W czujkach jest zworka. Dawno nie miałem tych czujek w ręku ale chyba trzeba zdjąć zworkę żeby dioda się nie świeciła i tak w kazdej czujce
dlaczego chcesz zrzucać zasilanie z czujek przy braku czuwania zapewne chodzi o 0,01W energii wypromieniowanej w postaci mikrofal.
Czy czujki mają zasilanie?
Chyba coś popiep...... Płyta INTEGRA Zasilanie czujek jest podpięte pod OUT 3 na płycie centrali , wiadomo z boku COM , Natomiast NC z czujki Pir np. nr. 1 podpięte pod Z1..... i tak kolejno aż do 9 czujki PIR i Z9. W radiolini mamy C1, NC1 , NC1, NO1 - narazie nie podpięte a Przedód od NO1 podpiąłem do OUT 5 w integrze Dodano po 1 Chyba coś popiep.........
Nie może być 2EOL/NC i 3 rezystory w czujce. Przełącz na 3EOL/NC i zobacz co się dzieje. Masz w oknach czujniki kontaktronowo - wstrząsowe więc zastosowanie 3EOL/NC ma jakiś sens, aczkolwiek jest to przewidziane do czujek z antymaskingiem. Sprawdź czy jest zasilanie na czujkach.
Widzę że uparcie chcecie robić offtop. Ok, rozumiem, kwarantanna, nuda:-) Nie wiadomo jak skonfigurowany jest system, czy zostały użyte właściwe rezystory parametryczne Czujki dualne z serii SLIM, czyli z fabrycznie wlutowanymi rezystorami, podłączone jako 2EOL. INTEGRA 128+
Nie wiem, po co masz ten AWZ 200 (ile masz czujek - ogólnie?) ale może instalator podpiął do niego zasilanie czujek. Centrala ma swoje zasilanie buforowe, a zasilania czujek są z AWZ-ta i w chwili zaniku zasilania nie podaje on prądu. Wyłącz 230V i sprawdź, czy na jego wyjściu jest 12VDC.
Najpierw należy zrobić bilans prądowy, czyli policzyć pobór prądu przez wszystkie elementy systemu i porównać je z wydajnością zasilacza w centrali, dopiero wtedy będzie wiadomo co trzeba zrobić dalej.
Z jakiego wyjścia zasilasz te czujki?
OUT niskoprądowy nie podaje zasilania w żaden sposób.
Wyjmij baterię na minutę-dwie, możesz także zewrzeć styki baterii w czujce(nie żart) by straciła zasilanie do totalnego zera.
Pod te same zaciski co zasilanie czujek albo jak masz nie wykorzystane wyjścia wysoko prądowe pod nie i zaprogramować jako zasilające.
A ja mam inną propozycję: powyciągaj po jednym wszystkie przewody z OUT1, bo być może któraś z czujek jest uszkodzona i zwiera zasilanie. System już działał, czy jest nowy?
Vcc - to +12V Stałe podłączone do AUX zasilającego GND - Masa - w integra zacisk COM Dziękuję za odpowiedź. Pod AUX mam podpięte zasilanie 7 czujek slim PIR Luna - czy w takim razie mogę np. OUT1 ustawić jako zasilające dla syreny?
Moim skromnym zdaniem montowanie czujek dualnych wszędzie to strata pieniędzy tak jak pisalem dobrze zamontowany PIR spełni swoje zadanie, mikrofale mogą powodować jakiś uszczerbek na zdrowiu, chyba że oprogramujesz centrale tak, aby zasilanie czujek dualnych było wyłączone, kiedy system jest rozbrojony. zobacz czujki DSC łatwo sie montuje i estetycznie...
Centrala Integra 128 chodzi od paru lat, zaistniała potrzeba dołożenia dwóch czujek i co parę dni zgłasza problem z zasilaniem, czyli system chodził na granicy możliwości a teraz zabrakło mocy. Możecie coś doradzić dla zwiększenia zasilenia tych dwóch czujek?
