Czy taki kondensator będzie jego zamennikiem Będzie :)
Przypuszczam,że jest to kondensator 10nF i taki np.widzę tu: http://czesciagd.north.pl/szukaj/kondens...
Witam Jeżeli się upierasz przy tych kondensatorach to sprawdź na jakie napięcie jest zasilany wentylator przypuszczam, że na 12V i odszukaj gałąź zasilania 12V z przetwornicy i w tej wymień kondensator.
Masz tu fotkę zdjętą z jakiejś złomowanej płyty - w obłych ramkach elementy są oznaczone R , czyli ewidentnie rezystor, w prostokątnych siedzą C , L i BC , to będzie kondensator, indukcja jakaś (dławik?) i prawdopodobnie Block Capacitor, czyli też kondensator... Czymkolwiek były te elementy, nic ci ta zabawa i tak nie da, bo jakie one miały wartości...
Gratulacje a czego kolega oczekiwał że będzie działać?
Przypominam iż linia kolejowa z siecią trakcyjną to droga która zasila pojazd. Mały autonomiczny pojazd w którym nie potrzeba stref bezpieczeństwa bo zostanie odebrany ułomnym ludziom będzie potrzebował 5kWh na 100km i zwyczajnie ekonomia zabije wszystkie inne rozwiązania. Myślę iz w 2030 samochody spalinowe będą już niszą sprzedażową a cały transport...
Hehe, mnie też dopadł ten błąd. Jeśli jesteś ciekaw to znaczy, że problem jest z generatorem indukcyjnym. Szukam teraz przyczyny i rozwiązania. Chyba konieczna będzie wymiana kondensatorów.
Ustaliłem że płyta zawieszała się po podłączeniu do prądu, i rzeczywiście obecnie po podłączeniu wisi jak na zdjęciu. Odpala tylko po jakimś czasie, jak się rozładują kondensatory.
Pisałem o tym ze 2 lata temu - wystarczy włączyć równolegle ze świetlówką (przy jej oprawce) kondensator 220..470nF/400V.
Najlepszym pomocnikiem są schematy i aplikację np. układów scalonych które są w komputerze. Co do oznaczeń to chyba Wiesz, że standard jakiś obowiązuje w stylu R230 (rezystor), C230 (kondensator), L230 (dławik-indukcja), D230 (dioda), T - TR (tranzystor) itp. analogicznie do nazwy komponentu.
(at)_jta_ Tak sugerowałem, następny 7812. Pomiędzy tymi stabilizatorami dwa kondensatory - np. 220 µF + 5 µF / 25 V tantal, na wyjściu to samo. Dodatkowo kondensatory tantalowe niewielkiej pojemności, bo takie kaskady potrafią się wzbudzić na indukcji własnej kondensatorów elektrolitycznych.
Rolą rezystora w tym połączeniu jest ograniczenie prądu jaki płynie przez sam kondensator. Oba filtry pełnią identyczne funkcje - zwiększają pobór prądu z linii sygnałowej = eliminują zakłócenia. To samo osiągniesz montując małą żaróweczke zamiast kondensatora albo sam rezystor jeśli nie masz tyle miejsca na żarówke. Kabel ekranowany to ostateczność...
Czyli lepiej w UR? A Ty co byś wybrał/wybraliście na moim miejscu? Ja mam na myśli, że ktoś wie, co to sprzężenie magnetyczne pojemnościowe, czemu przewody są skręcone i po co kondensatory odsprzęgające, indukcja itd., czyli podstawy.
Na 99% transformator nie jest przyczyną (te elementy się nie psują). A nawet jeśli, to nigdzie go nie kupisz - transformatory flyback są projektowane i zamawiane pod konkretny układ. Lepiej zainteresuj się kondensatorami elektrolitycznymi w okolicach przetwornicy.
Akurat ten regulator pracuje fantastycznie z silnikami z kondensatorem gdyż wykrywa jakby rezystancję bo najpierw ładuje się kondensator a póżniej pojawia się indukcja.
