jedynie chyba pozostawienie żarówki ale to bezsens :D Kolejne co przychodzi mi do głowy to zastosowanie zamiast zasilacza impulsowego transformatora toroidalnego + mostek prostowniczy byś miał prąd stały.
Zobacz tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21...
Pompka wymaga zasilania napięciem przemiennym 12V 50Hz i takie napięcie podaje transformator toroidalny, natomiast transformator elektroniczny jest przetwornicą impulsową pracującą na dużo wyższej częstotliwości i podającą na wyjście nap stałe z dużą domieszką zakłóceń impulsowych.
Najczęściej impulsowe transformatory są na rdzeniu ferrytowym. Jednakże nie za często się spotyka je na rdzeniu toroidalnym. Pozdrawiam !
Proszę. http://allegro.pl/transformator-toroid-t... Toroid jest o tyle dobry że niezawodny. Do kompletu nie sieje zakłóceń jak niektóre elektroniczne. "Transformator elektroniczny" to po prostu zasilacz impulsowy.
I tutaj znalazłem wiele sprzecznych danych, bo od 2A do 10A/mm². Jaka wartość jest właściwa? Czy rdzeń ma duże znaczenie? Ważnym dla użytkownika parametrem, jest trwałość transformatora, ta zależy wykładniczo od tego jak się ma temperatura pracy, do klasy temperaturowej izolacji na drucie. Temperatura zależy od mocy strat i rezystancji termicznej...
Witam Teraz szukam transformatora impulsowego na rdzeniu toroidalnym bifilarnego, tzn. nawijanego naraz 2 drutami. Ma on mieć 4 wyjścia i być pionowy.
T.M.E. W Cieszynie cyt. "A czy w p.2 twojej wypowiedzi mowa była o trafo impulsowym?" Zakładam że spawarka z toroidalnym transformatorem ferrytowym działa jak przetwornica impulsowa na tranzystorach dwóch tranzystorach IGBT ze zmiennym wypełnieniem przy zwiększaniu mocy jaki chcesz wykorzystywać trzeci zakres pracy transformatora ? - przemagnesowanie...
Temat był poruszany wielokrotnie. Szukaj pod hasłem "moc obliczeniowa". W skrócie: przekrój rdzenia wymusza minimalną ilość zwojów przy danej częstotliwości i indukcji. Otwór okna wymusza maksymalną ilość miedzi, jaką jesteś w stanie nawinąć. W efekcie o mocy decydują oba te czynniki. Stąd też tak duże moce możliwe do uzyskania w transformatorach toroidalnych...
Rdzeń toroidalny w zasilaczu ATX pracuje jako filtr jak sam zauważyłeś, czyli jest wykonany z materiału o dużej stratności w zakresie większych częstotliwości, więc się nie nadaje na trafo.
Ciekawe kiedy w takiej obfitości zaczną pojawiać się konstrukcje z. impulsowych. Transformator toroidalny tej mocy dość drogi jest w sklepie.
Zastosuj przeciwzakłóceniowy toroidalny pierścień ferrytowy. Filtruje zakłócenia impulsowe - pochodzące z przetwornic impulsowych, regulatorów, silników, ... Miejsce montażu oraz "ilość zwojów" dobierz eksperymentalnie. Ja zaczął bym od zasilania przetwornicy. http://obrazki.elektroda.net/28_12570099...
OK nie wiem czy to wystarczający sposób, ale wełnę uniosłem o 30 cm w górę w obrębie otworu w płycie. ponieważ to poddasze - czuć zimny powiew. Być może to wystarczy. Co do transformatora - po prostu podmienić " tradycyjny" toroidalny na impulsowy?
Słyszałem że do wzmacniaczy (audio) można kupić transformator od ładowarki do wózków w supermarkecie, i mam pytanie czy to jest transformator toroidalny, kształkowy czy impulsowy ??? I czy nadaje sie do wzmacniaczy, ile kosztuje i czy ma ktoś jakies namiary na taki supermarket (MediaMarkt czy Obi czy inny) ?? Chcę podkreslic jeszcze ze chodzi mi o to...
