Faktem jest, że zwykła żarówka, z zewnętrznym czujnikiem ruchu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, tyle tylko że trzeba troszkę przerobić istniejącą instalację.
Witam. Nie będę zakładał nowego tematu. Układ sieci TN-C, czy muszę prowadzić do oświetlenia instalację trójżyłową? Plastikowe oprawki żarówek nie mają nawet gdzie podłączyć przewodu PE.
Przerywacz jest jeden dla lewej i prawej strony, więc to nie jego wina. Posprawdzałbym żarówki, czystość oprawek, masy i instalację niesprawnej strony - bo to raczej może być przyczyną.
(at)johnny833 Nie zrozumiałeś mnie. Daję dwa kabelki, robię otworki w oprawkach, usuwam oryginalne blaszki. Kabelki łączę do instalacji przed wtyczką. I dlatego wieczysta gwarancja.
Sprawdz czy mimo że wyłączysz żarówkę wyłącznikiem nie ma w oprawce prądu. Czasem w starych instalacjach wyłącznik przerywa zero a nie fazę. Przetestowałem to na własnej skórze.
Z pewnością masz "głębsze" oprawki i żarówka nie styka stopką. Jeśli robiłeś remont to pewnie kupiłeś kilka kinkietów/oprawek/lamp z tej samej serii tak się dzieje. Wystarczy troszkę odgiąć ku górze troszkę tą blaszkę co jest na dnie oprawki i będzie wszystko świecić. Powodzenia :)
Masy nie ma, najprawdopodobniej. I właśnie problem leży w złączu konektorowym wkładu lampy - oprawki żarówek i kostce od strony instalacji. Można czyścić, doginać blaszki (one są już niestety wygrzane, skorodowane i brakuje im sprężystości), ale jak ma być pewnie, to szkoda czasu na kombinacje. Bierzesz kawałek przewodu, lutujesz do blaszki we wkładzie...
Tak ma być. Obwód nie został zamknięty, więc na oprawie oświetlenia będzie pełne napięcie zasilające. Wkręć żarówkę w oprawkę i będzie dobrze. Wybór miernika (typu multimetr) do pomiarów w instalacji nie jest najszczęśliwszym pomysłem.
Jaki tam jest rodzaj instalacji i alternatora? Jeżeli światła są standardowo zasilane z pracującego silnika, to proszę sprawdzić czy nie jest to powiązane z uszkodzeniem wyłącznika światła stop i uszkodzeniem oprawki żarówki światła pozycyjnego/stop w tylnej lampie. Uszkodzony regulator napięcia powodował by upływ prądu bez włączonej stacyjki. Zwarcie...
Mały update. Założyłem 3 oprawkę. Po włożeniu pierwszej żarówki LED lampka dalej migocze. Po włożeniu drugiej żarówki LED wywala korek. Czyżby problem się rozwiązał i okazał się leżeć w żarówkach? Dodano po 3 Sanfran - Napisałem, że łącznik też wymieniłem i nie pomogło. Mobali - dziękuję za poradę, ale mam realny problem do rozwiązania, a multimetru,...
Jeśli dobrze rozumiem problem autora, to ta "żarówka" LED wcześniej działała w tej oprawce i z dnia na dzień przestała działać. A skoro tak, to nie jest kwestia niedopasowania żarówki do oprawki. Tak jak pisałem wcześniej - wyczyścić i dogiąć styki, to raz. Dwa, warto też sprawdzić zaciski przyłączeniowe przewodów instalacji do oprawki. Tam też może...
Proponuję sprawdzić, czy faza jest na "bolcu" czy na gwincie oprawki. Ja tak miałem z żarówkami energooszczędnymi - faza była na gwincie i po wyłączeniu wyłącznikiem w ścianie żarówki w jednej z lamp delikatnie świeciły. Cała instalacja była dobra. Po zmianie fazy z zerem w kostce w lampie jest już dobrze.
Nie zakładam w puszce uziemienia bo nie ma go ani w instalacji domowej ani w oprawkach żarówek. Czyli lepiej jest połączyć kostki rozdzielające równolegle niż szeregowo?
O klasa ochronności tej oprawy. aa chodzi po prostu o oprawkę żarówki ? To instalacja SELV 12/24V - ochrona przeciwporażeniowa oprawy zbędna.
