http://lmgtfy.com/?q=P0063+iveco+
Bez napięcia zatkany z napięciem stałym przepływ. Ale musi być podłączone podciśnienie.
Spróbuj odczytać te błędy przez EOBD (każdy tester to posiada) wtedy powinien pokazać błąd P.....
Dokładny numer błędu podaj.
Jaki ciśnienie doładowania zadane i rzeczywiste?
witam mam taki sam problem jak sobie z nim poradziłes dzieki za pomoc
Tester to oryginalny AutoCom Delphi.. Rozrząd sprawdzony wszystko ok. Samochód dzisiaj rano nie zapalił i nie zapala nadal . Prędkości wałka i wału tester pokazuje przy próbie odpalania.. Ciągle ten sam błąd 144 i mrugająca kontrolka EDC.
Czyli mamy taką samą sytuację podpowiem ze zmiana dekla w którym siedzi czujnik nic nie pomogła. Obawiam się, ze jakiś diabeł siedzi w sterowniku bo niby dlaczego normalnie pali na przybliżonym czujniku? Daj znać jak coś wywalczysz ja odpuszczam temat do czasu aż kumpel obrobi się z rozwózką aut i będzie mógł postawić znów auto.
Ja na twoim miejscu podpiąłbym się interfejsem diagnostycznym i sprawdził bym po kolei co może wywołać ten błąd.
Możliwe Przyczyny usterki. Brak zasilania lub uziemienia do modułu Przerwa w uziemieniu do ECM Niewłaściwie dokręcone kable lub złącza komputera. Wadliwe przekaźniki mocy Wadliwe lub przepalone bezpieczniki lub łączniki topikowe Luźna, skorodowana, wygięta lub zwarta wiązka przewodów magistrali CAN Zwarty moduł sterujący. Dodano po 7 A jeszcze mi się...
Problem rozwiazany. Zły docisk i auto świrowało. Przerobiłem to auto dość dokładnie więc jak ktoś miałby problem ze skrzynią to moge próbować pomóc.
Uszkodzona koronka lub pierścień magnetyczny - zgnil/zardzewiał. Częsty przypadek.
Generalnie trzeba wyciągnąć skrzynie i zobaczyć w czym tkwi szkopuł. Moim zdaniem to co jest teraz zamontowane jest nieodpowiednie i powinien wjechać taki zestaw co był.
Jakie są dokładnie błędy. Może rozrząd został przestawiony.
Masz jeszcze oryginalny sterownik, to porównaj wsady.
I jak udało się naprawić? Mam podobny problem tylko nie wyłącza turbiny a drugi i czwarty wtrysk i nie na wolnych obrotach strasznie tłucze silnikiem.
Witam , mam podobny problem : IVECO DAILY 35c15 2008 rok , przebieg 350000 , czasami zaświeca się kontrolka EDC nr 136 , do tego dzisiaj zaświeciła się kontrolka silnika ... silnik chodzi nie równo , ale nie stracił mocy ... dodam że dzisiaj wlałem płyn do czyszczenia wtrysków , po przejechaniu 50 km wywaliło mi tą właśnie kontrolkę silnika ... czy...
czy ktoś wie gdzie tkwi problem? Nie masz problemu z sygnałem wału ani wałka tylko z ich wzajemnym połozeniem. Jak myslisz, co spina jedno z drugim?
Problem znaleziony, tylko pytanie dlaczego się tak stało ?
Tak. Okazało się, że pompa Cr miała mikropęknięcie wewnątrz i po rozgrzaniu traciła ciśnienie. Po wymianie na nową problem znikł.
W tym przypadku wtryskiwacze nie mają tu nic do rzeczy. Od razu po odpaleniu jakie masz ciśnienie na listwie? Po odpaleniu rośnie aż do 1800 bar?
Numer błędu jaki jest?
Może smok w baku się przytkał
Witam Mam problem z kontrolkami EDC i Check Engine. Zapalają mi się i po pewnym czasie gasną . Do tego wyświetla mi się błąd 136 i 137. Silnik nie traci mocy ale na wolnych obrotach "kuleje". Wtryskiwacze, turbina i EGR sprawdzone- są w porządku. Co może być przyczyną. Pomoże ktoś ,proszę.
Mogę to naprawić...zadzwoń jutro to powiem co i jak. Najlepiej przywieź całe auto.
194 =Zwiększona wydajność (moc) turbosprężarki to opis błędu dla Iveco daily czyli przeładowanie.
