Podobno miernik przeciążenia był zamontowany do prób z samochodem, nawet w publikacji są podane jego wskazania. Wysłałem do EPAR-u (tego w Kowarach) pytanie, czy EPAR w Karpaczu to jest ich, czy ktoś się pod nich podszywa.
Jak to interpretować? Nie można tego poprawnie zinterpretować nie znając konstrukcji zasilacza, a także prądów i napięć w obwodzie. Prądu nie widać, dlatego ludzie wymyślili mierniki Niektóre zasilacze przy przeciążeniu ograniczają prąd, inne się wyłączają. Te zasilacze przeciążone mogą przegrzewać, albo i nie, zależy od konstrukcji. Na długości paska...
Jeśli masz w smartfonie miernik przeciążeń (akcelerometr) to możesz za pomocą aplikacji mierzacych wibracje w łatwo sposób zmierzyć obroty. Można też zaprząc Arduino do pracy - też sa takie czujniki.
Mam wrażenie, że ta mniejsza (dzięki Plastycznemu Amortyzatorowi Zderzeń) siła nie powoduje ruchu układu jako całości (o ile nie ma tarcia, które by w tym pomogło). I właśnie tu mamy całą motorykę doświadczenia. "Miernikiem siły bezwładności" jest przedmiot leżący czy to na autku (jak u mnie) czy też na lokomotywce jak w przypadku EPAR. Jaka siła tarcia...
Piszczenie może świadczyć o przeciążeniu przetwornicy. Proponuję sprawdzić miernikiem, czy nie ma zwarć po diodach strony wtórnej zasilacza, w pierwszej kolejności na napięciu systemowym ( dioda D406, tranzystor T303- BU508DF).
Na przyszłość włącz szeregowo pomiędzy prostownik i akumulator rezystor np. 1? 10W, zmierz spadek napięcia i oblicz płynący prąd ładowania. Unikniesz uszkodzenia miernika, przeciążenia prostownika przy bardzo rozładowanym akumulatorze oraz niekorzystnych zmian w akumulatorze przy ładowaniu zbyt dużym prądem.
Masz wykorzystane wejście STOP? Ewentualnie przewody urządzeń peryferyjnych sprawdziłeś miernikiem czy nie ma zwarcia, zalania itd.? Czułość przeciążenia na chwilę możesz zmniejszyć?
AVE... (at)Wesmar Schemat takiego "testera" jest dostępny w googlach wraz z instrukcją montażu, gdzie trochę widać wzór (kiepsko zaprojektowanej) płytki. Zresztą ten tester pozwoli tylko stwierdzić, czy indukcyjność zachowuje się jak indukcyjność. Lepszą opcją jest coś w rodzaju przystawki do pomiaru indukcyjności, np. (at)Przemalx Co chcesz konkretnie...
Wygląda na zwarcie, przeciążenie.. Miernik i sprawdzić.
Zobacz np. analizator parametrów sieci N10 i przekładniki. Ustawisz "prądowy alarm " na określoną wartość i zadziała przekaźnik wykonawczy. Analizator jest dość rozbudowany w funkcje (co jest związane z kosztami), więc możesz poszukać amperomierzy z funkcją ustawiania prądu granicznego sygnalizowanego np. kolorem włączonej diody sygnalizacyjnej i/lub...
Witam.Kolega ma taką wagę samochodową i od jakiegoś czasu nie da się jej wyzerować i ciągle pokazuje na mierniku przeciążenie,czyli takie kreski u góry na mierniku a na wadze nic niema.Może ktoś się tu kolegów orientuje co jest tego przyczyną.
