Przeglądam sobie wątek bo od początku niektóre wpisy były dla mnie niejasne. wynikało by z tego że przy spadku napięcia 170V przez obwód płynie prąd 170V/4000 Ohm = 0,0425A tak? Skąd wziąłeś te 170V? Czy to wynik różnicy 400V (międzyfazowe) - 230V (nominalne dla wentylatora) = 170V. No tak to można ale przy prądzie stałym bądź przy elementach czynnych....
Do tak starego Technicsa schematu brak ale w innych nowszych padał kondensator w szeregu zasilania katody tuby (-Vp).Z trafa na ten kondensator i dopiero na prostownik. Jest to około 100uF na 25 lub 50V.Napięcie niby na układzie jest ale nie ma dostatecznego prądu i elka trzeba wywyalić.Musi być -25 ÷ -30V.
Jak dobrze przeczytałem na mierniku to mikroampery. Kolego zblokuj w szeregu zasilanie diodą prostowniczą nie zaszkodzi schottkiego i załóż kondensator elektrolityczny (duża pojemność/ 50 V) na zasilaniu prędkościomierza. Uwaga na biegunowość kondensatora.
Da się to zrobić przy pomocy układu na 2 tranzystorach które kluczują kondensator w pierwszym stanie kondensator jest podłączony równolegle z zasilaniem i się ładuje następnie po naładowaniu kondensator jest przełączany w szereg z zasilaniem więc mamy podwojenie napięcia bo zasilanie daje np 2V i do tylu też ładuje się kondensator i jeśli połączymy...
A od kiedy to zasilanie dajemy w szeregu z kondensatorem? To nie wiemy, że kondensator dla prądu stałego to rozwarcie? I narysuj jeszcze raz wszystkie ścieżki narzędziem net, bo później będziesz miał cyrki na pcb.
Wynika z tego , że w.cz. dostaje sie do elektroniki pojazdu. Zablokuj wysoką czestotliwość przez dodanie kondensatorów w zasilanie modułów i wpięcie w szereg zasilania radia CB indukcyjności około 10mH. Powinno pomóc. Pozdrawiam.
W mojej czujce rezystor w szeregu z kondensatorem w torze zasilania jest 47 ohm i mocy 1W . Jeśli został on "spalony" radze też sprawdzić ten kondensator czy nie ma przebicia .
jesli zasilasz WO symetrycznie, to kondensator w szereg przed nim. jesli WO zasilasz niesymetrycznie, to kondensator w szereg za nim. kondensator elektrolit/tantal kilka uF, najlepszy jaki znajdziesz. 0x41 0x56 0x45!!
Tak ten 60kW zasilany 14kV jest ciekawy :D tylko pozostaje do niego zasilanie, np 8 kondensatorów z mikrofali w szeregu?
Witam Kondensator i opór w szeregu z cewkami, wartość napięcia zasilania pionu, kilka rezystorów w aplikacji pionu.
Hi, Staram sie nie pisac bzdur, bo taka płytkę identyczna miałem na stole jakiś miesiąc temu, ten kondensator jest wpięty w szereg od strony zasilania i służy jako ogranicznik prądu. Proponuje żeby autor sprawdził po ścieżkach jak to wygląda, jeśli się mylę to "browar" dla kolegi Cezeta a jeśli jednak miałem racje to nie wiem, nie wiem :)) M.
Trafo dostaje 230 V po stronie zasilania? Diodę i kondensator sprawdza się oddzielnie, zasilając w szereg z żarówką 15 W i do 230 V powinna świecić słabiej i migotać.
Jeśli w szereg z zasilaniem to 22Ω drutowy zapewne.
dzięki za odp a tak z ciekawości spytam po co ten kondensator, żeby nie wychodziły zakłócenia do sieci? kondensator w szereg czy rónolegle? :)
Jak nagrywasz zapowiedź np. z laptopa zasilanego z sieci to odłącz 220V zastosuj transformatorek o którym pisałem i daj dodatkowo kondensator w szereg.
