multisim przerzutnik

Znaleziono około 46 wyników dla: multisim przerzutnik
  • Przerzutnik RS w oparciu o bramki NAND, dwójka licząca...

    Przecież podałeś stałą jedynkę na wejście taktujące, więc skąd mają być impulsy ? Poza tym JK działa jak dwójka licząca dla J=K=1 I usuń to połączenie z /Q do JK, bo to nie przerzutnik D :D Popatrz tu, od strony 24, masz pokazane jak taktować układ i jak wyświetlić przebiegi: http://www.csus.edu/indiv/t/tatror/Engr_...

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   29 Kwi 2010 22:33 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 7365
  • Jak ustawić przerzutnik D 7474, by startował w stanie L i zmieniał na H?

    Tak o to chodziło Zadałem to pytanie bo sprawdzałem wcześniej takie połączenie na symulatorze multisim 7 po włączeniu symulacji ustawiało mi wyjścia różnie Ale teraz jestem pewien że tak jest dobrze dzięki

    Początkujący Elektronicy   20 Paź 2004 19:22 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 995
  • REKLAMA
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Knight Rider LED w Multisim – jak zrealizować odbijanie diody, wybór scalaka i logiki

    Znam ten układ, ale chcę zrobić go "od nowa". Zaintrygował mnie pomysł Jaroka. Dzisiaj sobie wszystko rozpiszę (nie chcę podłączać na chybił-trafił kabelków i patrzeć co się dzieje;p). Dodano po 5 Zrobiłem coś takiego i utknąłem ;/ http://obrazki.elektroda.pl/2334021600_1... Mam już przerzutnik RS, ale nie wiem gdzie go podłączyć. pozostałe...

    Początkujący Naprawy   17 Paź 2011 23:30 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2534
  • MultiSim - Jak zatrzymać i wznowić zliczanie impulsów w układzie 555 i 4029?

    Witam, Realizuję powoli projekt na laborki i niestety wpadłem na problem którego nie mogę rozwiązać. Mianowicie mam układ generatora astabilnego na 555, jego częstotliwość to około 1Hz z około 50% wypełnieniem. Sygnał z generatora idzie do układu liczącego 4029, a następnie na driver 4543 który wyświetla cyferki na 7 segmentowym wyświetlaczu. Pomyślałem...

    Początkujący Elektronicy   15 Paź 2015 20:09 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 876
  • Jak zrobić układ z fototranzystorem i przyciskiem resetującym?

    Ten uklad nie bedzie w ogole funkcjonowal z dwoch prostych powodow: 1. Dioda LED bez opornika szeregowego, ograniczajacego jej prad, ograniczy napiecie wyjsciowe U1A w stanie logicznym HIGH do wartosci napiecia przewodzenia LED (rzedu 1,5V do ok. 3,5V, zaleznie od koloru). Jest to napiecie zbyt niskie, aby wejscie U1B rozpoznalo ten stan jako HIGH,...

    Początkujący Naprawy   26 Wrz 2010 12:01 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 4415
  • REKLAMA
  • Programy do symulacji układów cyfrowych z przerzutnikami JK, RS, T

    Mogę polecić program Multisim, naprawdę dobre narzędzie do symulacji układów cyfrowych i analogowych. Obsługa jest dość intuicyjna, szybko się nauczysz co i jak.

    Warsztat elektronika   15 Sty 2010 14:12 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2703
  • Licznik modulo 5 w Multisim nie działa - problem z wejściami A i B

    Podłączyłem 3 wyjścia przerzutników bezpośrednio do licznika i nic, się nie zmienia. Mam stałe 0.

    Projektowanie Układów   19 Cze 2019 11:52 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 729
  • [Multisim] Tworzenie zegara i układu reagującego na zbocze rosnące

    Witam, na narastające zbocze zegara reaguje przerzutnik typu D (D-type flip-flop). Pozdrawiam

    Początkujący Elektronicy   11 Lis 2016 15:43 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 585
  • REKLAMA
  • Licznik asynchroniczny modulo 8 w Multisim 10 - jak przenieść schemat?

