Rozumiem, bo wtedy w "luźnym" uzwojeniu indukuje się również siła elektromotoryczna. Zadam głupie pytanie - czy ten układ daje na wyjściu napięcie przemienne?
Trafo tak brumi Jest to jego mechaniczne "brumienie", czy to słychać w głośnikach ? W pierwszym przypadku (jesli to jest mechaniczne) sugeruje luźne uzwojenia na rdzeniu. W drugim, świadczyć może o złej filtracji napięć zasilających.
Ps co do zintegrowanych kart i tak powiem: powyżej ok 13 14kHz wprowadzaja jak wyżej pisano intermodulacje przez co zmienia się barwa sygnału więc niewiadomo czy słyszymy sin czy jej harmoniczne. Dobrą praktyką jest utworzenie w cool edit sygnałów i nagranie ich na CD i póżniejsze odtworzenia na DOBRYM odtwarzaczu. Jak ktoś zechce sprawdzić powyżej...
Widzę, że kolega ma podobne zdanie. Nie ma innej możliwości niż luźny rdzeń i luźne uzwojenia, nic innego nie może w transformatorze wytwarzać fali mechanicznej. Kiedyś robiłem z tym eksperymenty i mogę Ci powiedzieć, że jeżeli pakiet blach transformatorowych jest za luźno poukładany to zawsze będziesz słyszał dźwięk. Ja jestem w stanie zmusić nawet...
Zapewne delikatne brzęczenie pochodzi od trafka . Luźne uzwojenia drgają wprowadzając transformator rezonans który przechodzi na obudowę dając mało przyjemne efekty. W starszym sprzęcie pomagało dokręcenie trafa . Jeśli trafo jest w całości przykręcone (rdzeń nie jest skręcany na śruby) zastosuj podkładkę gumową . Droższym rozwiązaniem jest zastosowanie...
Luźno nawinięte uzwojenie. Zastanów się co sie dzieje z przewodem w polu magnetycznym.
Przyczyną pojawienia się dźwięku 50Hz może być zbyt luźne uzwojenie, zbyt luźno ściśnięty rdzeń. Mogą buczeć dławiki - podobnie albo uzwojenia albo rdzenie. Przy czym dławiki będą buczeć pod obciążeniem. Transformatory mogą buczeć na biegu jałowym i bardziej pod obciążeniem.
PRzejrzyj cały obwód podświetlenia. Z tego co pamiętam jest to transformator - bezpiecznik i żarówki. Może gdzieś coś jest luźne / odlutowało się. Najlepiej sprawdź czy jest 6V (miernik ustaw na przemienne) na uzwojeniu trafa.
Czasami jak kolega wyżej pisał piszczenie powoduje luźne uzwojenie na rdzeniu.
Farbą nie wiele wskórasz, tu trzeba by było zadziałać jakąś żywicą, klejem. Ale jeżeli masz luźne uzwojenie wewnątrz to będzie kłopot.
chciałbym się zapytać z czego wynika "piszczenie" przetwornic? Z magnetostrykcji w rdzeniu lub z luźnego uzwojenia transformatora/dławika. Tylko, że jeżeli to jest PWM o częstotliwości liczonej w MHz, to czy nie powinien być niesłyszalny tak, czy inaczej, niezależnie od wypełnienia? Skąd w takim razie ten pisk? Albo deklarowana częstotliwość ma się...
Płytka czysta z obu stron, nie ma iskrzenia, i samo te skwierczenie ustało. Podejrzewam, że te skwierczenie to mogła być ta luźna (sztywna) izolacja na uzwojeniu transformatora. Wpadła w drgania od buczenia
Masz problem z prądniczką tachometryczną: albo luźny magnes albo przerwa uzwojenia cewki.
Eq Yamaha 1100 brzęczy transformator. Sprawdź proszę, czy "brzęczy" sam transformator, czy winne jest wadliwe mocowanie transformatora do obudowy. W tym modelu transformator jest mocowany za pomocą blaszanych "uszu" do spodniej części obudowy. Być może wystarczy dociągnięcie tych wkrętów lub podłożenie pod transformator podkładki tłumiącej (guma, korek,...
