Obojętnie czy z live czy z instalowanego linuksa uruchomisz ddrescue. Tu masz polecenia podstawowe do ddrescue. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Tu masz live z potrzebnymi programami https://chomikuj.pl/debian-sid/programy/... Pozdrawiam Jeżeli nie chcesz pobierać z chomika to mogę live...
Nie ma możliwości, aby kopia posektorowa uszkodzonego dysku uszkodził fizycznie dysk docelowy. Może go uszkodzić logicznie i będzie dawał objawy uszkodzonego, teoretycznie jest możliwe przepisanie uszkodzenia, wtedy na dysku docelowym mogą pogorszyć się niektóre parametry SMART, ale nigdy 05, ponieważ uszkodzenia podlegają weryfikacji sprzętowej. Są...
Ciekawe tylko, czy chkdsk nie wykasował części danych. Kopia posektorowa najpierw.
Kopia posektorowa uszkodzonego dysku najlepiej przez SATA. No i najlepiej zrobić to przy pomocy ddrescue.
Dokładnie tak o takiej samej bądź większej pojemności. Ale ponieważ właśnie zainstalowałem (na nowym dysku) Windows 10, pierwszą rzeczą, którą zrobię, będzie próba odczytania jakichkolwiek plików z uszkodzonego dysku - dla sprawdzenia, co Windows 10 widzi. Bo przecież Knoppix Live widział całkiem sporo. A dopiero potem kopia posektorowa uszkodzonego...
Bezpieczniej było by wykonać kopię posektorową z uszkodzonego dysku na docelowy, ale to tak na marginesie. Pokaż jak zewnętrzny dysk widnieje w DMDE => https://dmde.com/download.html
Jeśli masz tam ważne dane - w pierwszej kolejności wykonaj kopię posektorową! Używanie uszkodzonego dysku nie jest wskazane. Jak wykonasz kopię - zacznij od podłączenia dysku do komputera/laptopa z systemem WIN przez USB i sprawdź jak będą widoczne partycje i czy będą widoczne dane.
Nic się nie zmieniło w temacie. Kopia posektorowa na początek.
Słuszne na pewno nie. Wręcz nieodpowiedzialne. mógłbyś wytłumaczyć ? http://www.elektroda.pl/rtvforum/find.ph...
ddrescue / DMDE
Jeśli cokolwiek chcesz odzyskiwać to na początek kopia posektorowa uszkodzonego dysku na sprawny dysk i odzysk z kopii.
Kilkadziesiąt godzin to co najwyżej może trwać kopia posektorowa uszkodzonego dysku przed operacjami zerowania i remapu ewentualnego.
Opcje: sytem i DMDE wersja na sprawnym dysku systemowym, uszkodzony podpięty jako drugi i zgrywanie tylko istotnych danych. linux live CD i zgrywanie istotnych danych kopia posektorowa i odzysk
Dysk uszkodzony. Kopia posektorowa na sprawny dysk i odzysk z kopii.
Kopiować dalej. Może da radę jeszcze odczytać jakieś uszkodzone sektory nie odczytane w pierwszym przebiegu. Im więcej skopiuje tym większe szanse odzysku danych. Plik .img możesz otworzyć w DMDE lub zamontować. Dysk uszkodzony to idzie powoli. Nieraz kilka dni i nocy może to trwać. Pozdrawiam
Potwierdzam trwałe uszkodzenie dysku. Kopia posektorowa i odzyskiwanie z obrazu jeśli chodzi o dane.
Dysk pada. Najpierw kopia posektorowa na sprawny nośnik, później naprawa i odzyskiwanie danych ze sprawnej kopii.
5 Reallocated sector count 47 47 36 2144 •• 197 Current pending sectors 98 98 0 45 •••• 198 Offline scan UNC sectors 98 98 0 45 •••• Nic dziwnego, dysk uszkodzony, do wymiany, nic już mu nie pomoże. Należy zaopatrzyć się w nowy dysk o minimum tej samej pojemności, wykonać kopie posektorową...
Dla odzyskiwania jest wszystko jedno jak są dyski podpięte. Zrobimy najpierw kopię posektorową uszkodzonego dysku na dysk 320 GB a potem dane będziemy odzyskiwać na wolne 300 GB na dysku stacjonarnym. Jak masz pmagic to ok. Uruchom komp z live i zrób kopię posektorową. Polecenie dd if=/dev/sdb of=/dev/sdc lub ddrescue --force /dev/sdb /dev/sdc Dysk...