Skuter wygląda na zadbany a instalacja elektryczna na poprawną. Mając zdemontowaną tzw. czaszę, sprawdź połączenia przewodów w kostkach oraz połączenia "wsuwane". Sprawdź też styki w oprawce żarówki reflektorowej, bowiem producent stosuje oprawki o kiepskiej jakości styków, które po przegrzaniu (od żarówki) odkształcają się trwale i nie czynią należytego...
Na jakiej podstawie twierdzisz że jest napięcie skoro nie wykonałeś pomiaru miernikiem?
Gdy spali się żarówka niekoniecznie należy wymieniać całą instalację elektryczną. Złe porownanie. Gdy jest zepsute gniazdko elektryczne lub oprawka żarówki to należy je bezwzględnie i bezdyskusyjnie wymienić.
Witam. Jakie korki? Korki są na butelce...Bezpiecznik ! Masz gdzieś zwarcie, w oprawce kinkietu? Przewodach, stykach w oprawce... Żarówka felerna? Jaki bezpiecznik sie wyzwala? Zwarcie możliwe,że masz rację bo w instalacji mam tylko dwa przewody a do oprawki żarówki w Plafonie muszę przykręcić jeszcze jeden przewód ZIELONOŻÓŁTY (Ochronny) które u mnie...
Dodam, że oprócz parametru napięciowego (potwierdzam 230 V oprawka może być stosowana w instalacji 24 V) ważny parametr prądowy. W 24 V żarówce przy tej samej mocy co 230 V żarówce popłynie prąd prawie 10 krotnie wyższy.
Jeśli instalację wykonali profesjonaliści to niebieski z żarówki do szarego z "kostki", brązowy z żarówki do brązowego (lub czarnego). Najlepiej sprawdź czy aby na pewno szary w "kostce" jest przewodem N.
Dobrym zwyczajem jest pomiar ciągłości obwodów, przed pierwszym uruchomieniem instalacji. Należy sprawdzić, odwód po obwodzie. W oprawki do pomiarów wkręcany zwykłą żarówkę ze skrętką. Dla nowej instalacji, potrzebny jest pomiar pętli zwarcia i skuteczności izolacji! Nikt do pomiarów wstępnych nie instaluje lamp LED! Takie postępowanie pozwala uniknąć...
Co do problemu wstecznego biegu i zapalających sie kontrolek na desce wskaźników to brak masy na tylnych lampach, oczyść dobrze połączenia lamp z instalacja i połączenia oprawek z żarówkami.
To jest dziwne aby w rocznej instalacji nie była zainstalowana różnicówka.
Proponuję zmierzyć napięcie w oprawce w czasie pracy silnika. Może być jakaś pomyłka w poprowadzonej instalacji i magneto ładuje tam zawyżone napięcie.
Produkt bez sensu, bo wymaga wymiany oprawki. Może do nowych instalacji to tak ale o już istniejących?
Instalacje wymienił poprzedni właściciel. Wszystkie przewody są miedziane. I tu można się upatrywać problemu : - sposobu połączenia obu instalacji . Często jest tak ,że panowie z administracji nie do końca są zorientowani jak była i jak jest prowadzona instalacja elektryczna . Zmieniają fazy , wymieniają piony , podłączenia ,a jedyny skuteczny miernik...
wykonać instalację oświetleniową (wyłącznie oświetleniową) w 120V (tj. włączniki, żarówki byłby w tym standardzie Bardzo mało posiadanych elementów wykorzystasz. Np. żarówki posiadają inny gwint .Oprawki do nich musisz sprowadzić z USA! Żarówki się po czasie przepalają. Będziesz kolejno musiał zmieniać za każdym razem zarówno żarówkę, jak i oprawkę...
Tylko że w gniazdkach masz zapewne 2,5 mm2 a na oświetlaniu 1,5 mm2 po drugie tam masz gniazdo wkręcane które lubi się upalać przy większych mocach a czasem oprawka się topi nawet ;-) Tak szczerze to bardziej was ścigają żeby nie płacić za prąd za dużo :P
To wszytko sprawdziłem. To nie wina wentylatora a ciągłego impulsu No to szukaj w swojej instalacji - nikt tu jej nie zna ;) Ewentualnie podepnij oprawkę z żarówką pod przewód T i N wentylatora i sprawdzaj włączniki - może tam coś pomieszane.
Z tego co zauważyłem u nas w sklepach, to większość opraw ma gniazdo żarówki MR16 ale już same żarówki led gniazdo GU10. Czy w instalacji 230V zrobionej na oświetleniu led można dawać oprawki MR16?
