Mam pytanie przełączyłem silnik trójfazowy na 230V. 230V jednofazowy, czy trójfazowy?
Kondensator 125 µF ten z fotografii sobie podłącz. Wiesz jak skonfigurować silnik na jedną fazę 220VAC i podłączyć ten kondensator ? Oraz czy wiesz, że ten silnik, w takim układzie, grzejąc się, osiągnie zaledwie połowę mocy ?
(at)Osikam a pozostałe silniki ? To raz, a dwa, skoro Szanowny zamierzał przerobić maszynę, czemu nie zlecił przezwojenia tego silnika na trójfazowy ? Można było usunąć kondensatory z szafy, wstawić silnik trójfazowy, a dodać po kondensatorze do pozostałych silników, choć przypuszczam, że są z trójfazowe, z kondensatorem ,,ad hoc". bo tak świadczy...
Przełożyc przewod kondensatora z W2 na V2 i tyle. Blaszki / zworki pozostawić jak są, czyli ,,pionowo". To jest silnik jednofazowy z kondensatorem pracy o symetrycznych uzwojeniach (jak trójfazowy), i w pełni nawrotny.
Po co Ci kondensator w silniku trójfazowym? Masz go połączyć w gwiazdę.
Prawie bez różnicy. Pobór mocy determinuje kompresor. A ponieważ to są silniki trójfazowe i jednofazowe z kondensatorami, to ich moment rozruchowy jest mniejszy niż trójfazowego. Co z tego wynika? To ze silnik silnik trójfazowy jest zdecydowanie lepszy.
To są silniki nie do zdarcia i producent daje na nie nawet dożywotnią gwarancję. Musisz poszukać falownika z zasilaniem jednofazowym i trójfazowym wyjściem.
silnik trójfazowy z kondensatorem A po co dla silnika trójfazowego kondensator? wprowadzono napędy bramy z silnikiem trójfazowym i kondensatorem, gdzie w zależności jak podłączysz zasilanie masz lewe i prawo obroty. To są silnik jednofazowe z dwoma identycznymi uzwojeniami połączone kondensatorem, zależnie od miejsca zasilania uzwojenia pełnią rolę...
Wróciłem do zdjęcia z pierwszego postu i zmieniłem zdanie. Przyjrzałem się zdjęciom i zdaje się, że w puszce zaciskowej jest specjalne miejsce na kondensator, a kostka zupełnie nie przypomina zacisków silnika trójfazowego. Podłącz nowy kondensator i daj znać o wynikach.
Witam A co ma z tego być ? , przecież to silnik trójfazowy. Kondensator po co ??
Niestety, ale kondensatory rozruchowe to specjalnej konstrukcji kondensatory, które powinny wytrzymać wielokrotne prądy rozruchowe. Nie nadają się do tego celu standardowe kondensatory elektrolityczne. Proponuję użyć typowego kondensatora rozruchowego, a w przypadku braku takiego o właściwej pojemności użyć kilku połączonych równolegle.
Silnik na 380V trójfazowy będzie pracował na napięciu 220V po zastosowaniu kondensatora, który można dobrać wg załączonego wykresu na którym pokazano sposób podłączenia do silnika oraz kondensator 20µF tylko do rozruchu. Silnik po uruchomieniu powinian mieć zbliżone napięcie między zaciskami 1-2, 2-3, 3-1. Silnik traci około 1/3mocy a w sprężarce...
Wyłącznik 2 zasilanie (L) 1 i 3 na 1 i 3 silnika. 2 silnika zasilanie (N) Kondensator 1 i 3 silnika.
W silnikach jednofazowych są zazwyczaj dwa uzwojenia, u ciebie sa trzy - to zapewne silnik trójfazowy, brak kondensatora to potwierdza. Silnik ma prawdopodobnie zwarcie zwojowe na jednym z uzwojeń (świadczy o tym zmieniony kolor izolacji DNE, na jednym z uzwojeń). Dokładnie - spalony jest.
