Dysk ADATA SH93 500gb mam go od 8lat lub więcej. Dysk w środku to może być Toshiba z złączem SATA. Pozostaje wyciągnąć ten dysk z tej obudowy i do dalszych testów podpiąć go bezpośrednio pod kontroler SATA.
No to spróbuj jak będzie jak zworkę przestawisz. PS poważnie wyłączasz i świeci się tylko czerwona dioda a zielona nie? Ta sygnalizująca prace CPU? Jeszcze nie widziałem takiego układu :D
(at)inkognito09: trzeba jedynie ewentualnie dać sygnał z LM35 na dzielnik napięciowy, bo ta piła sięga od ok. 100mV do 550mV, czyli jeśli chcemy, aby np. powyżej 70* (700mV) było 100% (np. gdyby miał sterować chłodzeniem czegoś innego niż dysku - np. wzmacniacza), musimy napięcie podzielić przez 14/11. Dwie wady: będzie to zwykły regulator typu P,...
gdyby jeszcze można było bootować system Można dysponując odpowiednim kontrolerem.
Próbowałeś rozebrać dysk, wyjąc go z kieszeni i podłączyć normalnie np. do zwykłego PCta? Może padła po prostu elektronika kontrolera USB?
Może dysk jest sprawny, tylko kontroler usb szwankuje.
"LBA" nie pokazuje, :| https://obrazki.elektroda.pl/3121514900_... Mi to wygląda na uszkodzony dysk HDD z środka tej obudowy. Bezpośrednie podpięcie pod kontroler SATA to wykluczy, albo potwierdzi :?:
Takie foto miałem gdy na płycie był uszkodzony kontroler sata.
Jeśli kupiłeś dysk zewnętrzny USB (zakładam że SATA) w nierozbieralnej obudowie, to podłączanie przez choćby przejściówki nie zwiększy transferu. Jeśli natomiast obudowę da się rozebrać a wewnątrz będzie dysk ze złączem SATA, możesz dokupić obudowę posiadającą port eSATA.
Tu nie ma zasilacza, to jest dysk zewnętrzny na USB. A to co się spaliło? to kontroler na głównej i jedynej płytce w tej obudowie. Naprawa może być problematyczna.
No własnie nie bardzo bo mam tylko laptopy w domu. W sumie mam kompa w firmie, ale nie wiem czy sata czy ide , Ten kontroler to chyba tak jak mowisz pod usb. Pytanie czy napiecie doszlo do dysku i uszkodzilo go ? czy tylko ten kontroler ?
Tak, właśnie widziałem w Raspberry brak takiego kontrolera.
P210 to bardzo kiepski dysk, wnętrzności najtańsze z możliwych (kontroler, kości pamięci). On tak potrafi działać - okresowe spowolnienia transferu, czy wręcz zacięcia, są normalną rzeczą...
Pozostaje Ci (do dalszej diagnozy) wyciągnąć ten dysk z obudowy i podłączyć go bezpośrednio pod kontroler SATA.
Już sprawdzę jak to działało, tylko coś mi się wysypał XP na drugim PC :/ Dodano po 13 https://obrazki.elektroda.pl/6615356600_... Podepnij pod SATA nr. 1(0) dysk systemowy i ten docelowy pod port 2 (1), i ci powinno wykryć, u mnie ten drugi na Intel to HDD podpięty właśnie pod port 2 (1) do kontrolera ICH8.
Fakt. Zwracam honor. Zasugerowałem się tym WD :) Wypada więc wyjąć go z obudowy i podłączyć bezpośrednio pod kontroler płyty.
Można próbować też pominąć most USB i odczytywać bezpośrednio przez złącze SATA ale bez dokładnego modelu dysku nie można nic więcej powiedzieć. W tych obecnych modelach dysków aby odczytać coś przez SATA to również trzeba się pomęczyć z lutownicą. Nie ma żadnych złączek aby rozpiąć lub podpiąć USB czy dostać się bezpośrednio do złącza SATA. A ktos...
W biosie nie ma bo dysk masz podłączony przez zewnętrzny kontroler S-ata nie zintegrowany z mostkiem południowym na płycie głównej. A także instalując windowsa również instalator go nie zobaczy gdyż uprzednio trzeba załadowac sterowniki wciskając w odpowiednim momencie F5 (albo F6?)