Oczywiście. W miejscu zwalniania zainstalować też krańcówkę (kontaktron), której zadaniem będzie np. włączyć dobrany kondensator w szereg z zasilanym silnikiem. Na kondensatorze dostaniemy spadek napięcia, więc silnik zasilany mniejszym napięciem zmniejszy obroty. Wartości należy dobrać doświadczalnie (chociaż można obliczyć) Oczywiście cały osprzęt...
równolegle do zasilania :-] oczywiście jeśli jest to kondensator przysosowany do prądu przemiennego
To napewno drganie styków, przy takiej aplikacji jaką pokazujesz :). Dodaj rezystorki do podciagniecia do masy i kondensatory. Zasilanie także musisz odpowiednio przefiltrować, daj przy samym układzie 0.1uF i 100pF w szeregu. Wtedy powinno być lepiej. Układ masz na płytce czy na pająku?
Ta pierwsza połowa 2x20uF bezpośrednio z mostka w chwili załączenia stanowi zwarcie. Jeżeli włączenie nastąpi w "górce" sinusoidy będzie "bum":D Trzeba włączyć w szereg z tą połówką kondensatora - nie w główną gałąź zasilania - rezystor ~0,5k/0,5 W.
Silnik ten można by uruchomić jako jednofazowy. Jeden kabel jest wspólny dla oby uzwojeń. Czyli do jednej pary łączysz normalnie zasilanie znamionowe a 3 kabel dajesz przez kondensator w szereg też do zasilania. Według schematu poniżej. http://obrazki.elektroda.net/37_12629051... Pytanie tylko jaki kondensator potrzebujesz. Dla takiego silnika...
Witam. Osobiście uważam, że brakujące elementy raczej zostały wyrwane mechanicznie. Wygląda to na szereg kondensatorów filtrujących napięcie zasilania tego układu. Możliwe, że jest to jakaś pamięć dla sąsiedniego procka. Uszkodzenia radyjka raczej szukał bym po stronie zasilania. Czy na pewno oba zasilania B+ i ACC docierają na płytę radia i czy ścieżki...
nie mogę dopatrzeć się błędu o którym mówisz Zasilanie! W szereg z zasilaniem dałeś kondensatory...
Ja bym podmieniał w ciemno UL1200 i UL1621. Miałeś tam dość wysokie napięcie zasilające, te układy mają graniczne 16V. W szereg z zasilaniem UL masz tylko R35 - 430R - napięcie zasilające mogło przekroczyć maksymalne katalogowe 16V. Sprawdź też kondensatory w tej gałęzi - według schematu są na 25V. Jakie aktualnie napięcie masz na n.11 UL1200?
Rozwiązaniem problemu było odpięcie wszystkich kondensatorów i dodanie dławika w szeregu z zasilaniem. Układ zasilam bezpośrednio z programatora. Czy ktoś wie dlaczego układ woli pracować bez kondensatorów?
To co razem ustaliliście nie ma sensu bo: Kondensator 41nF a więc taki którego nie ma w szeregu (prawdopodobnie precyzyjny) to nie jest element którego używa się do odsprzęgania zasilania. Kondensator na 400V uległ uszkodzeniu w wyniku przepięcia? To jakie musiało być to przepięcie 1kV? 2kV? i reszta elektroniki wytrzymała? W jakiej technologii wykonany...
Zasilanie z sieci przez kondensator w szeregu? Ten żółty element na schemacie co to jest? Czy cewka to by przetrwała?
Mnie nie do końca o to chodzi. Spróbuję napisać przez analogię. Mamy taki układ: sieć ac220v, kondensator elektrolityczny unipolarny i tak sam bipolarny, oraz jakiś odbiornik. Łączymy odbiornik z kondensatorem w szereg i zasilamy to napięciem 220v ac. Czy w tej sytuacji kondensator elektrolityczny unipolarny zachowa się dokładnie tak samo jak bipolarny...
Albo napis jest chyba 2208 lub 22UB Może 220B? Rosjanie zamiast V uzywają litery B... Spróbowac możesz, żarówka 40W w szereg, zasil dwa dowolnie wybrane zaciski, a między trzeci a jeden z dwu zasilanych wepnij kondensator rzędu 3µF/275V~.
Biały-niebieski zasilanie. Czerwony-niebieski kondensator 50uF. Kondensator 40uF w szereg z wyłącznikiem chwilowym i równolegle do kondensatora 50uF.
Oj koledzy.... Jak się wepnie kondensator w szereg z głośnikiem, to skąd tranzystor będzie miał zasilanie?? Jest to klasyczny stopień wzmacniacza w klasie "A". Wadą jest, że prąd płynie przez tranzystor i głośnik niezależnie od tego czy jest sygnał, czy go nie ma. Powoduje to duże wydzielanie ciepła na tranzystorze. Głośnik też powinien być sporo większej...