Pisząc iż potrzebuje zasilania, to masz na myśli wtyk MOLEX? .. Zasilacz powinieneś wymienić na pewno, bo on ogólnie jak na ten sprzęt jest kompletnie za słaby.. Najlepiej, jak sam się upewnisz robiąc pomiary miernikiem i monitorując programem przeciążenie zasilacza. Pozdrawiam :)
jeśli tam jest LTC6655LNCHMS8-5#PBF ( wersja 5 V), wg datasheetu płynie 5 ppm/K, czyli załóżmy że podgrzał się z 20'C to 40'C (mocno ciepły) to z 5.0000 V zrobiło by się 5.0005 V 2x mniej niż piszesz. Jeśli nie dołożyła się histereza temperaturowa to coś jest nie tak. Albo miernik, albo referencja jest przeciążona, albo to podróbka.
to czy da się podłączyć ten mały amperomierz tak by się nie spalił? Tak jak pisałem, nie jest to możliwe bez dodatkowej elektronik, bez wzmacniacza -ogranicznika. W ubiegłym stuleciu kiedy mierniki składały się tylko z elementów biernych nie było żadnych zabezpieczeń, sam musiałeś dbać żeby nie spalić, jak ktoś chciał mierzyć w obwodzie w którym występują...
Sprawdzałeś inny konwerter albo jest uszkodzony albo pobiera więcej prądu (miliAmper) niż wydajność miernika i wyskakuje komunikat o przeciążeniu zwarciu. Wrzuć proszę zdjęcia pomiarów, jest tam C/N i Mer dla DVB-T i SAT ? Podgląd kanałów FTA?
Trochę narzędzi, jakieś mierniki, wykonać parę pomiarów i przyczyna się znajdzie.
Grzanie się U3 może powodować obciążenie , a konkretnie przetwornik U1.Uszkodzone rezystory sugerują uszkodzenie na skutek przeciążenia zakresu.
Napięcia na inwerterze nie zmierzysz miernikiem zadziała od razu układ przeciążenia spróbój podstawić świetlówkę
Swego czasu interesowałem się tym modułem i pamiętam, że było napisane w opisie że max prąd to 3A, a powyżej 3,1A miernik "sygnalizuje przeciążenie i nie działa" Czy po Twoich modyfikacjach miernik poprawnie wskazuje prąd powyżej 3,1A i czy finalnie wynik w Ah jest poprawny? Czy jest konieczne jakieś przeliczanie wynikowej wartości Ah?
pomiar dokonany na złączu F11 "EV2 i do N czyli pomiar na triaku z obciążeniem indukcyjnym bez układu gasikowego. Powstające przepięcia szpilkowe mogły spowodować zadziałanie zabezpieczenia napięciowego w M890: "Ochrona przed przeciążeniem: 1000V napięcia stałego lub zmiennego (impuls)" Miernik jest sprawny. Brawo dla miernika. :D
Ustawiasz miernik na zakres 200V DCi wtykasz przewody tam gdzie podłączałeś glośniki. Podaj co uzyskałeś na wyświetlaczu
Sprawdź miernik, mógł się uszkodzić.
Sprawdź kable od osi Z, mnie się zdarzyło ze podczas transportu rozgnietli kabel od enkodera, niepokoi też błąd przeciążenia, wskazywało by to na opory w osi Z, pomierz prądy miernikiem cęgowym na poszczególnych fazach w osi Z i innych osiach, czy maja zbliżone wartości na postoju i podczas przesuwu, pływanie wskazuje na luzy śruby lub łożysk lub np...
Kup nowy, miernik jest nie naprawialny, bezpiecznik możesz nie sprawdzać Poczytaj trochę o mierzeniu napięć, prądów miernikami
Na module elektronicznym są bezpieczniki takie czarne lub brązowe puszeczki z dwoma nóżkami. Prawdopodobnie po przeciążeniu kołdrą popłynął zbyt duży prąd i któryś z tych bezpieczników uległ przepaleniu. Sprawdź miernikiem ich oporność.
Cyt z sp2dbo:"Należy zacząć od wylutowania kolektora V1. W ten sposób wyłącza się zabezpieczenie prądowe. Jeśli start będzie poprawny to po wyłączeniu zasilania należy sprawdzić V1, V2, R4, R5, R17, C2, C7 oraz potencjometry regulacji prądu." Zrobiłem to wszystko i dalej nic,elementy wymienione,były sprawne,na miernikach.
Jeśli napięcia są prawdziwe (zmierz miernikiem) to zasilacz do wymiany. Jaki masz model zasialcza i ile ma lat?