Kopia posektorowa na nowy dysk do wykonania.
Jeśli dysk jest uszkodzony to powinno się wykonać jego kopię posektorową i dopiero na kopii (umieszczonej na sprawnym dysku) pracować z narzędziami do odzyskiwania danych. Inaczej można zajechać uszkodzony dysk zanim uda się odzyskać dane.
Problemy mechaniczne dysku, zalecana wymiana. Kopia posektorowa w takim stanie dysku jest oczywiście jeszcze możliwa i wykonalna.
Dysk jest fizycznie uszkodzony. Do wymiany. Nie skanuj go bo stracisz dane. Jeżeli ważne dane to kopia posektorowa a potem odzysk danych. Pozdrawiam.
Potrzebujesz drugiego, nie mniejszego dysku na kopię posektorową, potem ewentualne odzyskiwanie z kopii. Ten dysk jest uszkodzony.
Wyniki są dużo lepsze niżby sugerował HD-Tune. Wykonaj kopię posektorową i spróbuj odszyfrować zawartość na kopii korzystając z klucza odzyskiwania.
W SMART nie widać nic niepokojącego. Ważne pliki skopiuj - jeśli się da - w razie jakiegokolwiek problemu z kopiowaniem (błąd odczytu, błąd CRC) kopia posektorowa. Po zabezpieczeniu danych testy.
Jeśli nie masz możliwości zrobienia kopi posektorowej to niestety będziesz ryzykował utrata tych danych. Nikt nie mówił nigdy, że kopia posektorowa uszkodzonego dysku jest wykonywana w 5 minut. To może potrwać i jest uzależnione od stopnia uszkodzenia dysku. Jeśli w takim tempie mam kopiować 100GB to ja dziękuję, te dane nie są tego warte. Bez komentarza....
Dysk jest uszkodzony. Najpierw kopia posektorowa. Potem odzysk danych. Po odzyskaniu danych zerowanie dysku i ponowny odczyt SMART. Unikaj włączania tego dysku. Każde włączenie zmniejsza szansę odzysku danych. Pozdrawiam
chyba nie może być mniejszy niż ten co jest system Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem. Eksperymentowałem w obydwie strony tj, mniejszy i większy dysk niż zapisany w back-upie. Nie ma problemu, istotne jest, aby zawartość rozpakowanej kopii zmieściła się na danym dysku. Oczywiście, należy uwzględnić przestrzeń na potrzeby systemu podczas działania....
Kopia posektorowa na drugi taki sam dysk lub większy i odzysk z kopii, nie należy uruchamiać uszkodzonego dysku. Możliwe, jest że uszkodzenie dotyczy jakiegoś sektora w MFT i każda próba dostępu do struktury katalogów kończy się zawieszeniem dysku.
Kopia posektorowa tego dysku na zdrowy dysk o nie mniejszej pojemności. Niewykorzystaną pojemność nowego dysku możesz wykorzystać powiększając ostatnią partycję albo tworząc nową (nie wiem co recovery na utworzenie nowej partycji, na zwiększenie rozmiaru istniejącej nie powinien krzyczeć). Na tym forum masz poradnik jak poprawnie zrobić kopię posektorową.
Podaj najpierw SMART tego dysku. Jeśli okazałoby się, że jest uszkodzony, to najpierw trzeba zrobić jego kopię posektorową.
To właśnie teraz to zrób - kopia posektorowa całego uszkodzonego dysku na sprawny dysk> potem odzyskiwanie danych i ich naprawa (pracujesz na kopii) > potem naprawa i ocena stanu dysku uszkodzonego (może być dead).
Dysk jest uszkodzony. Masz dostęp do plików spod Parted Magic? Jeżeli nie to zostaje kopia posektorowa dysku na inny dysk.
Dysk jest uszkodzony i nadaje się do wymiany. Na początek kopia posektorowa na inny dysk. PS. Daj także screen z CrystalDiskInfo dla drugiego dysku.
Na inny dysk USB np. Może być kopia posektorowa. Może być kopia poszczególnych partycji. Przywracając z kopi będzie wszystko w tym stanie jak z dnia robienia kopi.