Nie dawaj diody w szereg z silnikiem, jak znam życie to silnik z wirującym magnesem umieszczonym wewnątrz cewki i napewno nie ruszy z diodą w szereg a nawet może się uszkodzić. Możesz spróbować dać kondensator w szereg - jakieś 0,5uF-10uF na min 300V AC (NIE elektrolityczny) i sprawdzić miernikiem czy jest właściwe napięcie na silniku, jak za duże to...
A ten kondensator? bo chyba te czarne coś to kondensator. Na jakiej zasadzie działa w ogóle ten regulator oryginalny? Ano w szereg z zasilaniem jest włączany albo jeden kondensator albo dwa, albo zasilanie jest podawane bezpośrednio.
Masz jakiś dziwny schemat. Powiedzmy, że od strony jednopołówkowego plusa byłoby OK, ale od strony dwópołówkowego (też plusa???) jest w szereg kondensator. Różnica potencjałów między tymi plusami mogłaby silnik poruszyć, ale kondensator w szereg? Też tego nie rozumiem.
Zasilasz transoptor poprzez Kondensator, w szereg z kondensatorem powinien być jeszcze rezystor 1-2 k/0,5W, który ograniczy prąd kondensatora.
Nie za bardzo rozumiem jak sposób z układem RC na wygenerować pojednyczy impuls po włączeniu - bo jak rozumiem RC spowoduje załączenie przekaźnika z opóźnieniem po włączeniu zasilania. Opornik dalej równilegle kondensator następnie w szereg drugi kondensator i dalej cewka zbocznikowana opornikiem. Manipilując rezystancjami i pojemnościami uzyskujemy...
Napięcie zasilania pionu ok.26V, C311 i opór w szeregu z nim i z cewkami ok.1R, C308.
Należy pomierzyć uzwojenia. Dwa białe najczęściej (prawie zero oporności)to czujnik termiczny. Pozostałe przewody zmierzyć opór, jeżeli na trzech przewodach opór jest równy (trzy pomiary) to jeden dajemy do zasilania a dwa pozostałe do kondensatora. Drugie zasilanie na jedną stronę kondensatora lub drugą zależy w którą stronę ma chodzić silnik. Jeżeli...
Ale dioda gasząca włączona w szereg z cewką przekaźnika już ma. W sensie ma anodę i katodę. Po wpisie wnioskuję, że podłączałeś zasilanie do cewki "na pałę" - fartem trafiłeś na poprawną biegunowość. Edyta- no i kondensator elektrolityczny też ma + i -
Witam . Myślę że jednak tak ; biały -niebieski (zasilanie 230 V) czerwony w szereg z kondensatorem do białego.
jaką to rolę zabezpieczającą miałby R353 i R351 oraz R354 i R352 A już w sprzężeniu zwrotnym na pewno nie są. Są w szeregu z kondensatorami odsprzęgającymi w zasilaniu.
Symbol C18 sugeruje diodę zenera na 18V, zabezpiecza bramkę tranzystora przed uszkodzeniem. Jak zamontujesz wszystkie elementy to warto włączyć w szereg z zasilaniem żarówkę 150W, zabezpieczy to przed dalszymi problemami. Żarówka błyśnie przy ładowaniu kondensatorów i później będzie się żarzyć. Powodzenia
Nalezy zastosowac elektrolit wg wzoru T=RC . Stad C=5/400 (F) jest to wartosc przyblizona.Uklad bedzie dzialal jesli po wylaczeniu nic go nie bedzie obciazac . Najlepiej uklad oddzielic od zasilania dioda np 10 A(tzn przekaznik z kondensatorem).W szereg zkondensatorem dolaczyc rezystor ograniczajacy prad R=12/10 (om).
Zerknąłem jeszcze raz na ten schemat z 1 postu i wygląda na to, że jego autor zapomniał o podstawowych elementach jakimi są kondensatory odprzęgające zasilanie. Powinny być przynajmniej na zasilaniu TL494, VREF TL494 (noga 14), oraz przy mostku z tranzystorami BD139/140. Ponadto zamiast rezystora 27om w szereg z uzwojeniem pierwotnym transformatora...
