Jak masz licznik energii z diodą LED to przełączając grzałki wybierakiem funkcji piekarnika możesz stwierdzić która jest uszkodzona, po prostu częstotliwość migania będzie zbliżona do tej jaką widać przy wyłączonym piekarniku. Przy starym liczniku z tarczą tez to można zobaczyć po prostu mierzą czas obrotu tarczy, z diodą jest łatwiej to ocenić. Pomiar...
Na liczniku powinna być dioda (czerwona), która miga gdy jest pobierana energia. Jest również opisane ile "mignięć" przypada na 1kWh. Gdy wyłączysz wszystkie odbiorniki dioda nie powinna migać.
Jeszcze pytanie do autorki. Czy może przypadkiem albo i nawet celowy nie był używany przy liczniku magnes neodymowy?
Tak, jeśli jest to ogrzewacz z grzałką w kształcie rurki (takie robi chyba Kospel). Jeśli jest to coś w rodzaju Vailanta czy Siemensa - spirala w wodzie - nie ryzykowałbym, bo przy prądzie stałym zacznie się elektroliza drutu grzejnego. Ogrzewacze tego typu są za to bardzo odporne na osadzanie kamienia.
Dzięki właśnie szukałem instrukcji żeby ustalić czemu świeci się ta duża dioda na czerwono bez żadnej zauważalnej prawidłowości.
iczac zatem te mignięcia to co uzyskam? sume pobranej i oddanej ? Tak, dokładnie to co nalicza się w rejestrze 15.8.0. Żeby na podstawie mignięć diody zliczać osobno energię pobraną i oddaną, musiałbyś w torze prądowym zastosować przekaźnik kierunkowy, który wysteruje Twoje urządzenie zliczające.
Witam Neonówka czyli lampka tląca pobiera prąd bierny nie rejestrowany przez licznik energii czynnej. Dioda Led pobiera ok. 0,24 W, jeżeli jest połączona szeregowo z kondensatorem. Natomiast jest wiele urządzeń elektronicznych domowych pobierających znacznie więcej energii w stanie czuwania, w ciągu roku są to kwoty bardzo duże. Pozdrawiam.
Witam! Interesuje mnie to, ile przy pełnym akumulatorze gdy kończy się światło słoneczne pobierze mi instalacja z akumulatora a następnie gdy wychodzę do pracy i słońce świeci - ile energii wróci do akumulatora - czy więcej zużywam niż produkuję i trzeba dostawić panel, czy instalacja jest wystarczająca bo w dzień odrabia wieczorny ubytek? To nie takie...
Im szybciej miga tym więcej zużywasz energii, w dużym skrócie dioda jest odpowiednikiem tarczy w liczniku indukcyjnym.
Kolejność faz nie ma znaczenia dla prawidłowości zliczania energii natomiast zamiana odpływu z dopływem spowoduje błędne naliczanie energii licznik będzie nabijał energię czynną pobraną jako oddaną czyli na liczydło 2.8.0 a powinien zliczać energię pobraną na liczydło 1.8.0 i to przy licznikach zdalnego odczytu jest bardzo proste do wychwycenia przez...
Mówcie co chcecie ale ja to bym chciał zobaczyć (film) jak miga/świeci dioda na liczniku energii oddawanej mierzonej przez LK z takiej instalacji 15-40kW. Jak patrzę jak u mnie miga z 3,3kW to tak się rozmarzyłem ;)
Witam, chciałbym dowiedzieć się, czy na podstawie odczytu zużycia energii biernej z licznika na podstawie diody odpowiadającej za kvarh (energię bierną) mogę uzyskać informację na temat zużytej konkretnej ilości energii biernej indukcyjnej oraz pojemnościowej ? Z góry dziękuję.
http://oferta.apator.eu/produktowy/pl/do... FUNKCJE DODATKOWE LICZNIKA Poza pomiarem energii i mocy maksymalnej licznik dodatkowo: sygnalizuje pomiar energii – impulsuje czerwona dioda LED opisana stałą impulsową,
Instalacja starego typu czy nowa z wyłącznikami różnicowymi? Jeśli 10kWh przez 10 godzin tylko z piecem na ekogroszek i lodówką to znacznie za dużo. Na liczniku jest dioda, której częstotliwość mrugnięć oznacza ilość zużywanej energii. Najlepiej po kolei wyłączać bezpieczniki i sprawdzać po wyłączeniu którego dioda zacznie znacznie wolniej mrugać.