Trzeba wykonać kopie posektorową tego dysku. Mam nadzieje ze ten dysk nie jest szyfrowany. Musowo potrzebny SMART tego dysku podać . Przypuszczalnie są problemy natury uszkodzeń fizycznych powierzchni lub głowic skoro nie pozwala odczytać MFT. Na uszkodzonym dysku nie ma co zapuszczać narzędzi dlatego niestety najpierw SMART potem kopia posektorowa...
W linku który podałeś jest napisane jak zrobić kopię posektorową. Nie pomyl dysków. Na nowym dysku utwórz jedną partycję NTFS i na nią rób kopię posektorową uszkodzonego dysku do pliku. Pozdrawiam.
Na początek wykonaj kopie posektorową tego dysku bo jest uszkodzony i lepiej mu nie będzie. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Jeśli dysk jeszcze w jakiś sposób się komunikuje, podaje pojeemoność to nie zajeżdzaj go, bo odzyskanie danych będzie potem wielokrotnie wyższe. Samym softem typu DMDE bedzie trudno wykonać kopię posektorową.
Dysk jest uszkodzony. Możesz przez np. Przez clonzille sklonować dysk albo tą kopie posektorową i to zrób jeśli idzie.
Chyba raczej tylko kopia posektorowa na nowy dysk całego systemu i proba naprawy systemu. Ewentualnie zapytaj u satela.
Dysk uszkodzony konieczna kopia posektorowa i odzyskiwanie danych z kopi http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic27... np #4 post użytkownika linuks.
Nie ma takiej możliwości. Albo kopia całego dysku albo wybranego fragmentu co nie gwarantuje odzyskania plików. Jeżeli dysk przed awarią nie był defragmentowany to pojedynczy plik będzie rozrzucony po całym dysku. Jeżeli chcesz odzyskać konkretne pliki lub katalogi to tylko programy do odzyskiwania danych. Mimo wszystko zaleca się zrobienie kopii po...
Dysk posiada błędy odczytu, zapisu i przede wszystkim bad sektory(zapewne przez to wypadły partycje/partycja) a także uszkodzony kabel SATA. Wykonać kopię posektorową tego dysku a potem odzysk danych z kopii.
Dysk uszkodzony do wymiany, posiada bad sektory i realokowane sektory. Kopia posektorowa na sprawny dysk i z niej dopiero odzysk danych.
Najpierw kopia posektorowa (ddrescue, hddsuperclone, dmde) na inny sprawny dysk, a potem 'zabawa' w odzyskiwanie z kopii.
Masz uszkodzony dysk. Wykonaj kopie posektorową.
Dysk jest uszkodzony. Co do kopiowania danych to najlepiej kopia posektorowa ale musisz posiadać dysk o takiej samej pojemności bądź większy. Z taką prędkością dane są kopiowane i nic nie poradzisz - ciesz się, że w ogóle da się kopiować.
Spróbuj wykonać kopię posektorową uszkodzonego dysku. Problemy z nim wynikają z niestabilnych sektorów. I wstaw dobrze obrazki.
W ten sposób męczysz dysk tylko i możesz utrudnić odzysk. Najlepiej będzie wykonać kopię posektorową uszkodzonego dysku na sprawny i z niej dopiero odzyskiwać.
Jeśli masz Hirens BOOT Cd to tam jest File Recovery najlepiej jednak zrób copyr-em kopie na drugi dysk potem uruchom Hirens bota i podłączony dysk klon i File recowery przeskanuj i powinieneś zobaczyć dane. Jeśli zalezy ci na danych lepiej przekopiować dane na drugi dysk copyrem opis MHDD i copyra masz tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic86...
Powiem tak: Nie mam dysku przed sobą i to mi bardzo utrudnia ocenę danych. Nie znam SMARTA uszkodzonego dysku i nie wiem ile sektorów było uszkodzonych. Nie wiem ile sektorów pominął program przy robieniu kopi posektorowej itd... Najlepiej jest przegrać teraz wszystkie dane na inny sprawny dysk, zobaczyć które pliki się otwierają, a które są uszkodzone...
Próbować z tą kopią posektorową? Tak, jakiekolwiek zabawy na tym dysku są niebezpieczne i grożą utratą danych. Do kopii polecam DMDE, program opisany w podanym linku.