Przetwornice można rozpoznać po trafku impulsowym zawyczaj toroidalnym wyglonda to tak że jest pierścień a na nim jet nawinięnty gruby drut czasami można go pomylić z dławikiem wejściowym ale po przyjrzeniu sie dławik ma tylko dwa odczepy a transformator przetwornicy więcej niż 2 przewarznie 6 odczepów wlutowanych w płydke.U ciebie jest transformator...
To w zasadzie każdy ferryt się nada, taki transformatorek może być nawet TX- em, rdzeniem toroidalnym.
8 V= i pobiera 4,5 A Więc zapotrzebowanie na moc to 36 W - jak weźmiesz toroid 50 W, to w zupełności wystarczy. A napięcie: przy prostowniku Graetza będzie jakoś tak: 8 V plus spadek napięcia na dwóch diodach, czyli 10 V/1,41 = 7 V~ z transformatora. Biorąc pod uwagę wpływ wahań napięcia sieci (230 V +/-10%), możesz spodziewać się napięcia w okolicy...
Mamy wiele zmiennych, ja bym zaczął od jakiegoś wstępnego założenia i sprawdzał dalej. Załóżmy że policzymy układ dla 100kHz i redukcji napięcia z 200V do 100V i prądu 2,7A, co da nam cewkę około 470uH. Zmniejszanie napięcia teoretycznie wymagało by coraz większych indukcyjności, ale w układzie to nie ma sensu. Filtr wejściowy można by policzyć tak...
chcę żeby na wejściu miał 2x10V a na wyjściu 230V. jak jest zbudowana ta przetwornica przecierz tam sie nie zmieści transformator 300W. http://allegro.pl/item90095856_przetworn... Dodano po 5 czytałem w opisach że są tam stosowanie nowoczesnt tranztstory MOSFET
Chodzi mi o to czy taki układ z prostownikiem dwupołówkowym i transformatorem toroidalnym bedzie badziej sprawny od przetwornicy impulsowej.
A zasilanie impulsowe może być??
A transformator jaki? Impulsowy czy jakiś toroidalny? A oprawki na halogeny nie są jakoś nadtopione? Halogeny mają jakieś chłodzenie?
oczywiście 50Hz. Fotek nie ma ponieważ próbowałem wiele rdzeni (to te klasyczne z zasilaczy impulsowych ATX).
Witam. Oto układ dość powszechnie stosowany przy załączaniu "dużych" traf toroidalnych. Pozdrawiam.
Powinien dać radę.Ja bym zastosował prosty zasilacz na transformatorze toroidalnym.
A to trafo impulsowe czy zwykłe 50Hz? Toroidalne 100W 50Hz
Przy którym mogę zastosować rdzeń toroidalny ? Rdzeń toroidalny można stosować do układów z rys. 2 . Ten typ przetwornicy ( tzw PUSH - PULL ) pracuje naprzemiennie.
Zasilacze impulsowe: Zasilacze buforowe PSB502418 30zł/szt. 1241675
(at)dominikus12121 Linia -12 VDC to wyjście zasilacza ATX o najmniejszej wydajności prądowej i w żadnym wypadku nie nadaje sie do zasilania silnika, w zasadzie jakiegokolwiek. Tutaj to ratuje sprawę 18 V transformator toroidalny lub zwykły, co najmniej 100 watowy i mostek Gretza. Zasilacze impulsowe i komputerowe nie nadają sie do zasilania silników...
Mogę podłaczyć zasilacz impulsowy pod ściemniacz światła? Tzn mam zamontowany w pokoju ściemniacz światła kupiłem halogenki z żarówkami 12V i jak sie okazało z zasilaczem impulsowym zamiast trafka toroidalnego i teraz mam wątpliwości czy to bedzie działać z tym ściemniaczem w momencie jak będę chciał "ściemnić" halogenki?? Czy się wysypie ta przetwornica?