Sam zasilacz nie powinien pobierać tyle. Nie wiem czy przypadkiem może nie być uszkodzony (sklejony) styk któregoś przekaźnika i cały czas zasilany jest moduł tranzystorów z kondensatorami włącznie. Może tu jest problem.
Wymiana zużytych kondensatorów.
Sprawdziłbym elementy między U1 a U3 FGA25N120 ANTD testowany na żarówce wygląda na sprawny jak masz nowy to proponuje podmienić .Sprawdż kondensatory.
i strasznie indukował. Cooo proszę :D :D ?? Sprawdź to samo z innym, nowoczesnym kondensatorem. (na indukcję :D ).
Gdy ja naprawiałem 2 sztuki płyt indukcyjnych to zauważyłem, że powodem przebicia tranzystorów były uszkodzone lub zimne luty kondensatorów MKP włączone równolegle do indukcji. Jest ich tam cała gromadka. W jednej płycie dodatkowo uszkodzony był 1 kondensator elektrolityczny w zasilaniu (spuchł). Tranzystory wlutowałem identyczne jak dał producent i...
Dwie żyły tworzą kondensator przez co masz jakieś szczątkowe napięcie. Nic nowego.
Coś piszesz ale ja nic z tego nie rozumiem Wygląda, że pod odłączeniu wtyku od zasilacza pomocniczego, pojawiło się 12V na zasilaczu a zwarcie jest gdzieś dalej. Czy po odłączeniu panelu sterującego można jakoś stwierdzić czy moduły główne są OK? Na miernik możesz sprawdzić tylko czy nie ma zwarć a wszystko i tak wyjdzie pod obciążeniem. Posprawdzaj...
Części dotarły, wstawiłem tylko rezystor i wymieniłem kondensator, układ jest dobry. Indukcja działa, jeszcze raz dzięki.
Jak dobrze widzę, to ścieżka na niebieskim kondensatorze? Ścieżkę należy naprawić, ale trzeba sprawdzić, co spowodowało jej odparowanie. Prawdopodobnie kondensator do wymiany i być może coś jeszcze.
Ok już zamówiłem kondensator, dam znać czy był odpowiedni i czy wszystko hula. Ponad 2 miesiące temu obiecałeś dać znać. Lepiej było nie obiecywać.
Witam. Czy coś Ci zostało z tego piecyka indukcyjnego? Np. indukcje, kondensatory filtrujące. itp.
Wydaje mi się, że jest to 2.2uF Jeszcze niech to ewentualnie Koledzy potwierdzą.
witam Było na forum ze 100 razy, poszukaj tematów ,,mastercook indukcja wymiana kondensatorów,,
Nie wydaje mi sie ze to kondensator .Oznaczenie rami sie niezgadza ponieważ jest pół okrągła przy końcach a w takich siedzą rezystory.W ramkach prostokątnych siedzą kondensatory ,indukcja jakaś (dławik?) i prawdopodobnie Block Capacitor, czyli też kondensator....Myslałem zeby wstawic jakis kondensator tylko nie wiem od jakiej wartosći zaczac.Co mnie...
Witam serdecznie mam pytanie czy ktoś poradził sobie z tobą płyta po wymianie kondensatorów nam podobny problem
Ostatecznie wyłącznik czasowy jak go opisałeś. Pewnie na tym zostanie. Zastanawiałem się w jakim celu jest na wejściu indukcji kondensator ? Podejrzewam, że do kompensacji mocy biernej indukcyjnej podczas pracy płyty.
Dzięki, będę kombinował. Rozumiem, że są to kondensatory, o których pisał też Trull?
Uszkodzony wentylator lewy, kondensator 3,3µF i kilka rezystorów.
Witam. Zacznę od tego, nie jestem elektronikiem - bardziej pasjonatem. W płycie indukcyjnej Mastercook IDI64S, zgodnie z sugestiami z wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... wymieniłem wszystkie kondensatory po lewej i prawej stronie. Wszystko działało pięknie przez weekend. Niestety znów rano miała problem z uruchomieniem...