Jeżeli to Bosch to raczej wychodzi na luźne uzwojenie stojanu i brak izolacji rowkowej i międzyfazowej.P
Na 5 zdjęciu widać luźne uzwojenia, czyli nie ma pewności z której cewki.
no wiec sprawdzałemn wszystko no i wielkie rozczarowanie.... pickupy padły :( byłem z nią nawet u lutnika i nic nie da sie zrobić.... czeka mnie kupno nowych przetworników podobno jest jakieś mikrofalowanie/mikrodrgania i dlatego pickup piszczy, podobno moze to byc spowodowane luźną niktką na uzwojeniu albo luzem na przystawce dzieki za próby pomocy...
Zakładam, że poprawnie oceniłeś źródło dźwięku (patrz post wyżej). Jeżeli poza buczeniem wszystko jest OK to: - luźny rdzeń trafo (sprawdź, czy można go bardziej "ścisnąć") lub - luźne uzwojenie - tu czasem pomaga pomalowanie uzwojenia żywicami poliestrowymi.
Skupiając uzwojenie na pierścieniu zwiększasz wartość poziomu indukcji rozproszenia. Dlatego zwykle dławik sprzężony jest równomiernie nawinięty. Nawet jeżeli liczba zwojów jest mała to rozkłada się je po całym obwodzie. Wyjątkiem jest dławik skompensowany ale w jego przypadku ważne jest fizyczne rozdzielenie obu uzwojeń. Nie kombinuj, zwykły wzrór...
Jak odłączyłeś końcówki mocy, a dalej muczy to to nie to. Jak brzęczy to znaczy, że są luźne uzwojenia a nie, że jest przeciążone. Jak się nie grzeje to OK. spróbuj wtyczki wyciągnąć od niego jak ucichnie to trzeba szukać.
Klej który trzeba smarować na pewno jest za gęsty aby wniknąć w luźne uzwojenie. Sugerowałbym raczej impregnację lakierem elektroizolacyjnym. Zrobią Ci to w zakładzie przezwajającym silniki.
Mój tok rozumowania był następujący: kilkukrotne przegrzanie, być może nie do końca czysty stop miedzi ze względu na optymalizację kosztów --> większa kruchość, brak impregnacji i luźne uzwojenia --> albo ja zawadziłem przy rozbieraniu albo po prostu pękło podczas upadku. Co do lakieru do soldermaski - elektrycznie i terminicznie nie mam obaw,...
Podstaw elementy w drenie BUZ-a, rezystory do n.2 i 3 TDA, sprawdź dobrze inne elementy. Ewentualnie luźne uzwojenia/rdzeń trafa.
żadne sinusy....! Co do samego silnika, to są 2 rozwiązania: - proste: z wykorzystaniem halotronów (lub innego czujnika położenia) i to można sobie łatwo w bascomie 'wystrugać' - trudne: bez halotronów, gdzie czujnikiem położenia jest 'martwe' uzwojenie. W drugim wypadku trzeba dobudować sprzężenie zwrotne z uzwojeń poprzez komparatory lub podłączyć...
Jeśli rozbierałeś rdzeń to blachy mogły buczeć z powodu luźnego złożenia. Mógł by też buczeć od zwarcia w nowym uzwojeniu (uszkodzona izolacja), ale w tym przypadku zobaczył byś dym, w miarę szybko.
bez obciążenia 230V buczy ale chyba to normalne. Nie grzeje się. Wygląda na to że jest sprawne Nie, buczenie nie jest normalne. Albo luźne blachy rdzenia, albo uzwojenie.
Zadziałał bezpiecznik na uzwojeniu pierwotnym jeżeli dobrze widzę (czerwone kable ) . A ten luźny przewód powinien być podłączony do uzwojenia na trafie . Jeżeli po delikatnym odizolowaniu nie znajdziesz końca uzwojenia , to pozostaje wymiana na jakiś podobny ( podobne napięcia wtórne )
po podłączeniu mu 230v ma taki falowy przydźwięk. Jaki to jest falowy przydźwięk? To, że transformator buczy to nic dziwnego, może mieć (względnie) luźne uzwojenia. Zwijany rdzeń w troidzie także może mieć luzy jak normalny transformator z rdzeniem EI, UU, LL.
Tak, regulator, jak coś trze o niego.Pomyśl logicznie. Co do wycia- bywa, przy zwarciu w uzwojeniu, drze się albo rdzeń (magnetostrykcja) albo sama pętla zezwoju jak jest luźna. Ale to nie ten dźwięk.