Czy jest sens zajmowanie się zasilaczem impulsowym jeżeli transformatory toroidalne mają naprawdę niewielkie wysokości :arrow: np. 250W ma wysokość 5,5 cm, 300W i 450W 6,5 cm, 600W 6,7 cm. Chyba nie chcesz zrobić wzmacniacza o wysokość 2 cm, a zasilacz impulsowy w tym Ci nie pomoże. :!:
Czy odizolowanie rdzenia od zwojów (taśmą izolacyjna lub jakąś emalią) uratuje dławik, czy nic to nie pomoże bo struktura rdzenia została trwale uszkodzona? Sam dławik ten Twój nie nadaje się już do niczego stracił swe właściwości i rdzeń i drut nawojowy. Do wykonywania rdzeni dławików toroidalnych skompensowanych prądowo są używane materiały ferrytowe...
Zasilacz impulsowy zaczął sie dziwnie zachowywać po podlaczeniu większej ilości diod. Wygrzebałem wiec stary transformator toroidalny. Ponadto mostki prostownicze przy każdej taśmie i swieci sie bardzo ładnie.
a trafo sterujące mosfetami jak nawijałęś? ja na toroidalnym rdzeniu 30 : 30: 30 zwojów
To nie można zasilania ukryć w słupku , lub przy bramie , spotyka się takie zasilacze , nawet toroidalne , impulsowe , które pokryją zapotrzebowanie na prąd do wideodomofonu , a są odporne na warunki zewnętrzne , takie rozwiązanie , jeśli ilość żył do furtki jest wystarczająca , i odległość razem ze średnicą żył nie powoduje spadku napięcia i prądu.
Czy zasilacze impulsowe tak samo jak transformatory toroidalne pobierają duże ilość prądu przy starcie? I jak sprawa wygląda w "spoczynku" ?
Wartość rezystora w bramce mosfeta nie jest krytyczna przy takiej częstotliwości. Diody prostownicze nie nadają się, muszą być impulsowe np. 1N4148. Rozumiem że ten rdzeń toroidalny jest ferrytowy (nie z blach stalowych)?
Witam, chcę wykonać filtr przeciwzakłóceniowy dla transformatora o mocy ok. 1kW, czy jako rdzenia do dławika mogę użyć rdzenia toroidalnego z zasilacza impulsowego?
Witam. Chciałbym podłączyć silnik od siłownika bramy w ten sposób aby był on sterowany przełącznikiem do rolet z klawiszami góra/dół i zasilaczem podłączonym do gniazdka. Na forum wyczytałem wiele różnych propozycji podłączenia takiego siłownika z zasilaczem. Niektórzy pisali że może być impulsowy, inni że toroidalny. Znalazłem na stronie wroled że...
Nie podajesz żadnych parametrów - może podejdzie dławik dwuuzwojeniowy skompensowany z dowolnego impulsowego zasilacza sieciowego?
A co powiecie o rdzeniu TX42? Na którym jest łątwiej nawijać? Toroidalnym czy kształtkowym?
Chyba się nie zrozumieliśmy. Możliwe że źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o zasilacz impulsowy taki jak jest w komputerach (czyli beztransformatorowy w tradycyjnym rozumieniu) ale przetwornice impulsową DC/DC znajdującą się za trafem toroidalnym, prostownikiem i kondensatorami. Całość nazwałem zasilaczem ale widzę że to był błąd.
Przydałyby się informacje co do znaczenia kolorów rdzeni toroidalnych - z demontażu jest sporo różnych...
Co z tego, że wyeliminujesz zasilacz impulsowy na wejściu laptopa, skoro w jego środku aż się roi od przetwornic impulsowych, chociażby zasilających procesor?
Chodzi przede wszystkim o rozkład pola magnetycznego. Raczej o lepsze jego ,,zamkniecie". zmniejszyć pole magnetyczne. Rozproszone :D O transformatorach toroidalnych sieciowych się nie wypowiem, bo nie wiem czy oni je produkują nadal z blach czy też innych materiałów. Chyba o nich tu mowa. Toroidy mają lepszą odpowiedź na impulsowy charakter obciążenia.
Trafo jest impulsowe czy sieciowe, a jak sieciowe to czy toroidalne czy zwykłe?