Podłącz kondensator jak bierna wzrośnie to pojemność jak spadnie to indukcja
Dzięki, to wyjaśnia temat indukcji kondensatora
Witam mam taki sam problem z taka sama płyta i błedem e1 które dokładnie kondensatory trzeba wymianić z góry dziękuje.
Witam Kolega da zdjęcia płyt, to coś się podpowie. Ja bym obstawiał kondensatory w zasilaczu. Kolega multimetr ma?
Patrząc na stan uzwojenia (wytopione) cewki na zdjęciu 4 to poszedł spory łuk między cewką a warystorem. Aktualnie cewka stanowi przerwę więc do naprawy (przewinięcie lub dolutowanie brakującej części). Jeśli zwarty mostek prostowniczy to do sprawdzenia przekaźnik, mogły zgrzać się styki. Do sprawdzenia bezpieczniki-ścieżki na drugiej stronie płyty...
Na szybko to standartowo. Uszkodzenie w korekcji powody braku korekcji zimne luty na indukcjach, kondensatorach, zwarcia w uzwojeniach. Nie piszesz co sprawdziłeś więc odpowiedż jest ogólnikowa.
Tak się nie naprawia płyt indukcyjnych na zasadzie: Spróbuję wymienić, zobaczymy jak to będzie działać. Jeżeli masz uszkodzone tranzystory to trzeba poszukać przyczyny tak jak pisałem wyżej , mostek prostowniczy sprawdziełeś , sterowanie tych uszkodzonych tranzystorów sprawdziłeś, kondensatory wylutowane zmierzone, sprawdzone?
Zwiększenie tej liczby ładunków wytwarza większe pole elektryczne ale skoro dielektryk ma swoją stałą wartość ładunków bo nie tworzy on ładunków tylko dipola się układają to z wzoru D=Q/E Ale te dipole wytwarzają pole elektryczne przeciwne do znaku pola wynikającego z napięcia na okładkach. Stale napięcie na okładkach jest postawą rozważań, Dlatego...
Bardzo ważne w takich przypadkach - popraw luty na kondensatorach. Inaczej znowu będzie bum.
Panowie nie ustawienia gotują tego mosfeta. Ten kondensator ma zadanie łapać piki z indukcji. Potwierdzam wymiana daje efekt.
Uzwojenie indukcji jest ok a tranzystory dobrane o prawie identycznych parametrach. Więc jaki kondensator tam mam podstawić? Co to mogło być?
Spróbuj wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Przypuszczam że to wina zasilacza. Po wymianie kondensatorów pomierz napięcia wyjściowe na nim.
Witam, Plyta zakupiona w 2007 sprawowała sie dobrze aż do teraz. Żona podgrzewała wodę i płyta zaczęła pikać oraz wyświetlać 3 poziome line na wyświetlaczach. Odłączyłem zasilanie, odczekałem kilka godzin efekt ten sam. Rozkręciłem i na modułach widać było spuchnięte kondensatory(nic więcej nie wyglądało na uszkdzone) 10uf/450v wymieniłem je ale bez...
Dołączę się do tematu, u mnie padły dwa kondensatory 4,7µF/400V i 0,27µF/1000V. Po ich wymianie działa jak nowa. Pozdrawiam
Witam, czy udało Ci się ustalić typ komponentu? Mam dokładnie taki sam problem. Dodatkowo jeszcze kondensator obok ucierpiał, jeżeli masz jego parametry, będę wdzięczny.
Witam kolegę. W chwili wyłączania cewki z pracy indukuje się dość duże napięcie (dioda zapobiega indukcji). Stosuje się również kondensatory-(w tym samym celu)
Hej. Ma ktoś wiedzę, jakiej wartości są kondensatory na tej płycie, o których tu mowa? W mojej indukcji jest ten sam problem. Chciałbym wcześniej zamówić sobie już nowe.
Moduł przejrzany nie ma zimnych lutów? Kondensatory sprawdzone ale jak wylutowałeś mierzyłeś ESR? Pewnie moduł do wymiany.