Gdybanie: - kondensatory kompensujące w dzielniku wejściowym (niesymetryczna upływność) - element zabezpieczający przed przeciążeniem (transil, zenerka)
Zmień sklep = kupuj normalne wyświetlacze Obecne wyświetlacze przy prądzie 5-10mA wystarczająca jasno świecą. Przeciążysz uszkodzisz, poza tym będzie strasznie pływało napięcie pokazywane.
Skoro odłączyłem stand-by od proca i podaję masę A pisałeś o tym gdzieś wcześniej? Bo jakoś nie mogę doczytać, może dlatego, że przydługawe. Zmniejsz obciążenie i zobacz czy wystartuje. Pomyśl jeszcze raz czy usterki są powiązane czy zrobiłeś sobie ziaziu. Pomyśl co decyduje w przetwornicy o ograniczeniu mocy lub wyłączaniu przy przeciążeniu. Coś w...
Buczenie może wskazywać na przeciążoną przetwornice w zasilaczu, np przez kondensatory. Problemy z obrazem mogą być związane ze spadkiem napięcia spowodowanym przeciążeniem. Weź miernik w dłoń i pomierz napięcia zasilacza, obejżyj kondensatory czy nie są spuchnięte.
Takie "ustrojstwo" ma zazwyczaj kilka kV na wyjściu, więc przeciążyłeś multimetr i coś poszło. Co do naprawy to jest raczej nieopłacalna w przypadku multimetru za kilkanaście zł.
Pokazuje mi zwarcie jako przeciążenie i muszę wyłączyć oraz włączyć miernik, przy Sat i przy aktywnej DVB-T.
Kolor bez znaczenia. Ja mam np. wszystkie białe. Co do napięcia i jasności. To każdy kolor ze względu na inny skład chemiczny struktury będzie świecił z inną jasnością przy innym napięciu. Najczęściej ja biorę potencjometr podwójny 2,2kohm. Jeden opornik podpinam do omomierza a drugi szeregowo z LEDem i sobie na oko dobieram jasność tak aby nic nie...
Dokładniej to muszę: 1) wykonać blok główny miernika, który będzie mierzył moc czynną i pozorną w pasmie częstotliwości od 20 Hz - 20 kHz, w którym wykorzystane mają być: analogowy układ mnożący i scalone przetworniki RMS 2) wykonać moduł wejściowy tego właśnie miernika oraz moduł wyświetlania wyników pomiarów 3) wykonać blok zabezpieczeń i sygnalizację...
pokazuje brak 1 fazy. Rozłącza stycznik od razu i świeci się kontrolka overload. To brak fazy, przeciążenie czy oba? Na tym zdjęciu nie widać opisów. Co do zasady jak masz problemy z zasilaniem to się bierze miernik (woltomierz) i zaczyna od zmierzenia czy dochodzi właściwe napięcie.
Musiało się wydarzyć coś nagłego. Nienaturalne jest takie stopienie BM-ów. Gdyby było to jak Kolega napisał przeciążenia a co za tym idzie stopienia to nie wydarzyło by się to na trzech fazach jednocześnie.
rezystor o numerze 12 to 2kΩ , natomiast 6 to powinien być 100Ω.Zamiast 2kΩ można dać PTC 1,5kΩ to nie będzie się palił przy przeciążeniu.
schemat byłby bardzo pomocny w próbie odratowania go. Układ "protect" zaświeca diodę i blokuje TL494 przy przeciążeniu przetwornicy - zwarcie któregoś klucza, bądź po wykryciu napięcia stałego na którymś z wyjść głośnikowych - ubity tranzystor stopnia mocy. Miernik z zakresem "diody" w dłoń i do dzieła. Schemat do niczego potrzebny nie jest.
Witam, watomierz to miernik ilorazowy więc do wychylenia potrzebuje zasilania dwóch cewek (napięciowej i prądowej), jeśli cewka napięciowa nie była zasilana to można przeciążyć cewkę prądową (watomierz nie będzie wskazywał poboru mocy). Pozdrawiam.
Będę się rozglądał za jakimś wysokoomowym miernikiem... Jeśli rezystory będą sprawne, to napięcie na siatce sterującej EBL21 musi być poprawne. Możliwe też, że EBL jest lekko zagazowana co powoduje przepływ zbyt dużego prądu przez rezystor 2,2M co skutkuje jej przeciążeniem. Jeśli nie masz wysokoomowego miernika, rozejrzyj się po prostu za drugą lampą....