Sprzęt Fottonu to nie chińszczyzna i raczej trzyma parametry. Wiem, bo używam. Po pierwsze sprawdź, jakie napięcie panuje na zaciskach pompy i jakie jest na akumulatorze podczas pracy. Co Ty tworzysz, Dobry Człowieku? Masz 12 woltów w instalacji ciągnika i szukasz wczorajszego dnia. Co do zasilania z sieci to spory transformator toroidalny np. do halogenów...
Toroid to tez kształt :D A dlaczego nie możesz użyć innych rdzeni toroidalnych? Nie chcesz kupować i używać tylko tych z odzysku?
Taki przetwornik, zasilacz, do elektronarzędzi musi być odporny na zwarcia i musi dobrze znosić przeciążenia. Prawdopodobnie sprawdziłby się przerobiony na 12V zasilacz ATX komputerowy. Tutaj jest podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... W handlu są też dostępne gotowe zasilacze na 20A i więcej, w tym małe i...
A1 - VR92: http://www.tubecollector.org/vr92.htm - dioda przełączająca/detekcyjna A2 - filtry ceramiczne, stosowane w torze p.cz. odbiorników radiowych lub TV, nie wiem jaka częstotliwość (na pewno jest napisane) A3 - ten mały z prawej i szary z lewej to MKT, reszta FKP i MKP, te odwrócone też coś w tym rodzaju A4 - transformatorki impulsowe, toroidalny...
Przekrój rdzenia to tylko jeden z parametrów określających moc obliczeniową transformatora. Wykres ma się do rzeczywistości bardzo dobrze - dla indukcji szczytowej 360mT, bez najmniejszego problemu osiągnie się zakładaną moc CIĄGŁĄ. Ale nikt rozsądny nie będzie stosował indukcji szczytowej 360mT. Chyba, że w kontrolowanych warunkach a na takie trudno...
Witam Czy próbował ktoś zrobić zasilacz do PC-ta na zwykłym trafie np. toroid i standartowy sposób stabilizacji a nie impulsowy. Czy jest to możliwe.
nie można :D , a co jak zamiast trafa jest tam zasilacz impulsowy nie będzie ważył nawt 0,5 kg a może być o mocy nawet 500 W , lub np transformator toroidalny ma większą sprawność, więc transformator toroidalny ma 500wat , a transformator klasyczny o tej samej mocy będzie cięższy . jesli chodzi o wagę całego wzmacniacza to np radiatory też ważą wiec...
Z dotychczasowych Twoich infomacji wnika, że szukasz zwykłego transformatora zasilango napięciem sieciowym 230V o częstotliwości 50Hz o danych znamionowych: U1n=230V; U2n=16 V; Sn=50VA; I2n=2,4A; fn=50Hz. Będzie to miało gabaryty transformatora sieciowego "TS-50" Podajesz przykład amerykański "AC/AC Adapters", gdzie jest napięcie 120V ale też częstotliwość...
Silne sprzężenie pomiędzy uzwojeniami transformatora sterującego daje dobre przeniesienie impulsów sterujących. Kto nie wierzy, niech sobie popatrzy tutaj jak wygląda przenoszenie impulsów przy słabym i silnym sprzężeniu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Co do przekładnika - przy tak małych prądach, jak tutaj, średnica...
Jeśli napiszesz w zamówieniu , to owszem. 1.Co dod zasilaczy impulsowych , to najzwyklejszy toroidalny o mocy 500 W wystarczy. 2. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze - zabezpieczenie przeciążeniowe , czy zabezpieczenie przed uszkodzeniem/zgnieceniem . 3. Zabezpieczenie przed zgnieceniem można zrobić za pomocą 2 par fotokomórek , koszt 90 pln...
Witam, Witam. Mam do was pytanie, otóż- nie mam sondy pomiarowej LEM (do oscyloskopu), co mogę użyć zamiast niej? dla prądu stałego nie ma praktycznie zamiennika, no może tylko wzmacniacz operacyjny izolowany - ale ten będzie znacznie droższy od LEMa. Wzmacniacze izolowane mogą występować w różnych konfiguracjach - optoizolacja, transformator impulsowy...