Wystarczy, że wejście ustawisz jako typ lini "0. Brak czujki". Po zamontowaniu czujki wracasz do "4. 2EOL/NC". Prostsze to niż doczepianie rezystora na kablu. Pamiętaj żeby zabezpieczyć przewody zasilania czujki przed zwarciem po jej zdjęciu, lub wypiąć jej zasilanie w centrali.
AUX to plus zasilania, COM (w tym przypadku) to minus. Zamień to.
Możesz ją zasilić bezpośrednio z centrali bez przekaźnika jak normalną czujkę z wyłączoną pamięcią alarmu. Lub też tak, jak to zrobiłeś, skrócić czas resetu. Czujka ta tak się zachowuje zawsze po podaniu zasilania - nie wiem, czy zauważyłeś, że jest to czujka dymu i temperatury - z chwilą podania zasilania ona przeprowadza test i dlatego dioda przez...
Jeżeli zadawalające dla Ciebie będzie ciągłe sygnalizowanie otwartych drzwi przy próbie zazbrajania systemu to możesz wykorzystać iloczyn funkcji zasilania w czuwaniu z negacjią stanu gotowości linii czujki kontaktronowej.
Spróbuj każde z wejść oprogramować jako pożarowe bez alarmowania po załączeniu zasilania i zasil je z wyjścia oprogramowanego jako zasilanie czujek pożarowych
Teraz też przyszło mi do głowy jeszcze jedno - jak to jest popodpinane ? Wspólne zasilanie czujek i każda z czujek ma Z1 + Com czy masz np. wspólną masę z zasilaniem ?
Podłączasz 2 żyły na zasilanie. Trzecia na masę do sygnału. Pozostałe po jednej na każdą czujkę po jednej.
Czyli zasilacz z akumulatorem, do niego podpięte zasilanie czujników, natomiast masy sygnału czujek i zasilanie manipulatora z centrali, tak?
Integra nie ruszy (poza pewnym mykiem) bez akumulatora. Odwrotnie, nie ruszy z samego akumulatora bez zasilania sieciowego. :)
nie zrozumieliście mnie ... ekspander do płytki Integry już podłączyłem ... -> działa ... i -> bedzie on zamontowany w skrzynce OPU . Teraz zastanawiam się jak podłączyć przewody ... robię porządek na przewodach i aktualnie wszystkie czujki mam podłączone (zasilanie) do AUX na integra WRL. ale może to jest mój błąd ? moze zasilanie czujek podłączonych...
Teoretycznie można by nie odłączać zasilania, tylko trzeba by wejść w tryb serwisowy, wtedy nie będzie sabotażu, ale lepiej odłącz zasilanie, bo możesz niechcący zrobić zwarcie przy wymianie. Najpierw odłącz 230v, a potem akumulator, a podłącz odwrotnie. Jak już zdemontujesz czujkę, to zwróć uwagę jak są w niej podłączone w środku oporniki do konfiguracji...
Czy czujki mają zasilanie? Jak podłączone czujki i jak skonfigurowane w centrali (mile widziane zdjęcia i zrzuty z dloadx - zakładka wejścia i wyjścia) To tak na początek.
Jaka jest rezystancja na linii czujki (między przewodami które wpinasz do Z1/COM), przy włączonym zasilaniu czujki)?
Jestem przekonany do integry kiedyś miałem w innym domu znam mam programator mogę dowolnie rozbudowywać:) Nie wszedzie moge sobie pozwolić na przewody np trudno puścić kabel do łazienek do czujek zalania:)
Jeśli chcesz koniecznie odwalić za nich robotę to przygotuj 230V. Nie dawaj im zasilania z centrali! Niech zamontują swoją skrzynkę z zasilaniem buforowym i akumulatorem. Przypilnuj też aby ich antena nie znalazła się zbyt blisko wiązki przewodów alarmowych czy w pobliżu czujek ruchu (lub innych).
