Myślałem już o jakimś kawałku czegoś co oddali lampę od sufitu i pozwoli zachować bezpieczna długość kabelków. No chyba da się coś tam zawinąć bez odsuwania lampy od sufitu.
Elektryk też się nie popisał z tym popielatym(!) Dlaczego?
jeśli jest możliwość podłączenia tak, by na jednym załączała się jedna żarówka, a na drugim pozostałe dwie, to tak właśnie chciałbym podłączyć. Musiał byś wydzielić z listwy zaciskowej jeden z przewodów brązowych lampy i połączyc go z czarnym z sufitu. Po przeszukaniu internetu wychodzi mi na to, że kabel żółto-zielony powinienem podłączyć do środkowego...
na forum nie widziałam tego przypadku Może za krótko jesteś na nim. Piszesz dwa włączniki ( może masz na myśli podwójny włącznik), jaką mają spełnić funkcję? Ze zdjęcia wynika że lampa ma tylko jedno źródło światła i powinna być sterowana zwykłym włącznikiem. Nie sugeruj się kolorami przy lampie, i podłącz tak jak jest opisane na kostce (L, N, PE)
Jednie co możesz zrobić to wszystkie brązowe kable w lampie spiąć w jedno i na raz zapalać wszystkie. Innej możliwości nie ma.
Nie będzie. Oprawa wymaga PE z sufitu.
Zamontuj go w lampie pod sufitem. Wepnij w kostkę do L i N i tyle
Ale spokojnie panowie, nawet nie wiadomo co to za lampa. Lampa może być wisząca a może być płaska typu plafon. Tego już autor nie napisał, pytał tylko o rodzaj kołków a Wy tu zaraz zaczniecie kłócić się o to jaką wiertarkę należy zastosować.
łączysz je parami/kolorami razem. Tz. czarny z czarnym, niebieski z niebieskim, to samo z żółtozielonym. Będziesz miał już tylko trzy przewody, to chyba wiesz co dalej.
Według tego, co tam podajesz, to: L=LIGHT (niebieski) - faza światła L=l (czarny) - faza wiatraka N=N (biały) - zero (pewnie wspólne dla żarówki i wiatraka) żółto - zielone, oba - przewód ochronny Przydałaby się też PODSTAWOWA znajomość symboli elektrycznych. Wszak zabierasz się za zabawy z prądem.
Wcześniej była lampa, ale jednożarówkowa, i podłączone z sufitu były przewody czarny i szary. Pozostałe 2 były zaklejone taśmą.
Witam, przewód neutralny (tzw. zerowy, zero robocze) przewód neutralny w instalacjach TN-C-S (TN-S) nie jest przewodem zerowym i nigdy nie będzie. Proszę się już tego terminu wyzbyć, bo tylko dezorientację kolega wprowadza. Wracając do tematu: - 3 przewody brązowe wychodzące z lampy pod jeden przewód czarny wychodzący z sufitu, - 3 przewody niebieskie...
Przesyłam szybki bez opisówki schemacik.Na foto : 4 przewody (2x b + 2xn) to wyprowadzenia z dwóch żarówek drugie wyprowadzenie 2xb to przewody trzeciej żarówki.
jak połączyć brązowy i czarny z lampy? Brązowy i czarny z lampy razem i podłączyć do czarnego (fazowego) z sufitu, a pozostałe kolor w kolor.
włącznik 2 klawiszowy, gdzie podłączony jest tylko brązowy i czarny I na nich powinno być zasilanie lampy (z sufitu brązowy i czarny) W puszce masz trzy niezależne przewody, możesz określić który idzie do lampy ? (wydaje mi się że ten z prawej strony), jeśli tak jest, to jakie są tam żyły ? Jeszcze masz tam dwie złączki WAGO do jednej dochodzą 3xPE...
Witam, zrób zdjęcia, żeby było widać gdzie biegną przewody. To jest lampa ze zdalnym sterowaniem? Przydałoby się zdjęcie przewodów z sufitu. Ps. Posiadasz próbnik elektryczny, aby sprawdzić jakim przewodem wychodzi z sufitu faza?