Kolego skoro piszesz, że urządzenie ma być montowane w samochodzie to budowa zasilacza o stałym napięciu liniowym mija się troszkę z celem. W instalacji samochodowej występuje nie tylko akumulator ale również alternator lub prądnica. Urządzenie to nie daje napięcia liniowo stałego. Mało tego na wyjściu alternatora wartość napięcia w instalacji 24V to...
Piszesz transformator a co masz ? Dodano po 2 Bravo 8 Transformatory toroidalne są wieczne. Zasilacze impulsowe niekoniecznie. Polecam pozostanie przy toroidach.
trafo od halogenów ma za małe napięcie , trzeba z napięciem na wtórnym 16 -17V bo na mostku masz spadek napięcia ok 1,8 V . z obserwacji mogę powiedzieć że toroidalny lepiej się zachowuje przy ładowaniu impulsowym , tradycyjny trochę słychać .To zabezpieczenie na opto nie konieczne ale fajnie działa , próbowałem na żywca robiłem zwarcie i lekko zaiskrzy...
Nie wiem co to za wynalazek ten ruski schemat, nie jestem w stanie się wypowiadać na jego temat bo nie podałeś źródła skąd on pochodzi - tam powinny być podane bliższe informacje nt. jego budowy i uzyskanych rezultatów. Jedyne co mogę stwierdzić na podstawie podanych parametrów, to częstotliwość rezonansową - około 600kHz, a to za mało aby uzyskać dobrej...
Już wiem w czym był problem. Zasilacz był co prawda 5A ale faktycznie impulsowy. Po podpięciu do akumulatora jest cichutko, więc pewno by trzeba było zrobić zasilacz oparty na transformatorze toroidalnym. Dziwi mnie to trochę, bo niedawno widziałem wzmacniacz 2x20W zasilany zasilaczem impulsowym i grało to całkiem w porządku.
Różnice takie w pełni są uzasadnione ze względu na różnice w technologii zastosowanej w poszczególnych konstrukcjach . Ale była już o tym mowa, transformator kształtkowy, toroidalny, przetwornica impulsowa, klasa D wzmacniaczy, różne mieszane klasy z regulowanym prądem spoczynkowym. I oczywiście lepsza jakość materiałów ,w tym przypadku jakość drutu...
dobrze wykonany transformator nie powinien "buczeć" np . na rdzeniu toroidalnym
Pomimo tego, że jestem zajadłym zwolennikiem zasilaczy impulsowych, w tym konkretnym wypadku zalecam transformator toroidalny. A co z poniższym modelem? Jest elektroniczny, a piszą że może być obciążany nawet 1W: http://www.luxmarket.pl/p/Transformator%...
Czyli dałem za słaby transformator czy chodzi o to, że powinien to być impulsowy zasilacz? Czytałem że toroidalne mają wysoką sprawność. Dlatego wybrałem toroidalny. W instukcji było coś o 8A ale to dotyczyło chyba tych filtrów. Dodano po 7 Na każdy wtórny jest 17V 1,02A. Dodano po 1 Z symetrycznego zasilacza wychodzi ok. 24V. Tak jak powinno być we...
Ten, co zalinkowałeś ściemniacz w 1. wpisie, powinien zagrać z tym ostatnim zasilaczem, co zalinkowałeś, chociaż zasilacz jest impulsowy, a te znowu nie wszystkie współpracują dobrze ze ściemniaczami i dlatego na 100% nie wypowiem się nigdy. Najlepszym wyjściem jest kupowanie w zestawach, gdzie wszystko jest dobrane do siebie. Osobiście to kupiłbym...
Będzie pobierana głównie w impulsach, ale w sumie kondensatory musza się ciagle ładować wiec wychodzi na to ze będzie to bardziej praca ciągła z chwilowymi większymi zapotrzebowaniami na prąd, zle się określiłem. Chodzi mi np. o moment włączenia urządzenia. Te kondensatory są bardzo sprawne, natychmiast zawołają o maksymalnie duży ładunek/prąd. I tutaj...
a co myślicie o zasilaczach impulsowych bo w konwencjonalnych przeraża mnie waga i rozmiar transformatora oraz radiatora (już pomijam jak to może sie nagrzać) ... rozebrałem kilka firmowych i zazwyczaj były to proste konstrukcje: transformator z kilkoma uzwojeniami wtornymi - przełączane przekaźnikami, potem układ regulacji na prostych OpAmpach jak...
