posprawdzam jeszcze ułożenie według schematu i zamówię diody impulsowe na próbę Dodano po 54 Wstawiłem wtedy diody zenera 5v i diody shotkyego a na schemacie który udostępniłem...
Witam ponownie Zastanawiam się czy jest możliwość określenia wg. poniższego zdjęcia która z poniższych diod (1 i 2) jest diodą 1n4148, a która zenera. Oraz czy dioda 1n4148 ma być na 100% prostownicza, czy może Zdjęcie jest raczej nie potrzebne. Na diodzie są napisane oznaczenia. 1n4148 to dioda impulsowa, a poza tym , to każda dioda jest prostownicza....
Witam! Jak nie wiesz jaka to szklana dioda , to zastąp ją impulsową BA159. Jak ona padnie to trzeba rozgryść zasilacz ( wymień elka impulsowe w przetwornicy) i powinno grać. Powodzenia!
czy ktoś pomoże w jej identyfikacji ? Zatem proszę :D :arrow: [url=https://datasheetspdf.com/pdf/37366... do ZY120 :idea:
Tam może być zwykła dioda impulsowa BAW56 np. Po wylutowaniu diody zmierz spadek napięcia na zasilaniu układu, ale to jest chyba temat do innego działu...
Impulsowe załączanie diody w lampie to prawdopodobnie (99%) za mała wydajność prądowa przetwornicy, możesz oczywiście wymienić jeszcze wszystkie elektrolity i stracić kolejne cenne godziny na szukanie przyczyny, a najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie w miejscu wyjścia kabla sieciowego gniazda DC i podłączenie zewnętrznego zasilacza stabilizowanego...
Siakoś podejrzewam odwrotnie wlutowaną diodę...
W dokumentacji stabilizatorów bywają takie właśnie schematy z dużym prądem wyjściowym i kilkoma tranzystorami. Zazwyczaj do stabilizatorów regulowanych są takie dodatki. Tutaj też było trochę schematów z dwoma lub czterema dodatkowymi tranzystorami. Gotowy zasilacz 5 V można przeregulować na 6 V, ale trzeba mieć pewność, że nic od tego nie uszkodzi...
Sterownik , pin 12. Ma być zasilanie 5V. Rozkręć pudło i zobacz na ścieżki od tego pinu , może być coś uwalone lub diody impulsowe. Na pinie 35 jest jego masa.
Ok, a jeśli jeden z nich ulegnie awarii, tj. wystąpi np. zwarcie po stronie uzwojenia wtórnego transformatora, Nie, bo każdy zasilacz impulsowy ,,kończy" się diodą. Dodatkowo posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe wyjścia i ten nieuszkodzony będzie próbkował i badał, co się stało. :D
Musisz sprawdzić, czy nie ma zwarcia po wtórnej stronie przetwornicy sieciowej, zmierz diody impulsowe czy nie są zwarte. Może coś tak obciąża zasilacz, że nie może się włączyć. Ewentualnie oporniki zabezpieczające umieszczone szeregowo z diodami prostowniczymi mogą mieć przerwę. Zmierz napięcia zmienne na wyjściu trafka przetwornicy. Próbuj. Powodzenia.
TVS - Transient Voltage Suppressor, czyli zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, tzw. transil. Urządzenie powinno działać bez tych diod, jeśli nie działa, to znaczy że uszkodzone jest coś jeszcze. Tego typu testery nie obciążają akumulatorów w jakimś znacznym stopniu. Tu nawet widać obciążenie - rezystor 10Ohm/5W, ale on jest złączany tylko impulsowo....
Witam po raz pierwszy na tym forum i proszę o wyrozumiałość... Chodzi o znany i opisywany wielokrotnie problem sterowania diodą z portu szeregowego. Przejrzałem rozwiązania podane w dokumentacji i tutaj na forum i stwierdziłem, że wszystkie one (albo nie znalazłem właściwego) mają pewną wadę: dioda świeci się tylko wtedy, gdy działa program sterujący....