Mierzone miernikiem? Spowodowane to może być przeciążeniem lub starością, a powodować może resety, puchnięcie kondensatorów na płycie, a w skrajnym przypadku spaleniem płyty, dysku i innych elementów.
Przyłożyłem miernik jak na zdjęciu ale nie było napięcia Procesor wyjęty? Od początku; 1. Podłącz transformator, i zmierz napięcie na jego wyjściu (AC). 2. Zmierz napięcie na wejściu mostka ( wyprowadzenia oznaczone ~~ (AC)). 3. Zmierz na wyjściu mostka (+ i - (DC)). 4. Zmierz na wejściu LM2576 (pin 1) i wyjściu (pin 4) (DC). 5. Sprawdź przejście zaznaczonego...
Jeżeli podłączyłeś głośnik ze zwarciem lub zbyt małą impedancja przeciążyłeś wzmacniacz subwoofer`a (końcówkę mocy) istnieje szansa że jak ostygnie to zadziała ale niestety nie wiem czy ma zabezpieczenia. Bez mierników nie widzę tego.
jest jakiś sposób na obliczenie takiego kondensatora do przetwornicy czy tylko metoda prób i błędów? Przetwornica oparta o LNK306 np da się wykonać ze wspólną masą na na przewodzie zasilającym? Patrząc na schemat może być to problem przez występujące diody? Co do rezystora zdaje sobie sprawę z możliwości jego od parowanie wiec będę brał układ o możliwie...
Jakoś powinien działać, ale raczej będzie zniekształcał - tam nie ma regulacji prądu spoczynkowego tranzystorów wyjściowych. Nie ma też żadnych zabezpieczeń przed zwarciem, czy przeciążeniem, więc trzeba uważać. A przy uruchamianiu wypada posprawdzać połączenia miernikiem, a potem i tak zasilać z ograniczeniem prądu, licząc się z tym, że może być błąd...
Przekładnik prądowy, miernik, czasówka która na określony czas wyłączy silnik.
Ładnie przygotowany post, ale z opisem swojej pomyłki trochę przesadziłeś - nie wnosi on nic do tematu, a po nim nie pamięta się już o sednie ;). Jedna, wydaje mi się dość poważna kwestia, o której nie wspominasz : mierniki wyposażone z funkcję zasilania wzm.antenowego zasygnalizują zwarcie w obwodzie anteny. Jak zachowuje się w tym przypadku przetwornica...
Tam nie ma żadnego bezpiecznika. Przeciążenie jest inaczej sprawdzane.
Witaj! Sprawdź tranzystor końcowy nadajnika. Możliwe, że przy małych sygnałach jakoś działa a gdy zaczynasz mówić blokuje się. Z półprzewodnikami tak czasami jest, że po przegrzaniu lub chwilowym przeciążeniu prądowym na mierniku i przy małych prądach niby są dobre a w warunkach znamionowych już nie chcą pracować. Pozdrawiam.
Warto wymienić, często SMD w nokiach i niektórych philipsach na miernik dobre a wariują :lol:
Czy to on może powodować że trafo nie daje napięć na wyjściu? Wystarczy zerknąć na schemat zasilacza aby to potwierdzić. Można oczywiście ominąć ten bezpiecznik termiczny ale tylko na czas poszukiwania usterki. Bezpiecznik termiczny ma próg zadziałania 150*C i jeżeli uległ uszkodzeniu tzn. że transformator był przeciążony z jakiegoś powodu. Podłącz...
Miernik wytrzyma krótkotrwałe przeciążenie i wyświetli 1 czy jakiś inny znak przeciążenia. Pomiar oporu tylko na elementach bez napięcia. Jak można spalić wszystko poza transformatorem? Jeśli bezpiecznik był "watowany" (nazwa od watów, a nie od waty wiskozowej), to przy odwrotnym podłączeniu akumulatora możliwe jest takie uszkodzenie. Już mi raz zawodnik...