    Znaczy nie masz mutlisima a pragniesz zobaczyć przebiegi, czy masz multisima i nie potrafisz tego zrobić? Ja to mogę simnąć w spectrze dla standard celi z różnych technologii CMOS/SOI od 130 do 350nm ale po co? Sytuacja jest prosta. Licznik jest asynchroniczny, przerzutniki mają skończony czas propagacji, więc dostaniesz impulsy fałszywe, trwające odpowiednią...

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   28 Gru 2014 15:25 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1488
  • Jak poprawić działanie licznika mod 10 na przerzutnikach JK w Multisim?

    Licznik ma liczyć w naturalnym kodzie dwójkowym.

    Początkujący Naprawy   15 Mar 2013 09:29 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 11034
  • REKLAMA
  • Synchroniczny licznik oparty o przerzutniki JK (multisim)

    Witam, Próbowałem stworzyć synchroniczny licznik na przerzutnikach JK. Teoretycznie wszystkie dane by mi się zgadzały, jednak jakimś cudem przy starcie zegara wszystkie wyniki są zerami. ([url=http://scr.hu/63vw/c5kbl]SCREEN) Przydałaby mi się pomoc, możliwe, że trzeba zmienić tylko jedną rzecz, ale pewności nie mam. 3 screeny z programu multisim. [url=http://scr.hu/63vw/ivrof]Link...

    Początkujący Elektronicy   25 Cze 2015 13:34 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1143
  • Jak zasilić wzmacniacze operacyjne w projekcie czujnika IR bez napięcia symetrycznego?

    a tak przy okazji, to zna ktos jakas platforme do symulacji ukladow analogowych? bylo by milo. probowalem w symulinku, ale chyba nie tedy droga Simulink raczej do tego nie sluzy;) sprobuj Multisim, calkiem dobry program do symulacji, choc ja w nim tylko przerzutniki testowalem.

    Robotyka Modelarstwo i CNC   18 Paź 2006 11:31 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 3169
  • Zmiany w przerzutniku Schmitta po dodaniu R8 i rola D1, R10 w obwodzie

    Do symulacji obwodu użyłem programu Multisim.

    Początkujący Elektronicy   06 Lut 2007 18:41 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 1398
  • Multisim 10 - jak wstawić wejście/wyjście i znaleźć elementy z logo elektroda.pl?

    Zaznaczam na początku że jestem kompletnie zielony z tych tematów. 1. Gdzie się wstawia WEJŚCIE/WYJŚCIE w tym programie? 2. Jak się nazywa to co jest w niebieskim kółeczko w logo elektroda.pl :D I gdzie to jest w tym programie? 3. Czy istnieje jakiś kurs/instrukcja obsługi w tworzeniu układów elektronicznych, najlepiej na podstawie tego programu. Najlepiej...

    Programy EDA   11 Cze 2010 11:12 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 7145
  • Multisim 10 biblioteki. CMOS, różnego rodzaju gniazda. Inny program do symulacji

    Witam. Zacząłem projektować trochę w multisimie, program fajny ale brakuje mi do niego bibliotek. Np nie ma z CMOS`ow CD4052 itp, brakuje różnego rodzaju gniazd. Posiada ktoś takie biblioteki? Ewentualnie jaki program pokroju Multisima możecie polecić, tak aby było można projektować i symulować układy?

    Projektowanie PCB   03 Lip 2009 11:15 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 4156
  • Multisim 9, za duża ilość elementów w układzie.

    Witam. Dotychczas korzystałem z programu EWB 5.12 ale ostatnio składałem układzik w szkole i wsadziłem do niego za dużo komponentów i nie chciał ruszyć, pomyślałem ze może inny program nie będzie miał tego błędu. Ściągam przez P2P EWB multisim 9 albo brakło mi źródeł :/ mogę gdzieś bezpłatnie pobrać ten program byle by to nie była wersja DEMO czy TRIAL....