Te przerwy w uzwojeniach powodują iskrzenie. Będą się wypalać szczotki i komutator.
Zdjąć ostrożnie cewki cewki z kinola ,można wczesniej zaznaczyć flamastrem ich dawne połozenie . Zlokalizować luźne uzwojenia te od V ,zalać klejem na gorąco z pistoletu. Odczekać aż klej wystygnie . Zamontować cewki spowrotem na szyjce. Cieszyć się ciszą.
Przyczyn może być pare. Jedną z nich to przypalona cewka głośnika wysokotonowego. Rozbierz ten głośnik i sprawdź czy nie ma luźnego uzwojenia a także sprawdź czy cewka nie jest wtopiona w karkas. Gdy jednak wszystko będzie dobre w głośniku to sprawdź luty na zwrotnicy i okablowanie (może coś nie łączyć i z tego ten dźwięk) Pozdrawiam!
Im było zimniej tym głośniej "wyły" po nocach. - A w jaki sposób chciałbyś energię drgań drutów przekształcać w jakąś bardziej użyteczną formę? A gdyby tak umieścić magnesy (przykleić?) wzdłuż takiego kabla, powiedzmy na odcinku 20 metrów i "nasunąć luźną koszulkę" z nawiniętym nań uzwojeniem?. Jak nic mamy ruch/drgania pola zwiększone o amplitudę...
To nie jest żadne uzwojenie. Opaska izolacyjna która trzyma zaciski wejściowe. Jak przetniesz będą luźno do niczego nie przymocowane.
Zapewne nie tyle buczenie co trzeszczenie. Wygląda na luźne uzwojenia trafo. Ściemniacz prawdopodobnie obcina nie amplitudę lecz czas trwania tejże. W efekcie trafo jest obciążane krótkimi szpilkami. Ja próbowałbym trafo uciszyć np przez zatopienie uzwojeń w stearynie jako, że fachowo tj zalanie szelakiem lub lakierem trochę kłopotliwe.
Mogłeś też naruszyć konstrukcje uzwojenia. Przy "luźnych" drutach uzwojenia ma prawo wydawać taki wyjący odgłos przy obciążeniu. Kwestia jakości dzisiejszych łożysk tez jest ważna. Te tanie szybko padaja. Łożyska klasy C3?
""Uzwojenia nie "bzycza", ale luźne blachy rdzenia " Uzwojenie też potrafi brzęczeć ale całość nasączyć lakierem powinno pomóc.
Jeśli to jest wina transformatora sieciwego tzw magnetostrykcja i słychać denerwujące buczenie , należy obejżeć transformator czy: jest dobrze przykręcony do podstawy - dokręcić cewki uzwojeń siedzą sztywno w transformatorze - zablokować ostatnie - luźne blachy transformatora zalać lakierem głęboko penetrującym , nie stosować lakieru , Który może rozpuścić...
Witam - podokręcaj wszystkie chłodzone elementy do radiatorów na początek. Pewnie piszczy Ci trafo w przetwornicy. Ktoś kiedyś na elce opisywał patent z kąpielą trafa w lakierze (żeby skleić luźne uzwojenia) - ja tego nie próbowałem więc nie mogę nic powiedzieć. Poszukaj na forum bo było pare razy ten temat poruszany. Powodzenia Pozdrawiam ------- a...
Jedna jest markowa CTEK Też mi marka... Hama też będzie markowa? Ta markowa w czasie pracy wydaje dziwie odgłosy , tzn. jakby piszczała, syczała, Magnetostrykcja w rdzeniu, i/lub luźne uzwojenia. Pytanie, czy to normalne że przetwornica takie odgłosy wydaje? Nie jest normalne, porządne zasilacze pracuja bezgłośnie.
(at)chasing Magnetostrykcja to zmiany wymiarów pewnych materiałów paramagnetycznych pod wpływem pola magnetycznego. Na rdzenie transformatorów, silników etc. dobiera się takie materiały by to zjawisko nie wystąpiło. To może być zbyt luźne nawiniecie uzwojenia albo źle sklejony rdzeń.
Może uzwojenia luźne?