Skoro przekaźnik działa przy konkretnej polaryzacji zasilania to znaczy że wewnątrz już dioda jest. nie ma więc najmniejszego sensu jej dublować. Nie mniej jednak do tak małego przekaźnika wystarczy z palcem w nosie 1N4148 - impulsowa dioda o prądzie pracy 100mA.
Ad6. Niektóre to przetwornice impulsowe. Wszystkie diody powinny mieć rezystor ograniczający, ponieważ muszą być sterowane prądem. Jeśli zależy Ci na dobrej regulacji jasności to proponuje założyć zamiast rezystora regulowane źródło prądowe (przetwornik napięcie-prąd). Tym bardziej, że z potencjometrem na 4W może być problem. O żadnych przeskokach nigdy...
Według mnie będzię to zenrka małej mocy na napięcie 6,2V. Pozdrawiam
Najlepiej będzie zastosować w takim przypadku stabilizator impulsowy.
W impulsowych wypadało by dać diody aby prąd nie wpływał z jednej do drugiej bez obciązenia
jeśli padł BU508A w przetwornicy to dobrze byłoby wymienić też pozostałe tranzystory po stronie pierwotnej zasilacza , diody impulsowe też ,zwłaszcza w bazie BU508 i przejrzeć płytę pod kątem zimnych lutów
dioda Zenera 3V3 ma z reguły dość kiepskie parametry To prawda, ale lepsze uzyskasz łącząc szeregowo kilka złącz zwykłych diod impulsowych to nieprawda. Najlepiej zastosować TL431. Dla mnie opis jest również niezrozumiały.
To jest zabezpieczenie ESD 2-przewodowej szyny transmisyjnej - zawiera w swojej strukturze cztery diody impulsowe o małej pojemności złącza oraz diodę transil (TVS) na 7,5V. Wszystko się zgadza - transil 7,5V zabezpiecza linie zasilania szyny Vbus=5V. Przykład aplikacji jako zabezpieczenie szyny USB2.0: https://obrazki.elektroda.pl/8845941800_...
Z tego samego powodu z którego miernik cyfrowy wykrywa napięcie. Oporność wejściowa miernika... Przy oporności wejściowej miernika cyfrowego rzędu 1M ohm łapie on każde napięcie - nawet to występujące z indukcji, czy sprzężenie pojemnościowego. Miernik cyfrowy i neonówka (próbnik napięcia) mają podobne oporności wejściowe. Pisałem o mierniku wskazówkowym...
Jeśli ta dioda ma cokolwiek zabezpieczać, to włącz ją antyrównolegle do złącza B-E tranzystora, i nie musi to być dioda Schottky'ego, wystarczy zwykła impulsowa np. 1N4148. Dodatkowa dioda Schottky'ego równolegle do złącza B-E przyspieszy co prawda proces zatykania tranzystora (tak działają układy TTL-LS), lecz przy czasach rzędu 10us jest to bez znaczenia.
Opornik i dioda ok! C5V6, C8V2, to diody zenera BAP795 dioda krzemowa impulsowa.=1N4148PH Jak nie możesz dać sobie z tym rady ,to czarno widzę to wykonanie.
to fakt że przetwornice impulsowe nie lubią pracy bez obciążenia , ta jedna dioda to ok 20 mA trochę mało , jeżeli jesteś pewien za połączenia to faktycznie układ mógł ulec uszkodzeniu , sprawdź diodę impulsową bo od niej bardzo dużo zależy i nie może to być zwykła dioda prostownicza w dokumentacji jest tabelka z wykazem odpowiednich diod na początek...