Zmierz oporności pomiędzy: U a V V a W W a U i je nam podaj... Z drugiej strony ciekawe, że silnik bez naprawy czyli nieprzewijany jak rozumiem, jednofazowy co wynika z tabliczki a oznaczenia na przewodach U V W jak przy trójfazowym w Polsce?
Z tabliczki wynika że to silnik trójfazowy. Dołóż kondensator.
Zasada jest dokładnie taka sama jak w wypadku silnika trójfazowego - wystarczy zamienić dwie fazy ze sobą. Tu dwie potrzebne fazy są wytwarzane przez indukcyjność uzwojenia i pojemność kondensatora. Czyli nadal należy traktować ten silnik jak trójfazowy, tyle ze z dwiema fazami sztucznie wytwarzanymi. A co do przydatności "robocika" (skądinąd dobra...
Stromart D 50 Hz, 220 V. To po niemiecku: rodzaj pradu. "D" to Dreichstrom czyli trójfazowy, reszta wiadomo.
https://obrazki.elektroda.pl/1911157300_... Kondensator musimy dobrać do naszego silnika zgodnie ze wzorem: CB = 70 * P Dodano po 20 Tylko będziesz kolego potrzebował blaszek, których tu nie masz do połączenia biegunów. Możesz też zarobić kable. https://obrazki.elektroda.pl/3592715900_...
Witam. Będziesz musiał przełączyć uzwojenia na 230V więc silnik powróci mniej więcej do mocy jaką miał przed przezwojeniem i do niej eksperymentalnie trzeba dobrać kondensator.
Jak zwykle - silnik trójfazowy ,kulawo " :cry: pracuje, bo mu ktoś kondensator doczepił. Znowu ,,sculpture in the schitt". Albo zasilanie trójfazowe, albo zastosowanie falownika. Innego wyjścia nie ma, poza nowym silnikiem. jaki kondensator będzie pasował do tego silnika Żaden :cry:
Witam. Silnik ten możesz zasilić bezpośrednio z sieci. Klasa izolacji tego silnika to pewnie "F" to znaczy że max temperatura uzwojeń może wynosić 155C. Natomiast grzanie się silnika na biegu jałowym jest normalnym objawem. Silniki z kondensatorem pracy grzeją się bardziej na biegu jałowym niż przy obciążeniu w przeciwieństwie do silników trójfazowych...
czy ktoś może objaśnić jak podłączyć silnik trójfazowy do sieci jednofazowej przy pomocy kondensatorów.
To jest silnik trójfazowy 380V, więc kondensatora rozruchowego nie znajdziesz (chyba że ktoś przerobił ale tak podłączony silnik nie będzie miał sprawności). Skoro betoniarka stała pod chmurką, to sprawdź czy nie skorodował wyłącznik silnikowy (widoczny na zdjęciu FAEL M611), wyłącznik betoniarki, przewody we wtyczce. Generalnie sprawdź czy masz trzy...
Witam, Przerabiam silnik trójfazowy na prądnicę, chcę pobierać od niego tylko 230V, Jest to połączenie w gwiazdę. Czy w takim wypadku muszę zastosować kondensatory ? https://obrazki.elektroda.pl/4152029200_...
To nie jest silnik trójfazowy...
Można użyć mały silnik trójfazowy użyty na 230V , z tym że zmiana obrotów była by wtedy realizowana przez przyłączanie kondensatora do odpowiedniego uzwojenia , a moc silnika jest wtedy mniejsza od nominalnej. Na Elektrodzie jest kilka postów na ten temat.
Traktuj kolego ten silnik jako trójfazowy imdukcyjny. Kondensator ma wytwarzać fazę pomocniczą. Rozumiem, że nie mogłeś sprawdzic 25 mikroFaradów, ale wynik pomiaru dla 20 mikroFaradów też coś mówi.