    Projektowanie PCB   11 Mar 2008 13:58 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2552
  • Multisim 8 - brak reakcji 3-pinowych przełączników podczas symulacji

    Witam, robię w Multisimie 8 układu wykonujący iloczyn dwóch liczb 4-bitowych i mam taki problem, że podczas symulacji jak chce sprawdzić jak wszystko działa nie mogę zmienić pozycji przełączników (wł./wył.). Ustawiłem w preferencjach tych przełączników odpowiedni klawisz i nic. Są to przełączniki 3-pinowe. Jak ktoś zna rozwiązanie problemu prosze o...

    Projektowanie PCB   29 Maj 2006 21:29 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 763
  • Symulacje wzmacniaczy operacyjnych i tranzystorowych w Multisim 7

    Jestem tu nowy i nawet nie wiem czy napiszalem ta wiadomosc w odpowiednim dziale(takze licze na wyrozumialosc adminow).Potrzebuje symulacji do programu Multisim 7...a konkretnie: 4ech symulacji najprostszych wzmacniaczy 2 operacyjnych(np. w ukladzie odwracajacym i nieodwracajacym fazy) i 2 tranzystorowych(np. wspolny emiter i baza).Z gory dziekuje za...

    Projektowanie Układów   31 Gru 2005 14:16 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1050
  • [Zlecę] Multisim - symulacje do przeprowadzenia w programie

    Witam, Mam kilka symulacji do wykonania w środowisku Multisim. Symulacje z zakresu diód, wzmacniaczy operacyjnych - bardzo proste symulacje. Przewidziany dobry budżet, zainteresowanemu prześlę materiały na maila, kontakt do mnie: bpbenny00(at)gmail.com

    Inne Bazar   24 Cze 2020 19:47 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 312
  • Co to jest Multisim 2001 PRO i czy warto go używać?

    Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić, co to lest za program Multisim 2001 PRO. :?: Czy opłaca się go mieć, czy to jakieś badziewie?

    Projektowanie PCB   15 Mar 2006 02:47 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 4869
  • Multisim 10 - szybkość symulacji, wskaźnik wydzielanej mocy

    Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem programu Multisim 10 i nie mogę sobie poradzić z dwiema kwestiami. Pierwsza i najważniejsza to szybkość symulacji, mianowicie wszystkie wskazania są opóźnione o ok 3sek, wyraźnie widoczne i denerwujące. Czy można to ustawić czy taki jest urok tego programu? Druga sprawa to czy ten program może pokazać wydzielaną...

    Warsztat elektronika   15 Cze 2011 18:52 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 891
  • Jak rozbudować tester kabli wielożyłowych na 64 żyły w Multisim?

    Witam. Mam problem ze schematem testera kabli wielożyłowych. Nie mogę zasymulować działania układu. Wszystko wykonane jest w prostym programiku Multisim. Poniżej schemat tego co udało mi się wykonać na prostej sygnalizacji diodowej.Ale tester wykonany jest dla kabla 8-io żyłowego na grubości żył ok 1mm2. Tester ma za zadanie sprawdzać: - ciągłość przewodu,...

    Początkujący Naprawy   23 Lis 2020 09:45 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2418
  • Progr. komp. obl. wart. pomiędzy elementami układu elektr.

    Witam wszystkich zainteresowanych !!! Poszukuję programu (ów) do bliczania wartości pomiędzy elementami ... Jestem laikiem ale zdlonym do wielu rzeczy :-) Chciałbym móc sprawdzać czy układy, które zbudowałem są całkowicie sprawne i czy posiadają zakładane wartości (np od tranzystora do tranzystora itd.). Wten sposób więcej i szybciej bym się nauczył....