Pomsył jest jeden. Ale stracisz gwarancje. Prawdopodobnie jakiś feryt luźny albo uzwojenie wydaje ten dźwięk. żadne programy w tym tobie nie pomogą bo to jest fizyczna wada.
pomiar jest różny nawet na zewnętrzny pinach w zależności od pozycji To świadczy albo o luźnych zaciskach na krańcach uzwojenia albo o luźnych zwojach drutu oporowego, więc nie do końca działają dobrze. 1204891 Impedancja między pin 1 a 3 jest sumą tych dwóch części uzwojenia jakie są w danym momencie zwarte. Tak myślę.
Rzeczywiście jest to błąd związany z silnikiem: otwarty / zwarty obwód uzwojenia, luźne połączenie, błąd elektroniki - PCB Proponuję omomierzem sprawdzić oporności: uzwojenie silnika ~2Ω +/- 10% (wyjścia z silnika U-V-W) prądnica tachometryczna ~40Ω, Jeśli te pomiary będą prawidłowe to uszkodzona jest prawdopodobnie elektronika sterowania...
Powody buczenia mogą być tylko dwa, albo za luźny rdzeń, co jest mało prawdopodobne, albo za dużą gęstość prądu w uzwojeniu pierwotnym, już nie raz o tym pisałem, transformator do wzmacniaczy nie liczy się tak jak do żarówek. Jeżeli go sam nawijałeś, to po prostu musisz go przezwoić jeszcze raz i przelicz go przez współczynnik 50 a nie przez 35 jak...
Nissan to to samo co Renault. Kolego, sprawdź czy pręty nie sa luźne, bo siła odśrodkowa jest znaczna. Jak Valeo, to zobacz czy koszyczek (uzwojenie na wirniku) nie jest luźne, bo to wada genetyczna wirników w tych alternatorach. Albo rusz śrubokrętem, albo ujmij wirnik w dłoń i na wyskości ucha pokręć nim, fajna grzechoteczka.
Dekompresator za wyczaj jest w głowicy obok świecy i uruchomiany ręcznie manetką.Służył przeważnie do gaszenia silnika. Stosował go SACHS w silnikach 125 cm. przed 1939 r. Był to wspaniały odgłos takie psikanie. Był stosowany w dyzlach przy ręcznym zapalaniu. Rozpędzano silnik kręcąc ręcznie i po osiągnięciu obrotów zamykano dekompresator Silnik odpalił....
TL494 może pośrednio odpowiadać za to piszczenie, gdyż jest to układ kontroli i sterowania przetwornicy impulsowej. A te mają to do siebie, że lubią piszczeć. Znaczy, że pracują z częstotliwością kilkunastu kHz i te sygnały mogą być słyszalne poprzez np. luźne uzwojenie którejś cewki lub transformatora. Przy przeciążeniu przetwornicy takie piszczenie...
gdy zestaw jest odłączony id źródła dźwięku oraz wyłączony Jeśli buczy zestaw włączony do sieci a wyłączony wyłącznikiem to zapewne wyłącznik jest za transformatorem a buczy transformator. Najprostsze rozwiązanie - odłaczać zasilanie z sieci (listwa z wyłącznikiem). Warto sprawdzić mocowanie transformatora, może jest luźne albo transformator "na sztywno"...
Ludzie trafo ZAWSZE będzie buczeć, to jak głośno zależy od jakości wykonania, luźno nawinięte uzwojenia są częstym powodem buczenia, Trafa na rdzeniach EI mogą buczeć z powodu rozklejającego się rdzenia
Słyszysz pracę dławików - luźne rdzenie lub uzwojenie.
Złożyłem rdzeń, wszystko ok, tylko burczy, myślę że jest to spowodowane luźnym nawinięciem uzwojeń. Uzwojenie się nie grzeje.
Za bezpiecznikiem na przewodach do pierwotnego mam 14V Czyli mam rozumieć że na uzwojeniu pierwotnym na trafie masz 14V a z sieci do bezpiecznika dochodzi 230V
Witam. Dzięki za porady, kropelkę już kupiłem, wieczorem będę z tym walczył. Jeszcze pytanie czy warto i czy można zawinąć pozostałości karkasu zawinąć na zewnątrz ? Kiedyś ktoś na elektrodzie mówił, że przy nawijaniu własnych cewek postępuje w ten sposób. Szczelina powietrzna jest wystarczająca do tego zabiegu. Uzwojenie jest dość luźne, więc nie powinno...