Otóż, gdy wepnę go w obwód (napięcie z sieci pod L, drugi przewód do lampy), to włącznik od razu przekazuje prąd dalej do lampy i jakiegokolwiek prace przy niej wymagają wyłączenia bezpiecznika. Co równie dziwne... Gdy już podłączę lampę, to wtedy napięcie przestaje być na nią przekazywane... Normalne działanie tego włącznika. To napięcie mierzyłeś...
12v AC czy DC? To chyba najlepiej stwierdzić demontując lampę z sufitu i odczytując parametry z zasilacza. Dodano po 1 Może się okazać, że zastosowany tam nie będzie chciał współpracować z LEDami.
Czyli uziemiający to osobna, oddzielna kwestia. Czyli powinno to wyglądać tak: przewod uziemiajacy przymocowany do obudowy lampy połączony Wago2 z przewodem uziemiajacym z sufitu, bez łączenia z N i L lampy.? Tak.
To najpierw sprawdź probówką, na których pojawia się faza po przełączeniu przełączników. Powinna się pojawiać przy lampie faza na 2 żyłach oddzielnie, jeżeli tak będzie to ten trzeci to przewód zerowy. Następny krok to zlokalizowanie i połączenie w kostce przewodów lampy. Zwykle jest tak w lampach 3 żarówkowych, że do jednego złącza kostki są podłączone...
Nic więcej tam nie ma ciekawego, tylko obrazki typu wyłącz zasilanie, przykręć lampę do sufitu..
Niebieskie neutralne razem do niebieskiego pod sufitem a każdy fazowy, brązowy do przewodów zasilających pod sufitem.
Chcesz żeby wszystkie 3 świeciły się z pojedynczego wyłącznika ? Jeśli tak to przewód neutralny (niebieski) zostaw tak jak teraz, natomiast pozostałe 2(czarny i brązowy) idące do lampy podłącz np. pod brązowy wystający z sufitu.
...po dokładnym jeszcze raz sprawdzeniu stwierdzam że: z sufitu wychodzą cztery grube przewody brązowe podłączone do kostki i jeden cieńszy brązowy który wychodzi z żarówki i podłączony do kostki. Następnie dwa grube niebieskie z sufitu podłączone do kostki i jeden cieńszy niebieski wychodzi z lampy i jest podpięty do kostki. Kolego ten opis jest niewiele...
Żeby nie było kolejnego tematu, tym razem po zakupie jak podłączyć elektrycznie lampę, to w jakiej klasie ochronności jest ta lampa? Z sufitu nie wystaje PE.
3 niebieskie z lampy razem do niebieskiego ze ściany/sufitu 2 brązowe do brązowego i pozostały do czarnego Jeżeli któraś z żarówek nie będzie świeciła to wszystkie brązowe z lampy razem do tego ze ściany który podaję fazę.
Niestety, jest to niebezpieczne, gdyż do sterowania tym oświetleniem służą tzw. przewody zerowe instalacji. Nie jest przerywana faza w łączniku. (Być może mamy do czynienia z pozostałością starego układu zasilania budynku, i dlatego takie sytuacje występują). Jeżeli jest taka możliwość, wskazane zamienić przewody w puszce łączeniowej tej części obwodu....
Jeśli nie masz sufitu, to jak chcesz wyznaczać punkty na lampy? Trzeba albo poczekać aż sufit będzie zabudowany, po czym wyznaczyć linię świateł i podzielić to na odpowiednie miejsca, albo może zamocować sznurek od ściany do ściany tam gdzie będzie linia świateł, po czy na tym sznurku zaznaczyć np taśmą kolorową miejsca mocowania kolejnych lampek. Ten...
Lampę pojedynczą chcesz podłączyć do instalacji żyrandola. Znajdź wśród tych 3 kabel N (neutralny) i podłącz do dowolnego z dwóch lampy. Drugi lampy podłącz do jednego z pozostałych. Trzeci z sufitu zaizoluj. Jedna sekcja wyłącznika będzie załączała lampę. Druga będzie nieaktywna. Możesz podłączyć metodą "prób i błędów". Jeden z lampy do jednego z sufitu...
Najpewniej teraz już będzie ciężko znaleść jeśli spuścili wodę i wyjdzie dopiero podczas napełniania na jesień. A od kiedy to się wodę spuszcza z instalacji? I w jakim celu niby? Żeby wszystko korodowało? Elektroda bawi i uczy :lol:
Witajcie. Niedawno kupiłem 2 różne lampy LED na sufit. Lampy zapalają się na różne barwy. Raz na ciepły raz na zimny. Po ustawieniu pilotem na ciepły i wyłączeniu-włączeniu kontaktem często zapala się na zimno. Czy jest możliwość ustawienia na stałe jednej barwy? Jestem przed zakupem trzeciej lampy i obawiam się świetlnego chaosu w mieszkaniu.