Licznik został podpięty i uruchomił się. Niestety nie zlicza pobieranej energii (dioda nie mruga). Czy taki licznik należy jeszcze konfigurować ?
Nikt nic z TAURON nie robił od marca 2024 kiedy to była wymiana licznika legalizacyjna. Dioda miga proporcjonalnie do aktualnego poboru energii, lub świeci światłem ciągłym jeżeli jest brak poboru.
Wiele domowych urządzeń może pobierać pewną moc bierną w tym np. piec, lodówka, czy odkurzacz. Jeżeli jesteś odbiorcą indywidualnym, to nie jest to problem. W przypadku odbiorcy przemysłowego otrzymasz opłatę na rachunku za energię bierną.
Możecie mi podpowiedzieć z której strony w liczniku jest dioda odbiorcza. Pozdrawiam Tomasz
Czy kolega czasem nie podchodzil do tego licznika z magnesem?
Są liczniki z rejestracją na karcie i podpięciem do komputera, mam taki kupiłem za pięć dych na giełdzie, na allegro "troche" drożej, nazywa się energy logger 3500 lub 4000 Voltcraft. O 0.2W zapomnij na jakimkolwiek liczniku tego typu.
Brak jednej fazy, manipulacje przy liczniku lub, jak mogłaby wskazywać nazwa diody - awaria licznika. Tak czy owak wypadałoby to zgłosić do dostawcy energii.
Można zacząć od najprostszej rzeczy. Wyłącz wszystkie zabezpieczenia w domu, niech włączone będzie tylko zabezpieczenie przedlicznikowe. Obserwuj licznik czy zalicza energię, czy diody (impulsy) migają ewentualnie czy tarcza się obraca, chociaż pewnie takiego licznika już nie masz. Jesli licznik zalicza energię to może być winny przewód, jeśli nie zalicza...
Witam. Może ktoś podpowie, czy znacie jakiś przyrząd, miernik 3 fazowy posiadający przekaźnik reagujący na kierunek przepływu energii do i z sieci. Wiem, że są liczniki energii posiadające dwie diody sygnalizujące import i eksport ale trudno to dalej wykorzystać do sterowania. Znalazłem taki przekaźnik ale 1-fazowy EPM-621. Sprawa dotyczy uniknięcia...
- ale energia pobrana będzie taka sama. Energia , energią i oczywiście będzie pobrana taka sama , ale pytanie dotyczy energii wskazanej przez licznik odbiorcy .
Czy istnieje jakiś układ, który załączał by np stycznik albo diodę w przypadku oddawania energii?
Jeżeli dobrze pamiętam, większość liczników elektronicznych używanych przez dostawców energii ma albo wyprowadzone, albo możliwe do dołożenia wyjście beznapięciowe działające tak samo jak błyskająca dioda. Może lepiej użyć jego zamiast bawić się w fotodiody?
Prawidłowo. Dioda jest odpowiednikiem obracającej się tarczy w starszych typach liczników. Częstotliwość migania diody jest proporcjonalna do aktualnego poboru energii. Jest opisana na obudowie w [imp/kWh].