57 niestabilnych sektorów jest przyczyną takiego zachowania PC. Kopia posektorowa dysku uszkodzonego na sprawny dysk a potem zerowanie (kasuje wszystkie dane z dysku nieodwracalnie) i remap uszkodzonego dysku i wstawienie SMARTu po wykonaniu procedur w celu sprawdzenia stanu dysku po ich wykonaniu.
Wykonanie kopii posektorowej z Dysku na Dysk http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Po pierwsze umieść tutaj S.M.A.R.T. uszkodzonego dysku. Jeżeli już coś zamierzasz robić to najpierw, bezwzględnie dla bezpieczeństwa Twoich danych, użyj innego, takiego samego lub większego dysku i zrób na nim kopię posektorową uszkodzonego dysku, zanim zaczniesz jakiekolwiek dalsze działania (możesz to zrobić darmową wersją HD Clone albo damowym Copyr)...
Dysk jest fizycznie uszkodzony i kwalifikuje się tylko do kopii posektorowej. Katowanie tego dysku programami typu TestDisk utrudni lub uniemożliwi odzysk.
Kopia posektorowa jest zabezpieczeniem na wypadek całkowitego padu uszkodzonego dysku. Sama z siebie nie jest elementem procesu odzyskiwania danych, jest wierną kopią tego co z uszkodzonego dysku dało się skopiować. Można się nią posługiwać podczas odbudowywania uszkodzonego systemu plików. Same badsectory oznaczone są w systemie plików czy ich fizyczna...
Najpierw kopia posektorowa, a potem odzysk z kopii.
Kopia posektorowa do pliku w programie DMDE. Odłączenie dysku i odzyskiwanie z obrazu. Pokaż obraz z programu DMDE z pełnego scanu.
1) Kolego dysk pada więc DMDE go nie czyta i tu żaden program cudu nie zrobi jedynie sam dysk. 2) Najpierw kopia posektorowa bo na uszkodzonym dysku się nie pracuje 3) Kopia posektorowa wsteczna i pod DOS nie Win lub ddrescue linuxowy. dodatkowo chłodzenie dysku tam gdzie się grzeje Radiator wentylator itp. 4) Możliwe, że to kwestia łożyska lub czegoś...
Mieleniem dorżniesz tylko dysk do końca i tyle z tego bedziesz miał. W pierwszej kolejności kopia posektorowa.
pomyślałem o podłączeniu dysku do innego kompa To błąd :cry: Jeśli zależy Ci kolego na odzyskaniu z tego dysku jakichkolwiek plików - to pierwszy krok !!! zrobienie kopii posektorowej tego dysku :!: (bootując komputer z jakiejś dystrybucji Live).
Anulować windowsowe narzędzie. Nie zrobiło nic bo zmiany zapisuje na końcu procedury, ale nie ma sensu używać go jeśli dane są ważne. DMDE można użyć do zrobienia kopii posektorowej uszkodzonego dysku i potem odzyskiwać dane ze sprawnego.
Zabezpiecz wszystkie dane z uszkodzonego dysku (np. wykonaj kopię posektorową). Wykonaj zerowanie a następnie remap. Podaj ponownie SMART. Instrukcje są w dziale Komputery FAQ. Błędy mogą być spowodowane mało delikatnym traktowaniem dysku - BF.
Skan zostaw sobie na "deser" - często po skanie, albo w trakcie dysk uszkodzony "umiera". Najpierw kopia posektorowa dysku (jesli chcesz dane).
Witam Ma też jeszcze pytanie dlaczego program dmde (wersja Dos) nie widzi dysku zewnętrznego pod USB? W jaki sposób nakłonić ten program do współpracy z takim dyskiem? Czy jak robię kopie posektorową uszkodzonego dysku do pliku to wystarczy mi dysk 30gB czy może jest to o wiele za mało ?
Aleś nakrzyczał..... szkoda że to zostało skasowane. Jeden z lepszych postów jakie tu widziałem. A teraz spokojnie, skoro odzyskałeś 50% danych i kopiowanie czy też odzyskiwanie zatrzymało sie to znaczy, że elektronika jest sprawna. Gdyby elektronika była uszkodzona to byś nie zobaczył w ogóle danych, wiec nie ma sensu jej wymieniać. Jakie dokładnie...