Ja bym jednak proponował, żebyś zdemontował wyłącznik i zrobił tak, jak w poprzednim poście pisałem. Ale przedtem zamień przewody przy kostce na suficie, żółto zielony z lampy połącz z niebieskim wystającym ze sufitu, a niebieski z lampy z czarnym ze sufitu. Pamietaj żeby te prace wykonywać przy wyłączonym bezpieczniku!!!
Myślałem o lampe tego typu https://obrazki.elektroda.pl/7120188300_... Na środku chciałbym lampę główną, a przy ścianie myślałem o czymś takim [url=https://www.brw.pl/lampa-sufitowa-l... Obawiam się tylko, czy dwie różne lampy na jednym suficie nie będą wyglądały beznadziejnie.
Zasilanie lampy pod sufitem? ;) Jest to w prawdzie lampa, konkretnie żyrandol, ale widzimy grzejący się haczyk a nie przewód zasilający 🙂
Witam a nie powinno być tak Niebieski - Zero. Brązowy i Czarny - Fazowy, na podwójną lampę. Biały - uziemienie, choć powinien być zielonożółty. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.
To jest mostek na drugą lampę 😁
No i coś jest na rzeczy. Myślałem, żeby przewody pociągnąć z sufitu, gdzie jest podpięta lampa. Gaśnie tylko przy włączeniu jednego z wyłączników nadprądowych. Instalacja pracuje w TN-S - dlatego nie możesz zrobić zerowania.
No to mało wiesz z elektryki, bo plus i minus występuje w prądzie stałym (samochód, latarka), a w domu występuje prąd przemienny. Należałoby sprawdzić czymś innym, ale nie neonówką, tylko inną lampą, czy w kostce pod sufitem jest faza i neutralny, czyli po prostu inna lampa będzie świecić.
Przewodu ochronnego nie podłączasz, bo obudowa jest w drugiej klasie ochronności. Na etykiecie jest symbol kwadrat w kwadracie. Dlatego nie ma miejsca na podłączenie. Przewody z sufitu niepodłączone należy zaizolować lub zostawić dokręcone w pomarańczowej złączce.
dziwne jest to że z puszki gdzie jest przełącznik do lampy ten kabel żółto zielony nie ma przewodności do sufitu ( brzęczyk nie brzęczy ) Prosiłem abyś żółto-zielony w pierwszej fazie nie podpinał do lampy, a niebieski ma przejście z puszki włącznika do sufitu? A lampa świeci w puszce włącznika pomiędzy niebieskim a fazą? A wiec do sufitu brakuje Ci...
Wszystkie niebieskie muszą być razem połączone. Czemu nie są, nie wiem. Musisz rozdzielić jeden brązowy, dowolny. Teraz najważniejsze, lampa wymaga bezwzględnie podłączenia jej do przewodu ochronnego. Wystaje u ciebie z sufitu taki?
PS czy jakieś większe znaczenie będzie pociągnięcie uziemienia do zasilacza? To zależy od klasy ochronności zasilacza, w której został wykonany. Ten Twój był w II klasie ochronności (oznaczenie kwadrat w kwadracie spójrz), gdzie nie trzeba stosować specjalnie środków ochrony w postaci uziemienia, bo nawet nie miałbyś gdzie podłączyć przewodu ochronnego...
Z tym zamawiania aparatów to może trochę za wcześnie... a co jeśli lampy będą wyprowadzone z przełączników skrajnych lub z puszek gdzieś pod sufitem :?: lub jeśli jedną lampa będzie wprowadzona z środkowych a oświetlenie schodów że skrajnych być może trzeba będzie jakiś przekaźnik i przyciski, na razie to tylko domysły bo nic nie wiadomo o instalacji.
Bez lampy zabezpieczenie jest ok? Lampa wykonana jest chyba w I kl ochronności. Jeśli tak to ten trzeci przewód w kostce również musi być podłączony.