Sprawdź, czy Twój "bezpiecznik nr 10", odpowiada temu (bezp. 10) na poniższym schemacie: http://obrazki.elektroda.pl/5371071600_1... http://obrazki.elektroda.pl/6306133200_1... Może zamiast palić bezpieczniki warto kontynuować diagnostykę z żarówką (np. świateł głównych + oprawka+przewody) podłączoną do gniazda "10",...
A jakby tak połączyć szeregowo np 10 żarówek 24 V. I tak żarówki mało przydatne dla domowników. Wykręcenie (ale i uszkodzenie) jednej unieruchamia instalację. Kradzież z oprawki bez sensu. Niestey owe 10 żarówek musi się świecić jednocześnie.
Oznacza to, że coś w instalacji elektrycznej powoduje zwarcie lub przeciążenie. Oto kilka możliwych przyczyn: 1. Uszkodzona żarówka lub oprawka Czasami uszkodzona żarówka lub jej oprawka może powodować zwarcie, przez co bezpiecznik przepala się. Warto sprawdzić, czy żarówka nie jest uszkodzona i czy w oprawce nie ma śladów korozji lub spalenia. 2. Zwarcie...
Zgodnie z informacjami od SEP oraz tym czego mnie nauczyła szkoła, faza w gniazdku z lewej. Z aparatami na rysunku jest wszystko ok. Wyłącznik różnicowy powinien być zasilany od góry, chodzi o kierunek przepływu energii. Sprawa styków stałych to przyzwyczajenia z zamierzchłych czasów. W tej chwili nie ma różnicy, który styk podłączymy do fazy. Oprawki...
Koncepcja z wykorzystaniem oświetlenia z taśm LEDowych w profilach podupadła i poszukuję jakiegoś zamiennika z założeniem, że instalacja już jest na 24 V. Są systemy szynowe, ale do oprawek GU10 średnio widzę znaleźć można jakieś sensowne żarówki (philipsa nie ma w ogóle np.).
To gniazdo służy do podłączenie pojedynczej żarówki z instalacją zasilającą. Z samej oprawki żyrandola nie zrobisz. Mniej więcej tak jak byś miała tylko koło od roweru.
Też kiedyś walczyłem z tym problemem w kuchni Amica i skonczyło sie na wymianie żarówki razem z oprawką , były wypalone styki. Pisałem instalacja B/U -zajrzałem i do oprawy żarówki. Oprawa jak nówka z fabryki co się rzadko spotyka po tylu latach. Dodano po 8 Amica Przepraszam poprawiłem Mastercook. Czy jest sens inwestować w te droższe Philips czy...
No nie prościej bo ta żarówka musi raz działać normalnie, a raz jako 5W Mógł bym dać dwu włuknową ale wtedy musze przerabiać oprawkę.
Witam. Posiadam dwa żyrandole. -konstrukcja drewniana -wewnątrz instalacja aluminiowa -trzy ramiona po jednej żarówce każde -oprawki metalowe Chcę wymienić "serce" żyrandoli na nowe,w systemie włączania 2/1. Moje pytanie dotyczy materiałów do użycia przy wymianie takiej instalacji. Jakich użyć aby było to bezpieczne?
Sprawdź kostkę łączącą zegary z instalacją, czy blaszki w oprawkach dobrze łączą i same żarówki, czy dobrze kontaktują, ostatnio podobny myk miałem w golfie kumpla, nie łączyły oprawki.
1. Tak to o taką cewkę chodzi. 2. Tak , uruchom na benzynie i niech się samo przełączy na gaz. Będzie kulał bo bez jednego cylindra , a żarówka powinna przygasać bo jest zasilana w cyklu cylindra , na którym odłączyłeś cewkę. Cewkę i tak trzeba wymienić więc możesz sobie odpuścić próbę z żarówką jeśli masz wątpliwości. Nie przesadzaj z mocą żarówki...
Jakie oprawki ? O czym Wy piszecie? Autor stwierdził wyraźnie, że wszystkie żarówki mrugają w jednym rytmie. To problem albo instalacji (luźne styki, przewody) albo problem z napięciem (zakłócenia). Jakim cudem kilka oprawek mogłoby dać efekt mrugania wszystkich żarówek w jednym czasie ? Żarówka ma gorszy zasilacz i nie wygładza zakłóceń tak jak inne...
można zastosować wyłącznik przeciwpożarowy AFDD Jeżeli temperatura od LED 3W będzie wynosiła ponad 100 stopni, tak żeby XPS zaczął być miękki, to nie wiem czy da to coś więcej niż standardowe zabezpieczenia. Zwłaszcza, że w takiej temperaturze "przewodziki" od orpawek GU10 pewnie już będą historią. Autorowi chyba chodzi o skutki termiczne samych oprawek...