Oczywiście że jest nie tak. Jest całkowicie uszkodzony, do wymiany. Poza 159 realokowanymi sektorami kwalifikującymi dysk od razu do wymiany, masz przyczynę zawieszeń PC. Tak jak pisałem powyżej, to niestabilne sektory w ilości 55 sektorów poza tym 55 niekorygowalnych błędów w C6. Czyli masz dużo bad sektorów stad takie zachowanie PC. Jak będzie nowy...
1. Kopię rób DMDE bo on dobrze sobie radzi z uszkodzonymi sektorami (HDClone potrafi zawiesić uszkodzony dysk po czym na docelowy kopiuje same puste sektory). 2. Kopia robiona ze zdrowego dysku trwa tyle na ile pozwala szybkość kontrolera i wolniejszego (wolniejszy może być źródłowy albo docelowy) dysku. 3. Kopia robiona z uszkodzonego dysku może trwać...
Na początek powinna być zrobiona kopia posektorowa dysku - tym bardziej, ze dysk jest uszkodzony. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Trzeba spróbować wykonać kopię posektorową danych znajdujących się na tym dysku na inny sprawny dysk. Ten jest uszkodzony i nadaje się tylko do wymiany.
migol21 -> dzieki za starania :) Dodano po 27 zakończenie tematu słów parę bo ludzie szukający pomocy przeglądają różne wątki szukając wskazówek itp. 1. kopia posektorowa uszkodzonego dysku (partycji) została wykonana programem HDClone. Nie ma nam wielu opcji (albo partycja do image albo dysk do image) więc nie ma zbytnio co zepsuć. W ostatecznym rozrachunku...
Na początek kopia posektorowa dysku na inny dysk.
Dysk jest uszkodzony, wykonaj kopię posektorową. Wykonanie kopii posektorowej z Dysku na Dysk http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Wstaw SMART dysku, nie widzę screena. Dysk uszkodzony, do wymiany, kopiuj co się da skopiować. Wykonaj więc kopię posektorową dysku. Posiada on realokowane sektory - fizyczne uszkodzenia powierzchni dysku nie do naprawy i niestabilne sektory - to te co powodują objawy przez Ciebie wymienione. Poza tym taśma dysku do wymiany.
Mam nadzieję że nie robiłeś sprawdzania błędów na uszkodzonym dysku tylko na kopii? Tak, kopia posektorowa spowoduje skopiowanie wszystkich czytelnych sektorów na nowy dysk. Najlepiej jeszcze pokaż SMART tego uszkodzonego dysku.
Dysk fizycznie uszkodzony. Aby odzyskać dane należy najpierw zrobić kopię posektorową tego dysku na zdrowy napęd o nie mniejszej pojemności.
Obojętnie jakim programem robisz kopię posektorową uszkodzonego dysku, jeśli już masz jakiś rezultat, zabezpiecz go, choćby nie był w pełni satysfakcjonujący. Próbując wykonywać kolejne kopie ryzykujesz pogorszenie stanu dysku źródłowego. Wprawdzie w Twoim przypadku najprawdopodobniej nic strasznego by się nie stało - w razie problemów nowa kopia przestałaby...
HDD relokuje sektory - jest uszkodzony. Na gwarancję jak jest. Odzysk danych (jak ma być bezpiecznie) z kopii posektorowej. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12... Dział: Komputery Dyski Twarde
Rozumiem. Co zatem powinienem zrobic? Za chwile wrzuce caly wraz z memtestem MEMTEST to inny program. Powinieneś wymienić kabel SATA, zgrać dane z tego dysku na inny jeśli są ważne wykonując kopię posektorową, a następnie dokonać zerowania i remapu dysku uszkodzonego o ile nie posiada realokowanych sektorów w C5.
Najpierw wykonaj kopię posektorową na sprawny dysk i odzyskaj dane. Potem zajmiesz się uszkodzonym, gdyż procedura naprawcza uszkodzonego dysku kasuje wszystkie dane z dysku.
Najpierw do wykonania kopia posektorowa tego dysku na sprawny dysk, a następnie odzysk z kopii. Po odzyskaniu danych ten dysk do utylizacji, jest trwale uszkodzony. Kopia posektorowa na drugi dysk: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Kopia posektorowa do pliku: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Co prawda czasem może być 3 dyski i tak mogłoby być tu, gdyby stan dysku był gorszy, ale następowałoby to nieco inaczej. Mianowicie: Dysk oryginalny uszkodzony --->Kopia posektorowa na sprawny dysk--->Odzysk danych na 3 dysk, lub Dysk oryginalnie uszkodzony--->Kopia posektorowa na sprawny dysk --->Odbudowa $MFT na dysku kopii. W sumie gdybym to ja odzyskiwał...