    Początkujący Elektronicy   26 Wrz 2005 16:26 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 750
  • Nowy NI Multisim Analog Devices Edition do pobrania

    http://obrazki.elektroda.pl/3814740500_1... Darmowe oprogramowanie National Instruments Multisim™ – Analog Devices® Edition zapewnia inżynierom na całym świecie łatwe w użytkowaniu środowisko do symulowania liniowych komponentów firmy Analog Devices. W najnowszej wersji zawarto ponad 870 układów i ich najnowsze modele....

    Newsy   11 Lip 2012 11:11 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 10299
  • Zamiana sinusa na prostokąt, ogranicznik amplitudy.

    Moim zdaniem lepiej przeprowadzić symulacje przed lutowaniem, Multisim to chyba jeden z najlepszych programów na rynku. Co do tematu, pojedyncza bramka wystarczy aby uzyskać pożądany przebieg? Poprawnie należało by użyc bramki z przerzutnikiem Schmitta na wejściu, poza tym sama ATmega ma coś takiego wbudowane. Ważne jest jaką amplitude ma przebieg...

    Projektowanie Układów   19 Sie 2017 20:03 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 2205
  • Jak interpretować wykres oscyloskopu dla przerzutnika D 7474N w Multisim?

    Dziękuję za wyjaśnienie. Po pierwsze okazało się, iż wogóle źle złożyłem układ pomiarowy. Wszystko poprawiłem i zastosowałem się do Twoich wskazówek. Tym razem wyszło mi, że czas propagacji wynosi ok 25 ns. Poniżej zamieszczam układ pomiarowy i dwa wykresy o różnych podstawach czasu. Kolor czerowny to sygnał zegarowy, a niebieski to sygnał na wyjściu....

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   27 Kwi 2008 14:03 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 6274
  • Schematy liczników modulo 10 i dzielników przez 8, 10 na przerzutnikach JK

    Przy okazji tego tematu mam małe pytanie- jak zrobić wejście sterujące w programie multisim. Robie układ modulo rewersyjnie na przerzutnikach JK... Tableki zrobiłem układ prawie gotowy, tylko brakuje tego jednego elementu... Jak ktoś może proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

    Początkujący Elektronicy   20 Maj 2008 10:07 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3830
  • Jak zablokować licznik 3-bitowy na przerzutnikach T, by liczył od 0 do 4?

    Witam dzisiaj ponownie :-) Otóż zgodnie z zapowiedzią wrzucam projekt z multisim'a. Licznik binarny oparty na przerzutnikach typu T, zbudowanych przy użyciu przerzutników J K (!!). Ten właściwy licznik, który mnie interesuje, czyli 3-bitowy i 4 bitowy (działający, zrobiony wcześniej). Do tego załączam tabele prawdy i dokumentację, którą posiadam. tutaj...

    Początkujący Elektronicy   01 Sty 2013 21:27 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 6387
  • Program do generowania wykresów czasowych przerzutnika RS - jaki wybrać?

    Spice? Albo Multisim? Pozdrawiam. A nie łatwiej samemu narysować takie przebiegi?:> (znając zasadę działania).

    Początkujący Elektronicy   04 Lis 2006 14:23 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 5493
  • Hazardy w asynchronicznym automacie Moore'a na przerzutnikach SR

    Witajcie, Zwracam się do was z problemem jaki jest najprawdopodobniej problem hazardu w automacie moore'a na przerzutnikach SR. Stworzyłem taki układ w Multisim https://obrazki.elektroda.pl/9410712400_... na następujących tabelach Karnaugh'a i równaniach : https://obrazki.elektroda.pl/9513044100_... I następującym...

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   07 Cze 2018 13:06 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 936
  • Multisim 8 - Jak zrealizować licznik wg grafu 1,4,0,6,9,2,1?

    Jeśli chodzi o "On-Page Connector", to są połączenia opisowe. Tzn, jedną linię podłączasz do takiego connectora o nazwie np "połączenie1", w drugim miejscu inną linię podłączasz do takiego connectora o tej samej nazwie i już dla programu występuje połączenie między tymi sygnałami. Nie trzeba rysować połączenia czy bus'a. Może to wina konwersji, ale...