Jutro sprawdzę i podepnę przez licznik do gniazdka 230 V. Taryfę mam G11, nie mam wyszczególnionej mocy biernej na fakturze, choć licznik energii liczy moc czynną i bierną, ponieważ dioda od biernej miga. Więc chyba liczy. Nie stałem przy nim pół dnia, żeby sprawdzić, czy stan licznika zmieni się tylko od mocy biernej. :(
A wlaśnie, nowy licznik widzę, że ma też pomiar energii biernej (dwie migajace diody). Czy coś zmieni się teraz w rozliczeniach?
https://obrazki.elektroda.pl/3576801800_... Proponuję zaopatrzyć się lub pożyczyć od kogo prosty miernik energii za 40-60 zł, który pozwoli sprawdzić, czy np. uszkodzona lodówka nie wpływa na zwiększone zużycie (trzeba ją zasilać przez miernik przez minimum 1-2 dni, a może drukarka laserowa (o ile ją masz) nie wchodzi w tryb uśpienia...
Zastanawiałem się czy zastosowanie diody szeregowo z przewodem fazowym na dłuższą metę nie uszkadza licznika energii elektrycznej (mechanicznego) Ale ta dioda jest wstawiana za licznikiem.
Też tak myślałem, ale dioda świeci nawet kiedy włączę kilka urządzeń takich jak piekarnik, żelazko itd. Z poborem kilka kW a falownik w tym czasie wyświetla zaledwie 600 watt. Kolejna zagadka tego tajemniczego licznika. Pozdrawiam. Dodano po 5 Też tak myślałem, ale dioda świeci nawet kiedy włączę kilka urządzeń takich jak piekarnik, żelazko itd. Z poborem...
Witam. W liczniku energii elektrycznej jest dioda, która mruga tym szybciej im większe jest obciążenie, podłącz jakiś większy odbiornik do tego gniazda i zobacz czy u ciebie na liczniku dioda zaczęła migać szybciej. Podejrzewam, że zacznie. Nie sądzę że masz prezent od zakładu energetycznego. Jeszcze jaka to instalacja jedno czy trójfazowa? Nie pisałeś...
Co to znaczy duże zużycie energii? Ile dziennie? Jaką moc ma telewizor? W instrukcji obsługi powinno być napisane. Porównaj to z mignięciami diody licznika. Działania matematyczne na poziomie szkoły podstawowej.
Jakieś pomysły na czym to zrobić ? Dowolne Arduino i kilka linijek programu. Ten "impuls" to jakaś dioda która się zaświeca (jak np. w liczniku energii :P ) czy to impuls elektryczny ?
Najprawdopodobniej dioda sygnalizuje impuls odpowiadający jednemu obrotowi tarczy, służący do zdalnego pomiaru energii.
W Polsce raczej żaden dostawca energii nie wyrazi zgody na coś takiego. Skoro licznik ma interfejs komunikacyjny, to co ma do tego dostawca energii ?
jeśli inną niż konsumencką to... ...to autor nie powinien dziwić się wartościom wyświetlanym przez licznik. Zresztą na fakturze wartości energii czynnej i biernej, będą uwzględnione.
Witam, w moim SB3800 termik na rezystorze okazał się sprawny ... Czy jest opcja, że programowo jest założona blokada na ilość wyprodukowanej energii ? Liczniki godzin i energii wyzerowałem , uruchomiłem skasowanie błędów. pozdrawiam
To, że była to dioda z watomierza niewiele zmienia. Wg mnie to zmienia wszystko :) Ten układzik nie mierzy watów. Układzik składa się z 2 elementów. Opornik polaryzuje fototranzystor, a ten zamienia impulsy świetlne na zwarcia. I to tyle, co on robi. A po podłączeniu układziku do licznika rowerowego i przyklejeniu fototranzystora do diody w liczniku...
Jeśli czterokrotnie to wystarczy dioda, jedna. :D
W licznikach montowanych przez ZE port optyczny zapewne będzie całkowicie wyłączony lub dostęp przez ten interfejs będzie zabezpieczony jest hasłem. Czasem są dwa hasła. Znajomość jednego pozwala na odczyt zużycia a drugie na zmianę konfiguracji. Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś ZE prowadziły bardzo restrykcyjną politykę w tym względzie. Czyli czym...