No skoro na jednym przewodzie lampa świeciła to może perpetum mobile albo prąd z uziemionego sufitu. Wezwij elektryka.
Lampa oświetla sufit i miejsce do czytania.
Witam. Zainstalowałem nową lampę pod sufitem (4xGU10). Świeciła 60 min. i było ok. Wyszedłem z domu na godzinę, wracam i teraz nie mogę jej włączyć, tylko migną żarówki przez ułamek sekundy i ciemność. Rozkręciłem i sprawdziłem przewody (mieszkam w blokach): w suficie jest przewód 4-żyłowy, ta lampa wymaga tylko dwóch przewodów: L i N. Więc podłączyłem...
Bardziej bym się martwił samą lampą. Prawdopodobnie z sufitu wystaje taki sam komplet przewodów. Pytanie w jakiej klasie ochronnosci jest lampa? Tu może być prawdziwy problem. Bo jeśli lampa jest w I kl ochronnosci to z sufitu może brakować przewodu PE i nie należy takiej lampy podłączać.
wystarczy, jeżeli podłączę fazę i zero, a drugą fazę owinę szczelnie taśmą izolacyjną Tak będzie dobrze
Z opisu wnioskuję że to jest 5 minut roboty z popijaniem herbatki :D Lampa ma cztery oprawy z żarówkami z każdej oprawy wychodzą dwa przewody niebieski i brązowy tak to mniej więcej ci rozrysowałem. Teraz trzeba rozłączyć kostkę z brązowymi przewodami. Skoro chcesz by włączały się dwie oprawy + dwie to trzeba zrobić podział brązowych przewodów. Potrzeba...
Próbowałem dziś podłączyć lampę do sufitu lecz lampa nie działała. Po sprawdzeniu przewodu próbówką okazało się że w przewodzie jest napięcie ale bardzo słabe (lampka "próbówka" tylko lekko świeciła) co mogę zrobić by w przewodzie było odpowiednie napięcie?
problem z podlaczeniem lampy do sufitu. Kable ze ściany: Zolto zielony, czarny, brązowy i szary, lampa: Brązowy i niebieski. To na ścianie ma wisieć czy na suficie? :o Jaka jest klasa ochronności tej lampy?
Nie wiem o co chodzi z dwoma żyłami" pod prądem"? bo według mnie w przewodzie od sufitu będzie faza i jej powrót na lampę, ale to dopiero po załączeniu wyłącznka, więc to jest normalne.
Tak to co przedstawiłeś to rodzaj puszki a raczej listwy połączeniowej stosowanej pod każdą lampą w uk. Zamiast tego możesz użyć przedstawionych prze zemnie kostek Wago i schować nad kg sufitem.
1. Brązowy z sufitu do brązowego lub czarnego z lampy (nie niebieski) 2. Czarny z sufitu do drugiego brązowego lub czarnego z lampy (nie niebieski) 3.Niebieski z sufitu do obydwu niebieskich z lampy 4. Żółto-zielony z sufitu do żółto-zielonego z lampy
Do lampy z sufitu wystaja 4 przewody, jeden fazowy zaślepiłem bo nie potrzebny. Zaczynam myśleć że może zostawie jak jest ten podwójny jak działa hah
Niebieskie wszystkie razem, jeden brązowy lampy do brązowego z sufitu, drugi brązowy lampy do czarnego z sufitu. Jeśli miedzy łącznikiem a sufitem wszystko jest dobrze zrobione, to musi działać.
1 Ja może działać jak przewód nie jest podpięty Na zdjęciu widać, że nie jest podpięty ale doczytaj pytanie i nie pytałam czy działa lecz czy działała. 2 Jak podłącze :wąsy : do kostki to po załączeniu sznurkoweg włącznika działają wszystkie światła górne i ta na ścianie ,po wyłączeniu gasną wszystki Włącznikiem sznurkowym zamykasz obwód lampy na suficie...
No co, lampa prawidłowa tylko januszowi się klosz zapodział razem z siatką Chodzi o to że wszystkie podłączenia są na wierzchu. Ale nie ma obawy właśnie ta lampa znikła z sufitu i nawet w rupieciach znalazł się szklany klosz z siatką. Będzie eksponat po odczyszczeniu.
Daj wyraźne zdjęcia przewodów w lampie i w suficie.