Witam! Po pierwsze, przy sumarycznej impedancji 100kΩ wystarczy kondensator 0,1µF dla dolnej F-3dB=20Hz. Tak więc nie potrzebujesz kondensatora elektrolitycznego. Buczenie, oprócz problemów z tętnieniami zasilacza, może mieć wiele przyczyn. Może powstać w pętlach masy lub przy nieprawidłowym uziemieniu ekranowania kabli, a także przedostać...
Jeżeli chodzi o indukcję, poczytaj / obejrzyj film na YT o zasadzie działania transformatora. Pamiętając że nawet prosty drut ma jakąś indukcyjność, powietrze wokół niego jest swego rodzaju rdzeniem co tworzy nam bardzo marny transformator. Pojawiające się napięcia na przewodach mogą byc też spowodowane przez pojemność. Poczytaj o dzielniku napięcia...
Witam. Po włączeniu wyświetla błąd E0, był uszkodzony kondensator, oporność czujnika na indukcji wynosi 150 MΩ - czy to prawidłowa wartość? https://obrazki.elektroda.pl/2843143500_...
Nurtuje mnie jeszcze sprawa skąd tam się wzięło napięcie czy to za sprawą indukcji? To wynika z budowy listwy. Tak w skrócie: Są tam zamontowane elementy (kondensatory, warystory), które powodują, że pojawia się napiecie na PE jeżeli nie jest właściwie uziemiona.
Słuchajcie w zasilaniu płyty nie ma żadnych kondensatorów, klucze igbt kluczują wprost wyprostowanym napięciem sieciowym.
W kuchence indukcyjnej IND122 prod Hyundai padł rezystor i kondensator w torze zasilania układu VIPer-12A, po wymianie w/w, kuchenka działa, ale wentylator pracuje non stop - co poprawić lub sprawdzić aby wentylator działał tylko wtedy kiedy trzeba? Ew jak jest ten wentylator sterowany? Podaję podobny schemat jak IND122, którego schematu nie znalazłem....
Indukcja Rosieres RVI 740 przestała działać, cały czas miga Er 31. Jakiś czas temu zaczęła wyłączać się sama. Rzadko, raz na miesiąc. Po odcięciu prądu i podłączeniu znowu pracowała. Dodam, ze jakiś miesiąc czasu nie wydaje już dźwięków. Rozebrałam, wymieniłem jeden kondensator 470 µF/25V w zasilaczu - był nadęty co zaznaczyłem na zdjęciu. https://obrazki.elektroda.pl/5823029700_...
https://obrazki.elektroda.pl/9585216800_... Witam, Poszukuję info gdzie dalej szukać, miałem błąd E na każdej indukcji, po wymianie kondensatora uruchamia się normalnie nic nie piszczy. Załączam dany palnik i miga mi zakres ustawionego stopnia, jak postawie garnek to słychać tak jakbym pukał palcem w indukcję, co to może być?
Witam Poczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
hello, can you send me a picture of the left side of the plaque Complete of up and down so have the numbers .. thank you Dodano po 20 Hello, able someone help me identify the burned components ... thank you http://obrazki.elektroda.pl/1472557000_1... http://obrazki.elektroda.pl/2697846600_1... http://obrazki.elektroda.pl/1933646700_1...
Witam Z mojej strony mogę dodać , sprawdź kondensatory MKP i tranzystory z pewnego źródła oraz sprawdź sterowanie czy nie masz jakiegoś elementu uszkodzonego.
Być może jest to wina kondensatora, który przy indukcji dostaje przebicie, lub magnetron sie kończy. Najlepiej jest ją podłączyć w szereg z amperomierzem, sprawna mikrofala pobiera na pełnej mocy około 6-7A. Zobacz pobór w trakcie włączenia i wyłączenia, jeżeli jest ok to sprawdź sobie bezpieczniki.
Do wymiany kondensatory na ograniczniku prądowym, wartość ich to 2,2µF /275V MKP X2
Komunikaty które pojawiają się na początku to kod firmware który jest w panelu sterowania. Pojawia się zawsze na starcie po dłuższym braku zasilania (panel "przedstawia się"). Jeśli panel ma problem z komunikacją z modułem mocy (niema komunikacji) ale jest zasilany, to nic nie wyświetli ale przyciski będą wydawać dźwięk. W Mastercook problem jest w...