A ja proponuję wymienić kondensatory MKT w zasilaczu (470n i 100n) - u mnie też był problem z kółeczkiem i wyświetlacz przygasał. Po wymianie tych kondensatorów, które są w szeregu zasilania, problem ustał.
Jak masz antenę na dachu - taki ogon jamnika - to w podstawie jest wzmacniacz. A zasilanie idzie po kablu antenowym jako tzw phantom. Potrzeba separator zasilania (w środku ma dławik w szereg z zasilaniem i kondensator w szereg z przewodem antrenowym). Podróba kosztuje 6 zł (na alledrogo 20), oryginał dietz może kosztować i 40 zł.
Koledzy pytali wcześniej o przetwornicę. Mam właśnie rozebraną na warsztacie. Schematu nie bardzo chce mi się rozrysowywać. Przetwornica jest oparta o układ FSCQ1565, właściwie według noty aplikacyjnej, z bogatszym filtrowaniem wejścia i NTC. Po stronie wtórnej jest jedno uzwojenie z podwójną diodą STPS20S100CT. Są dwa kondensatory 2200µ/25V....
Witam. Pierwszy jest kondensatorem pracy,zasilającym uzwojenie rozruchowe silnika. Pojemność 8 mikrofaradów, tolerancja pojemności 20%. Drugi podzespół to wejściowy filtr napięcia zasilania. 0.5 mikro pomiędzy wejściami + 2x 5n w szeregu, środkowe połączenie do masy+2x dławiki 1mikroHenr w torach głównych + rezystor 680k pomiędzy torami. Schemat połączeń...
Witam ! Pokaż zdjęcie tabliczki zaciskowej, Nie podłączaj silnika tak jak napisałeś. Dlaczego sądzisz ze ten silnik ma hamulec ? -1,5 oma uzw. robocze -6 omów uzw. pomocnicze -0.3 oma wyłącznik odśrodkowy Do zwojenia roboczego podłącza się 230V Uzwojenie pomocnicze, wyłącznik odśrodkowy i kondensator łączymy szeregowo i ten szereg łączymy do tego samego...
Niech kolega sprawdzi na początek napięcia na zasilaniu linii 5 jak i 3.3 V to podstawa. W większości przypadków winne są wysychające kondensatory. Wypadało by sprawdzić kondensatory SMD 6 fota górny prawy róg w szeregu są 3 kondy i tranzystory nad nimi i jeden po wyżej lekko na lewo. Prawdopodobnie na matrycę nie dochodzi któreś podane wyżej napięcie....
Witam. Włączyć cewkę przekaźnika w szereg przez kondensator, a równolegle z kondensatorem dać rezystor o tak dobranej rezystancji, aby przekaźnik nie załączył się przez ten rezystor, ani nie pozostał podtrzymany w stanie załączonym. Czas na jaki załączy się przekaźnik zależy od pojemności kondensatora. Prościej się nie da. Działanie. Po załączeniu zasilania...
(at)_jta_ Ja o tym napisalem wcześniej, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że w momencie wielkiego strzału :D te gigantyczne kondensatory powielacza się rozładuja. Tym samym, bez rezystora lub dławika w szereg z tym powielaczem, zacznie on dla zasilania przedstawiać zwarcie, a czestotliwość powtarzania tych ,,strzałów" wynikać będzie li tylko z wydajności...
jesli mają 4 omy to opłaca się łaczyć szeregowo Zwrotnica aktywna Cięcie 80-120Hz (standard). Pasywna to niestety droga cewka i drogi układ kondensatorów. Parametrów nikt Ci nie poda musisz samemu policzyć. jesli chcesz się tym głosnikiem zająć na powaznie. BR się nie nadaje, a jesli uważasz inaczej przejrzyj temat przyklejony strojenie BR w przypadku...
Uszkodzenie stopnia końcowego?? Skoro na wyjściu jest stałe to ja obstawiałbym bardziej spalenie cewki głosnika. Dlaczego uszkodziłby się stopień końcowy? Na wyjściu będzie napięcie stałe zawsze, gdy zasilanie wzmacniacza mocy będzie asymetryczne. Konkretnie będzie to ok. 1/2 napięcia zasilania. A kondensator podłączony w szereg pomiędzy wyjście końcówki...