Nie wiem jak w tych dyskach od WD ale w samsungach to płytka kontrolera usb jest integrowana z częścią mechaniczną dysku. Dobrze by było jakby to był standardowy 2.5" dysk sata z dołożonym kontrolerem sata>usb.
Masz w bios ustawione kontroler hosta USB hi-speed, czy ta płyta posiada ten kontroler?
Podłącz dysk bez kieszeni, bezpośrednio taśmą do kontrolera na płycie głównej.
Pytanie tylko czy wykryje dysk SATA podłączony do `zewnętrznego` kontrolera ?
Podobną sytuację mam w komputerze z jednym pendrive, który działa w każdym innym komputerze, oraz w tym samym, ale gdy system zainstalowany jest na dysku HDD, a nie SSD. Jeszcze nie dotarłem do źródła problemu, ale szukając go u siebie, podejrzewam braki napięcia w jakiejś sekcji obsługującej dyski i kontrolery. Nie napisałeś o jakim dysku mowa, więc:...
Witaj. To nie zadziała. Jak Ci się marzy RAID z 5 dysków to powinieneś kupić zewnętrzny kontroler RAID, który tyle dysków obsłuży. Nie ma konwertera, który będzie emulował z dysku PCIe dysk SATA - bo o to chodzi. Sam kontroler SATA na M.2 PCIe da się znaleźć (co zresztą zrobiłeś), ale w tym zastosowaniu to nie wypali.
O, dziękuję! Coś takiego np. będzie ok? http://allegro.pl/item1176872902_obudowa... rozumiem, że wystarczy w taką obudowę zainstalować dysk, kontroler już tam jest?
Wpiąłem go w sumie ok 6 razy +- 1, a atrybut ilość włączeń wskazuje, że był włączany więcej. Odznacz "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" na wszystkich dyskach i kontrolerach USB.
A co podpinasz w gniazda USB? kontroler ten podłączyłem pod wejście expresscard w laptopie. Natomiast pod kontroler mam podłączony dysk zewnętrzny współpracujący z usb 3.0
Warto by skombinować nowy panel przedni z portami USB 3.0 i sprawdzić. Co do uszkodzenia kabla nie można wykluczyć usterki w samym kablu, inaczej słuchawki także poszły by z dymem. Uszkodzony kabel mógł spowodować jakieś uszkodzenie kontrolera jeżeli piszesz że jest problem z działaniem dysku.
Dziękuję, rozumiem z tego, że problem może wystąpić również przy HDD wpiętym bezpośrednio w kontroler na MB?
Ale po co mu master do dysku zewnętrznego? Bywa, że kontrolery USB tego wymagają do poprawnego działania. Ponadto, przy ewentualnym korzystaniu z MHDD, ten program także wymaga trybu Master.
Zewnętrzny czy wewnętrzny - jak masz w miarę nowy komputer to obciążenie nie będzie miało znaczenia. Dysk zewnętrzny to to samo co wewnętrzny tylko że dodatkowo płacisz za kontroler i mniej lub bardziej fikuśną obudowę. Jeśli nie będziesz tego nigdzie nosił, to bierz wewnętrzny.
Witam. Na początku powiem że forum i inne strony przeszukałem w poszukiwaniu adekwatnej informacji. Niestety nie uzyskałem stosownej pomocy więc postuje nowy temat. Problem mam po zakupie nowego kontrolera USB do mojego wiekowego PC. Odrazu zaznaczam BIOS ustawiony, sterowniki sa cacy, brak konfliktów sprzętowych. Sprzęt - kontroler działa ale bardzo...
Czy aby wykorzystać pełną możliwość kontrolera USB3.0 z zewnętrznym dyskiem USB3.0 muszę posiadać Express Card 2.0?
Prawdopodobnie znajomy wpinał dysk do portów USB w obudowie, gdzie ma źle podpięte piny, co mogło spowodować uszkodzenie kontrolera twojego dysku, powodujące zwieranie zasilania... Znajomy powinien dać komputer do sprawdzenia, a tobie odkupić dysk...
System zainstalowany na dysku twardym czy penie zawsze będzie działał wolniej. Chyba że dyskiem będzie SSD lub pen będzie to konstrukcja podpięta pod USB3.0 i z buforem zapisu... Tak dla kompletu informacji napisz jeszcze jaki procesor, ile pamięci ram, jaka płyta główna (będzie wiadomo czy na płycie jest usb2, czy usb3, czy też może usb3 leci przez...