    Projektowanie Układów   07 Kwi 2013 15:05 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 4182
  • Dlaczego licznik JK w Multisim pokazuje same zera na wyjściach?

    Czy to co podłączyłeś do wejść CLK przerzutników to napewno jest przebieg prostokątny czy też jakiś stały poziom? Pozdrawiam wszystkich jjanek

    Początkujący Elektronicy   19 Mar 2007 08:11 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 3152
  • Dlaczego licznik JK RS T w Multisim 8 nie działa jak licznik D?

    Jeśli ktoś z forumowiczów wie co może być nie tak chociaż z jednym z przerzutników prosił bym o odpowiedz w poście. Dzięki pozdrawiam. JUŻ DZIAŁA.

    Początkujący Elektronicy   18 Lut 2008 17:45 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 7112
  • Licznik asynchroniczny mod 6 na przerzutnikach JK z niestandardową tabelą

    Witajcie, Mam problem ze zrozumieniem jednego z wykładów. Mamy następujące zadanie : " Zbudować wykorzustując przerzutnik typu JK, 3- bitowy licznik asynchroniczny mod 6." Jest do niego podana tabela prawdy i nie wiem do końca jak mam zaaplikować fakt, że wykładowca określił że " Przerzutnik A steruje pracą przerzutników B i C. Przerzutniki B i C wyzwalane...

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   13 Maj 2018 22:56 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 4545
  • Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść

    Szczerze mówiąc już tyle razy analizowałam ten układ, że chyba już uodporniłam się na dostrzeganie w nim błędów. Nadal nic nie widzę. Stwierdziłam, że może złe przejścia spowodowane są tylko moim brakiem umiejętności, ale jakimiś niedostatkami w implementacji multisima. Spróbowałam sama zbudować przerzutniki RS i teraz układ działa trochę lepiej ( w...

    Początkujący Elektronicy   14 Sty 2006 13:23 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1383
  • Przerzutniki - D i JK. Budowa licznika asynchronicznego i rejestru.

    Mam kika zadań ale tych dwóch nie potrafię : 1.Wykorzystując przerzytniki typu D oraz niezbędne elementy logiczne zbudować licznik Asynchroniczny o pojemności 8. 2.Wykorzystująć przerzutnik typu JK oraz elementy logiczne zbudować rejestr równoległo-szeregowy. Mam to zrobić w multisimie.Czy ktoś z was może mi pomóc ? Dzięki.

    Początkujący Elektronicy   30 Sty 2005 18:47 Odpowiedzi: 24    Wyświetleń: 9272
  • "generator impulsów" do licznika Johnsona

    4017 nie ma wyjścia w kodzie Johnsona. 4017 daje '1' wędrującą w kółko po 10 wyjściach Faktycznie...multisim mnie oszukał w takim razie bo podpisany jako licznik Johnsona. Jest jakiś licznik Johnsona w bibliotece multisima/do ściągnięcia skądś czy muszę sam robić? Też myślałem o przerzutnikach D, albo nie wiem czy T nie lepsze. może jednak to zrobić...

    Projektowanie Układów   16 Cze 2012 17:17 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 4201
  • Gdzie znaleźć rozwiązania zadań: układ iteracyjny, automat 0111, zamek szyfrowy JK?

    Witam Chłopaki mam gorącą prosbę potrzebuje rozwiazan do trzech zadań: ZAPROJEKTUJ MINIMALNY N-WEJSCIOWY I N-WYJSCIOWY UKŁAD ITERACYJNY NA KTOREGO WYJŚCIACH POJAWIAJĄ SIE DWIE SASIEDNIE POŁOŻONE NAJBARDZIEJ NA PRAWO JEDYNKI. POZOSTAŁE WYJŚCIA SĄ W STANIE ZERA. ZAD 2. ZAPROJEKTUJ UKŁAD SEKWENCYJNY Z JEDNYM WEJŚCIEM I JEDNYM WYJSCIEM. AUTOMAT ROZPOZNAJE...