No tak....... to prosze tylko napisac co z zasilaniem AWZ- 531 z zasilacza czy z płyty ? ok juz wiem...
wstaw plik konfiguracyjny to będzie można sprawdzić. czujki w konfiguracji 2eol/nc faktycznie (czyli 2 rezystory w czujce), czy tylko w centrali skonfigurowane jako 2eol/nc. Może masz czujki sparametryzowane 2eol/nc, ale w programie zostawiłeś "eol". Ponadto czujki MW jak sparametryzowane. Czy moduł Pulsara faktycznie podaje zasilanie na czujki.
"1.Podłączyłem cztery czujki Aqua do centralki + 2 równolegle na jednym przewodzie, wszystkie jako 2eol/nc z opornikami 1,1. " Te dwie (dodatkowe) czujki są na jednym WEJŚCIU? "bo OUT1 zasial czujki" A jak to wyjście zaprogramowałeś? Tak obie na jednym wejsciu OUT1 ustawilem jako zasilanie(41)
Proponuję wszystkim odpowiadającym jak i czytającym ten temat zapoznanie się z instrukcją do integry a w szczególności fragment o typie wyjścia "zasilanie czujek P-poż" oraz o funkcji weryfikacji alarmów pożarowych jaką oferuje to wyjście, o resecie czujek nie piszę bo akurat w TSD-1 można to ominąć.
Zmierz prądy jakie pobierają moduły INT-E max 80mA a INT-GSM do 250mA. Możliwe że zasilacz na płycie szwankuje. Przez jakie wyjścia zasilasz moduły?
Poczytaj o problemach z INT-TSI, na co Ci system alarmowy skoro mają być tylko czujniki dymu? Nie rozumiem pytania. Potrzebuję system alarmujący o sytuacji przedpożarowej. Dźwiękiem / sms, dodatkowo odcinający zasilanie. Tyle.
Podłączacie zasilania czujek pod KPD i EXT w Integrach nie jest zalecane ze względu na małą wydajność prądową tych wyjść. Nawet w standardowych ustawieniach out4 jest już predefiniowane jako zasilające. Zwłaszcza pod KPD nie powinno się podłączać czujników.
Centrala integra 32 , klawiatura lcd od niedawna pokazuje awarię AUX-a. W rejestrze jest to jako przeciążenie , żeby było ciekawiej pod auxem nie ma nic zasilanie czujek jest z outa. Co można z tym zrobic????
Obie czujki mają wbudowane rezystory parametryczne, aby je wykorzystać w SL trzeba ustawić zworki. W instrukcji czujki masz wszystko opisane, ale wydaje mi się że musisz na tym wejściu w centralce przejść na 2EOL, zasilanie podłączyć pod plus i minus a wejście między skrajne TMP i NC. Zworkami w czujce ustawić 1,1 k. Jeżeli nie chcesz wykorzystywać...
Tak na szybko, zamieniona polaryzacja zasilania sygnalizatora, źle podłączone wyzwalanie akustyki sygnalizatora, źle podłączony obwód sabotażowy sygnalizatora, brak połączenia sabotażu modułu INT-E.
Ok, wiemy chociaż że zasilanie prawidłowe. To wygląda jakby czujka była uszkodzona??? Założyłem trochę tych czujek (wprawdzie w konfiguracji jako zalaniowa) i nie zdarzyło się żeby któraś odmówiła współpracy. Czy przełączjąc dip zasilanie masz wyłączone, czy przełączasz "pod napięciem"? Wojtek
Witam, Wspólna masa będzie lepsza, bo i tak wszystkie COM-y na płycie centrali są ze sobą połączone. Pozdrawiam.
Ostatnio montowałem INT-E z którego były zasilane 3 czujki 70m od centrali bez zasilacza, jedynie podwójne żyły na zasilaniu i wszystko jest OK. Zobaczcie na jakich odległościach według instrukcji mogą pracować manipulatory.