Pomimo że pobór mocy jest mały to w chwili podania napięcia do zasilacza impulsowego mamy dość duży udar prądowy wynikający z ładowania kondensatorów. Co prawda każdy zasilacz ma częściowo ograniczany ten udar poprzez zastosowanie termistora NTC i nie ma większych problemów jeżeli załączamy urządzenia osobno. Ty załączasz kilka urządzeń w jednej chwili,...
Nie wiem jak jest nawinięte trafo bo gdyby wtórne uzwojenie na zewnątrz to można by odwinąć uzwojenie i obniżyć napięcie trafa toroidalnego. A tak pozostaje chyba kupienie zasilacza impulsowego jak wyżej pokazany i tyle zrobić jak to robi każdy prawie. Można pomyśleć nad obudową jeszcze dedykowaną.
Jakiś czas temu chciałem zrobić sobie zasilacz do wzmacniaczy o mocy około 200W, dowiedziałem się, że do tego celu lepsze są "przetwornice impulsowe". Do pierwszo planowego zasilacza kupiłem trafo toroidalne 230V>12V ~250VA. Szukałem schematów ale szczerze mówiąc nie znam się na tym za bardzo i nie znalazłem niczego. Urządzenie to chcę wykonać na pracownię...
Równomierność rozłożenia uzwojeń jest bardzo ważna w transformatorach impulsowych. Natomiast nie ma to tak dużego znaczenia w przypadku transformatorów sieciowych, a już na pewno nie toroidalnych ;) Polecam ci nawinięcie uzwojenia od nowa trochę grubszym drutem, aby nie stracić mocy ;)
Zasilacz liniowy ma transformator toroidalny (wpisz sobie w google to zobaczysz jak wygląda) albo na rdzeniu EI z blach stalowych. Taki transformator jest duży i ciężki. Zasilacz impulsowy ma mały transformator na rdzeniu ferrytowym i zazwyczaj dodatkowe cewki toroidalne na wyjściu.
Witam. Dziękuje :), kondensatory mam używane(3 miesiące) low esr 3300/16, dam jeszcze jakiegoś ceramicznego 470-1000nF jeśli będzie potrzeba aby nie grzać elektrolita, czy lepiej dać właśnie rdzeń toroidalny czy zwykły osiowy ?
Czy trafa toroidalne są droższe od tradycyjnych to nie jest tak do końca pewne (fakt że produkcja bardziej skomplikowana, ale robią to maszyny - czynnik ludzki jest minimalny). Poza tym ze względów technologicznych nie wykonuje się traf toroidalnych o bardzo małej mocy rzędu watów czy dziesiątek wat - jak już to raczej od 100W wzwyż. Zasilacze impulsowe...
Również uważam że nie powinno migać przy elektronicznych układach zasilania. Kamera w smartfonie wyłapie miganie jak skierujesz bezpośrednio na źródło światła, - w moim tak jest. Albo jak uruchomisz wentylator i popatrzysz na światło przez śmigła, jak nie zauważysz efektu stroboskopowego to jest dobrze. Czy może ktoś ma jeszcze inną koncepcję uzyskania...
Czy natrafiliście na urządzenia elektroniczne, które poziomem zakłóceń utrudniały odbiór sygnałów radiowych? Np pompa ciepła Panasonica - sieje aż miło - zastanawiam się jak to jest że przechodzą akceptacje EMI/EMC? - tu mam zgryz bo prądy i moce wymagają niebanalnego filtru (30A). Innym razem miałem urządzenie które siało tak mocno że było je słychać...