    Początkujący Elektronicy   29 Wrz 2005 12:57 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1427
  • Przerzutnik typu D wyzwalany zboczem opadającym (Multisim9)

    Jak można uzyskać przerzutnik typu D wyzwalany zboczem opadającym w Multisim9 znalazłem tylko wyzwalany zboczem narastającym - D_FF są jeszcze :: D_FF_NEGSR D_FF_POSSR D_LATCH D_LATCH_NEGSR ale żaden nie jest wyzwalany zb. narast.

    Projektowanie PCB   17 Maj 2016 10:02 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2973
  • Zbudować rejestr szer.-szer. z przerzutników typu D

    Prosze o pomoc. Mam pewne zadania które muszę zrobić może ktoś jest w stanie mi pomóc: 1. zbudowąc wykorzystując przerzutnik typu D dwukierunkowy rejestr szerergowo-szeregowy z możliwością blokowania przesuwu informacji. 2.Zaprojektować układ sumująco/odejmujący dwie liczby 8-bitowe w kodzie grey'a wykorzystując pakiet Multisim. To pierwsze zadanko...

    Początkujący Elektronicy   23 Lut 2005 21:45 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 777
  • Układ zastępujący Footswitch

    Symulowałem w Circuit Makerze. Tak też myślałem, że w czymś podobnym typu Crocodille. To są zabawkowe programy dla dzieci. Zrób symulację w Spice, lub EWB i porównaj swoje wyniki. Jak byś poczytał lub miał rozleglejszą wiedzę w programach do symulacji układowej, to byś wiedział, że większość programów pracuje na tej samej bibliotece dynamicznej od...

    DIY Konstrukcje   14 Wrz 2013 10:43 Odpowiedzi: 44    Wyświetleń: 20362
  • Jak zbudować licznik 74193 zliczający od 6 do 36 i z powrotem?

    Witam, Mam do zrobienia układ na dwóch licznikach 74193, który ma zliczać od 6 do 36, a następnie w dół od 36 do 6. Do wykorzystania mam 7420 x1, 7474 x1, 7485 x1, 7410 x2, 74193 x2. Oto co mi się udało zrobić: http://obrazki.elektroda.pl/3871822700_1... Niestety nie działa. Zamysł taki, że gdy dojdzie do 36 czyli 100100 to przerzutniki...

    Projektowanie Układów   28 Maj 2013 08:04 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 5487
  • Jak zaprojektować krążącą jedynkę na przerzutniku D? Błąd w schemacie?

    Pisane od razu z głowy więc mogą być drobne błędy, ale ogólnie to jest to co napisałęm w poprzednim poście: qa, qb, qc, qd Qa, Qb, Qc, Qd 0000 1000 0001 1000 0010 0001 0011 0001 0100 0010 0101 0010 0110 0011 0111 0011 1000 0100 1001 0100 1010 0101 1011 0101 1100 0110 1101 0110 1110 0111 1111 0111 Rozjedzie się trochę, ale sobie poradzicie :) Po zminimalizowaniu...

    Początkujący Elektronicy   14 Lut 2007 13:09 Odpowiedzi: 25    Wyświetleń: 3447
  • Jak narysować przebieg stanów przerzutnika D z wejściem zegarowym?

    Witam Zadanie z którym niestety nie mogę sobie poradzić, czy ktoś wie jak narysować te przebiegi? Dany jest układ przerzutnika typu D w stanie logicznym "0" (Q=0). Na wejście zegarowe podany jest przebieg impulsów jak na rysunku. Narysuj przebieg stanów przerzutnika na wejściu D oraz wyjściu Q. Poniżej zrzut ekranu z multisima, niestety narysowanie...