Hmm, nie bardzo rozumiem, ponieważ absolutnie wszystkie zaciski COM na płycie głównej tej CA są połączone razem i pełnią funkcję znaną powszechnie jako COM. Z tym, że do podłączenia czujek należy prowadzić cztery żyły: plus, minus (COM), linia i 'masa linii' (COM) nie muszę chyba mówić - tak też zrobiłeś. Podłączenia OK. Obstawiam: jakiś problem na...
Dzięki. Czyli np. coś takiego? https://sterownikitech.pl/afriso-2-drogo... https://allegro.pl/oferta/zawor-odcinaja... https://www.imi-hydronic.com/pl-pl/produ... https://allegro.pl/oferta/zawor-kulowy-z...
No a nie włączy się sabotaż przy próbie otwarcia obudowy centralki? Co do syreny - nie pamiętam czy ma podtrzymanie :-( (chyba tak - montowane to było dosyć dawno temu). EDIT: extremeee - dzięki - właśnie o to mi chodziło. A co jeśli jednak syrena ma podtrzymanie - czy wejście w TS i późniejsze odłączenie zasilania nie spowoduje uruchomienia alarmu?...
Witajcie. Mam pytanie czy integra 32 udźwignie zasilanie moodułów: ethm 1 plus, int-o, int rx s, abax i 7 czujek pir ? Bo narazie podłączone wszystko oprócz modułu abax. Będę wdzięczny za pomoc :>
Sprawdź zasilanie czujek e zworki diody w nich.
z tymi czujkami dymu to dali ciała po całości - nie wiemy czemu tak to zrobili Bo coś, gdzieś słyszeli - zrobili instalację, jak do klasycznego systemu pożarowego, a nie do dodatkowych czujek pożarowych dla SSWiN, gdzie powinna obowiązywać zasada: jedna czujka - jeden kabel. pisząc to, że nie trzeba będzie kombinować miałeś na myśli to aby masę podłączyć...
Tak o to mi chodziło. Nadal proponuję założyć kondensatory wyrównawcze na zasilaniu czujek powodujących fałszywe alarmy. Jeśli nie chcesz stosować kondensatorów przestaw czujki na NO. To powinno załatwić sprawę chyba że akurat te czujki posiadają wadę fabryczną.
Ja bym bardziej skupił się na zasilaniu - a dokładniej jak ustawione są wyjścia. A co zasilanie, bądź jego brak, mają do sabotażu czujek? (at)koledzymowiajunak Ta centrala już pracowała, czy dopiero uruchamiasz? Czujki w 2EOL, czy inaczej?
Koledze pewnie chodziło o DEOL a nie EOL :) Czujka może pracować w trybie z pamięcią ( a więc będziemy wiedzieli która zadziałała) ale wtedy potrzebuje resetu zasilania. u siebie bym się specjalnie tym nie przejmował ( wystarczy wykręcić z podstawki :) ) u klienta to słaby pomysł. Integra 64 ma sporo wyjść. Naprawdę nie zostało koledze żadne wolne ?
w chwili obecnej mam na out 1 i out 2 sygnalizator zewnętrzny (typ wyjścia 2) Może być. z out 4 mam zasilanie wszystkich czujem PIR 9 szt w tym jeden Bosch z oświetleniem nocnym Słabo to widzę - wyjście ma obciążalność 50mA, suma poboru prądu wszystkich czujek może tę wartość przekroczyć (jesteś pewien, że masz Integrę 32?) Chciałbym podłączyć pod...