...rozebrałem tak jak na filmie i co dalej? Model dysku z środka podaj, złącze (sygnałowe) SATA powinno być w tym modelu. Ten SEAGATE Momentus SpinPoint M8 (ST750LM022) wykorzystujący interfejs SATA II, bez problemu da się podłączyć pod kontroler SATA w komputerze stacjonarnym w celu dalszej diagnozy.
Elektronika się psuje. Często psuje się bez wyraźnej przyczyny. ADATA niestety produkuje dyski, w których mostek USB jest zintegrowany z kontrolerem dysku, więc nie da się ot tak po prostu wyjąć go ze środka i podłączyć przez SATA. Pozostaje skorzystać z usług firm odzyskujących dane.
melanchel - Czytaj uważniej dysk działa po co ci SMART. Te dyski nie maja struktury NTFS-owskiej zapisanej na dysku. Kontroler dysku zewnętrznego traktuje dysk jak magazyn zwykle może również szyfrować dane. Można szukać po RAW ie ale najczęściej nic to nie daje. Pozostaje naprawić obudowę by po przez nią podłączyć dysk i mieć nadzieje ,że zapisane...
Ja go dostałem od kolegi informatyka :D . Jak pisałem to pudełko kosztowało mnie tylko czas i piwka :D. Szczerze mówiąc szukam do tego pudła rozwiązania na dwa dyski i nie wiem czy to przy takim kontrolerze jest możliwe. Miejsca w środku obudowy jest dużo.
Akurat takie zachowanie jest normalne i trzeba wcześniej wrzucić sterownik ahci do systemu. Tutaj masz opisane jak to zrobić http://www.tweaks.pl/wlaczenie-tryb-ahci... Pamiętaj że przy ahci masz większą wydajność dysku. Jeśli to nic nie da to to samo zrób na kontrolera Marvel, jest to zewnętrzny kontroler dysków zawieszony na magistrali...
Witam Konfiguracja sprzętu: Płyta główna Asus P5KC Procesor Intel Quad Core E6600 2 Nagrywarki na złączu SATA 4GB pamięci DDR2 A-Data Karta graficzna Ati Radeon HD4650 Karta wifi Edimax Nano na złączu USB System Windows 7 Ultimate 64bit Dokupiłem kontroler USB 3.0 firmy Transcend TS-PDU3 i zewnętrzny dysk A-DATA NH03 poj. 1.5TB kod: ANH03-15TU3-CBK....
HGST Touro S To jest nazwa kontrolera, model dysku jest na jego naklejce. Jesteś w stanie odczytać jego SMART za pomocą CDI? Możesz wyjąć go z obudowy i podłączyć bezpośrednio przez SATA?
Witam. Na płycie głównej padł mi kontroler SATA, dokupiłem więc zewnętrzny kontroler. Wszystko było dobrze póki miałem jeden dysk, teraz podłączyłem drugi dysk i windows 7 go nie widzi choć w biosie widoczne są oba. Jaka może być przyczyna takiego zachowania dysku/systemu?
Witam Zrobiłem zewnętrzny kontroler dysku twardego do Amigi ze strony: http://www.students.tut.fi/~leinone3/ide... Na stronie autora projektu przeczytałem, że do obsługi potrzebny jest jakiś program, jednak nie wiem jaki. Czy można do tej przystawki podłączyć dysk 40GB?
Nie chce Cię zmartwić ale to wygląda jak by kontroler siadł. Możesz spróbować dokupić zewnętrzny kontroler ? Lub nagrywarkę cd bo raczej coraz rzadziej się używa dyskietek.
Co do HDD zewnętrznego większość ma dysk zintegrowany z kontrolerem USB :/ Jeśli chcesz bardziej bezpieczne wyjście to Dysk + Kieszeń
Mam podobnego pacjenta na stole - wykrywany jako kontroler dysku w windowsie, sporadycznie pyta o inicjalizację dysku, ale nie da się jej przeprowadzić. Dysk ma wyprowadzenie bezpośrednio do USB 3.0. Z tego co przejrzałem w Internecie rozwiązaniem jest przeniesienie zawartości kości pamięci z płyty głównej dysku do nowej i zamontowanie jej w miejsce...