Nie jestem specem od zasilaczy, ale uważam, że zaszła pomyłka. PFC służy do poprawy współczynnika mocy, zapobieganiu "odbiciom" napięcia wynikającym z zamontowania po stronie pierwotnej kondensatorów. Nie poprawia mocy i pogarsza sprawność, a co do samego PFC sprawa jest też dyskusyjna (to raczej po prostu tłumienie tętnień). Ogólnie korekcja współczynnika...
Cewka o indukcyjności 10mH, to cewka o kilkuset zwojach, nie będzie miała 48mΩ tylko dużo więcej. Taka cewka ma dużą pojemność międzyzwojową, setki a może tysiące razy większą niż kondensator 10pF. Przez to twój obwód z symulacji bardzo odbiega od rzeczywistego. Jak symulacja pokazuje ci setki MV to wiedz że to nie możliwe, żadna rzeczywista cewka tyle...
Ciekawi mnie czy przy garnku z czystej nierdzewki (bez wkładki stalowej w dnie) lub aluminiowa patelnia, czy będzie się też pojawiało jakieś napięcie. Może wtedy będzie wiadomo czy to jest efekt kondensatora czy indukowania się napięcia w stalowym dnie.
... Czy możliwe jest zejście o 5kHz, bez dawania szeregowo dodatkowej indukcji do kwarca 10.240MHz, a jedynie za pomoca usunięcia kondensatora(kondensatorów) z jego otoczenia i ewentualne dostrojenie trymerkiem ? Przykro mi ale NIE. Usunięcie jakiejkolwiek pojemności TYLKO podwyższy jego częstotliwość a co za tym idzie podwyższy częstotliwość pracy...
Przed wymianą tranzystora dla pewności sprawdź choćby wizualnie pakiety kondensatorów (żółte lub niebieskie) czy nie mają wybrzuszeń lub mikro pęknięć.
(at)dr_darek: moim zdaniem robisz prawie wszystko co trzeba :) tylko te kondensatory :( nie mierz tylko wymień i koniecznie na MKP nie inne, "miernik" pokaże że są ok ale to w końcu kondensator. Wymień greca i tranzystory i koniecznie kondziory, nie patrz na miernik jeżeli chodzi o kondensator to teoretycznie "trup". Pozdrawiam
Tylko po co ci plyta ktorej nie umiesz naprawic? Do sprawdzenia tranzystory jak i sterowanie nimi, moze tez kondensatory i pola indukcyjne. Moga to byc poprostu zimne luty. Dobrze jakbys wrzucil wyrazne fotki modulow.
Trafka sprawdzone indukcja na obu taka sama kondensatory WN dobre, świetlówki sprawne ja się już poddałem i kupiłem cała płytkę inwertera.
Typowo indukcja nasycenia ferrytu (o ile to jest ferryt) jest około 300mT, ale zwykle tak się dobiera parametry pracy, aby sporo zostawało do 200mT. Są materiały podobne do ferrytu, ale o większej indukcji nasycenia. Można do uzwojenia podłączyć równolegle szeregowy układ diody i kondensatora, i przepuścić prąd tak, by dioda była polaryzowana zaporowo;...
Nie mam instalacji trojfazowej w mieszkaniu. Podpięte mam prawidłowo jak na schemacie z jedną fazą. Po prostu chciałem wiedzieć czy po zastosowaniu kondensatora jest szansa na zwiększenie mocy indukcji. (Czy zastąpi to układ trójfazowy i czy wogole bedzie to działać)
Udało się :) Okazało się że wadliwy był kondensator nie ten który był wcześniej wspomniany tylko ten obok.
Co do samej usterki to po zapoznaniu się z licznymi wątkami, rozumiem, że mogę śmiało rozpocząć od wymiany kondensatorów ? Dokładnie. Te trzy elektrolity na zdjęciu do wymiany. Jak nie pomoże, to indeks panela oprogramowania 8039903 w cenie 289PLN. Brutto. PS. Dziękuję za poprawę tytułu tematu oraz wklejenie zdjęcia tabliczki znamionowej! :spoko: Żeby...