Zrób sobie najprostszą sonde WCZ. Dwie diody, kondensator i LED. Schematów dość na Forum. Poza tym, miliamperomierz włączony w szereg z zasilaniem układu, powinien zmienić wskazania przy dotknieciu anteny palcem. On jest do 50Mhz, a układ pracuje na 434Mhz. Nie miałem jeszcze do czynienia z pomiarem częstotliwości większej niż dopuszczalna i nie wiem...
A ja proponuję wymienić kondensatory MKT w zasilaczu (470n i 100n) - u mnie też był problem z kółeczkiem i wyświetlacz przygasał. Po wymianie tych kondensatorów, które są w szeregu zasilania, problem ustał.
Powoli, koledzy. Na wyjściu takiego wzmacniacza mamy przebieg zmienny (przemienny) - i to niezależnie od tego jak jest zasilany - symetrycznie czy pojedynczym napięciem (wtedy obciążenie musi być podłączone przez kondensator o dużej pojemności). Dlatego musisz zrobić tak: 1. Z wyjścia ewentualny (czytaj wyżej) kondensator elektrolityczny i mostek Graetz'a,...
Ad. 1 Schematów masz w google mnóstwo, samo to że przetwornica impulsowa to musisz mieć świadomość że są zakłócenia ale do czego potrzebujesz co będziesz zasilał nią. Na wielkość kondensatorów są wzory ale większy na pewno nie zaszkodzi. Ad. 2 Do tej pory stosuje się jedne i drugie kwestia ich zastosowania i tutaj nie chodzi wprost o filtrację ale z...
Zasilanie falownika 3 fazowe. Kondensatory mają pojemność 330uF. Podłączenie kondensatorów na zdjęciu. Po dwa podłączone w szeregu. A te pary szeregowe podłączone ze sobą równolegle. https://obrazki.elektroda.pl/2172747400_...
Przyprowadzając różnorakie testy, spróbowałem zmienić prędkość transmisji Ethernet. O dziwo wszystko działa tak, jak powinno na 10Mbit/s. Co potwierdza, że transmisja po SPI i konfiguracja są w porządku. Zauważyłem także, że na 100Mbit/s po zawieszce W5100 i zrobieniu link down i link up (wyciągniecie i włożenie kabla) zazwyczaj zaczyna działać poprawnie,...
Całkiem sensowny schemat. Nie mam zastrzeżeń. Można by ewentualnie w szereg z S1 wstawić rezystor 10Ω, gdyż w momencie wciskania S1 kondensator jest podłączany bezpośrednio pod całe zasilanie, więc może to powodować mały spadek napięcia (aczkolwiek przy tak małej wartości C2, owy spadek może być niezauważalny) w chwili wciśnięcia S1. W celu ochrony...
No teraz to mi RENCE opadły.... Proponuje zamknać ..... obwód z kondensatorem 470nF w szereg przez pana janomirka (zasilanie sieciowe). Jak pan janomirek dojdzie do siebie czekam na relacje :-) Ozywiście żart, ale czasem tylko organoleptycznie można udowodnić ;-)
O matko ;) panie kolego dokładnie tak jak przeczytałeś niestety bzdurki o tych rezystorach i prądzie albo to źle zrozumiałeś a teraz kurczowo się tego trzymasz, to tak samo właśnie poprawiłeś kondensatory o których wspominałem. Teraz nie dałeś ich w szereg zasilania ale za to w szereg z innymi kondensatorami ;) ..... zamiast równolegle w zasilaniu....
W związku z napięciem zasilania, kondensator C2 powinien mieć nie mniej niż 230V. Najbliższe w szeregu są chyba 400-woltowe... Jak wspomniał Jarek wcześniej, rezystor na wejściu może się jednak faktycznie przydać, na wypadek jakiegokolwiek przerywania potencjometru. Typowa wartość tych rezystorów zamyka się w granicach 1MΩ . Kondensator C1 mógłby...
Moovo MCI1 - brak napięcia wyjściowego, ale nie do końca. Witam Standardowo popalony zasilacz, jak to zwykle. Wymienione tranzystory na IRF730, układ IR2153S, dioda w szeregu z zasilaniem także nowa. Kondensator 22 µF też nowy, napięcie na kondensatorach 312-315 V. Zasilanie układu 15 V. Na wyjściu z zasilacza mam 0,65 V, a powinienem mieć koło 24 V...