Z grubsza tak. Pamietaj tylko, by żarówki były "na zerze". Inaczej po wyłączeniu napięcia wyłącznikiem, na oprawkach nadal będzie napięcie. To może być niebezpieczne np. podczas nie ostrożnej wymiany żarówki, lub w wypadku gdy pęknie bańka i trzeba będzie usunąć gwint z oprawki.
To nie jest uziemienie. Kupa ludzi zaraz zacznie wyklinać twojego elektryka od czci i wiary za takie użycie, ale jest to po prostu kolejny przewód "gorący". Traktuj go jak pod napięciem, trzeci kolor. Niestety jest to powszechna praktyka na budowach, żeby taniej i prościej robić instalację. Wykręć/wyjmij lampę lub lampy z oprawy. Jeden przewód ma napięcie...
Sama oprawka, żarówką tutaj będzie tester. Ta metoda sprawdza, tylko czy układ pracuje poprawnie i podłączenia w oprawce są prawidłowe. Mała żarówka zaświeci nawet, gdy będzie duży opór w obwodzie i duża by się tylko żarzyła. Jeśli druga lampa działa prawidłowo, to możesz zlokalizować przekaźniki, które nią sterują, (schemat instalacji) ewentualnie...
Ciągłości i jakości połączeń w instalacji nie sprawdza się woltomierzem cyfrowym. Do tego służy prosty "przyrząd" w postaci oprawki, żarówki (tradycyjnej) i dwóch przewodów. Tylko nim też trzeba umieć się posługiwać. Autorze, tutaj na odległość nikt Tobie nie pomoże. Piszesz raz o jakichś przewodach wychodzących ze ściany a za chwilę o wychodzących...
To jest trochę dziwne. Czy wszystkie żarówki masz od jednego producenta? Może lampa podlega jakimś wibracjom. Sprawa może być banalna - żarówki halogenowe muszą być czyste. Może ktoś trzymał je gołymi rękoma i są zatłuszczone. Przed założeniem nowych żarówek przemyj je spirytusem. Dobrze było by oczyścić oprawki.
Witam. Jeśli chodzi o przeróbki w instalacji elektrycznej mieszkaniowej to dobrze by było dla Ciebie abyś posiadał uprawnienia SEP,jeśli zaś chodzi o ceny za takie usługi różnie się liczy od 30 do 50 zł od puntu (gniazdko jako 1 punkt, oświetlenie, czyli przełącznik +doprowadzenie przewodu do odbiornika, oprawki żarówki jako 1 punkt)
W jednej skrzynce będzie 10 żarówek, wewnątrz będzie tył oprawki, druga strona z żarówka będzie już na zewnątrz. No i oczywiście wewnątrz cała instalacja. Myślisz, że powinienem zostawić częściowa wentylację?
Jeszcze raz: poszukaj próbnikiem dwubiegunowym, np. ( oprawka z tradycyjną żarówką ) stałego zasilania, bez względu na stan przełączników w innych pomieszczeniach.
Czy są zdrowe dla oczu? Tutaj chyba nie ma wątpliwośći wszystkie lampy posiadające żarnik są światłem naturalnym jak ogień dla przykładu . Kupując żarówkę halogenową uważąj na wstrząsy mówię o tych wynalazkach przystosowanych do oprawek z gwintem E27. Wiem to z tąd ,że po wykonaniu instalacji jeśli jest możliwość jej uruchomienia zostawiam na punktach...
Włącznikiem na ścianie na pewno nie da się przełączać 4 żarówek mając 2 żyły, są na przykład oprawki z pilotem którym można sterować poszczególnymi żarówkami. https://obrazki.elektroda.pl/7215000700_... Może są też na 4 sztuki, według mnie lepiej naprawić instalację. Jeżeli popsuli to powinni to przywrócić do stanu jaki był pierwotnie.
Prawdopodobnie wina w samej oprawce, która nie "styka" z gwintem/stopką każdej z tych zarówek 7 W. Ja obstawiam różnicę mocy źródeł światła i złe podłączenie w żyrandolu. Bardzo dziękuję za podpowiedź, okazało się, że rzeczywiście przez to że sam żyrandol był wykonywany ręcznie, to jedna z oprawek była po prostu trochę za wysoko względem nietypowego...