Ogólnie interesuje mnie silnik trójfazowy, Generalnie taki silnik nie powinien w ogóle pracować z kondensatorem. Bieda, nędza i prowizorka. Dość o tym było na Forum. Siniki jednofazowe są specjalnie skonstruowane do pracy z kondensatorem. Inaczej uzwajane, krótko mówiąc. kondensatorów rozruchowych. Raczej kondensatora pracy skoro o silniku trójfazowym...
Musisz mieć kondensator bez polaryzacji bez plusa i minusa, na prąd przemienny taki jak do większości silników
W takim razie zmienić blaszki wzdłuż. I zastosować się do tego schematu: http://obrazki.elektroda.pl/8850511700_1... Kondensator rozruchowy ~100uF.
a może podłączenie gwiazda trójkąt by pomogła? A jakie tu jest? ondensatory służą do hamowania dynamicznego. to akurat racja. Tylko tu prawdopodobnie zachodzi taki przypadek, ze silnik trójfazowy pracuje jako jednofazowy z kondensatorem pracy. Połączenia i styki do sprawdzenia. Czy może być tak, że silnik pracuje tylko na dwóch uzwojeniach? Jakie byłby...
Jeśli silnik jest trójfazowy, łączysz go "w gwiazde" (środek do zera).... i bez kondensatora.
A taki silnik z kondensatorem po jego usunięciu nie będzie silnikiem trójfazowym? Wtedy podłączasz falownik do silnika tak jak producent przewidział.
Silnik wystartował, ale ma bardzo małą moc. Mogę zatrzymać go ręką :/ To konsekwencja takich metod uruchamiania silników trójfazowych na jednej fazie i na obniżonym napięciu. Cudów nie ma. Jakby się dało tak uruchamiać silniki trójfazowe z pełną mocą, to wystarczyłaby "przejściówka" uniwersalna, może nawet z regulowanym kondensatorem do mocy silnika...
Ohh racja. Dziękuję
To jest silnik trójfazowy... Dodano po 3 Da się go niby podłączyć z kondensatorem na jedną fazę ale to gra niewarta świeczki. Straci na mocy i to sporo.
Witam ! To jest silnik trójfazowy, nie ma ani kondensatora, ani wyłącznika odśrodkowego ! Pokaż co ma w środku, dokręć śruby, sprawdź łożyska.
Ogólnie kombinując to chyba chodzi o silnik ze starej Frani, pytanie tylko o który - z kondensatorem, czy z wyłącznikiem odśrodkowym. Ponadto czy ma być teraz silnikiem trójfazowym, czy zasilanym międzyfazowo z dwu faz ?Jeśli ta druga opcja, to prawdopodobnie ilość zwojów w cewce trzeba by zwiększyć o √3 - czyli o wartość różnicy napięcia.
Przeszukaj podczepione linki w dziale elektrotechnika pod hasłami podobnymi do 'praca silnika trójfazowego zasilanego jednofazowo'. Nie używa się cewki, a kondensatora. Moc silnika i jego zdolności napędowe znacznie się pogarszają, ale może się sprawdzi.
http://obrazki.elektroda.net/36_12206155... Aby uruchomić silnik trójfazowy z sieci jednofazowej łączymy uzwojenia stojana w trójkąt i zgodnie ze schematem włączamy kondensator przyjmując jego pojemność równą 70µF na 1kw.
Dwóch kondensatorów można użyć do przekształcenia silnika trójfazowego w jednofazowy. 3.1.14. Publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego działu forum lub wątku dyskusji.
Kondensatorów kompensacyjnych trójfazowych nie da się połączyć szeregowo.
Co ma napedzać ten silnik? Jeśli jakiś srutownik to nawet nie próbuj to nie będzie działać. Lepiej dozbierać i wykonać przyłącze trójfazowe.
https://youtu.be/GkxT3MCfXLI - tu jest wszystko opisane...
Mój błąd, zapędziłem się myśląc o silniku trójfazowym podłączonym pod jedną fazę z kondensatorem... Jeśli silnik pompy posiada kondensator może to oznaczać wykorzystanie silnika trójfazowego ale oczywiście nie musi.