To, że przepływomierz ma 3,5kW to nie znaczy, że ciągnie tyle. Może pobierać mniej to zależy od temperatury, przepływu wody, itd. Kolego, instalacja która składa się z gniazda i przewodu 3x1,5mm2 to nie instalacja, a partactwo. Sugestia jest taka, że nikt nie wie co kolega tam na wymyślał i czemu ten B10 nie wyskoczył. Potwierdzić to może tylko wizyta...
-> Stanisław1954 No nie koniecznie, wystarczy mały upływ pomiędzy N-PE a wywali przy załączeniu dowolnego obwodu, -> jarecki86 Nie wiedziałem, że są mierniki cęgowe o tak małym prądzie znamionowym :) może wystarczy zwykły miernik na zakresie miliamperomierza? Nikt nie jest tu wróżką. Ale jak kolega pisze że po odłączeniu PE na GSU wywala po pewnym czasie...
Dobrze byłoby jakbyś stosował ogólnie przyjęte nazewnictwo i posługiwał się schematem. Dobrzebyłoby jednak abyś stosował zalecaną formę sprawdzania i dzielił się jej wynikami, a nie stosował swoje niewłaściwe sposoby testowania: Znaczy, że podałem sygnał bezpośrednio na wzmacniacz i oba kanały grają głośno i wyraźnie. tylną płytkę Teraz przednia elektronika......
Zabezpieczenie wskaźnika wysterowania przed uszkodzeniem mechanicznym zbyt dużym prądem. Dopuszczam przeciążenie do 150%. Powinienem wcześniej wyjaśnić, że R2 jest miernikiem 100µA/1kohm. Dlatego pokazałem, że powyżej 10V już nieznacznie rośnie prąd wskaźnika.
Witam kolegów. Zasilacz uruchomiłem :D Przestudiowałem notę katalogową od góry do dołu .... pierwsza rzecz rezystora 3,3M nie musi tam wcale być. Układ ma pracować bez tego rezystora służy on do tego by działało jedno z zabezpieczeń napięciowych układu ... jeżeli układ tego nie ma (rezystora) to wtedy układ pracuje bez tego zabezpieczenia. W moim zasilaczu...
Tak, pierwsza dioda będzie się świecić od 2V. Jak pisałem wcześniej dodanie rezystora nie zmienia napięcia od którego dioda świeci (przewodzi) a jedynie powoduje, że jasność rośnie łagodnie ze wzrostem napięcia. Małe diody LED (jakie pewnie kupiłeś) wytrzymują 20mA, co przy 2V daje właśnie 100Ω - jak obliczył kolega wcześniej. Zabezpiecza to diodę...
Zmierzyłem pobór prądu centralki SGS 501 (bez połączeń zewnętrznych). Centralka - nowa - bierze 77mA prądu skutecznego na napięciu sieciowym. Pomiar miernikiem true RMS. Wychodzi moc 16W!!! Toż to rozbój w biały dzień!!! Czy to normalne? Czy urządzenie ma pobierać ciągle taką moc? O co chodzi? Powtarzam - pracuje sama elektronika na jałowo!
A jaki jest prąd znamionowy? Silnik nie jest przeciążony? Pomiar robiony miernikiem cęgowym?
A zwyczajowa kontrola napięć DC na wyjściach TA8227P..? jaki rezultat? Wejścia układu TA8227P trzeba odłączyć i wtedy wystarczy dotknąć do nich końcówką np. miernika.. buczy?
Na wejściu przetwornicy może być dioda zabezpieczająca która przewodzi przy odwrotnym podpięciu paneli. Jeżeli tak jest to można zmierzyć miernikiem w którą stronę przewodzi. Mogła też ta dioda zostać przeciążona i dostała zwarcia. Gdyby przetwornica nie tolerowała wyższego napięcia to by nie robiła zwarcia PV.
Najlepiej jest sparować tranzystory samemu - dla parametrów czyli prądu kolektora nominalnego w układzie - pomiar tranzystorów miernikiem dla prądu kilku miliamper nie zdaje egzaminu dla tranzystorów moczy. Uruchamianie całego wzmacniacza najlepiej przeprowadzić wkładając w gałęzie zasilania szeregowo rezystory 22-47 om/ 5-20w- zabezpieczą one odpowiednio...