Masz po prostu instalację bez transformatora na 230V. Halogeny na 230V są bardzo słabe i często przepalają się przy pierwszym załączeniu. Nie wiem czemu ludzie dają oprawki G5,3 dla halogenów 230V, od początku te oprawki były przeznaczone dla max. napięć 25V. Widzę tu 2 możliwości: - wymiana samych oprawek na GU10 zastosowanie źródeł LED - dodanie transformatora...
zarówno na L+N oraz L+PE, miernik pokazał ok. 230 V. Tak samo żarówka świeci bez względu na to czy podłącze ją L+N, czy L+PE. To jest normalne (z żarówką też ale tylko przy braku RCD). Czy na podstawie tych informacji można stwierdzić jaki jest typ instalacji (TN-C, TN-S itd...)? Jeśli N jest połączone z PE to jest TN-C-S, albo... radosna twórczość....
Mogę Ci odpowiedzieć jak ja to rozgryzłbym. Sprawdzam na jakie napięcie jest instalacja, robię sobie próbnik tzn. oprawkę z żarówką na odpowiednie napięcie i sprawdzam tym próbnikiem(mogę w ten sposób sprawdzić i fazę i zero) w miejscu w którym napięcie jest doprowadzone do obwodu oświetleniowego(tak jak ktoś już wspomniał) i oczywiście w chwili gdy...
Założenia eksperymentu z tym czy działa "bezpieczeństwo" chyba chodziło o to czy podłączony jest przewód ochronny - są może i słuszne ? - tylko że takie sprawdzanie się odbywa "książkowo" przy pomocy odpowiednich mierników /dosyć drogich/ i porównuje z obliczonymi wartościami wymaganymi jeśli chcesz się dokształcić jest pewnie ze 100 wątków na Elektrodzie...
Witam, chcę wymienić kilka kabli w instalacji elektrycznej motocykla (12 V). W oprawkach (gniazdach) żarówek jedne kable mocowane są bezpośrednio do oprawy, a drugie wchodzą przez jej tył zakończone stykiem , czymś w rodzaju grzybka. Teraz pytanie : czy takie styki da się gdzieś dokupić? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)
Witam. Od pewnego czasu w mieszkaniu przepalają mi się żarówki w taki sposób, że nie przepala się drucik wolframowy, lecz jeden z drutów łączących go z oprawką. Czy to jest normalne, czy świadczy o czymś dziwnym w domowej instalacji? Dodam, że używam jakichś tanich żarówek. Pozdrawiam
Kupujesz żarówkę- promiennik, oprawkę, przewód i wyłącznik i pozostaje wykonać kawałek instalacji i gotowe.
Z ostatniego postu wynika że nie dysponujesz schematem, nie masz żadnego doświadczenia w instalacjach samochodowych i nie czytasz postów w tym temacie.Więc łopatologicznie jeszcze raz. 2 dowolne przekaźniki samochodowe (nie podaję numerów pinów bo mogą być różne zależnie od producenta), przewód o przekroju 4 i 2,5 mm i budujemy instalację od podstaw....
Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Nawet na wyłączonym przełączniku oświetlenia mam fazę na probówce gdy dotkne do środkowej blaszki w oprawce. Co ciekawe gdy żarówka jest wkręcona do oprawki to na jednym kablu przy przełączniku mam N a na drugim L, a jak wykrece żarówkę z oprawki to na obu kablach przy przełączniku mam N.
Cześć. Zrób tak jak kolega napisał. Jakie masz napięcie w sieci? Może po prostu masz kiepską oprawkę na żarówkę.
https://obrazki.elektroda.pl/6209077400_... Witam, proszę o pomoc w montażu tych żarówek. Kupiłem takie jak na powyższym zdjęciu. Sprawdzając podłączyłem je na krótko bez montażu. Podpiłem gniazdo żarówki z zestawu do oprawki w samochodzie bez podłączania dodatkowego plusa - kierunkowskazy świecą. Podpiąłem dodatkowy plus na krótko...
Dzięki za informacje. Może 10 godzin to niekoni Czy zestaw zwykłych oprawek kupionych do żarówki E27 będzie mógł być wykorzystywany pod żarówki 12v i 230? Czy potrzebne są inne oprawki dla każdej z zarowek? I czy cała instalacja może być zrobiona przewodem 1,5? Czy instalacje muszą się czymś różnić i nie ma możliwości żeby zrobić 2w1? Chciałem zrobić...