    Początkujący Elektronicy   31 Sty 2009 11:12 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1428
  • Dzielnik częstotliowści 2,3,4 - podpięcie zegara

    Jak zbudowałem?? To sprawa wygląda prosto: www.google.pl ... Sorry za taką odpowiedz ale taka jest prawda wyskoczyło mi http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic97... http://zs3.pl/poddomeny/policealna/dziel... Wrzuciłem w multisima tylko musiałem pomyśleć trochę i wynik sam wyskoczył :) Co do zasady działania to nie chce siać...

    Programowalne układy logiczne   03 Lut 2010 04:47 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 2803
  • Jak zliczać sygnały wysokie i wyświetlać wynik na wyświetlaczu 7-segmentowym?

    Witam, chcę zrobić zliczanie sygnałów o wartości 1, a następnie wyświetlenie tej liczby na jakimś wyświetlaczu (np. siedmiosegmentowym). Widzę to tak, że mam jedno lub więcej źródeł zasilania, i switchami (np. SPST w Multisimie) przełączam stany napięć poszczególnych linii. Nie chodzi mi o licznik zrobiony na przerzutnikach, bo z tego co pamiętam tam...

    Projektowanie Układów   24 Lis 2012 10:49 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1194
  • Układ mnożący 16x16bitów z wyświetlaniem na LED - algorytm

    Witam! Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc :) jak tylko moglem zacząć to mi bardzo pomogły:) Jednak mam nadal pewien problem z tym projektem. Mianowicie nie umiem w nim znaleźć błędu w działaniu (sama idea wydaje się być dobra). Wiem oczywiście ze złe mnoży ale nie wiem w czym tkwi problem. O to jak wyglada projekt(plik jpg): http://obrazki.elektroda.net/50_12281579...

    Początkujący Elektronicy   05 Gru 2008 22:54 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 2828
  • Jak ustawić różne odstępy czasowe dla świateł w sterowniku sygnalizacji?

    Witam, Jako projekt zaliczeniowy na studiach mam stworzyć taki sterownik. Przeszukiwałem pokrewne działy ale nie znalazłem niestety nic co by mi odpowiadało. Mam już gotowe wszystkie przerzutniki i odpowiednimi bramkami mam połączone wyjścia. Światła działają mi tak jak mają działać (w odpowiedniej kolejności). Problemem są odstępy czasowe. Na razie...

    Początkujący Elektronicy   15 Gru 2013 11:29 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2196
  • Jak zaprojektować układ TTL do wyświetlania cyfr 0-55 z przyciskami A i B?

    Witam. Udało mi sie stworzyc dzieki Twoim radom cos takiego co zalaczam w pliku. Polaczylem dwa te dekodery za pomoca przerzutnika T (z JK) i mam losowanie z 32... Stworzylem to w multisimie nie wiem wlasnie jak zrobic zeby tam dac diody bo to co sie swieci pokazuje mi stan niski, sam nie wiem o co chcialem zapytac ogolnie chyba co o tym sadzisz Czarutek??...

    Początkujący Elektronicy   10 Gru 2009 11:16 Odpowiedzi: 42    Wyświetleń: 5508
  • Dzielnik przez 107 na 2x '190 – jak zrealizować układ na laboratorium?

    hmm wg. mnie powinienem wykryć stan 1001 i tym stanem podać poprzez bramki stan niski na ~LOAD to powinno dać STOP zliczaniu przeładować z wejścia na wyjście stan ("3") i do przerzutników układu a następnie zacząć zliczać -> jednakże tak w multisimie u mnie się nie dzieje

    Początkujący Elektronicy   01 Kwi 2008 20:53 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1008
  • Sterowanie silnikiem DC/krokowym przez pomiar prądu 8-10A w MULTISIM

    Silniczek moze byc na 12V Najlepiej silnik zamodelowany z ukladow TTL (bramek, przerzutnikow itd.), cewek i diod. Uklady takie jak komperator, prostownik,przekladnia tez powinny byc raczej zlozone z prostych ukladow ( mozliwoci programu MULTISIM sa ograniczone;) ) Jezeli chodzi o zatrzymanie silnika to tu jest problem silnik powinie na biezaco " otrzymywac...