Problem rozwiązany, tak jak myślałem to pobór energii biernej, odłączyłem dzisiaj wszystko. strzałka poboru energii czynnej zniknęła, dioda na liczniku zaświeciła czyli zero poboru, ale w dalszym ciągu był pobór energii biernej, strzałka w dół z oznaczeniem Q. I tak jak pisałem wcześniej na każdej fazie skacze prąd od 0.17A do 0.25A
Spytałem się o liczenie impulsów, ponieważ czasem wymagana jest rejestracja mignięć diody LED w liczniku energii elektrycznej. W specyficznych sytuacjach trzeba to rozbić nawet z odległości kilkunastu centymetrów. Do tego celu dostępne są specjalizowane urządzenia.
A co wiadomo o oświetleniu zewnętrznym które może zakłócać wykrywanie? Czy będzie się zmieniać w szerokim zakresie? Czy może migotać 100Hz? Czy to kolejny temat o wykrywaniu diody migającej w liczniku energii?
Jeśli dziadek ma wątpliwości to wystarczy wyłączyć wszystkie odbiorniki w domu i zobaczyć czy licznik wykazuje zużycie energii-miga dioda - jeżeli tak to wyłączamy(wykręcamy) bezpiecznik i patrzymy u kogo zgasło światło :) chyba , że tylko bojler u sąsiadki przestanie grzać to widać nie będzie ale jeżeli po wyłączeniu WSZYSTKICH odbiorników licznik...
Hm, a zaglądają tu może osoby, które takiego naliczania doświadczyły? Czy te liczniki miały gdzieś podliczaną energię bierną, czy tylko na fakturze? Mam licznik z diodą sygnalizującą 1000 imp/kvarh, ale nie ma pola przeznaczonego "oficjalnie" do ich zliczania, są za to taryfy 15.8.1, 15.8.2 i 15.8.3. Z tego co czytałem, trzecia jest używana przy G13,...
Liczysz mignięcia diody. Jest opisane jeśli dobrze widzę 6400 imp/kWh.
A jakie ma znaczenie, czy niosą energię? Moc bierna energii nie przenosi. Bo coś takiego, jak energia bierna nie istnieje. Mimo że istnieją jej jednostki i liczniki:) Przepływ energii przez diodę w kierunku sieci jest możliwy. Wyobraź sobie, że w szereg z naszą żarówka i diodą włączamy SEM większą niż napięcie sieci. I już watomierz odchyla się w przeciwna...
Czyli może też tak być że nie działa wyświetlacz i nie świeci dioda a złóżcie energij będzie nadal w jakiś tam sposób zapisywane w tym liczniku ? Nie może być, ale na 99,99% jest. Zużycie oczywiście.
Najprościej możesz sumować na diodach.
Podpinam się pod pytanie. Mam owy licznik i pobór prądu pobranej idzie cały czas, energii oddanej przy panelach stoi cały czas
Jeżeli tak skrupulatnie spisujesz stany to policz sobie moc chwilową, popatrz na licznik: zmierz czas i ilość mignięć diody licznika. Z poniższego wzoru obliczysz ile WATÓW pobierasz w danej chwili: P[kW]=( 3600 * DIODA ) : ( czas * C ) DIODA - ilość mignięć diody na liczniku czas - czas zmierzony stoperem w sekundach C - stała licznika podana na tabliczce...
Ogólnie rzecz biorąc, winowajcami nie są mod cons, ale zwykłe urządzenia gospodarstwa domowego, być może wymagające modernizacji. Lodówka jest dobrym przykładem wampira energetycznego. Zużywa wystarczająco mało, by nie zwracać na siebie uwagi, ale robi to 24/7. Posiadanie jednej lub więcej zamrażarek znacznie się do tego zwiększy, a każda z nich doda...
Najbardziej mnie wkurza to że gdyby został stary licznik to nie było by opłaty za energię bierną. Czy doczytałeś w umowie, że opłata za bierną będzie pobierana. Moim zdaniem to nie kwestia starego/nowego licznika. Stare mechaniczne liczniki też naliczały energię bierną jeżeli wynikało to z umowy. Może źle szukałem ale nie znalazłem zapisu, że w taryfie...