Musisz doprecyzować co masz w oprawce G24q-3, bo jeśli świetlówkę to ona ma starter i musisz ingerować niestety w instalację bo musisz taki lub podobny włącznik radiowy zainstalować przed starterem... Jeśli masz tam LED to także musisz doprecyzować i podać co masz lub co planujesz - daj linka, bo LEDy także mają swoje różne i dziwne drivery, zasilacze...
nie spotkałem się a by w oprawce żarówki była faz i załączanie światła zerem. Uwierz mi, mało widziałeś. :D
Najprawdopodobniej uszkodzona jest grzałka, lub triak (przekaźnik), który ją załącza. Powodem przepalenia bezpieczników z pewnością było zwarcie w układzie zasilania grzałek. Grzałkę można łatwo sprawdzić omomierzem, wcześniej wyłączając ją z sieci. Pomiędzy zaciskami grzałki powinno być kilkanaście omów. Grzałka 2000W ma ok 20 Ohm. Jeśli grzałka jest...
w żyrandolu jest kostka na 3 przewody L, N, i oznaczenie uziemienia (pewnie PE) Czyli na przełącznik nie da rady podłączyć żyrandola bez jego dostosowania do rozgrupowania poszczególnych oprawek. Zielono-żółty to przewód ochronny w żyrandolu.
Jeżeli to ma być lampka 230 V (sieć) to spoko zmieści się oprawka i płaska żarówka LED. Tylko ostrożnie z instalacją, bo to nie 6 V, a 230 V... https://abc-home.pl/product-pol-18338-Op...
Jeśli żarówki i instalacja led jest na 12V lub 24V to uziemienie nie jest Ci potrzebne przy oprawach. Jeśli na 230V, powinieneś zastosować takie: https://www.ledstyl.pl/gniazdo--oprawka-...
Jak sprawdzić/rozpoznać czy mam instalację 230V czy 12V? Najczęściej to właśnie obecność trafa / zasilaczy o tym świadczy. Przeczytaj co jest napisane na tych urządzeniach. czy po usunięciu transformatorów potrzebuję zasilacza? czy bez transformatorów nie obciążę obwodów? Jeżeli możesz to ja bym rezygnował z oświetlenia na 12V. Na pewno w salonie i...
W tej oprawce jest taka sama moc jak w gniazdku? To zależy jakie masz bezpieczniki na obwodzie oświetlenia, jakim przewodem jest wykonana instalacja oświetleniowa. I najsłabszy punkt, wyłącznik jaki maksymalnie prąd może przepuścić bez uszkodzenia. Bez tego to na ślepo można tak do 300W śmiało podłączać.
Na podłączonej przyczepce sprawdzałem przy obrysowce nie ma napiecia jest zwarcie. Sprawdź czy masz też zwarcie na przyczepce jak odepniesz ją od auta. Może instalacja przyczepki lub oprawka nie wytrzymała, przytopiło gdzieś kable/styki i stąd problem. Szukasz problemu w aucie, a problem może być w przyczepce.
W tym przypadku zastosował bym instalację na 230V. Oprawki z mocowaniem GU10 (spory wybór "żarówek" LED) Jeśli chodzi o tzw. klimat to polecam "żarówki" LED np. 3x1W lub 1x3W (lub więcej) o wąskim kącie padania światła np 45-60st. Temperatura barwowa światła wg upodobań - osobiście polecam barwę ciepłą.
Nie znam się na lampach z żarówkami halogenowymi. Wszystkie lampy w domu mam na normalne żarówki lub energooszczędne. W tych lampach jest żarówka, oprawka, kabelek i przez "kostkę" lampa podłączona jest do instalacji. Takie to i podłączyć potrafię i naprawić. Na opakowaniu żarówki halogenowej jest napisane że żarówka jest na 230V więc myślałam że można...
Więc: Tył : -lampki nie mają oprawek na żarówki -wiązki brak -włącznik świateł - do wymiany Od włącznika do sterownika i od sterownika do tyłu musisz prowadzić przewody .Radzę z oryginalną wiązką puścić , bo inaczej będziesz miał problem z tylną pokrywą (zawiasy). Konektory mają wolne miejsca, ale wiązki brak. Jeszcze tylko INTERFACE + Programista żeby...