zamontowałem nowy stojan 1f i nowy regulator , prawidłowo podłączyłem przewody i Woltomierz Podczas pracy agregatu napięcie wzbudzenia na obu cewkach stojany wynosi zaledwie 2 V co uniemożliwia prawidłowe wzbudzenie wirnika przez regulator . jak wzbudzę wirnik z zewnętrznego źródła 12V to stojan generuje MAX 150V tak wygląda jakby stojan był źle nawinięty...
skaktus uzwojenie jest nawinięte luźno na rdzeniu między uzwojeniem a rdzeniem jest ze 3mm w miejscach gdzie nie ma kolumny bocznej dzięki temu powietrze ma przepływ i chłodzenie się sprawdza, testowane.
na pewno alternator sprawdź ładowanie pewnie pierścienie się kończą albo szczotki ,pasek luźny , złe polutowane uzwojenie
Dla mie ta robota i tak jest bez sensu, te wirniki mają notoryczną tendencję do pękania uzwojenia. Najlepiej potrzepać wirnikiem i przysłuchać się, czy nie brzęczy/stuka. Jeżeli tak to już lata luźno szpula z uzwojeniem.
Wszystkie alternatory zbudowane są w taki sposób że kontrolka ładowania umożliwia wstępne wzbudzenie alternatora. Krótko mówiąc masz przerwę w obwodzie kontrolki , albo spaloną żarówkę w kontrolce. W fabii nie ma w tablicy wskaźników żarówek, bo w całości jest na diodach LED. Co ciekawe tablica przyrządów sterowana jest za pośrednictwem magistrali...
Kolego autorze, zgodnie z załączonymi schematami i zdjęciami tabliczki znamionowej termik jest prawidłowo zainstalowany i założony. Jeżeli chodzi o sam problem to może on być zarówno banalny jak i skomplikowany. Zależy od rodzaju "uszkodzenia" i wiedzy autora. W pierwszej kolejności po załączeniu mierzyłbym prąd na wszystkich fazach (już po przełączeniu...
Grają blachy transformatorowe, gdy nie są dobrze i ściśle złożone, grają też rdzenie proszkowe. Grają również uzwojenia gdy są zbyt luźno nawinięte. Na uzwojenia pomaga zalanie cerezyną (rozwiązanie "rozbieralne") lub żywicą (rozwiązanie nierozbieralne). Na rdzeń pomaga skręcenie go długimi śrubami lub zastosowanie taśmy opasująco-ściągającej. Częstotliwość...
Materiały są w różnych formach, są artykuły https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4... gdzie łatwo można umieścić grafiki, pliki, linki, są też podcasty, https://www.elektroda.pl/rtvforum/audio.... które mają swoje ograniczenia ale można je odsłuchać zajmując się czymś innym, podczas podróży, uprawiania sportu oraz luźnej pracy w warsztacie....
Tokarka to VDF Heidenreich & Harbeck - 21 RO Dokładnie taka: 912812 Silnik w stanie bez napięcia ma kompletnie luźny wał, moge go kręcić ręką. Zaczynam się bać, że to silnik pierścieniowy... ======================= Już wszystko jasne, to silnik pierścieniowy. Całe szczęście poszedł bez rozrusznika ze zwartym uzwojeniem rozruchowym. Śmiga aż miło. Pozdrawiam...
Uzwojenia nie są luźno zawinięte, sprawdzałem już to
uuuu jak sprawdzam samo uzwojenie pierwotne to strasznie buczy ??? Samo uzwojenie bez rdzenia? - To normalny efekt - indukcyjność za mała, płynie duży prąd - rozmontowanych transformatorów do sieci nie włączamy. Jeśli buczy z poskładanym rdzeniem a prąd jałowy w normie, nie ma zjawiska nadmiernego nagrzewania - to zapewne luźne nawinięcie uzwojenia...
Okap buczy tak głośno, że zagłusza szum na I biegu - wyżej zaczyna się to wyrównywać. Ewidentnie to silnik, a nie powietrze, ani wibracje - słychać od razu, zanim na dobre się rozpędzi. Serwisant twierdzi, że tak ma być, choć silnik zamówił, żeby sprawdzić. Ja twierdzę, że nie spotkałem się z buczącym silnikiem, który jest poprawnie wykonany. Jaki może...