To jest rdzen toroidalny. To nie jest rdzen z przetwornicy impulsowej do halogenow tylko zwykly transformator 230/12. No to więcej z niego nie wyciśniesz niż owe 60W, budowa przetwornic w oparciu o takie rdzenie blaszkowe toroidalne mija się z celem. Przecież to ma być rdzeń do przetwornicy impulsowej i nie musi mieć większych gabarytów. Na mniejszych...
Proponuję zrobić końcówke na 2SA1943/2SC5200 (niestety sporo malowanek na rynku) lub podobnych wg jakiegoś sprawdzonego schematu z internetu plus filtr dolnoprzepustowy z regulacja szerokości pasma i możliwościa zmiany fazy sygnału. Do tego zasilacz na uczciwym trafie toroidalnym. Tu widzę zasilacz impulsowy a jakoś stosowanie przetwornicy do zasilania...
Dławik wejściowy jeżeli jest toroidalny i zalewany taką białą masą. Albo wyjściowy. One się często urywają i trzeba sprawdzić wszystkie 4 połączenia.
Czy można użyć 2 zasilaczy impulsowych 12V połączonych szeregowo (na wyjściu) każdy np ~500W i czy wówczas będzie to jak jeden 24 V tyle że ~400W ? 2. czy zamiast zasilacza impulsowego mozna użyć transformatora toroidalnego 230/19 500VA na jałowo [w wykonaniu audio aby ciszej było] co powinno dać na wyjściu po wyprostowaniu na jałowo około 26V DC i...
Kolego, chyba nie wiesz o czym piszesz. Masz wcześniej w temacie zdjęcia! Pokaż mi ten "potężny zasilacz impulsowy". Ja tam widzę tylko zwykły transformator toroidalny, 2 zwykłe mostki prostownicze. Nie widzę natomiast ani jednego rdzenia który by się nadawał na transformator impulsowy, nie widzę kluczy, ani nic co być choć w kawałeczku przypominało...
Witam Zasilacz impulsowy to faajna sprawa jak chodzi o lekkość. Natomiast jeżeli cięrzar nie odgrywa roli to najlepiej i prościej jest zrobić zasilacz na trafie toroidalnym i do tego porządny stabilizator napięcia dorzucić. Ta wersja jest prostrza.I napewno sporo w necie znajdziesz.
Z tego co się zorientowałem używają z powodzeniem do tego celu co ja takiego modulu zvs 1000W https://allegro.pl/oferta/grzalka-indukc... w połączeniu z takim zasilaczem impulsowym https://allegro.pl/oferta/zasilacz-impul... Czy jest szansa aby zadziałało to gdybym zamiast powyższego zasilacza...
Wg. badań (można przeczytać w książkach o transformatorach) dopuszczalna różnica w średnicy drutu nawojowego nie powinna przekraczać +10% średnicy wyliczonej, gdyż przy grubszym drucie wzrasta prąd jałowy. Podaj źródło tej informacji. Różne transformatory mają różną gęstość prądu w uzwojeniach 2-10A/mm2, (najwięcej impulsowe, najmniej sieciowe EI,...
Dwa rdzenie toroidalne ze zdjęcia to rdzenie proszkowe - nie nadają się na transformatory!
Witam, jestem na etapie wykończenia łazienki i chciałem w niej zamontować w suficie głośniki. (najczęściej w domu słucham radia przy goleniu). Z uwagi na wilgoć myślałem o zamontowaniu głośników i radia samochodowego, ktore są raczej bardziej odporne na zmienne temperatury, wilgotność i wszystkie inne rzeczy, a przy tym sa przystosowane do montażu w...
Zasilacz nie wyrabia z prądem rozruchowym, włącz w szereg rezystor na czas rozruchu. Cenowo i trwalej będzie lepiej jak zrobię to na transformatorze toroidalnym. Obecnie na prostowniku mostek prostowniczy KBPC3510 grzeje się do 110*C przy obciążeniu 12A (tj.125*C, nie znam producenta więc najniższa znaleziona na alldatasheet) więc zastosuję MDQ100A1600V....