Likwidując symetryczne zasilanie musisz na wyjście wstawić kondensatory w szereg z głośnikiem, bo pojawi się tam połowa napięcia zasilania, od takich rozwiązań już dawno się odeszło i chyba robisz sobie pod górkę, ale jak masz taki kaprys, to czemu nie i tak też można.
Ze dwie diody zenera o łącznej wartości ~400V, opornik i dioda LED połączona w szereg. Nic więcej do szczęścia. Ewentualnie jeden tranzystor. Zasilać się mogą z kondensatora.
według mnie to silnik klatkowy 230v (uzw. robocze i uzw.rozruch.)w zasilanie rozruchu wpina się kondensator w szereg .
Tak zrobię z tym zasilaniem. Wszystko na płytce z kondensatorami. Jeśli wytrzymają kondensatory na 250V w szeregu napięcie zasilania to extra. Zawsze były przewymiarowane napięciowo. Może chodziło o jakieś przypadkowe impulsy (piki). Robię listę części na jutro.
W konstrukcji przetwornicy użyłem rdzenia EE ze szczeliną powietrzną o wymiarach 25x25 mm (odzysk z zasilacza impusowego na szynę din ZPDA-ZAP 230V / 24VDC na UC3842) taki po prostu miałem . Proponię ściągnąć PDF-a TL497 ze strony ti.com ( na stronie głównej wystarczy wpisać w wyszukiwarce tl497 , coś ok. 450kb ) . Sbróbowałem zaadaptowć schemat ze...
Ze zdjęcia nie można jednoznacznie określić które przewody idą do kondensatora a które to zasilanie . W każdym bądź razie ciebie interesuje uzwojenie które jest w szeregu z kondensatorem . Zamieniasz podłączenie L i N tego właśnie uzwojenia jeśli do kondensatora było L a do końca uzwojenia N to zmieniasz żeby było odwrotnie.
Nawiń na kontaktronie kilka zwojów drutu np 1,5 mm², cewkę zrównoleglij diodą ok 10A i kondensatorem. Całość włącz w szereg z obwodem zasilania szlifierek. Dobierz kondensator tak aby kontaktron nie "brzęczał". Stykiem kontaktronu załączaj przekaźnik włączający wyciąg... Pozdr.J.
To może trafo? Wstaw w szereg z zasilaniem trafa rezystor rzędu kilkuset omów, oczywiscie dużej mocy, albo zarówkę, po nim kondensator np.10uF do masy i sprawdź, co się dzieje. Jeśli po rezystorze będzie b. małe napięcie, jest duże prawdopodobieństwo, ze uszkodzone jest trafo. Możesz wtedy cos posprawdzać, a tranzystor nie padnie. Masz oscyloskop?
Wszystkie kondensatory w zasilaniu na pewno są sprawne? Proponuję włączyć w szereg z kondensatorem żarówkę. Bezpośrednio po włączeniu zasilania powinna zabłysnąć i zgasnąć. Jeśli będzie się świecić to kondensator ma dużą upływność albo przebicie. Prądy spoczynkowe tranzystorów w normie?
Można zrobić układ uproszczony: zasilanie z sieci 230V AC przez rezystor 330Ω/0,5W, mostek prostowniczy, kondensator elektrolityczny filtrujący 100µF/400V, rezystor 3,3k/2W, 106 diod świecących w szereg. Schematu chyba nie muszę rysować. Układ jest prosty, ale może się okazać, że diody świecą za słabo. Gwiazdki przy elementach na schemacie...
Przekaźniki samochodowe mają solidne styki. Lecz nie na tyle, by ładować pojemność 1000 uF lub więcej, bezpośrednio z akumulatora. W szereg z zasilaniem kondensatora(-ów) trzeba dodać rezystor, od kilkunastu do kilkudziesięciu omów.
Rzeczywiście, problemem był nawet nie tyle ten kondensator, co rezystor w szeregu z zasilaniem. Teraz działa dobrze, dzięki :)
Ale ja go chcę dać w szereg z kondensatorami. Twoim zdaniem dasz w szereg z kondensatorami a naprawdę dasz w szereg z diodami. Kondensatory są podpięte równolegle nie szeregowo a opornik dajesz w szereg zaraz za mostkiem lub przed mostkiem. Popatrz uważnie na schemat. Termistor niepotrzebny ze względu na mały prąd pobierany przez diody. Nie wpłynie...