Żeby sprawdzić czy masa jest poprawnie podłączona: wyjmij wszystkie żarówki ze świateł przyczepki, zdejmij zaczep z haka, wetknij wtyczkę 7-pinową do gniazda. Podłącz do plusa akumulatora długi przewód na końcu którego przyłącz żarówkę w oprawce z dwoma przewodami, sprawdź czy świeci żarówka po dotknięciu do minusa aku końcem wolnego przewodu (przyrząd...
No najprościej to wyłączyć wszystkie 3 bezpieczniki przedlicznikowe i po kolei je załączać aż pojawi Ci się napięcie w gniazdku gdzie podłączysz bazę transmitera. Zostawić tylko ten bezpiecznik załączony i sprawdź czy w drugim gniazdku jest napięcie. Jak jest to obydwa są na tej samej fazie. Nie sprawdzaj tego neonówką czy jakimś miernikiem bo się możesz...
To tak jak pisałem, bezpieczniki w dół, potem oprawka z żarówką bądź inną jakąś lampą i potem bezpieczniki w górę.
Dla sprawdzenia zrób podłączenie prowizoryczne. Podłącz wtyczkę zasilającą 230 V do transformatora i na wyjściu oprawkę E27 i będzie wiadomo że i zasilacz i żarówki są sprawne. Może problemem jest jakiś błąd w instalacji domowej.
Na początek: czy tam nie ma szczególnych wymagań co do konkretnie zasilania 12V? Ogólnie rzecz ujmując. Sprawdzasz, czy te oprawki można używać dla napięcia sieciowego 230V. Jeśli nie, wymieniasz je na takie mogące być używane do zasilania napięciem 230V. W oprawkach montujesz żarówki ledowe na napięcie 230V i o stosownej mocy. Demontujesz te transformatory...
Witam serdecznie. W świeżo wynajętym mieszkaniu muszę uporać się z nastepującym problemem. Mam garderobę w której jest lampa sufitowa i włącznik. Światła brak. Na włączniku jest faza. Po właczeniu na oprawce żarówki również się pojawia. Problem jest z masą. Sprawdziłem obwód pomiędzy włącznikiem a oprawką i jest ok. Gdzieś dalej w ścianie musi być przerwany...
Gbybyś zakupił przewód elektryczny dwużyłowy to spokojnie byś sobie z tym żyrandolem poradził. Przewód taki ma żyły w dwóch kolorach, niebieskim i brązowym. Do każdej oprawki żarówki podłączasz niezależne odcinki przewodu. Potem łączysz je w następujący sposób. Wszystkie niebieskie 6 żył łączysz razem i to dajesz pod kostkę żyrandola. Tu będzie przyłączony...
Jeszcze kwestia 12v kontra 230v czyli bez zasilacza. Czy wtedy bedzie lepiej i czy cos jest potrzebne pomiedzy zarowka a instalacja? Ta kwestia wymaga głębszego spojrzenia na cały pomysł zamiany zasilania. Po pierwsze: nie w każdym przypadku może być stosowane napięcie wynoszące 230V. Związane jest to z miejscami o dużej wilgotności i zapobieganiu...
Tak też było wpięte. Za wyjściem 12V podłączone są oprawki 12V, nie wiem czy ma to znaczenie, ale nie sprawdzałem tam polaryzacji przewodów, ponieważ na halogenach wszystko działało. Nie miało prawa być tam zwarcia.
Myślę że ilustracja wyjaśni Ci jak podłączyć. PAMIĘTAJ ŻE PRĄD ZABIJA ! więc jeśli nie potrafisz zadbać o bezpieczeństwo nie dotykaj instalacji elektrycznej a naprawę zleć komuś z kwalifikacjami. http://obrazki.elektroda.pl/2723070400_1...
Być może stopka oprawki wymaga odgięcia bo nie styka. Lampy z diodami LED mają bardziej płaskie styki niż zwykłe żarówki, przez co zdarza się że nie ma dobrego styku ze stopką oprawki. Pozdrawiam.
Dzięki za rady. Sprawdzę instalację normalną żarówką. Jeśli chodzi po połączenie - do poprowadzonego kabla dwużyłowego wpinam oprawki GU10 łącząc je z jedną żyłą ( "przedłużając ją). Z racji, że nie jestem fachowcem wszystko robię przy wyjętych bezpiecznikach.