Posprawdzaj wszystkie połączenia. Nie podpinaj żadnego wentylatora. I przetestuj. Jak dalej będzie przeciążenie to nie wina wentylatorów tylko któregoś z dysków. Jeśli musisz chłodzić, to dmuchaj np. zewnętrznym wentylatorem pokojowym. Jak określisz grupę, to podpinaj selektywnie konkretne podzespoły. Jak masz miernik, to każdy pojedynczo podepnij i...
Tak też może być. Uszkodzenie wtedy gdy spalił się R728 też możliwe. Może masz coś uszkodzone w kontroli prądu /pin1/ i dlatego scalak jest zablokowany. Uszkodzenie MJF mogło spowodować przerwę na R710. Nie sugeruj się nadmiernie diodą stby, bo nic nie wiesz o stanie stabilizatorów i procesora. Po prostu kontroluj napięcia miernikiem. Ponadto przy uszkodzeniu...
Przed odkurzeniem ,, poziomy wąski pasek '' oznacza brak odchylania pionowego, po odkurzaniu ,, piszczy '' przeciążenie przetwornicy, tyle można na wstępie powiedzieć, reszta miernik do ręki i pomiary..
Taaaaaaak, one są ciekawe ale bez jakiegokolwiek doświadczenia w dziedzinie lamp oraz specjalnych mierników nie polecam zabierać się za te niby proste układy........
Pierwotnie zaglądałem tam, mylnie sądząc że to gałąź B+, potem, już ze schematem doszedłem że jednak nie. Czemu dotknięcie tam końcówką miernika powoduje przeciążenie też już wiem ( porównanie ze schematem Neptuna M448, w/g oscylogramu ma być tam 940V A nie pisałem , że nie masz zielonego pojęcia, oczywiście o TV. Dałeś się podejść. D820 to BYP 155/600...
Kondensator na wyjściu MKS 1 µF ROE, ok 0,5 Ω ESR. Jak na foliowy to wyjątkowo dużo, podejrzewam że miernik nie mierzy poprawnie. Raczej poprawnie mierzy, dla 100 kHz 0,04 Ω , dla 1 kHz 0,56 Ω. Dzięki.
Cóż jeszcze można powiedzieć - wszystkie podstawowe problemy miałeś podane. Ta przetwornica ma po prostu po włączeniu pracować, nawet bez obciążenia w +B. Opory R815 i 816 stanowią wystarczające obciążenie. Dodam jeszcze, że nawet sprawna, potrafi po włączeniu startować "na raty" - cyk, cyk, cyk i dopiero normalna praca. Jeśli nie chodzi to albo widzi...
To tranzystor wieloemiterowy, na miernik może pokazać, że sprawny. Sprawdzasz w układzie. Sonda w.cz. i wiadomo co jest.
Witam, Bardzo ładnie zrealizuje to Kolega za pomocą: przekładnik prądowy z wyjściem 4-20 mA + miernik programowalny PMS-920. Link do miernika http://www.aplisens.pl/produkty/pdf/PMS-...
Jeśli masz miernik uniwersalny to nie ma problemu. Na zasilaczu jest podany jego prąd znamionowy. Podłącz jedną żarówkę szeregowo z zasilaczem i miliamperomierzem. Prąd zasilacza podziel przez wskazania miernika a otrzymasz liczbę żarówek jaką możesz podłączyć bez przeciążenia zasilacza
s co znaczy? a miernikiem tez można na koniec sprawdzić napięcie
Możesz też kupić miernik poboru prądu i podłączyć wszystko do niego. Wtedy zobaczysz, czy Twoje obliczenia były poprawne.
Poszukaj zabezpieczenia układu omomierza, mogą to być tranzystory lub diody. Często po przeciążeniu zakresu uszkadzają się, robiąc zwarcie. Miernik do ręki i podejrzewam, że w krótkim czasie znajdziesz uszkodzenie. Nie mam schematu tego miernika, ale ich konstrukcja jest zbliżona do siebie i przez analogię można znaleźć wadliwy element. Powodzenia.
Czy ktoś mógłby mi szczegółowo wyjaśnić, jakim to cudem dowolna wada transformatora głośnikowego powoduje przeciążenie anody lampy mocy w stanie statycznym? Dodano po 14 Powtórzę pomiar ale tym razem przez podstawkę, napiszę co wyszło. Zamiast robić ten bezsensowny pomiar, po prostu odłącz (lub wymień) kondensatory o których mowa w poście powyżej. Pomiar...