Wszystko pomierzone jest ok Plyta była odłączona na kilka dni Kondensatory wszystkie wylutowane pomierzone te które podejzane wymienione Zimne luty usunięte Napięcia stabilne
Pomyłka wynikła z mojej strony. cały czas myślałem że brzęczy płytka inwertera a na niej również są elementy indukcyjne w tym filtr na wejściu jak mi się wydaje. Twoja wypowiedź o tych 2 filtrach po lewej mnie sprostowała, więc wybacz to zamieszanie. W sumie ciekawa sprawa z tym buczeniem bo one są hermetyczne i zalane więc pozostaje luźny montaż i...
Skoro kondensatory tak potraciły pojemność, to tu może być przyczyna palenia się tranzystorów. Kondensatory musisz kupić MKP - foliowe najlepiej do pracy impulsowej.
Witam, ja również chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu zadania. Nie proszę o rozwiązanie a jedynie potrzebne wzory i/ lub wskazóki które pozwolą poniższe zadanie rozwiązać: Kondensator składa się z równoległych płyt o powierzchni 30mm x 30 mm między którymi znajduje się dielektryk o przenikliwości elektrycznej wzgl.=4. Odległość między płytami =2,5...
Jakieś przepięcie - indukcja przy wyłączeniu z trafa, może wyłącznik główny nie rozłącza natychmiast i powoduje takie zachowanie. Nie ma na nim np: układu kondensator i rezystor - na wyłączniku - sam kondensator? Jakie to zabezpieczenie w domu wyzwala ?
Zamontowałem diodę zener 20V i jak na razie wszystko ok. Ogólnie to do wymiany było kilka elementów: tranzystor FGH30S130P, dwa kondensatory ceramiczne 10µF, tranzystor MMBT3906 i dwa rezystory.
1. Klucz przewodzi - w rdzeniu gromadzi się energia, na uzw. wtórnym indukuje się napięcie w przeciwfazie, więc dioda Shottky'ego jest zatkana, na pomocniczym faza napięcia jest zgodna, a wartość równa iloczynowi UWe i przekładni pomocnicze/pierwotne. Tak jest i napięcie na uzwojeniu pomocniczym wraz z rezystancją która jest w obwodzie ustalają prąd...
Dławik jest to cewka z rdzeniem ferromagnetycznym. Rdzeń ten posiada nieliniową charakterystykę magnesowania. Cewki te posiadają dużą indukcję własną, dzięki czemu używa się ich do tłumienia składowej zmiennej sygnału w obwodzie elektrycznym. Zwykle współpracują one z kondensatorami w filtrach dolnoprzepustowych.
JAKOŚCIOWO ZUPEŁNIE CO INNEGO Na jakiej podstawie to stwierdzenie? Jakie kondensatory kupiłeś? Nie wiem też do czego ma służyć ten niebieski termistor, czy można go czymś zastąpić, rezystancja 1,8oma znamionowa (pomierzone 1,9-2,0oma). To kondensator. Nie widzę oznaczeń na nich, ale wydaje minsię że to ten równolegle z rezystorem 4.7 oma, w gałęzi...
Moc tego coś 1W. Bo to nie kondensator, nie indukcja, brak odbiorników. Czyli brak mocy, albo jej Ciemna Strona :cry: Poza tym są lepsze generatory od tego UNITa, bardziej nadające się do zasilania cewkokondensatora bifilarnego :idea: , np. https://www.ebay.com/p/Tektronix-AFG3022... A że półtorak...
Błąd po jednej stronie sygnalizowałby problemy z zasilaniem: czy to podłączenia, czy filtra na sieci, czy zasilacza (może wyschnięty kondensator). Skąd ten wniosek? Masz do tej kuchni instrukcję serwisową? Dziękuję za informację.