Igabriel opuszczał zajecia z elektrotechniki i nie wie o wzorze Xc=1/2pifC nie slyszal o redukcji napięcia zmiennego kondensatorem.kondensator bedzie mniejszy od dławika tylko trzeba obowiązkowo w szereg dać bezpiecznik w razie zwarcia kondensatora.
To już ostatnie pytanie..jeśli zakładam użycie 15tu takich układów, każdy zasilający osobny szereg diod, wszystkie te układy zasilane z tego samego zasilacza (transformatora, mostek kondensator), to jaka powinna być pojemność tego kondensatora? Sumaryczny prąd to około 1,5A Pozdrawiam
I po co ten opornik w szeregu? Żeby kondensatory nie szalały przy włączeniu zasilania? Ten opornik w szeregu, żeby zamodelować rezystancję wewnętrzną ich rzeczywistego źródła napięcia.
W trybie astabilnym, czas trwania stanu wysokiego na wyjściu wyraża się wzorem TH = 0.693 * (R1 + R2) * C a czas trwania stanu niskiego TL = 0.693 * R2 * C Uwaga: Dla tego schematu współczynnik wypełnienia impulsu jest zawsze większy od 50%! Skoro współczynnik wypełnienia nie może być mniejszy od 50% to sygnał wyjściowy musisz zanegować. Przykładowo...
Silniki w których zastosowano kondensator przykładowo te 16µF ,nie koniecznie muszą posiadać wyłącznik odśrodkowy(przykład silnik z pralki automatycznej ,trochę może inna konstrukcja).Podłącz na próbę zasilanie pod przewody 2-4,natomiast w szereg uzwojenia 1-3 daj kondensator i podłącz równolegle do 1-3.
spróbuj podłączyć zasilanie za kondensatorami filtrującymi (tymi 4700µF) w szereg z rezystorem 20Ω/0,25W. Może ruszy, bo na tych fotkach za wiele nie widać
Skąd weźmiesz kondensator 44uF ? Dobierasz najbliższy z szeregu ( E12, E24, E48 itp. ), przy kondensatorach w zasilaniu bierzesz od górnej granicy; https://pl.wikipedia.org/wiki/Szereg_war...
Trzeba rozdzielić diody na dwa obwody, te obwody połączyć w szereg i wywalić połowę stabilizatorów. A ta mała płytka z kondensatorem elektrolitycznym jak jest podłączona? Tam trzeba dać kondensator na 400V i mostek prawdopodobnie też na większe napięcie. Jeśli to niebieskie to warystory, to też trzeba je wymienić.
Po zmianie R1 i z informacją że jest softstart już rozumiem jak to działa. Szeregowo z potencjometrem, za mostkiem, mamy układ który na początku ma dużą rezystancje zastępczą, określona przez R5. C5 ładuje się do napięcia określonego przez D6, dając stałe napięcie, dla układu opóźniającego R7C6, który po czasie wyzwala U2, co kończy czas softstartu,...
Świetnie. Zobacz kilka rzeczy: 1. Czy czerwone styki z kolumn są podpięte przez kondensator 1000uF do pinów 7 i 11. Czy nie są podpięte w szeregu przez jeszcze coś? 2.Czy piny 12, 4 i 9 są bezpośrednio podpięte do masy? 3. Jakie jest napięcie zasilania? (napięcie miedzy pinem 9 i 10) 4.Czy piny 5 i 2 biegną bezpośrednio do kondensatorów, a piny 1 i...
odżarzania led-ów Co oznacza to - "odżarzanie led-ów"? Włączenie w szereg z zasilaniem kondensatora?
W/g mnie najprostszym sposobem jest użycie transoptora, najlepiej o dużej czułości wejścia (najlepiej z dalingtonem na wyjściu. Tak aby 1mA na wej dał przynajmnie 1mA na wyj). Do fazy zasilania podpinamy rezystor (lub kilka w szereg) ograniczający prąd, za rezystorem dioda dalej dioda transoptora i kondensator kilka uF (Przy prądzie średnim 1mA potrzebnych...