To pociąg kabel z lampy do lampy- sufitem. Ten wył. co zapala te dwie pozostałe żarówki podłącz do drugiego pokoju. Wystarczy kabel 2x1.5^.
W łazience już chciałbym położyć nową elektrykę: sufit, lampy oraz gniazda. Zaproś elektryka,bo : łazienka ma spełniać wymogi nomy PN-HD60364-7
Mam następujący problem otóż lampa pod sufitem przestawała działać wystarczyło nią poruszać żeby zaczęła działać, sprawdzałem lampę w innej lokalizacji i jest okej. A w kuchni trzeba poruszać kablami wystającymi z sufitu żeby zaczęła działać a i tak po wyłączeniu i włączeniu znowu nie działa.
, skoro lampa jest w 1. klasie ochronności, to czy w zestawie nie powinno być przewodu PE? Powinien być. Lampa jest niekompletna. Tak na marginesie ja bym jeszcze mocno się upewnił czy z sufitu wystaje na pewno PE. Dla naszych krajowych "elektryków"kolorki mają marginalne znaczenie.
Jaki wyłącznik jest obecnie? Pojedynczy czy podwójny, jakiego koloru kabelki są widoczne? Obawiam się że się nie da bez dodatkowej żyły. W wyłączniku na ścianie brakuje N. Dodano po 9 Trzeba by dociągnąć do wyłącznika przewód N, albo dołożyć żyłę od lampy do wyłącznika i w ten sposób doprowadzić N do puszki wyłącznika. Tak czy inaczej gdzieś, coś trzeba...
Witam, Sufit 2 kable neutralny I fazowy, lampa 4 kable jak na zdjeciach Po podłączeniu kabli fazowych L oraz L1 wychodzacych z lampy do kabla fazowego z sufitu (na zdjęciach jest jeszcze przed podłączeniem), a neutralnego z lampy do neutralnego z sufitu, świecą tylko 2 żarówki. Mam pytanie co robie zle? https://obrazki.elektroda.pl/1393581600_...
Są trzy oprawki (żarówki)- każda ma przewód niebieski i brązowy. Niebieski to neutralny więc wszystkie są skręcone razem i podłączone pod jeden zacisk kostki. W ten zacisk podłączasz szary przewód. Rozdzielasz trzy przewody brązowe (podłączone pod kolejny zacisk). I teraz masz możliwość sprawdzić który przewód zasila którą oprawkę. Dwa przewody brązowe...
Popatrz na fotkę z pierwszego postu. No patrzę, no i co? Po co podwójny wyłącznik? Z sufitu idą tylko dwa brązowe, więc zasilanie na dwa obwody jednej lampy. Gdyby te dwa wyłączniki miały obsługiwać dwie osobne lampy, to musiałyby być trzy brązowe. 1 - zasilanie tej lampy, 2 - zasilanie drugiej lampy, 3 - odejście w sufit do drugiej lampy.
Uroki rozwiązywania problemów kiedy nie ma konkretów-najlepiej zawsze jest spojrzeć i sprawa jasna w 5 minut a tutaj dziwimy przez dwa dni i nadal niejasności :) ale może w końcu coś wyjaśnimy i zaradzimy problemowi raz na zawsze. Przepraszam, ale wydawało mi się, że piszę jasno i konkretnie, ale to już tak jest, że piszący ma większą wiedzę o temacie,...
Obliczyłem sposobem szkolnym i dałem 2 lampy na sufit.
Z sufitu wystają 4 kable: ż-z, szary, brązowy i czarny. Przypuszczalnie, to dwa zasilania (L) z poszczególnych włączników, żyła N i PE. Wszystko do sprawdzenia na miejscu. Z żyrandola masz trzy i tak jak wyżej 2x L i N, PE podłączasz pod obudowę tej lampy.
Jak dla mnie to niepoprawnie podłączona lampa pod sufitem - zamieniona jedna faza z neutralnym.
Mam problem z lampą sufitową na 16 żarówek g4. Miesiącami działała, było wszystko ok. Nagle rozłączył bezpiecznik znajdujący się w lampie 2,5 A. Po jego wymianie to samo. Wszystkie przewody prawidłowo podłączone. Lampa posiada transformator toroidalny firmy Edel. Mam go od pół roku. Co może być przyczyną palenia bezpiecznika ?. Gdy podłączam inną lampę...