Daj fotkę
Błąd na regulatorze EGR - odchylenie ujemne
Witam Mam problem z daily 35c12 swieci sie czerwona kontrolka a po podlaczeniu do kompa wyskakuje kod bledu 0013 i 0031 co one oznzczaja
Dzień dobry, czy udało się rozwiązać problem?
Sprawdz przy okazji luz poosiowy wału bo też miałem taki przypadek przez to.
sprawdź czy ramiączko zaworu poziomującego nie przeskoczyło na drugą stronę. Najprościej ściągnąć je z przegubu kulistego przy osi i obrócić w drugą stronę sprawdzająć czy zacznie pompować miechy.
Witam. Długo minęło od czasu gdy zapaliła się Panu błąd 148. U mnie od 2 tyg gdy silnik jest zimny
Witaj kolego. W moim Ivanie mam to samo. Poradziłeś sobie z problemem?
Czujnik wałka rozrządu wymieniałem i nic. Pasek był robiony jakieś 60 tyś temu. Ale łańcuch to nie wiem kiedy.
Jak pendrive jest sformatowany jako FAT32 i jest problem, to może spróbuj użyć pena o mniejszej pojemności 4 lub 2GB.
Wymieniona przepustnica na nową, przy okazji wyczyszczony cały dolot z sadzy bo już prawie nie było przepływu... Problem ustąpił.
Objawy po nagrzaniu odpala i gaśnie (jak przy blokadzie immo). Pierwotnie podejrzewałem przewody do czujnika lub sam czujnik. Okazało się że rozrząd przestawiony (na granicy). Po rozgrzaniu łańcuch trochę się wydłużał i przesunięcie wychodziło poza dopuszczalny zakres. Rozrząd sprawdzony przez blokady na wałkach (wykręca się zaślepki i można zobaczyć...
Taki blad znalazłem P005 Sterowanie zaworu odcinającego paliwa "A" Obwód / otwarty
Ciśnienia na listwie paliwej na kompie pokazuje 330 bar i się nie zmienia gdy kręcę silnikiem
Nie podałeś więcej informacji o samochodzie ale w Daily jest możliwość wyłączenia diagnostyki świateł komputerem diagnostycznym to znaczy że sterownik nie rozpoznaje usterki, robiłem to raz gościowi który założył sobie ledy do oświetlenia tablicy rejstr. nie będziesz musiał kombinować z przeróbkami instalacji elektrycznej. Udaj się najlepiej do kogoś...
Za dużo naczytałeś się o CAN. Tam nie ma żadnego CAN, komputer diagnozuje żarówki po poborze prądu przez nie. Musisz do każdej żarówki dobrać rezystor o wartości odpowiedniej dla daner żarówki minus obciążenie lampy led. Żarówka 21W pobiera przy 12V ok 1.75A. 1.75A =12V / rezystancję czyli po przeliczeniu ok 6 ohm rezystor najlepiej na 25W a w zasadzie...
,,oddałem temat gdzie indziej i koleś ponoć ogarnął, mówił że zrobił coś w sterowniku ale nie chciał się przyznać co ;) sterownika nie wymieniał tylko coś przerobił pozdrawiam'' Wyżej wypowiedż człowieka który wymienił wszystko co mogło mieć związek z ,,falowaniem turbiny'' a problem leżał w sterowniku. Też miał identyczny problem jak ja w ivecu tyle...
Witam, jestem dopiero pierwszym użytkownikiem i mam pytanie. Iveco Daily wyświetla błąd EEEE0. Czy ktoś go ogarnął?
Witam auto po zapaleniu wchodzi w tryb serwisowy i niema mocy oraz wyświetlają mi się błędy na wyświetlaczu failure 136 oraz 061 może ktoś wie co to oznacza ?
Nowe świece żarowe i przekaźnik, a nadał świci się edc i mrugakontrolka świec żarowych czego sukać
No to jakie jest napięcie na czujnikach (zasilania) błąd często się pojawia jak zwarcie na którym czujniku.
auto uderzone? uklad paliwowy nie byl zapowietrzony? synchronizacja jest?
Witam Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu błędu nr 148 w samochodzie Iveco Daily 35c15 rocznik 2010 pojemność 3,0 moc 150KM. Na ekranie komputera pokladowego pojawia mi się co jakiś czas ten błąd a po wyłączeniu silnika i zapaleniu go na nowo znowu jest ok . Co to może być - nie odczuwam żadnych zmian w zachowaniu silnika i innych podzespołów po pojawieniu...