Gdy rozmawiamy wyłącznie o 50 Hz BM817S wygrywa ale nie zasadniczo: wynik mocno zależy od miejsca w zakresie pomiarowym bo mierniki mają różne. Gdy wychodzimy poza 50 Hz różnice są czasem niekorzystne dla BM817S. Dlatego dla mnie REMIS. Jestem praktykiem, i nie wydam 600 zł za poprawę jakości pomiaru z +/- 54 mV na +/-50 mV. Dla mnie to żadna poprawa....
PR-ki na zdjęciu służą do kalibracji pomiaru pojemności , częstotliwości oraz napięcia zmiennego.Zakresy prądowe nie są w tym mierniku kalibrowane i myślę ,że faktycznie mają zmienione wartości .(na skutek przeciążenia)
Może być to informacja o przeciążeniu linii MOSI, w lcr-t4 jest tam rezystor 680Ω -> wylutować chwilowo
Katalog łże jak pies. Parametry obciążeniowe owego transformatora. Lewe mierniki prąd w obwodzie, prawe napięcie w obciążonym uzwojeniu. Jak widać przy trzykrotnym przeciążeniu ( według katalogu) napięcie zbliżyło się do tego, co podaje katalog. Przepraszam kolegów za dziadowskie mierniki użyte do pomiarów.
Nie koniecznie. W większości wypadków podczas zwarcia/przeciążenia wzmacniacza mocy uszkadzają się tranzystory w sposób widoczny na mierniku - oczywiście jeśli się wie co i jak zmierzyć, mam nadzieję, że Autor wie i umie - a jak nie to umie chociaż poszukać w sieci.
Problem dotyczy małej jak się wyraził elektryk upływności przewodów w kuchni lub w łazience. 16A to już nie taka mała upływność, a może to przeciążenie.... Bez miernika parametrów instalacji nic kolega nie zrobi "domowym sposobem".
Kolejna kwestia to brak jakich kolwiek zabezpieczeń. V640 był b. dobrze zabezpieczony. W instrukcji czytamy: Odporność na przeciążenia: Wszystkie elementy układu za wyjątkiem sondy w.cz i bocznika zew. są odporne na wielokrotne przeciążenia: krótkotrwałe: /< 1 sek /1700 V na wszystkich zakresach napięć stałych i zmiennych, długotrwałe: 170 V na...
Powiem tak. Posiadam "chińczyka" za 10zł kupionego n lat temu. Stanowi on miernik pierwszego kontaktu. Od pewnego czasu źle mu życzę na każdym kroku a on nic. Wychodzi z opresji za każdym razem. A przeszedł już takie przeciążenia że hej. O dziwo na zakresie VDC (na innych podobnie) wykazuje dużą dokładność jak na ten miernik i stabilność długoterminową...
Problem z tym, że pytający nie wziął do ręki miernika. Ponieważ z opisów wynika, że urządzenie dawało efekt przeciążenia. Raczej nie należy zakładać zwarcia na diodach więc pozostaje zwarcie na uzwojeniu stojana.
Masz dwie możliwości. Zmierzyć prąd miernikiem cęgowym jaki płynie przez bezpiecznik, Będziesz wiedział, czy faktycznie nie ma przeciążenia, albo wymienić na nowy, bo jest po prostu przegrzany. zbędne usunąłem //kozi966
Jeśli to osobowy zremb bez drzwiczek kabinowych to na stykach u góry powinno być napięcie rzędu 48V.Rygiel strzela przy zamykaniu, bo na pewno krzywka nie ma w sobie już oleju - on właśnie trochę ją chamuje. Ciekawe, bo w jednej starej windzie (ruchoma podloga) napiecie z miernika wskazywalo 65V DC. A przy przelaczeniu na AC - 130-140V.
Nie wiem czy to Tobie zadziała, bo tutaj to na wyjściu prądnicy masz prąd o wyższej częstotliwości, dlatego że masz wielopolową prądnice. A sinusoida jest tworzona w inwerterze. A w normalnych agregatach jest sinusoida 50hz na wyjściu pradnicy A avr pilnuje napięcia regulując wzbudzenie. Tam mamy prądnicę samowzbudna z wirnikiem z uzwojeniami, a tutaj...