Co do kolejności faz stwierdził ze to nie ma znaczenia jak są, to stwierdzenie prawidłowe? Nie ma znaczenia dla licznika energii elektrycznej, bynajmniej nie współczesnego. Starsze liczniki indukcyjne były w niewielkim stopniu wrażliwe na kierunek wirowania faz, obecne elektroniczne już nie.
A czy można zrobić ekspertyzę przez firmę wskazaną przez Ciebie a nie przez dostawcę energii?
Witam. Zakupiłem trójfazowy podlicznik energii firmy ADELID z wyjściem impulsowym: oraz licznik impulsów Zamel na oprogramowaniu supli Problem polega na tym, że po połączeniu urządzeń impulsy nie są zliczane. Licznik impulsów podaje na wyjście impulsowe licznika energii napięcie 8,5 V, podczas impulsu z licznika energii napięcie spada do ok 7 V. Po...
Liczniki mają diody które migają wraz z poborem energii (nie pamiętam co ile W następuje mignięcie). Na tej podstawie można zliczać ilość impulsów i wiedzieć jaka jest pobrana energia. Bezpośredniego dostępu do odczytu licznika nikt nigdy nie udostępni.
Czy ilość mignięć diody LED zależy od sumy pobranej energii biernej i czynnej ? Co w przypadku kiedy odbiorca płaci tylko za energię czynną ?
Chodzi mi bardziej o cały układ niż tylko sam fotoelement. Taki jak jest w licznikach energii z wyjściem impulsowym. Chyba, że sam fototranzystor wystarczy?
Wyłączyć na godzinę wszystkie odbioniki i porównać stany licznika. Nawet bez tego się obędzie. Przecież na liczniku jest dioda LED, i mruga ona w zależności od poboru energii elektrycznej. Po włączeniu grzałki 2kW będzie mrugać częściej. Jeśli licznik starego typu, to tarcza będzie się obracać odpowiednio szybciej. .
W ogóle, to aby o czymkolwiek dyskutować, to choć załącz fotografię, a i dobrze byłoby odczytać typ licznika. Z tego co piszesz i jeśli to taki sam licznik jak u sąsiada, to mrugająca dioda świadczy o poborze energii, ale są i inne zastosowania "oczek". (np. do komunikacji z licznikiem). A więc daj foto!!
Układ musi być dość szybki bo liczniki mają z tego co wiem generują nawet 5000imp/kWh. Szybkie fotodiody mogą liczyć dziesiątki MHz, albo i więcej. Do około 100kHz można użyć fototranzystora - tańszy, da większy sygnał. Chyba nie chodzi o moc ze 100MW, albo większą? Dobrze byłoby wiedzieć, ile czasu trwa błysk tej diody - może jest tak, że jest stały,...
Od dziecka intrygowało mnie to "dziwne kółeczko" z czarnym paskiem w liczniku, które kręciło się szybciej wtedy, gdy wzrastał w domu pobór energii elektrycznej. Wraz ze zwiększaniem się mojej świadomości technicznej, tajemnica "kółeczka" (a później czerwonej diody) stawała się bardziej oczywista i mniej tajemnicza, by wreszcie wraz z nastaniem epoki...
Mój falownik to wersja 'chińska' - nie ma wbudowanego modułu zasilania, aby działał w nocy - identyczny model europejski już ma...ale był prawie 3tyś tańszy to jakoś to przeżyję. I jak wygląda to uśpienie? Falownik jest martwy? Nie świecą się na nim żadne diody?
Te diody za licznikiem to konkretniej gdzie podłączyć?
Odłączyć wszystkie odbiorniki, podłączyć odbiornik o znanym poborze mocy (perełka żelazko, czajnik elektryczny). I dokonać pomiaru - liczyć błyśnięcia diody przez zadany czas. Porównać energię zliczoną przez licznik z obliczoną na podstawie znane mocy odbiornika.