Pomierz jeszcze napięcia zasilania w końcówce. Masz tam trafo czy impulsowy zasilacz? :) Trafo toroidalne. na końcówki wchodzi około 94V 818424 Odświeżam temat, reloop dalej wariuje.... Ma ktoś jakiś schemat ? Nie chce być nachalny, ale szykuje się wesele a wzmacniacz nie nadaje się do użytku. Wymieniłem wzmacniacze operacyjne bo się trochę rozjeżdżały...
Np. taki? https://www.tme.eu/pl/details/55219-p1s2... W tym wykonaniu masz dwa uzwojenia 55V, które możesz łączyć równolegle. W pokazanej ofercie Al... podejrzany jest parametr "1000W impulsowo" i waga trafa 4,4kg W linku TME trafo 1000VA ma ok. 10kg i to jest typowe dla takich mocy.
Nie zapomniałem. 20.01.2005 o 22:56 napisałem: ===8<=== Transformatory impulsowe sterujące wykonuje się zazwyczaj na rdzeniach toroidalnych. Charakteryzują się one bardzo małą indukcyjnością rozproszenia. Tłumieniem ewentualnych 'przerostów' zajmują się rezystory bramkowe oraz diody zabezpieczające. ===8<=== RoMan
Freddy weż zasilacz IMPULSOWY komputerowy odłącz diody z jednej strony uzwojenia wtórnego i włącz obciążenie !!!.
Na rdzeniu są nawinięte dwa uzwojenia jedno cienkim drutem a drugie ciut grubszym. Wykorzystuje tylko uzwojenie z grubszym drutem, bo przepłynie nim więcej prądu. Dlatego wybrałem rdzeń toroidalny bo ma mało strat przy dwóch uzwojeniach.
No impulsowe lekkie wydajne tanie ale nie okłamujmy się dobry impulsowiec to jedno zero więcej do twojej kwoty. Poważnie. Ja mam jeden analogowy zasilacz Volcrafta 30V 5A oparty o trafo toroidalne. Ale zastąpiłem go siglentem i poszedł w rezerwę. Ma jedną wadę a raczej głupotę inżynieryjną bo dali malutki wentylator nie mający nic wspólnego z chłodzeniem...
Czy ferrytowy rdzeń toroidalny może się namagnesować przy gwałtownym wyłączeniu znacznego prądu ? ( i po tym zmiana indukcyjności) Chodzi mi o możliwość wykorzystania takiego rdzenia do pomiaru prądu w obwodzie impulsowym (taki przekładnik prądowy) Tylko czy po ewentualnym zwarciu w obwodzie ten rdzeń nie zmieni indukcyjności ? (no i przez to przekładni)
Witam, ja chciałbym sie dowiedzieć, która opcja jest najlepsza bo wiadomo duże trafo.Po pierwsze problemy z korkami w domu po drugie troche bedzie ważyć (około 15kg),wiec zaczełem sie zastanawiać nad przetwornicą(pomysł poddał znajomy elektryk), tylko ze też są wady i zalety przetwornicy. Miedzy innymi poświeceniu czasu nad złożeniem ,a zaleta to niewielka...
Witam Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, bo co to za lampa, która zmienia prąd na napięcie 12V? Ale domyślając się że jest to lampa składająca się z 4 żarówek halogenowych 12V - 20W to taka lampa pobiera ok. 80W. W innych lampach, by obliczyć moc pobieraną z sieci - sumujesz moce wszystkich żarówek plus straty mocy w zasilaczu, który je zasila. Zwykle...
Transformatory nie są tylko na rdzeniach EI czy toroidalnych ale także na rdzenia M, LL, RZC i innych także istnieją transformatory impulsowe.
To może taka przetwornica by kolegę zainteresowała z 12V na 230 V na trafie toroidalnym o mocy np: 100W :-) mogła by być ? jak co mam kilka schematów sprawdzonych praktycznie ....
transformator impulsowy toroidalny ferrytowy toroidalny toroidalny zabezpieczenie
łozyska amica zapieczona sonda zmywarka bosch stabilizator
projekt mojej bramy garażowej parowar philips
Buderus Logamax: Kod błędu 4C - Przyczyny i Rozwiązania Jak przygotować 2% roztwór nadmanganianu potasu?