Czyli żeby było bezpiecznie powinienem pozbyć się tych złączek, a w zasadzie przenieść je ponad sufit podwieszany i wrócić przewodami do lampy. Zostaw jak jest, ta oryginalna złączka nie jest z lepszego tworzywa niż Wago. Jak ta fabryczna wytrzyma, to i Wago również.
Witam. To powinno wyglądać tak: http://obrazki.elektroda.net/75_12590591... Wszelkie prace muszą być wykonane przy wyłączonym napięciu(bezpiecznik instalacyjny. Pozdrawiam. A gdzie jest przewód ochronny? Popraw ten schemat.
Na "dzień dobry" to rozepnij czarne. Czemu rozpiąć :?: tam trzeba dołożyć jeszcze jeden do zasilania ROPa i zabezpieczyć. Jeśli tak to bardzo proszę o instrukcję dla "kretyna" bo o prądzie wiem tyle że Niebieski z sufitu podłączony do L1 lampy wypnij i podłącz do IN2 Brązowy z sufitu podłączony do L2 lampy wypnij i podłącz do IN1 Do tych czarnych dołóż...
Kupić lampę z wymiennym akumulatorem. Możesz wtedy mieć przy sobie zapasowe akumulatory, pomysł warty rozważenia. Te dane techniczne z chińskich lamp to są z sufitu a nie realne pojemności akumulatorów.
Ile kabli wystaje z sufitu? Lampa jest w I klasie ochronności i wymaga podłączenia żyły PE.
Chciałabym podłączyć lampę sufitową z 3 żarówkami. W lampie są 4 przewody: 2 czarne (jednofazowe) i 2 białe (neutralne), z sufitu są wyprowadzone 3 kable: 1 niebieski (neutralny), 1 zielonożółty (uziemienie) i 1 brązowy (jednofazowy), przełącznik ma 2 klawisze. Poprzednio w lampie zainstalowana była kostka z 3 wejściami, w której przewody z lampy były...
Zakładasz i stosujesz się do tych założeń, że do lampy umiejscowionej na suficie brak powszechnego dostępu a sam sufit jest dielektrykiem. Proszę wskazać zapis sankcjonujący w mieszkaniówce ochronę przez umieszczanie poza zasięgiem. O ochronie przez izolowanie stanowiska nawet nie wspominam. Ja rozumiem chęć pomocy, ale wszystko ma swoje granice. Pomoc...
Zrób sobie prostą tzw próblampkę coś jak na zamieszczonym zdjęciu. Ja nie wierzę tanim próbówkom, a co jak przewód neutralny ma przerwę ?? Nią sprawdzisz czy napięcie jest w przewodach wychodzących z sufitu. Jeśli będzie to wina lampy jeśli nie to najpierw szukaj w wyłączniku.
Miernikiem uniwersalnym pomierzyć pomiędzy tymi kabelkami z sufitu i poszukać różnicy potencjałów 230V.
Proszę o pomoc jak podlaczyc lampę. Z sufitu wychodzą 2 kable 3 żyłowe (2 niebieskie, 2 żółte i 2 brązowe) , a włącznik jest pojedynczy. Lampa nie jest problemem, gdyż wszystko pokazuje zdjęcie. Problemem są przewody w suficie bo nie wiadomo co sobą reprezentują. A zgadnąć się tego nie da, trzeba sprawdzić i zmierzyć. Na miejscu.
Najlepsze rozwiązanie to lampy metalohalogenkowe, daja białą barwę światła i mają sprawność ok. 8 razy większą, niż żarówki o tej samej mocy, np. lampa metalohalogenkowa 150W daje 12 000 lm, czyli więcej, niż żarówka o mocy 1 kW! Ponadto ich żywotność jest 6000 godzin, a nie 1000, jak dla żarówek! Korzystniejsze jest użycie większej ilości lamp o mniejszej...
Witam! Proszę o poradę, czy mój pomysł jest wykonalny i będzie działał prawidłowo. Posiadam w pokoju lampę na jedną żarówkę, która jest połączona pod kabel niebieski i brązowy. Wolny zostaje kabel czarny i zielono-żółty. Posiadam projektor, żeby sobie wyświetlać filmy na ścianie, który jest postawiony na parapecie. Czy mógłbym zamontować projektor na...