    Początkujący Elektronicy   08 Cze 2005 12:01 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 3546
  • Sterowanie przekaźnikiem bistabilnym z komparatorem 741 i zasilaniem bateryjnym 9V

    Wydawało mi się, że już temat załatwiony, ale przeglądam jednak te przerzutniki, symulacja w multisimie tych bramek logicznych i niestety nie mogę znaleźć nic co by jako czwórnik z dwoma wejściami http://obrazki.elektroda.pl/5841435200_1... w zależności od stanu wejścia z wzmacniacza dawało na wyjściu na jednym 0 na drugim 1, a jak stan...

    Początkujący Naprawy   03 Mar 2018 12:38 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 3375
  • Projekt układu elektronicznej kostki do gry z licznikiem 74160 i wyświetlaczem 7-seg

    (...) (P = 0). Uzyskany rezultat przedstawić w postaci dziesiętnej na wskaźniku 7-segmentowym. W rozwiązaniu wykorzystaj licznik synchroniczny 74160 oraz bramki logiczne. Zaobserwować działanie układu zarówno dla częstotliwości maksymalnej (F_max), jak i częstotliwości minimalnej (F_min) sygnału zegarowego. Wstępna ocena dostępnych informacji Analiza...

    Początkujący Elektronicy   11 Lis 2024 22:01 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 342
  • Multisim - Licznik asynchroniczny - złe 2 pierwsze liczby, resetowanie.

    Witam! Zbudowałem sobie z przerzutnika wyzwalanego zboczem narastający przerzutnik wyzwalany zboczem opadającym, oto jego schemat: http://obrazki.elektroda.pl/9584524100_1... Następnie z tych przerzutników zbudowałem licznik asynchroniczny liczący od 0 do 15, schemat: http://obrazki.elektroda.pl/9639342300_1... Zamieniłem...

    Projektowanie Układów   05 Sty 2015 18:04 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 2202
  • Multisim 11.0.1 - Nie działa symulacja przerzutnika Schmitta

    Witam serdecznie. W motorowerze, w którym zakładam cylinder chłodzony cieczą chcę wysterować wentylator aby załączał się przy temperaturze 105*C, a wyłączał przy 95*C. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzęgnięcie ATtiny + LM35 (pomiar temp. musi być do 150*C), jednak nie umiem napisać programu więc skłaniam się ku rozwiązaniom analogowym,...

    Programy EDA   03 Paź 2015 17:20 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 3372
  • Jak zbudować licznik 0-14 na przerzutnikach JK RS T w Multisim 8?

    Witam Mam następujący problem. Zrobiłem takie małe projekciki do szkoły z przerzutnikami. Jest to licznik 0>2>4>6>8>10>11>12>13>14>6 itd. Od strony teoretycznej wydaje mi sie, że jest wszystko dobrze gorzej z wykonaniem. Licznik na przerzutniku D zrobiłem za pierwszym razem i działa. Pozostałe zrobiłem podobnie do D ale już niestety nie chcą działać...

    Elementy Elektroniczne - zamienniki i identyfikacja   18 Lut 2008 21:58 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 1230
  • Licznik synchroniczny JK - oscylacje po połowie cyklu, jak zapobiec wyścigom?

    Miałam skonstruować licznik synchroniczny na JK działający zgodnie z podaną tabelą. Nie będę umieszczać tabeli, podaje przejśca w hex: 0,2,3,1,7,6,5,c,4,d,f,a,e,8,9,b,0... Rozpisałam równania dla wszystkich wejść J i K i połączyłam w schemat. D,C,B,A to kolejne przerzutniki: http://via_baltica.w.interia.pl/row.GIF Problem jest taki, że działa on tylko...

    Początkujący Elektronicy   11 Sty 2006 15:36 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 944