Czy zasilacz buforowy rozwiąże sprawę ?? Tak, ale musi być przy ekspanderze, masy zasilacza i ekspandera muszą być spięte, zasilanie z centrali odpięte i doprowadzone z zasilacza.
wymieniłem starą integrę na perfectę Można wiedzieć po co? Co takiego ma Perfecta czego nie można było mieć na Integrze?
bo nie chce żeby całyczas działały, szkoda prądu a tylko miganie diod można wyłączyć w czujkach. Co do podłączenia do expanderów to tak jak w instrukcji - do wejść od 1-8 a zasilanie wspólnie i masa do com a plus do +12V i tu własnie jest zonk bo w Integra podłącza sie do OUT1 i mozna zmienic typ zasilania
Zastosuj czujniki ruchu do sterowania oświetleniem po adaptacji zasilania z 230V na 12V lub oryginalne na 12V (do sterowania led). Czujki takie dostępne są na alledrogo. Możesz również użyć miniaturowej czujki TOPAZ. Ograniczenie konta "widzenia" reguluje się odpowiednim przysłonięciem soczewki (od wewnątrz). Mam to sprawdzone w praktyce.
Czujki ,centrala,manipulator oraz cała instalacja rozmieszczone i zainstalowane No zainstalowane chyba jeszcze nie są - chyba, że remontujesz system istniejący. No to mam nadzieję, że robił to ktoś kto trochę wie na ten temat bo tu można zrobić bardzo wiele błędów. Ale skoro napisałeś, że potrzebujesz "10 czujek pir w tym dwie dual" to znaczy siedzisz...
witam popatrz na to https://elektroweb.pl/elektrozawory/512-... jest to zawór na 12V NO tak więc problem zasilania masz rozwiązany
Toteż wyżej napisałem, że jeśli chodzi TYLKO o zasilanie, to OK. Ale linie? EDIT - pomiędzy Cx i NOx.
Z cyklu na serwisie: Versa 15 OUT 4 raz na jakiś czas zmieniała sobie polaryzację, brak zdarzeń w pamięci na wyjściu POŻAR podpięty do AO wyobraźcie sobie klienta jak po 2 wizycie oznajmiliśmy, że padła płyta (produkcja lipiec 2015) po wymianie spokój Integra 64 w losowych odstępach czasu wyłączała sobie OUT-y na których było zasilanie czujek po 2 dniach...
Nie wiem czy pomogę, ale wydaje mi sie ze zasada działania będzie podobna. Podobnie zrobiłem w Integrze64 do sterowania oświetleniem w pomieszczeniach. U mnie po wykryciu przez czujkę naruszenia, uruchamiam wyjście modułu który po kolei odpala mi oświetlenie na korytarzu 220V, u mnie zrobiłem włączenie na czas, ale to co mi się w tych systemahc podoba...
Witam Trochę się zastanawiałem czy ci odpisać na tego posta bo już po prostu ręce opadają na takich techników. Kupiłeś sobie alarm a nawet nie znasz podstawowych pojęć. Teraz zepniesz kabelki a za chwilę zasypiesz forum pytaniami jak to zaprogramować albo coś w stylu " wyje mi alarm i co dalej ". Ściągnij sobie instrukcje instalatora z satela i poczytaj...
Hej all, mam pytanie, jeśli mam expander INT-E i chciałbym podłączyć do niego zasilacz buforowy np. pulsar (nie dedykowany), to czy mam zasilanie podłączyć do dedykowanego złącza expandera (i gdzieć zakupić pasujący wtyk), czy mam zasilić płytke expandera INT-E na wejściu +12V. Teraz pytanie, gdzie mam wpiąć zasilanie czujek PIR. Bo jeśli zasilę INT-E...
Rezystory są potrzebne do EOL, ale do zwykłego nc to chyba nie ma potrzeby ich montowania? Dodano po 3 Do każdego z INT-e dałem osobny przewód wlasnie dlatego żeby wytrzymało zasilanie. Na to aby zewrzec com i zX nie wpadłem. Sprawdze jak tam pojade.