Jak zwykle na forum.Młodzi którzy skończyli jakieś klasy muszą się popisywać wiedzą. Niedługo zrobicie habilitacje z tego zagadnienia. Czyli waszym zdaniem w kondensatorze płynie prąd indukcyjny ??? Obrońcy indukcji - jeżeli prąd zmienny pojemnościowy to jest indukcja, to jaki prąd płynie w trafie lub w mierniku cęgowym ? Ja rozumiem, że młodzi musieli...
Dzięki za informację odnośnie wentylatora kominkowego. Rozumiem, że stosowanie "od dawna" nie wpłynęło negatywnie na silnik wentylatora. Też zauważyłem, że dobór kondensatorów musi być precyzyjny - niewielka zmiana pojemności powoduje istotną zmianę prędkości. Mam nadzieję, że impedancja się zwiększy (wkrótce dostanę zamówione kondensatory to wypróbuję)....
Do zmierzenia indukcji cewki wystarczy prosta przystawka do miernika.
(opór = rezystancja, to pojęcie tyczy się prądu stałego). W tym wypadku powinieneś użyć terminu - impedancja, ale mniejsza o to. Impedancja to pojęcie bardziej ogólne niż rezystancja. Składową impedancji jest również reaktanacja, która sama w sobie nie powoduje wydzielania się ciepła, bo nie polega na zamianie energii kinetycznej elektronów w ciepło,...
Układ z lewej nie powinien działać, lub co najwyżej dawać słabą iskrę. Brak kondensatora wywołuje łuk elektryczny na stykach przerywacza powodując zmniejszenie prędkości zmiany natężenia prądu płynącego przez cewkę. Dodatkowo przez brak kondensatora nie dochodzi do oscylacji w układzie cewka–kondensator, przez co czas wyładowania iskrowego jest...
Patrzyłem i zależnie od noty polecają sam gasik lub gasik z warystorem. Ale w notach nie zawsze są najlepsze rady, raczej chodzi o minimalizm. Aż w taką skrajność dublowania filtrów przepięciowych nie będę popadał. Silniki mają dość małą moc a taniej wyjdzie po prostu serwisować moduły co kilka lat. A czy warystory ulegaja degradacji? Wydawało mi się...
Witam. Płyta była nie właściwie podłączona i wywaliła. Bezpieczniki całe, a padł układ zasilania U1 i RF. Może ma ktoś taki zasilacz i byłby uprzejmy podać parametry tych elementów. Wywaliło kondensator, ale z nim to nie problem. Z góry dziękuję za pomoc. 1125359 1125360
Jest temat bez możliwości odpowiedzi Transformator - Unitra Zatra Stabilizator napięcia https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic8... Sposób działania jest następujący. Głównym transformatorem jest ten największy w środku. Dochodzi do niego napięcie zasilania, a wychodzi o wartości zależnej od drugiego uzwojenia. Jego ustalaniem zajmuje się duży...
Witam, Naprawiam płytę indukcyjną Amica PIN6541NSK. Otóż problem polega na tym, że płyta się wyłączała po 3 minutach pracy i nie włączała się przez jakiś czas, a później znów można było z niej korzystać przez krótki okres czasu. Zabrałem się w pierwszej kolejności do wymiany kondensatorów, które bardzo odbiegały od norm, na układzie zasilania 12V. Wymieniłem...
IGBT, Gretz są dobre? Niestety tak, diody i kondensatory SMD również. NTC i pola grzewcze też OK. Tranzystorów SMD nie sprawdzałem wszystkich, bo trochę ich dużo. 12,9V wychodzi z modułu na resztę.
Jak się nie da nic odczytać z warystorów, to sprawdź przynajmniej na jakie napięcie są kondensatory elektrolityczne po pierwotnej stronie przetwornicy. Naklejka naklejką, a życie życiem ;)
indukcja kondensator indukcja wymiana kondensator indukcja amica amica indukcja
wymiana poduszki silnika renault pomiar rezystancja uziemić odgromowy przycisk przewijania
internet domki letniskowe internet domki letniskowe
Piaggio X8 125 2006 – lokalizacja impulsatora, iskrownika i magneta, szczegółowy opis demontażu Amica DFM62D7TOqID – kody H1-H14, zawieszanie, wymiana programatora, cykl Eco