Raczej można go jedynie zanurzyć w odpowiednim lakierze, buczą albo blachy albo uzwojenie (luźno nawinięte) albo to i to. Lakier wejdzie w wolne miejsca i wszystko połączy razem, klejem ręcznie nic nie skleisz no bo niby jak i co. Taniej wyjdzie wymienić transformator ;)
Miałeś zadane kilka pytań i nie odpowiadasz, jak mamy Ci pomóc, układ jest prosty można powiedzieć że dwa kawałki drutu oddzielone rdzeniem i to wszystko. Ciągle tyko powtarzasz nie ma napięcia (to my juz wiemy, ale gdzie go nie ma). Podaję sprawdzenie krok po kroku od początku i jak mamy Ci pomóc odpowiedz następująco punk 1 odp: i tak dalej. 1. Transformator...
W silnikach elektrycznych głównie hałas powodowany jest przez łożyska, wentylator czy sam wirnik (tarcie, ruchy powietrza). Jeśli chodzi o transformatory to na dźwięk przede wszystkim wpływa jakość nawiniętego uzwojenia czy sztywność rdzenia. Najczęściej buczą blachy rdzenia albo uzwojenie które jest stosunkowo luźno nawinięte. Takim sytuacjom przeciwdziała...
Obliczyłem po raz kolejny nowe sprzężenie zwrotne oraz lekko zmieniłem koncepcje sterowania i dotarłem do punktu gdzie przydało by się zaczerpnąć troszkę teorii. Są dwa problemy, przynajmniej tych dwóch jestem świadom 1. Transformator bardzo głośno piszczy gdy napięcie wyjściowe ustawione jest poniżej 3.5V. Nawet prąd w granicach 4A nie pomaga na to...
Czyli pomiary pokazują to co sugerowałem. W jakiś sposób prąd przepływa z licznika przewodami od przekładników do PE. Dla pewności zrób pomiary prądów na liniach napięciowych, na przewodzie N (jeśli jest) i na tym PE co wcześniej pisałem. Dla potwierdzenia można zrobić takie doświadczenie. Zmostkować przekładniki na listwie tak jak i do tych pomiarów....
Witam serdecznie.Ten duży pobór prądu może być spowodowany koszeniem się wirnika.Na Twoim miejscu jeszcze raz sprawdził bym rozrusznik a w szczególności tulejki wirnika i tulejkę w obudowie. w którą wchodzi wałek rozrusznika.Ja takie rozruszniki sprawdzam na stole i wszystko mi gra.Sprawdź jeszcze czy nie jest luźna blacha osłaniająca przekładnię planetarną...
wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne, troszeczkę to pomogło ale nadal piszczy :/ jakieś propozycje?? Oznacza to, że nie wymieniłeś tego, który powoduje ten efekt. Luźne zwoje w transformatorze piszczą, u Ciebie trafo"skrzeczy", a to jest zła praca przetwornicy. Być może uszkodzony jest układ tłumiący, znajduje się bezpośrednio przy uzwojeniu...
Problem z tachometrem .Albo przerywa uzwojenie cewki tacho albo luźny magnes wirujący.
a czy działa? daje odpowiednie napięcia?:) z tego co wiem ze jak np trafo piszczy to oznacza to tylko tyle ze zostalo kiedys zbyt obciążone i ... zagrzalo sie, klej <ta kalafonia czy cóś na uzwojeniu, nie pisze o emalii drutu tylko o kleju> klej popuszczal , wystarczylo troche... no i jak wiadomo luźne zwoje lubią;) drgać ;) to wlaśnie jest przyczyna...
do tego każda blacha była malowana lakierem i składana na "świeżo" Sam to składałeś? Trochę dziwna technologia... O tym że będzie on nie rozbieralny doskonale wiem. Jak się okaże że buczą uzwojenia (luźno nawinięte) to już niczym tego nie naprawisz. Sugeruję zakupić kawałek kątownika aluminiowego i założyć na śruby, to pozwoli ścisnać blacy na całej...
Panie Wawrzyniec, zakupiłem dwie kostki made in rosija, obydwie nie działają według tego schematu...nowe sztuki prosto ze sklepu. W sklepie na elektronikę nie dają gwarancji. A teraz pytanko do zainteresowanych - czy ta tulejka znajdująca się w środku uzwojenia wzbudzania powinna być luźna czy przymocowana do osi ???