Witam. chce zeby tymi wyłącznikami świecić 2 lampy, tzn mam 2 żarówki jedno to oświetlenie korytarza, a 2 to podświetlanie sufitu. I chce świecić te lampy z 3 miejsc.
Z tego co widzę to masz hak w suficie. Możesz kupic lampę do zawieszenia na tym haku. Jak go wykręcisz to zostanie Ci koszulka do której możesz wkręcić wkręta jeśli lampa ma inne mocowanie. Taki hak może utrzymać nawet dużą lampę.
Dokładnie tak to widzę. Czy w punktach łączenia kostkami wago dawać puszkę czy starać się je zmieścić w miejscu między lampa a sufitem?
Przewodu nr 3 na zdjęciu lampy nie bierz na razie pod uwagę bo to przewód ochronny. Zostały więc dwa przewody czyli cała lampa będzie zapalała się jednocześnie.
Witam. Nie bardzo się znam więc pytam specjalistów. Kupiłem żyrandol z 3 lampami. Z sufitu wisi kostka z 4 kablami (włącznik na 2 przyciski) - żółtym, brązowym, czarnym i szarym. W żyrandolu z jednej lampy 2 szare żyły, z drugiej lampy 2 szare żyły, z 3 lampy 2 szare żyły oznaczone L i N no i żółty. Jak to połączyć? Z góry dzięki.
Dzień dobry. Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu, jak należy prawidłowo podłączyć lampę sufitową. Lampa ma dwa kable, ale nie są one oznaczone kolorystycznie. Z sufitu natomiast wystają cztery kable. Lampa też po części jest metalowa. Do posta dołączam zdjęcia, które zobrazują to w pełni. https://obrazki.elektroda.pl/2458609800_...
Zrób zdjęcie połączeń lampy przy suficie. Tam są prawdopodobnie pomylone przewody.
1. Czy jest to prawidłowe podłączenie w przełaczniku? (żółto-zielony jako N?!!) Nie. Nieprawidłowe. czy jest możliwość podłączenia lampy 2+1? Przy tak wykonanej instalacji (za mało żył wychodzi z sufitu) nie jest to (w prosty sposób) możliwe.
Skoro masz z sufitu dwa przewody fazowe i N to ta lampa nie może zostać podłączona do tego wypustu. Żółtozielony do ochronnego PE czarny N a czerwony fazowy.
Witam. Po pierwsze wyłączyć zasilanie. Potem przewód przeciać, odizolować i podłączyć kolorami do lampy. Z sufitu wystaje "takie coś", bo przewód poprowadzona jest od lampy do lampy. Pozdrawiam.
Niebieskie wszystkie razem (3sztuki) Dwa brązowe z czarnym (3 sztuki) Ten żółto zielony z sufitu pozostaje wolny, wygląda na to że sama lampa nie wymaga PE.
Nie tak szybko, kolego Mati1990000. Lampa jest w I klasie ochrionności i wymaga podłączenia przewodu ochronnego do obudowy.
Pokaż dokładnie jakie kabelki wychodzą z sufitu. Pokaż dokładnie kostkę połączeniową lampy. Z twoich zdjęć teraz mało co widać. Lampa z dwoma żarówkami. (foto w załączniku) a później zapaleniem wszystkich 3 żarówek. to ile w końcu jest żarówek?
Samo zlikwidowanie przełącznika nic nie da jeśli przy lampie w suficie nie masz PE. Jeśli tak jest to możesz zastosować inną oprawę w 2 klasie ochronności izolacji czyli z podwójną lub wzmocnioną izolacją oznaczoną na tabliczce znamionowej symbolem: https://obrazki.elektroda.pl/1884167500_... Taką oprawę można zastosować bez PE a przewód...
Niektóre przewody luźne inne niezaizolowane. Od czego są? Nie wiemy czy w puszce pod sufitem masz te lampy połączone czy przewody dochodzą do wyłącznika.
sufit lampa sufit kabel lampa lampa sufit podwieszać
usterka telewizor philips kolory mercedes stacyjki sprinter corsair cx600
somfy napęd bramy pralka mastercook instrukcja obsługi
Kubota – brak zasilania, nie odpala – diagnostyka akumulatora, hebla, bezpieczników, stacyjki Mercedes W212 7G-Tronic 722.9 – gubienie biegów podczas jazdy, diagnostyka, typowe usterki