Kolega nic już więcej nie robi z tym dyskiem! Dysk ma wiele bad sektorów i w pierwszej kolejności należy go wyjąć z obudowy ( pod warunkiem,że na obudowie tego dysku nie ma plomb gwarancyjnych! ), a następnie podłączyć bezpośrednio pod kontroler i wykonać kopię posektorową w celu późniejszego odzyskiwania danych. Sam dysk jeśli na gwarancji to pozostaje...
Dysk wydaje dodatkowo regularnie powtarzające się, "ćwierkające" dźwięki. ... Bo też to nie mój dysk i pytanie na ile łatwo coś sknocić laikowi. Powinno się od razu zrobić kopię posektorową przy użyciu ddrescue po bezpośrednim podpięciu tego HDD z obudowy pod kontroler SATA. Każde, nieprzemyślane podłączanie tego HDD (uruchamianie) doprowadza do ewentualnej...
Jeśli nie ma plomb gwarancyjnych to pozostaje wyciągnąć dysk z obudowy, podpiąć go pod kontroler płyty głównej, następnie wykonać odpowiedni format (FAT32 lub NTFS) i utworzyć na nim jedną partycję. Co do tworzenia partycji na dysku zewnętrznym to kolega zrobił błąd - w ten sposób przy użyciu tego programu nie robi się partycji na takim dysku przenośnym.
Szybkość pracy USB 3.0 nie zależy tylko od przepustowości samego kontrolera ale również od szybkości dysku twardego w laptopie oraz nośnika zewnętrznego, jak również od pozostałych części komputera
Zapytam jeszcze czy da radę jakos gdzieś dokupić taki kontroler usb..?
Standard USB 3.0 zapewnia natężenie prądu 900mA a USB 2.0 500mA. Urządzenia 3.0 powinny mieć poza odpowiednimi kablami, również zapewnione dostarczenie wymaganego przez nie prądu. Najlepiej jednak mieć kontroler USB 3.0.
Bez samodzielności w podstawowym zakresie nie jesteśmy w stanie pomóc przez forum :-( Musimy widzieć jaki jest układ partycji a Menedżer dysków to najprostsza i darmowa (wbudowana w Windows) opcja żeby to sprawdzić. Jak dla mnie coś nie tak z kieszonką. Dysk zewnętrzny, zakładam że USB, co oznacza że kontroler jest w obudowie i ignoruje kontroler w...
Jeżeli chodzi o kontroler USB, to pamiętam jeszcze czasy jak się pojawiało USB 2.0 wtedy kontrolery na chipie VIA były raczej nie polecane. Szukaj lepiej kontrolera z chipsetem NEC, bezproblemowe i większa ogólna wydajność. Dobrze też żeby kontroler miał 20pinowe gniazdo które pozwala na podłączenie przedniego panelu 3.0, ale te są sporo droższe.
To już retro :) Może jakiś kontroler na PCI obsłuży Twój dysk.
Skrót SCSI oznacza Interfejs małych sytemów komputerowych. Rodzina wysoko wydajnych interfejsów, stosowanych dla szybkich dysków twardych, napędów optycznych, skanerów i innych urządzeń wewnętrznych oraz zewnętrznych. Każde z urządzeń musi mieć unikatowy numer identyfikacyjny.
HDTB310EK3AA to dysk zewnętrzny Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0. Czy nadal uważacie (podpowiadający) że dysk po wyjęciu z obudowy zewnętrznej da się podpiąć bezpośrednio pod kontroler SATA :?: :D
Oczywiście że są w kserokopiarkach cyfrowych, niekoniecznie wiąże się to z opcją druku. Dysk maszyna fromatuje sama niestety nie znam rodzaju tego formatu, nigdy też nie odczytywałem dysku wyjętego z kopiarki. Jeśli chodzi o zarządzanie kolejką druku i nie tylko w kopiarkach często stosuje się równiez zewnętrzne kontrolery ( coś na kształt prinserwera...
Czy można zasilić dysk SATA podpięty do zewnętrznego gniazda e-sata, z zewnętrznego zasilacza a nie z płyty głównej na której jest kontroler SATA ? Krzysztof
Nieuzasadnione były Twoje podejrzenia. Admin dt1 zrobił testy w wątku [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... które potwierdziły moje doświadczenie. Dodatkowo w moim przypadku, raz dysk był podłączony przez zewnętrzny kontroler, a raz do innego komputera bezpośrednio na płycie głównej. Mogło to też mieć znaczenie dla różnych...