Zacznij od rozkręcenia miernika i sprawdzenia bezpiecznika - na pewno jest przepalony. Schemat miernika: http://elektrotanya.com/multimeter_ut53_...
Najpierw testem zwarciowym na mierniku wszystkie końcówki mocy. Masz ich osiem któraś może robić zwarcie. Jeśli tak to wymień parę.
Jeśli pomiar miernikiem cęgowym nie wykaże przeciążeń alternatora to sprawdziłbym dokładnie ten gruby kabel na odcinku między plusem alternatora a skrzynką bezpiecznikową pod kątem przetarć/uszkodzeń izolacji i potencjalnych zwarć gdzieś do masy. Może tam gdzieś jest słaby punkt powodujący krótkotrwałe zwarcia w wyniku na przykład drgań silnika i zanim...
Jakie jest napięcie na R417 dla skrajnych położeń VR403? Spodziewaj się 380V, mierz ostrożnie ale pewnie. Na zimno ustal punkty pomiarowe, które mechanicznie stabilizują końcówki pomiarowe. To co opisujesz odnośnie zniekształcenia może być problemem z napięciem regulacji astygmatyzmu, również wysokim podawanym na siatkę lampy. Pochodna złego poziomu...
(...) się, że pomimo iż moduły są identyczne, mogą różnić się wersją oprogramowania w procesorze na odwrotnej stronie płyty. Które symbole odpowiadają za wersję oprogramowania? Proszę o wskazówki, czy warto kupić moduł z płyty i czy ma on szansę na zadziałanie u mnie? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Rysiek. Cześć Ryszard, Opisany przez Ciebie problem...
Może rzeczywiście jest w szeregu jest wadliwy Wystarczy, żeby był przybrudzony - mniej światła dociera, a charakterystyki są takie, że to robi dużą różnicę. A moim zdaniem on miernikiem sprawdził napięcie jałowe, dopiero jak podłączył (włączył DC) pod inwerter to napięcie siadło To się zgadza, tylko chodzi o ryzyko uszkodzenia panelu przez przegrzanie...
To się dzieje na stałej rezystancji, więc jeżeli wzrasta U to co się dzieje z I? No chyba że w celu, aby się przekonac czy alternator nie jest przeciążony, ale do tego nie trzeba miernika.
Dzięki za odpowiedzi. To w takim razie do laptopa podłączamy zasilacz, a nie ładowarkę? Elektronika w baterii laptopa to ładowarka? Tak jest. Po wyjęciu baterii laptop będzie działał z samym zasilaczem. A jak podłączymy ten zasilacz od laptopa do baterii pomijając elektronikę, to nie będzie ładować? Dziwne, bo ładuje, ale bardzo wolno. Reasumując,...
Kolego Ty już nic nie rób bo na własne życzenie zaraz wszystko spalisz !! Od kiedy to się zwiera w ten sposób nie mierząc najpierw elementów 1) Najpierw sprawdź miernikiem Transile podaj wyniki pomiaru 2) W tym miejscu gdzie rezystor powinno się zewrzeć ale dopiero jak wszystko się sprawdzi !! Najpierw pomierz i czekaj na odpowiedz mam taki sam dysk...
Do tej pory używałem proste , tanie , tandetne chińskie /15zŁ/ . Napsułem ich bardzo dużo ; nie mają żadnego zabezpieczenia . Powiedziłem sobie koniec z nimi . Zaproponujcie mi jakiś miernik który byłby odporny na jakieś chwilowe przeciążenia . Szczególnie zależy mi na zabezpieczeniu na omach a szczególnie na pozycji " brzęczyk " , który w moim przypadku...
zabezpieczenie przeciążenia wykrywanie przeciążenia czujnik przeciążenia
pojemność skrzynia głośnik spalić lutownica smilo programowanie
sharan centralny zamek lidlomix silnik
Schemat instalacji elektrycznej Ursus C-330 Wysypywanie się kawy z zaparzacza - przyczyny i rozwiązania