Nie chodzi o ustawienie aparatu, to zjawisko można obserwować na żywo i nie trzeba mieć aparatu, gdyż służy on de facto tylko do utrwalenia efektu. Problemem jest prawdopodobnie za niskie napięcie, które nie pozwala na powstanie większych łuków wokół liścia. Wpływ na to może mieć: 1. Zbyt niskie napięcie zasilania strony pierwotnej (zalecam zwiększenie...
Zmierz napięcie na zaciskach akumulatora, oraz między zaciskiem plusowym a masą alternatora. Jeśli wynik ten sam szukaj usterki w alternatorze. Jeśli alternator jest rozebrany sprawdź stan pierścieni na wirniku, oraz opór uzwojenia wzbudzenia (końce przyłączone są do pierścieni). Nie może być również przejścia między uzwojeniem wzbudzenia a wirnikiem!...
Opornik 33om na gasiku dość mocno się grzał. Zrobiłem dwa oddzielne gasiki do masy 10nf z 10om teraz prawie się nie grzeją. Zasilanie układu przez 1om bo przy 10om spadało napięcie do 10V przy zasilaniu 12.5V z baterii (aku. 7Ah) Wymontowałem jeszcze małe trafko z AT z oryginalnym uzwojeniem. 2x11zw bifilarnie i oto co wyszło dla poszczególnych przekrojów...
Kondensatory C133 - C136 ograniczają powstawanie zakłóceń w. cz. w mostku prostowniczym. Rezystor R142 ogranicza prąd bazy tranzystora Q108 - jego brak spowodowałby spalenie Q107 i być może Q108. Opór R140 zabezpiecza tranzystor Q108 i diody mostka przed przepływem zbyt dużego prądu. W chwili podania sygnału "Motor on" rozładowane kondensatory C127,...
Co do pola też mam takie obawy a uzwojenie myślałem pierwszo nawinąć w miare luźno a następnie wygiąć w spirale pręt. Wyginanie pręta z uzwojeniem to coś z gatunku "mission impossible".
Jeżeli ktoś oglądał mój dławik jak widać ma szczelinę mam pytanie czy on musi tak "grać " podczas spawania?. Samej spawarki nie słychać a po podpięciu jego zaczął się koncert. Dałem go na minusie i do masy a plusem np do elektrody nierdzewnej czy zasadowej EB. Nie polemizuje w temacie szczeliny ponieważ to nie moja dziedzina ale np. trafa głośnikowe...
Nigdy tak nie robiłem, ale może to się udać ? Ja też nigdy w to się nie bawiłem, ale od razu przy tym rozwiązaniu nasuwają mi się wątpliwości co do wymiany ciepła, co podkreślałeś na początku. Jeżeli nie chcesz ruszać (nawijać na nowo) uzwojenia wtórnego, to bardziej racjonalne wydaje mi się to Ostatecznie będę musiał ściąć/zniszczyć/rozwiercić te...
Części dotarły. Do eksperymentu wykorzystałem chińską płytkę z LM2569, na pokładzie której jest tylko jedna cewka kluczująca, nie ma tam dodatkowego układu LC na wyjściu. Podłączyłem układ do żarzenia lamp przedwzmacniacza i usłyszałem całą orkiestrę, którą może wytworzyć nasz LM :D Świsty zgrzyty itp w zakresie średnich i trochę wyższych częstotliwości....
Po przekręceniu zapłonu powinna świecić kontrolka od aku., po odpaleniu powinna zgasnąć. Przyczyn może być wiele: -rozładowany aku., -uszkodzony regulator, skorodowane lub luźne przewodu przy alternatorze, -przepalone uzwojenie na alternatorze, -szczotki nie przylegają do pierścienia, -przerwa między alternatorem a lampką kontrolną. Ogólnie alternator...
Sprawdz czy nie załączona dmuchawa kręci sie luźno, bez oporów. Jeśli tak to trzeba by przemierzyć uzwojenia,umiesz? No i czy masz omomierz?
Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli śrubokręt jest przyciągany, to na 99% to jest zwarcie w uzwojeniu. Musisz jeszcze zobaczyć czy po jakimś czasie drut nie jest ciepły. Całkiem możliwe, że ze strości rdzeń nie jest już tak "zbity". Zdaje mi się jednak, że lepiej by było zrobić coś w rodzaju obejmy z blachy i ścisnąć rdzeń. Jeżeli stwierdzisz, że to nie zwarcie...