Problem w tym, że narzędzie od Seagate nie chce zrobić SMART-a dopóki są one w RAID-zie, widzi dwa fizyczne dyski jako jeden wolumen. Myślałem o wypinaniu i podłączaniu gdzieś dysków przez zewnętrzny kontroler, ale liczyłem, że można to zrobić prościej bez aż takiej "awantury".
Poszukaj w BIOS-ie przy kontrolerze SATA funkcję "Hot Plug" i przestaw na "Disabled".
Jest tragicznie . te wartości parametrów będą rosnąć "lawinowo" :!: https://obrazki.elektroda.pl/2930557500_... Poczytaj o ddrescue z opcją omijania bad sektorów w pierwszej kolejności i nie myśl nawet o kopii posektorowej na dysk zewnętrzny poprzez USB. W tym przypadku liczy się "szybkość", czyli dwa dyski (źródłowy i docelowy) podpinamy...
Dzień dobry. Mam problem z dyskiem zewnętrznym 1TB firmy toshiba. Dysk jest podłączony za pośrednictwem (chyba zewnętrzny kontroler) USB 3.0 to SATA II + IDE. Komputer nie widzi dysku w "urządzenia i dyski", ale jest widoczny w zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami. Na fabrycznym kontrolerze nie jest widoczny nawet w zarządzaniu dyskami. W zarządzaniu...
Jeżeli możesz jeden z dysków podłączyć do zewnętrznego innego kontrolera to sprawdź może awarię ma sam kontroler.
Normalny dysk zewnętrzny model w pierwszym poście. Kontroler wyłączałem i nic, ale teraz chyba już wiem, że to jednak wina dysku nie kompa. Bo sprawdziłem na czwartym; tym razem MACu i widzi go normalnie, ale też mac nie chce się wyłączyć z podłączonym dyskiem, trzeba go wyjąć z USB. 8-O
Kolega jeśli to dysk Zewnętrzny może się nie obyć bez jego WYMONTOWANIA z obudowy. Najlepiej podłączyć go bezpośrednio pod kontroler i sprawdzić jak zareaguje BIOS a następnie MHDD na komendę EID.
Podłączałeś dysk bezpośrednio pod port SATA z pominięciem kontrolera? Możesz sprawdzić jak zachowa się ten dysk pod Linux'em...
W czasie instalacji zaraz na początku trzeba wczytać sterowniki do kontrolera dysku twardego. Chyba będziesz miał problem ponieważ do tego potrzebna jest stacja dysków 1,44 której w komputerze raczej nie masz. Pozostaje zewnętrzny napęd na USB. Niekiedy możliwa jest zmiana trybu pracy kontrolera w biosie i Win XP widzi wtedy dysk.
http://www.komputronik.pl/product/94316/... Tylko nie wiem jak szybki to cudo ma kontroler, może sie okazać że tak szybki jak ten w kieszeni na dysk. lepszym sposobem było by załatwienie jakiegoś kompa z sata.
A co stosujecie jak macie dyski na zewnętrznym kontrolerze (PERC) połączone w macierzy RAID? Mam kilka serwerów, których backup byłby dobrym rozwiązaniem... Acronis nie widzi tych dysków...
JMicron JMB363 to jest kontroler raid dla zewnętrznych dysków sata a wię prawdopodobnie tych podłączanych pod USB. Moj kontroler jest INTELA ICH9. W jego biosie pokazuje że na obydwu dyskach pojawiły się błędy a reszta opcji jak zdjęcie raidu,wyzerowanie raidu to powodują nieodwracalną utrate danych co jest podświetlone nawet na czerwono a więc mogę...
Dysk twardy 2.5 to taki sam dysk twardy stosowany w komputerach przenośnych zasilany 5V, tylko dostawiony jest kontroler.Dyski zewnętrzne to zwykłe dyski talerzowe 2.5 cala w obudowie i kontroler.
Dysk może nie być widziany w BIOS starszych płyt, również gdy włączony jest SATA RAID lub SATA AHCI. Wówczas pojawia się na liście BIOS zewnętrznego kontrolera (na następnym ekranie po napisie Veryfying DMI Pool Data).