Właśnie kończę prace nad pewnym produktem, który może tak jak to napisałeś stanowić "alternatywę do istniejących [...] rozwiązań". Urządzenie nazywa się i-Node. Jest stosunkowo tanie, ma wielkość kapsla od piwa, ma wbudowany moduł radiowy, licznik impulsów, pamięć do sukcesywnego gromadzenia wyników pomiarów i jest ultra low power. Zasilane jest przez...
Jest problem z grzaniem tranzystora, bo pracuje liniowo. Przy 50% połowa mocy tego dodatkowego obciążenia idzie na niego. Trzebaby go przeskalować w górę (moc admisyjna) i na radiator z odzyskiem ciepła. Nie ma też pewności czy przy takiej pracy jak teraz jest - -licznik ZE uśredni pobór energii. Obserwowałeś strzałki i diodę na liczniku - czy faktycznie...
Dokładnej dokumentacji tego licznika nie mam ale. 1- jeśli ta dioda się zaświeci to oznacza brak jednej fazy co daje użytkownikowi informację że brakuje tej fazy już przed licznikiem czyli albo zadziałało zabezpieczenie przedlicznikowe albo zasilanie nie przychodzi z sieci. 2- licznik rzeczywiście będzie chodził troszkę wolniej ale to dlatego że brak...
oczywiście nie pokazuje dokładnego zużycia - tylko orientacyjne- prędkość. wbrew pozorom pokazuje dość dokładne zużycie. Licząc ilość obrotów w jednostce czasu, bądź mierząc czas jednego obrotu otrzymujemy dość dokładny pomiar zużycia energii. Elektroniczne liczniki również mają wskaźnik prędkości zużycia energii - migającą diodę. Im szybciej miga...
Czyli optozłącze daje więcej możliwości? Mam rozumieć, że pod TX i RX podłączę diodę i fototranzystor i mam głowicę? gdzie teraz dostać soft?
Myślałem o tym, ale nie wiem, jak z napięciem przewodzenia tych diod - czy nie przeszkodzi w wykrywaniu impulsów - to jest kwestia, jak jest zrobiony układ wejściowy. Dla wejścia TTL będzie "na styk". Można jeszcze zastosować tranzystory NPN w układzie wspólnej bazy (bazy polaryzowane np. poprzez oporniki około 1,5kΩ z napięcia około 2V, emitery do...
Napisałaś "(jeden bezpiecznik)". W mieszkaniu powinnaś mieć minimum dwa np. w przedpokoju lub trzy (dla poszczególnych obwodów) a na zewnątrz mieszkania jeden główny przy liczniku energii.
Diody ABC wskazują aktualne zużycie energii na każdej z faz. Im szybciej dioda pulsuje tym większy pobór.
Jeżeli liczniki energii dla poszczególnych mieszkań są dostępne dla wszystkich, to ja bym patrzył na którym pulsuje szybciej dioda w momencie gdy słyszalne jest buczenie.
Czy gdzieś jest dostępny taki schemat? A czy dwie diody i zasilacz nie rozwiązałyby sprawy? Dodano po 18 Jedno z pól tego licznika to podawanie energii w kWh. W wyniku zakłóceń to pole wskazuje HHHHHH zamiast ilości kWh.
Witam Potrzebuję zarejestrować krótkie stany mignięcia diody (około 1/ 5 sekundy) z licznika energii CORAX3 przy użyciu LPT do statystyk MRTG. Problem w tym że LPT odczytuje cyfrowe stany, natomiast błyśnięcia są tak szybkie że fotorezystor nie zdąży zmienić swojego stanu. Jeśli nawet zmieni stan to podejrzewam że port nie zinterpretuje tego poprawnie....