Kondensator powinien być na napięcie co najmniej 350 VAC.
Krótko i na temat - nie, kondensator musi być właśnie takich parametrach jak wyżej. Do rozruchu ciężkiego to albo silnik trójfazowy,albo jednofazowy o większej mocy.
Jak podłączałem silniki 3f do sieci jednofazowej to stosowałem kondensatory o pojemności 10µF/100W mocy silnika. W twoim przypadku kondensator(y) powinny mieć zatem 110µF
Tak panowie. Pomyłka. To co przedstawiłem jest dla silników trójfazowych.
Po pierwsze link nie działa, po drugie: Ten falownik jest zasilany z jednej fazy ale wyjście ma trójfazowe. Po co walczyć z silnikiem jednofazowym??? - same problemy: rozruch jest kłopotliwy, kondensator jest przewidziany na 50hz, przy innych częstotliwościach będzie pracował źle. I koszt raczej niewielki. Zwłaszcza, że ten silnik co masz jest za duży....
Masz trudniej bo nie masz kostki silnikowej czarne to początki uzwojeń (U1,V1,W1), czerwone to końce (U2,V2,W2) https://obrazki.elektroda.pl/6305932900_... musisz znaleźć właściwy koniec dla każdego z uzwojeń, oznaczyć i połączyć wg rysunku kondensator to w przybliżeniu 60-70µF na każdy kilowat mocy silnika
Przecież to jest silnik trójfazowy. Musi mieć założone mostki zarówno przy zasilaniu trójfazowym jak i jednofazowym z kondensatorem. http://obrazki.elektroda.pl/9627711100_1... http://obrazki.elektroda.pl/6156899200_1...
Miało być polecane przez....
Taka regulacja obrotów na triakowym regulatorze powoduję, że silnik indukcyjny wentylatora buczy przy niskich obrotach. zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie jakiegoś taniego falownika i podłączenie takiego silnika z kondensatorem jako silnik trójfazowy?
Musisz zbadać, czy silnik posiada fizycznie uzwojenia 3 sztuki jak trójfazowy U V W, odczep zworę i kondensator, a następnie zmierz rezystancję na każdym uzwojeniu i między uzwojeniami. Może to być silnik jednofazowy z dwoma uzwojeniami i kondensatorem, tylko wykorzystali złącze od 3 faz. Albo to silnik z uzwojeniami trójfazowymi przystosowany do zasilania...
Zostałem spytany odnośnie systemu wentylacji chlewni jakie wentylatory zakładać: trójfazowe czy jednofazowe ? Chodzi o oszczędność zużycia energii. Przedstawiciel pewnej firmy mówił, że 3-fazowe są oszczędniejsze i takie teraz wszyscy montują (mówimy o takiej samej mocy wentylatorów 1f i 3f). Wczoraj przeglądałem różne fora i spotkałem się tylko z...
Witam Postaraj się przejechać omomierzem wszystkie zaciski. Musimy wiedzieć jak podłączone są poszczególne cewki. Z opisu wynika że silnik był przewijany, ewentualnie jakis macher przystosował go do swoich potrzeb (co jest bardzo prawdopodobne). Nie można jednoznacznie określić i powiedzieć Ci jak to ustrojstwo ma byc podłączone, przy tym zdjęciu. Generalnie...
Zasilanie silników indukcyjnych 1f z kondensatorem daje czasem takie efekty - na przyszłość w takich sytuacjach agregat trójfazowy i takiż silnik. Przy założeniu, że częstotliwość znacznie odbiega od 50Hz, to co można zrobić? Czy to się naprawia? Reguluje się obroty.
Witam, Mam problem w myjce koszowej Magido L190, Zastosowałem w niej przekładnię ślimakową o przełożeniu i=100 z silnikiem trójfazowym 0,37kW 900obr/min do napędu kosza. Problem polega na tym że podczas wyłączania za mocno szarpie koszem i części się suwają, (duży moment bezwładności). Nie wiem jak było w oryginale ponieważ poprzedni właściciel wymontował...