Bo nie ma takiej opcji - obsługa SATA w tej płycie jest przez zewnętrzny kontroler Promise z własnym BIOSem (i to w nim trzeba wyłączyć RAID). Podzczas instalacji systemu trzeba podać na dyskietce sterownik do tego kontrolera. W przypadku tej płyty lepszą wydajność uzyska dysk PATA niż SATA. Kontroler Promise obsługuje porty SATA oraz dolny port ATA133.
Czasami pada sam kontroler, jeśli dysk jest w obudowie - a jest czy nie, to musisz zdjęcia i model podać. A ten dysk jest FAT, FAT16, czy FAT32?
1) Błąd we/wy to nic innego jak brak komunikacji z dyskiem. Tak możecie drodzy forumowicze mi wytłumaczyć JAK można pracować na dysku kiedy nie ma z nim komunikacji ! 2) Zielone cyfry w DMDE oznaczją , że nie ma komunikacji z dyskiem dysk nie odpowiada lub ma problemy z zapisem. Najczęściej spowodowane są te problemy właśnie błędem we/wy komunikacji...
Witam, Musze kupić dysk twardy o pojemności ok. 200GB na Sata 1 lub 2 (pod kątem przyszłej zmiany platformy). Obecnie mam dysk Samsung’a SV0802N (IDE) jest on cichy prawie go nie słychać, ale ma też wadę system na początku się zwiesza na tapecie pulpitu na ok. 30s – jest to najprawdopodobniej wina tego, że mam płytę Abita AN7 na nForce2...
Ok, od upadku dysku takie coś się stać nie powinno prawda? Myślę, jeszcze czy podłączenie pod SATA bezpośrednio coś zmieni (np. uwalony kontroler USB w tej obudowie) ale nie sądzę.
Dysk Seagate barracuda 7200 rpm Model? Dysk na PATA czy SATA? Jeżeli na PATA to bez przejściówki, kontrolera czy zewnętrznego interfejsu/kieszeni nie podepniesz tego dysku bezpośrednio do płyty.
Sformatowałem, zainstalowałem windows,a z dyskiem podłączonym bezpośrednio pod kontroler, wszystko ładnie działa, lecz po podłączeniu pod obudowę zewnętrzną dysk nadal nie jest widziany, za to litera dysku f: pokazuje się.
Chyba nie muszę tłumaczyć w jakim stanie technicznym jest ten dysk zewnętrzny? [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... Technologia monitoringu i raportowania stanu dysku W przypadku próby odzysku danych z tego nośnika pozostaje podpiąć ten dysk bezpośrednio pod kontroler SATA (wyciągnięcie go z obudowy o ile nie jest nadal...
Taki sam lub podobny problem ma wiele komputerów stacjonarnych i laptopów. Winne jest albo zasilanie USB albo konstrukcja samego kontrolera, nie wiem na ile sterowniki (problem występuje niby po restarcie, więc teoretycznie bez wpływu, ale...). Na początek sprawdź, jakie masz w BIOS możliwości konfiguracyjne USB i pokaż. Może pomoże zmiana ustawienia...
Albo szlag trafi mostek lub kontroler USB, jeżeli te rezystory pełnią też funkcję zabezpieczającą.
Oddzielenie dysku twardego od kontrolera to były np. ST225 https://www.os2museum.com/wp/seagate-st-... z interfejsami typu ST-506 MFM https://en.wikipedia.org/wiki/ST506/ST41... Wygląda na to, że działało to podobnie jak napęd dyskietki, FFD również wymagało zewnętrznego kontrolera. Moim zdaniem zintegrowanie kontrolera z dyskiem i wystawienie...
probowalem instalować Win10 od nowa ale instalator nie pozwala na instalacje W jaki sposób nie pozwala? Nie uruchamia się w ogóle instalator, czy podczas jest jakiś problem? Wchodzę w Bios BOOT a tam brak dysku ssd chodz w info o lapku widnieje iz na sata 1 jest dysk Wygląda na to że uszkodził się sektor rozruchowy systemu, a sam dysk jest sprawny...
Witam Posiadam zdezelowanego D400 który nadaje się na złom. Klawiatura uszkodzona, matryca uszkodzona. Komputer podpięty do TV robiącego za monitor służy głównie za odtwarzacz filmów i bajek. Niestety nadszedł czas aby go zutylizować i tu moje pytanie, dysk twardy jest dobry i szkoda go wyrzucać. Czy można dysk z tego Della D400 przerobić na dysk zewnętrzny....
sygnalizowania ilości dostępnych sektorów na podmianę (w wypadku wykrycia uszkodzenia są zamieniane sektorami z tej puli - w SSDkach nie ma czegoś takiego, jak pula sektorów do podmiany. 1/ - w SSDkach (i innych nośnikach półprzewodnikowych) nie ma czegos takiego, jak sektory. Są bloki (minimalna jednostka kasowania) i strony (minimalna jednostka programowania...