Być może kondensator musi się uformować. Świeże elektrolity mają czasem znaczny upływ, który się mocno zmniejsza jak parę godzin pod prądem posiedzą a potem jest już dobrze. Gdyby to jednak nie pomogło to proponuję zastosować się do rady kolegi jony i dać w szereg z diodą rezystor (trzeba dobrać doświadczalnie, zapewne 10-30kΩ). Co do R1, o który...
A gdyby układ uprościć: w szereg z uzwojeniem pierwotnym termistor NTC zwierany przekaźnikiem zasilanym wyprostowanym napięciem za tym wielkim kondensatorem?
Nie zapomnij o kondensatorach ceramicznych 1uF odsprzęgających zasilanie układów SCT. Rezystory w szereg z LED-ami stosuje się gdy napięcie zasilania LED-ów jest za wysokie - zaleca się aby napięcie wyjściowe układu (Vout) nie przekraczało 4V.
Daj diodę w szereg na zasilaniu ARDUINO NANO.... przed LDO, aby kondensator który dałeś za LDO się nie rozładowywał. Chodzi o to, że na wejściu musi być krótkotrwały spadek napięcia, poniżej 5V, energia zgromadzona w kondensatorze przez diodę w LDO wraca do zasilania, stąd może być reset. Druga możliwość, to zakłócenia od pinu RESET, ale najpierw spróbuj...
Przed. Żarówka powinna co najwyżej błysnąć. Zmierz napięcia na dużych elektrolitach. One są połączone w szereg. Na każdym powinno być po około 160V. Po odłączeniu zasilania powinny się rozładować przez równolegle podłączone rezystory. Jeśli będzie ok., wlutuj MJ-ty i znów zasil przez żarówkę (i tak najlepiej do końca prób). Najpierw jednak sprawdź,...
na pszyszłość radzę najpierw podłączyć kondensator a potem zasilanie . bespieczniej terz było by dać w szereg rezystor kilka omów.
Najprościej spotkać migoczące świetlówki - jak dla mnie jest to wkurzające zjawisko ale nie każdy to zauważa lub reaguje. Prostym rozwiązaniem jest zastosowanie przynajmniej dwóch świetlówek zasilanych napięciem przesuniętym w fazie. Dla jednej fazy jedna świetlówka jest zasilana zupełnie normalnie a druga ma w szereg zasilania wpięty kondensator przesuwający...
I tutaj pytanie czy mogę serwa zasilać z ładowarki (pod czarny i czerwony) a przewód sygnałowy ( żółty ) podłączyć do płytki i nim sterować . Oczywiście łącząc GND Arduino z masą ładowarki Tak, tak właśnie się robi. Warunkiem dobrego działania jest własnie połączenie "GND" zasilacza z GND Arduino. Co do drugiego pytania - kondensatory filtrujące to...
A więc kondensatorów nie włącza się w szereg z VCC poniewarz stanowią wtedy przerwę. Kondensatory musimy włączać równolegle do Vcc i Gnd. Przed stabilizatorem donrze jest zastosować elektrolit o dużej pojemności coś koło 2200uF i kondenastor ceramiczny 100nF. Za stabilizatorem elektrolit 100uF i ceramik100nF. A co do zachowania się kondensatorów to...
Witam! Kondensatory podłączone do wejść wzmacniacza (220nF) mogą być dowolne, ale jeśli użyłbyś elektrolitycznych (zaleta: - są minaturowe), musiałbyś najpierw sprawdzić przed połączeniem ze źródłem sygnału, gdzie jest wyższe napięcie stałe: od strony przedwzmacniacza, czy na wejściu samego TDA1554Q (pomiary wykonujesz przy połączonych "masach" przedwzmacniacza...
To prawdopodobnie będzie wina kondensatorów: - albo w szereg z sygnałem wejściowym (może jest tam elektrolit, który stracił pojemność); - albo w sprzężeniu ujemnum zwrotnym w końcówce mocy (ten, któru idzie w szereg z rezystorem do masy - usterka j/w.); - albo masz za małe elektrolity na zasilaniu; - no i jeszcze jest ewentualność, że zasilasz wzmacniacz...
cewka szereg kondensator kondensator szereg dławik szereg wartość kondensator
laser vam1201 zwiększenie przyłącza bezpiecznik klatka schodowy
samsung le40a536t1f adblue bosch schemat
Backing Up Firmware on BL602 Tuya Devices Podłączenie grzałki elektrycznej w trójkąt - zasady i wymagania