Tego się można było spodziewać. Ten silnik nawet zasilany prawidłowo z trzech faz ma 160 W. Za pomocą kondensatorów to może z połowę tego.
Przejrzałem oferty kilku firm i nigdzie nie widzę, żeby do FKO 250 trzeba było samemu montować kondensator - on jest zamontowany fabrycznie. To samo dotyczy każdego innego wentylatora z silnikiem jednofazowym klatkowym. Bardzo małe wentylatory mogą mieć zwój zwarty, wówczas nie potrzebują kondensatora. Większe wentylatory używają silników trójfazowych...
Z tabliczki wynika że jest to zwykły silnik trójfazowy . Z połączeń tych przewodów mi się wydaje że ktoś go spiął z kondensatorem na 1f, ale nie widać kondensatora (prosimy o większe zdjęcie całości) Ten schemat co podałeś wydaje mi się że nie dotyczy tego silnika i jest on gdzieś znaleziony w internecie. Prosimy o więcej opisu, co jest skąd i zdjęcia
Może on również potrzebować kondensatora rozruchowego. Trójfazowy silnik potrzebuje kondensatora? Od kiedy? Nie rób zamieszania i nie wprowadzaj kolegi w błąd. Przepnij go w trójkąt i sprawdź czy startuje a już na pewno sprawdź czy ten chiński wyłącznik podaje 3 fazy. A w co jest skojarzony?
Silnik jest zasilany z sieci trójfazowej czy za pomocą kondensatora?
Taki silnik może także pracować w gwiazde na kondensatorze, ale traci tak samo moc.
Proszę bardzo: http://pp.elektroda.net/index.php?menu=1 :) no i o to chodzi :) Dziekuje i pozdrawiam :D
To jeszcze tu: http://www.st.com/stonline/products/lite... Poza tym że płytka jest przerażająca są tam cztery sterowniki. Wszystkie działają źle? Na początek zmienić kondensatory elektrolityczne- na jakieś low esr. Poza tym nie widać przy elektrolitach kondensatorów ceramicznych- a są konieczne.
Czy ten silnik posiada kondensator,przeważnie są to silniki trójfazowe 3×220v zasilane z jednej fazy z kondensatorem rozruchowym i takie silniki kiepsko regulują się regulatorem tyrystorowym,szczególnie w zakresie małych obrotów.
Mam pytanko jak sie dobiera kondensator do silnika trójfazowego żeby mógł on pracowac przy zasilaniu jednofazowym i w jakich granicach wartosći te powinny sie mieścić :?:
To zależy jakim napięciem go zasilasz. Jeśli trójfazowym 3x400V to kolega już napisał ,jeśli jednofazowym to musisz przełączyć uzwojenia w trójkąt i włączyć odpowiednio kondensator.
Mam radziecki silnik jednofazowy o takich samych parametrach (napięcie, moc i obroty) i ma dwa uzwojenia: główne oraz pomocnicze. Uzwojenie pomocnicze ma dwukrotnie większą oporność niż uzwojenie główne i jest podłączone równolegle do uzwojenia głównego na stałe za pośrednictwem kondensatora pracy (pojemności nie pamiętam). Do rozruchu, do kondensatora...
Wg karty katalogowej to silniki trójfazowe z kondensatorem 4µF. Może któryś z nich wysechł i stracił pojemność.
Oczywiście że jest taka możliwość. Falownik wyprostuje napięcie jednofazowe i stworzy napięcie przemienne trójfazowe. W przypadku silnika można też zastosować kondensator który wygeneruje przesunięcie fazy które jest potrzebne do pracy. Są też metody aby przesuwać fazy za pomocą transformatora. Silnik trójfazowy jako generator też zadziała ale będzie...