Witam, trzy zagadnienia w których chiałem się poradzić: 1. Pod jedno z wejść centrali Integra 64 mam podpiętą informację z pieca o zbyt wysokiej temperaturze. Linia zaprogramowana jako 24h pozarowa DEOL/NC i wrzucona do osobnej strefy. Efekt jaki chcę w ten sposób uzyskac to aby linia wywołała alarm w momęcie przekroczenia ustawionej temperatury, następnie...
Odepnij wszystko co jest zasilane z płyty czyli zasilanie czujek manipulatorów i sygnalizatorów , odepnij akumulator sprawdź jak zachowują się zasilania. Wtedy będziesz wiedział czy płyta jest walnięta czy coś ją przeciąża.
Czy wszystkie czujniki, z których masz alarm są zasilane z jednego wyjścia? Czy może jakoś masz to zasilanie rozdzielone? Nie ma opcji, że robi się zwarcie, na którymś z przewodów?
Tak, od lewej założone obok siebie ale wyciągnięte są zworki LED, rozumiem że zasilania +12 i COM nie trzeba ?
Witam, To co rzuciło mi się w oczy przede wszystkim: 1.umieszczenie klawiatury powoduje że strefą opóźniną będzie nie tylko wiatrołap ale też przedpokój. Samo w sobie dopuszczalne ale w tym wypadku takie usytuowanie manipulaora spowoduje że w sterfie opóźnionej znajdzie się centrala. 2. czujnik w jadalni ze względów czysto estetycznych przeniósł bym...
Proszę bardzo tak do wygląda. Ta konfiguracja to bardziej pod Integrę pasuje niż pod Versę. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to zastanów się poważnie nad Integrą. Bo jaki na takiej Versie ustawić typ reakcji na czujkę gazu/zalania? Tak na oko cenowo Integra 64 z INT-GSM wyjdzie w tej konfiguracji podobnie cenowo do tego co masz teraz a możliwości nieporównywalnie...
To ja opiszę kilka systemów które montowałem z wymaganiami użytkowników: 1. Fabryka ok 100 czujek, sterowanie bramami przez SMS, aplikację. Jedno z wymagań inwestora jeśli brama garażowa będzie niedomknięta alarm ma się normalnie uzbroić i nie podejmować żadnej innej akcji z powodu otwartej bramy niż wysłanie SMS do właściciela o tym fakcie, po domknięciu...
Witam, Wszystko zależy ile żył ma przewód i jaka odległość od centrali. Dla 3 czujek potrzeba: zasilanie - 2; masa linii - 1; wejście linii - 3. Czyli na 6-ciu żyłach można. Pozdrawiam.
(...) czy to oznacza że z jednego wyjścia wysokoprądowego ( w INT32 mam dwa takie ) mogę zasilać dwie czujki ? czy to dotyczy tylko wyjść niskoprądowych ? Dotyczy tylko wyjść niskoprądowych . Wysokoprądowe mają obciążalność 2A.
możesz śmiało poprowadzić w jednym kablu i TIP,RING i zasilanie czyli COM i +.Wszystko staje się proste jeżeli stawiasz sobie na "warsztacie" centralkę i testujesz ją po wpisaniu potrzebnych ustawień.Masz na to czas i spokój gorzej jak będziesz to robił u klienta a on bedzie na twoich plecach siedział myslac ze się nauczy.A w instrukcji instalatora...
Czyli zasilanie podłączam np. do Out 4? A co do sabotażu to nie do końca rozumiem?
Wszystko na ABAX2, potrzebne 2 strefy, czujki kurtynowe i zewnętrzne.
Sygnalizatory - zewnętrzny powinien być zasilany non-stop, a w Twoim przypadku (wnioskuję widząc wpięty równolegle ten wewnętrzny) zasilany byłby tylko w czasie alarmu. Zasilaj go ze stałego źródła (OUT 1-4 - zasilający), wewnętrzny na OUT wysokoprądowy - "włamanie". Popraw też obwód sabotażowy zewnętrznego. Kontaktron - Albo EOL i pojedynczy rezystor...