Czy takie liczniki stosują jakieś interfejsy do odbioru danych lub do komunikacji? Witam .Mam założony licznik elektroniczny16EC3gr produkcji PAFAL. Obok listwy przyłączeniowej jest RS232 a na czołowej obudowie coś co wygląda na komunikację optyczną (Są dwie diody a kolorem przypominają diody na podczerwień)
wystarczyło by zatrzsnać kontraktron wpiętyz diodą lub brzeczkiem.
Witam Mam pytanie czy świecąca dioda awarii w liczniku prądu elektrycznego może być oznaką zwarcia w samej instalacji elektrycznej budynku. Facet z energetyki przyjechal i powiedział że sprawdził licznik i on jest OK - a dioda świeci. Powiedział że według niego pobór jest bardzo wysoki według licznika i że to może być problem zwarcia w instalacji elekrycznej....
Dioda podczerwieni wraz z odbiornikiem podczerwieni jest w "kółku" w prawym dolnym rogu zdjęcia - to interfejs do parametryzacji/odczytu licznika. Diodę/diody świecące światłem widzialnym masz pod wyświetlaczem licznika
Urządzenie, o którym mówię, to TO-Q-SY2-JWT i ma moduł CBU. Zostało wspomniane w wątku, ale nie jest tym samym, co w pierwszym poście. Ale to jedyny wątek, jaki znalazłem (na jakimkolwiek forum), który wspomina o tym urządzeniu. Uważam, że jest bardzo podobny do SY1, który ma następujące mapowanie: ``` ## P17: przycisk czujnika ## P15: niebieska dioda...
Witam, ostatnio zauważyłem że coś się dzieje z moim licznikiem prądu. Otóż czerwona dioda miga, ale wyświetlacz ani ta druga zielona dioda nie działa. Nie widać w ogóle poboru energii. Co się mogło stać?
Sygnalizuje niewłaściwą pracę obwodów napięciowych licznika. wyposażane są w sygnalizator UKN-1. Liczniki bezpośrednie mogą być wyposażone w jeden z dwóch układów sygnalizatora: UKN-3.1 lub UKN-1. świeceniem diody elektroluminescencyjnej umieszczonej na tabliczce znamionowej licznika, informują one o wystąpieniu stanów awaryjnych w obwodach napięciowych...
Zwróć się do Spółdzielni Mieszkaniowej z prośbą o pozwolenie na zasilenia lokalu w piwnicy który podnajmujesz na siłownię.Jak uzyskasz zgodę to na swój koszt należy położyć instalację elektryczną a licznik zamontowany powinien być w Twoim podnajmowanym pomieszczeniu i po wykonaniu instalacji wraz z licznikiem i przełączeniu znajdującej się instalacji...
może mi pomożecie - zamontowałem licznik pod pompę ciepła - zamel LEM-40. oczywiście zgodnie z instrukcją - zrobił to zresztą elektryk. po pierwszym dniu nic się nie zmieniło na liczniku - było 0,09 i nadal tyle jest. PC pracowała w ciągu dnia i zagrzała wodę w bojlerze. to co mi się rzuciło w oczy, to pod wyświetlaczem świeci się dioda L1 i L2 oraz...
Wiem że jest tam rs485 .Mam tych liczników 4 do odczytu i zależy mi wyłącznie na odczycie zużycia energii czyli najtaniej i najmniej skomplikowanie skoro mogę je rozebrać byłoby podłączenie się bezpośrednio pod diodę ,praktykował ktoś takie rozwiązanie ?
Podobno posiada port optyczny, jednak właśnie nie mogłem znaleźć informacji, czy obsługuje się go tak samo jak w przypadku zwykłych liczników. Tak, to jest port optyczny ale w wersji okrojonej - czyli same diody bez magnesu trzymającego głowicę. Zapewne komunikacja z licznikiem jest możliwa, ale trzeba głowicę trzymać ręcznie. Nie wykluczam, że chińczycy...
Wyjaśnienie standardowe: Na licznik działało silne pole elektromagnetyczne (świadczy o tym świecenie diody), przyłożone prawdopodobnie, aby czasowo zatrzymać licznik w celu kradzieży energii elektrycznej. Pole to nie zdołało trwale uszkodzić licznika. Na tej podstawie ZE oskarża Was o próbę kradzieży energii i obciąża stosowną karą.