Mój błąd, bo poszedłem na skróty w wyrażaniu myśli. Q4 pracuje tutaj jako zabezpieczenie. Sądziłem że po zdjęciach płytki, reszta badaczy tematu jest zorientowana (widać wyraźnie jak włączony jest Q4 - zwarte S i G do "+" i D do "-"). Pozwala to w tym obwodzie wykorzystać tego mosfeta jako szybką diodę impulsową. Proponuję pomierzyć ten tranzystor,...
W założeniu było że powinien być minimalny pobór prądu ze żrodła sterującego. A czy nie lepiej zastosować polowy tranzystor (NMOS), i wtedy będzie tylko jeden tranzystor i "zerowy" pobór prądu ze żródła sterującego, a włączać można bez problemu odbiorniki o poborze prądu nawet powyżej 10A. Powielam się wtym poście, bo ktoś już pisał o zastosowaniu tranzystorów...
Graetz powinien być na diodach impulsowych.
Wymieniłeś C558? D551 może być zwykła prostownicza, np. 1N400x, ale już D855 na pewno nie. Jeśli sprawdzana miernikiem jest dobra, to wstaw z powrotem, jeśli uszkodzone, musisz wstawić diodę impulsową, bo tamta szybko Ci "wyparuje". :cry:
Ja w swym samochodzie zastosowałem gotowe lampy led typu G4 pod zasilanie 12V przemienne. Są łatwe w montażu i jak dla mnie sprawdzają się dobrze, bo pracują kilkanaście miesięcy. Moc od 0,7W (5W) do 2,88W (20W), różna barwa oraz niska cena (od 7 do 15 zł za sztukę) pokryje chyba twe oczekiwania.
Ktoś wczesniej robił z wpieciem sie jakieś kombinacje , wewnątrz na liniach diagnostycznych , na wyjściu z ECU, są diody impulsowe zabezpieczajace , ich uszkodzenie skutkuje takimi objawami. Ale ,żeby K i L , to musiał być "szpec".
Pisk w stanie ST/BY wydaje trafko przetwornicy przy braku obciążenia ze strony wtórnej. Wymień układzie przetwornicy elektrolity i diody impulsowe 2 lub3 elki i 2 małe diodki szklane. Nie pamietam oznaczeń ideowych dla w/w odbiornika.
Drugi układ ma szanse działać, ale potrzeba jakiś rezystor. Dioda LED mocy nie bardzo lubi pracę przy prądach impulsowych. Lepiej żeby prądy impulsowe były w przetwornicy, a dioda dostawała już prąd w miarę stały. I na PICu można to zrobić, ale wymaga to dodania cewki (dławika)
Przede wszystkim podziękowanie dla kolegi (at)tdrozd za cenną wskazówkę. U mnie poległ ten sam element. Ta dioda 1N4148 chyba nie bardzo nadaje się w to miejsce. Ja użyłem diody BA157, impulsowa dioda prostownicza 1A/400V, oczywiście z odzysku. Montaż na kynar. Załączam zdjęcie mojej płytki z wadliwym elementem. https://obrazki.elektroda.pl/6299273800_...
Witam, Uszkodzony jest czujnik termiczny na płycie głównej przy procesorze(oznaczenie na płycie TH601). Może wyglądać jak zwykła dioda impulsowa Jest on dołączony pomiędzy 77 nogą procesora IC601 i masą. Najlepiej wylutj go i po sprawie. Pozdrawiam Gobio.
Przypuszczalnie [url=http://html.alldatasheet.com/html-p... A2.
Jednak ja mu podpowiedziałem przez PW... Zrobiło mi się go szkoda. A cały temat ze swoją wartością merytoryczna ociera się o Kosz.
impulsowe 1000v przebiegi impulsowe wzmacniacze impulsowe
hasło wygasa pompach energooszczędnych bezpiecznik wycieraczka tylny
radio internetowe naprawa forum lodówk
Schemat obwodów drukowanych wagi EK3052 - diagnostyka usterek Szybkie zużycie prowadnicy Oregon Advent Cat w pile spalinowej