Wygląda źle ale nie gorzej niż było. Oj, chyba jednak zdecydowanie gorzej. Luzu między zwojami jest tyle, że musiało to mieć wpływ na średnią długość zwoju, a tym samym ich liczbę oraz indukcyjność. Zwłaszcza przy filtrach wyższego rzędu (12db/okt lub więcej) odchyłki indukcyjności, nawet kilkuprocentowe mogą niedopuszczalnie zniekształcić charakterystyki....
Tylko przymocuj dobrze te przewody z powrotem do uzwojenia tak aby nie latały tam luźno.
Witam. Dzisiaj zabrałem się za naprawe wiertarki CELMA problemem okazała sie przerwa w uzwojeniu stojanu, którą usunąłem. Wiertarka od około roku miała silnie iskrzące szczotki. Spowodowane to było tym, że pewnego razu mała śrubka przeleciała przez bodajże wirnik i cos tam zamieszała. Ale działać działała jedynie silnie iskrzyła i chodziła trochę głośniej...
Ewentualnie może być luźny przewód lub słabe połączenie do pierścienia wirnika, ale to mniej prawdopodobne. Dokładnie tak jest. Połączenia uzwojenia wirnika z pierścieniami są luźne.
Witam wszystkich, Mam starą spawarke transformatorową zasilaną napięciem 230v na uzwojeniach aluminiowych. Super sprzęt, niezawodny. Ma głębokie wtopienie ok.180 amper, lico spoiny jest szerokie. Ale, mam pewien problem. Po długim spawaniu tak 2 h, grzeje się w niej rdzeń tak że nie da się przez dłuższą chwile utrzymać na nim ręki. Czytałem gdzieś że,...
Audi a4 b5 ADR .Topi się niebieski kabel od stacyjki,podczas rozruchu.Ponoć idzie on do kontrolki ładowania.Ostatnio świeciło się brak ładowania,na chwilę gasło,lub migało.Pierwsza myśl alternator.Ale czemu przewód stacyjki się topi.Teorytycznie np.uszkodzony przewód alternatora miałby na to wpływ? 1. Bezpośrednia odpowiedź na pytanie użytkownika:...
Jednostka to mm? Tak mm ale niektóre wymiary (przede wszystkim głębokości) są nieczytelne W załączniku pełna skala. Wysokość uzwojenia pierwotnego to 30 Nie 19.5mm Pierwszy blok to formatka aluminiowa z której w teorii miał by powstać taki kawałek uzwojenia. Wtórne ma 28.5 do tego musi tam być więcej izolacji... Przyjąłem że 0.5mm to taka szczelina...
Jednak grzeje się Uzwojenie silnika 5 sekund i parzy. Włącznik ok... Bez szczotek kręci się luźno... Jedna szczotka iskrzy trochę bo chyba już więcej nie wylezie ale to raczej nie przyczyna grzania uzwojenia.
Witam! Moja propozycja to dokładne oczyszczenie i weryfikacja całości. Zacząć od wymiany ŁOŻYSK, szczotek. Sprawdzić stan diod są plusowe i minusowe. Sprawdzamy omomierzem mają tak samo pokazać. Połączenia oczyścić i dokładnie dokręcić diody z uzwojeniem stojana. Gdyby nie udało się wymienić szczotki to można cały regulator napięcia. Należy sprawdzić...
Faktycznie tyle piany a efektów brak. Mnie brakuje dobrego opisu sytuacji. Ale z tego co mogę wnioskuję, że mamy do czynienia z marnym połączeniem tylko gdzie. Rozumiem, że rozrusznik całkowicie dokładnie rozebrałeś, sprawdziłeś i zmontowałęś. Aż się rpsi podejrzewać marny kontakt szczotki i to masowej ale przy takich pracach odpada. A zatem może przewód...
:roll: Powodem mogą być opory mechaniczne (łożyska) a co zatym idzie zmiany prądu silnika i działa ograniczenie prądowe; skrót uzwojenia silnika; uszkodzony tachogenerator; luźny pasek (zużyty) :wink:
luźny cewka luźny zawias luźny gniazdo
amica pokrętło regulacji temperatury zgrzyt renault muzyka przez bluetooth
Odblokowanie prędkości w hulajnodze ACER PREDATOR Advance 60km 500W Jak wyłączyć pocztę głosową w T-Mobile?