W silnikach trójfazowych nie stosuje się kondensatorów ,w jednofazowych owszem są ale nie sądzę aby celowo producent stosował mniejsze w celu zmniejszenia mocy silnika .Czasem w silnikach jednofazowych stosowane jest rozwiązanie polegające na tym że po rozruchu uzwojenie rozruchowe jest wykorzystane jako uzwojenie pracy i z silnika 1,1 kw uzyskuje się...
Aby coś poradzić proszę napisać czy silnik jednofazowy czy trójfazowy. W silniku jednofazowym może być niesprawny kondensator lub jego połączenia. W silniku trójfazowym brak jednej fazy lub wypalone styki styczników.
Możesz pokazać fotę tak żeby było więcej widać ten silnik? Zwłaszcza skrzynkę połączeniową? Gdzie prowadzą dwie czarne żyły podłączone do białej małej kostki? Dodano po 2 Chodź ja nie jestem przekonany że jest to silnik trójfazowy 3x230V. Teraz zauważyłem napis Asinch Motor i cyfrę 3, więc jednak może to być silnik trójfazowy.
Zwrot akcji na prawdę niezwykle spektakularny. Początki także. Silnik trójfazowy i jego przeróbka na dwa kondensatory - rozruchowy i pracy. Da się, dlaczego by nie. Kondensator pracy bezpośrednio. a rozruchowy przez pozystor. Tak się robi, tylko nie z takim silnikiem. (at)nowaklukasz64 Wentylator i osłona ,,przepadnięte" ?
Przypuszczalnie to uszkodzenie mechaniczne, jakaś zapadka się ułamała lub coś w tym rodzaju. Pewnie można to jakoś naprawić, ale to przeważnie upierdliwa dłubanina i praca nie musi zakończyć się powodzeniem. To nie jest cewka, a kondensator pozwalający zasilić silnik indukcyjny trójfazowy z sieci jednofazowej 230V. Ma 40uF/400V (info na tabliczce silnika),...
Może po nocy chłodnej olej przekładniowy robi się gęsty i silnik już ma ciężko... Czy zwiększając kondensator zwiększy mi się trochę moc?
Wyjaśniam; jednofazowy falownik przekształca napięcie sieciowe 230 V na trójfazowe napięcie zbliżone do 230 V. Silnik jest zasilany trójfazowo bez żadnych kondensatorów i bez żadnych strat mocy. Falownik jest dla silnika pełnowartościowym, trójfazowym źródłem zasilania. To bardzo popularne rozwiązanie w przemyśle i nie tylko.
Jest to silnik trójfazowy o mocy 180W. Możesz go co prawda połączyć w trójkąt i dodać kondensator. Jednak będzie miał on wtedy zaledwie 1/3 mocy. Około 60W. Czyli bardzo niewiele. Pytanie co chcesz napędzać tym silnikiem?
tos18 - Sprawdziłem ten link co podesłałeś i przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, czy przy połączeniu silnika trójfazowego na jedną fazę są potrzebne 2 kondensatory, rozruchowy i roboczy ?
Nabyłem krajzege z silnikiem 1.1kw 3f, przerobiona na kondensator założony był 125µF. Krajzega pracowała normalnie, ale silnik sie grzał nie do wysokich temp. Tak będzie się działo z każdym kondensatorem i każdym silnikiem trójfazowym przerobionym na jedną fazę. A to ze względu na specyfikę pracy piły, duża zmienność obciążenia. Zmienić silnik...
Dlatego, że jest to silnik jednofazowy. Można natomiast podłączyć silnik trójfazowy do sieci jednofazowej przy pomocy kondensatora.
Może był podłączony do jednej fazy 230V z kondensatorem?
Silnik trójfazowy będzie miał wyższą sprawność niż silnik jednofazowy z kondensatorem. Dokładnie trzeba sprawdzić w danych katalogowych. Chyba w tym roku weszły nowe wymagania co do energooszczędności silników, a dokładniej do klas IE więc to trochę może się różnić. Trójfazowy silnik będzie miał mniejsze prądy fazowe, ale za to pobierał wyższą energię...