Sorki ale to jest Wyjście a nie wejście. Ze styków radiolini to wiem że 82 A te wy OUT 8 jako co?? A co z moim pomysłem??? Żeby zasilanie czujek z AUX a sygnalizację załącz/wyłącz z OUT2??
Więc ustaw ETHM na 1 i ma grać. No a później dołoży ekspander i cała numeracja wejść mu sie rozp... Chodziło mi o adresację modułów - spójrz do instrukcji INT-GSM jak łączysz go z ETHM. Odłączasz akumulator i dopiero zasilanie sieciowe, podłączasz odwrotnie czyli akumulator i dopiero 230.
Miałem bardzo podobny problem. Alarmy występowały nieregularnie z różnych linii. Regulacja czułości i zmiana ustawienia samych czujek nic nie dała. Centrala INTEGRA 64 + dodatkowy zasilacz 5A z dużym akumulatorem z którego zasilane są same czujki, więc zasilanie bardzo stabilne. Pomogło dopiero przeprogramowanie wejść na : LINIA ZEWNĘTRZNA. Problem...
jak sprawdzić czy tak jest? Na początku miałem podłączoną czujkę bez zasilania 12v,dokładnie tak samo działał sygnalizator.
COM to skrót od słowa common co z języka angielskiego tłumaczymy jako "wspólny". Odnosi się to do wszystkich punktów wyrównania potencjału odniesienia. W przypadku zasilania dodatniego, niesymetrycznego punkt ten równoważny jest z minusem zasilania. Bywają "subtelności instalacyjne" w których należy oddzielić COM sygnałów od COM zasilania szczególnie...
Ta czujka wyzwala alarm gdy: - wykryje pożar, - wykręcisz ja z podstawki, - zdejmiesz jej zasilanie, - wywołasz ręcznie test. Zakładając, że podczas testu obiekt nie płonie i czujka tkwi w podstawce sprawdziłbym przede wszystkim zasilanie - LED poprawnie wskazuje stan pracy/alarmu? Czy przy prawidłowym zasilaniu styki alarmowe są zwarte - zmierz miernikiem....
Mam problem. Ale po kolei. Wcześniej zainstalowałem alarm oparty o centralę alarmową Satel Integra 32. W systemie zainstalowałem 2 manipulatory INT-TSI (mają zasilanie wysokoprądowe) o adresach 0 i 1, siedem czujek PIR, sygnalizator 4001. W takiej konfiguracji wszystko działa i nie ma żadnego problemu. Obecnie zdecydowałem się o dołożenie modułu komunikacyjnego...
Witam. Mam problem z wyjściami wysokoprądowymi - Satel integra 64. Diody informujące o stenie wyjścia przygasają na chwilę - napięcie na wyjściu spada do 8V - dzieje się tak przez ułamek sekundy, co chwilę. Nie bardzo potrafię znaleźć przyczynę - już odłączyłem wszystko od wyjść i dalej to samo... pod wyjścia mam podłączone po kolei: 1. sygnalizator...
Witam. Do instalacji alarmowej Satel Integra 32 planuję podłączyć czujnik dymu Satel TSD-1 ale w miejscu gdzie ma być zainstalowany, mam do dyspozycji kabel 6-żyłowy do którego już jest podłączona czujka ruchu (4 żyły zajęte). Pytanie: czy mogę wykorzystać 2 żyły do zasilania obydwu czujek na raz?
Witam Wszystkich, proszę o poradę jak podłączyć prawidłowo czujkę TSD-1 do płyty Satel Integra przez moduł int-pp. Pierwszy problem jaki mnie nurtuje to czy wykorzystać do tego wyjście OC jako wyjście 44 zasilanie czujek pożarowych (dedykowane do zasilania czujek pożarowych z automatyczną weryfikacją alarmu). Nie wiem czy ta czujka posiada automatyczną...