To prawda, że zimna żarówka ma mały opór, ale nie przesadzajmy że 3 żarówki pokonały bezpiecznik 6A podczas włączania. Wkładka bezpiecznika ma swoją bezwładność i ten zwiększony prąd nie jest wstanie pokonać bezpiecznika. Ludzie mają żyrandole po 5-6 żarówek i je włączają naraz i bezpiecznik też nie zostaje pokonany. W kościołach żyrandole mają lub...
Słaby kontakt przewodów w oprawce, zaśniedziałe blaszki wewnątrz oprawki, słaby kontakt przewodów w wyłączniku... 3 najmniej inwazyjne rzeczy do sprawdzenia jakie przyszły mi do głowy. Oczywiście, wszelakie czynności wykonywać przy wyłączonym zasilaniu. Wyłączyć bezpiecznik odpowiadający za zabezpieczenie tej części instalacji, a potem dla pewności...
Witam, Na wstępie powiem że jestem totalnym laikiem w temacie więc jak coś zechcecie tłumaczyć to proszę - jak debilowi. Opis problemu: 3 miesiące temu wprowadziłem się na nowe mieszkanie (budynek wybudowany pół roku temu więc instalacja jest nowa) i zamiast lamp zamontowałem plastikowe oprawki oraz żarówki w liczbie 3. Poza tym ekipa remontowa zostawiła...
Na początek wyjaśnij proszę co to jest halogen led bo jestem ciekaw świata i takiego czegoś nie widziałem (...) W temacie jest wyraźnie napisane: GU10, LED. Dlaczego "halogen"? Oto proszę zapytać producentów i sprzedawców oświetlenia, dlaczego używają takiej a nie innej nomenklatury.... A co do twojego "zera" to może być poluzowane na stykach. A czy...
Elementy na zdjęciu to po prostu kostka zaciskowa w obudowie, warto by ją otworzyć i sprawdzić czy przewody są dobrze dokręcone, w przypadku iskrzenia na złączu żarówki LED też mogą dość szybko padać. Warto by też zmierzyć napięcie jakie występuje w oprawce.
Problem świecenia wszystkich czterech żarówek rozwiązał się. Nie wiem dlaczego ale te dwa kable co były zaizolowane musiały być ze sobą połączone bo inaczej żadna z żarówek nie świeciła. Do kostki w lampie zostały podłączone wszytkie kable niebieskie razem oraz wszystkie brązowe jako faza. I do nich 2 kable z sufitu. Przy wyłączonym włączniku na fazowym...
A na moje, to podpięte jest dobrze. Przewód pod X3 jest wyraźnie cieńszy do instalacyjnego L1. Tak samo czarny. No i fakt, że mamy razem 9 rolet i żadna nie działa. wskazywać może na jakiś problem z instalacją. W obwodzie na pewno jest napięcie? Możesz spróbować podpiąć zwykłą oprawkę z żarówką na 230V pod przewód brązowy i niebieski, które wychodzą...
Możliwe że do zasilania tych halogenów zastosowany jest transformator elektroniczny który pewnie będzie leżał gdzieś niedaleko jednego z halogenów.Najlepiej będzie jak je wszystkie wyciągniesz i poruszając przewodami, znajdziesz ostatni -jak i pierwszy halogen od strony zasilania i możliwe że tą drogą odnajdziesz pewnie uszkodzony transformatorek(chyba...
Kolejne pytanie do autora: czy wszystkie włączniki działają prawidłowo, czy nie nastąpiło zlepienie styków przy zwarciu spowodowanym przepaloną żarówką (łuk), która przy okazji spowodowała zwarcie w swojej plastikowej oprawie? Czy żarówki przez wkręcenie nie robią zwarcia? (tanie plastikowe oprawki od lamp)
Czyli trafo do wymiany. Nie wiem czy to, które masz jest złe czy dobre, niestety. Nie wiem też, czemu wytopiło kostki na N-kach. Częstą tego przyczyną jest luźny styk i szczerze mówiąc, z tego, co widać na zdjęciach, nie wygląda to na "pewne", fachowe połączenie. Sam zastosowałbym złączki wago gdybym chciał podłączyć więcej niż dwie żyły do jednego...
podłączenie oprawki żarówki naprawa oprawki żarówki wymiana oprawki żarówki
instrukcje obsługi dekoderów regulator kawasaki podłączyć niemiecki telefon
sterownik roweru elektrycznego drukarka roland
Schemat kosiska Castel Garden TC102 - gdzie znaleźć? ASCII, UTF-8, ISO-8859-2 – zapis "Wesołych Świąt Wielkanocnych" z polskimi znakami