Witam wszystkich mam problem z nowo zakupionym iveco daily 2.3 2005rok.Samochód został kupiony jako uszkodzony mianowicie z nie odpalajacym silnikiem. Po spędzeniu kilku godzin nad pojazdem skończyły mi się pomysły co może być nie tak, objawy wyglądają następująco rozrusznik kręci silnik nie odpala podczas kręcenia zapala się kontrolka "czerwony wtryskiwacz"...
Witam. Jak w tytule pacjent to Iveco Daily IV z 2006 roku, 3.0. Problem polega na tym, że samochód bez plaka nie pali, ale gdy już odpali, korekty wtrysków nie są dobre, poza tym niby ma moc podczas jazdy. Jest jeden błąd w sterowniku, błąd 609 - błąd sterowania przekroczenie ECU. Sygnał nieprawidłowy. Co udało mi się ustalić, to wygląda to tak, jakby...
Iveco daliy 2008 2.3 nie odpala i wyskakuje mi takie błędy co może być sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od pomki są wszystkie dobre i tak samo przekaźnik
Witam Mam iveco Daily rok 2009-35s14 .Dzisiaj niestety będąc w trasie zgasł mi silnik i na wyświetlaczu wyświetlił się napis że za mało mam paliwa (poniżej 1/4 było przed awarią rezerwa błyskała od czasu do czasu) i pojawił się błąd 081 silnik nie odpala co jest przyczyną. Proszę o pomoc i wielkie dzięki z góry.
Witam. Iveco Daily 65C18 3.0 176 KM 2009 Jazda pod górę, zaladowany- zapala się EDC kod błędu 062. Zjazd na parking, zgaszenie silnika, ponowne odpalenie- błędu brak aż do następnego sporego wzniesienia. Itd.. Ktoś zna temat i podpowie mi co jest do wymiany?
Witam, mam iveco daily, po podłączeniu KTS-a wyrzuca mi błędy P0062-nieznany (po skasowaniu nadal wyrzuca go) oraz P003A - Nieznany (udało mi się go skasować) prosze o podanie cóż to za kody błędów, może ktoś sie orientuje ! Pozdrawiam deepdj
Moi Drodzy, Bardzo proszę Was o pomoc... gdyż jestem na skraju wyczerpania....w moim IVECO DAILY z 2011 r nie ma świateł na tyle, na przodzie wszystko jest ok, działa bez zarzutów, natomiast tył, brak, nie ma kierunków, stopu, pozycyjnych,oświetlenia tablicy. Gdy podłączyłem komputer wyskoczyły mi błędy : DTCs ( 8 ), 210B, 210C, 210A, 2109, 2115, 2108,...
Witam posiadam Iveco 35S18 problem jest taki że ma napady ciężkiego odpalania ciepły czy zimny wybiera sobie czas sam, poza tym podczas przyspieszenia gaz w podłogę pow 110 km zapala się edc engine failure 149 i troszkę słabnie tzn mniej reaguje na pedał gazu muli się ktoś wie co to za kod błędu ??? P/s po wyłączeniu silnika i odpaleniu problem znika...
P0245? -zawor na turbo
Wsio ok tylko nie masz abs'u i jakiś tam kontroli startu czy jak to zwali. Ja używałem kts'a numeru błędów nie pamiętam ale sprawa się tyczyła braku komunikacji can. W moim przypadku padł sterownik abs dwa razy próbowali go naprawić i w efekcie od roku jeździmy bez bo nowy to cena zaporowa. W Twoim przypadku nic się relatywnie nie zmienili ponieważ...
No dobrze ale błędy to nie wszystko, masz jeszcze parametry rzeczywiste więc je podejrzyj.
Podaj nr. podwozia na początek. Wpiąłem auto w komputer i wychodzi na komputerze błąd 194 - ciśnienie doładowania. Raczej nie diagnozujesz tego EASY skoro podałeś błąd 194. Ale jeśli błąd mówi o niskim ciśnieniu doładowania to musisz sprawdzić turbo, po pierwsze to podciśnienie a po drugie kable do zaworka turbo sprężarki. bo wymieniłem już chłodnice,...
EDC157 to nie jest błąd, jak podasz kody błędów to pewnie odpowiedzi otrzymasz.
błąd iveco daily iveco daily daily iveco
przekładniki prądu spliter netia sterowniki tracer mikrofon
wideodomofon hilook wideodomofon hilook
Audi A4 B7 łączy się tylko z silnikiem, ABS i airbag – diagnoza komunikacji Brama dwuskrzydłowa nie reaguje na pilot – fotokomórki, STOP, odbiornik