Integra wymaga 230V, żeby się uruchomić. Można ją oszukać sztuczkami poprzez zasymulowanie zasilania sieciowego, ale to będzie partyzantka. Poszukaj centrali zasilanej z 12V.
mam właśnie jako poż/włam zmieniłem na Zasilanie i działa lecz przy każdym wykryciu ruchu jest generowany dźwięk na manipulatorze
Panowie dziekuje za przyblizenie tamatu z INTEGRA ta wlasnie wybiore. Pytanie do was aby sie upewnic co do konfiguracji. Mam nadzieje ze napisze to w miare logicznie. Połączenie: Sklep(ekspander CA-64E) 6 czujek <-->Dom (Centrala Integra 32)6 czujek<--Sklep (stary CA-6)wpięty do Integry Czy zasilanie(awaryjne) do ekspandera może być wzięte...
Witam, Czujkę podłączasz jak każdą inną. Linia nie musi być NC, może być 2EOL (nawet lepiej). "Kiedy stężenie gazu osiąga niebezpieczny poziom, uruchamia się sygnalizacja alarmowa (optyczna i akustyczna) oraz rozwierane są styki NC przekaźnika alarmowego." To cytat z instrukcji, czyli po podłączeniu zasilania styki powinny być zwarte. Zatem miernik...
Najlepiej po prostu odłączyć zasilanie centrali czyli wyjąć bezpiecznik z transformatora i odłączyć akumulator. Przenieść czujnik, podłączyć akumulator i włożyć bezpiecznik do trafo.
2. Czujka zbicia szyb wg. karty katalogowej pobiera 10mA, więc mógłbym ją wpiąć do jednego z wyjść OUT5-OUT16. Czy w takiej sytuacji ma znaczenie skąd wezmę COM? A czemu chce kolega tak wyróżnić czujkę zbicia szkła oddzielnym zasilaniem? I czy czytał kolega co podają wyjścia niskoprądowe centrali integra? To kolejny klasyczny błąd. Kolega (at)Genevo...
Z twojego opisu Centralę jaką zaproponowałbym mojemu klientowi to Integra 64. Linie 1Przedpokój 2Pokój 3Kuchnia 4Łazienka 5Poddasze 6Drzwi wejściowe-kontaktron 7Kuchnia okno 1 8Kuchnia okno 2 ----------------------------------tu się kończy CA6 9okno poddasze?? ----------------------------------------... systemu 10 Sabotaż sygnalizatora zewnętrznego...
Witam. Mam problem z piekarnikiem Amica EB7564A+ Integra Soft. Po włączeniu do prądu od razu wyskakuje na wyświetlaczu błąd E001. Brak jakiejkolwiek reakcji na przyciski. Grzałki pomierzone ok. Przebicia do masy brak. Podmienienie czujki temp nic nie dało. Na modułach zasilania i wyświetlacza nic optycznie nie widać. Jakieś pomysły? Pozdrawiam
Lepiej spróbować dotrzeć do przycisku i nim wysterowywać wejście centrali. Łączenie zasilania centrali i domofonu o średni pomysł.
A dlaczego nie podłączysz czujek np. pod EX1 i EX2? Albo zamień tego SP-ka na 4006 i zasilaj z EX-a podobnie, jak tego dynamika...
Kabel jest 4 żyłowy. No to spokojnie możesz na nim dwie czujki zawiesić masa zasilania i com alarmów wspólny + zasilania współny i po jednym drucie na alarmy
integra zasilanie czujek alarmu satel integra zasilanie czujek zasilanie czujek
sterowanie deskorolka transformator inwerter sprawdzić gaznik zalewa silnik
jacuzzi dmuchane jacuzzi dmuchane
Zmywarka Miele - pulsujące diody, brak reakcji Instrukcja obsługi radioodbiornika FM USB/MP3 SM 2006