Jest kilka możliwości: -Przymocować gniazdo w jakiś bardziej stabilny sposób do laminatu i odbudować ścieżki. -Wlutować inne gniazdo USB. -Wlutować kabel USB na stałe. -Kupić inna obudowę lub inny kontroler SATA>USB.
Witam, skoro dysk wywoluje taki blad to cos nie tak jest z jego adapterem USB, jezeli bylby uszkodzony dysk to powinien zglosci sie jego kontroler (jako urzadzenie USB) w zadnym wypadku nie moze powodowac zawieszen systemu. Czy da sie ten dysk rozebrac? Pozdrawiam
Jeżeli masz błąd kontrolera dyskietek i 100% pewności że stacja sprawna to najprosciej odpiąć dysk i wtedy wystartuje z pierwszej dyskietki z setupem. Z zewnętrznej karty nie wystartujesz ani z FDD ani z HDD - jest nieprzydatna - wyjmij i zapomnij o niej. Do zrobienia setupu na dysku potrzebna jest jeszcze dyskietka diagnostyczna. Poczytaj posty moje...
Samsung M2 Portable 750 GB - W ogóle nie jest wykrywalny - tak naprawdę zależy mi tylko na danych. = Pozostaje oddać do DR. Dysk może mieć zintegrowany kontroler USB. Dysk może być szyfrowany. Obudowę zewnętrzną trzeba rozebrać (nie dysku) i sprawdzić model dysku. Istnieje minimalna szansa że dysk nie ma zintegrowanego USB i padł tylko mostek ale to...
Czy kontroler USB jest widoczny przez system? Najlepiej podłączyć dysk bezpośrednio do komputera z pominięciem obudowy/kontrolera USB.
Przedwczoraj zainstalowałem z dysku system(Linux Mint) i nie było żadnych problemów. Wczoraj podłączyłem dysk kolejny raz, chciałem wrzucić dane i dopiero wtedy zaczął odmawiać współpracy. I: sformatowałem i sprawdziłem dysk programem Smartctl :D Po prostu wyciągnij dysk z obudowy i podłącz go bezpośrednio pod kontroler SATA w celu ponownego formatowania...
no to jest kontroler z 3portami usb i możliwością obsługi zewnętrznych dysków twardych. Ale nie wiem jak jest z obsługą rackowych odtwarzaczy CD :/
Zmieniałem z AHCI na IDE dalej nic ;/ Nie wiem w czym może tkwić problem posiadam 3 adaptery nie możliwe żeby z nimi było cos nie tak. Dyski są 100% sprawne bo mam takie kable do podłączenia jako dysk zewnętrzny na usb.
Mam wersje z chipem, tutaj faktycznie zdjęcie nie było moje, wziąłem z ogłoszenia z którego go kupiłem https://obrazki.elektroda.pl/9962692300_... Też miałem ten problem z nie wykrywaniem dużych dysków, ale po aktualizacji biosu, dysk 40 gb na ata, działał normalnie ze zintegrowanym kontrolerem, pod ten kontroler na pci podłączałem...
Co zrobić, żeby po przełożeniu dysku do nowego komputera, nie trzeba było od nowa instalować systemu? Czy można podłożyć zewnętrzny kontroler dysków na PCI który zainstaluję na starym a potem na nowym komputerze? Albo czy można dodać odpowiednie sterowniki wiedząc na jakim sprzęcie system będzie pracował? Bardzo zależy mi na tym, żeby ponowna instalacja...
Wymień taśmę dysku, sprawdź w drugim kanale IDE, jeśli niepomoże to pozostaje zewnętrzny kontroler.
kontroler zewnętrzny drzwi zewnętrzny drzwi zewnętrzny tmobile zewnętrzny
unitra gramofon artur drzwi zmywarka domyka ładowarka akumulator kwasowy
fiatt freemont gramofon daniel obroty
Schemat ładowania akumulatora z LM393 Podłączenie kabla 4-żyłowego do wtyczki 5-bolcowej