Odpal DMDE i zrób kopię posektorową do pliku. Odpal obraz, plik i pokaż partycję RAW. Dysk zostaw w spokoju na razie, pracuj na obrazie.
Kopia posektorowa na nowy dysk a ten do utylizacji, uszkodzony. Realokowanych sektorów nie naprawisz. Pewnie upadł. P.S. Na pewno ma więcej niż 2 miesiące, bo dysk przepracował co najmniej 3,5 miesiąca.
Kopia posektorowa to mniej więcej to samo co zgranie pierwszych 100 sektorów różnica polega, że zgrywa się wszystkie sektory dysku od 0 do ostatniego.
Zrób kopię posektorową uszkodzonego dysku do pliku. Po zerowaniu przywróć z pliku na dysk zerowany. Najszybciej i najprościej to z linuksa live programem ddrescue. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Pokaż SMART dysku bo może nie warto się bawić w zerowanie i remap. Pozdrawiam. Tu masz live z ddrescue. http://freedisc.pl/linuks1,f-5767324,lub...
Nie ma takiej możliwości o jakiej piszesz. Sam remap nic nie da przy tak dużej liczbie niestabilnych sektorów. Poza tym naprawa dysku nie ma sensu, nic z niego nie będzie. Jeśli chcesz zachować dane i system wraz z partycją recovery to kup nowy dysk minimum o takiej samej pojemności. Następnie wykonaj bezpośrednio na niego kopię posektorową uszkodzonego...
To jest łatwy sposób, jeśli chcesz odzyskać dane. Kopia posektorowa i próby naprawy danych na kopii oraz naprawa uszkodzonego dysku - tylko tak się da to zrobić jeśli chcesz mieć dane.
Można kopiować tylko wybrane katalogi (wraz z zawartością) programem Testdisk. Dla względów bezpieczeństwa zaleca się kopię posektorową i kopiowanie z kopi ,żeby nie męczyć dysku uszkodzonego. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Pozdrawiam
Jeśli poprzedni dysk nadaje się do odczytu, wykonaj kopię posektorową dysk->dysk ("klonowanie"), Np. za pomocą Clonezilli.
Próbuj ddrescue do pliku. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Przy bardzo uszkodzonym dysku to może potrwać. Najdłużej robiłem kopię posektorową dysku 3 tygodnie ale się opłaciło bo wszystkie dane odzyskałem. Pozdrawiam
W takim przypadku jak opisany należy wykonać kopię posektorową dysku. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... Używanie uszkodzonego HDD grozi dalszą degradacją napędu. widziałem filmik, że można przywrócić NTFS Na sprawnym dysku jest inaczej niż na uszkodzonym. Dla dysku w złym stanie najlepiej...
Dysk jest uszkodzony. Do wymiany. Nie włączaj go bez potrzeby. Zrób kopię posektorową i odzyskuj dane z kopii. Każde włączenie tego uszkodzonego dysku zmniejsza szansę odzyskania wszystkich danych. Pozdrawiam.
Dysk uszkodzony. Wymagana kopia posektorowa danych.
Poczekaj na drugi dysk i zrób kopie posektorową uszkodzonego dysku i potem dopiero odzyskuj dane.Sprawa jest za poważna ,żeby ryzykować bezpowrotną utratę danych.Testdisk nieumiejętnie użyty może zrobić więcej szkody niż pożytku. Programy w linuksie uruchamia sie wpisując w terminal nazwę programu.W tym przypadku testdisk. Przed wykonaniem instalacji...
Dysk uszkodzony. Kopia posektorowa danych na sprawny, a ten do wymiany. Pokaż też SMART dysku systemowego, bo i on ma problem.
1. to na pewno nie elektronika 2. kopia posektorowa na sprawny dysk (najlepiej ddrescue) 3. odzysk z kopii
kopia posektorowa dysku posektorowa kopia dysku kopia uszkodzonego dysku
sterowanie furtki wyświetlacz graficzny tekst bascom wymiana tablicy rozdzielczej
autocom orginalnu internet mobilny
Pralko-suszarka Amica AWDG7512CL - instrukcja i specyfikacja Dekoder AllVision - konfiguracja i funkcje