Silniki jednofazowe są nawet dwukrotnie droższe od trójfaowych, bo wyłącznik i kondensatory kosztują. Silnik trójfazowy traci sprawność po połączeniu na jedną fazę ale chyba ze względów ekonomicznych czasem jest to stosowane nawet w fabrycznych silnikach jednofazowych ale małej mocy.
ta ostatnia fotka przedstawia silnik jednofazowy, a ta puszka to kondensator "rozruchowy"
Zobacz tematy: [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... trójfazowy a 1 faza? [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... kondensatora do silnika 3 fazowego
Jeśli ma możliwość pracy na 380 i 230, to moc będzie miał taką samą - zapewne inaczej musisz podłączyć zaciski - gwiazda lub trójkąt. W Twoim przypadku, moc spada w przypadku gdy silnik trójfazowy podłączasz z kondensatorem na jedną fazę.
Tylko ta podłączona bezpośrednio, na cewce bez kondensatora najpierw płynie prąd ten do ładowania kondensatora a druga cewka jakby oddawała prąd dzięki kondensatorowi.
Reasumując Silnik 414, jednofazowy z fazą pomocniczą symetryczny. Silnik 741 trójfazowy, nie mierzyłem. Silnik okc w źadnym przypadku trójfazowy, bardziej wielouzwojeniowy. W silniku trójfazowym/ uzwojenia faz identyczne/ kondensator rozruchowy moźemy podpiąc do dowolnego uzwojenia i będzie pracował z 1 fazy. W przypadku okc tak nie jest. Cbdu.
jak mogę obliczyć pojemność kondensatora rozruchowego do podanego silnika. To jest silnik trójfazowy dostosowany do pracy z falownikiem, także zapomnij o jakimkolwiek regulatorze z alle... go.
Bo to jest silnik trójfazowy i do kręcenia potrzebna jest trzecia faza "zrobiona" przez przesunięcie fazy przez kondensator. Tak samo silnik trójfazowy nie "pójdzie" na dwóch fazach.
Ten silnik posiada kondensator???? Jeśli nie to jest to trójfazowy silnik. Dla upewnienia daj jakieś zdjecia...
Wedlug mnie silnik zostal przewiniety chyba w trojkacie. Z opisu wyglada, ze powinien pracowac w gwiezdzie, ale brakuje trzech wyprowadzen, chyba, ze zostaly wykonane w srodku. Jedynym sposobem jest wlaczenie go do pradu i sprawdzenie czy pracuje. Podaje post, gdzie sa opisane jakie kondensatory sie dobiera do silnika, oraz wzor i sposob podlaczenia....
Współczynnik mocy cosϕ zamień na tangensa. A tgϕ=Q/P. W tym przypadku uzyskasz moc bierną wymagającą skompensowania. Na podstawie tego wyliczysz reaktancję kondensatora (Uc=230V bo połączenie w gwiazdę) i potem pojemność.
W przypadku gdy z doborem kondensatora trafisz idealnie to masz co najwyżej 80% mocy znamionowej.To jest cena gdy Trójfazowy zasilasz Jedną Fazą.
Czy kondensator o większej pojemności (Ca+ Cb) ułatwi start silnika trójfazowego podłączonego do sieci jednofazowej? obserwuję temat, ponieważ mam maszynę ( montażownicę do opon ) która praktycznie cały czas pracuje w trybie rozruchu. Kilka sekund pracy wyłączenie i ponowny start na kilka sekund. Jak w takiej sytuacji dobrać kondensator, gdy nie ma...
silnik trójfazowy kondensator kondensator silnik trójfazowy kondensator trójfazowy
logitech wingman corsa przyspieszaniu volvo silnika
projekt przyczepki nadajnik iskrowy
Produkcja TechniSat: Niemcy i Polska Oś łożyska bębna pralki Candy CST06LE/1-S