Dzię dobry Próbuję swoich sił z IOT wg, zdawało by się, gotowca: http://flytomcio.pl/raspberry-pi/pomiar-... Wszystko szło jak z płatka do momentu kiedy trzeba było skomunikowac ze sobą ESP i Domoticza. Autor pisze "Następnie wybieramy port GPIO, oraz pozostałe ustawienia, w tym IDX urządzenia...
Standardowe sprawdzenie czyli opornicą w wielu przypadkach wygląda tak: wyłącz Pan wszystko w domu, a po podłaczeniu opornicy policzenie obrotów tarczy/mignięć diody na minutę.
Udało się rozwiązać problem? Mam dosłownie to samo. Ale jaki problem? Dioda zaznaczona na zdjęciu to optyczna sygnalizacja pomiaru. 1000 mignięć = 1 kWh pobrana. A prąd wsteczny to pewnie sygnalizacja, że energia jest oddawana do sieci.
zawitał Pan z Energii. (..) "porobił coś przy liczniku" i wyszedł. Od tamtej pory licznik nie nabija ilości pobieranej energii elektrycznej. Cyfry nie zmieniają się. Opisz lub zamieść foto wyświetlacza. Pytania: Czy na wyświetlaczu wskazania zmieniają się sekwencyjnie w odstępach kilku sekund, czy wyświetlacz jest "zamrożony"? Czy licznik reaguje na...
Wpadłem na pomysł zrobienia wskaźnika pobieranej mocy elektrycznej. Układ ten byłby połączony optycznie z licznikiem energii elektrycznej. Licznik ten ma żółtą diodę, która zaświeca się na jakieś 10 ms co 0,1 Wh. Chciałbym te impulsy wprowadzić do mikrokontrolera. Niestety nie wiem, jaki element będzie się do tego nadawał. Zdaje się, że fotorezystory...
Ciekawy materiał, czy w Orno uszkodził się zasilacz beztransformatorowy a konkretniej kondensator lub dioda Zenera, czy też jest to poważniejsze uszkodzenie? W treści materiału poza osadzonym filmem przydałyby się także tabele z wynikami pomiarów. Hitem będzie film z eksperymentami z wykorzystaniem liczników energii jakie stosują dostawcy, warto aby...
Jaki posiadasz Licznik energii elektrycznej i gdzie jest zamontowany: Elektroniczny: Po błyskach diody będziesz się orientował jaki pobór energii będzie w danej chwili. Analogowy: Po obrotach układu zliczającego. Czy czasami jakiś sąsiad się nie pod łączył?
W zasadzie to można sprawdzić przy pomocy samego licznika energii. Liczniki elektroniczne mierzą różne parametry i można je odczytać wprost z licznika. Jeżeli licznik jest bardzo stary to można zliczyć obroty tarczy (lub w nowszych modelach policzyć mignięcia diod) i po wykonaniu nieskomplikowanych rachunków na poziomie szkoły podstawowej dowiedzieć...
Tak, okaże się, że w dniu wymiany licznika przy okazji kupili 3 razy więcej sprzętu AGD. No to się wyjaśniło, dzięki za niedocenioną pomoc Mam, kolego, nieodparte wrażenie, że oczekujesz tutaj jakiegoś "cudu". i że ktoś napisze Ci, że to na pewno licznik oszukuje. I Twoja ironia jest co najmniej nie na miejscu, bo koledzy podeszli do Twojego pytania...
licznik impuls dioda licznik energia licznik energia elektryczny dioda licznik energia migać dioda
iskra regulator napiąć malowanie chromu schemat swiatel mijania
ekspres nespresso ekspres nespresso
Ustawienie klap w nadajniku Spektrum iX12 Brak zasilania na nóżce 12 układu TL494 - diagnostyka i naprawa